Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Centrul de Sănătate Mintală și Prevenirea Adicțiilor din Slobozia, fără specialiști

Centrul de Sănătate Mintală și Prevenirea Adicțiilor din Slobozia, fără specialiști

Reorganizarea Agenției Naționale Antidrog a dus la desființarea Cen­trelor Locale Antidrog și transformarea acestora în Centre de Sănătate Mintală și Prevenirea Adicțiilor, la nivelul fiecărui județ. În Ialomița, această entitate se află în administrarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia și oferă servicii de monitorizare și consiliere persoanelor care se confruntă cu adicții. Este vorba atât despre adicțiile provocate de substanțele interzise sau alcool, cât și de adicțiile comportamentale. «Acti­vitatea Centrului se desfășoară cu dificultate, din cauza lipsei de personal!» susțin oficialii spitalului din Slobozia. Angajarea de cadre medicale... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2026, 12:25 (1703 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, fără soluții pentru problema lipsei medicilor

Spitalul Municipal Urziceni, fără soluții pentru problema lipsei medicilor

În lipsă de medici, Spitalul Municipal Urziceni nu poate asigura liniile de gardă pe 3 dintre secțiile unității medicale. Este vorba despre secțiile Pediatrie, Ginecologie și Boli Interne. Pe cale de consecință, toate cazurile sunt transferate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin faptul că situația trenează deja de un an.

 

Spitalul din Urziceni are nevoie de medici Unitatea medicală a organizat de mai multe ori concursuri pentru ocuparea posturilor libere de medici specialiști, dar candidații nu s-au î... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2026, 14:10 (1703 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea cu doar trei medici!

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea cu doar trei medici!

Nu doar spitalele ialomițene și rețeaua medicilor de familie au probleme din cauza lipsei medicilor specialiști, ci și Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. Instituția trebuie să facă față solicitărilor cu doar trei medici, deși în schema de personal sunt prevăzute 20 de posturi pentru specialiști. Din cauza numărului scăzut de medici, orele de gardă sunt dificil de acoperit, iar intervențiile sunt asigurate cu ajutorul asistenților. Pentru ca pacienții să ajungă cât mai repede la spital, SJA Ialomița a făcut demersuri pentru a reduce pe cât posibil timpul de intervenție.

 

Ambulanța Ialomița are nevoie de medici... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2025, 12:10 (3768 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia a rămas fără medici

Penitenciarul Slobozia a rămas fără medici

Criza de medici specialiști nu se regăsește doar în spitale, ci și în alte instituții pu­blice. Penitenciarul Slobozia, de exemplu, așteaptă de mai bine de 5 ani să ocupe posturile disponibile, dar demersurile au eșuat de fiecare dată. Astfel, pentru acordarea îngrijirilor medicale deținuților, instituția trebuie să plătească pentru vizitele medicale.

Costuri suplimentare pentru consultații Potrivit schemei de personal, Penitenciarului Slobozia îi sunt repartizate patru posturi de medici. Instituția trebuie să aibă două posturi de medic generalist, un post de medic stomatolog și unul... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2023, 11:20 (7431 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rămâne fără medici de familie

Ialomița rămâne fără medici de familie

Deși important pentru comunitățile locale, sistemul medicinei de familie din județul Ialomița se confruntă cu mari probleme în ceea ce privește resursa umană. Puținii specialiști care mai profesează astăzi apropie vârsta pensionării sau au ieșit de ani buni la pensie, iar șansele ca aceștia să fie înlocuiți sunt extrem de reduse. Astfel, zeci de mii de oameni, în special din zona de Vest a județului, trebuie să străbată kilometri întregi pentru a beneficia de consultații. «Este din ce în ce mai rău!» avertizează medicul Andreia Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie Ialomița.

Ialomița rămâne fără medici de familie... [citește_tot_articolul]

3 August 2023, 10:55 (4865 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparat medical cumpărat cu bani europeni, nefuncțional din cauza lipsei de medici

La Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Aparat medical cumpărat cu bani europeni, nefuncțional din cauza lipsei de medici

Un aparat medical achiziționat de Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, prin intermediul unui program cu finanțare europeană, este nefuncțional pentru că singurul medic angajat să îl utilizeze și-a dat demisia, preferând să lucreze într-o altă unitate medicală, mult mai aproape de domiciliu. Situația trenează de două luni, iar acum se caută soluții pentru angajarea unui alt specialist. «Postul a fost scos la concurs!» au transmis reprezentanții unității medicale.

Criză de medici la Spitalul Fetești După doi ani și jumătate de lucrări, Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2023, 13:55 (8936 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsa medicilor a lăsat fără linie de gardă Secția Pediatrie

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Lipsa medicilor a lăsat fără linie de gardă Secția Pediatrie

Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a rămas fără linie de gardă, preț de o săptămână, după ce doi dintre medici s-au îmbolnăvit. Voci din cadrul unității medicale dau vina pe managementul deficitar al Secției, în timp ce mana­gerul Liviu Patrichi susține faptul că situația este generată de lipsa specialiștilor. «În februarie vom încheia contracte cu alți doi medici pediatri!» a declarat Liviu Patrichi.

Transferuri repetate la Spitalul Călărași În cadrul Secției Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia își desfă­șoară activitatea trei medici titulari... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2023, 12:40 (7062 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Gărzi neacoperite la Ambulanța Ialomița din cauza lipsei medicilor

Gărzi neacoperite la Ambulanța Ialomița din cauza lipsei medicilor

Nu doar spitalele din Ialomița sunt afectate de lipsa medicilor, ci și Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. Activitatea instituției este afectată din cauza lipsei specialiștilor, în fiecare lună existând zile în care, pe timp de zi, gărzile nu pot fi acoperite. Astfel, chiar dacă situația o impune, la cazuri sunt trimiși doar asistenții, iar în cazul transferu­rilor se apelează la medicii din județele învecinate. «Avem nevoie de un singur medic pentru a putea desfășura activitatea corespunzător, doar că nimeni nu s-a arătat interesat să lucreze în Ialomița...» susține medicul Magda Ghiță, managerul Servi­ciului Județean de Ambulanță Ialomița.

Post scos la concurs de două ori... [citește_tot_articolul]

15 August 2022, 15:20 (8989 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, la un pas de a fi declasat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, la un pas de a fi declasat

bonus: 27 de posturi scoase la concurs, un singur candidat înscris

În urma ultimei proceduri de acreditare, desfășurată în anul 2019, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost inclus în Categoria III, potrivit căreia a primit competențe medii în ceea ce privește asigurarea serviciilor medicale. La acest moment, există riscul ca instituția să fie declasată și inclusă în categoria IV, limitându-se astfel competențele pentru tratarea bolnavilor. Motivul care generează acest risc îl reprezintă incapacitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia de a oferi o linie de gardă completă pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă. În protocoalele medicale ale Ministerului Sănătății, activitatea secțiilor ATI este importantă pentru funcțio­narea corespunzătoare a tuturor... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2022, 10:50 (21323 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru de pregătire profesională pentru viitorii medici, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Centru de pregătire profesională pentru viitorii medici, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Problema lipsei medicilor specialiști este veche la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, iar foștii manageri pare că s-au arătat prea puțin interesați să o rezolve. Actuala conducerea a instituției are în plan să aducă medici noi la Spitalul Slobozia printr-o decizie îndrăzneață. În colaborare cu profesorii universitari din București, oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia vor să transforme unitatea medicală într-un Centru de pregătire pentru medicii rezidenți. La finalul rezidențiatului, proaspeții specialiști ar putea alege să profeseze în spitalul unde s-au format. Până când această idee va prinde contur cu adevărat, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a scos la concurs 15 posturi... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2021, 12:05 (7248 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează îngrijitor pentru spațiile verzi

În locul medicilor specialiști

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează îngrijitor pentru spațiile verzi

Fără un management eficient în privința resurselor umane pentru a putea umple golurile din cabinetele medicilor specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează forță de muncă pentru departamente mai puțin esențiale. Așa se face că deși are nevoie de medici, cel mai mare spital din Ialomița angajează personal pentru îngrijirea spațiilor verzi. Conducerea unității medicale a motivat faptul că cele 5 hectare de spațiu verde din curtea interioară a spitalului sunt greu de întreținut de un singur angajat. În schimb, despre lipsa acută de medici cu care Spitalul Slobozia se confruntă reprezentanții instituției pare că nu au soluții.

Locuri de muncă pentru personal neesențial... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 12:20 (10582 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Spitalele suport COVID-19 au nevoie de medici

Ialomița: Spitalele suport COVID-19 au nevoie de medici

În timp ce numărul cazurilor de îmbolnăvire cu SARS-CoV-2 cunoaște o creștere alarmantă la nivelul județului nostru, cele două unități medicale care acordă îngrijiri medicale bolnavilor de COVID-19, Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, funcționează în stare de avarie. Totul din cauza faptului că unitățile medicale nu dispun de medici specialiști suficienți pentru a asigura consultații pacienților bolnavi. Situația cea mai gravă din acest punct de vedere se constată la Spitalul Municipal Urziceni acolo unde nici până la momentul de față nu a fost posibil transferul în ve­derea efecturării gărzilor a unui medic pneumolog și a unui medic infecționist. Astfel... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2020, 12:50 (4805 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Urziceni tratează bolavii de COVID-19 doar pe hârtie

Spitalul Urziceni tratează bolavii de COVID-19 doar pe hârtie

Declarat spital suport COVID-19, Spitalul Municipal Urziceni nu poate primi pacienții depistați cu această boală respiratorie. Unitatea medicală nu a rezolvat cea mai mare problemă pe care o are, respectiv lipsa medicilor specialiști care să acorde asistență medicală bolnavilor.

Medicii sunt greu de găsit
După aproximativ o lună de așteptare, Spitalul Municipal din Urziceni a fost declarat, prin Ordin al Ministerului Sănătății, spital suport COVID-19. Planul autorităților sanitare din Ialomița, de a degreva de afluxul de pacienți Spitalul Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2020, 12:40 (4984 vizualizări - 5 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Două accidente pe DN2, zece persoane rănite!

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier marți, 7 mai a.c., în jurul orei 11,00, pe DN2, la ieșire din Coșereni către Movilița. În urma impactului, patru persoane au fost rănite, iar una ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 15:47
(8433 vizualizări - 0 comentarii)


Șef nou la Penitenciarul Slobozia

Biroul de Presă al Penitenciarului Slobozia informează că, începînd cu data de 1 mai 2013, comisar șef de penitenciare Marian Dobrică este noul director al Penitenciarului Slobozia, comisarului șef de penitenciare ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 11:17
(9455 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism în flăcări pe Autostrada A2

În urma unor scurgeri de combustibil în zona compartimentului motor, un autoturism a fost cuprins de flăcări în dreptul km 144 de pe Autostrada A2. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 10:13
(8536 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Informații prin SMS despre agenți economici

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că ANAF a lansat un nou serviciu pentru contribuabili, respectiv «Acces date prin SMS». Serviciul este operațional începînd ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 09:30
(5551 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 90 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 7 mai 2013, sînt disponibile 90 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 08:16
(6911 vizualizări - 0 comentarii)


Trupul băiatului înecat în rîul Ialomița la începutul lunii aprilie a fost găsit

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 4 mai a.c, în jurul orei 13,15, pompierii au fost solicitați să intervină pentru recuperarea trupului neînsuflețit al unui băiat, în vîrstă de 10 ani, ce plutea ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 07:32
(8399 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două decese!

Două persoane și-au pierdut viața în urma unor evenimente rutiere produse în cursul zilei de joi, 2 mai a.c., pe raza județului Ialomița. Astfel, în jurul orei 18,05, prin 112, Poliția a fost sesizată că ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2013, 16:50
(15223 vizualizări - 16 comentarii)


anunțuri angajare

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
OSPĂTARI
-experiența poate constitui un avantaj
vă rugăm să depuneți CV la recepția Hotel Select Slobozia

Ești o adevărată gospodină?
Hotel Select Slobozia
angajează
BUCĂTAR

-experiența poate constitui un avantaj
vă rugăm să depuneți CV la recepția Hotel Select Slobozia

Admet SA Slobozia
angajează
AGENT VÎNZĂRI

-experiența poate constitui un avantaj
-se oferă un pachet salarial atractiv și
un mediu de lucru profesionist
vă rugăm să depuneți CV la
sediul Admet SA din Slobozia,
Șos. Brăilei, nr. 17

1 Mai 2013, 11:46


Bărbulești: Au furat o turmă întreagă de oi și capre

Polițiștii cercetează doi tineri de 17, respectiv 19 ani, domiciliați în județele Ialomița și Prahova, pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». În fapt, suspecții în noaptea de 26/27 aprilie a ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2013, 08:25
(7806 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Peste 6600 de fermieri au depus cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează că, în perioada 1 martie-26 aprilie 2013, au fost depuse, în cadrul Campaniei de primire a cererilor de sprijin pe ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2013, 07:23
(9455 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tineri cercetați penal după ce au tăiat cauciucurile unui autovehicul

Efectivele Poliției Orașului Țăndărei cercetează 3 tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 24 de ani, toți domiciliați pe raza localității, pentru comiterea a 6 infracțiuni de distrugere. În fapt, cei în ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 17:33
(6394 vizualizări - 12 comentarii)


Ialomița: Acțiuni concertate pentru combaterea braconajului piscicol

Polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol și a comercializării ilegale de pește și subproduse de pește, cu ocazia apropierii Sărbătorilor Pascale ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 16:32
(5982 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți pe drumurile publice

În cursul zilei de joi, 25 aprilie , polițiștii au depistat în trafic doi bărbați, de 38 și 62 ani, din județul Buzău, respectiv Ialomița, în timp ce conduceau autoturisme sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 15:31
(7528 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Liniște și ordine publică de Florii

Polițiștii ialomițeni se vor afla pe raza întregului județ pentru asigurarea ordinii și liniștii publice și apărarea patrimoniului public și privat în vederea preîntîmpinării producerii evenimentelor negative ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 14:30
(6094 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

25 Aprilie 2013, 16:53


Urziceni: Bărbat arestat preventiv pentru «pornografie infantilă»

Un bărbat din Urziceni, în vîrstă de 52 de ani, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, miercuri 24 aprilie a.c., de judecătorii Tribunalului Ialomița, sub acuzația de «pornografie infantilă». Suspectul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2013, 17:11
(9383 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Urmăriți penal pentru infracțiuni economico-financiare

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor cercetează un bărbat, în vîrstă de 48 de ani, din Slobozia, pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Cel în cauză, în calitate de administrator ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:21
(7191 vizualizări - 0 comentarii)


Copil fugit dintr-un centru de plasament din Constanța, găsit la Urziceni

Marți, 23 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza municipiului Urziceni un minor în vîrstă de 14 ani, din localitate, persoană urmărită la nivel național. Cu ocazia conducerii acestuia la ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:14
(9418 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Copil de 2 ani, accidentat de un scuter

Marți, 23 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Munteni Buzău s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Cu ocazia cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:12
(8772 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 467 de șomeri ar putea primi locuri de muncă

AJOFM Ialomița: 467 de șomeri ar putea primi locuri de muncă

La nivel național vineri, 19 aprilie 2013, s-a desfăurat «Bursa Generală a Locurilor de Muncă». În județul Ialomița au fost disponibile un număr de 181 de noi locuri de muncă... Deși la această Bursă au ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:10
(8663 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Un bucureștean i-a furat mașina unui slobozean

Un bărbat de 40 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta a furat o mașină dintr-o parcare de pe raza orașului... Respectivul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:07
(8741 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


DGFP Ialomița: Primării înglodate în datorii

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au dat publicității situația la zi în ceea ce privește arieratele unităților administrativ teritoriale din Ialomița. 12 primării din județ ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:05
(9261 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A furat baterii auto din 7 mașini!

Un hoț specializat în furturi de acumulatori auto a fost reținut pentru 24 de ore de polițiști. Este vorba despre un tînăr de 28 ani, din Slobozia, care a spart 7 autoturisme parcate pe raza orașului. ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:04
(8206 vizualizări - 1 comentariu)


Grivița: «Găinari» cercetați de polițiști

Două persoane, de 17 și 47 de ani, domiciliate în comuna ialomițeană Grivița și județul Brăila, sînt cercetate de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Cele două persoane sînt ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 14:05
(10130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița furt


Grivița: A cîștigat la «păcănele», dar aparatul a fost confiscat de polițiști!

Pasionat al «păcănelelor», un tînăr de 24 de ani, din Grivița, a fost lovit de ghinion. Deși aparatul la care s-a jucat i-a arătat că a cîștigat suma de 42500 de lei, el nu a intrat în posesia premiului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:30
(12485 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 25 aprilie 2013, termen limită de depunere a declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că joi, 25 aprilie 2013, este ultima zi în care trebuie să se depună la administrațiile financiare teritoriale următoarele ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:16
(8903 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: Comercializa țigări de contrabandă

Un tînăr de 22 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru că vindea țigări de contrabandă în incinta magazinului său din Sinești. Ancheta în acest caz este în plină desfășurare ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:12
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului pentru martie 2013, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 8057 șomeri, din care 2887 șomeri indemnizați, respectiv 5170 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:56
(6837 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Animale arse în incendiu

Mai multe oi și capre au ars în urma unui incendiu care a cuprins grajdul în care se aflau, amplasat într-o gospodărie de pe raza localității ialomițene Mihail Kogălniceanu. La fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:55
(9826 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița sărbătorește «Ziua Bibliotecarului»

Marți, 23 aprilie 2013, de «Ziua Bibliotecarului», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și-a propus o dezbatere cu tema «Parteneriatul în bibliotecă». De asemenea, vor fi acordate premiile ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:54
(9118 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...