Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Miting «spontan» cu repetiție

click pe poză

Mintingul «spontan» desfășurat sîmbătă, 14 ianuarie a.c., în fața Prefecturii Ialomița a fost reluat duminică, 15 ianuarie 2012, la orele 16,30. De două ori mai mulți decît în ziua precedentă, protestatarii prezenți duminică au părut mai bine organizați și mai sonori. Potrivit martorilor oculari ai evenimentului, printre noii veniți s-au numărat angajați ai Spitalului Județean, cărora li s-a promis o zi liberă pentru cele două ore de participare la manifestație. De asmenea, printre protestatari s-au numărat și angajați ai unor firme din mediul rural, convocați special în acest scop. Ca și în ziua precedentă, manifestanții au fost monitorizați atent de către Vasile Olaru, directorul Spitalului... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2012, 12:19 (57642 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a plătit obolul manipulării

Slobozia: Miting «spontan» orchestrat de USL

click pe poză

Anunțat pe sticla televizoarelor încă de vineri, 13 ianuarie 2012, mitingul pro-Arafat de la Slobozia a debutat a doua zi la orele 16,30, sub sigla USL Ialomița. În fața Prefecturii, circa 150 de oameni, monitorizați atent de liderii PSD și PNL, au scandat lozinci antiprezidențiale. Mai toți cei prezenți au fost oameni în vîrstă, clienți permanenți ai mitingurilor organizate de PSD Ialomița...

Oficial, îl susținem pe Arafat
Neofical însă, la chemarea la mitingul anunțat de posturile centrale de televiziune pentru vineri, 13 ianuarie a.c., singurii care au răspuns prezent au fost jandarmii. La nici 24 de ore, sîmbătă, la orele 16,30, mitingul spontan pro-Arafat a fost... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2012, 18:33 (57331 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Victor Moraru, «pionul otrăvit» al PD-L pentru Consiliul Județean Ialomița în 2012!

Politică pe pîine administrativă

Victor Moraru, «pionul otrăvit» al PD-L pentru Consiliul Județean Ialomița în 2012!

PD-L caută candidați pentru alegerile din 2012. PSD complotează la debarcarea președintelui Silvian Ciupercă. PNL face figurație în jurul primarului Gabi Ionașcu. Iar celelalte partide visează la ziua cînd vor ieși din marja de eroare a sondajelor. În atare condiții, tot ce le mai au de făcut membrii de partid sînt scenariile. Azi vi-l prezentăm pe cel legat de transformarea unui Victor Moraru, primarul PSD din Amara, într-un pion otrăvit numai bun de lansat în cursa pentru președinția Consiliului Județean.

PD-L aruncă nada în curtea PSD
Eforturile președintelui Cazacu din ultimul an s-au dovedit inutile. În ciuda pomenilor guvernamentale promise sau primite, puținii... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 08:50 (12149 vizualizări - 12 comentarii)

POLITICĂ

Contabilitate dublă în USL Ialomița

Unde dai și unde crapă!?

Contabilitate dublă în USL Ialomița

În vreme ce la centru capii USL își alungă plictisul inventînd noi scenarii de suspendare a președintelui Băsescu, la margine, adică în Ialomița, conducerile reunite ale celor două partide caută de zor soluții practice pentru a cîștiga alegerile. Săptămîna trecută, conducerea extinsă a USL Ialomița s-a reunit pentru a decide nominal listele comune de candidați la alegerile din 2012. Vestea proastă e că aceste liste nu au fost stabilite. Vestea și mai proastă e că ele nici nu au șanse de a fi definitivate curînd, în condițiile în care, de fapt, fiecare dintre cele două formațiuni se pregătește pentru război...

PSD și PNL nu au soluții pentru listele comune de candidați
... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 11:43 (20781 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Neacșu, cercetat penal pentru conflict de interese

Deputatul PSD și fiica din dotare

Neacșu, cercetat penal pentru conflict de interese

Recent, Agenția Națională de Integritate a sesizat Parchetul de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție pentru cercetarea a șase deputați acuzați de săvîrșirea infracțiunii de conflict de interese. Motivarea ANI reține că deputații și-ar fi angajat rudele la birourile parlamentare, încălcînd astfel, grosolan, prevederile legale.

Neacșu și-a angajat fiica la cabinetul parlamentar
Printre cei 6 demnitari publici se află și deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu. Domnia sa este acuzat de faptul că și-a angajat fiica drept referent la Cabinetul Parlamentar. «Domnul Marian Neacșu, deputat în Parlamentul României, a propus angajarea și a avizat contractul individual... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2011, 15:54 (16140 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarii PSD, obligați să-și confirme statutul de candidat

Cine se frige cu ciorbă, suflă și-n adeziuni

Primarii PSD, obligați să-și confirme statutul de candidat

În vreme ce Geoană scrutează zarea în căutarea unui partid care să-i prelungească agonia politică, emulul lui local încearcă să se pună la adăpost de o trădare în masă. Potrivit declarațiilor oficiale ale președintelui Silvian Ciupercă, primarii din teritoriu au obligația să-și depună anticipat candidaturile pentru alegerile din 2012. Termenul limită a fost 11 noiembrie, dar mulți dintre primari susțin că habar n-au ce trebuia să facă. În vremea asta, în culisele filialei umblă tot mai sîcîitor zvonul că președintele Ciupercă cochetează cu ideea înființării «Noii Stîngi», de dragul aceluiași Geoană, fie-i țărîna politică ușoară.

La candidaturi adunarea!
Cel mai sărac... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2011, 09:15 (17344 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vicele Mușoiu de la PSD, meditator de ocazie pentru elevii de liceu

Inițiativă discutabilă în sînul organizației social-democrate

Vicele Mușoiu de la PSD, meditator de ocazie pentru elevii de liceu

Organizația de Femei a PSD Ialomița propune elevilor interesați meditații pentru Bacalaureat. Otilia Dumitru, președintele Organizației, susține că această inițiativă este una binevenită și necesară, în condițiile în care Inspectoratul Școlar nu oferă soluții viabile în acest sens. Potrivit pliantului furnizat elevilor săptămîna trecută, printre meditatori se numără și Ștefan Mușoiu, vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița și președintele organizației de tineret a filialei locale...

Fluturași PSD distribuiți în fața liceelor
Săptămîna trecută, Organizația de Femei a PSD Ialomița a avut inedita inițiativă de a distribui pliante cu sigla partidului prin care invită... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2011, 08:58 (15871 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Conducerile partidelor politice, secrete de stat pentru electorat

La nivel local se fac de băcănie

Conducerile partidelor politice, secrete de stat pentru electorat

Cu un an înaintea alegerilor locale, partidele care fac figurație electorală în Ialomița sînt obtuze, lipsite de transparență și goale de conținut. De principiu, astfel de afirmații nu au nevoie de nicio argumentație, iar activitatea și declarațiile politicienilor locali ne scutesc de efortul unei demonstrații. Noi ne-am dorit însă să mergem dincolo de evidențe și, în cadrul unui raid de o jumătate de oră, am solicitat, la sediile partidelor politice care ne-au picat sub ochi mergînd pe străzile Sloboziei, o listă cu conducerea centrală, municipală și locală a fiecărei organizații. Iată ce a ieșit!

Singurătatea alegătorului de cursă lungă
Sediul PSD e undeva la marginea... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2011, 08:38 (18346 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD+PNL+PDL=10

Parlamentari, ochii plînși cer să va vadă!

PSD+PNL+PDL=10

După trei ani de dolce far niente în Parlamentul României, parlamentarii ialomițeni revin în atenția mass-mediei locale. Unii timid, ca niște hoți de voturi redistribuite uninominal ce au fost, alții săptămînal, în declarații irelevante, iar restul fantomatic, așa cum îi șade bine oricărui parlamentar care se respectă. Pentru că i-am așteptat și nu putem trece cu vederea peste jenantele lor încercări de revenire în prim-planul vieții social-politice, vom face în această pagină o primă trecere în revistă a principalelor scenarii urzite în jurul lor. Nu de alta, dar mîine-poimîine vin alegerile și iar n-avem habar pentru cine am votat!

Un județ și jumătate pentru ambițiile politice ale partidelor... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2011, 08:45 (12184 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Martin a murit,  trăiască Ionașcu!

Martin a murit, trăiască Ionașcu!

Pentru unii ar fi fost prea frumos ca să fie adevărat. Pentru alții, s-a făcut dreptate. Nouă, unora, ne e egal, pentru că, așa cum am mai spus-o, într-un oraș eviscerat financiar și în care pînă și nepoții noștri sînt condamnați să plătească datoriile investiției într-o sursă de apă nepotabilă, PSD sau PNL ne e totuna.

Martin a devenit istorie înainte să o facă
De la ’48 încoace, în veci fie pomenit conu’ Caragiale, politica se scrie în provincie și se dictează la București. Așa se întîmplă și la noi, la Ialomița, cu o singură și insignifiantă diferență. În locul lui Agamiță, altfel un idiot simpatic, a fost propus pentru eternitatea alegerilor viitoare, preaonorabiliul... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2011, 14:26 (33693 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USL are, dar nu vrea, PDL nici n-are, nici nu vrea

Scenarii de vară în politica ialomițeană

Pentru că a trecut ceva timp de cînd nu v-am mai stresat cu scenarii legate de viitoarele candidaturi pentru Primăria Muncipiului Slobozia, revenim astăzi în forță. Și vă spunem că primarul Gabi Ionașcu e bine mersi și se pregătește activ pentru o lungă campanie electorală, Ioan Martin așteaptă și acum rezultatele sondajelor de luna trecută, iar candidații PD-L sînt cîtă frunză și iarbă...

USL lungește boala nominalizării candidatului
Lansate luna trecută în sistem bielă-manivelă, sondajele USL rămîn și la acest moment niște fantome bune de speriat candidații cu pretenții. Cel mai speriat dintre toți rămîne Gabi Ionașcu, singurul care are în mod real de pierdut. Poate... [citește_tot_articolul]

12 August 2011, 13:41 (9492 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Război în USL Ialomița pentru Primăria Slobozia

Se caută un candidat

Război în USL Ialomița pentru Primăria Slobozia

După centralizarea sondajelor realizate de PSD și PNL, candidații înscriși în cursa pentru Primăria Slobozia, Ioan Martin și Gabi Ionașcu, se află «bară la bară». Pe de altă parte, PD-L contraatacă cu un sondaj propriu...

Candidatul USL se validează la București
În urmă cu mai bine de o lună, filiala locală a USL anunța lansarea unor sondaje de opinie care să confirme tendințele de vot ale electoratului ialomițean și stabilirea candidatului cu care USL urmează să se prezinte la alegerile locale pentru Primăria Slobozia.
Realizate atît de către PSD cît și de PNL, sondajele au fost finalizate săptămîna trecută. Potrivit primelor informații livrate pe canale neoficiale... [citește_tot_articolul]

1 August 2011, 06:39 (15625 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cronica unor sondaje anunțate

Ionașcu PRIMAR, Cazacu PREȘEDINTE

În ultimele luni v-am oferit în acest colț de pagină o serie întreagă de scenarii politice care vizau viitorul Ialomiței în mandatul 2012-2016. Ajustate în funcție de declarații și fapte concrete, dar alimentate pe alocuri și de zvonuri din culisele filialelor, previziunile noastre au ajuns să capete un grad ridicat de acuratețe. Așa că astăzi lansăm pe piață o nouă posibilitate: Ionașcu reales, Cazacu președinte de Consiliu Județean.

Dulce ca mierea e otrava sondajelor PSD
După cum poate știți, săptămîna trecută a fost finalizat primul dintre cele două sondaje comandate de USL în Ialomița în vedera desemnării viitorului candidat la fotoliul de primar al muncipiului... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2011, 08:17 (11460 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Demagogul Ciupercă și vânzătorii de iluzii electorale

A început campania pentru localele din 2012

Demagogul Ciupercă și vînzătorii de iluzii electorale

Vise! Hai la vise! Ieftine, proaspete, aburinde! Acesta este mesajul titularilor de filiale locale ale celor două partide care-și adjudecă viitorul politic al Ialomiței. Dacă sînteți interesat, în colțul drept al județului îl avem pe vînzătorul de iluzii electorale Cazacu, președintele PD-L. Lefegiu al unei instituții publice falimentare, Poșta Română, protagonist al unor dosare penale epopeice și moștenitor politic al unei organizații abulice și plină de toate păcatele, Cazacu visează cu ochii larg deschiși la ziua cînd va conduce el județul. În colțul din stînga, la costum și cravată social democrată, președintele în exercițiu, Silvian Ciupercă. Demagog de formație și neînvins de două mandate... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2011, 09:06 (7837 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Harta politichiei locale se rescrie în culise

Trădare fără trădători

Harta politichiei locale se rescrie în culise

Victor Moraru, primarul orașului Amara: «Eu nu pot sta aplecat! N-am stat niciodată!»

A mai rămas un an pînă la alegerile locale și Ialomița a început să fiarbă. Dintr-un mal într-altul al politicii locale partidele spumegă, politicienii fac valuri, iar șeptarii de partid visează la noile organigrame. Ca de obicei, singurii nebăgați în seamă rămîn alegătorii. Vom încerca astăzi să ridicăm preț de o secundă perdeaua care ascunde culisele politicii locale și să vă oferim cîteva scenarii de lucru legate de viitorul politic al județului. Iar ca bonus, consemnăm un interviu cu unul dintre out-siderii politicii locale, primarul orașului Amara, Victor Moraru.

O lume minunată cu PSD la poartă. Postulat: PSD va cîștiga alegerile locale. Poate nu cu procentul... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2011, 10:36 (12761 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

PSD Ialomița a sărbătorit ecologic «1 Mai»

Duminică, 1 mai 2011, Organizația județeană a PSD Ialomița și Tineretul Social Democrat din Ialomița au organizat, cu prilejul Zilei Internaționale a Muncii, acțiuni de ecologizare în mai multe localități... [citește toată știrea]

4 Mai 2011, 15:46 (9706 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă cere sancționarea ministrului Sănătății, Attila Cseke

S-a trezit a șaptea zi după Scripturi

Ciupercă cere sancționarea ministrului Sănătății, Attila Cseke

Într-un protest public adresat Parlamentului, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă cere sancționarea ministrului Sănătății, Attila Cseke, pentru «haosul creat prin închiderea spitalelor din țară». Reamintim că prin decizia Ministerului, 100 de angajați ai Spitalului din Țăndărei au rămas fără locuri de muncă, iar Ialomița a ajuns să aibă cel mai mic număr de paturi de spital la mia de locuitori.

Mai bine mai tîrziu decît niciodată
Protestul președintelui PSD este adresat, în principal, Comisiei pentru Muncă, Familie și Protecție Socială, fiind înaintat și celor șase parlamentari pe care-i are județul Ialomița. Într-un expozeu întins pe 5 pagini, Silvian Ciupercă... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2011, 13:40 (9824 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă nu se leapădă de Ionașcu

Ca să dea bine la Centru

Ciupercă nu se leapădă de Ionașcu

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Amara, în cvasianonimatul călduț al Hotelului Parc s-au desfășurat lucrările anuale ale școlii politice a PSD Ialomița. Desfășurate cu ușile sigilate, cursurile au reunit majoritatea primarilor PSD din județ și, după chipurile cursanților, s-au dovedit a fi cele mai plicticoase de la inventarea PSD-ului încoace. Dar nu despre demagogia internă a PSD Ialomița dorim noi să vă informăm, ci despre cea externă, mult mai periculoasă în opinia noastră. Și care s-a manifestat în plenitudinea ei la conferința de presă regulamentară de vineri seara, cînd, în prezența megapreședintelui Ponta, minipreședintele Ciupercă a facut precizări halucinante legate de fiul rătăcitor... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 12:26 (13338 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Doamna Viorica de la organizația PSD nr. 6

Doamna Viorica de la organizația PSD nr. 6

5 minute de publicitate politică
Nu mai vrem politică la comandă. Lideri de carton care recită fraze învățate pe de rost, șefi de filială care-și închipuie că sînt buricul pămîntului, directori de descentralizate care să propovăduiască cuvîntul Partidului... Dar de politică nu putem scăpa! Și-atunci am făcut ce trebuia făcut. Am căutat oamenii din eșaloanele secunde, habotnicii care se duc lună de lună la ședințele de partid, membrii de partid gata să renunțe la 25 la sută din salariu pentru Guvernul lor, tineri care cred în OTV, bătrîni care suferă pentru mai-binele social democrației. Căci a lor va fi Împărăția Cerurilor, veșnicia politicii românești și cele cinci minute... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2011, 11:38 (6746 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu iese «la ocazie» pe centura Alianței de Centru-Dreapta

Politica, cea mai veche meserie din lume

Ionașcu iese «la ocazie» pe centura Alianței de Centru-Dreapta

În cadrul ultimei ședințe de Comitet Executiv a PSD Ialomița primarul Gabi Ionașcu a declarat că «pînă la 30 aprilie își va anunța colegii dacă va mai candida pe listele partidului pentru alegerile din 2012». În același timp, surse din cadrul filialei confirmă faptul că edilul Sloboziei intenționează să candideze din partea Partidului Conservator. Aurel Chelbea, președintele PC Ialomița susține că «nu i-ar displace o astfel de intenție». Ioan Martin, cealaltă jumătate a Alianței de Centru Dreapta din Ialomița susține că la alegerile din 2012 va candida «cel care va avea cel mai bun scor electoral».

Sic transit gloria Moldovei
După ce a încercat zadarnic să-l salveze... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2011, 06:18 (10922 vizualizări - 7 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 430 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 30 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 430, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 16:05
(4112 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 425 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 29 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 425, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 16:05
(2264 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește localitatea Dridu, RAJA Constanța va sista furnizarea apei marți, 30 iunie 202 ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 14:55
(5574 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Borănești

Razie de amploare la Borănești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat vineri după amiază, 26 iunie a.c., în comuna Borănești, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și asigurarea climatului de ordine publică. Au ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2020, 13:40
(2246 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un bărbat a murit într-un grav accident rutier

Urziceni: Un bărbat a murit într-un grav accident rutier

Un mort și trei răniți, este bilanțul unui accident petrecut în urmă cu aproximativ 40 de minute, în zona Urziceni. Din primele informații, se pare că două mașini s-au ciocnit. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 22:15
(3968 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Căruță implicată într-un accident rutier

Trei tineri din Țăndărei, cu vârste cuprinse între 14 și 17 ani, au ajuns la spitalul din oraș fiind victime ale unui accident rutier. Aceștia se aflau într-o căruță care a fost lovită de o mașină. În cauză ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:20
(2765 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Scânteia, arestat pentru «conducere fără permis»

Un bărbat, de 49 de ani, din localitatea Scânteia, care se sustrăgea executării unei pedepse de 2 ani și 20 de zile, a ajuns după gratii. El a fost identificat de polițiștii din Grivița vineri, 26 mai ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:15
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: 3 hectare de grâu, incendiate

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 25 iunie 2020, pentru stingerea unui incediu produs într-un lan de grâu de pe raza localității Bărcănești. Flăcările au distrus aproximativ 3 hectare de grâu, cauza ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:10
(2152 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 420 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 26 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 420, cu 2 cazuri mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 16:05
(1950 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mașini de lux cu defecțiuni tehnice

În urma unei acțiuni desfășurată la Țăndărei miercuri, 24 iunie 2020, polițiștii au descoperit faptul că multe dintre mașinile de lux cu care o parte dintre cetățeni se afișează prin oraș au serioase probleme ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 17:20
(1992 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Abateri la regulile de circulație sancționate de polițiști

5 șoferi din zona Urziceni și Țăndărei au fost sancționați de polițiștii ialomițeni pentru abateri la Codul Rutier. Aceștia au fost identificați în trafic fie sub influența băuturilor alcoolice, fie fără ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 17:10
(2627 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Comandamentul pentru Situații de Urgență, activ până luni, 29 iunie 2020

Ținând cont de avertizările Administrației Naționale de Meteorologie (ANM) de instabilitate atmosferică temporar accentuată în următoarele zile, cu ploi torențiale, vijelii, descărcări electrice și grindină ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 16:40
(4680 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 418 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 25 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 418, cu 3 cazuri mai mult față de ziua precedentă, ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 16:05
(2241 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean prins cu arme neletale în portbagajul mașinii

Slobozean prins cu arme neletale în portbagajul mașinii

Un ialomițean de 45 de ani este cercetat penal de polițiști pentru săvârșirea infracțiunilor de «contrabandă calificată» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor», după ce a fost depistat în trafic ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:55
(6745 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Fetești, arestată pentru «evaziune fiscală» și «spălarea banilor»

Marți, 23 iunie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 23 iunie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia, în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza municipiului, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:40
(1909 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la domiciliile unor funcționari publici, cercetați pentru fapte de corupție

Miercuri, 24 iunie 2020, ofițeri de Poliție Judiciară din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 15:05
(9067 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia din nou sub ape: Peste 50 de locuințe și gospodării, inundate

Slobozia din nou sub ape: Peste 50 de locuințe și gospodării, inundate

 În contextul prognozei meteorologice de ploi abundente și instabilitate atmosferică de Cod Portocaliu, pompierii militari au acționat încă din seara zilei de marți ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 12:15
(1778 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 415 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 23 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 415, cu 5 cazuri mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 16:10
(2402 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»

Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»

O tânără de 20 de ani din orașul Amara a murit în după-amiaza zilei de marți, 23 iunie 2020, după ce mașina în care se afla a fost implicată într-un accident rutier, petrecut la Slobozia, în zona «Hermes ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 16:00
(5707 vizualizări - 7 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Principală din Dridu

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Principală din localitatea Dridu-Ialomița,  RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 2 ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 15:35
(3829 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Pompierii au salvat un cal căzut într-o groapă

Movilița: Pompierii au salvat un cal căzut într-o groapă

Luni, 22 iunie 2020, în jurul orelor 17,40, pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă din comuna Movilița. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 12:40
(2482 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cantitatea de peste 700 mc de lemne, indisponibilizată de polițiști

Ialomița: Cantitatea de peste 700 mc de lemne, indisponibilizată de polițiști

În cadrul unei acțiuni de prevenire și combatere a delictelor silvice, polițiștii ialomițeni au indisponibilizat peste 700 de metri cub de material lemnos și au confiscat 6 mc de lemn de foc vândut de un ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:25
(2492 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorii, emise de polițiști la Ciochina și Albești

Polițiștii ialomițeni au emis la sfârșit de săptămână două ordine de protecție provizorii și au întocmit dosare penale sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «violență în familie» pe numele a ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:20
(3300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan. Minori surprinși în flagrant conducând vehicule!

Duminică, 21 iunie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Jilavele, în timp ce se aflau în executarea atribuțiunilor de serviciu pe raza comunei Rădulești, au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:15
(2542 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu

Accident rutier pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu

Luni, 22 iunie a.c., în jurul orelor 11,40, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu, un autoturism părăsind partea carosabilă și răsturnându-se. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 16:20
(3131 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 22 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 410, cu un caz mai mult față de ziua precedentă, duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 16:05
(1740 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța prelungește Comandamentul pentru Situații de Urgență

Având în vedere prelungirea atenționărilor meteorologice de instabilitate atmosferică temporar accentuată, cu frecvente descărcări electrice, averse torențiale, grindină și vijelii, cantitățile de apă putând depăși 25-30 l/mp și pe arii restrânse 40-60 l/mp, Comandamentul pentru Situații de Urgență al RAJA Constanța rămâne activ până joi, 25 iunie 2020, orele 20,00. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 15:55
(3868 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia

Accident rutier la Slobozia

Sâmbătă, 20 iunie, a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs la Slobozia, strada Răzoare, în care au fost implicate două autoturisme. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 12:30
(1871 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Incendiu de vegetație uscată

Sâmbătă, 20 iunie, a.c., în jurul orelor 12,55, ISU Ialomița a intervenit pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată izbucnit pe raza municipiului Fetești. Incendiul a fost stins operativ de pompierii ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 12:25
(1508 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...