Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

RAJA Constanța: Lucrări de întreținere rețele în Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de spălare a rețelei de apă din Cartierul Fetești-Gară, din municipiul Fetești, SC RAJA SA este nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute pe timpul nopții, în perioada 24-28 aprilie 2017... [citește toată știrea]

20 Aprilie 2017, 20:20 (5074 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări programate de către Enel, la postul de transformare din cadrul Stației de Pompare Apă Țăndărei, SC RAJA SA nu va putea furniza apă potabilă miercuri, 15 martie 2017, în intervalul... [citește toată știrea]

14 Martie 2017, 16:40 (4334 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Master Plan-ul RAJA Constanța relansează investițiile din Ialomița

O nouă șansă pentru administrațiile locale

Master Plan-ul RAJA Constanța relansează investițiile din Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a aprobat, în plenul ședinței din 17 noiembrie 2016, Master Plan-ul RAJA Constanța «pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare». Documentul, de o importanță strategică pentru Ialomița, permite relansarea proiectelor de investiții pentru reabilitarea sistemelor de apă-canal-epurare din localitățile ialomițene. Potrivit Directivei 91/271/CEE a Consiliului Europei, privind epurarea apelor uzate urbane, asumată de România, termenul limită pentru racordarea la sistemele de canalizare și epurare a apelor uzate urbane a fost 31 decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale este ultima zi a anului 2018.

Un nou start investițional... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2016, 10:35 (4841 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Administrația ialomițeană acceptă Master Plan-ul RAJA Constanța

Mintea de pe urmă

Administrația ialomițeană acceptă Master Plan-ul RAJA Constanța

Joi, 17 noiembrie, cei 31 de consilieri județeni ialomițeni vor lua o decizie finală cu privire la Master Plan-ul RAJA Constanța. Reamintim că aprobarea acestui document de importanță strategică pentru Ialomița a fost respinsă de 3 ori în ultimul an... Victor Moraru, Președintele Consiliului Județean susține că «varianta revizuită a Master Plan-ului» va răspunde așteptărilor administrației județene. Master Plan-ul RAJA Constanța reprezintă ultima șansă pentru administrațiile locale din Ialomița de accesare a unor fonduri europene necesare «pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare».

Un document așteptat 8 ani... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2016, 10:40 (5234 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

La Fetești

RAJA Constanța a inaugurat investiții de 85 milioane de lei

La sfîrșitul săptămînii precedente, RAJA Constanța a inaugurat la Fetești investiții de 85,05 milioane de lei. Investițiile au constat în reabilitarea frontului de captare a apei, extinderea rețelei de canalizare și construirea unei stații de epurare nouă, inclusiv treapta terțiară. «Inaugurăm azi a 15 stație de epurare din regiunea Constanța-Ialomița, în cadrul Programului Operațional Sectorial de Mediu 2007-2013. Este o reușită pentru noi și, îmi place să cred, pentru locuitorii orașului Fetești, în slujba cărora ne aflăm!» a declarat directorul RAJA Constanța, Felix Stroe, cu acest prilej.

Fetești, parte a unui proiect uriaș... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 12:05 (5178 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Sîntem buni de plată

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Racordarea locuințelor populației la rețeaua de canalizare, precum și epurarea apelor reziduale, reprezintă de 27 de ani o prioritate declarată a tuturor administrațiilor ialomițene. Din 2004 însă, aceasta a fost dublată de Directiva 91/271/CEE a Consiliului Europei privind epurarea apelor uzate urbane în România. Potrivit acestui document, asumat și de către România, termenul limită pentru racordarea la sistemele de canalizare și epurare a apelor uzate urbane a fost 31 decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale este ultima zi a anului 2018. În Ialomița, termenul stabilit pentru comunitățile urbane a fost depășit, iar investițiile derulate în mediul rural nu vor asigura respectarea datei... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2016, 14:20 (5408 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

Felix Stroe, director general RAJA Constanța

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

În cadrul evenimentului care a marcat inaugurarea stației de epurare de la Țăndărei, directorul general al companiei, Felix Stroe, a organizat o conferință de presă. El a declarat că este încrezător în capacitatea autorităților ialomițene de a face față responsabilităților impuse de directivele europene privind respectarea mediului și a susținut că implicarea RAJA în Ialomița va continua și în acest ciclu programatic de absorbție a fondurilor europene.

«RAJA e compania ta!»
Conferința de presă susținută de Felix Stroe reprezintă o premieră pentru opinia publică din Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 21:15 (6794 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța își confirmă blazonul

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța a inclus orașul Țăndărei pe lista scurtă a localităților ialomițene cu peste 10 mii de locuitori care beneficiază de stații de epurare a apei. Investiția a fost inaugurată vineri, 20 mai 2016, și reprezintă rodul a peste 2 ani de eforturi administrative și guvernamentale. «Este o investiție absolut necesară pentru locuitorii din ºăndărei și ne bucurăm că am decis să delegăm gestiunea acestui serviciu către RAJA Constanța» a declarat primarul Cristian Roman la inaugurarea investiției. Valoarea acestei investiții se ridică la aproximativ 4 milioane de euro, din care 1,4 milioane au fost suportate de către RAJA Constanța.

Un sfert din investiții pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 20:20 (6563 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița respinge Master Plan-ul RAJA Constanța

Din nou ai nimănui

Ialomița respinge Master Plan-ul RAJA Constanța

Administrația județeană respinge de ani buni asumarea unor responsabilități care să alinieze județul la coordonatele de dezvoltare stabilite la nivel european. Iar respingerea proiectului care vizează adoptarea documentului strategic «Master Plan pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare în regiunea Constanța-Ialomița, forma revizuită», în cadrul ședinței din 21 aprilie a Consiliului Județean Ialomița este doar ultima dintre dovezi. Ialomița nu are niciun Plan Județean de Gestionare a Deșeurilor, nu respectă nici Strategia Județeană de Dezvoltare și, în general, nu își asumă niciunul dintre documentele strategice care ar putea asigura o administrare eficientă... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 12:10 (5421 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

PUBLICITATE ONLINE

RAJA Constanța a investit 83,37 milioane de lei în rețeaua de apă și sistemul de canalizare

Orașul Fetești iese din Evul Mediu

RAJA Constanța a investit 83,37 milioane de lei în rețeaua de apă și sistemul de canalizare

La 5 ani de la semnarea contractului cu administrația locală, RAJA Constanța a finalizat lucrările la stația de epurare și urmează ca în perioada imediat următoare să închidă și lucrările executate la nivelul sistemelor de alimentare cu apă și canalizare. Valoarea acestui proiect derulat cu fonduri europene se ridică la 83,37 milioane de lei, din care RAJA asigură prin cofinanțare peste 23,8 milioane de lei. Primarul Gheorghe Catrinoiu recunoaște că investiția scoate orașul din Evul Mediu: «Apa colectată de această rețea de canalizare se vărsa în Dunăre, exact așa cum pleca din casele oamenilor...».

RAJA, colacul de salvare al orașului Fetești... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 15:40 (8137 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița vrea Master Plan pentru apă și apă uzată

Consiliul Județean Ialomița vrea Master Plan pentru apă și apă uzată

La sfîrșitul lunii octombrie 2015, conducerea Consiliului Județean Ialomița propunea plenului adoptarea documentului strategic «Master Plan pentru reabilitarea și Modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare în regiunea Constanța-Ialomița». Proiectul a fost retras însă de pe ordinea de zi pentru «fundamentarea lui și acordarea votului în cunoștință de cauză». La 5 luni distanță, în ședința de la sfîrșitul lunii martie 2016, proiectul urmează să fie readus în atenția consilierilor județeni. De această dată, conducerea Consiliului Județean Ialomița dorește să devină «proprietar al Master Planului (...) și solicită modificarea condițiilor de acordare a Avizului de Conformitate către... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2016, 14:10 (7174 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

PUBLICITATE ONLINE

Centrul Zonal Interjudețean RAJA de la Slobozia este funcțional

Centrul Zonal Interjudețean RAJA de la Slobozia este funcțional

Începînd cu luna decembrie 2015, RAJA Constanța are un Centru Zonal Interjudețean funcțional la Slobozia. Investiția a fost realizată în mai puțin de 6 luni și reprezintă materializarea intențiilor declarate ale oficialilor firmei de a răspunde prompt necesităților ialomițenilor. Reamintim că RAJA Constanța furnizează apă potabilă în Ialomița de ani buni și că investițiile firmei se ridică la 172 de milioane de lei.

RAJA continuă să investească
Potrivit declarațiilor oficialilor RAJA Constanța, necesitatea deschiderii unui Centru Zonal în Slobozia se impunea în condițiile dezvoltării... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 10:05 (4743 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Din cauza unor lucrări Enel se oprește apa la Căzănești!

Pentru executarea unor lucrări de întreținere și reparație la liniile de alimentare cu tensiune, Enel Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice la stația de pompare și sursa Căzănești... [citește toată știrea]

20 Noiembrie 2015, 11:10 (5558 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

PUBLICITATE ONLINE

RAJA Constanța susține modernizarea sistemului de alimentare cu apă în Ialomița

RAJA Constanța susține modernizarea sistemului de alimentare cu apă în Ialomița

Autoritățile ialomițene legiferează Master Plan-ul
Joi, 29 octombrie 2015, Consiliul Județean Ialomița va propune spre aprobare documentul strategic «Master Plan pentru Reabilitarea și Modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare în regiunea Constanța-Ialomița» forma revizuită. Potrivit datelor oficiale, se reia astfel o inițiativă veche din 2008, care își propunea la acel moment să asigure «necesarul de investiții pentru toate aglomerările din județ».
Un Master Plan pentru 30 de ani Ideea realizării unui Master Plan... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2015, 15:05 (6295 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Atenție! Se oprește apa în localitatea Căzănești!

Pentru executarea unor lucrări de reabilitare și igienizare a rezervorului din incinta Complexului de pompare-înmagazinare «Căzănești», SC RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 9 iulie 201... [citește toată știrea]

8 Iulie 2015, 12:15 (4731 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul Zonal al RAJA devine realitate

La Slobozia

Centrul Zonal al RAJA devine realitate

RAJA Constanța este cu un pas mai aproape de obiectivul stabilit în urmă cu un an. De cîteva săptămîni, firma renovează într-un ritm susținut fostul sediu al SC Urban din Slobozia. Potrivit informațiilor oficiale, la sfîrșitul acestui an RAJA SA va deschide acolo un centru zonal!

Istoria preluării sediului Istoria pierderii sediului SC Urban este una veche. La începutul anului 2012, SC Amonil își adjudecă în urma unei licitații la care participă, alături de SC RAJA, sediul furnizorului local de apă. Licitația s-a desfășurat pe 18 ianuarie 2012, iar prețul de adjudecare a fost de aproape... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 18:55 (13051 vizualizări - 10 comentarii)

ULTIMA ORĂ

RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea... [citește toată știrea]

6 Martie 2015, 14:35 (3294 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

RAJA, pregătită să intervină

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de ninsori abundente și viscol, cu intensificări ale vîntului ce pot depăși 60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea problemelor ce pot... [citește toată știrea]

6 Februarie 2015, 14:20 (4912 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița fără RAJA,  Ialomița cu RAJA

Realități în oglindă

Ialomița fără RAJA, Ialomița cu RAJA

De aproape 5 ani, majoritatea oficialilor din administrația ialomițeană trăiesc complexul rudei sărace și de la țară. Astfel, eforturile constante ale oficialilor RAJA de a sprijini modernizarea serviciilor de apă și canalizare în toate localitățile județului au întîmpinat în ultimii ani o rezistență acerbă. Perdanți, ca de obicei, rămîn ialomițenii. Încercăm astăzi să oferim o imagine comparată a unei realități despre care nimeni nu vorbește oficial, dar pe care toată lumea o cunoaște.

Un colos care deservește 3 milioane de oameni
RAJA Constanța este cel mai mare operator regional... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2014, 14:50 (6484 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Istoria unui dezastru administrativ

Urban, din nou la o răscruce

Istoria unui dezastru administrativ

Săptămîna trecută, sediul furnizorului local de apă a fost adjudecat de către SC RAJA SA. Preluarea  confirmă, indubitabil, dezastrul iminent cu care se confruntă SC Urban, societate al cărei destin economic a fost gestionat de către Consiliul Local Slobozia. Cu conturile blocate, fără sediu și cu tarifele prea mici pentru acoperirea cheltuielilor de funcționare, SC Urban este condusă implacabil către un faliment nemilos. Iar pentru ca dezastrul acestei gestiuni să fie total, administrația locală a prelungit ilegal contractul de concesiune a serviciilor de apă, expunînd societatea unui scandal public care ar putea-o îngropa definitiv.
Cum a ajuns sediul SC URBAN la RAJA?... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2014, 17:45 (8374 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Movilița: Pieton acroșat de un autoturism

Un eveniment rutier soldat cu rănirea unui pieton s-a petrecut luni, 28 decembrie 2015, în jurul orei 13,30. Astfel, în timp ce o tînără, de 24 de ani, din comuna Gîrbovi, conducea un autoturism pe raza ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2015, 16:10
(4168 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Petarde confiscate de polițiști

Ialomița: Petarde confiscate de polițiști

Peste 10000 de articole pirotehnice au fost confiscate de polițiști în urma unor acțiuni derulate pe raza județului Ialomița. Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase acționează în ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2015, 14:10
(3667 vizualizări - 0 comentarii)


Combustibil termic transportat într-un bazin artizanal, indisponibilizat la sediul Poliției Urziceni

Combustibil termic transportat într-un bazin artizanal, indisponibilizat la sediul Poliției Urziceni

Polițiștii Rutieri au oprit pentru control, în trafic, pe DN2, în afara comunei Coșereni, o autoutilitară basculantă, condusă de un bărbat, de 44 de ani, din județul Prahova. În urma verificării documentelor ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2015, 13:40
(10482 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la unități de alimentație publică

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate a efectuat mai multe controale luni, 28 decembrie 2015, avînd ca obiectiv respectarea condițiilor legislative ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2015, 13:10
(6696 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrînă de 75 de ani, arsă de vie

O femeie, în vîrstă de 75 de ani, din Urziceni, a decedat în dimineața zilei de vineri, 25 decembrie a.c, după ce încăperea în care se afla a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Secția Urziceni s ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2015, 16:05
(5517 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


IPJ Ialomița: Sărbătoarea Crăciunului, în siguranță

De Crăciun, polițiștii ialomițeni au fost la datorie, astfel încît nu au fost înregistrate evenimente cu impact asupra siguranței publice. Pentru siguranța cetățenilor, în perioada Crăciunului, peste 1 ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2015, 14:35
(5000 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice, confiscate de polițiștii ialomițeni

Articole pirotehnice, confiscate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase cercetează trei persoane care ofereau spre vînzare produse pirotehnice a căror deținere și comercializare este interzisă. Pe numele acestora ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2015, 15:10
(8426 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Reținut pentru producerea unui accident

Polițiștii cercetează un bărbat, de 34 de ani, din Bărbulești, sub aspectul comiterii de infracțiuni la regimul rutier, fapte comise în cursul lunii august 2015. În fapt, bărbatul de 34 de ani, în cursul ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2015, 13:55
(8104 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Scandalagiu arestat

Polițiștii cercetează un bărbat, de 34 de ani, din Slobozia, sub aspectul comiterii infracțiunilor de lipsirea de libertate în mod ilegal, tulburarea ordinii și liniștii publice și portul fără drept de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2015, 13:40
(6980 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Lemne de foc și cherestea, confiscate

IPJ Ialomița: Lemne de foc și cherestea, confiscate

În contextul derulării planului de acțiune «Sărbători de Iarnă în Siguranță!», au fost intensificate acțiunile desfășurate pe linia combaterii transportului ilegal de material lemnos pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2015, 10:55
(9929 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Firme controlate de polițiști

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița continuă acțiunile pentru protejarea mediului de afaceri împotriva ilegalităților economice, în baza Planului de măsuri pentru siguranța Sărbătorilor de Iarnă ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2015, 10:05
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița reacționează

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița reacționează

Ca urmare a mediatizării pe posturile naționale de televiziune a rezultatelor unui control tematic desfășurat de către inspectorii OPC și Jandarmeria Română într-o piață țărănescă, Asociația Cultivatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 16:55
(6905 vizualizări - 6 comentarii)


Accidente la Manasia și Slobozia

Două accidente s-au produs la acest sfîrșit de săptămînă pe raza județului Ialomița. Astfel, sîmbătă, 19 decembrie 2015, în jurul orei 10,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 12:50
(5798 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițean urmărit internațional, depistat la Țăndărei

Polițiștii din Ialomița, cu sprijinul  Biroului SIRENE din cadrul Centrului de Cooperare Polițienească Internațională al Poliției Române, au depistat o persoană care era urmărită internațional de autoritățile ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 12:05
(5190 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii au sancționat vitezomanii

Pentru a preîntîmpina producerea unor evenimente grave, polițiștii rutieri au acționat în teren, pe principalele drumuri naționale din județ, depistând și sancționînd, pe parcursul a două zile, peste 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 11:25
(3984 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Chiriașul ar fi furat din casa proprietarului

Polțiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni cercetează un tînăr, de 24 de ani, din județul Vrancea, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cel în cauză este bănuit că ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 10:55
(4094 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Taximetriștii, în vizorul polițiștilor

Miercuri, 16 decembrie a.c., în intervalele orare 6,30-9,30 și 15,00-18,00, polițiștii Serviciului Rutier au verificat legalitatea transportului rutier în regim de «taxi», pe raza întregului județ. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 10:10
(3856 vizualizări - 1 comentariu)


AFIR a publicat clarificări privind corelarea puterii mașinii cu suprafața fermei

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a publicat pe pagina oficială de internet (www.afir.info) clarificări legate de corelarea puterii utilajelor cu suprafața fermei în momentul achiziționării ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 09:05
(7323 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AFIR clarificare


Slobozia: Coadă la testarea cărnii de porc împotriva Trichinelozei

Slobozia: Coadă la testarea cărnii de porc împotriva Trichinelozei

Zeci de oameni au stat la cozi în fața Centrului Sanitar-Veterinar din Piața Mare a Sloboziei. Oamenii s-au înghesuit pentru a testa carnea porcilor sacrificați în propriile gospodării, împotriva Trichinelozei ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2015, 15:35
(6329 vizualizări - 1 comentariu)


CJAS Ialomița: CARDUL NAȚIONAL DE ASIGURĂRI DE SĂNĂTATE

Cardul Național de Asigurări de Sănătate este un card electronic, distinct de Cardul European și care poate fi utilizat numai pe teritoriul României.
Cardul Național de Asigurări de Sănătate ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2015, 17:40
(2969 vizualizări - 1 comentariu)


CJAS Ialomița: CARDUL EUROPEAN DE ASIGURĂRI SOCIALE DE SĂNĂTATE

Cardul European de Asigurări Sociale de Sănătate (CEASS) poate fi solicitat de către persoanele asigurate pe teritoriul României și dă dreptul acestora la asistența medicală devenită necesară ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2015, 17:20
(4985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Rutiere în zona barierelor de cale ferată

În timpul unei acțiuni desfășurate marți, 15 decembrie a.c., polițiștii de la Rutieră au aplicat peste 50 de sancțiuni contravenționale și au reținut 6 permise de conducere. Astfel, polițiștii Serviciului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 18:20
(4055 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Produse contrafăcute, confiscate

Urziceni: Produse contrafăcute, confiscate

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au oprit pentru control în trafic, pe raza localității, un autoturism condus de un bărbat, de 34 de ani, din comuna Bărbulești. În urma controlului efectuat ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 15:55
(7122 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Call-center pentru contribuabili

Agenția Națională de Administrare Fiscală reamintește tuturor contribuabililor că pentru a beneficia de îndrumare și asistență telefonică au posibilitatea de a apela la call-center, la numărul unic de telefon ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 14:35
(3808 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii noiembrie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7283 șomeri, din care 1700 șomeri indemnizați, respectiv 5583 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 13:50
(4091 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: A intrat cu mașina în pom

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ212 s-a produs un accident de circulației soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 12:25
(3055 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DJ212 accident


Movilița: A furat un motoscuter

Movilița: A furat un motoscuter

Polițiștii Secției Rurale Coșereni cercetează un minor, de 16 ani, din comuna Movilița, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt. Cel în cauză este bănuit că, în cursul zilei de 3 decembrie a.c., ar ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 11:35
(5783 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole pirotehnice, conficate de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pe linia verificării legalității desfășurării operațiunilor cu articole pirotehnice de către persoane fizice și juridice și pentru ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 10:15
(4674 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente soldate cu un mort și patru răniți

La sfîrșitul de săptămînă precedent, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 evenimente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a altor patru.
Astfel, primul eveniment rutier s-a produs ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 09:10
(3364 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, un mort și un rănit

În cursul zilei de miercuri, 9 decembrie 2015, pe raza județului s-au produs două accidente de circulație, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a alteia.
Primul dintre acestea s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2015, 19:10
(7195 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...