Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bani publici cheltuiți pentru reabilitarea noului sediu al Dispensarului TBC Slobozia

Bani publici cheltuiți pentru reabilitarea noului sediu al Dispensarului TBC Slobozia

Dispensarul TBC al Spitalului Județean de Urgență Slobozia trebuie mutat din actualul spațiu din cauza lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului. Consiliul Județean Ialomița a identificat un posibil spațiu, însă imobilul are nevoie de reabilitare și trebuie expertizat astfel încât să corespundă standardelor după care funcționează Dispensarul TBC. Aceste lucrări impun alte termene de execuție și cheltuieli suplimentare. Situația s-ar fi evitat dacă în proiectul de modernizare a Ambulatoriului ar fi fost incluse și lucrările de amenajare a unui spațiu pentru Dispensarul TBC. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a atras de mai multe ori atenția Consiliului Județean Ialomița și Spitalului Județean... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2021, 18:10 (5297 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Gara Fetești pune în pericol siguranța călătorilor

Gara Fetești pune în pericol siguranța călătorilor

Pentru călătorii care așteaptă trenul în Gara Fetești este o adevărată provocare să urce în vagoane. Potrivit documen­telor oficiale, stația este prevăzută cu 3 peroane pentru călători care, în realitate, nu există. Oamenii sunt nevoiți să coboare și să urce din trenuri direct pe terasamentul de piatră spartă. Situația trenează de mai bine de 8 ani, însă abia acum Ministerul Transporturilor s-a decis să supună dezbaterii publice proiectul privind reabilitarea stației.

Fonduri pierdute Gara CFR Fetești a fost inclusă în imensul proiect de reabilitare a liniei de cale ferată București... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2020, 13:50 (2589 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constructorii refuză reabilitarea podului rutier peste râul Ialomița

Constructorii refuză reabilitarea podului rutier peste râul Ialomița

bonus: Deputatul Mușoiu și pasajul de la Drajna

Autoritățile sunt fără soluții în ceea ce privește reparația po­dului rutier peste râul Ialomița din zona Cartie­rului Bora al Sloboziei. Anul acesta au fost organizate două licitații pentru realizarea in­vestiției, însă niciun constructor nu a fost in­teresat de acest proiect. Între timp, construc­ția se degra­dează de la o zi la alta, chiar dacă administratorii podului dau asigu­rări că nu reprezintă un pericol pentru mașinile care îl traversează.

Un proiect ratat Aflat în administrarea Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, prin Direcția Regională de Drumuri... [citește_tot_articolul]

14 August 2019, 11:10 (8899 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Reparația podului rutier peste râul Ialomița se amână

Șantier în conservare la Slobozia

Reparația podului rutier peste râul Ialomița se amână

Abia intrate în grafic, reparațiile podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia se amână pentru o perioadă nedeterminată. Compania Națio­nală de Administrare a Infrastructurii Rutiere a decis să conserve șantierul deschis pe malurile Ialomiței, în apropiere de Cartierul Bora, din cauza unor probleme apărute la proiectul de moderni­zare. Concret, este vorba despre o serie de lucrări neprevăzute, din cauza cărora proiectul trebuie refăcut, urmând ca CNAIR să scoată din nou reparația podului la licitație...

Șantierul s-a închis! Începute cu mult entuziasm, lucrările de reabilitare... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2018, 11:20 (11506 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNAIR cheltuie 2,8 milioane de lei pentru reabilitarea podului rutier de la Bora

CNAIR cheltuie 2,8 milioane de lei pentru reabilitarea podului rutier de la Bora

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a început reabilitarea podului rutier peste râul Ialomița de la Slobozia. Lucrările se vor desfășura pe parcursul a 6 luni, perioadă în care vor exista restricții de circulație pentru vehiculele mai mari de 3,5 tone. Deși s-a dispus măsura devierii traficului, la momentul de față nu se cunoaște încă pe unde au dreptul să circule camioanele. Atât autoritățile locale din Slobozia, cât și reprezentanții din teritoriu ai CNAIR așteaptă de câteva săptămâni să primească un răspuns din partea Direcției Rutiere a Inspectoratului General al Poliției Române.

Lucrări ample la podul rutier de la Bora... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 14:10 (8817 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală vrea o Policlinică modernă

Proiect ambițios la Fetești

Administrația locală vrea o Policlinică modernă

Autoritățile locale din Fetești fac demersuri pentru modernizarea Policlinicii din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Astfel, în cadrul unei dezbateri publice, reprezentanții Primăriei Fetești au discutat despre reabilitarea clădirii în care funcționează Policlinica și dotarea cabinetelor cu echipamente medicale de ultimă generație, prin intermediul accesării de fonduri europene. La întâlnirea organizată la Fetești au participat reprezentanți ai Ministerului Sănătății, dar și parlamentarii ialomițeni Ștefan Mușoiu și Marian Pavel.

Este nevoie de modernizare Policlinica Spitalului... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2018, 13:25 (7807 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grădina de Vară de la Amara va costa 13,8 milioane de lei

Reabilitare cu fonduri europene

Grădina de Vară de la Amara va costa 13,8 milioane de lei

Autoritățile locale din Amara au semnat un contract de finanțare europeană în valoare de 13,5 milioane lei pentru renovarea și reabilitarea Grădinii de Vară. Acesta este cel de-al doilea proiect finanțat la nivelul Regiunii Sud Muntenia în cadrul Axei Prioritare 7, la nivelul administrațiilor publice locale din această regiune.

3 ani de promisiuni Ideea «reabilitării și modernizării» Grădinii de Vară Amara a fost lansată în spațiul public în urmă cu 3 ani de către actualul președinte al Consiliului Județean, Victor Moraru, la acel moment primar al orașului-stațiune. Vineri, 3 noiembrie... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2017, 11:20 (8603 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Elevii Liceului Tehnologic «Iordache Zossima», condamnați să învețe în frig

Elevii Liceului Tehnologic «Iordache Zossima», condamnați să învețe în frig

Din cauza clădirii în care funcționează, trecută pe lista monumentelor istorice, reprezentanții Liceului Tehnologic «Iordache Zossima» din Armășești nu pot desfășura lucrări de reabilitare, deși este nevoie urgentă de reparații. Oficialii instituției susțin că au nevoie de un aviz de la Ministerul Culturii, pe care îl așteaptă de mai bine de 5 ani... Cea mai gravă problemă o reprezintă ferestrele care, din cauza vechimii, nu se mai închid corespunzător, elevii și profesorii riscând să înghețe și iarna aceasta în clase.

Bătăi de cap pentru profesori
Clădirea în care funcționează... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2017, 17:20 (6261 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul șef al IPJ Ialomița a cheltuit 34 mii de lei ca să-și renoveze locuința de serviciu

Noul șef al IPJ Ialomița a cheltuit 34 mii de lei ca să-și renoveze locuința de serviciu

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a cheltuit peste 34 mii de lei pentru reabilitarea locuinței de serviciu a șefului instituției, comisarul șef Valentin Condruz. Gurile rele din cadrul instituției susțin faptul că banii au fost risipiți în zadar, neexistînd oportunitatea lucrărilor executate. În replică la aceste acuzații, oficialii IPJ susțin faptul că imobilul avea nevoie de reparații. «Lucrările sînt justificate, pentru că dotările imobilului erau învechite...» ne-au declarat reprezentanții Biroului de Presă al IPJ Ialomița. Mai mult, oficialii intituției susțin faptul că demersurile în sensul reabilitării au început în urmă cu 5 ani.

Demersuri nenumărate... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2016, 13:05 (10757 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conacul Bolomey va fi reabilitat cu 21,8 milioane de lei

Coșmarul «culturii istorice» continuă

Conacul Bolomey va fi reabilitat cu 21,8 milioane de lei

Într-o ședintă convocată «de urgență» pe 23 noiembrie 2016, administrația Moraru a supus aprobării plenului Consiliului Județean un proiect de hotărîre prin care propune cheltuirea a 21,8 milioane de lei pentru reabilitarea Conacului Bolomey de la Cosîmbești. Investiția ar urma să se facă prin «accesarea de fonduri europene nerambursabile», iar valoarea contribuției locale se ridică la 598 mii de lei. Acesta este al treilea proiect de «punere în valoare a culturii istorice» inițiat de administrația Moraru, după Biserica de lemn «Sfîntul Nicolae» din Slobozia și Orașul de Floci de la Giurgeni.

Proiecte scoase de la naftalină... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2016, 11:15 (16311 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Demersuri pentru reabilitarea Conacului Bolomey

După 10 ani

Demersuri pentru reabilitarea Conacului Bolomey

Soarta monumentelor istorice abandonate din Ialomița pare să se schimbe în bine. Un exemplu în acest sens este Conacul Bolomey, din Cosîmbești. După mai bine de 10 ani în care obiectivul a fost abandonat, acesta urmează să fie inclus într-un program cu finanțare europeană pentru a fi reparat. Reprezentanții Direcției Județene pentru Cultură Ialomița precizează că în momentul de față se fac demersuri pentru realizarea unui proiect tehnic în baza căruia să fie accesate liniile de finanțare necesare deschiderii șantierului.

Istoria județului s-a scris la Cosîmbești Construit aproape de... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2016, 15:30 (5440 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CFR caută soluții pentru inaugurarea Gării Slobozia

CFR caută soluții pentru inaugurarea Gării Slobozia

Reabilitarea Gării «Slobozia Veche» a costat 6 milioane de euro. Investiția a fost finalizată în primăvara anului 2015, însă gara a rămas închisă pentru că nu îndeplinea «condițiile de siguranță la foc». La începutul acestui an, oficialii CFR Călători, beneficiara investiției, caută soluții pentru redeschiderea acestui obiectiv.

De ce nu am inaugurat gara?
Gara din Slobozia așteaptă de 10 luni să fie dată în folosință. Conform declarațiilor oficiale, recepția finală a fost realizată în primăvara anului 2015, în prezența oficialilor instituțiilor publice locale și a constructorilor... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2016, 19:30 (9566 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul istoric de la Slobozia va fi reabilitat

Podul istoric de la Slobozia va fi reabilitat

Podul pietonal care face legătura între Slobozia și Cartierul Bora urmează să fie reabilitat. Autoritățile locale intenționează să aloce 1 milion de lei pentru reabilitarea acestei structuri de o importanță vitală pentru oraș. Podul pietonal de la Slobozia a fost construit în 1926 și refăcut în forma actuală după Al Doilea Război Mondial. Inițial, pentru reabilitarea lui, au fost alocate doar 60 mii de lei...

Un milion de lei la ultima strigare
Autoritățile slobozene intenționează să reabiliteze podul pietonal care face legătura dintre Slobozia și Cartierul Bora. Investiția se... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2015, 12:20 (7086 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele culturale ale Ialomiței

Ruinele culturale ale Ialomiței

În lung de linie, în satele din Ialomița au fost construite 62 de cămine culturale. O parte dintre acestea au însă nevoie de reabilitare urgentă. Prinși la mijloc, primarii din respectivele localități susțin faptul că nu dispun de fonduri suficiente pentru reabilitare. Prețul mediu pentru demararea unor astfel de lucrări începe de la 400 mii de lei.

Cultura are nevoie de reparații
Informațiile privind starea căminelor culturale din mediul rural ialomițean sînt făcute publice de reprezentanții Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 16:45 (7497 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Investiția executată la podul de peste rîul Prahova, la Dridu, stagnează. Oficialii județeni se pregătesc să rezilieze contractul cu Strabenbau Logistic SRL. Valoarea investiției este de 2,8 milioane de lei. Circulația pe pod este blocată din anul 2012.

Investiție cu ghinion
Blocate o dată în anul 2013, lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au fost reluate în primăvara anului 2014, după o nouă licitație cîștigată de Strabenbau Logistic SRL. La acest moment însă, graficul de execuție înregistrează întîrzieri, iar oficialii județeni nu mai au soluții pentru deblocarea situației... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 10:25 (9228 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu va fi finalizat în 12 luni

Podul de la Dridu va fi finalizat în 12 luni

Reabilitarea podului de la Dridu, investiție blocată în anul 2013, redevine o certitudine. Licitația a fost adjudecată de către firma Strabenbau Logistic SRL, iar lucrările de execuție au fost deja demarate. «La acest moment lucrările au fost reluate și sperăm să fie finalizate în termen!» a declarat Ștefan Mușoiu, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița. Valoarea la care au fost adjudecate lucrările de reabilitare a podului  este de 2,8 milioane de lei.

Atenție, pod în lucru! Închis de mai bine de un an, podul de la Dridu a devenit una dintre principalele probleme ale administrației... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 18:45 (7998 vizualizări - 2 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Monument de cult, reabilitat cu sprijinul Asociației «Ialomița Vest»

Monument de cult, reabilitat cu sprijinul Asociației «Ialomița Vest»

Biserica din satul ialomițean Hagiești, care poartă hramul «Sfîntul Nicolae», monument de cult ce datează din anul 1703, va intra într-un amplu program de reabilitare. Totul cu ajutorul eforturilor... [citește toată știrea]

25 Noiembrie 2014, 13:40 (4664 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Reabilitarea digurilor, blocată instituțional

Ialomița: Reabilitarea digurilor, blocată instituțional

De mai bine de 2 ani, autoritățile județene din Ialomița încearcă să reabiliteze digurile care apără județul de revărsările apelor rîului Ialomița. În lungime totală de peste 40 kilometri, lucrările de reparație bat pasul pe loc din cauza unor derapaje instituționale, care pot fi depășite doar prin eforturi financiare supraomenești. Iar bani pentru diguri, administrația ialomițeană nu are niciodată...

Digurile noastre de toate zilele
Teoretic, configurația digurilor care apără județul de revărsările rîului Ialomița ar trebui schimbată în totalitate pentru că nu mai corespunde... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 13:20 (6551 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Autoritățile județene, obligate să plătească «corecții financiare» de 2 milioane lei!

Reabilitarea DJ201B Ciochina-Rași continuă să ne coste

Autoritățile județene, obligate să plătească «corecții financiare» de 2 milioane lei!

Reabilitarea drumului județean Ciochina-Rași este una dintre reușitele declarate ale administrației Ciupercă. Mediatizată ani în șir, această investiție, finanțată în proporție de peste 85 la sută din fonduri europene, are probleme. Concret, de aproape un an, autoritățile județene sînt somate de Comisia Europeană să ramburseze 2 milioane lei din cele 14 cheltuite sub pretextul unor «corecții financiare». Deși litigiul face obiectul unui proces în care biroul juridic din subordine apără instituția, Consiliul Județean Ialomița păstrează o tăcere prudentă și vinovată asupra situației...

Drumul spre Rași a fost pavat cu bune intenții... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2012, 19:08 (10647 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul de Urgență Slobozia va fi securizat până la sfârșitul anului

8 milioane de lei pentru 1,8 grade pe scara Richter

Spitalul de Urgență Slobozia va fi securizat pînă la sfîrșitul anului

De aproape o lună, investiția de 8 milioane lei în Spitalul Județean de Urgență din Slobozia a devenit vizibilă. Fondurile alocate investiției au fost cheltuite, cei 6 stîlpi de rezistență au fost ridicați, iar bazinele care vor asigura protecția spitalului în caz de cutremur vor fi instalate înainte de sfîrșitul acestui an...

O investiție controversată
Derulată în două etape, investiția în reabilitarea și consolidarea Spitalului de Urgență se apropie de final. Costurile finale sînt, deocamdată, neprecizate, dată fiind tergiversarea lucrărilor pe o perioadă care depășește 3 ani. Reamintim că, din cauza acestor întîrzieri repetate, oficialii locali au fost acuzați în... [citește_tot_articolul]

2 August 2011, 11:13 (13269 vizualizări - 6 comentarii)

28 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Stelnica: Cercetat pentru «furt calificat» la 14 ani

Un adolescent de 14 ani din localitatea ialomițeană Stelnica este cercetat de polițiști după ce a intrat în locuința unui localnic plecat la muncă în străinătate și a sustras mai multe bunuri. Minorul de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:21
(9426 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Firmele cu venituri de pînă la 65000 euro, plătitoare de impozit pe venit de 3%

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, de la 1 februarie 2013, toate societățile comerciale cu capital social deținut de persoane, altele decît statul și ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:17
(22443 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 74 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, joi, 31 ianuarie 2013, sînt disponibile 74 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:16
(9682 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un bărbat de 49 de ani din Urziceni și-a pierdut viața într-un accident rutier, pe raza localității Ion Roată. Șoferul în mașina căruia se afla, un bărbat de 48 ani, nu a adaptat viteza la condițiile de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:15
(8307 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Datorncii la buget, pe site-ul ANAF

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la data de 31 ianuarie 2013, a fost publicată pe site-ul ANAF o listă de 1670 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:07
(12907 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni ale polițiștilor în zona unităților de învățămînt

Efective din cadrul Poliției Fetești au desfășurat joi, 31 ianuarie a.c., activități pe linia prevenirii faptelor ce se pot comite cu violență, a furturilor, delicvenței juvenile și victimizării minorilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 15:34
(6805 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

În după-amiaza zilei de 30 ianuarie a.c., un autobuz al Combinatului Chimic din Slobozia a intrat în coliziune cu un alt autoturism. În urma impactului, o persoană a fost rănită...
Victima accidentului ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2013, 18:14
(9133 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Ianuarie 2013, 09:36


Bărbulești: A intrat cu mașina în pom

În cursul zilei de 26 ianuarie 2013, în jurul orei 11,00, pe DN1D, în localitatea Bărbulești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:26
(6959 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Acțiune pe DN21

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective din cadrul Inspectoratelor Județene de Poliție Brăila și Călărași au organizat și desfășurat acțiuni pe DN21 pentru asigurarea respectării ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:08
(9378 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arme neletale, deținute ilegal

Vineri, 25 ianuarie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești au organizat și executat pe raza de competență o acțiune ce a vizat regimul deținerii, portului și folosirii armelor neletale supuse autorizării ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:00
(8012 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: I-au furat haina

Vineri, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 5,30, agenții din cadrul Postului de Poliție Mihail Kogălniceanu au fost sesizați de către un localnic de 25 ani cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 16:33
(8622 vizualizări - 5 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 165000 lei în cadrul acțiunii «Riposta»

Pentru asigurarea unui climat de siguranță civică și crearea cadrului operațional necesar diminuării fenomenului infracțional, în perioada 25-27 ianuarie 2013, polițiștii ialomițeni au continuat seria activităților ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 16:32
(7759 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprinși de jandarmi la furat de fier vechi

5 slobozeni au fost surprinși de jandarmi în timp ce sustrăgeau componente metalice, din incinta unei firme din Slobozia. Astfel, jandarmii grupei de intervenție Slobozia au fost sesizați în noaptea de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 13:06
(7173 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Modificare a valorii salariului minim brut

Potrivit ITM Ialomița, începînd cu 1 februarie 2013, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată este de 750 lei lunar, reprezentînd 4,44 lei/oră pentru un program complet de lucru de 168,667 ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 13:06
(10266 vizualizări - 3 comentarii)


APIA: 297,28 milioane euro, subvenții plătite agricultorilor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în perioada 17-18 ianuarie 2013, s-au plătit către agricultori subvenții în cuantum de 297,28 milioane euro (1,28 miliarde lei). Numărul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 11:17
(13353 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,18 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna decembrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1470 de somații ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 11:14
(10936 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii Secției Rurale Jilavele au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, de 57 ani, din Jilavele, care se sustrăgea cercetărilor în mai multe dosare penale. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:53
(9701 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 4 ani, lovit de o mașină

Pe strada General Magheru din Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui copil de 4 ani. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce un tînăr, de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:50
(7991 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Accident după ce două autoturisme s-au ciocnit frontal

Două persoane au suferit vătămări corporale în urma unui accident rutier produs pe strada Călărași, din Fetești. Din primele verificări efectuate la locul faptei s-a stabilit că în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:44
(9889 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Infractor brăilean, arestat la Slobozia

Polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Slobozia au documentat activitatea infracțională a unui bărbat, de 35 ani, din comuna Chișcani, județul Brăila, cercetat în 4 dosare penale. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:20
(7573 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă la Bărbulești

Polițiști din cadrul Poliției Urziceni din structurile de ordine publică și rutier, în colaborare cu Secția de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au organizat și executat pe raza comunei Bărbulești o acțiune ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 09:21
(10130 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Suspecți de furt, identificați de polițiști

În urma activităților de cercetare-investigare desfășurate de către agenții Postului de Poliție Făcăeni, cu privire la comiterea infracțiunii de furt de către autori necunoscuți, au fost identificați suspecții ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 08:43
(12433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Fetești: Beat la volan

Un șofer de 41 ani, din Fetești, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 07:48
(8575 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Pentru intervalul 24 ianuarie 2013, ora 18,00-25 ianuarie 2013, ora 20,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de ninsori și viscol care este valabilă ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 20:04
(8909 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: A murit după ce s-a izbit cu mașina de un copac!

Tînărul Cosmin Chirilă, de 26 ani, din Slobozia și-a pierdut viața în dimineața zilei de miercuri, 23 ianuarie 2013, după ce s-a izbit cu mașina pe care o conducea de un copac de pe marginea drumului.. ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 17:59
(9436 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Amara accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

23 Ianuarie 2013, 17:28


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Danemarca

AJOFM Ialomița informează că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 35 de locuri de muncă în Danemarca. Acestea vizează culesul de căpșuni, doritorii urmînd să îndeplinească anumite criterii ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 14:42
(9725 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: I-a furat telefonul mobil unei colege de clasă

Un minor de 16 ani este cercetat de polițiști sub acuzația de «furt calificat», după ce i-a sustras unei colege de clasă, în vîrstă de 15 ani, telefonul mobil. Telefonul a fost recuperat și restituit părții ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 14:20
(5827 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Angajat de la Domeniul Public, prins luînd mită

La data de 21 ianuarie 2013, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, l-au ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 13:42
(7491 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...