Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Reabilitare în școlile din 12 localități ialomițene

Reabilitare în școlile din 12 localități ialomițene

Școlile din 12 locali­tăți ialomițene nu i-au putut primi pe elevi în clase, acestea fiind incluse în programe de reabilitare. Astfel, în baza deciziilor aprobate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, copiii au fost relocați în alte spații. Oficialii Direcției de Sănătate Publică susțin faptul că soluțiile identificate pentru desfășurarea activităților educative respectă regulile de siguranță sanitară.

 

Relocare pentru 2000 de elevi Numărul total al elevilor care au început școala în alte spații se apropie de 2000, potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2025, 10:20 (7466 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Începe MODERNIZAREA Stadionului «1 Mai» Slobozia

Este oficial

Începe MODERNIZAREA Stadionului «1 Mai» Slobozia

După un an și jumătate de așteptare, Stadionul «1 Mai» din Slobozia a intrat oficial în reabi­litare. Șantierul a fost deschis în urmă cu o săptămână, în pre­zența reprezentanților Clubului Sportiv Muni­cipal «Unirea Slobozia» și a administrației locale a orașului. Valoarea proiectului este de aproximativ 8 milioane de lei, lucrările fiind finanțate din bugetul local al orașului.

 

Stadion modern la Slobozia Reabilitarea Stadionului «1 Mai» a fost pusă în discuție o dată cu promovarea echipei de fotbal... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2025, 15:35 (11529 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Vești bune pentru suporterii echipei Unirea Slobozia. Licitația organizată de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» și-a desemnat, în sfârșit, câștigătorul. În cel mai fericit scenariu, suprafața de joc va fi mo­dernizată până la finalul lunii iulie 2025. «Din fericire, licitația nu a mai fost contestată. Vom putea să ne apucăm de treabă!» a declarat Ilie Lemnaru, președintele CSM Unirea Slobozia.


Proiect de 8 milioane de lei Potrivit reprezentanților CSM Unirea Slobozia, câștigătoarea... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2025, 10:15 (14366 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Reabilitarea Gărilor Fetești și Ciulnița ar putea fi stopată

Aproape de finalizare

Reabilitarea Gărilor Fetești și Ciulnița ar putea fi stopată

În 2022, Compania Națională de Căi Ferate CFR SA a semnat contractul de finanțare pentru reabi­litarea Gării Fetești. Proiectul prevedea, totodată, și reparația integrală a Gării Ciulnița, din județul Călărași. Ambele proiecte sunt realizate în proporție de 70%, dar constructorii sunt la un pas de a rezilia contractele din cauza refuzului CFR SA de a ajusta valorile contractuale, conform OUG 64/2022. Contractul inițial are o valoare de peste 300 milioane de lei, fiind câștigat de asocierea dintre Arcada Company SA și ISPCF SA.

 

Proiecte în pericol ... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2025, 08:05 (8151 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

16,7 milioane de lei pentru reabilitarea sediului central al ISU Ialomița

16,7 milioane de lei pentru reabilitarea sediului central al ISU Ialomița

Inclus pe lista clădirilor cu risc seismic din județul Ialomița, sediul central al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a intrat oficial în reabilitare. Proiectul beneficiază de finanțare din partea Băncii Internaționale pentru Reconstrucție și Dezvoltare (BIRD), având o valoare de 16,7 milioane de lei.

 

Investiție în execuție Potrivit informațiilor oficiale, clădirea în care funcționează sediul central al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2024, 09:50 (4598 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Stadionului «1 Mai», amânată din cauza unei licitații contestate

Unirea Slobozia nu poate juca «acasă»

Reabilitarea Stadionului «1 Mai», amânată din cauza unei licitații contestate

Promovată în SuperLigă, Unirea Slobozia este obligată să joace meciurile în care este «gazdă» la Clinceni, pentru că Sta­dionul «1 Mai» din Slobozia nu cores­punde standardelor impuse de acest eșalon fotbalistic. Situația creează un val de nemulțumire în rândul fanilor echipei, deoarece aceștia și-ar dori să urmărească partidele la Slobozia. Lucrările de reabilitare a stadionului s-au amânat din cauza contestării unei licitații. Oficialii Clubului susțin că abia de anul viitor Unirea Slobozia își poate primii adversarii pe terenul de acasă.

 

8 milioane de lei pentru Stadionul «1 Mai»... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2024, 07:55 (14580 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița încep «marea relocare» a elevilor

Școlile din Ialomița încep «marea relocare» a elevilor

Din cauza proiectelor de reabilitare în care au fost incluse, școlile ialomițene caută soluții pentru relocarea elevilor astfel încât aceștia să participe la cursuri în cele mai bune condiții. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a fost notificat cu privire la 14 unități de învățământ din județ care vor be­neficia de reabilitări și după 9 septem­brie 2024, când se va deschide oficial anul școlar 2024-2025.

 

Fonduri pentru reabilitarea școlilor Conform datelor oficiale, cele 14 unități de învățământ incluse î... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 15:25 (5460 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

DADP reface lucrările edilitare din Cartierul Gării Noi din Slobozia

Moștenirea administrației Mocioniu

DADP reface lucrările edilitare din Cartierul Gării Noi din Slobozia

DADP Slobozia a executat la sfârșitul lunii iulie 2024 o serie de lucrări de reabi­litare a rețelelor de iluminat din Cartierul Gării Noi. Lucrările executate au afectat carosabilul de pe bulevardul 1 Decembrie 1918 și străzile adiacente. Conform informațiilor oficiale, lucrările executate au fost necesare în contextul în care admi­nistrația locală nu a putut identifica «în teren» rețelele instalate în urmă cu 5 ani.

 

Efectul de bumerang În vara anului 2019, administrația Mocioniu inaugura cu fast administrativ rețeaua de... [citește_tot_articolul]

22 August 2024, 08:10 (3715 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 350000 de euro pentru reabilitarea școlii din Rași

Investiție de 350000 de euro pentru reabilitarea școlii din Rași

Asociația «BookLand» a reabilitat integral școala din satul Rași, comuna Sălcioara. Lucrările au avut loc în perioada martie 2023-iunie 2024, clădirea lăsată în paragină benefi­ciind de intervenții complexe, inclusiv la nivel structural, pentru a redeveni funcțională. Costurile de renovare au fost de 350000 de euro, din care 100000 de euro a fost contribuția Primăriei Sălcioara, care a achitat integral manopera. Restul sumei a fost acoperită de cei 54 de parteneri ai proiectului, companii și asociații care susțin misiunea educațională «BookLand» în mediul rural.

 

54 de sponsori pentru renovarea școlii... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2024, 09:50 (6921 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Blocurile Sloboziei necesită fonduri pentru reabilitare

Blocurile Sloboziei necesită fonduri pentru reabilitare

Administratorul unui bloc cu 10 etaje din Slobozia a chemat pompierii pentru a înlătura bucățile de zidărie care puneau în pericol siguranța trecătorilor. «Dacă mai insistau, scoteau din țâțâni și balcoanele!» a povestit, după intervenție, Simona Gheorghiu, administrator al blocului. Acum administratorul solicită Primăriei Slobozia o soluție tehnică pentru renovarea blocurilor din oraș care se confruntă cu situații similare.

 

Un administrator cu inițiativă Devenită realitate la Amara și Fetești, «reabilitarea energetică» a blocurilor... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2024, 08:10 (11499 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a reluat circulația trenurilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița

S-a reluat circulația trenurilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița

Începute la sfârșitul lunii august 2023, lucrările de reabilitare a podului CFR din apropierea Sloboziei s-au finalizat la începutul lunii octombrie 2023. Pe tot parcursul investiției, circulația garniturilor între stațiile CFR Slobozia Veche și Ciulnița a fost suspendată, transfe­rul pasagerilor realizându-se cu ajutorul autobuzelor. Lucrările permit acum garniturilor să circule cu viteză de până la 70 de km/h.

Lucrările, în grafic Conform informațiilor oficiale, re­parațiile podului CFR din apropierea Sloboziei au vizat rectificarea cotelor de reazem, repararea banchetei cuzine­ților... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2023, 21:05 (18781 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transfer cu autobuzul din Gara Slobozia Veche către Gara Ciulnița

Transfer cu autobuzul din Gara Slobozia Veche către Gara Ciulnița

În perioada 29 august-29 sep­tembrie 2023, călătorii care vor să ajungă la Gara Ciulnița, din Gara Slobozia, vor circula cu autobuzele. Din 29 august a.c. încep lucrările la podul CFR peste râul Ialomița, din Slobozia, iar transportul fero­viar de călători va fi suspendat.

Podul CFR intră, în sfârșit, în reparații Lucrările la podul CFR peste râul Ialomița, din Slobozia, au fost anunțate de Regionala Constanța a CFR încă din vara anului trecut, însă proiectul a fost amânat până în primăvara acestui an. Șantierul ar fi trebuit deschis în aprilie 2023, însă și de această dată lucrările... [citește_tot_articolul]

22 August 2023, 21:05 (18056 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are nevoie de 4 milioane de lei pentru reabilitarea sediului Primăriei

Slobozia are nevoie de 4 milioane de lei pentru reabilitarea sediului Primăriei

Consiliul Local Slobozia caută soluții pentru rea­bilitarea sediului Primăriei Slobozia. Clădirea a fost afectată de lucrările pentru realizarea parcării subterane, de­marate în anul 2014. O primă estimare a valorii investiției este de 4 milioane de lei. Joi, 27 iulie 2023, consilierii locali au aprobat un proiect de hotărâre privind aprobarea Notei Concep­tuale și a Temei de Proiectare afe­rente acestui obiectiv de investiții.

Unde dai și unde crapă Administrația locală este preocupată de reabilitarea sediului Primăriei Slobozia. Conform informațiilor oficiale, edificiul a fost afectat... [citește_tot_articolul]

11 August 2023, 15:20 (14788 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul rutier peste râul Ialomița din Țăndărei așteaptă reabilitarea

Podul rutier peste râul Ialomița din Țăndărei așteaptă reabilitarea

Consiliul Județean Ialomița caută surse de finanțare pentru un obiectiv de investiții foarte important pentru infrastructura rutieră a județului nostru. Este vorba despre podul rutier peste râul Ialomița din orașul Țăndărei, care face legătura cu municipiul Fetești și, mai departe, cu Autostrada Soarelui. Obiectivul a intrat în atenția autorităților în urma unei analize privind starea podurilor construite în perioada 1960-1970, potrivit căreia acesta are nevoie urgentă de reparații. Într-o situație similară se află alte 4 poduri din județ.

Se caută o sursă de finanțare Anul acesta,... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2023, 12:20 (10515 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sală de spectacole multifuncțională în incinta Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru»

La Slobozia

Sală de spectacole multifuncțională în incinta Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru»

bonus: Cinema la Grădina de Vară

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru», aflată în ad­ministrarea Direcției Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia, va beneficia de o sală de spectacole multifuncțională. Proiectul de reabilitare în care este inclusă prevede transformarea respectivei săli într-un spațiu care să ofere «diversitate» în ceea ce privește programele artistice oferite dar, în același timp, obligă administratorii să-i păstreze funcționalitatea inițială ce viza proiecția de filme. Estimativ, lucrările se vor finaliza la 1 septembrie 2023.

S-a refăcut întreaga documentație Reabilitarea sălii din... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2023, 11:05 (11644 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița caută sediu de închiriat

Din nou pe drumuri

Consiliul Județean Ialomița caută sediu de închiriat

Administrația jude­țeană caută un sediu administrativ de mari dimensiuni pentru a-și reloca activitatea curentă. Decizia este justificată în contextul în care Palatul Administrativ urmează să intre într-un proces de reabi­litare până la sfârșitul anului 2023. Conform condițiilor stipulate în proiectul de hotărâre supus aprobării Consiliului Județean miercuri, 29 martie 2023, noul sediu trebuie să fie amplasat «pe o rază de 2 kilometri în jurul centrului civic al muni­cipiului Slobozia». Una dintre clădirile care întrunește această condiție este fostul sediu al BCR Ialomița, aflat acum în proprietatea Oyl Company Holding AG.

Nu aduc mandatele ce aduce «reabilitarea energetică»... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2023, 12:40 (12645 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Școli reabilitate cu milioane de lei, incluse pe lista clădirilor cu risc seismic

Școli reabilitate cu milioane de lei, incluse pe lista clădirilor cu risc seismic

Ministerul Educației a cerut Inspectoratelor Școlare din întreaga țară să prezinte situația clădirilor în care funcționează unitățile de învățământ care prezintă risc sesmic. La nivelul județului Ialomița, unele dintre imobilele în care școlile funcționează au fost încadrate în risc seismic II sau III, deși au beneficiat de lucrări de reparații prin Planul Național de Dezvoltare Locală (PNDL) I și II. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița nu au oferit o explicație pentru această situație.

Clădiri renovate, dar cu risc seismic După cutremurele care s-au produs în zona Olteniei... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2023, 13:55 (16193 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

Investiție aprobată

Reabilitarea Căminului Cultural Amara va beneficia de finanțare de la CNI

După 2 ani de așteptare, Căminul Cultural din orașul Amara va fi reabilitat. Compania Națională de Investiții a aprobat în cele din urmă proiectul. Acesta este unul dintre cele 20 de proiecte edilitare depuse de administrațiile locale din Ialomița la CNI, în vederea finanțării.

Proiect finanțat la Amara Autoritățile locale din Amara au făcut demersuri către Compania Națională de Investiții în vederea obținerii de fonduri pentru reabilitarea integrală a Căminului Cultural al orașului încă din anul 2021. Proiectul a fost însă pus în așteptare de către reprezentanții CNI până în urmă cu... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2023, 16:05 (12611 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: 8 milioane de lei pentru reamenajarea zonei «Casa Armatei»

Slobozia: 8 milioane de lei pentru reamenajarea zonei «Casa Armatei»

Tratată cu indiferență în ceea ce privește reamenajarea de peste 20 de ani, zona «Casei Armatei» din Slobozia a intrat oficial în reabili­tare. Administrația locală a început primele lucrări în cadrul acestui proiect de investiții a cărui valoare este de 8 milioane de lei. Fondurile sunt alocate de către Uniunea Europeană, obiectivul având drept scop «creșterea Mobilității Urbane».

Bani europeni pentru «Mobilitate Urbană» Proiectele cu finanțare europeană pe care administrația Soare le-a moștenit de la fosta administrație Mocioniu vizează creșterea gradului de siguranță pe străzile... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2022, 10:55 (6269 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

Administrația locală din Slobozia a început reabilitarea «Ansamblului PECO» din oraș. Lucrările se vor finaliza la sfârșitul anului viitor, însă oficialii Primăriei Slobozia susțin faptul că există șanse mari ca șantierul să se închidă mai devreme. Valoarea totală a proiectului se ridică la 10,6 milioane de lei.

Oază de verdeață în inima orașului Demersurile privind reamenajarea zonei «Ansamblul PECO» din Slobozia au început în anul 2019, când proiectul a fost depus pentru finanțare la Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia. Titlul oficial al proiectului este «Reabilitarea, modernizarea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2022, 12:20 (36634 vizualizări - 23 comentarii)

28 Iun 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

2340 de pachete cu țigări în portbagajul unei mașini

Marți, 20 aprilie în jurul orei 20,50, polițiștii din Slobozia au blocat și oprit în trafic, pe Strada Nicolae Bălcescu, din localitate, un autoturism înmatriculat în județul Galați cu privire la care existau ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(14207 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins de un țăndărean

Marți, 20 aprilie, în jurul orei 23,30, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată prin 112 de un localnic cu privire la faptul că a observat un individ care, după ce a spart geamul unui autoturism, a încercat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(16807 vizualizări - 1 comentariu)


În primele trei luni, 235 de intervenții ale pompierilor

Pompierii ialomițeni au dat publicității, miercuri, 21 aprilie, sinteza raportului de activitate al instituției pentru primul trimestru al anului în curs. Pe scurt, pompierii au fost chemați să sprijine ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:09
(22411 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța în unitățile de învățămînt, în atenția polițiștilor ialomițeni

La începutul săptămînii, marți 20 aprilie, în municipiile Fetești și Urziceni, au fost desfășurate acțiuni preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt, avînd ca obiectiv prioritar ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:07
(17497 vizualizări - 0 comentarii)


APIA atenționează

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură face apel către fermieri să respecte data la care au fost programați pentru depunerea cererii în cadrul Campaniei SAPS 2010, astfel încît să se evite ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 15:56
(33094 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:36
(15391 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:20
(15578 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Un nou început»: SOS pentru un suflet de copil

În cadrul campaniei «Un nou început», campanie inițiată de Protoieria Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și în colaborare cu parohiile din Municipiul Urziceni, respectiv Catedrala Sfinții Împărați ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:01
(15615 vizualizări - 0 comentarii)


Pocora condamnă heirupismul guvernanților. Independent o învață CUM!

Într-unul dintre comunicatele de presă furibunde cu care ne-a obișnuit în ultimul an, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora tună și fulgeră împotriva guvernanților care, în opinia ei, se grăbesc să treacă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:58
(10462 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat cu mopedul

Doi bărbați din comuna ialomițeană Platonești au fost transportați în cursul zilei de luni la Spitalul Orașului Țăndărei, după ce au fost implicați într-un accident rutier. Polițiștii au fost sesizați că ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:55
(23453 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins și prejudiciu recuperat

Luni, 19 aprilie, un cetățean din orașul Amara a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute, prin forțarea ușii de acces, au intrat într-o magazie a unei ferme de unde au furat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(17936 vizualizări - 0 comentarii)


47 mii de lei, amenzi aplicate de polițiștii rutieri în două zile

În perioada 16-18 aprilie, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(20860 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Șofer» la 13 ani

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 13.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 66 de ani, din localitate, despre faptul că pe strada Pelinului din municipiu se deplasează ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:12
(29878 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușelu: Pieton imprudent

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 20.30, pe Drumul Județean 201 B, pe raza localității Bordușelu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:11
(28663 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permise, cu carnetele suspendate sau beți, la volan

• Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 12.45, polițiștii din Axintele au depistat, pe raza localității, un «șofer» fără permis. Autoturismul, la volanul căruia se afla un tînăr, de 23 de ani, din București ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:08
(24137 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furau din garaje

Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 3.30, o patrulă din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a sesizat faptul că ușile unui garaj din zona blocurilor de pe strada Garofiței sînt deschise, din interiorul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 12:57
(30142 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un bătrîn de 80 de ani a fost lovit de mașina care dădea cu spatele

În dimineața zilei de joi, 15 aprilie a.c., în jurul orei 09.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că în Piața Agroalimentară din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:47
(28532 vizualizări - 0 comentarii)


Inconștiență: La volan, beat și fără pemis

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 aprilie a.c., în jurul orei 01.15, agenții Postului de Poliție Săveni, aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:44
(19316 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au organizat și efectuat mai multe acțiuni pe raza județului, continuînd astfel activitățile specifice pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:41
(23686 vizualizări - 0 comentarii)


Două cisterne transportau ILEGAL reziduuri petroliere

Joi, 15 aprilie 2010, în intervalul orar 16.00-21.00, în baza unui plan de acțiune, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, împreună cu comisari din cadrul Gărzii Financiare Ialomița au acționat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:35
(29816 vizualizări - 1 comentariu)


Peste 174000 de fermieri au accesat IPA Online

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, pînă în prezent, peste 174000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 11:40
(19812 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Fetești, mai verde, mai curat!»

La inițiativa primarului municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu, cu sprijinul Consiliului Local, în perioada 19-25 aprilie 2010, se va derula campania «Fetești, mai verde, mai curat!». Acțiunea va implica ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 09:32
(28480 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin financiar pentru producătorii de tomate destinate procesării și producătorii de lapte

Producătorii de tomate destinate procesării vor primi sprijin financiar de 1516,6 euro pe hectar, potrivit unei Hotărîri adoptate în ședința de Guvern, care stabilește cadrul general de acordare a plăților ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:39
(19635 vizualizări - 0 comentarii)


Gabi Ionașcu, la forumul economic de la Silistra

Primarul municipiului Slobozia, Gabi Ionașcu a participat miercuri, 14 aprilie a.c., la un forum economic româno-bulgar organizat la Silistra. Din delegația Primăriei Slobozia au făcut parte și 12 reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:32
(33938 vizualizări - 0 comentarii)


Victimă a traversării prin loc nepermis

Miercuri, 14 aprilie, în comuna Sălcioara s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 39 de ani, din localitate, s-a angajat în traversarea drumului prin loc nepermis ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:53
(16230 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiști din structurile de ordine publică și poliție rutieră ale Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul unor echipe din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița și Serviciului Public ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(31547 vizualizări - 0 comentarii)


3 șoferi au rămas fără permise pentru că nu au acordat prioritate de trecere pietonilor

Miercuri, 14 aprilie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat în municipiul reședință de județ o acțiune pentru reducerea numărului de accidente rutiere și a consecințelor acestora produse pe ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(28723 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și deșeuri feroase-neferoase

Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și respectarea prevederilor legale în domeniul achizițiilor deșeurilor feroase și neferoase au fost principalele obiective ale unei acțiuni desfășurate ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:51
(20753 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi pentru mașinile cu defecțiuni tehnice

Polițiști din cadrul Biroului Rutier Slobozia, în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat o acțiune comună, pe raza municipiului, în vederea verificării stării ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(32115 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni pentru ordine și liniște publică

15 sancțiuni contravenționale aplicate și bunuri în valoare de 1200 de lei ridicate în vederea confiscării, acestea sînt, succint, rezultatele unei acțiuni preventive desfășurate miercuri, 14 aprilie, în ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(31368 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...