Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Victorie cu gândul la baraj

Handbal, Divizia A, Școala 181 București-CSM Unirea Slobozia 29-39 (11-15)

Victorie cu gândul la baraj

CSM Unirea Slobozia a pus punct evoluției din Seria A a Diviziei A, jucând în devans meciul din ultima etapă, cu Școala 181 București. Partida s-a disputat în Sala «Iris» și, așa cum era de așteptat, a fost la discreția echipei antrenate de Constantin Frîncu. Bucureștencele alcătuiesc astăzi o echipă fără pretenții, departe de ce era odată Școala 181. Prin urmare, faptul că au ținut meciul echilibrat timp de un sfert de oră reprezintă o adevărată performanță. După minutul 15, CSM Unirea se desprinde decisiv, fără a fi necesar să forțeze prea tare. Slobozia rămâne stăpână pe situație și în repriza secundă și câștigă clar, la o diferență de 10 goluri: 39-29. Pentru echipa noastră au marcat Gheorghe... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 15:55 (8394 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amara, «Centru de Excelență în Turism»

Promisiune la jumătatea mandatului

Amara, «Centru de Excelență în Turism»

Vineri, 21 aprilie 2023, primarul orașului Amara, Alin Sandu a prezentat public «Raportul de acti­vitate la jumătatea mandatului». Evenimentul, desfă­șurat la Complexul «Ever­green» din Amara, a fost un prilej de a relansa unul dintre proiectele perene ale administrațiilor locale din ultimii 30 de ani.

Un eveniment cu ștaif După 2 ani și jumătate de mandat, prima­rul orașului Amara, Alin Sandu, a simțit nevoia să prezinte electoratului local, jude­țean și național al AUR, un prim raport administrativ. Eveni­mentul a avut loc la Complexul «Evergreen» din Amara, iar printre activiștii... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 15:10 (9569 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Un nou pas greșit

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Dunărea Călărași 1-2

Un nou pas greșit

După egalul surprinzător cu CS Amara, Recolta irosește încă 3 puncte pe propriul teren. Echipa trece printr-o criză de rezultate care ar putea să o ducă la o nedorită luptă pentru menținere, pe care puțini o prevedeau când ialomițenii încă făceau calcule pentru play-off. Cu Dunărea Călărași am văzut încă o dată degringoladă în apărare și ratări de curtea școlii în atac. Recolta a început în următoarea formulă: Oprea-Barabaș, Șerban, Chebac, Andrei-Alexe-Drăgan, Lungu, Tănase, Anton-Năstase. Au mai jucat Ene, Țicu, Stere, Petre. Oaspeții încep mai bine meciul, iar în minutul 11 deschid scorul. Apostol pătrunde pe dreapta, poate trage, dar îl vede mult mai bine poziționat pe Valentin Andrei... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 14:40 (7171 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Unirea Ion Roată blochează Ciulnița

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Ion Roată blochează Ciulnița

Nu suntem printre fanii sistemului de play-off gândit de AJF Ialomița, dar trebuie să recunoaștem că acesta generează suspans. Victoria entuziasmantă obținută în fața celor de la Rovine i-a amețit pe cei de la Bărăganul Ciulnița, aceștia pierzând, în 90 de minute, siguranța obținerii titlului de campioni ai județului. Bărăganul a pierdut la limită meciul de la Ion Roată după un gol primit în prima repriză. Au profitat chiar cei de la Rovine care, după victoria contra Înfrățirii Jilavele, au revenit la două puncte în spatele liderului. Nu au știut să profite cei de la CSM Fetești, care au remizat pe propriul teren cu incomoda Victoria Munteni Buzău. Scorul etapei a 3-a din play-off... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 13:20 (7079 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Alexandru Minea a câștigat Cupa României

Lupte libere

Alexandru Minea a câștigat Cupa României

S-a dat startul noului sezon competițional de lupte, iar sportivii ialomițeni s-au făcut din nou remarcați. În perioada 20-23 aprilie 2023, în orașul Buziaș, județul Timiș, s-a desfășurat Cupa României, competiție dedicată luptătorilor sub 17 ani. La categoria 48 kg, Alexandru Minea, legitimat la CSM Unirea Slobozia, a cucerit prima poziție a podiumului, intrând în posesia trofeului. Alexandru confirmă astfel forma sportivă excelentă pe care a demonstrat-o în 2022. Un alt elev al antrenorului Marian Moraru, Răzvan Andreiu, a ocupat locul 5 la categoria 55 kg.... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2023, 12:05 (9393 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia pune în funcțiune singurul mamograf din județ

Spitalul Județean de Urgență Slobozia pune în funcțiune singurul mamograf din județ

În cel mult o lună și jumătate, Spitalul Județean de Urgență Slobozia va deveni singura unitate medicală din județul Ialomița unde se vor putea efectua mamografii. Această ana­liză este importantă în depistarea precoce a cancerului de sân. Datele statistice confirmă faptul că incidența afecțiunilor oncologice depistate la nivelul județului nostru este ridicată.

Se așteaptă autorizarea CNCAN Aparatul mamograf al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost achiziționat în anul 2020, printr-un program al Ministerului Sănătății privind depistarea timpurie a afecțiunilor oncologice. ... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2023, 15:10 (11941 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia vinde locuințe la fel de scumpe precum cele din Capitală

Case vechi la prețuri noi

Slobozia vinde locuințe la fel de scumpe precum cele din Capitală

Conform datelor site-urilor specializate în publicarea anunțurilor de mică publicitate, prețul locuințelor din Slobozia se apropie vertiginos de cel practicat de proprietarii de imobile din București. Astfel, la fel ca în Capitală, și la Slobozia se pot cumpăra garsoniere confort I cu peste 40 mii de euro sau apartamente cu două camere, cu peste 60 mii de euro.

Garsoniere cu prețuri piperate În Slobozia, cea mai ieftină locuință costă 13 mii de euro și este o garsonieră confort II, situată într-un bloc din apropierea Direcției Județene de Statistică Ialomița. Mergând către centrul orașului... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2023, 10:50 (18993 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Investiție de 17 milioane de euro la Fetești

Investiție de 17 milioane de euro la Fetești

Orașul Fetești ar putea atrage investiții de 17 milioane de euro într-o fabrică de acumulatori pentru celebrul brand Makita. Potrivit publicației «Ziarul Financiar», investiția ar urma să fie realizată în două etape. Orașul Fetești reprezintă o zonă investițională atractivă grație legăturii facile cu Autostrada A2.

Vești bune pentru Ialomița Potrivit publicației «Ziarul Financiar», Tamura Corporation, unul dintre cei mai mari produ­cători de componente electro­nice din Japonia, are în plan să construiască o fabrică de acumulatori la Fetești. Prima fază a investiției este de 10 mi­lioane... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2023, 14:40 (8178 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inspecția Judiciară cere schimbarea din funcție a șefului Parchetului Slobozia

Din cauza problemelor manageriale

Inspecția Judiciară cere schimbarea din funcție a șefului Parchetului Slobozia

În cursul anului 2022, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost verificat de către Inspecția Judiciară în ceea ce privește activitatea de management. Datele arată că modul în care instituția este condusă lasă mult de dorit. Pe cale de consecință, inspectorii au propus încetarea delegării pe funcție a prim-procurorului Florian Tănase. Până în prezent, nici Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București și nici Consiliul Superior al Magistraturii nu au luat vreo decizie în acest sens.

Management deficitar la PJ Slobozia Pe tot parcursul anului 2022, Inspecția Judiciară a analizat... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2023, 12:50 (14779 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Acest Guvern s-a finanțat din scumpiri!»

Președintele USR, Cătălin Drulă, la Slobozia

«Acest Guvern s-a finanțat din scumpiri!»

Joi, 20 aprilie 2023, președintele USR, Cătălin Drulă a vizitat Ialomița, oprindu-se la Slobozia, fiind însoțit de vicepreședintele formațiunii politice, Vlad Voiculescu. Conducerea USR s-a întâlnit cu antreprenorii locali din domeniile agriculturii și industriei alimentare. La finalul vizitei, Cătălin Drulă a organizat o conferință de presă în care a criticat actuala Coaliție de Guvernare.

«Scumpirile nu sunt un fenomen natural!» În cadrul vizitei pe care a desfășurat-o în Ialomița, Cătălin Drulă a discutat cu antreprenorii locali cu privire la problemele pe care aceștia le întâmpină... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2023, 21:05 (6534 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă a Parchetului General: Control judiciar pe numele fostului șef al DIICOT Ialomița!

Anchetă a Parchetului General: Control judiciar pe numele fostului șef al DIICOT Ialomița!

Fostul șef al DIICOT Ialomița, procurorul Alexandru Mihailiuc, a fost pus sub control judiciar într-o anchetă deschisă pe numele său de Secția de Urmărire Penală și Criminalistică a Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție. Procurorii Parchetului General au descoperit mai multe nereguli privind activitatea pe care a desfășurat-o la Slobozia.

A contestat decizia Procurorul Alexandru Mihailiuc a fost numit în funcția de șef al DIICOT Ialomița în 2021, iar la un an distanță, în iulie 2022, a ieșit la pensie invocând motive personale. Recent, pe numele acestuia a fost... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2023, 18:15 (15994 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare a prezentat public Planul Urbanistic General al orașului

«Slobozia 2050»

Administrația Soare a prezentat public Planul Urbanistic General al orașului

Administrația Soare a pre­zentat în prima decadă a lunii aprilie 2023 varianta preliminară a Planului Urbanistic General demarat de către admi­nistrația locală în urmă cu nouă luni. Documentul a fost prezentat în cadrul unei dezbateri publice la care au participat reprezentanți ai institu­țiilor locale și județene, oameni de afaceri și pu­blic interesat de dezvol­tarea economică, admi­nistrativă și socială a orașului în următorii 30 de ani. «Obiectivele noastre sunt corelarea acestui PUG cu modifi­cările legislative apărute în ultimii ani, corelarea cu MasterPlanul de transport, planul jude­țean de amenajare a teritoriului și proiectele europene în curs de derulare sau viitoare...» a de­clarat... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2023, 13:05 (12235 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Leii» asiatici de la Slobozia

«Leii» asiatici de la Slobozia

Oficial, de la începutul anului 2022 încoace, firmele ialomițene au cerut avize de angajare pentru 3178 de cetățeni străini. Neoficial sunt mai mulți, mult mai mulți... Și deja sunt peste tot. La Oyl, la Admet, la Teletext, la Avicola... Sunt nepalezi, marocani, egipteni, nigerieni, filipinezi. Dar parcă niciunii nu se disting asemeni indienilor. Noi am cunoscut patru dintre ei, «leii» asiatici de la OYL Company Holding AG.

Întâlnire de gradul III E vineri și azi «indienii» de la Oyl lucrează la noua stație de benzină de pe variantă. Au fost 12, ne explică patronul, Cornel Dragomir... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2023, 13:20 (13737 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a ajuns la Haga

Pledoarie pentru aderarea României la Spațiul Schengen

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a ajuns la Haga

În perioada 2-4 aprilie 2023, o delegație a Comisiei pentru Afaceri Europene a Camerei Deputaților, condusă de deputatul PSD Ștefan Mușoiu, s-a aflat la Haga pentru a discuta cu oficiali olandezi despre aderarea României la Spațiul Schengen. Pe agenda discuțiilor s-au aflat și alte teme de interes precum protecția frontierelor externe ale Uniunii Europene, cooperarea economică și în domeniul Educației, parcursul european al Ucrainei și al Republicii Moldova, extinderea UE în zona Balcanilor de Vest.

Efort conjugat Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a reprezentat interesele României la Haga... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2023, 15:20 (10726 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA anunță investiții de 56 milioane de lei în următorii 5 ani

Jumătatea plină a paharului

Urban SA anunță investiții de 56 milioane de lei în următorii 5 ani

Debutul anului 2023 a adus pentru Urban SA obligativitatea pune­rii în aplicare a politicilor de majorare a tarifelor aferente serviciului public de alimentare cu apă în județul Ialomița. În compensare, Urban SA și-a asumat prin noul plan de afaceri avizat de ANRSC, majorarea redevenței anuale de la 3,6 mi­lioane de lei în 2023 la 16,6 mi­lioane de lei în 2027. În paralel cu aceste obligații, Urban SA anunță investiții de peste 56 milioane de lei din surse proprii în infrastructura de apă și apă uzată a județului. «Suntem un operator regional care își ia în serios rolul pe care și l-a asumat... Scopul nostru este să oferim servicii de calitate, să obținem profit și să reinvestim acest profit în... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2023, 10:55 (12748 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Învierii Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a înviat!

Învierea Mântuitorului Iisus Hristos, sau Paștele, este considerată „Sărbătoarea sărbătorilor”, deoarece însemnătatea ei profundă ne vorbește despre „trecerea de la moarte la viață și de pe pământ la cer”, de la stăpânirea întunericului, la lumina cea pururea fiitoare a lui Dumnezeu.
Mesajul sărbătorii Paștelui poate fi condensat în mărturisirea de credință: „cu... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2023, 21:40 (11916 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Veste bună pentru suporteri: Unirea rămâne, oficial, în Liga a II-a!

Fotbal, Liga a II-a, Metaloglobus București-Unirea Slobozia 3-3

Veste bună pentru suporteri: Unirea rămâne, oficial, în Liga a II-a!

Unirea a dezamăgit crunt, după ratarea prezenței în play-off. A continuat să dezamăgească și în play-out, când înfrângerile și îngroșarea șirului meciurilor fără victorie au îndepărtat spectatorii de pe «1 Mai». În meciul de la Metaloglobus București, terminat la egalitate, 3-3, a fost bifat al 9-lea meci consecutiv necâștigător. Dar s-a obținut punctul acela mare, care ne asigură, oficial, prezența și în viitorul sezon de Liga a II-a. Să privim, așadar, cu optimism, spre viitor. Din toamnă, sigur va fi mai bine!

Rezultat echitabil, arbitraj lamentabil A fost... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2023, 19:55 (5390 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Ministerul Mediului vrea bani europeni pentru reparația digului din zona Bentu

Ialomița: Ministerul Mediului vrea bani europeni pentru reparația digului din zona Bentu

Ministerul Mediului relansează proiectul de reabilitare a digului de pe Brațul Borcea din zona Bentu. De această dată, sursa de finanțare identificată este reprezentată de fondurile europene acordate prin intermediul Planului Național de Redresare și Reziliență. Valoarea lucrărilor este estimată la peste 300 milioane de lei. Nu este prima dată când instituția încearcă reabilitarea acestei construcții hidrotehnice, ultimele lucrări fiind efectuate, în regim de urgență, cu 10 ani în urmă...

6 milioane de lei și o anchetă DNA Eroziunea accentuată a digului de pe Brațul Borcea din zona... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2023, 14:50 (4073 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Jandarmeria ialomițeană își dorește centru de pregătire regională MAI într-o cazarmă în conservare

La Fetești

Jandarmeria ialomițeană își dorește centru de pregătire regională MAI într-o cazarmă în conservare

Aflat în administrarea Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, fostul centru de instrucție al milita­rilor ar putea fi transformat în centru de pregătire profesională pentru angajații Ministerului Afacerilor Interne din județele Ialomița, Călărași, Brăila sau Constanța. Oficialii instituției caută în prezent soluții pentru identificarea unei surse de finanțare.

În conservare de 17 ani Centrul de instrucție se află amplasat la ieșire din municipiul Fetești către Autostrada Soarelui. Obiectivul militar a servit vreme de aproape două decenii la pre­gătirea profesională a angajaților... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2023, 11:10 (14113 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița Ta? Adevărat a înviat!

Ialomița Ta? Adevărat a înviat!

Mai țineți minte «Ialomița Ta»? Da, da! Oficiosul ăla al Consiliului Județean Ialomița, inventat de administrația Moraru pentru a pune umărul la desă­vârșirea cultului personalității Președintelui în funcție. Da, fițuica aia a fost ținută în viață de către Victor Moraru timp de 3 ani înghițind mai bine de 800000 de lei din bani publici (n.red.: 867240 de lei, ca să fim exacți). Ei bine, a înviat! Și după 2 ani și 7 luni de absență, revine în spațiul public cu numărul 36. Deși nu a fost distribuită încă la nivel de județ, am reușit să obținem un exemplar din cele 30000 ținute încă sub cheie și suntem în măsură să vă oferim impresii la cald.

Cezarul și informația... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2023, 15:10 (7417 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Borănești: Dosar penal după ce a condus fără permis

În timpul acționării pe linia de prevenire a accidentelor rutiere în comuna Borănești, sâmbătă, 1 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Nr. 4 Coșereni au oprit pentru control un ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:10
(2577 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație uscată și stuf

În ziua de duminică 2 februarie 2020, polițiștii ialomițeni au intervenit de urgență pentru a stinge un incendiu izbucnit la Țăndărei, în apropiere de lacul Strachina. Au ars circa 40 ha de vegetație uscată ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2020, 18:05
(2304 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Ion Roată, prins beat la volanul mașinii pe care o furase. Nu avea permis de conducere!

Joi, 30 ianuarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii rutieri din Urziceni, în timp ce efectuau un filtru rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 37 de ani, din comuna Ion ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 18:10
(9372 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Târg: Haine susceptibile a fi contrafăcute, ridicate de polițiști

Joi, 30 ianuarie a.c., polițiștii din Fierbinți Târg, în timp ce desfășurau activități privind combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere, precum și pentru prevenirea, combaterea și ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 17:50
(4131 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 3-7 februarie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2020, 17:35
(5333 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer fără permis din Alexeni, urmărit ca-n filme

Un tânăr, de 34 de ani, din Alexeni, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a fost urmărit ca-n filme de polițiști. Totul s-a întâmplat în cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, când acesta se deplasa ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:35
(2907 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit aproximativ 4 ore la Munteni Buzău pentru a stinge un incendiu care a cuprins o locuință. Tragedia s-a petrecut joi, 30 decembrie 2020, cel mai probabil din cauza unui ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:25
(2685 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisajul expoziției «Memoria genocidului romilor din România»

Vineri, 31 ianuarie 2020, începând cu ora 11,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va deschide o epoziție documentară și de fotografie cu tema «Memoria genocidului romilor din România» ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:20
(2970 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor la Fetești

În cursul zilei de miercuri, 29 ianuarie 2020, polițiștii din Fetești au organizat o acțiune de prevenire privind traficul și consumul de droguri în școli. De asemenea, oamenii legii au discutat cu elevii ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:15
(2036 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: La volan cu permisul suspendat

Un tânăr, de 28 de ani, din Căzănești, a fost depistat în trafic, la data de 29 ianuarie 2020, la volanul unui autovehicul deși avea suspendat dreptul de a conduce. Acesta s-a ales cu un dosar penal. ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:10
(3247 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc, confiscate

Doi bărbați, de 35 și 50 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost descoperiți deținând material lemnos fără a avea documente legale de proveniență. Mai mult, bărbatul de 35 de ani a fost amendat ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2020, 19:05
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

La data de 28 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr.1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 19 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Albești, fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 16:15
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Dridu pentru lucrări E-Distribuție Dobrogea!

Pentru efectuarea lucrărilor anuale de reparații și întreținere a unor instalații și rețele electrice din localitatea Dridu-Ialomița, E-Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice, joi ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2020, 15:25
(4541 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Fetești: Un bătrân de 70 de ani a ars în propria casă

Luni, 27 ianuarie 2020, în jurul orelor 11,45, a fost anunțată izbucnirea unui incendiu la o locuință din localitatea Fetești. 10 subofițeri, două autospeciale de stingere cu apă și spumă dar și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:40
(4110 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Andrășești: A intrat cu mașina în pom

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,35, un autoturism a derapat de pe partea carosabilă și s-a izbit de un copac, pe raza localității Andrășești. La fața locului au sosit salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:35
(2776 vizualizări - 1 comentariu)


Vlădeni: Un mort și o persoană rănită în urma unui accident rutier

În noaptea de luni spre marți, 27/28 ianuarie a.c., în jurul orei 2,30, cinci persoane aflate într-un autoturism au fost implicate într-un accident pe raza localității Vlădeni. La fața locului au sosit ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:25
(4739 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni accident


Valea Ciorii: Un incendiu a lăsat o casă fără acoperiș

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 11,00, la sediul Dispeceratului Inspectoratului a fost semnalat un incendiu la o locuință din localitatea Valea Ciorii. O ambulanță SMURD și două autospeciale cu ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:20
(3252 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Pieton accidentat mortal

Marți, 28 ianuarie 2020, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Slobozia s-au deplasat pe DJ102H, în localitatea Cocora, unde un bărbat în vârstă de 27 de ani a accidentat mortal un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:15
(3370 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu de vegetație

Luni, 27 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,50, a fost semnalată izbucnirea unui incendiu de vegetație uscată în zona localității Movilița. La fața locului s-a deplasat un echipaj al Detașamentului de Pompieri ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:10
(1992 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie pe conducta de alimentare cu apă la Dridu

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Principală cu Busuiocului din localitatea Dridu-Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2020, 17:05
(4497 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

Incendii la Dridu, Gura Ialomiței, Slobozia și Bordușelu

În curzul zilei de vineri, 24 ianuarie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din localitatea Dridu. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 16:20
(4793 vizualizări - 0 comentarii)


Greci: Accident produs de un șofer băut cu permisul suspendat

Duminică, 26 ianuarie a.c., polițiștii din Fierbinți Târg au intervenit la un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Din verificări a reieșit că un bărbat, de 44 de ani, din județul Ilfov, în timp ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:20
(3215 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Greci accident


IPJ Ialomița: 37 permise reținute, amenzi de peste 244 mii de lei

În perioada 24-26 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza județului, pentru prevenirea evenimentelor negative și creșterea siguranței rutiere. Pe parcursul celor 3 zile, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:15
(2360 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Condamnat de Tribunalul Militar pentru «ucidere din culpă», arestat

Joi, 23 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2020, 15:10
(2503 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Slobozia: A fost jefuit magazinul Altex

Polițiștii din Slobozia caută mai mulți suspecți care, în noaptea de miercuri spre joi, 22/23 ianuarie 2020, au pătruns prin efracție în incinta Magazinului Alex, din zona Value Centre Slobozia. Hoții au ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2020, 22:05
(4047 vizualizări - 4 comentarii)


Fetești: Pieton în scaun cu rotile, lovit de o mașină

Un bătrân de 72 de ani, aflat în scaunul cu rotile, din localitatea Făcăeni, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină. Accidentul s-a petrecut miercuri, 22 ianuarie 2020, pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:25
(2903 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: A intrat cu mopedul într-o mașină

Un bărbat de 40 de ani, din localitatea Valea Ciorii, s-a ales marți, 22 ianuarie 2020, cu un dosar penal fiind identificat în trafic fără permis de conducere. Polițiștii s-au sesizat după ce acesta a provocat ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:20
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Hora Unirii» la Grădinița «Piticiot»

Preșcolarii Grădiniței «Piticot» din Slobozia au participat la un eveniment organizat de Protopopiatul Slobozia, cu scopul de a marca Ziua Micii Unirii. La finalul manifestărilor, copiii s-au prins de mâini ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:15
(2967 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani, din localitatea Făcăeni, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a refuzat de asemenea să se prezinte la spital pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:10
(2934 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc vândute ilegal

Miercuri, 22 ianuarie 2020, polițiștii din Ialomița au desfășurat o amplă acțiune de combatere a infracțiunilor la regimul silvic. Astfel, oamenii legii au aplicat 23 de sancțiuni contravenționale în valoare ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:05
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...