Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cristina M., escroacă de meserie

Cristina M., escroacă de meserie

Ne aduce aminte de Leonardo di Caprio, în «Catch me if you can». Aceeași prezență de spirit, același zîmbet prietenos, o siguranță care te face să te simți confortabil... În plus, e femeie! O femeie încă tînără, conștientă de magnetismul pe care îl degajă, cu trupul tras prin inel și bine pus în evidență (e puțin nemulțumită de gură, un pic cam mare în opinia ei, dar nu le poți avea pe toate)... O cheamă Cristina M., spune că are 28 de ani și este... escroacă de meserie.

Nicăieri nu-i ca acasă
Cristina Malancă este ialomițeancă. Tatăl ei este învățător la Gura Ialomiței și a fost ani la rînd un obișnuit al redacțiilor ziarelor locale, cunoscut fiind pentru reclamațiile... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2011, 17:05 (12409 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Juristul Zamfir a ȚEPUIT Spitalul Județean de Urgență

Curtea de Apel confirmă

Juristul Zamfir a ȚEPUIT Spitalul Județean de Urgență

Construită cu scandal, covrigăria de la Spital se desființează. Asta după ce aproape 2 ani de zile a funcționat ilegal! Cine va răspunde pentru ingineria penală, orchestrată cu succes de juristul Spitalului, Vasile Zamfir, rămîne să ne convingem în viitorul apropiat.

Zamfir, staroste absolut
Scandalul construirii ilegale a covrigăriei din curtea Spitalului a izbucnit la jumătatea anului 2009, moment în care juristul Zamfir și managerul Vasile Olaru, în calitate de reprezentanți ai Spitalului Județean, încheiau un contract de închiriere a unui teren din curtea interioară a instituției. Documentul, ambiguu și de la o poștă ilegal, stipula în conținut «Închirierea unui... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 15:43 (44400 vizualizări - 35 comentarii)

REPORTAJ

Nu-i așa că pământul e rotund, domnule Năstase?

Nu-i așa că pămîntul e rotund, domnule Năstase?

«9.55 și Năstase nicăieri. Bine c-am ajuns noi. Noi și Ionașcu. A, uite-l și pe Stoica, vicele. Ce le-o fi, de-l așteaptă afară?! Oricum nu-i cunoaște. Mă rog, așa o fi protocolul. Haide înăuntru! Doamne, ce sală mică... N-or să încapă atîția pesedei. Uite-o și pe tipa aia brunetă de la PD-L! Doamne, ce violetă e! A, uite-l și pe vicele Mușoiu, și pe Costică de la Albești și pe... Șase, vine Năstase! Înapoi afară! Drace, sînt chiar în calea lui! Fuck, o sa dăm mîna! Hmmm! E uscată, pare dată cu talc. Mă rog, ce mai contează. Hai înăuntru! Doamne, ce aer închis! Ăsta de lîngă mine a mîncat carne la prima oră. De-aia e așa gras! Ia uite, bietul Ionașcu... Citește din carte! Nu-i frumos, că ăla a venit aici ca să fie ascultat. Ia uite și la Stoica cum se mișcă în scaun. Ce l-o jena atîta?»... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 05:48 (12366 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de masă la nivel înalt cu Otilia Bădescu invitat de onoare

Slobozia, Sala Sporturilor, duminică, 20 martie 2011

Tenis de masă la nivel înalt cu Otilia Bădescu invitat de onoare

Sala Sporturilor din municipiul reședință de județ va fi duminică, 20 martie, cu începere de la ora 9.00, gazda unui eveniment inedit, dar extrem de spectaculos. Publicul slobozean îi va putea vedea la lucru pe cei mai buni 14 jucători profesioniști de tenis de masă din România, printre care Ionuț Seni sau George Coroian. Invitat special la acest adevărat «Turneu al Campionilor» va fi marea noastră jucătoare Otilia Bădescu, cea care va susține și un meci demonstrativ în deschidere. Ne așteptăm la o întrecere viu disputată pentru că organizatorii La Costa, Transmim, Global Oyl și Vlase au pregătit un fond de premii substanțial. Astfel, locul I va fi recompensat cu 3000 lei, locul II cu 1500 lei... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 20:41 (10763 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: 880 litri de alcool fără documente, marfă confiscată

880 litri de alcool, transportat fără documente cu o autoutilitară. Aceasta este ultima captură a polițiștilor slobozeni. Luni, 14 martie, o echipă de intervenție a Poliției Slobozia a oprit pentru un control... [citește toată știrea]

15 Martie 2011, 20:13 (9570 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Doi infractori, încarcerați

Polițiștii slobozeni au prins doi infractori ce se sustrăgeau executării unor mandate de arestare. Acțiunea s-a desfășurat luni, 14 martie, cînd polițiștii slobozeni au prins două persoane de 39, respectiv... [citește toată știrea]

15 Martie 2011, 20:12 (9708 vizualizări - 0 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Exercițiu de alarmare în caz de cutremur la o școală din Slobozia

Prefectul Mădălin Teculescu a solicitat autorităților de resort exemplificarea unui exercițiu de evacuare post cutremur la o unitate de învățămînt din Slobozia. Exercițiul a urmărit perfecționarea modului... [citește toată știrea]

14 Martie 2011, 17:52 (18134 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Tîlhar eliberat de instanță

O fetiță a fost atacată în plină stradă de un individ

O fetiță de 14 ani a fost tîlhărită în plină stradă. Infractorul a fost prins și arestat de polițiștii ialomițeni. Doar că individul este mai liber decît niciodată, grație unei decizii halucinante a instanței!

Adolescentă lovită de un infractor
O adolescentă din Slobozia a fost atacată cu violență în timp ce se deplasa pe strada Eternității din localitate. Incidentul s-a petrecut în urmă cu cîteva zile, duminică, 6 martie, în jurul orei 18.30. Copila se îndrepta spre domiciliu cînd a observat în spatele său un individ care se apropia cu repeziciune. Tînărul i-a solicitat fetei să-i dea telefonul mobil, iar în fața refuzului copilei individul a lovit-o violent în zona... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2011, 06:11 (11309 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa din sursa subterană nu este cancerigenă, dar... are MANGAN peste limită!

Ce vrăji a mai făcut «apa lui Ionașcu»?

Apa din sursa subterană nu este cancerigenă, dar... are MANGAN peste limită!

Nu trece o zi fără să mai aflăm ceva despre apa din sursa subterană. Dacă nu ne spune prefectul Teculescu, ne spune Noel de la DSP, dacă nu ne spun ei, ne spun laboratoarele... Ce te faci însă cînd însuși primarul Gabi Ionașcu pune la dispoziția opiniei publice rezultate indubitabile despre apa pe care o livrează populației? Ei, bine, la această întebare va trebui să răpundeți chiar dumneavoastră...

Comunicatul de presă
Miercuri, 9 martie, în cadrul unui comunicat de presă remis publicității, primarul Gabi Ionașcu anunță că analize profesioniste, emise de trei laboratoare diferite, contrazic declarațiile hazardate ale prefectului Mădălin Teculescu. Potrivit acestui comunicat... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2011, 18:07 (15074 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Și-a amenințat fosta iubită cu cuțitul

Un tînăr slobozean este cercetat penal după ce și-a amenințat fosta iubită cu un cuțit încercînd astfel să o convingă să se reîntoarcă la el. Isprava s-a petrecut marți, 8 martie, puțin după miezul nopții... [citește toată știrea]

11 Martie 2011, 08:31 (9323 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu iese «la ocazie» pe centura Alianței de Centru-Dreapta

Politica, cea mai veche meserie din lume

Ionașcu iese «la ocazie» pe centura Alianței de Centru-Dreapta

În cadrul ultimei ședințe de Comitet Executiv a PSD Ialomița primarul Gabi Ionașcu a declarat că «pînă la 30 aprilie își va anunța colegii dacă va mai candida pe listele partidului pentru alegerile din 2012». În același timp, surse din cadrul filialei confirmă faptul că edilul Sloboziei intenționează să candideze din partea Partidului Conservator. Aurel Chelbea, președintele PC Ialomița susține că «nu i-ar displace o astfel de intenție». Ioan Martin, cealaltă jumătate a Alianței de Centru Dreapta din Ialomița susține că la alegerile din 2012 va candida «cel care va avea cel mai bun scor electoral».

Sic transit gloria Moldovei
După ce a încercat zadarnic să-l salveze... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2011, 06:18 (10922 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban a murit. Trăiască...Urban!

Societatea de furnizare a apei, «oaia neagră» a administrației locale

Urban a murit. Trăiască...Urban!

De aproape 20 de ani, prin luna februarie, conducerea SC Urban emite și prezintă Adunării Generale a Acționarilor (consilierii locali ai Consiliului Municipal Slobozia) un raport anual privind activitatea firmei. Și tot de aproape 20 de ani, raportul este catastrofal, iar consilierii locali cer cu vehemență măsuri drastice și imediate pentru redresarea societății. Anul acesta, raportul a fost prezentat Consiliului Local într-o zi de joi, 24 februarie. Iar concluziile vă aparțin!

Urban a produs cu 25 la sută mai puțin decît anul trecut
Potrivit raportului prezentat Consiliului Local, rezultatele financiare brute ale SC Urban în anul 2010 sînt mai mici cu 25,5% față de... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2011, 11:40 (8254 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Traian Ionescu, cel mai vechi judecător din Ialomița

Traian Ionescu, cel mai vechi judecător din Ialomița

Un judecător poate ajunge să judece pînă la 100 de cauze zilnic. O muncă de Sisif pe pe care avocații pledanți susțin că n-ar face-o nici plătiți în aur. Președintele Tribunalului Ialomița, Traian Ionescu, o face de 49 de ani. O viață de om într-o funcție pe care cei mai mulți dintre noi o invidiem, dar despre care cei care o cunosc spun că este o povară. O povară dulce, ar adăuga domnul Ionescu, dacă ar fi întrebat. Noi însă nu am făcut-o! Am întrebat în schimb cum s-a ajuns aici, într-un județ în care numai 10 la sută dintre cauze sînt de natură penală...

100 de dosare pe cap de judecător
Slobozia are 24 de judecători: 18 la Tribunalul Ialomița și 6 la Judecătoria... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2011, 18:51 (19867 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Vînători de guguștiuci

O armă de tir cu aer comprimat de calibru 4,5 mm și 42 de diabolduri, aceasta este ultima captură a polițiștilor Serviciului de Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase. Arma era deținută fără drept de... [citește toată știrea]

7 Martie 2011, 17:11 (14691 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Acțiune preventivă

Polițiștii slobozeni au organizat vineri, 4 martie, acțiuni în scopul de prevenire a criminalității stradale, dar și asigurarea ordinii și liniștii publice. Acțiunea, desfășurată în intervalul orar 13.... [citește toată știrea]

7 Martie 2011, 17:09 (10668 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, câștigător al trofeului «Cupa de Iarnă»

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, cîștigător al trofeului «Cupa de Iarnă»

Începînd cu 26 februarie, la Galați, s-a desfășurat ediția a XVIII-a a «Cupei de Iarnă», unul dintre cele mai puternice turnee de tenis de cîmp ale sezonului. La 10 ani fete, Alexia Gîndac, de la CSS Slobozia, a cîștigat turneul la categoria ei de vîrstă, ca și Andreescu Cristian, care și-a adjudecat trofeul la categoria 12 ani băieți.
La 14 ani fete, Irina Nițu de la CSS a pierdut primul meci disputat în fata gălățencei Filip Alexandra cu 6-1,4-6,4-6. Pe tabloul băieților la 14 ani au fost înscriși 4 slobozeni, printre care și Sorin Iordache, cap de serie nr. 1. Acesta a confirmat atît clasa, cît și valoarea tenisului practicat, fiind singurul care a reușit să promoveze pînă în finală. Sorin... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2011, 16:32 (9463 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Amenințare cu sinuciderea prin 112

Dragoste cu năbădăi pe stîlpul de înaltă tensiune

Amenințare cu sinuciderea prin 112

Joi, 3 martie, în toiul nopții, Nicolae Haidalac, un slobozean de 37 ani, cu un picior amputat, s-a urcat pe stîlpul de înaltă tensiune din imediata vecinătate a fostului CAP din Cartierul Bora și a amenințat că se aruncă în gol. El a cerut polițiștilor, alertați prin intermediul servicului de urgență 112 să îi fie rezolvată o problemă de familie. După 3 ore de negocieri, bărbatul a acceptat să coboare de pe stîlp. În cadrul operațiunii au fost mobilizați peste 30 de polițiști, pompieri și personal din cadrul Ambulanței Slobozia.

Amenințare cu sinuciderea prin 112
Joi seară, în jurul orelor 20.00, polițiștii din cadrul serviciului de ordine publică Slobozia au fost alertați... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2011, 10:19 (9419 vizualizări - 11 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert... [citește toată știrea]

3 Martie 2011, 11:15 (8725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu

EVENIMENT

Costică Strezoiu, directorul cu petiția

Culisele unei execuții politicianiste

Costică Strezoiu, directorul cu petiția

În urmă cu două săptămîni, Costică Strezoiu, directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia a fost demis. O decizie controversată, rapidă și rămasă încă neînțeleasă. Oficial, demiterea s-a produs ca urmare a bulversării sistemului de învățămînt de noua lege a Educație. Un domeniu pe cît de vast pe atît de complicat și violat politic din toate perspectivele...

Istoria unei demiteri neanunțate
La jumătatea lunii februarie, într-o zi de miercuri, la primele ore ale dimineții, la Grupul Școlar «A.I. Cuza» se puneau bazele unui nou scandal ce avea să zguduie învățămîntul ialomițean. După o altercație verbală, inspectorul general Ilie Stavăr avea să-l demită, la fel de... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2011, 14:15 (43002 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia anului de grație 2011

Logan înghițit de-o groapă pe strada Independenței

click pe poză

Fotografiile alăturate au fost realizate luni, 28 februarie 2011, în jurul orelor 12.00, pe o stradă a municipiului reședință de județ Slobozia. Chiar dacă într-o asemenea situație comentariile sînt de prisos, ar fi totuși de adăugat că șoferul chiar nu a observat groapa, în zonă lucrările de schimbare a rețelei de apă fiind în plină desfășurare. Și nesemnalizate, am adăuga noi. Căci, cu toate că este o stradă intens circulată, nici constructorul și nici Primăria nu au catadicsit să avertizeze șoferii asupra «riscurilor» la care se expun îndrăznind să se aventureze pe strada cu pricina.... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2011, 13:10 (15625 vizualizări - 8 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
238 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Iazu: Arestat pentru «tentativă de omor» după ce și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Iazu: Arestat pentru «tentativă de omor» după ce și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Un bărbat de 52 de ani din localitatea ialomițeană Iazu a fost reținut în noaptea de duminică spre luni, 11/12 martie 2018, pentru 24 de ore, după ce și-a înjunghiat fiul, un tânăr de 27 de ani, cu un cuțit ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2018, 19:45
(7521 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Concurs de proiecte pentru tineri

Primăria Slobozia: Concurs de proiecte pentru tineri

Primăria Slobozia oferă și în acest an tinerilor din oraș șansa de a prezenta imaginea Sloboziei în viitor. Autoritățile locale vor realiza încă o ediție a concursului de proiecte «Slobozia viitorului văzută ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2018, 18:35
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale intensive înainte de Paște

Apropierea Paștelui aduce controale ale inspectorilor Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița în piețele și magazinele alimentare din tot județul. Inspectorii DSVSA Ialomița ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2018, 18:20
(3420 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția persoanelor aflate în căutarea unui serviciu 198 de locuri de muncă. Angajatorii caută agenți de vânzări, barmani, ospătari ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2018, 18:05
(6162 vizualizări - 1 comentariu)


Accident la Ciocârlia

Accident la Ciocârlia

Salvatorii din Urziceni au fost solicitați în cursul dimineții de vineri, 9 martie 2018, în jurul orelor 8,30, pentru a veni în ajutorul victimelor unui accident rutier petrecut pe DN2, la ieșire din localitatea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2018, 14:50
(5957 vizualizări - 0 comentarii)


Construcție cuprinsă de flăcări la Drăgoești

Construcție cuprinsă de flăcări la Drăgoești

Clădirea administrativă a unui operator economic din Drăgoești a luat foc la partea superioară joi, 8 martie 2018, în jurul orelor 14,30, când au fost alertați pompierii de la Detașamentul Urziceni. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2018, 14:35
(4735 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Incendiu la casa unei bătrâne de 93 de ani

Reviga: Incendiu la casa unei bătrâne de 93 de ani

Evenimentul a fost anunțat luni, 5 martie 2018, în jurul orelor 18,00, iar primii care au ajuns la locul intervenției au fost membrii Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență din comuna Reviga. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2018, 16:20
(6481 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga incendiu


Ialomița: Cererea de liberare condiționată formulată de Ioan Becali, admisă de Judecătoria Slobozia

Potrivit Agerpres, magistrații Judecătoriei Slobozia au admis luni, 5 martie 2018, în primă instanță, cererea de eliberare condiționată formulată de fostul impresar Ioan Becali. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2018, 20:05
(8609 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Arestat pentru omor

Un bărbat din Amara a fost arestat după ce și-a înjunghiat soția cu un cuțit. Potrivit procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, între cei doi soți exista un conflict de foarte mult timp ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2018, 12:05
(6166 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara omor arestat


ISU Ialomița: Salvator și în timpul liber

ISU Ialomița: Salvator și în timpul liber

Doi bătrâni, de 80 și 75 de ani, din orașul Amara, au fost salvați din calea unui incendiu de un militar al ISU Ialomița. Aflat în timpul liber, plutonierul adjutant Vasile Gheorghe i-a ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2018, 18:55
(4742 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 5-9 martie 2018, la Gârbovi, Munteni Buzău, Urziceni, Armășești, Fierbinți ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2018, 18:40
(6451 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

În prezent, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din județ 198 de noi locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea, în număr de 159, sunt destinate persoanelor ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2018, 18:25
(6301 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Vize pentru renta viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în perioada 1 martie-31 august (în zilele lucrătoare), rentierii agricoli trebuie să se prezinte, personal ori prin mandatar/curator/tutore ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2018, 16:10
(7000 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se circulă pe toate drumurile din județ

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că joi, 1 martie a.c., orele 7,00, pe toate sectoarele de drumuri din județul Ialomița se circulă în condiții de iarnă ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2018, 10:40
(8780 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunerea cererilor pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare, de joi, 1 martie 2018, este demarată Campania de primire a Cererilor Unice de Plată ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2018, 10:10
(9700 vizualizări - 0 comentarii)


Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița: Drumuri închise din cauza vremii nefavorabile

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) informează faptul că în Ialomița, la această oră, au fost închise 3 drumuri naționale din cauza vremii nefavorabile. Pe aceste artere ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2018, 08:13
(13240 vizualizări - 0 comentarii)


Un nou Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița!

Un nou Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița!

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, intervalul de valabilitate pentru noul Cod Portocaliu de viscol și ninsori este miercuri, 28 februarie 2018, între orele 6,00-20,00. Astfel, vor fi intensificări ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2018, 20:05
(6798 vizualizări - 4 comentarii)


ISU Ialomița: 28 Februarie-«Ziua Protecției Civile din România»

La 28 februarie sărbătorim «Ziua Protecției Civile din România», dată la care Regele Carol al II-lea semna Înaltul Decret Regal din 1930, publicat la 23 martie 1933 în Monitorul Oficial al României ca ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2018, 19:05
(5819 vizualizări - 0 comentarii)


Cod Portocaliu de viscol și ninsori: Se închid drumurile în Ialomița. Nu se circulă pe DN2A, între Slobozia și Giurgeni

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) anunță închiderea drumurilor naționale din Ialomița. Prima arteră de circulație închisă este DN3A, care face legătura ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2018, 00:43
(14220 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cozi de tiruri la punctele de taxare

Vremea rea dă peste cap traficul rutier. În județul Ialomița, la punctele de taxare de la Giurgeni, s-au format cozi de tiruri din cauza unei restricții de circulație pentru mașinile mai mari de 3,5 tone ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2018, 16:40
(6018 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Pentru a veni în sprijinul semenilor aflați în suferință, luni, 26 februarie 2018, în intervalul orar 8,00-12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat acest demers ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2018, 15:25
(5454 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproximativ 150 mii de lei, 16 permise reținute!

În perioada 23-25 februarie 2018, polițiștii au intervenit la aproape 80 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au aplicat peste 500 de sancțiuni contravenționale, au constatat 35 de infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2018, 15:20
(5895 vizualizări - 0 comentarii)


Persoanele care au nevoie de dializă vor fi aduse la Slobozia

Ialomița a intrat oficial sub avertizarea meteo Cod Portocaliu de viscol. Vremea rea a alertat și autoritățile care au dispus măsuri urgente pentru a ține piept vântului puternic și ninsorii abundente. ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2018, 11:49
(6360 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița sub Cod Portocaliu de viscol și ninsori

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 26 februarie 2018, orele 10,00-27 februarie 2018, orele 14,00, se vor produce intensificări susținute ale vântului, temporar ninsori puternic ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2018, 10:20
(4922 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A smuls din pământ un stâlp de electricitate cu mașina

Gheorghe Doja: A smuls din pământ un stâlp de electricitate cu mașina

Grav accident rutier în această seară, la intrarea în localitatea Gheorghe Doja. Șoferul unei mașini a pierdut controlul volanului, a pătruns cu autoturismul pe câmp și a smuls din pământ un stâlp de electricitate ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 23:30
(9809 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții la Ion Roată și Axintele la contrabandiștii de țigări

Percheziții domiciliare în comunele Ion Roată și Axintele. Polițiștii au ridicat din locuința unui bărbat, de 42 de ani, din Ion Roată, peste 8000 de țigarete de contrabandă. Cel în cauză s-a ales cu un ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 20:50
(7608 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Avea asupra sa un cuțit

În timpul unei razii desfășurată de polițiști într-un bar din oraș, un bărbat de 37 de ani din Urziceni s-a ales cu un dosar penal după ce asupra sa a fost descoperit un cuțit. El este cercetat pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 20:35
(5798 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 26 februarie-2 martie 2018, în localitățile Munteni Buzău, Săveni, Slobozia ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 20:20
(6777 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui tânăr, de 22 de ani, din comuna Axintele, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Acesta a fost condamnat la 3 ani de închisoare ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 20:05
(4973 vizualizări - 0 comentarii)


Metoda «Loverboy»: Proxenet din Bucu, reținut

Un proxenet care acționa prin metoda «loverboy» a fost reținut joi, 22 februarie 2018, de polițiștii din Slobozia. Tânărul, domiciliat în localitatea Bucu, ar fi convins trei tinere, niciuna mai mare de ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2018, 18:55
(7449 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...