Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetești: Credite obținute cu buletine descărcate de pe internet

Fetești: Credite obținute cu buletine descărcate de pe internet

Mai multe unități bancare au fost înșelate de un grup alcătuit din patru tineri din municipiul Fetești. Aceștia descărcau copii ale actelor de identitate transmise prin intermediul rețelelor de socializare, modificau numele posesorilor, iar ulterior obțineau credite bancare, folosind aplicațiile on-line ale respectivelor bănci. Cazul a fost investigat de Serviciul de Investigații Criminale al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Capul rețelei, un tânăr de 27 de ani, a fost arestat preventiv.

 

Pericolul din spatele ecranelor Activitatea infracțională a... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2024, 11:55 (6812 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țeapă de «manual» cu terenurile agricole pe care un bătrân le deține la Albești

Țeapă de «manual» cu terenurile agricole pe care un bătrân le deține la Albești

Caz revoltător în comuna ialomițeană Albești. Un bătrân de 82 de ani, pe numele său Ilie Nedelcu, reclamă faptul că ar fi fost înșelat de soții Silvia și Aurel Săftoiu. Cei doi s-au arătat interesați să cumpere suprafața de 10 hectare pe care omul o deține și pe care o arendase unei societăți comerciale. În momentul în care au mers la notar pentru legalizarea tranzacției, bătrânul a fost obligat să semneze o serie de documente care, în realitate, nu erau acte de vânzare-cumpărare, ci contracte de rentă viageră. Mai mult decât atât, valoarea rentei viagere stabilită prin respectivele contracte era egală cu cea a arendei pe care o încasa. La toate acestea se adaugă și faptul că bătrânului nu i-a... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2022, 09:50 (11525 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sorinel/Panama Papers, «înțepat» de Prodan/Daromi Construct

S-a redeschis sezonul înșelăciunilor în agricultură

Sorinel/Panama Papers, «înțepat» de Prodan/Daromi Construct

Două societăți comerciale, cu sedii în localitățile Ograda și Mărculești, sunt implicate într-un dosar în care sunt anchetate fapte de «înșelăciune», «evaziune fiscală», «uz de fals» și «fals în înscrisuri sub semnătură privată». Dosarul se află în lucru la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 din București, organele judiciare fiind sesizate de către una dintre societățile patronate de omul de afaceri Sorinel Villy Oprea, ialomi­țean prezent, alături de Elena Udrea, în celebrul dosar «Panama Papers».

Verificările sunt în curs Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2022, 15:15 (16320 vizualizări - 10 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Țeapă de 1 milion de euro, dată de o contabilă firmei la care lucra

O femeie de 36 de ani a fost pusă sub control judiciar într-o anchetă a polițiștilor Serviciului de Investigații a Criminalității Economice al IPJ Ialomița. Aceasta este acuzată de faptul că, în perioada... [citește toată știrea]

8 Aprilie 2021, 21:05 (5435 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnat la închisoare pentru o datorie neachitată de 1,4 milioane de lei

După ce a «țepuit» Primăria Bărbulești

Condamnat la închisoare pentru o datorie neachitată de 1,4 milioane de lei

Lăsat inițial în libertate, sub supravegherea consilierilor Serviciului de Probațiune Ialomița, un om de afaceri din comuna Jilavele a ajuns în cele din urmă la închisoare. Cercetat penal într-un dosar pri­vind fapte de «evaziune fiscală», bărbatul a fost condamnat, printre altele, și la plata unui prejudiciu de 1,4 milioane de lei. Pentru că nu a achitat suma de bani, acestuia i s-a revocat măsura suspendării pedepsei privative de libertate și a fost închis. El își va petrece după gratii următorii 2 ani.

Un caz controversat În anul 2012, afaceristul din Jilavele a încheiat cu Primăria... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 11:05 (6250 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agenția Terra Tourism din Slobozia și-a țepuit clienții

Vacanțe cu ghinion

Agenția Terra Tourism din Slobozia și-a țepuit clienții

După ce au plătit mii de euro ca să plece în vacanță, clienții Agenției Terra Tourism din Slobozia reclamă faptul că au fost escrocați de reprezentanții firmei. La sfârșitul săptămânii precedente, unii dintre ei au fost notificați prin SMS și email că nu mai pot ajunge la destinațiile pe care și le-au ales întrucât Agenția și-a declarat insolvența. Alții au aflat despre acest aspect prin intermediul rețelelor de socializare. Luni, 25 iunie 2018, păgubiții au depus o plângere la Poliție, în care au descris cu lux de amănunte ceea ce li s-a întâmplat. Mai mult, oamenii au reclamat și faptul că au fost amenințați de către cei care i-au păgubit!

Au depus plângeri la Poliție... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2018, 19:55 (15725 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Groapa lui Stoica» falimentează firmele locale

«Groapa lui Stoica» falimentează firmele locale

În urmă cu 8 ani, când ideea de reabilitare a Pieței Revoluției a fost lansată în spațiul public, oficialii locali declarau că investiția va dinamiza activitatea economică din județ prin «folosirea forței de muncă locale» și «implicarea firmelor ialomițene» în acest proiect. Acum, la sfârșitul anului 2017, «groapa lui Stoica» a secătuit bugetul Sloboziei, iar firmele care au lucrat, fie și accidental, cu ACM 4 București sau subcontractorii acestui antreprenor au ajuns în pragul falimentului sau luptă în instanță pentru recuperarea debitelor restante.

«Sunt niște borfași!» Lansat la... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2017, 15:05 (8294 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Țeapă de 80000 de euro, dată de doi ialomițeni la Oslo

Anchetă a autorităților norvegiene

Țeapă de 80000 de euro, dată de doi ialomițeni la Oslo

Anchetă a autorităților judiciare din Norvegia în Ialomița. Procurorii și polițiștii din Oslo au colaborat cu omologii lor români din județul nostru pentru a identifica și trage la răspundere doi tineri din comuna Făcăeni, acuzați de «înșelăciune». În baza unor acte false, cei doi au beneficiat de un credit de 80000 de euro. Cu banii au cumpărat două autoturisme pe care le-au vândut în România. Ambii suspecți sunt încă în libertate. Potrivit protocoalelor internaționale în materie penală, pentru faptele lor, ei vor fi judecați după legile norvegiene.

Ancheta a debutat în Norvegia Din... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2017, 17:35 (11984 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

Neplătiți cu lunile

Muritorii de foame de la firma Dragostal Security

În urmă cu două săptămâni, managerul interimar al Spitalului Județean Slobozia declara public că angajații firmei de pază care deservește instituția nu au mai fost plătiți de 4 luni. Firma este controlată de Dragoș Slăniceanu, candidatul PSD de la alegerile locale din 2016 de la Gheorghe Doja. Ipochimenul nu se află la prima ilegalitate de acest gen, el fiind acuzat de practici similiare și în calitate de director general al firmei Prevent Security.

Suveica Dragostal Security
La începutul acestei luni, în cadrul unei conferințe de presă, Mariana Iancu, managerul interimar al ... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2017, 10:15 (28684 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Forța de muncă din Ialomița bate la uși închise

Locuri de muncă fictive

Forța de muncă din Ialomița bate la uși închise

În Ialomița, AJOMF raportează în fiecare lună un procent al șomajului de 7-8%. Conform procedurii, acești oameni pot ocupa locurile de muncă vacante gestionate de instituție. În realitate, posturile oferite de angajatori sînt ocupate cu mult înainte. Oficialii AJOFM declină orice responsabilitate.

Unde-i lege nu-i tocmeală
Constrînși de lege, angajatorii au obligativitatea să comunice toate locurile de muncă disponibile, în termen de 5 zile de la vacantarea acestora. În caz contrar, în urma unui posibil control, aceștia pot fi serios trași la răspundere, fiind sancționați cu pînă... [citește_tot_articolul]

12 August 2015, 17:05 (6983 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

Povești penale cu bani europeni

«Groapa lui Stoica», colacul de salvare al ACM4

De două săptămîni, lucrările la «groapa lui Stoica» stagnează. Motivul acestei sincope îl reprezintă probleme financiare ale Antrepriză Construcții Montaj nr. 4 București SA, firma care și-a adjudecat lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia. La începutul acestei luni, ACM4 București a intrat în insolvență, la cererea creditorului SC Rezident District Construct SRL. «Reprezentanții firmei ne-au asigurat că intrarea în insolvență nu reprezintă o problemă. Ba, dimpotrivă!» declară public Alexandru Stoica.

De la încet la foarte încet
Lucrările de reabilitare a Pieței... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2015, 20:35 (15553 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cel mai mare hipermarket din Ialomița e declarat «mort»

Cel mai mare hipermarket din Ialomița e declarat «mort»

În urmă cu un an, după un scandal public interminabil, firma care gestiona construcția celui mai mare hipermarket din Ialomița, intra in insolvență. La acest moment, scheletul de oțel care se întinde pe 4,6 hectare de teren ruginește în așteptarea unui cumpărător providențial. Autoritățile locale susțin că soluția pentru a ieși din această aventură imobiliară o reprezintă concesionarea unor suprafețe mai mici din terenul oferit cu atîta generozitate în 2008.

Un an fără Cora
Pe 18 aprilie 2014, după 3 ani de scandaluri publice dintre dezvoltatorul imobiliar Timis Investment și... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 23:45 (5741 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avicola Slobozia, prejudiciată cu peste 100000 de lei

Firmele mari, victime ale «țeparilor»

Avicola Slobozia, prejudiciată cu peste 100000 de lei

Într-un mediu de afaceri decimat de criză, puținele firme care mai există în Ialomița au de suferit din cauza partenerilor de afaceri neloiali. Oricît de mult s-ar proteja de acest flagel, pericolul de a cădea în plasa «țeparilor» este iminent, iar legea îi susține necontenit pe aceștia din urmă. Într-o astfel de situație a fost pusă și Avicola SA Slobozia. În urmă cu o lună, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată doi inculpați care au înșelat societatea din Slobozia cu suma de 103000 de lei. Cazul nu este singular, firma sesizînd organelor de urmărire penală mai multe situații în care a fost păcălită, cu rea credință, de partenerii cu care a avut relații... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2015, 14:20 (24559 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țeapă de manual la Loto 6/49

Ialomița: Loteria Română păcălește jucătorii

Țeapă de manual la Loto 6/49

Drept la Replică al Companiei Naționale «Loteria Română»

Un jucător la Loto 6/49 din comuna ialomițeană Gheorghe Lazăr reclamă faptul că de 3 luni așteaptă să intre în posesia premiului de 18200 de lei pe care l-a cîștigat, însă reprezentanții Loteriei Române refuză să-i dea banii. Contactați de reporterii Independent, oficialii instituției au evitat să ofere un punct de vedere cu privire la această situație...

Biletul cu ghinion
Florinel Stanciu, din Gheorghe Lazăr, este asemeni milioanelor de jucători care visează să se îmbogățească jucînd la Loto. Ce n-a știut el este că Loteria... [citește_tot_articolul]

7 August 2014, 08:45 (35696 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

ULTIMA ORĂ

Ialomița: «Țeapă» cu fier vechi de 600 mii de lei

Un bărbat de 39 de ani, din Cluj, a fost reținut pentru 29 de zile de către polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din Ialomița. Acesta a păcălit administratorul unei firme de fier vechi din... [citește toată știrea]

13 Decembrie 2013, 11:48 (7011 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Țepe financiare» ale traficanților de țigări din Slobozia

«Țepe financiare» ale traficanților de țigări din Slobozia

În luna iulie a.c., Independent relata despre destructurarea unei rețele infracționale, alcătuită din 11 persoane, specializată în traficul cu țigări. Recent, 7 infractori din cadrul aceleași rețele au fost reținuți pentru 24 de ore sub acuzația de «înșelăciune». Aceștia au reușit să prejudicieze mai multe unități bancare, obținînd credite false. Prejudiciul creat se ridică la suma de 20000 de euro...

Infractori cercetați în stare de libertate
Rețeaua de traficanți de țigări a fost deconspirată de anchetatorii slobozeni în luna... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2013, 11:45 (16344 vizualizări - 21 comentarii)

ULTIMA ORĂ

Fetești: «Țepuit» pe internet

Polițiștii din Fetești trebuie să rezolve cazul unei înșelăciuni în spațiul virtual. Un tînăr din localitate a depus o plîngere la Poliție, după ce a constatat faptul că a fost «țepuit» de cei care i-au... [citește toată știrea]

12 Septembrie 2013, 09:13 (7751 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Farmacii «non-stop» doar 3 ore pe noapte

Slobozia: Farmacii «non-stop» doar 3 ore pe noapte

Un antibiotic administrat în miez de noapte, cînd febra este 40, alungă orice răceală... Dar de unde să-l cumperi? Deși Slobozia este orașul cu cele mai multe farmacii din județul Ialomița, niciuna nu are program non-stop. În municipiul reședință de județ, «non-stop» se traduce printr-un program de doar trei ore, de la 22,00-1,00. «Această afacere nu este rentabilă...» ne explică reprezentanții Colegiului Farmaciștilor Ialomița. Și toate acestea în condițiile în care punctele farmaceutice sînt cei mai mari consumatori ai bugetului Sănătății ialomițene...

Avem mai multe farmacii decît alimentare... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2012, 16:59 (22309 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Bilete de 1,5 lei pentru a leșina în autobuze

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Dacă în transportul județean de călători lucrurile sînt clare și bătute în cuie, în transportul urban de la nivelul municipiului Slobozia ele se află în plin proces de reformare. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, operatorul privat care deservește transportul public de călători a solicitat o creștere de tarif de 50%. NickTouring solicită această majorare în condițiile în care, la orele de vîrf, călătorii sînt înghesuiți ca vitele în microbuze, iar ușile autobuzelor de pe traseele către Slobozia Nouă și Amara rămîn în permanență deschise pentru a suplini lipsa instalațiilor de climă. În replică, patronul firmei, Nicu Pericli, susține că «nicăieri în lume transportul public nu se face... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:11 (16512 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

«E posibil să nu avem stație de epurare nici peste doi ani!»

Primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu

«E posibil să nu avem stație de epurare nici peste doi ani!»

În urma articolului «Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!», apărut în Independent săptămîna trecută, primarul Gabi Ionașcu a organizat o conferință de presă în care a făcut o serie de precizări legate de subiect. Potrivit declarațiilor sale, stația de epurare a orașului Slobozia ar putea rămîne nefuncțională cel puțin doi ani. Gabi Ionașcu a confirmat toate afirmațiile din articolul publicat de Independent, dar a negat orice responsabilitate personală în această «afacere»...

De la 4,5 la 7 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2012, 13:06 (12619 vizualizări - 7 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
234 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: S-a finalizat autorizarea la plată a avansului pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că a finalizat autorizarea la plată a avansului către fermierii ialomițeni care au depus cereri de plată în cadrul ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 11:15
(7378 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Fundata și Malu Roșu

Un coș de fum neizolat corespunzător a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Fundata. Evenimentul a fost anunțat prin 112, iar la fața locului ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2015, 09:05
(5822 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Eliberare de adeverințe pentru accesarea de credite la crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează beneficiarii ajutoarelor naționale tranzitorii (ANT) în sectorul zootehnic, la speciile bovine și ovine/caprine, că ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 18:35
(7759 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furt dint-un magazin de îmbrăcăminte și încălțăminte

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia cercetează un bărbat, în vîrstă de 40 de ani, din localitate, bănuit de comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 18:10
(5715 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Manifestări de 1 Decembrie la Slobozia

De 1 Decembrie-Ziua Națională a României, în organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia, precum și a Primăriei Municipiului Slobozia, în municipiul ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 17:40
(6322 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident cu doi morți și două persoane rănite grav

Un eveniment rutier, produs pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum, s-a petrecut marți, 24 noiembrie 2015, în jurul orei 11,00. În urma acestuia, două persoane și-au pierdut viața, iar alte ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 17:05
(6352 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ziua Porților Deschise» la Poliție

Vineri, 27 noiembrie  a.c., în intervalul orar 9,00-12,00, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița își va deschide porțile pentru elevii ialomițeni care doresc să observe îndeaproape o parte ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 16:20
(6552 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bărbat carbonizat într-un incendiu

Marți, 24 noiembrie, în jurul orei 21,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din Fetești. Pompierii s-au deplasat în cel mai scurt timp cu două ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 15:05
(5133 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: Activități de prevenție la Grădinița «Lumea Copiilor»

Polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au venit în întîmpinarea copiilor Grădiniței «Lumea Copiilor» din municipiu, pentru organizarea unei activități informative pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 14:25
(4274 vizualizări - 0 comentarii)


Contracte de muncă în Israel, prin ANOFM

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă continuă, prin intermediul structurilor sale teritoriale, procesul de înregistrare a persoanelor care doresc să ocupe un loc de muncă în domeniul construcțiilor ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 13:05
(5519 vizualizări - 0 comentarii)


25 noiembrie-Ziua Internațională pentru Eliminarea Violenței Împotriva Femeilor

Avînd în vedere că unul dintre domeniile prioritare de acțiune preventivă ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pentru anul 2015 este prevenirea infracțiunilor comise cu violență, ofițerul ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2015, 12:15
(5184 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Spania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează Bursa locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Spania, în luna ianuarie 2016. La această acțiune sînt oferite 800 de locuri de muncă pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 17:15
(7387 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni, pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, au fost depuși luni, 23 noiembrie a.c., de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 16:25
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean dat în urmărire internațională, reținut

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvîrșirea de infracțiuni contra persoanei, fapte comise în Italia. La data de 23 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 15:10
(5906 vizualizări - 0 comentarii)


Alături de Corina Gabriela Ioniță, victimă a incendiului de la Colectiv

Alături de Corina Gabriela Ioniță, victimă a incendiului de la Colectiv

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, din inițiativa Preacucernicului Părinte Aurel Berbec, Protopop de Urziceni, în perioada 14-22 noiembrie 2015, s-a ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 14:15
(11577 vizualizări - 1 comentariu)


AFIR publică Ghidul de prevenire a neregulilor în accesarea fondurilor PNDR

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a publicat pe pagina de internet oficială a Agenției www.afir.info «Ghidul de prevenire a neregulilor privind ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 13:15
(6404 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Peste 1000 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate și 13 infracțiuni constatate în flagrant de către polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților derulate în perioada  20-22 noiembrie 201 ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 12:30
(3583 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Despăgubiri pentru secetă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că a fost publicată, în Monitorul Oficial nr.797, Ordonanța de Urgență nr. 45 privind instituirea ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 11:25
(6414 vizualizări - 0 comentarii)


Mine antitanc, descoperite la Movilița

Mine antitanc, descoperite la Movilița

Două mine antitanc metalice, active și extrem de periculoase, au fost descoperite de un cetățean pe un teren arabil de pe raza localității Movilița. Inițial, bărbatul a sunat la 112 spunînd că a descoperit ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 10:35
(6161 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două persoane, din Algeria și Mali, depistate cu ședere ilegală

Polițiștii Inspectoratului General pentru Imigrări-Biroul pentru Imigrări Ialomița au desfașurat, la data de 19 noiembrie a.c., mai multe acțiune specifice cu forțe proprii și în cooperare, cu polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2015, 09:20
(5545 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Jandarmii ialomițeni, voluntari la acțiuni de împădurire

Stelnica: Jandarmii ialomițeni, voluntari la acțiuni de împădurire

Peste 20 de jandarmi din cadrul Detașamentului de jandarmi Fetești participă vineri, 20 noiembrie a.c., între orele 8,00-14,00, la o acțiune de împădurire a Luncii Stenica. Jandarmii ialomițeni participă ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2015, 12:30
(7313 vizualizări - 1 comentariu)


Din cauza unor lucrări Enel se oprește apa la Căzănești!

Pentru executarea unor lucrări de întreținere și reparație la liniile de alimentare cu tensiune, Enel Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice la stația de pompare și sursa Căzănești ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2015, 11:10
(5559 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, 12 victime!

În ultimele 48 de ore, pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație, soldate cu rănirea a 12 persoane.
Primul dintre acestea s-a produs pe DN2A, în afara municipiului Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2015, 14:15
(5046 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Reținut la scurt timp de la comiterea a două furturi din locuințe

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unei persoane bănuite de comiterea a două furturi din locuințe, la scurt timp de la săvîrșirea faptelor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2015, 14:10
(5185 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânără de 18 ani, dispărută

Fetești: Tînără de 18 ani, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o tînără, de 18 ani, care a plecat de acasă și nu a mai revenit. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea acesteia sînt rugate să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2015, 14:05
(8062 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Supraveghere judiciară pentru 171 de persoane

Polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au dispus, de la începutul anului 2015, măsuri pentru supraveghere judiciară în 171 de cazuri în care au fost luate măsuri preventive neprivative ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 18:15
(5503 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de energie electrică la Căzănești și Andrășești

Jandarmii ialomițeni continuă acțiunile de prevenire și combatere a furturilor de energie electrică pe raza județului. Astfel, pe parcursul zilei de marți, 17 noiembrie a.c., efective de jandarmi din cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 16:40
(5551 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene șase bărbați, cu vîrste cuprinse  între 24 și 53 de ani, în timp ce conduceau autoturisme deși consumaseră anterior băuturi alcoolice. Conducătorii ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 15:25
(3733 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea pescuitului și a comerțului ilegal cu produse piscicole. Pe parcursul derulării activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 14:10
(5289 vizualizări - 0 comentarii)


Autofreză de zăpadă pentru ISU Ialomița

Autofreză de zăpadă pentru ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a primit, prin Programul Operațional Regional 2007-2013, o autofreză de zăpadă. Aceasta va fi folosită la degajarea căilor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2015, 13:25
(4563 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...