Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Slobozia renunță la construcția consorțiului pentru învățământul tehnic și dual

Primăria Slobozia renunță la construcția consorțiului pentru învățământul tehnic și dual

Administrația Potor a decis recent să renunțe la o investiție de peste 20 milioane de euro, ce ar fi permis dezvoltarea infrastructurii de educație la nivel local. Este vorba despre un consorțiu dedicat învățământului tehnic și dual, ce ar fi reunit liceele tehnologice din Slobozia și ar fi permis elevilor să-și dezvolte abilitățile practice. Contractul de finanțare a fost semnat anul trecut la Slobozia, în prezența fostului ministru al Educației, Ligia Deca. Administrația Potor susține că proiectul se afla în întârziere, din cauza unor decalaje privind termenele de implementare, problemă generată de Ministerul Educației. Probleme similare a întâ... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2025, 10:10 (38162 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Fermele agricole din Ialomița susțin Învățământul Dual

Fermele agricole din Ialomița susțin Învățământul Dual

De la atragerea fondurilor europene și până la Educație, Agricultura reprezintă unul dintre cele mai active domenii de activitate din județul Ialomița. Reprezentanții celor mai importante ferme agricole din județ au încheiat parteneriate cu unitățile de învă­țământ din Ialomița pentru pregătirea practică a elevilor care studiază profesii precum cea de «mecanic agricol». Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia, de exemplu, are încheiate parteneriate de colaborare cu ferme agricole din județul Ialomița. Iar elevii sunt foarte încântați de faptul că pot învăța o meserie.

 

Sprijin pentru școli... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2024, 10:20 (8543 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ligia Deca, ministrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru consorțiul dual din Slobozia

Proiect în valoare de 96 milioane de lei

Ligia Deca, ministrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru consorțiul dual din Slobozia

Marți, 9 aprilie 2024, Primăria Slobozia, în prezența Ligiei Deca, mi­nistrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru realizarea consorțiului dedicat învățământului dual. În valoare de peste 96 milioane de lei, acest proiect își pro­pune să revitalizeze piața muncii la nivel local, oferindu-le angajatorilor meseriașii de care aceștia au nevoie. De asemenea, agenții economici sunt la rândul lor parteneri ai autorităților în cadrul acestui proiect.

 

Ministerul Educației sprijină învățământul dual Consorțiul... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2024, 07:55 (16053 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământul dual a fost considerat multă vreme un vis pe care Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu l-a putut concretiza. În ultimii ani, instituția a făcut eforturi pentru a dezvolta această ramură educativă. Așa se face că, în anul școlar 2023-2024, există învățământ dual în fiecare dintre liceele tehnologice din județul nostru. Cele mai noi grupe au fost înființate la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. În cadrul unui eveniment public, reprezentanții unității au explicat cât de im­portantă este această experiență atât pentru dezvoltarea școlii, cât și a mediului de afaceri... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2024, 12:10 (15859 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consorțiul școlar de 21 milioane de euro va fi finanțat

Slobozia este pe listă

Consorțiul școlar de 21 milioane de euro va fi finanțat

Administrația locală din Slobozia a anunțat că Slobozia a câștigat concursul de proiecte pentru realizarea unui consorțiu școlar pentru învățământul dual la nivelul orașului. «Este prima dată când școala, administrația și mediul privat conlucrează la acest nivel pentru atragerea fondurilor europene!» declară primarul Dragoș Soare. Valoarea maximă a acestei finanțări este de 21 milioane de euro, iar pe listă figurează 29 de locații în întreaga țară. Consorții similare vor fi construite și în proximitatea Sloboziei, la Constanța, Buzău, Galați sau București.

Pe drumul cel bun Intenția... [citește_tot_articolul]

3 August 2023, 15:05 (4377 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 20 milioane de euro într-un consorțiu pentru învățământul dual

Slobozia, la un pas de accesarea PNRR/«Componenta C15: Educație»

Investiție de 20 milioane de euro într-un consorțiu pentru învățământul dual

Slobozia este eligibilă pentru o investiție estimată la 20 milioane de euro necesară construirii unui consorțiu pentru învățământul dual. Proiectul se va derula prin PNRR și presupune construirea unui campus profesional integrat destinat elevilor din învățământul dual. Adminis­trația locală a identificat deja terenul viitoarei investiții. «Proiectul nostru este eligibil... Așteptăm finanțarea acestuia!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Ialomița are la acest moment cinci clase de învățământ dual funcționale. Viitorul proiect ar putea completa salutar demersul educațional de la debutul anului școlar 2022-2023, când liceeleTehnologice «Mihai Eminescu» și «Al.I. Cuza» au fost comasate... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2023, 10:55 (9640 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene nu pot oferi «meseriași» pentru piața muncii

«Învățământul dual», un eșec

Școlile ialomițene nu pot oferi «meseriași» pentru piața muncii

În plină criză de «meseriași», specialiștii din piața muncii și-au îndreptat atenția către școli, în speranța că unitățile de învățământ i-ar putea forma. Așa a apărut noțiunea de «învățământ dual», o modalitate prin care elevii îmbină teoria și practica, iar la finalul studiilor pot să obțină un loc de muncă. Ialomița încearcă de aproape 7 ani să pună bazele acestui tip de educație, însă a reușit să formeze până în prezent doar 4 clase din cele 10 promise Ministerului Educației. Angajatorii care fac parte din acest proiect susțin că oricât s-ar strădui școlile, marea problemă o reprezintă dezinteresul elevilor față de studiu și dorința de a învăța o meserie...

Ialomița are nevoie de meseriași... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2023, 11:05 (10563 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Școala ialomițeană nu poate pregăti viitorii meseriași

Învățământul dual, încotro?

Școala ialomițeană nu poate pregăti viitorii meseriași

Înainte de debutul acestui an școlar, inspectorul școlar gene­ral Steluța Mitrea, promitea înființarea a peste 5 clase de învățământ dual. În realitate, inițiativa s-a concretizat doar pe jumătate. Astfel, în Ialomița funcționează doar 3 astfel de clase în cadrul Liceelor Tehnologice Țăndărei, Fierbinți-Târg și Liceului Tehnologic de Industrie Alimentară Fetești. Pentru anul școlar viitor, în planurile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița există doar o singură clasă, în cadrul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. Marea pro­blemă a sistemului de educație ialomi­țean este faptul că nu reușește să atragă de partea sa agenții economici locali. În acest context, cele 4 milioane... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2022, 13:20 (12511 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prima clasă de «învățământ dual» va funcționa la Țăndărei

Premieră în Educație

Prima clasă de «învățământ dual» va funcționa la Țăndărei

De la toamnă, în județul Ialomița, vor funcționa două clase de «învățământ dual». Una dintre acestea va fi înființată la firma pe care o administrează fermierul Cătălin Niculae, la Țăndărei. Acesta are nevoie de specialiști care să știe să utilizeze mașinile agricole de nouă generație. Pentru că forța de muncă este greu de găsit, s-a decis să-i formeze la ferma pe care o deține.

«Învățământul dual», o realitate «Învățământul dual» este o formă aplicată de educație, dedicată exclusiv elevilor care studiază în școlile cu profil tehnolo­gic. Acesta îmbină cunoștințele teoretice cu cele... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2021, 12:10 (6316 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița așteaptă de 5 ani învățământul dual

Promisiuni noi pentru anul școlar 2021-2022

Elevii din Ialomița așteaptă de 5 ani învățământul dual

Învățământul dual în Ialomița este doar «scenariu de lucru». În ultimii 5 ani, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu a reușit să școlarizeze niciun elev conform acestui sistem. Inspectorul general școlar Steluța Mitrea promite 5 clase de elevi pentru anul școlar 2021-2022. Georgian Mocănescu, directorul AJOFM Ialomița susține că agenții economici nu sunt interesați de susținerea acestei forme de învâțământ.

Un eșec județean ascuns sub preș
După 30 de ani de experimente educaționale, absolvenții liceelor din Ialomița încă mai așteaptă soluții instituționale care să... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2021, 14:20 (3934 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu poate susține «învățământul dual»

Ialomița nu poate susține «învățământul dual»

bonus: Un județ care ascunde analfabetismul funcțional

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița caută soluții pentru implementarea «învățământului dual», prima întâlnire organizată în acest scop dovedindu-se un eșec notabil. Agenții economici se declară dezamăgiți de educația elevilor care absolvă liceul, directorii unităților de învățământ declarându-se depășiți de situație.

O întâlnire formală
Joi, 2 noiembrie 2017, la sediul instituției, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au organizat o întâlnire al cărei scop declarat a fost «stabilirea cifrei de școlarizare pentru „învățământul dual“ și „învățământul... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2017, 18:15 (5053 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3610 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3006 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2555 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4167 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4293 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2426 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4461 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2149 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2766 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6656 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2471 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3809 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2387 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3596 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2325 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3414 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 909 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 21 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 909 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât joi, 20 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 16:10
(1881 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 900 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 20 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 900 cazuri de COVID-19, cu 12 mai multe decât miercuri, 19 august a.c., când au fost înregistrate 88 ...[citește_toată_știrea]

20 August 2020, 16:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Smiley, amendat de polițiști la punctul de taxare Fetești

În timp ce se deplasa către litoral însoțit de iubita lui, Gina Pistol, cântărețul Smiley a fost amendat de polițiști pentru încălcarea vitezei. Acesta a fost surprins conducând cu 153 km/h pe Autostrada ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 19:20
(2728 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 888 de cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 19 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, în județul Ialomița s-au înregistrat 888 cazuri de COVID-19, cu 2 mai multe decât marți, 18 august a.c., când au fost înregistrate 8 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 16:10
(2691 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Tânăr din București, alergat de polițiști prin curți

Marți seara, 18 august 2020, în jurul orelor 21,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au efectuat semnale regulamentare de oprire unui autoturism care circula pe DN2, pe raza comunei Movilița. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 14:15
(2412 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Ordin de protecție pe numele unui bărbat care și-ar fi lovit soția și soacra

Polițiștii ialomițeni au emis marți, 18 august 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 68 de ani, din Amara, care și-ar fi lovit și amenințat soția și soacra. Astfel, la data de ...[citește_toată_știrea]

19 August 2020, 14:10
(3636 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...