Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Slobozia renunță la construcția consorțiului pentru învățământul tehnic și dual

Primăria Slobozia renunță la construcția consorțiului pentru învățământul tehnic și dual

Administrația Potor a decis recent să renunțe la o investiție de peste 20 milioane de euro, ce ar fi permis dezvoltarea infrastructurii de educație la nivel local. Este vorba despre un consorțiu dedicat învățământului tehnic și dual, ce ar fi reunit liceele tehnologice din Slobozia și ar fi permis elevilor să-și dezvolte abilitățile practice. Contractul de finanțare a fost semnat anul trecut la Slobozia, în prezența fostului ministru al Educației, Ligia Deca. Administrația Potor susține că proiectul se afla în întârziere, din cauza unor decalaje privind termenele de implementare, problemă generată de Ministerul Educației. Probleme similare a întâ... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2025, 10:10 (38193 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Fermele agricole din Ialomița susțin Învățământul Dual

Fermele agricole din Ialomița susțin Învățământul Dual

De la atragerea fondurilor europene și până la Educație, Agricultura reprezintă unul dintre cele mai active domenii de activitate din județul Ialomița. Reprezentanții celor mai importante ferme agricole din județ au încheiat parteneriate cu unitățile de învă­țământ din Ialomița pentru pregătirea practică a elevilor care studiază profesii precum cea de «mecanic agricol». Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia, de exemplu, are încheiate parteneriate de colaborare cu ferme agricole din județul Ialomița. Iar elevii sunt foarte încântați de faptul că pot învăța o meserie.

 

Sprijin pentru școli... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2024, 10:20 (8551 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ligia Deca, ministrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru consorțiul dual din Slobozia

Proiect în valoare de 96 milioane de lei

Ligia Deca, ministrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru consorțiul dual din Slobozia

Marți, 9 aprilie 2024, Primăria Slobozia, în prezența Ligiei Deca, mi­nistrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru realizarea consorțiului dedicat învățământului dual. În valoare de peste 96 milioane de lei, acest proiect își pro­pune să revitalizeze piața muncii la nivel local, oferindu-le angajatorilor meseriașii de care aceștia au nevoie. De asemenea, agenții economici sunt la rândul lor parteneri ai autorităților în cadrul acestui proiect.

 

Ministerul Educației sprijină învățământul dual Consorțiul... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2024, 07:55 (16060 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământul dual a fost considerat multă vreme un vis pe care Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu l-a putut concretiza. În ultimii ani, instituția a făcut eforturi pentru a dezvolta această ramură educativă. Așa se face că, în anul școlar 2023-2024, există învățământ dual în fiecare dintre liceele tehnologice din județul nostru. Cele mai noi grupe au fost înființate la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. În cadrul unui eveniment public, reprezentanții unității au explicat cât de im­portantă este această experiență atât pentru dezvoltarea școlii, cât și a mediului de afaceri... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2024, 12:10 (15873 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consorțiul școlar de 21 milioane de euro va fi finanțat

Slobozia este pe listă

Consorțiul școlar de 21 milioane de euro va fi finanțat

Administrația locală din Slobozia a anunțat că Slobozia a câștigat concursul de proiecte pentru realizarea unui consorțiu școlar pentru învățământul dual la nivelul orașului. «Este prima dată când școala, administrația și mediul privat conlucrează la acest nivel pentru atragerea fondurilor europene!» declară primarul Dragoș Soare. Valoarea maximă a acestei finanțări este de 21 milioane de euro, iar pe listă figurează 29 de locații în întreaga țară. Consorții similare vor fi construite și în proximitatea Sloboziei, la Constanța, Buzău, Galați sau București.

Pe drumul cel bun Intenția... [citește_tot_articolul]

3 August 2023, 15:05 (4381 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 20 milioane de euro într-un consorțiu pentru învățământul dual

Slobozia, la un pas de accesarea PNRR/«Componenta C15: Educație»

Investiție de 20 milioane de euro într-un consorțiu pentru învățământul dual

Slobozia este eligibilă pentru o investiție estimată la 20 milioane de euro necesară construirii unui consorțiu pentru învățământul dual. Proiectul se va derula prin PNRR și presupune construirea unui campus profesional integrat destinat elevilor din învățământul dual. Adminis­trația locală a identificat deja terenul viitoarei investiții. «Proiectul nostru este eligibil... Așteptăm finanțarea acestuia!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Ialomița are la acest moment cinci clase de învățământ dual funcționale. Viitorul proiect ar putea completa salutar demersul educațional de la debutul anului școlar 2022-2023, când liceeleTehnologice «Mihai Eminescu» și «Al.I. Cuza» au fost comasate... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2023, 10:55 (9648 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene nu pot oferi «meseriași» pentru piața muncii

«Învățământul dual», un eșec

Școlile ialomițene nu pot oferi «meseriași» pentru piața muncii

În plină criză de «meseriași», specialiștii din piața muncii și-au îndreptat atenția către școli, în speranța că unitățile de învățământ i-ar putea forma. Așa a apărut noțiunea de «învățământ dual», o modalitate prin care elevii îmbină teoria și practica, iar la finalul studiilor pot să obțină un loc de muncă. Ialomița încearcă de aproape 7 ani să pună bazele acestui tip de educație, însă a reușit să formeze până în prezent doar 4 clase din cele 10 promise Ministerului Educației. Angajatorii care fac parte din acest proiect susțin că oricât s-ar strădui școlile, marea problemă o reprezintă dezinteresul elevilor față de studiu și dorința de a învăța o meserie...

Ialomița are nevoie de meseriași... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2023, 11:05 (10564 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Școala ialomițeană nu poate pregăti viitorii meseriași

Învățământul dual, încotro?

Școala ialomițeană nu poate pregăti viitorii meseriași

Înainte de debutul acestui an școlar, inspectorul școlar gene­ral Steluța Mitrea, promitea înființarea a peste 5 clase de învățământ dual. În realitate, inițiativa s-a concretizat doar pe jumătate. Astfel, în Ialomița funcționează doar 3 astfel de clase în cadrul Liceelor Tehnologice Țăndărei, Fierbinți-Târg și Liceului Tehnologic de Industrie Alimentară Fetești. Pentru anul școlar viitor, în planurile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița există doar o singură clasă, în cadrul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. Marea pro­blemă a sistemului de educație ialomi­țean este faptul că nu reușește să atragă de partea sa agenții economici locali. În acest context, cele 4 milioane... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2022, 13:20 (12514 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prima clasă de «învățământ dual» va funcționa la Țăndărei

Premieră în Educație

Prima clasă de «învățământ dual» va funcționa la Țăndărei

De la toamnă, în județul Ialomița, vor funcționa două clase de «învățământ dual». Una dintre acestea va fi înființată la firma pe care o administrează fermierul Cătălin Niculae, la Țăndărei. Acesta are nevoie de specialiști care să știe să utilizeze mașinile agricole de nouă generație. Pentru că forța de muncă este greu de găsit, s-a decis să-i formeze la ferma pe care o deține.

«Învățământul dual», o realitate «Învățământul dual» este o formă aplicată de educație, dedicată exclusiv elevilor care studiază în școlile cu profil tehnolo­gic. Acesta îmbină cunoștințele teoretice cu cele... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2021, 12:10 (6319 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița așteaptă de 5 ani învățământul dual

Promisiuni noi pentru anul școlar 2021-2022

Elevii din Ialomița așteaptă de 5 ani învățământul dual

Învățământul dual în Ialomița este doar «scenariu de lucru». În ultimii 5 ani, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu a reușit să școlarizeze niciun elev conform acestui sistem. Inspectorul general școlar Steluța Mitrea promite 5 clase de elevi pentru anul școlar 2021-2022. Georgian Mocănescu, directorul AJOFM Ialomița susține că agenții economici nu sunt interesați de susținerea acestei forme de învâțământ.

Un eșec județean ascuns sub preș
După 30 de ani de experimente educaționale, absolvenții liceelor din Ialomița încă mai așteaptă soluții instituționale care să... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2021, 14:20 (3937 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu poate susține «învățământul dual»

Ialomița nu poate susține «învățământul dual»

bonus: Un județ care ascunde analfabetismul funcțional

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița caută soluții pentru implementarea «învățământului dual», prima întâlnire organizată în acest scop dovedindu-se un eșec notabil. Agenții economici se declară dezamăgiți de educația elevilor care absolvă liceul, directorii unităților de învățământ declarându-se depășiți de situație.

O întâlnire formală
Joi, 2 noiembrie 2017, la sediul instituției, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au organizat o întâlnire al cărei scop declarat a fost «stabilirea cifrei de școlarizare pentru „învățământul dual“ și „învățământul... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2017, 18:15 (5053 vizualizări - 5 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
318 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 110 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17866, fiind înregistrate 110 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:20
(2718 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

DN21: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

Luni, 1 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Din evenimentul rutier a rezultat o victimă conștientă și neîncarcerată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 12:20
(5983 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 18 octombrie-01 noiembrie 2021, a fost autorizat la plată în cadrul Campaniei de plăți în avans pentru anul 2021 un număr ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 10:55
(11211 vizualizări - 0 comentarii)


Un minor la volan a produs un accident la Bărbulești

Sâmbătă, 30 octombrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe raza comunei Bărbulești s-a produs un ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:35
(4717 vizualizări - 0 comentarii)


Petreceri private la Alexeni și Bărbulești, întrerupte și amendate de polițiști

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, respectiv pentru verificarea modului în care sunt respectate reglementările ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:25
(4750 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna noiembrie 2021

Ministerul Finanțelor a emis, începând de luni, 1 noiembrie 2021, noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,75%, 4,25% și 4,65%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:15
(8802 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 128 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17756, fiind înregistrate 128 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 16:05
(10026 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de la intersecția străzilor Călărași cu Nucilor din municipiul Fetești, RAJA Constanța a ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 13:15
(3875 vizualizări - 0 comentarii)


Antrenorul de Lupte Nicolae Pârvu a pierdut lupta cu boala COVID-19

Antrenorul de Lupte Nicolae Pârvu a pierdut lupta cu boala COVID-19

Boala infecțioasă COVID-19 i-a luat viața profesorului de lupte Nicolae Pârvu, din localitatea Perieți. Acesta a decedat în dimineața zilei de luni, 1 noiembrie 2021, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:40
(10202 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021,  ora 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea»Slobozia, va avea loc vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:25
(8897 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții la 5 accidente rutiere

În dimineața zilei de luni, 1 noiembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:10
(3167 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 93 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 31 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17628, fiind înregistrate 93 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2021, 16:40
(7216 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 86 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17535, fiind înregistrate 86 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 17:05
(5258 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

O persoană a murit și alte trei au fost rănite într-un accident rutier petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 30 octombrie 2021, în apropiere de Slobozia, pe DN21. Din verificările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 13:45
(6251 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 3370 de tichete de masă, distribuite către centrele de vaccinare

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a achiziționat 3370 de tichete de masă, urmând a fi distribuite către centrele de vaccinare, cabinetele medicilor de familii și ambulatoriile de specialitate, unde ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 18:25
(12125 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 284 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 29 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17449, fiind înregistrate 284 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:35
(4139 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Cu sprijinul Protopopiatului Urziceni, tinerele mame care și-au adus pe lume bebelușii în cadrul Spitalului Municipal Urziceni au beneficiat de hăinuțe tricotate, donate de către Fundația «Copii în Dificultate ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:20
(6083 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modalitatea de transmitere a documentelor pentru solicitarea șomajului tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor, conform HG nr. 1090/2021, și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, vor depune la AJOFM Ialomița, în luna curentă ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:05
(13966 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru «tulburarea ordinii publice» și «distrugere»

Polițiștii ialomițeni au emis joi, 28 octombrie a.c., 3 mandate de reținere pentru 24 de ore, pe numele a trei tineri, cu vârste cuprinse între 21 și 26 de ani. Aceștia sunt acuzați de comiterea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 15:05
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore au fost verificate 314 obiective de interes, dintre care 171 de societăți comerciale, unde polițiștii, alături de celelalte structuri cu care acționează în sistem integrat, au instruit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:55
(2466 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Bărbulești, cercetați pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal pe numele a doi tineri de 16 ani, din comuna Bărbulești, sub acuzația de «furt calificat». Din cercetări a reieșit faptul că tinerii ar fi pătruns, în timpul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:50
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de prevenire a răspândirii virusului SARS-CoV-2. Ca urmare a abaterilor ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:15
(7872 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Jos: A intrat cu mașina într-un gard

Polițiștii au fost solicitați să intervină în cazul unui accident rutier petrecut în seara zilei de miercuri, 27 octombrie a.c., pe raza localității Fierbinții de Jos. Aflat la volanul unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:00
(2401 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 28 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17165, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 16:20
(6618 vizualizări - 0 comentarii)


Rata de vaccinare anti-COVID-19 la Slobozia a depășit 50%

Conform datelor oficiale avansate de autoritățile județene, Slobozia are cea mai mare rată de vaccinare din întreg județul. La 26 octombrie 2021, procentul înregistrat oficial era de 50,09%. Următoarele ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 15:05
(10811 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Miercuri, 27 octombrie a.c., în Piața Revoluției din Slobozia s-a deschis Centrul de testare gratuită COVID-19. Încă de la primele ore ale dimineții, zeci de slobozeni s-au așezat la rând pentru a se testa ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 18:10
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Miercuri, 27 octombrie a.c., în intervalul orar 6,00-10,00, 55 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Investigații Criminale, Investigarea Criminalității Economice, Serviciului ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:25
(4527 vizualizări - 1 comentariu)


Persoană urmărită la nivel național, depistată de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:10
(3259 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 329 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 27 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17015, fiind înregistrate 329 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:55
(1792 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Marți, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:45
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...