Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Victorie cu gândul la baraj

Handbal, Divizia A, Școala 181 București-CSM Unirea Slobozia 29-39 (11-15)

Victorie cu gândul la baraj

CSM Unirea Slobozia a pus punct evoluției din Seria A a Diviziei A, jucând în devans meciul din ultima etapă, cu Școala 181 București. Partida s-a disputat în Sala «Iris» și, așa cum era de așteptat, a fost la discreția echipei antrenate de Constantin Frîncu. Bucureștencele alcătuiesc astăzi o echipă fără pretenții, departe de ce era odată Școala 181. Prin urmare, faptul că au ținut meciul echilibrat timp de un sfert de oră reprezintă o adevărată performanță. După minutul 15, CSM Unirea se desprinde decisiv, fără a fi necesar să forțeze prea tare. Slobozia rămâne stăpână pe situație și în repriza secundă și câștigă clar, la o diferență de 10 goluri: 39-29. Pentru echipa noastră au marcat Gheorghe... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 15:55 (8394 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amara, «Centru de Excelență în Turism»

Promisiune la jumătatea mandatului

Amara, «Centru de Excelență în Turism»

Vineri, 21 aprilie 2023, primarul orașului Amara, Alin Sandu a prezentat public «Raportul de acti­vitate la jumătatea mandatului». Evenimentul, desfă­șurat la Complexul «Ever­green» din Amara, a fost un prilej de a relansa unul dintre proiectele perene ale administrațiilor locale din ultimii 30 de ani.

Un eveniment cu ștaif După 2 ani și jumătate de mandat, prima­rul orașului Amara, Alin Sandu, a simțit nevoia să prezinte electoratului local, jude­țean și național al AUR, un prim raport administrativ. Eveni­mentul a avut loc la Complexul «Evergreen» din Amara, iar printre activiștii... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 15:10 (9569 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Un nou pas greșit

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Dunărea Călărași 1-2

Un nou pas greșit

După egalul surprinzător cu CS Amara, Recolta irosește încă 3 puncte pe propriul teren. Echipa trece printr-o criză de rezultate care ar putea să o ducă la o nedorită luptă pentru menținere, pe care puțini o prevedeau când ialomițenii încă făceau calcule pentru play-off. Cu Dunărea Călărași am văzut încă o dată degringoladă în apărare și ratări de curtea școlii în atac. Recolta a început în următoarea formulă: Oprea-Barabaș, Șerban, Chebac, Andrei-Alexe-Drăgan, Lungu, Tănase, Anton-Năstase. Au mai jucat Ene, Țicu, Stere, Petre. Oaspeții încep mai bine meciul, iar în minutul 11 deschid scorul. Apostol pătrunde pe dreapta, poate trage, dar îl vede mult mai bine poziționat pe Valentin Andrei... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 14:40 (7171 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Unirea Ion Roată blochează Ciulnița

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Ion Roată blochează Ciulnița

Nu suntem printre fanii sistemului de play-off gândit de AJF Ialomița, dar trebuie să recunoaștem că acesta generează suspans. Victoria entuziasmantă obținută în fața celor de la Rovine i-a amețit pe cei de la Bărăganul Ciulnița, aceștia pierzând, în 90 de minute, siguranța obținerii titlului de campioni ai județului. Bărăganul a pierdut la limită meciul de la Ion Roată după un gol primit în prima repriză. Au profitat chiar cei de la Rovine care, după victoria contra Înfrățirii Jilavele, au revenit la două puncte în spatele liderului. Nu au știut să profite cei de la CSM Fetești, care au remizat pe propriul teren cu incomoda Victoria Munteni Buzău. Scorul etapei a 3-a din play-off... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 13:20 (7079 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Alexandru Minea a câștigat Cupa României

Lupte libere

Alexandru Minea a câștigat Cupa României

S-a dat startul noului sezon competițional de lupte, iar sportivii ialomițeni s-au făcut din nou remarcați. În perioada 20-23 aprilie 2023, în orașul Buziaș, județul Timiș, s-a desfășurat Cupa României, competiție dedicată luptătorilor sub 17 ani. La categoria 48 kg, Alexandru Minea, legitimat la CSM Unirea Slobozia, a cucerit prima poziție a podiumului, intrând în posesia trofeului. Alexandru confirmă astfel forma sportivă excelentă pe care a demonstrat-o în 2022. Un alt elev al antrenorului Marian Moraru, Răzvan Andreiu, a ocupat locul 5 la categoria 55 kg.... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 12:05 (9393 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia pune în funcțiune singurul mamograf din județ

Spitalul Județean de Urgență Slobozia pune în funcțiune singurul mamograf din județ

În cel mult o lună și jumătate, Spitalul Județean de Urgență Slobozia va deveni singura unitate medicală din județul Ialomița unde se vor putea efectua mamografii. Această ana­liză este importantă în depistarea precoce a cancerului de sân. Datele statistice confirmă faptul că incidența afecțiunilor oncologice depistate la nivelul județului nostru este ridicată.

Se așteaptă autorizarea CNCAN Aparatul mamograf al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost achiziționat în anul 2020, printr-un program al Ministerului Sănătății privind depistarea timpurie a afecțiunilor oncologice. ... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2023, 15:10 (11940 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia vinde locuințe la fel de scumpe precum cele din Capitală

Case vechi la prețuri noi

Slobozia vinde locuințe la fel de scumpe precum cele din Capitală

Conform datelor site-urilor specializate în publicarea anunțurilor de mică publicitate, prețul locuințelor din Slobozia se apropie vertiginos de cel practicat de proprietarii de imobile din București. Astfel, la fel ca în Capitală, și la Slobozia se pot cumpăra garsoniere confort I cu peste 40 mii de euro sau apartamente cu două camere, cu peste 60 mii de euro.

Garsoniere cu prețuri piperate În Slobozia, cea mai ieftină locuință costă 13 mii de euro și este o garsonieră confort II, situată într-un bloc din apropierea Direcției Județene de Statistică Ialomița. Mergând către centrul orașului... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2023, 10:50 (18992 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Investiție de 17 milioane de euro la Fetești

Investiție de 17 milioane de euro la Fetești

Orașul Fetești ar putea atrage investiții de 17 milioane de euro într-o fabrică de acumulatori pentru celebrul brand Makita. Potrivit publicației «Ziarul Financiar», investiția ar urma să fie realizată în două etape. Orașul Fetești reprezintă o zonă investițională atractivă grație legăturii facile cu Autostrada A2.

Vești bune pentru Ialomița Potrivit publicației «Ziarul Financiar», Tamura Corporation, unul dintre cei mai mari produ­cători de componente electro­nice din Japonia, are în plan să construiască o fabrică de acumulatori la Fetești. Prima fază a investiției este de 10 mi­lioane... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2023, 14:40 (8178 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inspecția Judiciară cere schimbarea din funcție a șefului Parchetului Slobozia

Din cauza problemelor manageriale

Inspecția Judiciară cere schimbarea din funcție a șefului Parchetului Slobozia

În cursul anului 2022, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost verificat de către Inspecția Judiciară în ceea ce privește activitatea de management. Datele arată că modul în care instituția este condusă lasă mult de dorit. Pe cale de consecință, inspectorii au propus încetarea delegării pe funcție a prim-procurorului Florian Tănase. Până în prezent, nici Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București și nici Consiliul Superior al Magistraturii nu au luat vreo decizie în acest sens.

Management deficitar la PJ Slobozia Pe tot parcursul anului 2022, Inspecția Judiciară a analizat... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2023, 12:50 (14779 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Acest Guvern s-a finanțat din scumpiri!»

Președintele USR, Cătălin Drulă, la Slobozia

«Acest Guvern s-a finanțat din scumpiri!»

Joi, 20 aprilie 2023, președintele USR, Cătălin Drulă a vizitat Ialomița, oprindu-se la Slobozia, fiind însoțit de vicepreședintele formațiunii politice, Vlad Voiculescu. Conducerea USR s-a întâlnit cu antreprenorii locali din domeniile agriculturii și industriei alimentare. La finalul vizitei, Cătălin Drulă a organizat o conferință de presă în care a criticat actuala Coaliție de Guvernare.

«Scumpirile nu sunt un fenomen natural!» În cadrul vizitei pe care a desfășurat-o în Ialomița, Cătălin Drulă a discutat cu antreprenorii locali cu privire la problemele pe care aceștia le întâmpină... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2023, 21:05 (6534 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă a Parchetului General: Control judiciar pe numele fostului șef al DIICOT Ialomița!

Anchetă a Parchetului General: Control judiciar pe numele fostului șef al DIICOT Ialomița!

Fostul șef al DIICOT Ialomița, procurorul Alexandru Mihailiuc, a fost pus sub control judiciar într-o anchetă deschisă pe numele său de Secția de Urmărire Penală și Criminalistică a Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție. Procurorii Parchetului General au descoperit mai multe nereguli privind activitatea pe care a desfășurat-o la Slobozia.

A contestat decizia Procurorul Alexandru Mihailiuc a fost numit în funcția de șef al DIICOT Ialomița în 2021, iar la un an distanță, în iulie 2022, a ieșit la pensie invocând motive personale. Recent, pe numele acestuia a fost... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2023, 18:15 (15994 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare a prezentat public Planul Urbanistic General al orașului

«Slobozia 2050»

Administrația Soare a prezentat public Planul Urbanistic General al orașului

Administrația Soare a pre­zentat în prima decadă a lunii aprilie 2023 varianta preliminară a Planului Urbanistic General demarat de către admi­nistrația locală în urmă cu nouă luni. Documentul a fost prezentat în cadrul unei dezbateri publice la care au participat reprezentanți ai institu­țiilor locale și județene, oameni de afaceri și pu­blic interesat de dezvol­tarea economică, admi­nistrativă și socială a orașului în următorii 30 de ani. «Obiectivele noastre sunt corelarea acestui PUG cu modifi­cările legislative apărute în ultimii ani, corelarea cu MasterPlanul de transport, planul jude­țean de amenajare a teritoriului și proiectele europene în curs de derulare sau viitoare...» a de­clarat... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2023, 13:05 (12233 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Leii» asiatici de la Slobozia

«Leii» asiatici de la Slobozia

Oficial, de la începutul anului 2022 încoace, firmele ialomițene au cerut avize de angajare pentru 3178 de cetățeni străini. Neoficial sunt mai mulți, mult mai mulți... Și deja sunt peste tot. La Oyl, la Admet, la Teletext, la Avicola... Sunt nepalezi, marocani, egipteni, nigerieni, filipinezi. Dar parcă niciunii nu se disting asemeni indienilor. Noi am cunoscut patru dintre ei, «leii» asiatici de la OYL Company Holding AG.

Întâlnire de gradul III E vineri și azi «indienii» de la Oyl lucrează la noua stație de benzină de pe variantă. Au fost 12, ne explică patronul, Cornel Dragomir... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2023, 13:20 (13737 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a ajuns la Haga

Pledoarie pentru aderarea României la Spațiul Schengen

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a ajuns la Haga

În perioada 2-4 aprilie 2023, o delegație a Comisiei pentru Afaceri Europene a Camerei Deputaților, condusă de deputatul PSD Ștefan Mușoiu, s-a aflat la Haga pentru a discuta cu oficiali olandezi despre aderarea României la Spațiul Schengen. Pe agenda discuțiilor s-au aflat și alte teme de interes precum protecția frontierelor externe ale Uniunii Europene, cooperarea economică și în domeniul Educației, parcursul european al Ucrainei și al Republicii Moldova, extinderea UE în zona Balcanilor de Vest.

Efort conjugat Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a reprezentat interesele României la Haga... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2023, 15:20 (10726 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA anunță investiții de 56 milioane de lei în următorii 5 ani

Jumătatea plină a paharului

Urban SA anunță investiții de 56 milioane de lei în următorii 5 ani

Debutul anului 2023 a adus pentru Urban SA obligativitatea pune­rii în aplicare a politicilor de majorare a tarifelor aferente serviciului public de alimentare cu apă în județul Ialomița. În compensare, Urban SA și-a asumat prin noul plan de afaceri avizat de ANRSC, majorarea redevenței anuale de la 3,6 mi­lioane de lei în 2023 la 16,6 mi­lioane de lei în 2027. În paralel cu aceste obligații, Urban SA anunță investiții de peste 56 milioane de lei din surse proprii în infrastructura de apă și apă uzată a județului. «Suntem un operator regional care își ia în serios rolul pe care și l-a asumat... Scopul nostru este să oferim servicii de calitate, să obținem profit și să reinvestim acest profit în... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2023, 10:55 (12747 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a înviat!

Învierea Mântuitorului Iisus Hristos, sau Paștele, este considerată „Sărbătoarea sărbătorilor”, deoarece însemnătatea ei profundă ne vorbește despre „trecerea de la moarte la viață și de pe pământ la cer”, de la stăpânirea întunericului, la lumina cea pururea fiitoare a lui Dumnezeu.
Mesajul sărbătorii Paștelui poate fi condensat în mărturisirea de credință: „cu... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2023, 21:40 (11916 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Veste bună pentru suporteri: Unirea rămâne, oficial, în Liga a II-a!

Fotbal, Liga a II-a, Metaloglobus București-Unirea Slobozia 3-3

Veste bună pentru suporteri: Unirea rămâne, oficial, în Liga a II-a!

Unirea a dezamăgit crunt, după ratarea prezenței în play-off. A continuat să dezamăgească și în play-out, când înfrângerile și îngroșarea șirului meciurilor fără victorie au îndepărtat spectatorii de pe «1 Mai». În meciul de la Metaloglobus București, terminat la egalitate, 3-3, a fost bifat al 9-lea meci consecutiv necâștigător. Dar s-a obținut punctul acela mare, care ne asigură, oficial, prezența și în viitorul sezon de Liga a II-a. Să privim, așadar, cu optimism, spre viitor. Din toamnă, sigur va fi mai bine!

Rezultat echitabil, arbitraj lamentabil A fost... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2023, 19:55 (5390 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Ministerul Mediului vrea bani europeni pentru reparația digului din zona Bentu

Ialomița: Ministerul Mediului vrea bani europeni pentru reparația digului din zona Bentu

Ministerul Mediului relansează proiectul de reabilitare a digului de pe Brațul Borcea din zona Bentu. De această dată, sursa de finanțare identificată este reprezentată de fondurile europene acordate prin intermediul Planului Național de Redresare și Reziliență. Valoarea lucrărilor este estimată la peste 300 milioane de lei. Nu este prima dată când instituția încearcă reabilitarea acestei construcții hidrotehnice, ultimele lucrări fiind efectuate, în regim de urgență, cu 10 ani în urmă...

6 milioane de lei și o anchetă DNA Eroziunea accentuată a digului de pe Brațul Borcea din zona... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2023, 14:50 (4071 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Jandarmeria ialomițeană își dorește centru de pregătire regională MAI într-o cazarmă în conservare

La Fetești

Jandarmeria ialomițeană își dorește centru de pregătire regională MAI într-o cazarmă în conservare

Aflat în administrarea Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, fostul centru de instrucție al milita­rilor ar putea fi transformat în centru de pregătire profesională pentru angajații Ministerului Afacerilor Interne din județele Ialomița, Călărași, Brăila sau Constanța. Oficialii instituției caută în prezent soluții pentru identificarea unei surse de finanțare.

În conservare de 17 ani Centrul de instrucție se află amplasat la ieșire din municipiul Fetești către Autostrada Soarelui. Obiectivul militar a servit vreme de aproape două decenii la pre­gătirea profesională a angajaților... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2023, 11:10 (14113 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița Ta? Adevărat a înviat!

Ialomița Ta? Adevărat a înviat!

Mai țineți minte «Ialomița Ta»? Da, da! Oficiosul ăla al Consiliului Județean Ialomița, inventat de administrația Moraru pentru a pune umărul la desă­vârșirea cultului personalității Președintelui în funcție. Da, fițuica aia a fost ținută în viață de către Victor Moraru timp de 3 ani înghițind mai bine de 800000 de lei din bani publici (n.red.: 867240 de lei, ca să fim exacți). Ei bine, a înviat! Și după 2 ani și 7 luni de absență, revine în spațiul public cu numărul 36. Deși nu a fost distribuită încă la nivel de județ, am reușit să obținem un exemplar din cele 30000 ținute încă sub cheie și suntem în măsură să vă oferim impresii la cald.

Cezarul și informația... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2023, 15:10 (7417 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Cea de a doua etapă a campaniei de donare sânge din acest an din cadrul parohiei Valea Măcrișului «Donează sânge, salvează o viață!» s-a desfășurat în data de 15 decembrie 2021. Încă din zorii zilei, o ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 14:20
(3285 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Amânare lucrare programată în orașul Fetești!

Din cauza condițiilor meteo nefavorabile, lucrările pregătitoare pentru devierea conductei cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, au fost mult îngreunate și nu s-a reușit finalizarea acestora în timp ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 12:10
(4507 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

În seara zilei de luni, 20 decembrie a.c., pe DJ302 s-a produs un accident de circulație, soldat soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce o femeie ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 10:20
(4806 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Două accidente rutiere grave s-au petrecut luni, 20 decembrie a.c., pe raza județului Ialomița. În urma evenimentelor, două persoane și-au pierdut viața. Primul accident s-a produs în zona localității ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 18:00
(3341 vizualizări - 0 comentarii)


Sfârșit de săptămână plin de șoferi băuți la volan pe șoselele ialomițene

Un bărbat în vârstă de 61 de ani, din comuna Gura Ialomiței a fost depistat în flagrant sâmbătă, 18 decembrie a.c., de polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Platonești în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:25
(5708 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Înșelăciune prin metoda «accidentul»

Duminică, 19 decembrie a.c., la Drăgoești, o femeie în vârstă de 79 de ani a reclamat faptul că a fost victima metodei «accidentul», suma de bani pusă la dispoziție unor necunoscuți fiind de 4200 de lei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:15
(3830 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 4 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

Duminică, 19 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au identificat 4 persoane care au încălcat măsura carantinării la adresa de domiciliu declarată Direcției de Sănătate Publică, precum și 10 persoane care ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:05
(5360 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 20 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19486, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 15:30
(4587 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: A început plata subvenției la motorină aferentă trimestrului III/2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, prin Centrele Județene, aduce la cunoștința opiniei publice că efectuează plata aferentă ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură pentru ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 13:00
(19168 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA Constanța aduce la cunoștință tuturor abonaților că, și în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, activitatea structurilor care asigură continuitatea serviciilor de alimentare cu apă și de canalizare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:15
(9721 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în cartierele Fetești Oraș și Vlașca!

Pentru executarea unei lucrări de deviere a conductei de distribuție apă, cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, marți, 21 decembrie 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:00
(2969 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor pentru diferențele lunilor martie, mai ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 11:00
(4734 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în seara zilei de duminică, 19 decembrie a.c., pe DN2, între localitățle Movilița și Sinești, s-a produs un accident de circulație, ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 23:05
(4433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19483, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 15:40
(2340 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19475, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2021, 16:15
(1350 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Vineri, 17 decembrie a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului Slobozia au fost solicitați, prin apel 112, să intervină la un accident rutier produs în urma derapajului unui autotren ce a ieșit ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 17:30
(5491 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Borănești, la volan cu un permis fals

Un bărbat de 35 de ani, domiciliat în comuna Borănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a prezentat polițiștilor care l-au oprit în trafic un permis fals. Astfel, joi, 16 decembrie a.c., acesta a fost ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:30
(7302 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat de 47 de ani, din comuna Roșiori, surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,50 miligrame ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:00
(5072 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat penal pentru că și-ar fi lovit fosta concubină

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii din Slobozia au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 41 de ani. Acesta a fost reclamat că ar fi agresat-o pe fosta sa concubină, o femeie de ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:40
(2557 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 17 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19467, fiind înregistrate 9 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:22
(3104 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea de formulare fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează cu privire la faptul că luni, 27 decembrie 2021, este termenul limită pentru depunerea  «Declarației recapitulativă privind livrările/achizițiile/prestările intracomunitare ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 17:00
(17560 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 16 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19458, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 15:30
(2784 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Reținut pentru «furt calificat»

Un bărbat de 43 de ani, din localitatea Grivița, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore sub acuzația de «furt calificat». Din datele oamenilor legii, în cursul nopții de 11/12 decembrie a.c., suspectul ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:45
(3208 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

Polițiștii ialomițeni fac verificări pentru identificarea numitului Dumitru Tudoran, în vârstă de 63 de ani. Bărbatul ar fi plecat de de la domiciliul din comuna Cosâmbești la data de 13 decembrie a.c. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:30
(8303 vizualizări - 0 comentarii)


Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou câine de serviciu. În vârstă de 5 luni, patrupedul din rasa Malinois Ciobănesc Belgian s-a născut la Centrul Chinologic din Sibiu. Animalul va fi partenerul ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:30
(6569 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 15 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19452, fiind înregistrate 4 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:15
(3355 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «furt»

Marți, 14 decembrie a.c.,un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii din Slobozia, după ce a spart o mașină și a furat un colet din respectivul automobil. Cel care a sesizat dispariția ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:35
(4117 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune cu scopul de prevenire a delincvenței juvenile. Astfel, 140 de elevi din oraș au fost informați cu privire la modalitățile concrete ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:30
(5546 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Jilavele, în timp ce efectuau o acțiune în zona lacului de acumulare Dridu în vederea prevenirii și combaterii braconajului piscicol, au depistat pe mal un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:25
(2772 vizualizări - 2 comentarii)


ITM Ialomița: Crește valoarea salariului de bază minim brut, începând cu 1 ianuarie 2022

De la 1 ianuarie 2022, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată se stabilește în bani, fără a include sporuri și alte adaosuri, la suma de 2550 de lei lunar, pentru un program normal de lucru ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 13:30
(8675 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...