Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a început oficial judecata șpăgilor luate în cadrul Poliției Autostrăzi-Fetești

Tribunalul Ialomița a început oficial judecata șpăgilor luate în cadrul Poliției Autostrăzi-Fetești

În anul 2018, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a început urmărirea penală a 4 agenți ai Poliției Autostrăzi-Fe­tești, sub acuzația de «luare de mită». În iunie 2025, Tribu­nalul Ialomița a început oficial judecata acestora, după ce ancheta a fost refăcută integral. Surse ju­diciare au afirmat că doi dintre agenții acuzați de fapte de co­rupție și-ar mai desfășura activitatea în cadrul Poliției Române, fiind puși la dispoziție.

 

Dosar plimbat între Parchet și instanțe În anul 2018, Parchetul... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2025, 12:15 (7664 vizualizări - 2 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Agent de poliție trimis în judecată pentru «luare de mită»

Ofițerii de poliție judiciară din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița au finalizat cercetările, iar procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lâ... [citește toată știrea]

28 Martie 2025, 09:00 (4944 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița a recunoscut că a luat șpagă. A încheiat un acord cu procurorii DNA!

Direcția Națională Anticorupție a anunțat, printr-un comunicat de presă, faptul că a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu Rareș Gabriel Bulimej, fostul șef al Biroului pentru Imigrări Ialomița. Acesta este cercetat penal, fiind acuzat de «luare de mită». Potrivit procurorilor Direcției Naționale Anticorupție, Bulimej a primit șpagă pentru a soluționa mai multe cereri de angajare a unor cetățeni străini, veniți dinafara Uniunii Europene. Conform înțelegerii încheiate cu anchetatorii, Bulimej a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare.

 

Condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2024, 17:40 (8179 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Șeful Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, arestat preventiv pentru 30 de zile

Șpagă de 12 mii de euro

Șeful Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, arestat preventiv pentru 30 de zile

În urmă cu câteva zile, anchetatorii Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală au descins la Amara și l-au condus la audieri pe șeful împuternicit al Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, Rareș Gabriel Bulimej. Acesta este acuzat de «luare de mită în formă continuată», fiind prins în flagrant în timp ce primea șpagă 12 mii de euro. Reținut pentru 24 de ore, Bulimej a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, cu încuviințarea judecătorilor.

 

Șpagă pentru urgentarea avizelor de muncă Ancheta care îl... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 16:05 (13847 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

Șpagă de 12 mii de euro la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

DNA-Structura Centrală a efectuat joi, 3 octombrie 2024, o serie de percheziții la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița. Vizat de cercetări este Rareș Gabriel Bulimej, șeful împuternicit al instituției, acuzat de «luare mită în formă continuată». Procurorii DNA susțin faptul că ar fi primit șpagă 12 mii de euro.

 

Prezentat instanței cu propunere de arestare În urma perchezițiilor organizate joi, 3 octombrie 2024, la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița, procurorii de caz din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 15:30 (19235 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajata Primăriei Slobozia, cercetată pentru fapte de corupție, a fost trimisă în judecată

Angajata Primăriei Slobozia, cercetată pentru fapte de corupție, a fost trimisă în judecată

Procurorii au trimis-o în judecată pe angajata Primăriei Slobozia cercetată pentru fapte de corupție. La sfârșitul lunii februarie 2024, aceasta a fost prinsă în flagrant în timp ce ar fi primit mită de la un cetățean, devenit între timp denunțător în cauză, pentru a-i elibera acestuia mai rapid o serie de documente de care avea nevoie. Femeia a fost plasată sub control judiciar și a fost trimisă în judecată în stare de libertate. Ancheta a fost realizată cu sprijinul ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița.

 

Se așteaptă decizia judecătorilor... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2024, 07:55 (22592 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajatul DGASPC Ialomița cercetat pentru corupție și-a recunoscut faptele în fața procurorilor

Angajatul DGASPC Ialomița cercetat pentru corupție și-a recunoscut faptele în fața procurorilor

Scandalul de corupție în care a fost implicată Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copi­lului Ialomița are un final surprinzător. Angajatul instituției prins în flagrant în timp ce lua mită și-a recu­noscut faptele în fața procurorilor. Anchetatorii au semnat cu acesta un acord de recunoaștere a vinovăției și au propus să fie sancționat la un an și 6 luni închisoare cu suspendare. Înțelegerea are însă nevoie de validarea judecătorilor.

 

Filmul unei anchete La sfârșitul lunii mai 2024, un inspector din cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2024, 12:20 (16328 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Angajat DGASPC Ialomița prins în flagrant de «luare de mită». Acesta cerea șpagă pentru primirea indemnizațiilor!

Angajat DGASPC Ialomița prins în flagrant de «luare de mită». Acesta cerea șpagă pentru primirea indemnizațiilor!

Ofițerii de poliție judiciară ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au organizat marți, 26 martie 2024, o acțiune de prindere în flagrant a unui funcționar public în timp ce primea o sumă de bani cu titlu de mită. Este vorba despre un angajat al DGASPC Ialomița care a primit suma de 600 de lei de la o persoană, în schimbul neîndeplinirii atribuțiilor de serviciu. În fapt, martorul denunțător avea în îngrijire un minor aflat în plasament ce a părăsit anterior domiciliul acestuia, iar pentru a primi în continuare... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2024, 09:20 (18218 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții DGA la Poliția Urziceni: Trei polițiști, audiați pentru «luare de mită»!

Percheziții DGA la Poliția Urziceni: Trei polițiști, audiați pentru «luare de mită»!

Percheziții la sediul Poliției Urziceni, în vizor fiind trei agenți ai Biroului de Ordine Publică. Polițiștii sunt suspectați de «luare de mită», cadrele Serviciului Județean Anticorupție Ialomița efectuând cercetări în acest sens. Să adăugăm că cei trei polițiști erau în vizorul DGA de câteva luni, la această oră fiind audiați sub coordonarea procurorului de caz din cadul Parchetului Ialomița. Vom reveni cu amănunte. 

... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2024, 10:10 (18980 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală la Primăria Slobozia: Funcționară prinsă în flagrant în timp ce ar fi luat mită!

Anchetă penală la Primăria Slobozia: Funcționară prinsă în flagrant în timp ce ar fi luat mită!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis un dosar penal pe numele unei funcționare din cadrul Primăriei Slobozia, pentru fapte de corupție. Femeia ar fi fost surprinsă în flagrant luni, 26 februarie 2024, în timp ce primea mită de la un cetățean pentru a-i elibera mai repede o serie de documente de care acesta avea nevoie. Ancheta procurorilor a fost realizată cu sprijinul ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița. Într-un comunicat de presă, oficialii Primăriei Slobozia precizează faptul că susțin toate demersurile judiciare care se desfășoară în această anchetă. Pe numele femeii a fost luată măsura controlului judiciar pentru... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2024, 17:10 (65736 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

SJA Ialomița: A luat «mită» pentru a nu constata defecțiunile unui autoturism la ITP

Polițiștii Anticorupție din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au... [citește toată știrea]

26 Octombrie 2020, 12:10 (4512 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

122 de ialomițeni sunt suspecți într-un dosar de corupție al Parchetului Județean

122 de ialomițeni sunt suspecți într-un dosar de corupție al Parchetului Județean

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița fac cercetări într-un dosar de corupție ce vizează fapte de «dare de mită». Ancheta este disjunsă din cea care l-a vizat pe medicul Doru Didiță, în prezent trimis în judecată, și acuzat de «luare de mită»... Noua cauză pe care procurorii o investighează are un număr record de 122 de suspecți!

Trimis în judecată pentru 131 de fapte de «luare de mită»
În vara anului trecut, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au descins în cabinetul pe care medicul specialist în Boli Interne, Doru Didiță, îl avea la Policlinica... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2019, 19:35 (15112 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cinci agenți au fost «săltați» de mascați

Percheziții la Poliția Autostrăzi Fetești

Cinci agenți au fost «săltați» de mascați

Rețineri pentru 24 de ore în dosarul de corupție al agenților de la Poliția Autostrăzi Fetești

Ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița au percheziționat joi, 15 martie 2018, sediul Poliției Autostrăzi Fetești. Organele judiciare au deschis un dosar penal în care urmăresc fapte de «abuz în serviciu» și «luare de mită». În vizorul polițiștilor specializați în combaterea faptelor de corupție au intrat cinci agenți.

Vor fi conduși la audieri Din primele informații, se pare că cei cinci agenți au săvârșit faptele de care sunt acuzați în cursul verii anului 2017. Aceștia cereau mită șoferilor prinși conducând pe Autostrada Soarelui în ilegalitate, iar apoi, după ce primeau... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2018, 10:20 (16624 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A luat șpagă de 400 de ori

Faptele penale ale doctorului Adrian Ștefan

A luat șpagă de 400 de ori

Noi detalii ies la iveală cu privire la faptele penale comise de medicul Adrian Ștefan, fostul coordonator al Comisiei de Expertiză Medicală din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Trimis în judecată și eliberat din arest, doctorul Ștefan ar fi luat mită de 400 de ori, după cum susțin procurorii, în cele două luni în care a fost monitorizat. La începutul acestei săptămîni, acesta s-a înfățișat pentru prima dată în fața judecătorilor.

Obiecte de lux, găsite la percheziții În vara anului trecut, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița descindeau la Spitalul... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 19:55 (14715 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz de corupție la Spitalul Slobozia. Doi medici, acuzați de luare de mită!

UPDATE Medicul Adrian Ștefan, mandat de arestare pentru 30 de zile!

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au prins în flagrant doi medici de la Spitalul Slobozia, în timp ce primeau mită de la un pacient. Cadrele medicale își desfășurau activitatea în cadrul Comisiei de Expertiză Medicală. Din primele informații se pare că cei doi medici ar fi fost surprinși în timp ce primeau aproximativ 200 de lei de la o persoană pentru a prelungi certificatele medicale în vederea obținerii pensiei pe caz de boală. Surse judiciare apreciază faptul că nu este un caz singular, la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița urmînd să fie audiate peste 100 de persoane. Procurorii continuă cercetările pentru a stabili întreaga împrejurare de fapt.
... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2015, 17:05 (102796 vizualizări - 135 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă în desfășurare la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița

EXCLUSIV: Primarul comunei Bărbulești, prins în flagrant de procurori în timp ce primea șpagă

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins joi, 26 iunie 2014, la Bărbulești. Anchetatorii au intrat în biroul primarului localității pe care l-au prins în flagrant în timp ce primea șpagă. Miza ar fi fost un contract de achiziții.
Primele informații ar indica faptul că Vasile Liță, primarul comunei Bărbulești ar fi cerut șpagă unui afacerist din Urziceni. Mita ar fi fost oferită pentru încheierea unui contract de achiziții între Primăria Bărbulești și respectivul om de afaceri. Pentru acest contract «oferit» firmei din Urziceni, primarul ar fi primit sumele de 2700 de euro și 14 mii de lei. Primarul din Bărbulești a fost prins în flagrant de procurorii... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2014, 17:05 (139501 vizualizări - 107 comentarii)

EVENIMENT

Fostul șef al DNA Slobozia, Dumitru Cristudor trimis în judecată pentru «luare de mită»

Fostul șef al DNA Slobozia, Dumitru Cristudor trimis în judecată pentru «luare de mită»

Aflat pentru moment în stare de arest preventiv, fostul șef al DNA Slobozia, procurorul Dumitru Cristudor, a fost trimis joi, 4 iulie a.c., în judecată de procurorii DNA-structura centrală, sub acuzația «luare de mită». În fața instanței au mai fost trimiși și afaceristul slobozean Vasile Daniel Taifas și contabila acestuia Monica Andronache. Cei doi sînt acuzați de «dare de mită» și «complicitate la dare de mită».
Scandalul în care a fost implicat șeful DNA Slobozia a izbucnit în prima jumătate a lunii iunie 2013. Acuzat de «luare de mită», Dumitru Cristudor a fost cercetat însă și pentru «abateri disciplinare grave». Concret, fostul șef al DNA Slobozia ar fi împiediat desfășurarea la ... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2013, 16:38 (18244 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

ȘOC: Dumitru Cristudor, reținut pentru 24 de ore

ȘOC: Dumitru Cristudor, reținut pentru 24 de ore

Șeful DNA Slobozia a luat mită de la omul de afaceri Liviu Taifas!

Șoc: Dumitru Cristudor, reținut pentru 24 de ore! La data de 13 iunie 2013, procurorii au dispus reținerea inculpatului CRISTUDOR DUMITRU pe un termen de 24 de ore, urmînd a fi prezentat la Înalta Curte de Casație și Justiție cu propunere de arestare preventivă pentru 29 de zile. Față de învinuita Andronache Monica, procurorii au dispus măsura obligării de a nu părăsi țara pe o perioadă de 30 de zile.

Șeful DNA Slobozia, Dumitru Cristudor ar fi luat mită de la Liviu Taifas, omul de afaceri care a preluat afacerea LaCosta din Slobozia. Legăturile dintre cei doi au mai... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2013, 14:03 (67626 vizualizări - 65 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă internă la Penitenciarul Slobozia

Anchetă internă la Penitenciarul Slobozia

În urma unui flagrant, organizat săptămîna trecută de ofițerii Serviciului Județean Anticorupție, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, în plasa anchetatorilor a căzut un gardian de la Penitenciarul Slobozia. Acesta a fost prins în timp ce primea 5 telefoane mobile, pe care urma să le introducă în spațiile de detenție. Pentru ceea ce urma să facă, gardianul Costel Mihăescu ar fi pretins suma de 700 de lei. Problemele acestuia cu legea nu se opresc însă aici... S-ar părea că este unul dintre agenții de la pușcărie care a primit cele mai multe penalizări din cauza abaterilor disciplinare.

Un gardian, mai multe abateri... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 18:59 (10482 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: Agent de la Penitenciarul Slobozia, prins în flagrant în timp ce lua mită

• funcționarul public cu statut special Costel Mihăescu, reținut pentru 24 de ore!

Ofițerii din cadrul Serviciului Anticorupție Ialomița și procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au organizat un flagrant în Slobozia. În plasa anchetatorilor a căzut un agent al Penitenciarului Slobozia...
Numele respectivului agent este Costel Mihăescu. Acesta a fost filat de ofițerii anticorupție în timp ce primea un pachet suspect din partea unei persoane. S-a întîmplat în zona terasei de la Clubul Tineretului din Slobozia. Imediat cum a pus mîna pe respectivul pachet, agentul de la Penitenciarul Slobozia a fost săltat de lucrătorii Serviciului Anticorupție Ialomița. Totul sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2013, 16:17 (72575 vizualizări - 67 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
254 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii octombrie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7104 șomeri, din care 1567șomeri indemnizați, respectiv 5537 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 10:05
(4355 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Tineri reținuți pentru furturi din curțile consătenilor

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, patru tineri, cu vîrste cuprinse între 16 și 20 de ani, toți domiciliați în comuna Movilița. Cei în cauză ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2015, 18:55
(6198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Fetești: Biciclist băut, acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată miercuri, 11 noiembrie 2015, în jurul orei 18,40, cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2015, 17:05
(3303 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene doi bărbați, de 41 și 42 de ani, din comuna Borănești, respectiv județul Prahova, în timp ce conduceau două autoturisme deși nu posedau permise de conducere ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2015, 15:35
(4470 vizualizări - 1 comentariu)


Axintele: Furt de la vecini

Polițiștii au surprins în flagrant miercuri, 11 noiembrie 2015, un bărbat de 32 de ani, din comuna Axintele, care avea asupra sa bunuri pe care le-ar fi sustras din locuința unui consătean. Bunurile au ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2015, 13:10
(5802 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Axintele furt


14 noiembrie-Ziua Mondială a Diabetului Zaharat

În fiecare an, data de 14 noiembrie este marcată la nivel internațional drept Ziua Mondială a Diabetului Zaharat, cu ocazia căreia medicii activi în această specialitate inițiază campanii de informare cu ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 18:10
(4191 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Copil de 3 ani, acroșat de o mașină

Luni, 9 noiembrie a.c., s-a produs un accident rutier pe DN2A, în localitatea Sfîntu Gheorghe. Cu ocazia cercetărilor efectuate la fața locului, polițiștii au stabilit că în timp ce un bărbat, de 45 de ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 17:20
(5684 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, sculptură și artă decorativă

Miercuri, 11 noiembrie 2015, de la orele 11,00, în foaierul Casei Municipale de Cultură, este vernisată expoziția «Mituri Contemporane». Evenimentul se află sub egida Salonului Național de Artă Plastică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 16:40
(5337 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, șase persoane rănite

La acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 noiembrie a.c., pe șoselele ialomițene s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu rănirea a șase persoane. Primul dintre acestea s-a produs vineri, 6 noiembrie a.c., ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 16:05
(3120 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Controale la cluburi, baruri, discoteci, săli de cinematograf și spectacole

La sfîrșit de săptămînă, 7-8 noiembrie 2015, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a organizat și desfășurat o serie de acțiuni de control la spații cu afluență ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 15:25
(6599 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A murit după ce a intrat cu mașina în stîlp

Un accident rutier s-a produs în dimineața zilei de luni, 9 noiembrie 2015, în jurul orei 5,00, pe DN21, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, după ce un autoturism a intrat într-un stîlp de ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 13:20
(4646 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Bărbulești: Cal căzut într-o groapă, salvat de pompieri

Duminică, 8 noiembrie 2015, în jurul orelor 22,40, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal, căzut într-o groapă de aproximativ 6 m adîncime dintr-o curte de pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 12:05
(4924 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Bombă de aviație, descoperită la arat

Mihail Kogălniceanu: Bombă de aviație, descoperită la arat

O bombă de aviație de 75 de kg a fost descoperită de un cetățean pe un teren arabil de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Evenimentul a fost anunțat la 112 în după-amiaza zilei de sîmbătă, 7 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2015, 11:05
(7321 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Mistreț cu trichineloză, împușcat pe fondul de vînătoare Cegani

Miercuri, 4 noiembrie 2015, au fost organizate, pe teritoriul județului Ialomița, partide de vînătoare la mistreți pe fondurile de vînătoare de la Cegani și Cabâl, în urma cărora au fost vînați doi porci ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2015, 19:10
(5996 vizualizări - 0 comentarii)


Tovărășia: O femeie a suferit arsuri în urma unui incendiu

O femeie a suferit arsuri după ce locuința acesteia a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs în localitatea Tovărășia, după ce aceasta a folosit focul deschis în interiorul locuinței. Două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2015, 17:55
(5714 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Controale la cluburi, baruri, discoteci, săli de cinematograf și spectacole

În baza programului de măsuri transmis de Inspectoratul General pentru Situații de Urgență și a HG nr. 915/2015, privind stabilirea criteriilor pentru oprirea funcționării ori utilizării construcțiilor ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2015, 16:20
(4004 vizualizări - 6 comentarii)


Infractor din Bărbulești, predat autorităților franceze

Joi, 5 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat, de 39 de ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia exista un mandat european de ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2015, 15:30
(4152 vizualizări - 0 comentarii)


Algerian depistat cu «ședere ilegală» în Ialomița

Polițiștii Inspectoratului General pentru Imigrări-Biroul  pentru Imigrări Ialomița, în cooperare cu polițiști ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au desfașurat o acțiune pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2015, 14:10
(4765 vizualizări - 0 comentarii)


superOFERTĂ

casă deosebită Amara

6 Noiembrie 2015, 13:25


AFIR Ialomița: 734 milioane de euro solicitate prin 6082 de proiecte, în prima sesiune anuală a PNDR 2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) a primit pînă în prezent 6082 de proiecte pentru toate submăsurile de finanțare din cadrul Programului Național de Dezvoltare Rurală (PNDR) 2014-20 ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 19:25
(5328 vizualizări - 1 comentariu)


Giurgeni: «Rapsozii la ei acasă»

Giurgeni: «Rapsozii la ei acasă»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 6 noiembrie a.c., în localitatea Giurgeni, evenimentul «Rapsozii  la ei acasă». Evenimentul debutează ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 18:20
(3329 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întîlniri cu contribuabilii persoane fizice și juridice

Administrația Județeana a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele interesate că va organiza întîlniri de lucru cu contribuabilii, pentru a aduce la cunoștința acestora modificările legislative ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 17:15
(6580 vizualizări - 1 comentariu)


AFIR Ialomița: Sectorul ZOOTEHNIC aferent investițiilor în exploatații agricole a atins disponibilul alocat

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță că valoarea totală nerambursabilă a tuturor cererilor de finanțare depuse pînă în acest moment pentru sectorul zootehnic din cadrul submăsurii ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 16:15
(5383 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: A murit ars de viu

Un incendiu produs la locuința unui localnic din Roșiori, pe data de 30 octombrie a.c., a dus la moartea proprietarului respectivei gospodării. Este vorba despre un bătrîn, de 71 de ani, imobilizat la pat ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 15:40
(3522 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Acțiune a polițiștilor ialomițeni pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol. Pe parcursul derulării activităților au fost efectuate 7 controale, au fost verificate 14 ambarcațiuni și o amenajare ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 14:40
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere în 48 de ore

Biroul de Presă al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunță producerea a numai puțin de 3 accidente rutiere pe raza județului. În urma evenimentelor rutiere, trei persoane au fost rănite ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 14:10
(4943 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Prins în timp ce fura nisip

Un cetățean, în vîrstă de 20 de ani, din Făcăeni, s-a ales cu un dosar penal după ce în căruța sa a fost descoperită peste o tonă de nisip, pe care l-ar fi furat din curtea unui consătean. Prejudiciul a ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 13:55
(4455 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt nisip


Polițiștii din Țăndărei, pe urmele hoților

În urma unor percheziții domiciliare, desfășurate pe data de 3 noiembrie a.c. la Țăndărei, polițiștii au dat de urma a doi bărbați, cu vîrste de 17 și 45 de ani, suspectați de comiterea infracțiunii de ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 13:35
(4659 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Platonești: «Țepar» prin metoda «Accidentul», depistat de polițiști

Oamenii legii din comuna ialomițeană Platonești au depistat vineri, 30 octombrie a.c., un tînăr de 17 ani care avea asupra sa 8000 de euro și alți 90200 de lei. Sumele de bani ar fi provenit, susțin polițiștii ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 13:05
(5702 vizualizări - 0 comentarii)


5 zile de sărbătoare la Slobozia

5 zile de sărbătoare la Slobozia

Cu ocazia sărbătorii Sfinților «Mihail și Gavriil», Episcopia Sloboziei și Călărașilor va organiza o serie de manifestări religioase. Timp de 5 zile, credincioșii din Slobozia vor putea participa la procesiuni ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2015, 12:05
(5287 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...