Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Rovine se împiedică. Urmează meci de foc la Ciulnița!

Fotbal, Liga a IV-a

Rovine se împiedică. Urmează meci de foc la Ciulnița!

Prima etapă a play-off/play-out-ului conceput de AJF Ialomița s-a lăsat și cu ceva surprize. Bărăganul Ciulnița a trecut greu de Înfrățirea Jilavele. După o primă repriză fără goluri, Ciulnița a trecut cu 2-0 de Jilavele, prin golurile marcate, în repriza secundă, de Mihalcea și Georgescu. Principala adversară a Ciulniței, FC Rovine, a pierdut două puncte mari pe teren propriu, fiind egalată, pe finalul partidei, de Victoria Munteni Buzău. În rest, băieții de la Ion Roată au trecut de Victoria Țăndărei, iar CSM Fetești a zdrobit Abatorul Slobozia. Bărăganul Ciulnița este lider, având două puncte peste FC Rovine și 5 peste CSM Fetești. În aceste condiții, meciul din etapa viitoare, între... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2023, 11:10 (9855 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cotorca: Trimiși în judecată pentru «pornografie infantilă»

Cotorca: Trimiși în judecată pentru «pornografie infantilă»

Patru membri ai aceleiași familii, domiciliați pe raza satului Cotorca, au fost tri­miși în judecată de procu­rorii DIICOT-Structura Centrală, sub acuzația de «pornografie infantilă». Aceștia își exploatau propriii copii, producând materiale pornografice pe care le vindeau pe internet.

Se așteaptă decizia instanței Datele cuprinse în rechizitoriul întocmit de procurorii DIICOT-Structura Centrală arată faptul că doi copii minori, o fetiță și un băiețel, au fost obligați să întrețină raporturi sexuale cu cei patru adulți în grija cărora se aflau. Scenele de sex erau apoi filmate și distribuite... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2023, 15:10 (9118 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare vrea pod peste Ialomița, la calea ferată

Negocieri cu Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere

Administrația Soare vrea pod peste Ialomița, la calea ferată

La începutul lunii martie 2023, administrația Soare a solicitat Companiei Națională de Administrare a Infras­tructurii Rutiere «încheierea unui parteneriat (...) având drept obiect realizarea unei infrastructuri tip lucrare de artă». Sintaxa ascunde intenția edilului Sloboziei de a obține finanțare pentru un nou pod rutier peste Ialomița, în imediata vecinătate a podului de cale ferată, «care să permită realizarea unei alternative pentru intrarea în oraș prin zona de Vest pentru traficul către zona Moldova».

Pofta vine visând Goana administrației locale pentru lucrări... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2023, 10:55 (13000 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Încep exproprierile pentru construcția digului de apărare în zona Urziceni-Bărbulești

Guvernul României a decis

Încep exproprierile pentru construcția digului de apărare în zona Urziceni-Bărbulești

După 16 ani de așteptare, Guvernul României a decis, în urmă cu o săptămână, începerea procedurilor de expropriere a imobilelor amplasate în zona Urziceni-Bărbulești, unde Agenția Națională «Apele Române» încearcă să construiască un dig de protecție împotriva inundațiilor, pe râul Ialomița. Suprafața propusă pentru expropriere depășește 31 mii de mp.

Un demers întârziat Prima mențiune referitoare la construcția unui dig de apărare împotriva inun­dațiilor în zona Urziceni-Bărbulești a fost realizată în anul 2007 când Guvernul României aprobă, printr-o Hotărâre de Guvern, «indicatorii... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2023, 13:05 (12516 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, pe harta organizatorilor Olimpiadelor Școlare Naționale

Slobozia, pe harta organizatorilor Olimpiadelor Școlare Naționale

A devenit deja o tradiție ca județul Ialomița să organizeze Etapele Naționale ale olimpiadelor școlare. Anul acesta, două dintre cele mai importante astfel de competiții dedicate elevilor se vor desfășura, de luna viitoare, în municipiul Slobozia. «Demonstrăm că Slobozia oferă învățământ de calitate!» au subliniat oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Olimpiadele Școlare Naționale, în sfârșit, în Ialomița În anul școlar trecut, Slobozia a organizat Olimpiada Națio­nală, pentru liceu, la disciplina Limba și Literatura Română. Anul acesta, alte două Olimpiade Naționale se... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2023, 12:20 (11068 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Educație prin Șah», program realizat de Casa Corpului Didactic Ialomița

«Educație prin Șah», program realizat de Casa Corpului Didactic Ialomița

Casa Corpului Didactic din Ialomița reprezintă singura instituție din țară care a inițiat un program de instruire ce-i ajută pe profesori să poată preda la clasă elevilor cursuri de șah. Inițiativa CCD Ialomița a fost promovată de Federația Română de Șah și transformată într-un proiect public destinat formării profesionale a cadrelor didactice. Până acum peste 300 de profesori s-au înscris la acest curs.

Șah în școlile din toată țara Federația Română de Șah a inițiat un program național ce are ca scop studiul acestui sport în toate școlile din țară, de­numit «Educație prin șah». Înainte... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2023, 14:50 (9720 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ordin de protecție, emis de polițiști pe numele unui minor de 13 ani

S-a întâmplat la Slobozia

Ordin de protecție, emis de polițiști pe numele unui minor de 13 ani

Un minor de 13 ani, extrem de agresiv, a intrat în atenția polițiștilor după ce și-ar fi bătut mama. În prezent, acesta este sub monitorizare în cadrul unui centru specializat al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Polițiștii au emis pe numele său un ordin de protecție provizoriu.

Minorul este sub monitorizare Ordinele provizorii de pro­tecție au fost legiferate cu scopul de a proteja victimele violenței domestice. În baza acestor documente emise de Poliție, agresorii nu au voie să se apropie de victimele lor, iar dacă încalcă aceste restricții,... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2023, 11:10 (20960 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Peste 400 de slobozeni au ieșit la pensie mai devreme cu 2 ani

Pentru că legea le-a permis

Peste 400 de slobozeni au ieșit la pensie mai devreme cu 2 ani

La aproape un an de la modificarea legislativă care le permite persoanelor care au locuit în zone poluate să se pensioneze anticipat fără a fi penalizate, peste 400 de cetățeni din Slobozia au decis să se pensioneze. Casa Județeană de Pensii Ialomița așteaptă ca numărul pensionărilor să crească.

O lege în sprijinul pensionarilor În mai 2022, în Monitorul Oficial a fost introdusă o modificare a Legii Pensiilor, potrivit căreia persoanele care au locuit în zone afectate de poluarea remanentă au posibilitatea să se pensioneze cu 2 ani mai devreme de termen, fără a fi penalizate. În schimb... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2023, 15:15 (16448 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene nu pot oferi «meseriași» pentru piața muncii

«Învățământul dual», un eșec

Școlile ialomițene nu pot oferi «meseriași» pentru piața muncii

În plină criză de «meseriași», specialiștii din piața muncii și-au îndreptat atenția către școli, în speranța că unitățile de învățământ i-ar putea forma. Așa a apărut noțiunea de «învățământ dual», o modalitate prin care elevii îmbină teoria și practica, iar la finalul studiilor pot să obțină un loc de muncă. Ialomița încearcă de aproape 7 ani să pună bazele acestui tip de educație, însă a reușit să formeze până în prezent doar 4 clase din cele 10 promise Ministerului Educației. Angajatorii care fac parte din acest proiect susțin că oricât s-ar strădui școlile, marea problemă o reprezintă dezinteresul elevilor față de studiu și dorința de a învăța o meserie...

Ialomița are nevoie de meseriași... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2023, 11:05 (10564 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița caută sediu de închiriat

Din nou pe drumuri

Consiliul Județean Ialomița caută sediu de închiriat

Administrația jude­țeană caută un sediu administrativ de mari dimensiuni pentru a-și reloca activitatea curentă. Decizia este justificată în contextul în care Palatul Administrativ urmează să intre într-un proces de reabi­litare până la sfârșitul anului 2023. Conform condițiilor stipulate în proiectul de hotărâre supus aprobării Consiliului Județean miercuri, 29 martie 2023, noul sediu trebuie să fie amplasat «pe o rază de 2 kilometri în jurul centrului civic al muni­cipiului Slobozia». Una dintre clădirile care întrunește această condiție este fostul sediu al BCR Ialomița, aflat acum în proprietatea Oyl Company Holding AG.

Nu aduc mandatele ce aduce «reabilitarea energetică»... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2023, 12:40 (12639 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ferma Model Perieți, reabilitată cu 36 milioane de lei

Noi investiții în «cultura istorică»

Ferma Model Perieți, reabilitată cu 36 milioane de lei

Administrația județeană relansează investițiile în «cultura istorică a jude­țului». Un proiect de hotărâre supus aprobării Consiliului Județean Ialomița miercuri, 29 martie 2023, stabilește valoarea estimativă a investiției în reabilitarea Fermei Model Perieți-monument de istorie agrară «în vederea includerii în circuitul turistic». Ideea restaurării Fermei Model Perieți datează din anul 2005, după preluarea obiectivului de către Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia.

Toate vechi și nouă toate Consiliul Județean Ialomița a supus aprobării plenului un proiect de hotărâre care... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2023, 19:15 (11072 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Poștașul» Ionuț de la ANIF vrea divizie AFM în instituție

«Poștașul» Ionuț de la ANIF vrea divizie AFM în instituție

În urmă cu 3 ani, prin 2020, l-am lăsat pe Ionuț Popescu, ex-directorul de la ANIF Ialomița, plângându-și soarta de pesedist insignifiant, obligat să dea un pas în spate pentru a lăsa altuia locul călduț pe care-l ocupa fără să facă nimic. Dar uite că l-am subestimat, iar acum Ionuț, supranumit în instituție «Poștașul» pentru că asta e principala sa ocupație, să distribuie corespondența, se răzbună îmbogățindu-se în trei ani cât alți pesediști în trei mandate. Bravo, Ionuț!

Istorie la timpul prezent Ionuț Popescu ocupă de 3 ani poziția de șef serviciu TIAC (Tehnic Investiții... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2023, 18:20 (32557 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere amicală cu Oțelul

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Înfrângere amicală cu Oțelul

Conducerea Unirii Slobozia a căutat să umple golul competițional cu un meci amical care să-i țină cât de cât în priză pe elevii lui Enache Costea. S-a bătut palma cu Oțelul Galați, echipă antrenată de Dorinel Munteanu, care se află pe locul 3 în play-off, poziție ce oferă promovarea directă în Superligă. Meciul s-a jucat la Galați și a fost un bun prilej pentru ai noștri de a regla anumite meca­nisme care, în ciuda schimbării «principalului», au continuat să nu funcționeze. Așa cum știți, echipa noastră a început cu stângul play-out-ul, pierzând pe propriul teren, scor 2-3, cu CS Comunal Șelimbăr. După meciul de la Galați, perspectivele se prezintă ceva mai bine. Enache Costea... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2023, 15:50 (10550 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Încep play-off-ul și play-out-ul

Fotbal, Liga a IV-a

Încep play-off-ul și play-out-ul

Ineditul campionat 2022-2023 al Ligii a IV-a ialomițene continuă, în­cepând cu 1 aprilie 2023, cu etapele din grupele pentru promovare, res­pectiv evitarea retrogradării. După ce a înghesuit cele 18 etape ale sezonului regulat în campania de toamnă, AJF Ialomița oferă rezolvarea tutu­ror ecuațiilor în 7 meciuri (play-off) și 11 meciuri (play-out). Totul, în păgubosul sistem în care se desfășoară Liga a II-a: doar meciuri tur. Cu siguranță, ierarhia finală în play-off-ul Ligii a IV-a nu va fi edificatoare (Bărăganul Ciulnița-FC Rovine se va juca la Ciulnița, avantaj gazdele), dar ne dorim ca din această structură competițională gândită de echipa lui Vasile Bratu să iasă... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2023, 14:20 (6611 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie cu frâna trasă

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CSU Neptun Constanța 41-31 (17-13)

Victorie cu frâna trasă

CSM Unirea Slobozia a reușit să spele ceva din rușinea înfrângerii cu echipa a doua a Brăilei, în compania celor de la CSU Neptun Constanța. Meciul s-a jucat duminică, 26 martie 2023, în Sala «Andreea Nica» și, în ciuda celor 41 de goluri marcate, echipa noastră a dat impresia că poate mai mult, dar trece printr-o perioadă de relativă relaxare. Au strălucit, din nou, veteranele Cristiana Florea și Oana Bidașcu, jucătoare exponențiale pentru Slobozia, în jurul cărora va trebui construită strategia și pentru sezonul viitor. În rest, ne-a atras atenția randamentul interului Ștefania Gheorghe, dar și modul pozitiv în care trăiește handbalul simpatica extremă Diana Fînaru.

Echilibru doar un sfert de oră... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2023, 13:05 (3333 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

FCSB, a treia victorie la Activ

Fotbal feminin

FCSB, a treia victorie la Activ

Echipa de fotbal feminin a Sloboziei, care activează în Liga a II-a, trăiește o perioadă sportivă extrem de fastă. Echipa condusă de Daniela Ioniță și finanțată de Gigi Becali a obținut prima victorie în București de când evoluează sub sigla FCSB. Formația ialomițeană a trecut, la limită, scor 1-0, de Juniorul București. Cu siguranță, tânăra echipă compusă, în cea mai mare parte, din jucătoare originare din Slobozia, ar fi putut mai mult dacă ar fi avut lotul complet. Antrenorul Marius Chițoiu nu a putut să se bazeze pe jucătoarele care urmau să susțină simularea pentru examenul de Bacalaureat, astfel încât banca de rezerve a rămas complet goală. «Noi suntem în obiectiv (primele 5 locuri) și,... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2023, 11:45 (3889 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Încep lucrările la Centrul pentru Persoane Vârstnice de la Movila

Investiție de 6,6 milioane de lei

Încep lucrările la Centrul pentru Persoane Vârstnice de la Movila

Vineri, 17 martie 2023, s-a semnat contractul pentru începerea lucrărilor la Centrul pentru Persoane Vârstnice de la Movila. Investiția este finanțată din bugetul județului Ialomița și are o va­loare de 6,6 milioane de lei. Conform contractului, lucrările urmează să fie finalizate până la sfârșitul anului 2024.

Un nou Centru pentru vârstnici Consiliul Județean Ialomița finanțează construcția unui Centru pentru Persoane Vârstnice la Movila. Licitația a fost adjudecată în luna decembrie 2022 de către ACS New Antreprenor Construct SRL, iar contractul a fost semnat vineri, 17 martie 20... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2023, 15:10 (13722 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia nu va fi «oraș-martir»

Curtea de Apel a decis

Slobozia nu va fi «oraș-martir»

În urmă cu o săptămână, Curtea de Apel București a decis respingerea recursului formulat de «Asociația Luptătorilor în Revoluția din Decembrie 1989» pentru declararea orașului Slobozia drept «oraș-martir». Reamintim că Asociația a deschis acest proces împotriva Secretariatului de Stat pentru Recunoașterea Meritelor Luptătorilor Împotriva Regimului Comunist (SSRMLÎRC). În ianua­rie 2022, Tribunalul Ialomița a respins solicitarea Asociației, procesul fiind mutat la Curtea de Apel.

Visuri de revoluționar spulberate Curtea de Apel București a respins ca nefondată «excepția nulității recursului... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2023, 10:55 (13354 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Simpozion privind prevenirea delincvenței juvenile, organizat de DGASPC Ialomița

Simpozion privind prevenirea delincvenței juvenile, organizat de DGASPC Ialomița

Joi, 16 martie a.c., Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a fost gazda unui simpozion dedicat prevenirii delincvenței juvenile. La eveniment au participat parteneri ai instituției din județele Buzău, Constanța, Călărași și Argeș.

Luptă comună cu delincvența juvenilă Delincvența juvenilă re­prezintă o provocare pentru personalul din domeniul asistenței sociale din cauza faptului că numărul cazurilor se află într-o continuă creștere. Astfel, Direcția Generală de Aistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a organizat acest eveniment cu scopul de... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2023, 13:40 (11492 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

În căutarea Conacului «Bolomey»

În căutarea Conacului «Bolomey»

Pe 15 martie 2023, Consiliul Județean Ialomița a aprobat majorarea devizului de lucrări pentru Conacul «Bolomey» la 32,7 milioane de lei. În martie 2021, cand s-a semnat contractul, valoarea devizului era de 18,7 milioane de lei. De-atunci au trecut 2 ani și o pandemie... Iar autoritățile județene promit că va fi gata până în toamnă, cu 3 luni mai devreme decât scrie în contract!

Vinerea la Conac Vineri e zi scurtă! Dar la Conac se lucrează. E soare, e primăvară, e bine... Doi meșteri bocănesc pe acoperiș, unul cară un sac de ciment prin șantier, inginerul prezintă graficele de lucrări... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2023, 16:20 (17273 vizualizări - 13 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accidente la Grivița și Țăndărei

Vineri, 19 august a.c., în jurul orelor 15,30, două echipaje de pompieri din Slobozia, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au fost solicitate să intervină la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 14:55
(12103 vizualizări - 0 comentarii)


MADR acordă ajutoare excepționale producătorilor agricoli din sectorul vegetal

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), informează potențialii beneficiari că, în perioada 19 august-2 septembrie 2022 inclusiv, primește ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 12:25
(11843 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-au pierdut viața căzând într-un canal

Doi bărbați, în vârstă de 38 și 53 de ani, au murit duminică, 21 august a.c., în timp ce se aflau la serviciu. Împreună cu un alt coleg, un bărbat de 34 de ani, aceștia au încercat să curețe un canal de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 21:40
(8338 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28959, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 20 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 16:35
(1646 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la o hală de sortare a deșeurilor

Pompierii din Slobozia au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 20 august a.c., în cazul unui incendiu produs la o hală de sortare a deșeurilor, amplasată pe raza municipiului Slobozia. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 03:15
(12968 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28956, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 19 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2022, 16:50
(2160 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

Specialiștii pirotehniști din cadrul ISU Ialomița au executat joi, 19 august a.c., o acțiune de distrugere controlată a unor elemente de muniție neexplodate, identificate în urma misiunilor de asanare executate ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 19:30
(7450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții ar fi recoltat 30 ha de floarea-soarelui!

Reprezentanții unei firme cu profil agricol din Balaciu au sesizat Poliția după ce hoții ar fi recoltat 30 hectare de floarea-soarelui. Paguba provocată se ridică la peste 200 mii de lei, fiind culeasă ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:10
(7411 vizualizări - 2 comentarii)


Razie organizată de polițiști, la Țăndărei

Joi, 18 august a.c., polițiști au desfășurat o acțiune de amploare pe raza orașului Țăndărei, în vederea prevenirii infracționalității stradale și reducerea riscului de producere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:00
(4822 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: 36 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28939, fiind înregistrate 36 de cazuri noi față de ziua de joi, 18 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 16:15
(4820 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

În perioada 16-18 august a.c., copiii din cadrul gruplui de cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au participat la o tabără de vară organizată de Catedrala Urziceni. Tabăra s-a desfășurat la Bușteni, pe Valea Prahovei ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:40
(7176 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 22 august a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda expoziției de pictură, organizată de artistul Dan Constantinescu-Cocoru. Evenimetul începe de la orele 17,00. ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:00
(10008 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 242 de candidați, prezenți la ultima probă a Bacalaureatului de toamnă 2022

Sesiunea august-septembrie 2022 a Examenului Național de Bacalaureat s-a încheiat joi, 18 august a.c., cu proba la alegere a profilului și a specializării, fiind organizată la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 12:00
(13931 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, miercuri, 17 august 2022, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» Bucu și Muzeul Național ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 18:00
(11897 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 60 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 18 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28903, fiind înregistrate 60 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 17 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 16:15
(4002 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 43 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 17 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28843, fiind înregistrate 43 de cazuri noi față de ziua de marți, 16 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

17 August 2022, 16:40
(2384 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 28 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 16 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28800, fiind înregistrate 28 de cazuri noi față de ziua de luni, 15 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 16:15
(3327 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: A început Bacalaureatul de toamnă 2022

Marți, 16 august a.c., s-a desfășurat prima probă scrisă a Bacalaureatului de toamnă 2022. La nivelul județului, potrivit Inspectoratului Școlar Județean, au fost organizate 3 centre de examen. La prima ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 15:15
(30219 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au aplicat amenzi de peste 284 mii de lei

În perioada 12-15 august a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 500 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate 725 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor și ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:45
(4125 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

În minivacanța de Sfânta Maria, pompierii ialomițeni au participat la 73 de intervenții ce au vizat acordarea de prim ajutor, descarcerarea, salvarea persoanelor și animalelor din medii ostile vieții. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:15
(18474 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Printr-un comunicat de presă, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița informează că duminică, 14 august a.c., a depistat un bărbat, în vârstă de 28 de ani, din Amara, care avea asupra sa substanțe susceptibile ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 20:10
(9579 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 15 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28772, fiind înregistrate 21 de cazuri noi față de ziua de duminică, 14 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 16:10
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 14 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28751, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 13 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

14 August 2022, 16:20
(3057 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 13 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28744, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de vineri, 12 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

13 August 2022, 16:50
(1968 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 42 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 12 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28711, fiind înregistrate 42 de cazuri noi față de ziua de joi, 11 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 16:15
(2324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 100 de polițiști, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița va fi la datorie pentru ca întreaga comunitate să se bucure în liniște și siguranță de minivacanța prilejuită de sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului, precum ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 16:00
(15552 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive ale polițiștilor și jandarmilor

Joi, 11 august a.c., polițiștii și jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune de menținere a climatului de ordine publică pe raza municipiului Slobozia. În cadrul raziei, polițiștii au acționat în filtre ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 14:30
(6532 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Raportărilor contabile, la 30 iunie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că marți, 16 august 2022 este termenul limită pentru depunerea Raportărilor contabile la 30 iunie 2022. Astfel ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 13:30
(14324 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Miercuri, 10 august a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului Analiza și Prevenirea Criminalității au desfășurat o activitate de prevenire în domeniul traficului și consumului de substanțe interzise ...[citește_toată_știrea]

11 August 2022, 17:00
(11690 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna iulie 2022, valoarea sumelor colectate a fost de 97,57 milioane de lei

În luna iulie a anului 2022 Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 97,57 milioane de lei. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2022, 16:30
(19600 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...