Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

«suprafețe de pășune istorică intrate în circuitul arabil», «suprafețe de teren transformate în pășune permanentă»

ex-edilul comunei Ciulnița spune lucruri trăsnite funciar

«suprafețe de pășune istorică intrate în circuitul arabil», «suprafețe de teren transformate în pășune permanentă»

O muscă și al său traseu puțin sinuos după ce a părăsit o locație din pupa vacii și tacticoasă s-a așezat pe căciula unui domn de la Garda de Mediu Ialomița, l-a făcut pe acesta din urmă să emită o adresă către Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Acest MADR fără de care nu se pot încasa subvenții, gestionar al unor situații fără de ieșire și total rupt de realitatea ultimilor ani a repartizat deja țidula către «rezolvare cu celeritate». Dar, să parcurgem traseul muștei, care începe întotdeauna în zone cu materie organică în descompunere, adică urât mirositoare.

 

De ce să te simți «istoric» cu musca pe căciulă?... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2026, 16:10 (2871 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA și Fiscul Ialomițean, război în instanță pentru declararea insolvenței

Proces cu scandal la Tribunalul Ialomița

Drumuri și Poduri SA și Fiscul Ialomițean, război în instanță pentru declararea insolvenței

bonus: Firma Drumuri și Poduri SA, în vizorul DNA

Conform datelor oficiale, la începutul lunii decembrie 2025, Drumuri și Poduri SA, una dintre societățile Consiliului Județean Ialomița, și-a cerut insolvența la Tribunalul Ialomița. Firma are datorii de 3,4 milioane de lei și creanțe de peste 12,4 milioane de lei. Ceea ce ar fi părut o simplă procedură, s-a transformat însă într-un adevărat război juridic după ce Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița s-a opus intrării în insolvență. Fiscul ialomițean reclamă nerespectarea procedurilor legale impuse de un astfel de demers.

 

Insolvență acceptată de Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2026, 16:10 (4677 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Activitatea Drumuri și Poduri SA Ialomița, în vizorul Direcției Naționale Anticorupție

Activitatea Drumuri și Poduri SA Ialomița, în vizorul Direcției Naționale Anticorupție

După ani în care DNA aproape că a uitat de corupția din județ, instituția și-a îndreptat din nou atenția către Ialomița. De această dată, procurorii anticorupție sunt interesați de Drumuri și Poduri SA Ialomița. Redacția noastră a intrat în posesia unei cores­pondențe purtată de DNA-Structura Centrală și Drumuri și Poduri SA Ialomița, procurorii solicitând documente legate de activitatea firmei. Totul pentru a aduna probe într-un dosar penal ce vizează infracțiuni asimilate faptelor de corupție. În așteptarea unei decizii din partea instanței pri­vind falimentul, Drumuri și Poduri SA face obiectul și unei misiuni de audit a Camerei de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2025, 09:40 (8607 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Direcția Națională Anticorupție a anunțat, printr-un comunicat de presă, faptul că a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu Rareș Gabriel Bulimej, fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița. Acesta este cercetat penal, fiind acuzat de «luare de mită». Potrivit procurorilor Direcției Naționale Anticorupție, Bulimej a primit șpagă pentru a soluționa mai multe cereri de angajare a unor cetățeni străini, veniți dinafara Uniunii Europene. Conform înțelegerii încheiate cu anchetatorii, Bulimej a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare.

 

Condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 17:40 (8179 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, arestat preventiv pentru 30 de zile

Șpagă de 12 mii de euro

Șeful Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, arestat preventiv pentru 30 de zile

În urmă cu câteva zile, anchetatorii Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală au descins la Amara și l-au condus la audieri pe șeful împuternicit al Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, Rareș Gabriel Bulimej. Acesta este acuzat de «luare de mită în formă continuată», fiind prins în flagrant în timp ce primea șpagă 12 mii de euro. Reținut pentru 24 de ore, Bulimej a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, cu încuviințarea judecătorilor.

 

Șpagă pentru urgentarea avizelor de muncă Ancheta care îl... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 16:05 (13841 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

Șpagă de 12 mii de euro la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

DNA-Structura Centrală a efectuat joi, 3 octombrie 2024, o serie de percheziții la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița. Vizat de cercetări este Rareș Gabriel Bulimej, șeful împuternicit al instituției, acuzat de «luare mită în formă continuată». Procurorii DNA susțin faptul că ar fi primit șpagă 12 mii de euro.

 

Prezentat instanței cu propunere de arestare În urma perchezițiilor organizate joi, 3 octombrie 2024, la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița, procurorii de caz din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 15:30 (19235 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocat al Baroului Ialomița arestat preventiv într-o anchetă a Direcției Naționale Anticorupție

Avocat al Baroului Ialomița arestat preventiv într-o anchetă a Direcției Naționale Anticorupție

Ancheta Direcției Naționale Anticorupție, în cadrul căreia două persoane au fost reținute la sfârșitul săptămânii trecute, sub acuzația de «trafic și cumpărare de influență» se mută în județul Ialomița. Un al treilea inculpat al cauzei, avocat al Baroului Ialomița, a fost arestat în urmă cu o lună, după ce a fost prins în flagrant în timp ce primea suma de 17000 de euro. Avocatul a pretins că are influență pe lângă magistrații din cadrul Curții de Apel București și că-i poate determina să dea o sentință mai blândă într-un dosar de «tentativă la omor».

 

Cercetările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2024, 17:25 (12229 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Caravana «George&Comp» a corupt alegătorii!

Țățica Rodica și-a asumat paternitatea denunțului

Caravana «George&Comp» a corupt alegătorii!

O mai țineți minte pe țățica Rodica, cu ochii șiroindă de lacrimi și suspinând că ea nu-l mai poate iubi pe George?! Ei, bine, să te fe­rească Dumnezeu de ura unei femei înșelate în dragostea politică... Mai ales când e măritată și soțul iubit știe să facă plângeri la DNA.

Voi m-ați făcut, eu vă omor! Mai an, țățica Rodica vărsa lacrimile râu pentru că George a înșelat-o politic. Iar la ceva săptămâni distanță, convalescentă încă, se refugia on-line în brațele soțului întrebându-se retoric: «Auzi, iubitule, ce zice lumea... Că de unde avem noi banii?! Păi, de unde avem noi bani, iubitule... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2024, 14:05 (11885 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii din Urziceni au trimis la DNA 3 dosare penale

În 2023

Procurorii din Urziceni au trimis la DNA 3 dosare penale

Direcția Națională Anticorupție a fost sesizată anul acesta de către Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni cu privire la 3 cauze penale. Spețele vizează obținerea ilegală de fonduri acordate de Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură.

Dosarele sunt în verificare Potrivit informațiilor oficiale oferite de Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni, faptele sesizate către Direcția Națională Anticorupție au fost aduse în atenția organelor judiciare din Urziceni în cursul anului 2020. În fapt, funcționari publici din primării aflate pe raza de competență ai instituției sunt... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2023, 14:20 (9157 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorul Marius Pată a rămas fără funcție de conducere în cadrul DNA

Consiliul Superior al Magistraturii a decis

Procurorul Marius Pată a rămas fără funcție de conducere în cadrul DNA

Consiliul Superior al Magistraturii a decis, în urmă cu o săptămână, respingerea cererii de prelungire a numirii în funcția de șef al Serviciului de combatere a corupției la nivel înalt, din cadrul Direcției Naționale Anticorupție, a procurorului Marius Pată. Înainte de a-și desfășura activitatea la DNA, magistratul a fost șeful Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. La București, Marius Pată a coordonat ancheta ce l-a vizat pe chirurgul Mircea Beuran, acuzat că ar fi primit 10 mii de euro mită de la un medic pentru a-i asigura funcția de asistent universitar.

S-ar putea întoarce la PJ Urziceni... [citește_tot_articolul]

16 August 2021, 15:10 (5143 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Apel București l-a achitat definitiv pe Slivian Ciupercă!

Curtea de Apel București l-a achitat definitiv pe Slivian Ciupercă!

Magistrații Curții de Apel București au dat vineri, 13 august a.c., o sentință definitivă în dosarul fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița. Acuzat de Direcția Națională Anticorupție de fapte de corupție, Silvian Ciupercă a fost achitat definitiv. De asemenea, au fost achitați și Liviu Mușat și Mariana Vișan, director general și director adjunct în cadrul Asociației de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, anchetați în aceeași cauză.

Proces încheiat după 7 ani
Ancheta în cazul lui Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, a debutat în toamna... [citește_tot_articolul]

13 August 2021, 16:30 (11053 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectura Ialomița controlează legalitatea administrării pajiștilor județului

DNA suflă în ceafa primarilor

Prefectura Ialomița controlează legalitatea administrării pajiștilor județului

Un raport intermediar al Prefecturii Ialomița reflectă «neconformități» care vizează administrarea pajiștilor județului de către administrațiile locale. Controlul Prefecturii a fost solicitat după ce DNA l-a anchetat pe primarul comunei Axintele, Tudor Grigore, acuzat că i-a dat în folosință fiului său o parte din islazul comunal. În cele 16 localități verificate până în prezent au fost identificate «supraînsămânțări, modificări ale limitelor teritoriale, suprafețe cultivate cu cereale, gropi de gunoi, livezi și locuri de casă».

Afaceri cu pajiștile județului În anul 2013,... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2021, 10:10 (6546 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari a reclamat Ministerul Educației la DNA

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița

Luminița Barcari a reclamat Ministerul Educației la DNA

Scandalul demiterii șefei Învățământului ialomițean se mută la Direcția Națională Anticorupție. Alături de alți 9 inspectori școlari generali din țară, Luminița Barcari este semnatara unei plângeri penale în care se reclamă fapte de «abuz în serviciu» și «fals intelectual», comise de reprezentanți ai Ministerului Educației. Sesizarea la DNA s-a făcut după ce Ministerul Educației a decis să-i demită pe șefii inspectoratelor școlare, care și-au recâștigat funcțiile de conducere în urma unor procese în instanță, oferindu-le calificative «nesatisfăcător» în urma evaluării activității din anul școlar precedent. La scurt timp, reprezentanții instituției au anunțat public faptul că întocmirea documentelor... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2018, 16:25 (14773 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Viceprimarul municipiului Urziceni, Liviu Cazan, trimis în judecată de DNA Constanța

Într-un comunicat de presă remis publicității, Direcția Națională Anticorupție informează cu privire la trimiterea în judecată a lui Liviu Cazan, actualul viceprimar al municipiului Urziceni. Acuzațiile procurorilor fac referire la perioada în care acesta a deținut funcția de director general al Autorității Navale Române.

DNA i-a blocat conturile bancare
Pentru corecta informare a opiniei publice redăm integral comunicatul de presă al Direcției Naționale Anticorupție
«Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Serviciul Teritorial Constanța au dispus trimiterea... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2017, 17:35 (13014 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

De la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia la Direcția Națională Anticorupție

Prim-procurorul Andreea Culcearu a promovat examenul la DNA–Structura Centrală

Prim-procurorul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, Andreea Culcearu, a început de luni, 8 mai 2017, activitatea în cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală. În fruntea Parchetului local din reședința județului a fost delegată Viorica Dinu, cea care deține în prezent funcția de prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Procuror ialomițean, angajat la DNA
Procurorul Andreea Culcearu a preluat funcția de conducere a Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, prin delegare, o dată cu plecarea la Parchetul de pe lângă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2017, 21:10 (14165 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Silvian Ciupercă și Marian Vanghelie, colegi de celulă în Arestul Central al Poliției Capitalei

Silvian Ciupercă și Marian Vanghelie, colegi de celulă în Arestul Central al Poliției Capitalei

Mai multe informații prezentate de presa centrală confirmă faptul că Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, și Marian Vanghelie, primarul Sectorului 5 din București, împart aceeași celulă în Arestul Central al Poliției Capitalei. Ambii au fost arestați preventiv la solicitarea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție.
Silvian Ciupercă a fost reținut la începutul lunii februarie 2015, alături de Cezar Vîlcan, șeful Serviciului Achiziții din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Cei doi sînt acuzați de comiterea a 8 infracțiuni de corupție și asimilate corupției, printre care «trafic de influență» sau «luare de mită». În cazul primarului Marian Vanghelie, din Sectorul... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2015, 15:30 (8151 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Potrivit site-ului Agenției r/News, șeful Direcției Județene pentru Accize și Operațiuni Vamala Ialomița, Christian Gudu, alături de alți patru subordonați, inspectori vamali au fost citați în cursul zilei de luni, 19 august 2013, la sediul DNA București. Surse judiciare ar fi precizat pentru Agenția r/News că «este vorba despre o anchetă nouă, legată de de ilegalități pe care le-ar fi comis inspectori vamali ai DJAOV Ialomița, ilegalități de care ar fi știut și șeful acestora, Christian Gudu». De menționat că Vama Slobozia a mai fost implicată în scandaluri de corupție în urmă cu 2 ani, cînd șeful de atunci al DJAOV Ialomița, Ionuț Scrioșteanu a fost trimis în... [citește_tot_articolul]

19 August 2013, 17:20 (34020 vizualizări - 47 comentarii)

EVENIMENT

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Milioane de lei, spălate în apele Dunării...

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Lucrările de consolidare a digului din zona Bentu, kilometrul 34 al Brațului Borcea, demarate în perioada 2006-2007 au făcut obiectul unui dosar penal, instrumentat de procurorii anticorupție... Totul din cauza unei erori de proiectare, prin care a fost «posibilă» cheltuirea a numai puțin de 4 milioane de lei din fonduri guvernamentale. Un banal aviz tehnic ar fi scăzut prețul lucrărilor la doar 700000 de lei. Deși digul a fost «scăldat» în bani, pericolul de cedare al acestuia rămîne iminent...

Măsuri mai presus de lege
Într-un articol anterior, ziarul Independent dezvăluia modul... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 16:55 (10473 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Piața Agroalimentară din Fetești a ajuns la DNA

Investiție de 1,6 milioane lei, sub lupa anchetatorilor

Piața Agroalimentară din Fetești a ajuns la DNA

Ideea reabilitării Pieței Agroalimentare din Fetești datează de pe vremea mandatului lui Radu Văcăruș, unul dintre cei mai longevivi primari ai orașului. Investiția a demarat însă abia în anul 2009, după primul an de mandat al administrației Catrinoiu. La mai puțin de un an însă, proiectul a fost sistat din cauza unor probleme tehnice. Acum, Piața Agroalimentară Fetești e funcțională de 3 luni. Dar povestea acestei investiții a intrat în atenția DNA și face obiectul unei anchete...

Ancheta DNA verifică legalitatea investiției
Investiția în modernizarea Pieței Agroalimentare din... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:33 (13030 vizualizări - 7 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
193 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Accident rutier în comuna Maia

Accident rutier în comuna Maia

Luni, 3 octombrie a.c., trei echipaje de intervenție din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit la un accident rutier produs în comuna Maia, în care a fost implicat un autoturism și un ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 18:05
(9739 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia accident


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Marți, 4 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29642 , fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de luni, 3 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 16:15
(2295 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Înrolarea în PatrimVen a devenit obligatorie începând cu 01 martie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește autorităților publice, instituțiilor publice sau de interes public că, începând cu data de 1 martie 2022, a devenit obligatorie înrolarea ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 15:00
(10463 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Mașină implicată într-un accident, victimă rămasă încarcerată

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit luni, 3 octombrie a.c., în cazul unui accident rutier produs pe DN2A, în care au fost implicate două autoturisme, în ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 12:40
(3876 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


AJOFM Ialomița: S-a modificat calculul indemnizației de șomaj

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița precizează faptul că au fost aduse modificări importante asupra calculului indemnizației de șomaj, majorându-se baza de calcul a indemnizației ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 12:10
(11630 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Fetești!

Pentru conectarea la sistemul centralizat a noilor conducte de alimentare cu apă din orașul Fetești, RAJA Constanța va sista furnizarea apei potabile de marți, 4 octombrie 2022, orele 23,00, până miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 21:05
(2044 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: Vestigii istorice vechi de 2000 de ani la Piscul Crăsani

Muzeul Județean Ialomița: Vestigii istorice vechi de 2000 de ani la Piscul Crăsani

Descoperire deosebită a arheologilor Muzeului Județean Ialomița pe șantierul arheologic Piscul Crăsani, aflat pe arealul comunei Balaciu. În cadrul campaniei de cercetare arheologică sistematică din această ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 17:50
(5958 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Logan în flăcări

Slobozia: Logan în flăcări

În municipiul Slobozia, în dimineața zilei de sâmbătă, 1 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism. Cauza probabilă de producere ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 17:10
(2198 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Luni, 3 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29623, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de duminică, 2 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 16:50
(1789 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Luciu, Urziceni și Slobozia

Accidente la Luciu, Urziceni și Slobozia

Vineri, 30 septembrie a.c., un echipaj de pompieri din Țăndărei a intervenit la un accident rutier produs în satul Luciu. În sprijin a acționat și un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 14:25
(9067 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publicde Ialomița informează contribuabilii că începând de luni, 3 octombrie 2022, pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur», cu maturități de 1 și 2 ani și dobânzi ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 13:55
(3016 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 2 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29616, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 1 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2022, 16:35
(1849 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 1 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29613, fiind înregistrate 8 cazuri noi față de ziua de vineri, 30 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2022, 16:40
(1916 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 30 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29605, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de joi, 29 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 16:15
(1962 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești

Efective mărite din cadrul IPJ Ialomița au acționat joi, 29 septembrie a.c., sprijiniți de luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale și jandarmi ialomițeni, pentru prevenirea faptelor antisociale, ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 15:30
(5694 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


AJFP Ialomița: Comunicarea actelor administrative emise în formă electronică

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că au fost modificate prevederile art. 47, alin. (15) din Codul de Procedură Fiscală cu privire la comunicarea actelor administrative ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 13:45
(6890 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Atenție la dioxidul de carbon!

Este culesul viilor, atenție la dioxidul de carbon acumulat în beciurile sau spațiile închise unde mustul este pus la fermentat! În fața butoaielor pline cu must pe cale să se transforme în vin, oamenii ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 13:30
(3307 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de peste 129,16 milioane de lei pentru sectoarele suin și avicol

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului excepțional acordat producătorilor agricoli, crescători ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 18:30
(10262 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutoare financiare de peste 56,4 milioane lei pentru producătorii agricoli din sectorul vegetal

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului excepțional acordat producătorilor agricoli din sectorul ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 17:30
(10648 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Joi, 29 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29596, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de miercuri, 28 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 16:05
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Ședință a Colegiului Prefectural, convocată de prefectul județului Ialomița

Joi, 29 septembrie 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural. În cadrul întâlnirii oficiale au fost prezentate rapoartele de activitate ale Inspectoratului Teritorial ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 15:30
(6786 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,54%, rata șomajului în luna august 2022

La sfârșitul lunii august 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3296 de șomeri (din care 1544 femei), rata șomajului fiind de 3,54%, cu 0,85% sub ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 18:55
(10121 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat pe numele căruia era emis un mandat european de arestare, depistat în trafic de polițiștii din Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic, în cadrul unui filtru rutier, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 41 de ani, din Țăndărei. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 18:45
(3818 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 28 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29581, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de marți, 27 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 16:25
(2849 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 62,62 milioane de lei în perioada ianuarie-august 2022

Administrația Județeana Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat, în perioada ianuarie-august 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 62,62 milioane ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:55
(10459 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița: Salonul Anual de Carte, a XXXI-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2022, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează în municipiul Slobozia, sub patronajul Consiliului Județean Ialomița, cea de a XXXI-a ediție a Salonului Anual ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:40
(3119 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 30 de școli din județ, incluse în Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar

În luna martie a acestui an, Ministerul Educației a lansat Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar, inițiativă finanțată prin Programul Național de Redresare și Reziliență. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 19:30
(6390 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Atelier de informare și diseminare în cadrul Programului «Erasmus+»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a primit acreditare pe domeniul Educației Școlare, pentru perioada 01.01.2021-31.12.2027. Această acreditare permite instituției să dezvolte proiecte în cadrul Programului ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 18:40
(2665 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Marți, 27 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29562, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de luni, 26 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 16:15
(3396 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 739,52 milioane de lei, colectate în perioada ianuarie-august 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în perioada ianuarie-august 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 739,52 milioane de lei. ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 17:55
(8965 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...