Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Luptăm pentru un oraș curat!»

Mariana Iancu, administrator al SC Servicii Comunale SRL

«Luptăm pentru un oraș curat!»

De cîteva săptămîni, sute de afișe răspîndite prin tot orașul amintesc că Slobozia a reintrat în circuitul orașelor care luptă pentru statutul de cel mai curat oraș din țară. Nu este prima dată cînd facem asta... Sîntem în competiție de 3 ani, iar anul trecut, pentru eforturile depuse, autoritățile au primit o sabie de luptă (!?). Și diploma de «cel mai curat oraș din țară» raportat la numărul de locuitori... Unul dintre cei «vinovați» de aceste perfomanțe locale este Mariana Iancu, administratorul firmei SC Servicii Comunale SRL.

Oraș curat cu bani puțini
Desprinsă de firma mamă, Vivani în anul 2008, SC Servicii Comunale SRL asigură de ani buni serviciile de salubrizare la nivelul orașului Slobozia fără sincope notabile. Condusă cu o mînă de fier de Mariana Iancu, unul dintre pionierii acestui tip de activitate în oraș, firma pregătește în această primăvară o serie întreagă de campanii publice...... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2014, 06:50 (6069 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Atlantic Studio anulează Planul Urbanistic Zonal al Sloboziei

Tribunalul Ialomița face ce autorităților locale nu le place

Atlantic Studio anulează Planul Urbanistic Zonal al Sloboziei

Istoria conflictului dintre SC Atlantic Studio SRL și administrația locală își are originea în obiceiul păgubos al edililor locali de a aproba concesiuni pe genunchi. În anul 2008 însă, o astfel de decizie s-a întors împotriva autorităților, iar după 6 ani de procese reclamantul a obținut cîștig de cauză... Tribunalul Ialomița a dispus anularea în parte a unor hotărîri de consiliu local, cerînd includerea în Planul Urbanistic Zonal a imobilului-restaurant. Deși nu e definitivă, decizia reprezintă un precedent periculos care ar putea anula o serie întreagă de acte administrative în vigoare și care au produs consecințe...

Istoria unei măgării administrative... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 16:50 (5803 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala de la biserică

Școala de la biserică

Iulian Mârț are 25 de ani și a venit în Slobozia vara trecută. Din noiembrie însă, alături de 40 de voluntari adolescenți a deschis un after-school gratuit pentru copiii din cartier. Copiii vin de două ori pe săptămînă aici, socializează, se joacă, își fac temele... Și, ce e mai important, uită pentru cîteva ore de problemele pe care le au. Sînt copii frumoși și cuminți care, prin puterea exemplului, au o nouă șansă în viață. Iar ușa after-school-ul «Educația dă viață» este întotdeauna deschisă pentru cei care se hotărăsc să bată...

O idee minunată și 40 de voluntari
Iulian Mârț... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2014, 10:10 (5383 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«GAURA NEAGRĂ» a Consiliului Județean va înghiți 5,8 milioane de lei

Alo! DNA-ul? Ne înregistrați și nouă o sesizare?

«GAURA NEAGRĂ» a Consiliului Județean va înghiți 5,8 milioane de lei

Sala de spectacole cu geometrie variabilă va fi inaugurată pînă la sfîrșitul acestui an. Bugetul propus este de 5,8 milioane de lei și reprezintă «suma necesară pentru finalizarea investiției». La acest moment, pe șantierul din interiorul sălii de spectacole lucrează doar doi oameni... Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că termenul ar putea fi devansat pentru vara acestui an...

O istorie de 19 ani În anul 2015 se vor împlini 20 de ani de cînd sala de spectacole a Consiliului Județean a găzduit ultimul spectacol. Între timp, la conducerea instituției s-au perindat trei generații... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 16:50 (7830 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Bahmu Atelier» la Slobozia

«Bahmu Atelier» la Slobozia

De 1 martie, Adriana Bahmuțeanu le-a făcut cadou doamnelor și domnișoarelor din Slobozia un magazin vestimentar. Creațiile poartă semnătura vedetei în exclusivitate. Dincolo de aspectul comercial, gestul prezentatoarei tv este și umanitar. Toate acestea întrucît o parte din banii din vînzări vor fi redirecționați către cei 32 de copii aflați în centrul de plasament din comuna Sfîntu Gheorghe.

Haine pentru toate doamnele și domnișoarele
Însoțită de Camelia Suciu, prietena și colaboratoarea sa în ceea ce privește design-ul vestimentar, Adriana Bahmuțeanu a inaugurat, de 1 martie... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 07:45 (23527 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hoții de peturi fac legea la Slobozia

Primăria ar putea pierde 30 de mii de lei

Hoții de peturi fac legea la Slobozia

De mai bine de o jumătate de an, peturile de plastic din containerele Sloboziei au devenit subiect de dispută publică. Potrivit declarațiile operatorului local de salubritate, SC Servicii Comunale SRL, hoții de peturi vandalizează containere și aduc prejudicii firmei. Laurențiu Abaza, șeful Poliției Locale, susține că hoții au fost identificați și amendați. Din comercializarea peturilor de plastic la Slobozia se pot obține pînă la 20 mii de lei lunar...

Hoții de peturi pun pe butuci afacerile legale
În ultimii ani, colectarea și comercializarea peturilor de plastic la Slobozia... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 08:40 (5261 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul prim-procuror Cătălin Hristescu, trimis în judecată

Fostul prim-procuror Cătălin Hristescu, trimis în judecată

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, «procurorii DNA-Secția de Combatere a Corupției au dispus trimiterea în judecată a inculpaților:
HRISTESCU CRISTIAN, în stare de arest la domiciliu, prim-procuror al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița la data faptelor, în prezent suspendat din funcție, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea următoarelor infracțiuni concurente:
-favorizarea infractorului;
-șantaj;
-trafic de influență (28 acte materiale).

FOAMETE ȘTEFAN-TELU, administrator al unei societăți comerciale din județul Ialomița, în stare de libertate, în sarcina... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 19:05 (16890 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Percheziții la Slobozia, Amara și Bărbulești. Oamenii legii au ridicat bunuri și bani!

Acțiuni de amploare în județul Ialomița. Polițiștii au descins miercuri, 26 februarie a.c., în 6 locații aflate pe raza Sloboziei, orașului Amara și comunei Bărbulești. Oamenii legii au cătat suspecți acuzați de furturi din locuințe, cămătărie și șantaj. 5 persoane au fost aduse la audieri, iar în cazul uneia a fost solicitată instanței arestarea preventivă...

Michi Cămătaru, trimis după gratii Perchezițiile desfășurate în cursul zilei de miercuri, 26 februarie a.c., pe raza județului Ialomița au debutat la Bărbulești. Oamenii legii au descins în locuința lui Vasile Meterez, zis și... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 16:00 (12958 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia nu mai are locuri de veci

Cimitirul de la Bora e plin ochi

Slobozia nu mai are locuri de veci

Anunțată încă de anul trecut, lipsa locurilor de veci în Cimitirul Bora a devenit o problemă reală. În ciuda eforturilor autorităților de a extinde spațiul destinat înhumării, capacitatea Cimitirului Bora a fost depășită. La acest moment, locurile disponibile se pot număra pe degete. Soluțiile identificate de autorități sînt un nou cimitir în viitorul apropiat sau cimitirul de la Slobozia Nouă, în curs de amenajare...

Criză de locuri de veci În fiecare an, cererea pentru locuri de veci în cimitirele orașului crește. Reprezentanții Administrației Cimitirelor din Slobozia au o listă de... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 12:25 (6686 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ambasadoarele carității

Ambasadoarele carității

De aproape 15 de ani, neștiute de nimeni, două străine din lumea largă fac pentru noi ceea ce nici nu vrem, nici nu putem. Noreen O’Gorman, o englezoaică, și Elma Morina, o americancă îngrijesc și susțin financiar copiii cu dizabilități sau bolnavi de HIV din centrele de plasament din Slobozia. Sînt intervievate uneori, în preajma zilelor de 1 decembrie sau de Ziua Mondială de Combatere a SIDA, apoi se reîntorc în anonimatul tern al luptei cu boala și sărăcia... Nu cer niciodată nimic, nu se plîng, nu fac paradă cu munca lor... Trăiesc doar pentru zecile de copii bolnavi pe care îi îngrijesc zilnic, pentru sutele de oameni săraci pe care i-au ajutat de-a lungul anilor... pentru noi și în locul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 08:30 (4701 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O persoană a decedat și cinci au fost rănite în urma unui incendiu!

Slobozia: O persoană a decedat și cinci au fost rănite în urma unui incendiu!

În dimineața zilei de marți, 25 februarie 2014, în jurul orei 3,30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o garsonieră situată la etajul 4 al unui bloc din Slobozia. În momentul sosirii la fața locului, incendiul se manifesta cu flacără deschisă pe toată suprafața garsonierei, scara blocului era inundată de fum și gaze toxice la etajele superioare, iar patru persoane (un bărbat, o femeie și doi copii) erau căzute pe holul de la etajul 4, intoxicate cu monoxid de carbon. Alte două femei, care se aflau într-un apartament învecinat, nu au putut ieși din cauza fumului dens. Pompierii au intervenit concomitent pentru scoaterea celor patru victime căzute... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 07:40 (9718 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia (a)live

Slobozia (a)live

De generații încoace, Slobozia respiră cultură prin plămînii Capitalei. Fie că vorbim de concerte, de spectacole de teatru ori, mai nou, de cultura de mall, cu floricele, filme americane de serie B și coșnița obligatorie la Carrefour, slobozenii trăiesc și respiră la București. Degeaba cheltuie oficialii locali milioane de lei pe săli de spectacole noi (și nefuncționale), degeaba încearcă responsabilii Casei de Cultură Municipale să asigure o stagiune teatrală la Slobozia, degeaba apar proiecte culturale locale... Snobismul nostru rămîne suveran și insensibil. De o lună jumătate însă, Anca, Victor și Cosmin sfidează cutuma locală. Și cîntă live la AXA!

Două ore de grație, jazz și pop-dance... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 20:20 (7396 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Paul Toma ar putea fi «iertat» de noul Cod Penal

Dosarul ELDAGA, la rejudecare

Paul Toma ar putea fi «iertat» de noul Cod Penal

Afaceristul Paul Toma, patron al celebrei de acum firme ELDAGA, cu datorii de cîteva zeci de milioane de lei, ar putea primi o pedeapsă mai mică în dosarul «ELDAGA». La începutul anului trecut, el a fost condamnat, în lipsă, la 11 ani de închisoare de Tribunalul Ialomița pentru «înșelăciune». După cîteva luni de la emiterea sentinței, afaceristul a fost extrădat din Spania, iar cauza supusă rejudecării. Au trecut 8 luni, iar magistrații încă nu au stabilit noua sentință... Această condamnare ar putea fi una favorabilă infractorului, întrucît noul Cod Penal prevede pedepse reduse pentru faptele de «înșelăciune»...

«Țepele» financiare ale lui Paul Cristian Toma... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2014, 11:10 (5141 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, între realitate și fantezii investiționale

Slobozia, între realitate și fantezii investiționale

La fiecare început de an, bugetul Sloboziei devine subiect de nesfîrșite dezbateri publice, mai mult sau mai puțin argumentate. Anul acesta însă am decis să schimbăm unghiul de abordare și să oferim opiniei publice atît imaginea dorită de autoritățile locale, cît și pe cea reală, așa cum transpare ea din sumele alocate pentru dezvoltarea orașului în acest an...

Dezvoltare fără pretenții
Bugetul Sloboziei pentru anul 2014 este de 96 milioane de lei. În valori absolute, cifra este ceva mai mare decît cea din anul 2013, dar creșterea este nesemnificativă față de nevoile investiționale... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2014, 10:15 (7703 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taximetrist agresat la comanda lui Nicu Pericli

Reglare de conturi în stil Nick Touring

Taximetrist agresat la comanda lui Nicu Pericli

Nicu Pericli, patronul firmei de transport Nick Touring, continuă să combată concurența folosind pumnii, picioarele și amenințările cu moartea. Un taximetrist din Slobozia reclamă faptul că a ajuns la spital după ce ginerele lui Pericli l-ar fi agresat pe motiv că i-ar fi «furat» un client. Nu este prima dată cînd taximetristul are probleme de acest fel... În urmă cu un an, «din ordinul lui Pericli» după cum spune taximetristul, persoane necunoscute i-au tăiat cauciucurile de la mașină...
Incidentul în care taximetristul slobozean C.I., de 55 de ani, a fost implicat s-a petrecut în după amiaza zilei de miercuri, 12 februarie 2014. Bărbatul venea de la Amara la Slobozia și a oprit pentru... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2014, 16:30 (22954 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piața de «chilipiruri imobiliare» din Slobozia

Piața de «chilipiruri imobiliare» din Slobozia

După 24 de ani de tranziție, proprietățile deținute de administrațiile locale se dovedesc a fi mai degrabă găuri negre, decît surse de venit. La Slobozia, cel mai mare oraș al județului, autoritățile locale caută de luni bune soluții pentru a scăpa de proprietățile care produc pagube. După centralele termice dezafectate și apartamentele ANL, oficialii susțin că se pregătesc să scoată «la vînzare» și apartamentele aflate în proprietatea privată a orașului. Ofertele, spunem noi, reprezintă ultimele chilipiruri imobiliare ale Sloboziei...

Centralele termice, o afacere ratată
De mai... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2014, 10:10 (6048 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Toaletele din Slobozia, în sfîrșit concesionate

Pentru că, așa cum spune o maximă latină «nimic din ce e omenesc nu le e străin», consilierii locali ai Sloboziei au reușit să aprobe concesionarea «la pachet» a toaletelor publice din oraș. Votul în plen al celor 21 de consilieri locali ne permite să sperăm că singurii care vor mai fi surprinși de copiii noștri în spatele tufișurilor de prin parcuri vor fi doar... cîinii!

Vă dorim o vară... civilizată! Semn al civilizației urbane, toaletele reprezintă pentru orice administrație una dintre cărțile sale de vizită. Timp de 24 de ani, Slobozia nu a avut nevoie de una, iar parcurile publice... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 10:20 (4583 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Nea Tudor, omul cu bidoane...

Nea Tudor, omul cu bidoane...

A devenit o prezență constantă în peisajul orașului. Are o cîrjă de fier pe care stau agățate zeci de bidoane goale. Bidoanele de apă ale slobozenilor. Pe brațul stîng cară o sarică de rafie, și ea înțesată cu bidoane. La un drum, strînge plastic cam de 5 lei. Și nu poate face mai mult de două drumuri pe zi. Pînă în septembrie, anul trecut, a avut de lucru. Acum refuză să cerșească. Îl cheamă Tudor, iar orașul îl cunoaște drept «omul cu bidoane»...

Traiul din bidoane de plastic
De prin septembrie, anul trecut, este o prezentă constantă pe străzile Sloboziei. Îl vezi în jurul tomberoanelor... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 05:40 (6694 vizualizări - 6 comentarii)

ANCHETĂ

Furtul «controlat» de camioane l-a aruncat pe Pralea 10 ani după gratii!

Viorel Duțu, noul «star» interlop al Sloboziei

Furtul «controlat» de camioane l-a aruncat pe Pralea 10 ani după gratii!

De mai bine de o săptămînă, peisajul infracțional al Sloboziei este completat de Viorel Duțu, zis și Pralea. A devenit cunoscut o dată cu demararea cercetărilor procurorilor Parchetului Local Slobozia în dosarul «Ștampila», anchetă în care sînt cercetați și 10 angajați ai Primăriei Slobozia. Legăturile sale cu mediul infracțional sunt însă mai vechi... În săptămîna precedentă, Pralea a fost condamnat la 10 ani de închisoare într-un dosar instrumentat, de data aceasta, de Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Acuzat de «înșelăciune», Pralea și-a furat singur un autocamion și o remorcă, luate în leasing, iar apoi a beneficiat de banii de pe asigurare. Astfel, el a reușit să prejudicieze societatea... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 14:50 (13240 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Reglare de conturi la AXA. Agresorii se plimbă liberi prin oraș!

Slobozia: Reglare de conturi la AXA. Agresorii se plimbă liberi prin oraș!

Joi, 23 ianuarie 2014, în fața barului AXA din Slobozia a avut loc o altercație în care au fost implicați mai mulți interlopi locali. Potrivit martorilor oculari, un grup de 6 persoane, înarmate cu topoare și răngi, au distrus un autoturism și l-au rănit grav pe unul dintre pasageri. Victima se află în acest moment la Spitalul  Județean Slobozia, cu picioarele fracturate și capul spart...
Teroare la AXA, în plină stradă În seara zilei de joi, 23 ianuarie 2014, în fața barului AXA, 6 indivizi înarmați cu topoare și răngi au distrus un autoturism și au rănit grav pe unul dintre cei 4 pasageri... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 09:20 (47163 vizualizări - 49 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Surprinși de jandarmi în timp ce încercau să fure

Doi bărbați din Fetești au fost surprinși de jandarmi în timp ce încercau să sustragă cabluri electrice. Astfel, jandarmii din cadrul unei patrule de supraveghere și intervenție la conductele de transport ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:25
(12198 vizualizări - 0 comentarii)


Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

București, 27 februarie, 2012-PayPoint România, principalul operator de plăți în numerar și încărcare electronică prin puncte de retail și SC RAJA SA, cel mai mare operator regional din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 19:22
(17582 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:38
(8053 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație Aikido la Slobozia

Eveniment sportiv sîmbătă, 10 martie a.c., la Slobozia. Asociația Cultural-Educativ-Sportivă «A-Z Men Sana Expert» organizează o demonstrație de arte marțiale, susținută de Școala de Aikido. Scopul evenimetului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:25
(15453 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure poarta metalică de la fostul sediu al Primăriei din Țăndărei

Pentru a scoate un ban de buzunar, un bărbat de 44 ani, din Țăndărei, a găsit o metodă inedită. El a furat poarta de la intratrea în curtea fostei Primării din Țăndărei, pe care a vrut să o vîndă la un ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:23
(12788 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

Un bărbat de 42 ani, din Slobozia, și un altul de 43 ani, din Făcăeni, ambii conducători auto, au fost amendați de patrulele de poliție care i-au tras pe dreapta, în cursul zilei de luni, 5 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:22
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12215 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13660 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8706 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11589 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11637 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13311 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12126 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14217 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13215 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12235 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9394 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12864 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11823 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11654 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12438 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14432 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12235 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...