Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

S-a sinucis violatorul din Ciulnița!

Anchetă internă la IPJ Ialomița după ce un bărbat s-a spânzurat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă 

S-a sinucis violatorul din Ciulnița!

Surse din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au confirmat pentru ziarul nostru faptul că instituția a inițiat o anchetă internă după ce un bărbat încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al instituției s-a spânzurat. Inculpat într-un dosar privind comiterea infracțiunii de «viol asupra unui minor», bărbatul a murit la spital. Rezultatele verificării interne nu au scos la iveală deficiențe ceea ce privește supravegherea persoanelor arestate preventiv.

 

Dosar penal pentru «ucidere din culpă» Î... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2025, 18:25 (6287 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Elev al Liceului Pedagogic din Slobozia, găsit spânzurat în propria gospodărie

Elev al Liceului Pedagogic din Slobozia, găsit spânzurat în propria gospodărie

Un elev de 17 ani, din cadrul Liceului Pedagogic «Matei Basarab» din Slobozia, nu a mai ajuns astăzi la școală. Tânărul și-a pus capăt zilelor la primele ore ale dimineții... Trupul neînsuflețit a fost descoperit de mama sa, în curte. Poliția din Călărași a deschis o anchetă, întrucât tânărul locuia cu familia în localitatea Drajna.

Cercetări în curs Vestea i-a șocat atât pe profesori, cât și pe colegii de clasă ai tânărului. Acesta era elev în clasa a XI-a la Liceul Pedagogic «Matei Basarab» din Slobozia și avea rezultate deosebite la învățătură, mai ales la Informatică. În dimineața... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2021, 15:40 (21369 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Un pacient al Spitalului Slobozia s-a aruncat în gol de la etajul 3!

Printr-un comunicat de presă, Spitalul Județean de Urgență informează că «în cursul zilei de miercuri, 8 aprilie 2021, in jurul orelor 16,45, un pacient, internat în Secția Medicină Internă, s-a aruncat... [citește toată știrea]

9 Aprilie 2021, 02:10 (10102 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Un elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni a încercat să se sinucidă

Bullying-ul face victime în școlile din Ialomița

Un elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni a încercat să se sinucidă

Fetești: Elevă de 15 ani, spânzurată în magazie

Un tânăr de 18 ani, elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni, se zbate între viață și moarte la Spitalul de Urgență «Floreasca», după ce s-a aruncat în gol de la balconul apartamentului în care locuiește împreună cu părinții. Deși tot mai multe indicii arată faptul că tânărul ar fi fost victimă a «fenomenului Bullying», reprezentanții unității de învățământ refuză să ia în calcul această ipoteză. De asemenea, procurorii și polițiștii care anchetează cazul încă mai caută probe pentru a stabili ce anume l-a determinat pe tânăr să se arunce în gol... Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița vor demara la rândul lor o anchetă în acest caz. Îngrijorător este faptul că la... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2019, 12:05 (20637 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O tânără din Slobozia a murit înecată în apele Ialomiței...

O tânără din Slobozia a murit înecată în apele Ialomiței...

Gest necugetat al unei tinere din Slobozia. În cursul zilei de vineri, 23 august 2019, aceasta s-a sinucis înecându-se în râul Ialomița... Trupul femeii a fost observat de un trecător, plutind pe apă în zona podului rutier de la intrarea în oraș. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz.

Cercetările sunt în curs Potirivit medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, vineri, 23 august 2019, în jurul orelor 15,00, un bărbat a sunat la 112 și a declarat faptul că a văzut plutind pe apa râului Ialomița un trup uman. Medici, dar și paramedici SMURD s-au deplasat la fața locului... [citește_tot_articolul]

24 August 2019, 13:20 (12646 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Rădulești: Și-a pus capăt zilelor la marginea satului

Un bărbat de 62 de ani, din județul Prahova, s-a sinucis la marginea satului Rădulești, din județul Ialomița. Bărbatul a lăsat un bilet de adio prin care și-a motivat gestul necugetat. Pe respectivul bilet... [citește toată știrea]

9 Aprilie 2019, 19:08 (7111 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Descoperire macabră la Drăgoești

Mamă și fiu, morți în propria casă

Anchetă în plină desfășurare la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Procurorii cercetează moartea suspectă a doi localnici din comuna Drăgoești. Mamă și fiu, cei doi au fost descoperiți morți în propria gospodărie. Cercetările nu exclud varianta unei crime, urmată de o sinucidere.

Vecinii au chemat Poliția Potrivit informațiilor referitoare la acest caz cutremurător, cei care au alertat organele de anchetă sînt vecinii celor doi localnici. Oamenii au observat că atît bătrîna, o femeie de 70 de ani, cît și fiul său, un bărbat de 49 de ani, nu se mai văd făcînd treabă prin gospodărie... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2014, 14:15 (8037 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Platonești: S-a aruncat în fața trenului din disperare

Tragedie în după amiaza zilei de marți, 15 octombrie a.c., pe linia de cale ferată care leagă orașele Țăndărei și Fetești. Un bărbat a fost secționat de un tren de marfă. Polițiștii nu exclud varianta ca omul să fi vrut să-și ia zilele... S-ar părea că omul locuia cu mama și fratele său, iar între el și rudele sale s-ar fi consumat un conflict ce mocnea de foarte mult timp... Cuprins de disperare, bărbatul a mers pe linia de cale ferată de la marginea satului Lăcusteni, comuna Platonești, și s-a aruncat în fața unui tren de marfă ce transporta cereale de la Fetești la Țăndărei. Trupul omului a fost pur și simplu secționat de garnitură. La fața locului s-au deplasat polițiștii din cadrul Poliției... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2013, 17:07 (7651 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Sinucidere în condiții misterioase...

Sinuciderea unui tînăr, de 24 de ani, în dimineața zilei de miercuri, 25 septembrie a.c., la Slobozia, ridică multe semne de întrebare. Vecinii, familia, dar și criminaliștii încearcă să determine motivul... [citește toată știrea]

25 Septembrie 2013, 15:26 (8259 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Smirna: Sinucidere învăluită în mister

Smirna: Sinucidere învăluită în mister

Acuzații grave la adresa polițiștilor Secției Grivița. Familia unui tînăr de 29 de ani din satul Smirna, cercetat pentru furt, susține că acesta a fost bătut cu bestialitate de oamenii legii în timpul audierilor. Respectivele acuzații l-ar viza pe ajutorul șefului de post, agentul Vasile Cloșcă. Cazul este cu atît mai cutremurător cu cît, tulburat din cauza presupusei corecții aplicate, suspectul și-a pus capăt zilelor. La nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost deschisă o amplă anchetă. «Oficial, agentul vizat nu a fost implicat în cercetarea acestui caz. Mai mult, expertiza medico-legală infirmă prezența urmelor de violență pe corpul victimei...» au declarat reprezentanții... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2013, 17:36 (19067 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Amara: Și-a curmat viața aruncîndu-se în fîntînă

Un bătrîn de 72 ani din Amara și-a luat viața în după amiaza zilei de miericuri, 31 octombrie. Omul se lupta de mult timp cu o boala necruțătoare și, pentru a nu deveni o povară pentru familie, a decis... [citește toată știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:27 (7212 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara sinucidere

Click aici

EVENIMENT

Tragedie la Poliția Locală Slobozia

Un agent s-a împușcat în cap cu pistolul din dotare!

Împușcături în dimineața zilei de duminică, 30 septembrie a.c., în sediul de pe strada Răzoare al Poliției Locale Slobozia. Un agent de 49 ani și-a luat viața după ce și-a tras în cap un foc de armă cu pistoul din dotare. Cel mai probabil, agentul și-a pus capăt zilelor din cauza problemelor medicale...
Agentul Georgel T., de 49 ani, a venit de dimineață la ora 7 la serviciu, a patrulat de cîteva ori pe străzile orașului, iar apoi a revenit la sediul Poliției Locale de pe strada Răzoare. A intrat în grupul sanitar al unității, și-a scos pistolul din dotare, după care și-a tras un glonț în cap. Împușcătura a fost auzită de ceilalți colegi ai agentului sinucigaș care au alertat imedat Poliția... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2012, 11:31 (19208 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Numărul sinuciderilor, constant

Statisticile Serviciului de Medicină Legală Ialomița arată că, în ultimii doi, ani numărul sinuciderilor a rămas constant. Chiar dacă sîntem în an electoral, alegerile nu influențează cu nimic rata sinuciderilor... Cel puțin nu în județul Ialomița!

Săracii vor să moară
Sărăcia, disperarea sau singurătatea sînt principalele cauze care îi determină pe oameni să se gîndească la moarte. Totul se întîmplă pe fondul unei depresii acute. Persoana care are gînduri negre nu poate depăși impasul și consideră moartea singura salvare. Se aruncă în ghearele morții ca să scape de impasul prin... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 19:18 (9503 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Șeful laboratorului DSVSA Ialomița, dr Cornelia Toma, s-a sinucis

Slobozia: Șeful laboratorului DSVSA Ialomița, dr Cornelia Toma, s-a sinucis

Șoc la Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. Cunoscutul medic veterinar Cornelia Toma și-a pus capăt zilelor în noaptea de marți spre miercuri, 13/14 martie a.c. Descoperirea macabră a fost făcută de o cunoștință a femeii...
Birourile instituției au fost îmbrăcate în doliu. La tot pasul, angajații vorbeau despre gestul necugetat al celei care a fost unul dintre cei mai buni medici veterinari din județul Ialomița. În vîrstă de 49 ani, doctorul veterinar Cornelia Toma și-a început cariera în urmă cu mai bine de două decenii. Conducea laboratorul de analize al DSVSA Ialomița și era expertă în medicină legală veterinară, virusologie și histopatologie. Nimeni... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 15:18 (74995 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Manasia: Un bătrîn s-a spînzurat în propria locuință

Un bărbat de 87 ani din Manasia a fost găsit spînzurat în propria locuință, marți, 6 decembrie. Deși au intervenit cu promptitudine, medicii echipajului SMURD Urziceni au au mai putut face nimic pentru... [citește toată știrea]

7 Decembrie 2011, 18:11 (11438 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Mircea cel Bătrân: La 92 ani, s-a aruncat în fântână

Mircea cel Bătrîn: La 92 ani, s-a aruncat în fîntînă

Pompierii militari de la Detașamentul Slobozia au fost solicitați să intervină miercuri, 27 aprilie a.c., în jurul orei 11.20, pentru scoaterea dintr-o fîntînă a trupului neînsuflețit al unei femei în vîrstă... [citește toată știrea]

27 Aprilie 2011, 12:11 (9434 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amenințare cu sinuciderea prin 112

Dragoste cu năbădăi pe stîlpul de înaltă tensiune

Amenințare cu sinuciderea prin 112

Joi, 3 martie, în toiul nopții, Nicolae Haidalac, un slobozean de 37 ani, cu un picior amputat, s-a urcat pe stîlpul de înaltă tensiune din imediata vecinătate a fostului CAP din Cartierul Bora și a amenințat că se aruncă în gol. El a cerut polițiștilor, alertați prin intermediul servicului de urgență 112 să îi fie rezolvată o problemă de familie. După 3 ore de negocieri, bărbatul a acceptat să coboare de pe stîlp. În cadrul operațiunii au fost mobilizați peste 30 de polițiști, pompieri și personal din cadrul Ambulanței Slobozia.

Amenințare cu sinuciderea prin 112
Joi seară, în jurul orelor 20.00, polițiștii din cadrul serviciului de ordine publică Slobozia au fost alertați... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2011, 10:19 (9419 vizualizări - 11 comentarii)

ULTIMA ORĂ

S-a sinucis aruncându-se în râul Ialomița

S-a sinucis aruncîndu-se în rîul Ialomița

O femeie de 60-65 ani, a cărei identitate nu a fost încă stabilită, s-a sinucis aruncîndu-se în rîul Ialomița. Femeia a ales să se arunce în apele tulburi ale rîului în zona podului. Gestul necugetat al... [citește toată știrea]

24 Iulie 2010, 12:48 (22898 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Minorii dispăruți la sfîrșitul lunii precedente au fost găsiți de polițiști. Cei doi vagabondau pe raza municipiului Tulcea, iar cît au fost dați dispăruți nu au fost victimele niciunei infracțiuni. În ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:42
(7840 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: 165 locuri de muncă la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 15 aprilie 2011, ora 9.00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:30
(9458 vizualizări - 2 comentarii)


Perieți: A furat ceea ce trebuia să păzească

Un paznic din Perieți este cercetat penal pentru furt calificat întrucît, în timp ce presta servicii de pază la o firmă, a furat ceea ce trebuia să păzească. Polițiștii din comună au fost anunțați vineri ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:21
(10988 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Jilavele: Incendiu provocat intenționat

În urma unui apel primit prin 112 în dimineața zilei de luni, 11 aprilie a.c., în jurul orei 3.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni au intervenit pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la două clădiri ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:19
(8924 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele incendiu


Balaciu: Infractor arestat

Un bucureștean de 60 ani a fost prins de polițiștii ialomițeni pe raza comunei Balaciu. Bărbatul se sustrăgea executării unei pedepse de 3 ani cu închisoarea pentru furt. Bărbatul a fost încarcerat în arestul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:18
(9971 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Fără permis, la volan

Un tînăr de 21 ani a fost prins de polițiștii din Gheorghe Lazăr, duminică, 10 aprilie, în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Actual, tînărul este cercetat penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:17
(7664 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Tînăr preluat de elicopterul SMURD în urma unui accident

Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 13.10, în urma unui accident rutier produs pe raza localității Bărcănești, G. Valentin, în vîrstă de 17 ani, a fost rănit grav, fiind solicitată intervenția echipajelor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:16
(9857 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Siguranța rutieră, în atenția polițiștilor

În week-end-ul trecut, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind creșterea gradului de siguranță rutieră, dar și pentru descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane. Rezultatele acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:10
(7243 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Tu faci Legea de nota 10», dezbatere educativă în organizarea Inspectoratului Școlar

La începutul lunii februarie 2011, Legea Educației Naționale a intrat în vigoare. În acest sens, Ministerul Educației desfășoară prin intermediul Inspectoratului Școlar Județean campanii de informare. ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:58
(14614 vizualizări - 9 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Numărul șomerilor ialomițeni este în scădere. Cel puțin așa demonstrează datele statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă. Astfel, la sfîrșitul lunii martie 2011, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:50
(10733 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Intervenții SMURD

Urziceni: Intervenții SMURD

Echipajul SMURD din Urziceni a fost solicitat să intervină, miercuri, 6 aprilie, pentru salvarea unui bărbat căzut pe o stradă din localitate. La sosirea paramedicilor, cetățeanul în vîrstă de 59 ani era ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:49
(8996 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni SMURD


LAPAR susține cultivarea plantelor modificate genetic

Printr-un comunicat de presă, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România își manifestă susținerea pentru decizia ministrului Agriculturii, Valeriu Tabără în ceea ce privește cultivarea plantelor ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:43
(8286 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biblioteca Județeană, la Liceul Pedagogic

În cadrul programului «Biblioteca vine la tine», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» a organizat la sala de festivități a Liceului Pedagogic o prezentare, clasică și multimedia, a autorilor Eugen Jebeleanu ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:35
(8986 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 10 suspecți de comiterea mai multor furturi din locuințe, identificați de polițiști

Șase persoane cu vîrste cuprinse între 14 și 37 de ani, cercetate pentru furt calificat, sînt suspectate că ar fi săvîrșit, în perioada decembrie 2010-martie 2011, opt furturi din locuințe situate în comuna ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2011, 18:24
(11725 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița: Grup de lucru mixt pentru romi

Joi, 7 aprilie a.c., la sala de ședințe a Prefecturii Ialomița, se vor desfășura lucrările Grupului de lucru mixt pentru romi. Ordinea de zi a reuniunii va cuprinde discuții privind situația și oportunitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:46
(11458 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Depunerea situațiilor financiare anuale, la termen

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita informează contribuabilii că societățile comerciale vor depune situațiile financiare anuale și documentele anexate acestora pentru exercițiul financiar 2 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:31
(11460 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Mișcarea porcilor vii, în atenția medicilor veterinari

Potrivit unui Ordin al Autorității Naționale Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor, privind mișcarea porcilor vii pe teritoriul României, trebuie avute în vedere o serie de condiții pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:27
(11371 vizualizări - 8 comentarii)


APIA: Modificări legislative la declararea suprafețelor pentru 2011

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează fermierii că a fost emis Ordinul MADR privind stabilirea modului de implementare, a condițiilor specifice și a criteriilor de eligibilitate ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 17:12
(10175 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe bulevardul Unirii

Slobozia: Accident pe bulevardul Unirii

Marți, 5 aprilie, pe bulevardul Unirii din Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din cauza neatenției, un șofer a ieșit cu mașina de pe strada Ardealului neacordînd prioritate. Autoturismul a lovit ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2011, 13:24
(67923 vizualizări - 62 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 18:56
(10976 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cal căzut într-o groapă, scos de pompieri

Pompierii din Urziceni au fost solicitați luni, 4 aprilie, pentru stingerea unui incendiu violent ce se aprinsese pe un teren viran din localitatea Movilița. Flăcările au mistuit 500 mp de vegetație uscată ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:40
(15760 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Au furat gardul din tablă

În prima zi a săptămînii, luni, 4 martie, polițiștii de la Movilița au fost alarmați cu privire la furtul unei părți a gardului împrejmuitor din tablă al unei societăți comerciale. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:36
(12059 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: Accident la Bora

Un șofer băut a reușit luni, 4 aprilie, să pună pe jar polițiștii și medicii serviciului de Ambulanță. După ce a băut bine, slobozeanul în vîrstă de 40 ani s-a urcat la volanul unei autoutilitare. Doar ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:35
(14446 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: Fier vechi, fier vechi!

Luni, 4 aprilie, polițiștii ialomițeni au prins un tînăr de 20 ani din orașul Căzănești în timp ce cumpăra fier vechi pe raza comunei Armășești, în condiții ilegale. Tînărul a fost dus la sediul poliției ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2011, 14:35
(11133 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Cu cuțitul la discotecă

Un tînăr de 33 ani, din comuna Sinești, a fost depistat cu un cuțit asupra sa în timp ce se afla la o discotecă din Maia. Duminică, 3 aprilie a.c., lucrători din cadrul Posturilor de Poliție Maia și Brazii ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(14023 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Surprinși în flagrant în timp ce furau sîrmă

Duminică, 3 aprilie, trei tineri, cu vîrste cuprinse între 15 și 21 ani, din Fetești, au fost identificați de o echipă de polițiști și jandarmi în timp ce sustrăgeau sîrmă de pe un teren cultivat cu viță ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(9466 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Coșereni: A furat din curte

În data de 1 aprilie 2011, Poliția Urziceni a fost sesizată de un bărbat, de 54 ani, din localitate, despre faptul că în perioada 27.03.2011-01.04.2011, persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:38
(7696 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni furt


Copilul dispărut din Urziceni, depistat în București

Matache Leonard Gabriel, de 14 ani, din Urziceni, a fost identificat pe raza municipiului București, după două zile de la dispariție. Acesta s-a deplasat pe raza municipiului București cu trenul, fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:32
(10960 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A amenințat că se aruncă pe casa scării

După ce a consumat băuturi alcoolice, un bărbat în vîrstă de 43 ani ce locuiește într-un bloc ce a aparținut fostului IAS Bărăganu a amenințat că se aruncă în gol pe casa scării. Vecinii au fost cei care ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:30
(7991 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Flăcări în apropierea barajului

Aproximativ 200 ha de stuf și vegetație uscată au fost mistuite de flăcări în după-amiaza zilei de sîmbătă, 02 aprilie, în apropierea barajului Dridu. Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 18:28
(9757 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...