Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

Concurs pentru director general la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița

Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

Bârfele care circulă nestingherite, acelea de necrezut dar luate în seamă, dau drept sigură înscrierea în cursa pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița a două nume, respectiv Vasile Zamfir și Marinela Radu. Acuma, cele două dosare recepționate de CNAS poartă două numere amestecate cu litere, că la concursurile astea cu ștaif așa se poartă (vezi cazul concursului directorului adjunct de la DGASPC Ialomița!), respectiv HRM4171IL și HRM4308IL. Pentru moment... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2026, 11:25 (5200 vizualizări - 19 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Procesomanul din fire, n-are lecuire

Procesomanul din fire, n-are lecuire

L-am lăsat pe juristul Spitalului Județean, Vasile Zamfir, în anul de grație 2021, încercând să devină director al Casei Județene de Sănătate Ialomița.Vi-l mai amintiți? Da, da, cel din poză! Sau cel pe care l-a obligat Primăria Slobozia să-și dărâme gardul construit ilegal pe spațiul public. Asta după ce ceruse anularea concursului de manager la Spitalul Județean pentru că n-avusese loc să candideze. Și la ani distanță de când tot el ceruse executarea silită a instituției. Da! Același care, prin 2015, pe mână cu Andalex, o firmă privată de transport pacienți, escroca Spitalul prin contracte one­roase pentru că șpăgile de mii de euro la angajarea asistentelor nu-i mai ajungeau. Și exemplele ar... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2023, 17:20 (12259 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Oportuniști! Până la capăt!

Oportuniști! Până la capăt!

Îl mai țineți minte pe Zamfir?! Zamfir, juristul de la Spitalul Județean pe care-l strigau asistentele pe holuri să le dea șpaga de angajare înapoi. Da, da, ăsta din poza de-o vedeți, descoperită pe pagina APP Slobozia. Cum adică, nu seamănă cu el?! A mai îmbătrânit și pare că a înghițit o coadă de mătură, dar el e! Și nu mai e orișicine, pe onoarea noastră... Nu mai e ăla care moșea contractele Spitalului cu Andalex-ul la valori de două ori mai mari decât erau pe piață. Nici juristul de nota 4,30 școlit pe banii instituției, adică ai noștri, ca să pice examenul în magistratură. Și nici denunțătorul ex-președintelui Silvian Ciupercă, fie-i slujba de consilier personal ușoară ca perna din pene... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2021, 13:50 (6476 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Gardul lui Zamfir a fost dărâmat

Premieră la Slobozia

Gardul lui Zamfir a fost dărâmat

Juristul Spitalului Județean, Vasile Zamfir, a rămas fără gard. Primăria Slobozia a dărâmat săptămâna trecută porțiunea construită «ilegal» în anul 2014 pe spațiul public.

Mai bine mai târziu, decât niciodată La sfârșitul săptămânii precedente, Primăria Slobozia a dărâmat, în sfârșit, porțiunea de gard construită ilegal de către juristul Spitalului Județean, Vasile Zamfir, pe vremea când acesta era consilier local al muncipiului Slobozia. Decizia survine la 4 ani după ce ziarul nostru a sesizat ilegalitatea. Iată ce scriam la momentul respectiv: «La începutul lunii decembrie 2014, dezvăluiam faptul că juristul Spitalului Județean, Vasile Zamfir, după ce și-a ridicat vila cu sprijinul firmei FloriConstruct, a poftit să-și extindă și curtea. Concret, proaspătul oficial local s-a extins, ilegal, cu câțiva metri, în curtea viitoarei școli pe care autoritățile o vor construi în cartier. Din schițele de proiect reiese faptul că juristul Zamfir și-a mărit suprafața concesionată cu 3 metri lungime și alți 3 metri lățime din terenul aflat în vecinătatea curții sale, destinat pentru construcția unei unități de învățământ. Potrivit Legii 15/2003, în baza căreia Primăria Slobozia a oferit respectivele loturi, fiecare beneficiar al acestei prevederi legale avea dreptul la o suprafață concesionată de maxim 300 de metri pătrați. Întrebat cu privire la această extindere, juristul Zamfir a dat vina pe unul dintre muncitori: „Nu știu, că nu am fost acolo, băiatul a greșit când a măsurat... Nu cred că am depășit, o să verific, dar din câte știu eu grădinița și școala sunt ceva mai departe!“»... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2018, 11:10 (7045 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Papagalii Marianei Iancu

Directorul Spitalului Județean cheltuie ilegal banii publici

Papagalii Marianei Iancu

Directorul Spitalului Județean Slobozia, Mariana Iancu, cheltuie ilegal banii publici pentru a se apăra în instanță. Potrivit informațiilor pe care vi le punem la dispoziție, aceasta a fost reprezentantă în procesul deschis de către juristul Vasile Zamfir fără acordul prealabil al Consiliului Județean Ialomița. Pentru legalizarea abuzului, consilierii județeni au aprobat retroactiv plata serviciilor juridice comandate de către Mariana Iancu!

Istoria sordidă a unei numiri în funcție
Potrivit legii, în primăvara anului 2017 ar fi trebuit organizat concursul pentru ocuparea funcției... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 09:50 (9087 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir cere anularea concursului de manager organizat la Spitalul Slobozia

Juristul Vasile Zamfir cere anularea concursului de manager organizat la Spitalul Slobozia

Proaspăt încheiat, concursul pentru ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia provoacă noi controverse. Vasile Zamfir, unul dintre candidații care și-au depus dosarele pentru a participa la testare, a contestat în instanță temeinicia și legalitatea concursului. Inițial, acesta a cerut suspendarea organizării, dar a pierdut. Acum cere anularea concursului și, implicit, a rezultatului favorabil pe care Mariana Iancu l-a obținut. «Sunt multe aspecte ce țin de modul ilegal în care a fost organizat... Toate problemele le-am depus la dosar!» a precizat Vasile Zamfir. În replică la aceste acuzații, Mariana Iancu a preferat să păstreze tăcerea.

Un concurs cu scandal... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2017, 17:05 (11465 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doi candidați pentru șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Doi candidați pentru șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Luni, 18 septembrie 2017, s-au încheiat înscrierile pentru concursul organizat de Consiliul Județean Ialomița cu privire la ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit informațiilor oficiale, doi candidați și-au depus dosarele pentru a susține testarea. Este vorba despre Mariana Iancu, managerul interimar al instituției, și Vasile Zamfir, juristul Spitalului Slobozia. Aceștia vor susține un plan de management în fața unei comisii, urmând apoi ca cel mai bun proiect să fie declarat câștigător. Rezultatele se vor face publice după data de 25 septembrie 2017.

Iancu versus Zamfir... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 12:55 (10583 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir execută silit Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Juristul Vasile Zamfir execută silit Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Acuzat în spațiul public de multe ori cu privire la faptul că a participat la prejudicierea bugetului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, juristul Vasile Zamfir cere acum și executarea silită a unității medicale! Acțiunea lui Zamfir își are temeiul în baza unei sentințe a Tribunalului Ialomița, prin care instanța a obligat cel mai mare spital din județ să plătească angajaților tichetele de masă din perioada 2013-2016. Suma pentru care Vasile Zamfir vrea să execute Spitalul Slobozia este de 4000 de lei. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, Vasile Zamfir nu a răspuns la telefon.

Prins pe picior greșit... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2017, 11:05 (12915 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează un nou jurist

Vasile Zamfir, tras pe linie moartă

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează un nou jurist

De luna viitoare, controversatul jurist al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Vasile Zamfir, va împărți biroul cu încă un coleg. În perioada 23-29 noiembrie 2016, unitatea medicală organizează un concurs pentru ocuparea unui post de consilier juridic, vacant încă din 2014. De-a lungul timpului, modul în care Vasile Zamfir a asigurat asistența juridică a Spitalului Slobozia a ridicat foarte multe semne de întrebare. În ultimii 2 ani, cea mai mare unitate medicală din Ialomița a fost implicată în peste 100 de litigii, jumătate dintre acestea fiind pierdute din cauza serviciilor îndoielnice prestate din punct de vedere juridic de Vasile Zamfir. Mai mult decît atît, juristul Zamfir a implicat... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2016, 18:35 (18357 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 8,7 milioane de lei, blocată în contestații

Beznă pe străzile Cartierului «Gării Noi» din Slobozia

Investiție de 8,7 milioane de lei, blocată în contestații

Tinerii din Slobozia care și-au construit case în Cartierul «Gării Noi», de la marginea orașului, mai au de așteptat pînă cînd vor beneficia de toate facilitățile promise de autorități. După ce au reclamat în numeroase rînduri lipsa utilităților, problemele așa-zisului Cartier rezidențial nu au dispărut... Luna trecută, administrația locală ar fi trebuit să monteze pe străzi stîlpi de iluminat, însă investiția de 8,7 milioane de lei a fost blocată de o contestație făcută de una dintre firmele care au participat la licitația pentru atribuirea lucrărilor. Contestația se află în dezbatere la Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor, care se va pronunța în acest caz peste 30 de zile.
... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2016, 18:40 (5522 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Juristul Vasile Zamfir, dovedit vinovat

Primăria Slobozia face dreptate

Juristul Vasile Zamfir, dovedit vinovat

Funcționarii Primăriei Slobozia au reușit să demonstreze activitățile ilegale comise de Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Reprezentanții Serviciului Urbanism au descoperit faptul că, pe lîngă terenul pe care și-a ridicat casa, acesta și-a însușit fără drept doi metri dintr-o arteră de circulație a Cartierului Gării Noi, juristul Zamfir construindu-și aici un gard de beton. Reprezentanții administrației locale l-au somat să redea întreaga suprafață domeniului public, în caz contrar respectivul gard urmînd să fie demolat cu buldozerele!

Juristul Zamfir, prins pe picior greșit... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 11:25 (6841 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Zamfir «gură de aur»

Martin, juristul Spitalului se face că lucrează!

Zamfir «gură de aur»

Senzațional! Independent a descoperit misterul oboselii cronice a juristului Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Și, după cum vedeți în imaginea alăturată, are și dovada!

Jurist nărăvit la cele sfinte
La începutul lunii noiembrie, într-o intervenție publică, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița Ioan Martin explica în plen consilierilor județeni că juristul Vasile Zamfir este suprasolicitat de numărul de dosare cărora trebuie să le facă față. «Actualul jurist are peste 100 de cauze în instanță. Sînt recuperări... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 16:15 (7046 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 1,1 milioane de euro în cazul «Raisa»

Spitalul Județean Slobozia își caută apărător

Despăgubiri de 1,1 milioane de euro în cazul «Raisa»

Cazul Raisei, fetița din Slobozia mutilată pe viață de medicul ginecolog care a asistat-o la naștere, revine în actualitate. Familia micuței cere în instanță Spitalului Județean de Urgență Slobozia despăgubiri materiale și morale de peste 1,1 milioane de euro. Procesul se desfășoară la Judecătoria Slobozia, cazul fiind trimis în judecată la începutul acestui an, după 5 ani de anchetă. Puși într-o situație fără precedent, reprezentanții spitalului de la Slobozia caută un alt jurist care să susțină cauza instituției în instanță.

Malpraxis la Spitalul Slobozia
În anul de grație ... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2015, 18:45 (12072 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vasile Zamfir, paznic la oile Urbanismului

Un produs de succes al societății

Vasile Zamfir, paznic la oile Urbanismului

Oportunist politic, acuzat de fapte penale, imoral, denunțător de ocazie (sau prin vocație), Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean de Urgență din Slobozia este intangibil. Nimic nu-l mușcă, nimeni nu-i tulbură somnul și matrapazlîcurile... Are relații, se descurcă, face față situației... Într-un cuvînt, este un model de succes al societății ialomițene!

Urbanism, numele tău e Zamfir Șirul dezvăluirilor despre acest stîlp al societății este mai lung decît al tuturor păcatelor noastre omenești. Jurist al Spitalului încă de pe vremea cînd el și Andalex-ul foloseau instituția ca pe... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 19:40 (14815 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale caută soluții pentru legalizarea concesiunilor

Primăria Slobozia reacționează la «scandalul Zamfir»

Autoritățile locale caută soluții pentru legalizarea concesiunilor

La începutul acestei luni, Independent publica în exclusivitate povestea extinderii ilegale a terenului aferent vilei ridicate de consilierul local Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean. Ca reacție la acest scandal, autoritățile locale recunosc că problema concesiunilor ilegale este una «veche de 10 ani» și se gîndesc la o soluție colectivă. În cazul punctual al consilierului Vasile Zamfir, viceprimarul Valentin Băcanu declară că va fi inflexibil. «Am văzut articolul, vom vedea dacă aveți dreptate. În cazul în care informațiile se confirmă, consilierul respectiv va fi obligat să dărîme gardul și să revină la perimetrul inițial!» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2015, 13:10 (16834 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir «a concesionat» ilegal curtea școlii

Devenit recent și consilier local

Juristul Vasile Zamfir «a concesionat» ilegal curtea școlii

Juristul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Vasile Zamfir este acuzat de vecinii săi din cartierul Gării Noi că «a concesionat» ilegal cîțiva metri pătrați din curtea viitoarei școli. Terenul respectiv a fost împrejmuit de un gard de beton, iar lucrările la casa proaspătului oficial local sînt în plină desfășurare. Întrebat despre această întîmplare de reporterii Independent, juristul Zamfir a declarat: «Nu știu, că n-am fost acolo... Băiatul a greșit cînd a măsurat!».

O concesiune prea mică pentru un jurist atît de mare
... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2014, 18:50 (19743 vizualizări - 32 comentarii)

ANCHETĂ

JAF FINANCIAR la Spitalul Slobozia

Camera de Conturi Ialomița a demonstrat

JAF FINANCIAR la Spitalul Slobozia

Cauza care duce la prăbușirea sistemului sanitar din Ialomița, din punct de vedere economico-financiar, este gestionarea frauduloasă a banilor pe care Ministerul de Resort îi acordă. Această ipoteză este demonstrată de Camera de Conturi Ialomița, ca urmare a rezultatelor ultimului control pe care oficialii instituției l-au realizat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Salarii plătite necuvenit, meditații particulare suportate din banii unității, deconturi pentru chirii și plimbări în străinătate din bugetul spitalului și contracte de sute de mii lei încheiate în urma unor licitații trucate. Aceste abateri s-au petrecut, potrivit Camerei de Conturi Ialomița, între anii 2011-2013, cînd spitalul... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 15:20 (14326 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!

Meditații particulare achitate din fondurile Spitalului Slobozia

Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!

Camera de Conturi Ialomița demonstrează «negru pe alb» faptul că ilegalitățile s-au inventat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. De la salariați fictivi plătiți din bani publici și școliți pe banii unității, toate s-au petrecut între 2011-2013 la Spitalul Slobozia. Unul dintre angajații pentru care unitatea a plătit bani grei pentru a merge la școală este chiar juristul Vasile Zamfir! Acesta a cheltuit 15365 de lei pentru cursuri de mediator și meditațiile necesare admiterii în magistratură.

Cursuri de «mediator» plătite din banii spitalului
Auditorii Camerei... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 16:40 (12787 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Fabrica de «pile» a juristului Zamfir

Anchetă penală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fabrica de «pile» a juristului Zamfir

Angajările pe bază de convenții civile efectuate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia au intrat în atenția procurorilor. Anchetatorii au fost sesizați de reprezentanții Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. În urma unei verificări, aceștia au constatat faptul că 103 persoane au fost angajate în mod ilegal. «Ingineria de manual», susțin oficialii ITM, este opera juristului Vasile Zamfir, cel a cărui semnătură se regăsește pe respectivele contracte litigioase. Cu toate acestea, dacă va fi găsit vinovat, el riscă însă cel mult o amendă penală!

Scandalul public al angajărilor ilegale... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2014, 10:40 (13892 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia își dă în judecată angajații

Medici și asistente, chemați în instanță

Spitalul Slobozia își dă în judecată angajații

Decizie fără precedent la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Conducerea unității a hotărît să dea în judecată o parte dintre angajați. Peste 200 de medici, asistente și membri ai Comitetului Director sînt chemați în instanță pentru a returna suma de 260 mii lei, reprezentînd sporuri salariale acordate ilegal. Banii ar fi trebuit returnați cu 3 ani în urmă, printr-o decizie a Camerei de Conturi Ialomița, însă măsura nu a fost aplicată. Responsabil de toată această situație este juristul Vasile Zamfir, care a făcut pierdute documentele emise de Camera de Conturi Ialomița...

3 ani de ilegalitate... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2014, 16:20 (38857 vizualizări - 52 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Au furat pantaloni de pe sîrmele de rufe

Sîmbătă, 20 februarie a.c., doi tineri domiciliați în Căzănești, respectiv în Slobozia, au fost depistați în Urziceni de către o patrulă de siguranță publică, la scurt timp după ce au furat două perechi ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:12
(12330 vizualizări - 0 comentarii)


Primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD

Potrivit ultimelor informații din cadrul Congresului Național al PSD, primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD. De asemenea, Moraru și-a afirmat susținerea pentru candidatul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 17:20
(15986 vizualizări - 2 comentarii)


Prevenirea acidentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Principalul scop al acțiunii a fost acela de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 08:12
(8665 vizualizări - 0 comentarii)


Armă neletală, deținută ilegal

Un colectiv de polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase ce a acționat joi, 18 februarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 19:21
(15681 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor din Țăndărei pentru prevenirea infracționalității stradale

Joi, 18 februarie a.c., efective ale Poliției Orașului Țăndărei și jandarmi au organizat și executat în comun o acțiune pentru prevenirea infracționalității stradale. În cadrul acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 18:13
(16860 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni trimiși în judecată

În cursul zilei de 18 februarie a.c., polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor Urziceni au finalizat cercetările în două dosare penale în care reprezentanții unor agenți economici sînt cercetați pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:13
(12324 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Țăndărei

Joi, 19 februarie, la locuința unui cetățean din Țăndărei s-a produs un incendiu. După ce a supraalimentat soba cu lemne, fiul proprietarului, în vîrstă de 22 de ani, a aprins focul, lăsînd sistemul de ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:06
(17095 vizualizări - 0 comentarii)


Aproape de un rezultat mare Liverpool-Unirea 1-0

Unirea a rămas aceeași echipă combativă de pe vremea lui Petrescu. Ronny Levy a gîndit o așezare compactă la mijloc care a funcționat aproape perfect 80 de minute, iar cînd au apărut fisuri le-a rezolvat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 01:12
(23056 vizualizări - 0 comentarii)


Anton Barbu și-a dat demisia din funcția de director al Agenției de Plăți

Anton Barbu, în cursul zilei de joi, 18 februarie a.c., și-a depus demisia din funcția de director al Agenției Județene de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 16:19
(19078 vizualizări - 4 comentarii)


Concedierile colective și șomajul, în atenția Prefecturii

Joi, 18 februarie a.c., în sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat ședința Comisiei de Dialog Social a Județului Ialomița. Drept principale puncte pe ordinea de zi să amintim informarea ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 12:33
(14795 vizualizări - 0 comentarii)


Reduceri de tarife pentru operațiunile la Registrul Comerțului

În ședința de miercuri, 17 februarie a.c., Guvernul a aprobat o hotărîre privind taxele și tarifele pentru operațiunile efectuate de Oficiul Național al Registrului Comerțului și oficiile registrului comerțului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:51
(12598 vizualizări - 0 comentarii)


Salvați din apele rîului Ialomița de pompieri

Patru persoane au rămas izolate de ape miercuri, 17 februarie a.c., pe raza localității Bucu, la un canton ce aparține Ocolului Silvic Slobozia. Este vorba de trei bărbați și o femeie, toți din comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(11057 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil activ într-o mașină cu nisip

Un proiectil de calibru 122 mm cu încărcătură activă a fost descoperit în această dimineață în materialul antiderapant dintr-o autoutilitară aparținînd unei societăți comerciale din Fetești. Elementul de ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(14739 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare la Fetești

Joi, 18 februarie a.c., la ora 13,00, la sediul Poliției Municipiului Fetești va fi inaugurat un Birou pentru eliberarea certificatului de cazier judiciar. La inaugurare vor participa șeful Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 07:12
(17863 vizualizări - 1 comentariu)


Infractor după gratii

Un ialomițean în vîrstă de 40 de ani, din comuna Ciulnița, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile în cursul zilei de marți, 16 februarie, și se află în prezent în arestul Inspectoratului. Împotriva ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:53
(14279 vizualizări - 0 comentarii)


A bătut un copil de numai 4 luni pentru că plîngea foarte tare

Polițiștii efectuează cercetări cu privire la împrejurările în care un minor de numai 4 luni a suferit vătămări corporale. Astfel, în seara zilei de 14 februarie a.c., în jurul orei 19,30, polițiștii Orașului ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:50
(12443 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul Teculescu și persoanele vîrstnice

În sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat miercuri, 17 februarie 2010, ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vîrstnice Ialomița. Discuțiile purtate ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:41
(16477 vizualizări - 0 comentarii)


31 se sancțiuni contravenționale aplicate de polițiștii slobozeni

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari au acționat marți, 16 februarie a.c., pe raza municipiului reședință de județ, pe linia prevenirii oricăror fapte de natură a tulbura ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:55
(14488 vizualizări - 0 comentarii)


Infracțiuni economice

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au început urmărirea penală în 5 dosare penale, în care 5 persoane sînt cercetate pentru săvîrșirea a 9 infracțiuni economice. Astfel, în urma ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:51
(13529 vizualizări - 0 comentarii)


Proaspăt eliberat din pușcărie, din nou infractor

Un conductor de bilete aflat în serviciu în trenul ce se afla în mișcare între Punctul oprire CF Brîncoveni și Halta de mișcare Slobozia Sud, a fost agresat fizic de către un călător, care nu poseda bilet ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:49
(15204 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 19:04
(14676 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 18:41
(12904 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea accidentelor

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere ce pot fi cauzate din pricina neatenției conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(10445 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat executat

Luni, 15 februarie, polițiștii feteșteni au încarcerat în Penitenciarul Slobozia un bărbat de 38 de ani din localitate. Pe numele acestuia, la data de 9 februarie, Judecătoria Slobozia a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(11243 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite în accidente rutiere

Neadaptarea vitezei la condițiile carosabilului acoperit cu zăpadăa fost cauza care a stat la baza producerii a două accidente rutiere, în urma cărora trei persoane au suferit vătămări corporale. Primul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(13911 vizualizări - 0 comentarii)


La volan, fără permis sau băuți

Sîmbătă, în jurul orei 17,30, un echipaj al Poliției Orașului Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în străinătate, care se deplasa pe strada Digului din localitate, către strada Brăilei ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 18:48
(13273 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, prinși de polițiști la scurt timp după comiterea faptei

În cursul nopții de 12/13 februarie a.c., în jurul orei 1,30, un echipaj de siguranță publică ce acționa pe raza municipiului Urziceni a observat, în zona străzilor A.I. Cuza-Eroilor, două persoane care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 17:12
(12046 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8,1 milioane de lei, sprijin financiar pentru deșeurile de origine animală

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor APIA, joi, 11 februarie 2010, peste 8,1 milioane de lei, reprezentînd sprijinul financiar acordat pentru activitatea de neutralizare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 15:18
(12788 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea criminalității, în atenția polițiștilor din Țăndărei și Urziceni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, începînd cu ora 24,00, efective din structurile de siguranță publică, investigații criminale și poliție rutieră din cadrul Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 13:45
(10666 vizualizări - 0 comentarii)


Mediul de afaceri, în derivă: Ziua și firma suspendată

Economia județului se prăbușește. Datele statistice întocmite de Oficiul Național al Registrului Comerțului, la finele lunii ianuarie 2010, reliefează cît de critică este situația economică a firmelor ialomițene ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:16
(12315 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...