Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Prefectul Mădălin Teculescu acuză Consiliul Județean Ialomița de «minciună și manipulare a presei și opiniei publice»

Prefectul Mădălin Teculescu acuză Consiliul Județean Ialomița de «minciună și manipulare a presei și opiniei publice»

Într-un comunicat remis mass-mediei locale, prefectul Mădălin Tecluescu acuză reprezentanții Consiliului Județean Ialomița de «minciună și manipulare a presei și opiniei publice». Comunicatul face precizări legate de diferendul dintre cele două instituții pe marginea alocărilor bugetare din luna martie și precizează explicit poziția Instituției Prefectului vizavi de acest litigiu ajuns în acest moment la Curtea de Apel București. Publicăm mai jos textul integral al comunicatului semnat de prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu.

DREPT LA REPLICĂ
cu privire la campania de presă pin care se dezinformează populația, referitor la acțiunea introdusă de Prefect împotriva... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2010, 16:25 (18339 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Alegeri controlate la social-democrați

Dormi liniștit, PSD veghează pentru tine!

Alegeri controlate la social-democrați

PSD Ialomița se pregătește de alegeri. Alegeri pentru viitorul Birou Permanent Județean al filialei. Acestea se vor desfășura vineri, 1 octombrie și vor decide, teoretic, viitorul politic al filialei. Potrivit unor surse apropiate Organizației, lupta se dă pentru funcția de prim-vicepreședinte al organizației. Funcție vizată de trei dintre liderii locali...

Alegeri pentru fini și afini
Membrii PSD Ialomița se reunesc vineri, 1 octombrie, în cadrul unui Comitet Județean ce urmează să valideze componența viitorului Birou Permanent Județean al filialei. Cele 19 funcții (dintre care 15 de vicepreședinți) ar fi trebuit să fie stabilite încă din luna martie. La Conferința... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2010, 11:06 (21860 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean reclamă INSTABILITATEA DEMERSURILOR JURIDICE ale Prefecturii Ialomița

Războiul autorităților continuă

Consiliul Județean reclamă INSTABILITATEA DEMERSURILOR JURIDICE ale Prefecturii Ialomița

Războiul administrativ dintre prefectul Teculescu și președintele Silvian Ciupercă continuă. După ce, pe 16 septembrie, Tribunalul Ialomița a suspendat cauza, ca urmare a invocării de către Consiliul Județean a unei excepții de nelegalitate, disputele dintre cele două instituții continuă cu noi acuze. Reamintim că prefectul Teculescu a cerut, pe 7 septembrie 2010, blocarea conturilor celor 66 de unități administrative din județ acuzînd Consiliul Județean de distribuire ilegală, pe criterii strict politice, a unor sume din bugetul județului către autorităților publice locale.

Consiliul Județean face praf și pulbere autoritatea Prefecturii
Teoretic, războiul dintre Prefectură... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2010, 18:59 (17150 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Disputa dintre Teculescu și Ciupercă va fi tranșată la Curtea de Apel București

Furtună într-un pahar cu ape politice tulburi

Disputa dintre Teculescu și Ciupercă va fi tranșată la Curtea de Apel București

După 8 luni de conflict administrativ, 4 luni de la plasarea acestuia pe rolul Instanței de Contencios Administrativ și două săptămîni de declarații belicoase, războiul politic dintre prefectul Mădălin Teculescu și președintele Consiliului Județean, Silvian Ciupercă a fost suspendat nedefinit de către Tribunalul Ialomița. Acesta a decis declinarea cauzei către Curtea de Apel București și, în ciuda cererilor de urgentare a procesului, acesta nu are șanse să obțină un verdict final pînă în primăvară. Reamintim că motivul litigiului îl constituie alocarea de către Consiliul Județean Ialomița, pe criterii politice, a peste 20 milioane de lei administrațiilor locale pentru susținerea proiectelor de... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2010, 06:18 (21388 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Voievodatul lui Ciupercă se pregătește de alegeri

În octombrie, PSD Ialomița își stabilește viitorul

Voievodatul lui Ciupercă se pregătește de alegeri

PSD Ialomița încearcă să-și recapete imaginea de organizație statutară. După 6 luni în care președintele Silvian Ciupercă a guvernat de pe genunchi activitatea PSD Ialomița, acesta a decis pregătirea de noi alegeri pentru refacerea Biroului Permanent Județean al filialei. Alegerile vor avea loc undeva la începutul lunii octombrie, însă luptele de culise pentru cei 30 de membri ai viitoarei structuri au debutat deja.

Ping-pong între Ponta și Năstase
După scandalul alegerii sale ca președinte (cînd s-a aflat la un pas de a fi înlăturat), președintele Ciupercă a lăsat timpul să vindece orgoliile colegilor de filială și uitarea să șteargă greșelile sale politice. Timpul... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2010, 07:01 (17788 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița îngroapă județul în datorii

După modelul Ionașcu

Consiliul Județean Ialomița îngroapă județul în datorii

În vreme ce președintele Silvian Ciupercă înfierează proletar risipa bugetară a guvernului Boc, laboratoarele interne ale instituției pe care o conduce moșesc noi și noi proiecte menite să alimenteze grandomania adminstrativă județeană. Ultimul dintre acestea s-a concretizat marți, 7 septembrie, într-un proiect de hotărîre supus atenției consilierilor județeni, prin care Consiliul Județean își anunță intenția de a împrumuta 25 milioane de lei pentru o perioadă de 4 ani.

Bani pentru investițiile partidului
Consiliul Județean Ialomița a supus marți, 7 septembrie, atenției consilierilor județeni un proiect de hotărîre prn care propunea «aprobarea contractării unei finanțări... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2010, 16:25 (18550 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un medic al Spitalului din Slobozia îl acuză pe președintele Consiliului Județean Ialomița de «practici mafiote»

Silvian Ciupercă amenință doctorii! (update)

Un medic al Spitalului din Slobozia îl acuză pe președintele Consiliului Județean Ialomița de «practici mafiote»

Descentralizare păguboasă
Promisă a fi una dintre cele mai revoluționare soluții de eficientizare a activității sanitare, descentralizarea spitalelor își dovedește, din plin... coloratura politică. Și atît. Cel puțin la nivelul Spitalului Județean de Urgență, descentralizarea nu putea să urmeze decît principiile politice ale președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Și dacă la nivelul altor spitale, fie acestea chiar și județene, descentralizarea nu a impus schimbarea managerului decît după criterii de performanță, la noi, ca la nimeni, primul pas al procesului l-a constituit schimbarea politică a șefilor de spital județean. Așa am asistat săptămîna trecută... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2010, 20:13 (78568 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Un medic al Spitalului din Slobozia îl acuză pe președintele Consiliului Județean Ialomița de «practici mafiote»

Silvian Ciupercă amenință doctorii!

Un medic al Spitalului din Slobozia îl acuză pe președintele Consiliului Județean Ialomița de «practici mafiote»

Dr Mihaela Isvoranu: «Plec din cauza presiunilor președintelui Ciupercă»
Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă este acuzat de «practici de tip mafiot» în ceea ce privește schimbarea conducerii SpitaluluiJudețean Ialomița. De această dată, acuzațiile nu sînt lansate de media locală, ci chiar de un medic al Spitalului Județean. Doctorul Mihaela Isvoranu, fost director medical al Spitalului, susține că a fost amenințată, supusă la presiuni politice și obligată să demizioneze din funcția deținută.
Acțiunile președintelui Consiliului Județean Ialomița, considerate drept incalificabile de medicul Isvoranu, au efecte devastatoare asupra imaginii instituției... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2010, 06:18 (61798 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Am făcut doar ceea ce ne-a permis legea!»

Strategia județeană de relansare economică a județului se-mpiedică în declarații

«Am făcut doar ceea ce ne-a permis legea!»

Afirmația de mai sus aparține președintelui Consiliului Județean, Silvian Ciupercă și reprezintă corolarul a 6 ani de preocupări legate de dezvoltarea unei strategii economice. Deși efectele implementării unei astfel de strategii sînt nule, costurile acesteia la nivel de administrație sînt extrem de mari. Numai valoarea ultimului proiect lansat pe piață de Consiliul Județean se ridică la 1 milion de lei, sumă din care, pînă în prezent, au fost cheltuite 400 de mii pe hîrtii...

Mult zgomot pentru nimicuri
Intitulată «Document Strategic cu Scenarii de Dezvoltare Socio-Economică și Demografică a teritoriului județului Ialomița, pe perioada 2009-2013, cu orizont 2013-20... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2010, 07:53 (23963 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ambelivăbăl: Ciupercă își cere scuze public pentru... zgomot

Ambelivăbăl: Ciupercă își cere scuze public pentru... zgomot

Da, incredibil dar adevărat. Președintele Consiliului Județean Ialomița, președintele Partidului Social Democrat tot Ialomița, domnul acela cu trei costume în toată garderoba, a decis că este timpul să ceară scuze poporului.
Nu, nu pentru faptul că Ialomița, aflată timp de 20 de ani sub dominație pesedistă, este un județ mai sărac ca niciodată, nu pentru toate drumurile jalnice și dezastruoase ale județului, nu pentru că Ialomița ocupă un fruntaș loc de la coadă la accesarea de fonduri europene, nu pentru că lucrările de investiție lipsesc cu desfăvîrșire iar cele puține care s-au realizat au fost dedicate firmelor de partid, gen samgepele, nu pentru nenorocirea oamenilor săraci și morți de... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2010, 13:59 (15552 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciupercă vrea AUDIT FINANCIAR la Spitalul Slobozia

În prefața preluării unității medicale de către Consiliul Județean Ialomița

Ciupercă vrea AUDIT FINANCIAR la Spitalul Slobozia

În data de 2 iunie a.c., s-a emis OUG 529, prin care Spitalul Județean de Urgență Slobozia, și spitalele din Fetești, Țăndărei și Urziceni vor trece sub tutela Consiliului Județean Ialomița, respectiv a consiliilor locale ale celor trei localități mai sus amintite. Conform Ordonanței, pînă la data de 1 iulie a.c., spitalele vor fi predate pe bază de protocol de predare-preluare, urmînd ca noii supervizori ai unităților spitalicești să numească manageri provizorii. Nominalizarea managerilor va fi decisă în urma unui concurs organizat de consiliile de administrație al celor 4 spitale, noii manageri putînd fi persoane fizice sau chiar persoane juridice.
Dacă în cazul spitalelor din Urziceni, ... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2010, 14:03 (25349 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

20000 de activiști de partid pentru electoralele din 2012

Politichia locală se pregătește de alegeri

20000 de activiști de partid pentru electoralele din 2012

Cu sau fără criză, partidele politice locale au intrat în febra pregătirilor pentru alegerile locale din 2012. Deși nu par să fi înțeles mare lucru din cei 20 de ani de pluripartitism trecuți pînă acum, politicienii locali au învățat că alegerile nu se cîștigă în lunile de campanie electorală dinaintea votului, ci în anii care le preced. Pentru că vrînd-nevrînd, alegerile locale din 2012 ne privesc direct, Independent a decis să monitorizeze pentru dumneavoastră prestația celor trei partide politice de pe eșicherul politic local. Ne propunem deci, în cei doi ani și jumătate care ne mai rămîn pînă la alegeri, să-i aducem în fața dumneavoastră pe reprezentanții partidelor din toate cele 66 de unități... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2010, 11:42 (13689 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Academia Cațavencu: Caty Andronescu s-a apropiat periculos de mult de șeful CJ Ialomița

Academia Cațavencu: Caty Andronescu s-a apropiat periculos de mult de șeful CJ Ialomița

În cadrul unui articol de investigații, săptămînalul Academia Cațavencu lasă să se înțeleagă că între președintele Consiliului Județean și al organizației PSD Ialomița, onorabilul profesor Vasile Silvian Ciupercă și fostul ministru al Educației, Ecaterina Andronescu, ar exista «ceva». Acum, înțelegeți-ne și pe noi că ne vine greu a digera o astfel de informație în condițiile în care îi privim pe domnul Ciupercă și pe doamna în cauză. Asta nu înseamnă că băgăm mîna-n foc pentru șeful Consiliului Județean sau pentru doamna Caty. Căci, pe de altă parte, cine se aseamănă, se-adună; și, matematic vorbind, specialitatea domnului Ciupercă, în general 1+1=2. Și unde-s doi... Oricum, articolul îl citiți... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2010, 13:18 (27040 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Incompetența administrativă a costat județul 360 milioane de lei

Cum a pierdut Ialomița fondurile europene pentru renovarea și dezvoltarea satelor

Incompetența administrativă a costat județul 360 milioane de lei

Măsura 322 privind renovarea și dezvoltarea satelor ar fi putut atrage în Ialomița circa 360 milioane de lei noi pentru rețele de apă, sisteme de canalizare, drumuri, școli, centre de asistență pentru bătrîni etc. Din păcate, niciunul dintre cele 36 de proiecte FEADR (Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală) depuse la sesiunea din 31 iulie 2009 nu a întrunit punctajul minim de finanțare. Singura veste bună vine de la Mihail Kogălniceanu, acolo unde Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Lunca Dunării, a reușit să acceseze 6 milioane de euro prin intermediul aceleiași măsuri.
Pierderea, după cum vom arăta mai jos, se datorează în principal administrației județene a județului, incapabilă... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2010, 11:23 (33852 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Movilița: O bătrână a murit sub roțile unei mașini

Accident mortal la Movilița în seara zilei de miercuri, 18 iulie 2018. O bătrână de 70 de ani a fost călcată de mașina condusă de un tânăr de 21 de ani. În urma accidentului, femeia a murit pe loc. La fața ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 01:58
(11253 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Șofer mort într-un accident rutier

Un tânăr de 32 de ani din Galați a murit miercuri, 18 iulie 2018, pe DN2, în apropiere de localitatea Ciocârlia. Acesta a intrat cu mașina pe care o conducea într-un cap de pod din beton. Trupul neînsuflețit ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2018, 20:20
(7142 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Sprijin financiar pentru absolvenții care se angajează

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță faptul că absolvenții promoției 2018 vor beneficia de un ajutor financiar, denumit «sprijin de inserție», în valoare de 1500 de lei. Condiția ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2018, 20:05
(6236 vizualizări - 0 comentarii)


Distrigaz Sud Rețele: Atenție, se închide gazul!

Miercuri, 18 iulie 2017, Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării gazelor naturale în Țăndărei, pe strada București, ca urmare a lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor. Intervenția se ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2018, 19:17
(6414 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Făcea contrabandă cu arme aduse din Europa

Țăndărei: Făcea contrabandă cu arme aduse din Europa

Un bărbat de etnie romă, în vârstă de 46 de ani, domiciliat în Țăndărei este principalul suspect al unui dosar penal privind fapte de «contrabandă calificată cu arme». În urma unei percheziții desfășurată ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2018, 19:09
(6716 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A murit în urma unui infarct

Un bărbat de 55 de ani a murit luni, 16 iulie 2018, în timp ce mergea pe bicicletă, în municipiul Slobozia. Cel mai probabil, omul a suferit un infarct. El a fost descoperit în stare de inconștiență, căzut ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2018, 17:45
(9154 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Prins în flagrant în timp ce încerca să fure dintr-o mașină

Un tânăr de 17 ani, din Urziceni, a fost surprins de către polițiști în timp ce încerca să pătrundă într-un autoturism parcat. Marți, 10 iulie a.c., Poliția a fost sesizată, în miezul nopții, cu privire ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2018, 17:25
(10056 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru că încercat să vândă tutun

Urziceni: Reținut pentru că încercat să vândă tutun

Marți, 10 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat în flagrant un bărbat din Urziceni, bănuit că ar fi încercat să comercializeze o cantitate de tutun transportată cu ajutorul autoturismului propriu ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2018, 17:20
(7688 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2018, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 5317 șomeri, din care 702 șomeri indemnizați, respectiv 4615 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2018, 20:20
(5349 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Marea Unire în viziunea celor mici»

Luni, 9 iulie 2018, Protopopiatul Slobozia a desfășurat prima activitate din proiectul educațional «Clubul de vară», aflat la cea de a IV-a ediție. Astfel, în parteneriat cu Biblioteca Județeană «Ștefan ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2018, 19:05
(6868 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii stabilite prin lege, cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2018, în perioada 18-29 iunie 2018 , s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2018, 18:50
(6159 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 176000 de lei, 18 permise de conducere reținute

La acest sfârșit de săptămână, 29 iunie-1 iulie a.c., polițiștii au intervenit la 72 de evenimente și au aplicat peste 600 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 176500 de lei, iar pentru ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2018, 18:05
(6542 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii ialomițeni s-au luptat cu apele în județul Bacău

Pompierii ialomițeni s-au luptat cu apele în județul Bacău

Șase subofițeri din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița au fost mobilizați să intervină în localitățile din Moldova, afectate de inundațiile din ultimele săptămâni. ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2018, 17:05
(6047 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A murit din cauza extenuării

Un bărbat de 49 de ani, angajat ca maseur în cadrul Hotelului «Lebăda» din stațiunea Amara a murit la serviciu, din cauza oboselii. Bărbatului i s-a făcut rău în timp ce făcea un masaj unei persoane și ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2018, 18:05
(7403 vizualizări - 8 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-distribuție Dobrogea anunță pentru săptămâna viitoare, 2-6 iulie 2018, mai multe intervenții la rețeaua de distribuție și alimentare cu energie electrică din județul Ialomița. Astfel, energia electrică ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2018, 19:40
(8143 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Coșereni și Movilița

Joi, 28 iunie 2018, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza județului s-au produs două accidente rutiere, soldate cu victime. Primul accident rutier s-a produs în jurul orei 9,00, pe DN ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2018, 19:25
(8133 vizualizări - 0 comentarii)


Contractele colective de muncă, în vizorul ITM Ialomița

Potrivit Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, numărul unităților din județul Ialomița cu peste 21 de salariați, la 31.05.2018,
era de 427, din care cu capital de stat (inclusiv bugetari) ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2018, 19:20
(5119 vizualizări - 0 comentarii)


«O viață cât un Centenar»: O ialomițeancă, sărbătorită de reprezentanții MAI

Joi, 28 iunie 2018, s-a desfășurat la Valea Măcrișului acțiunea locală a proiectului, derulat la nivel național de Ministerul Afacerilor Interne, «O viață cât un Centenar». Campania are ca scop omagierea ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2018, 16:55
(6621 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Infractor arestat

Polițiștii din Ialomița au identificat un tânăr, de 28 de ani, din localitatea Borănești, care se sustrăgea executării unei pedepse de 3 ani pentru comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Acesta ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2018, 20:40
(5478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beat la volan

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiștii din Ialomița pe șoselele județului, a fost identificat un tânăr de 29 de ani care conducea în stare de ebrietate. Acesta a refuzat testarea cu aparatul Drager ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2018, 20:15
(4493 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Măsuri preventive împotriva incendiilor de vegetație uscată

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița trag un semnal de alarmă cu privire la modul în care fermierii trebuie să protejeze terenurile agricole de riscul izbucnirii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2018, 20:05
(7173 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: A murit strivit de un copac

Este anchetă la Postul de Poliție Vlădeni după ce un bărbat, de 60 de ani, a murit miercuri, 20 iunie 2018, strivit de un copac, într-o pădure de la marginea localității. În momentul de față se fac cercetări ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2018, 13:55
(5431 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii mai 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 5447 șomeri, din care 678 șomeri indemnizați, respectiv 4769 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 21:10
(4677 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiști din Ialomița, la «Cupa Zâmbetelor»

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița s-au alăturat campaniei umanitare «Cupa Zâmbetelor», care a fost inițiată de un localnic din Ciulnița și se află la a doua ediție. Scopul campaniei este ajutorarea copiilor ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 20:25
(3994 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional din Săveni, reținut

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat de 31 de ani, din Săveni, pe numele căruia exista un mandat european de arestare emis de autoritățile franceze. Cel în ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 19:35
(6524 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 160000 de lei, 18 permise reținute

La acest sfârșit de săptămână, 15-17 iunie a.c., polițiștii au intervenit la 100 de evenimente și au aplicat 499 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproape 160000 de lei. De asemenea, au constatat ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 19:15
(6229 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț arestat

Un bărbat de 33 de ani, din Slobozia, bănuit de comiterea infracțiunilor de «furt» și «furt calificat», a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2018, 20:15
(5280 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în intervalele ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2018, 19:05
(6831 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Furt comis după metoda «Sinești»

Doi tineri 20 și 25 de ani, ambii din Urziceni, au fost arestați după ce au furat bunuri dintr-o mașină parcată pe DN2A, în zona localității Lilieci, după metoda «Sinești». Polițiștii nu exclud varianta ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2018, 18:48
(5825 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescentă de 13 ani, înghițită de apele Brațului Borcea

Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița intervin în momentul de față pentru a scoate din apele Brațului Borcea o adolescentă de 13 ani, din zona municipiului Fetești, care ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2018, 19:46
(7803 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...