Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Încă 3 puncte din deplasare

Handbal, Divizia A, ACS Unirea Dobroești-CSM Unirea Slobozia 34-40 (15-21)

Încă 3 puncte din deplasare

CSM Unirea Slobozia și-a onorat statutul de favorită în deplasarea de la Dobroești și s-a întors acasă cu toate cele 3 puncte. Echipa noastră a profitat din plin de experiența în plus și, după doar 8 mi­nute, s-a așezat temeinic la cârma jocului. Surprizele pregătite de conducere, De Santis și Fînaru, au fost jucătoarele care au deschis scorul. Soreanu a făcut 3-0, iar apoi a venit unica tresărire de orgoliu a gazdelor. În minutul 8, era 4-4 și venea momentul de evadare al formației pre­gătite de Constantin Frîncu. Marcăm din toate pozițiile, poarta ne ajută cât e necesar și ducem meciul la un avantaj de 6 goluri, la pauză. Repriza secundă înseamnă conservarea avantajului, minute pentru toate... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2023, 13:05 (14276 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Egal amical, cu Voința Limpeziș

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Egal amical, cu Voința Limpeziș

După ce zăpada căzută săptămâna trecută a dat peste cap calendarul de pregătire al Recoltei (lucru valabil pentru multe echipe din eșaloanele inferioare), în weekend totul a revenit la normal. Echipa antrenată de Adrian Cristea s-a duelat, pe stadionul «Prefab» din Modelu, cu buzoienii de la Voința Limpeziș. Deși ocupă doar locul 9 în seria a 3-a din Liga a III-a, adversara Recoltei a trecut prin mai multe schimbări în această iarnă, principala fiind instalarea lui Younes Hamza, tunisianul care, în urmă cu 10 ani, făcea furori la Petrolul, în funcția hibrid de antrenor-jucător. Recolta a obținut un egal, 2-2, ambele goluri fiind marcate de experimentatul Adrian Răduca, cu semnificativa contribuție... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2023, 11:10 (7197 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a cheltuit 20,7 milioane de lei pentru investiții

În 2022

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a cheltuit 20,7 milioane de lei pentru investiții

Investițiile în Sănătatea ialomițenilor repre­zintă o prioritate pentru autoritățile locale și centrale. Astfel, anul trecut, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a beneficiat de fonduri în valoare de 20,7 milioane de lei pentru achiziționarea de echipamente medicale. Pentru anul în curs, sumele sunt aproximativ similare.

Investiții în Sănătate Cele 20,7 milioane de lei de care Spitalul Județean de Urgență Slobozia a beneficiat în anul 2022 pentru investiții provin de la Consiliul Județean Ialomița și Ministerul Sănătății. Potrivit listei de inventar realizată de reprezentanții unității... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2023, 14:05 (16151 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Proiectele Sloboziei, blocate de procese

De mai bine de 10 ani prin instanțe

Proiectele Sloboziei, blocate de procese

Trei dintre investițiile majore ale Sloboziei sunt blocate de litigiile apărute între constructori și autorități. Cel mai vechi dintre procese vizează investiția în stația de epurare a orașului, a cărei valoare s-a ridicat la 28,6 milioane de lei. O a doua inves­tiție blocată este cea pentru stația de tratare a orașului, investiție a cărei valoare se ridică la 7,84 milioane de lei. Însă cele mai multe procese în instanță, 15 conform informațiilor pu­blice, au fost generate de investiția pentru reabi­litarea Pieței Revoluției, unde s-au realizat până acum lucrări în valoare de 19,5 milioane de lei.

Scandalul Dytras a ajuns în instanță în 2011... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2023, 09:50 (11589 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Magicul Gabriel

Un nou star la «Românii au talent»

Magicul Gabriel

Are 12 ani și videoclipul lui are 3,4 milioane de vizualizări... E din Amara, dar învață la Slo­bozia. E atras de pop-opera, dar și-ar fi dorit ca profesoara lui să fie Mihaela Runceanu. Îl cheamă Gabriel Mardale și este una dintre revelațiile emisiunii «Românii au ta­lent». Și tuturor celor care i-au apreciat performanța le mulțumește și pe această cale: «Le mulțumesc tutu­ror celor din Ialomița. Ei au fost primul meu public și nu o să îi uit niciodată!».

Visul de copil al lui Gabriel Gabriel Mardale a devenit, la numai 12 ani, una dintre revelațiile actualei ediții a emisiunii «Românii... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2023, 12:40 (14371 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița intră în vacanță în ultima săptămână a lunii februarie

Elevii din Ialomița intră în vacanță în ultima săptămână a lunii februarie

Conform noilor modificări aduse de Ministerul Educației, fiecare Inspectorat Școlar din țară a avut obligația de a decide în ce perioadă din luna februarie 2023 va programa vacanța de o săptămână a elevilor. Ialomița, alături de alte 29 de județe, a stabilit ca elevii să intre în vacanță în ultima săptămână a lunii, în perioada 20-24 februarie 2023.

O săptămână de vacanță Noile modificări aduse anul trecut de Ministerul Educației au vizat și perioada vacanțelor școlare. Astfel, oficialii de la București au dat posibilitatea Inspectoratelor Școlare să aleagă perioada în care elevii vor... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2023, 16:55 (20465 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Salubrizare cu Mariana Iancu la Slobozia

Salubrizare cu Mariana Iancu la Slobozia

Ialomița are ADI ECOO 2009, iar Urziceni a investit 1 milion de euro în salubrizare... Slobozia o are pe Mariana Iancu! A acceptat funcția de șef al Serviciului de Salubrizare din cadrul DADP pe 15 decembrie 2022. Și, într-o lună jumătate, a demonstrat că poate genera schimbările pe care orașul le așteaptă...

Semne bune anul are În dimineața zilei de 1 ianuarie 2023, la orele 5,00, angajații DADP măturau Piața Revoluției din Slobozia. Trecuseră numai două săptămâni de la preluarea Serviciului de Salubrizare din cadrul DADP de către Mariana Iancu. Și era prima dată când autoritățile... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2023, 12:20 (20882 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii locali devin angajați ai Poliției ialomițene

Polițiștii locali devin angajați ai Poliției ialomițene

bonus: Candidat cu probleme penale, la concursurile organizate de IPJ

Recrutarea din sursă externă, alternativa utilizată de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița pentru a umple «golurile» rămase în urma pensionărilor masive din sistem, aduce la concursurile organizate candidați ale căror calități ridică unele semne de întrebare. Astfel, mai mulți angajați ai structurilor de Poliție Locală din cadrul primăriilor ialomițene s-au înscris la testările organizate de IPJ Ialomița pentru ocuparea funcțiilor de subofițeri în cadrul posturilor de Poliție Rurală. Doi dintre ei au și reușit să promoveze, iar în prezent au devenit angajați ai Poliției Române.

De la Poliția Locală, la Poliția Română... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2023, 13:55 (19178 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vali Silica Tudor nu vrea să fie murdărită. Imaginea Spitalului!

La Fetești

Vali Silica Tudor nu vrea să fie murdărită. Imaginea Spitalului!

Și pentru că tot veni vorba de subprefecți, nu putem închide ediția de săptămâna asta a ziarului fără a consemna protestul public al ex-subprefectei Vali Silica Tudor, ajunsă între timp director al Spitalului «Anghel Saligny» din Fetești. Că așa e cu cadrele de nădejde ale sistemului... Nu sunt niciodată aruncate la coșul de gunoi al administrației, ci se reciclează!

Cheala își pune singură mâna-n cap
În weekendul trecut, patru dintre medicii Spitalului «Anghel Saligny» din Fetești anunțau pe rețelele de so­cializare că vor demisiona. Printre motivele care ar fi stat la baza deciziei... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2023, 09:50 (10325 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Control al Gărzii Naționale de Mediu la Clean Tech Internațional Ciulnița

Control al Gărzii Naționale de Mediu la Clean Tech Internațional Ciulnița

Garda Națională de Mediu a început în urmă cu o săptămână un amplu control la fabrica de­ținută de Clean Tech Internațional în localitatea Ciulnița. Verificarea vizează modul în care socie­tatea respectă măsurile dispuse privind poluarea olfactivă generată de activitatea fabricii. Declanșarea acestei acțiuni are la bază și demersurile pe care le-au făcut reprezentanții Avocatului Poporului, prin biroul din Slobozia al instituției, în ceea ce privește identificarea unei soluții pentru eliminarea problemelor de mediu.

Verificări în curs Controlul Gărzii Naționale de Mediu survine unei... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2023, 13:55 (15535 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Subprefectul Babagianu a găsit vinovații pentru blocarea drumurilor județene

Subprefectul Babagianu a găsit vinovații pentru blocarea drumurilor județene

Intrat într-un con de umbră în ultimele luni, subprefectul Baba­gianu revine din nou în spațiul public, pe sticla televizoarelor, la oră de maximă audiență. Domnia sa este surprins de către un reporter Rea­litatea TV, în exercițiul funcțiunii (ha, ha, ha!), în timp ce anchetează vinovații pentru blocajele de pe una dintre șoselele care leagă Buzău de Ialomița. Demonstrația subprefectului Babagianu în fața camerelor de luat vederi este penibilă. «Colegii dumneavoastră șoferi care s-au răsturnat, este corect ce-au făcut? Dacă ei nu se răsturnau mai stăteați dumneavoastră aici? S-au răsturnat pentru că nu au respectat viteza legală și condițiile meteo. Au mers regulamentar?» prezintă subprefectul... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2023, 10:10 (18334 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Intergroup Engineering SRL cere plata unor penalități de 150 mii de lei lunar Primăriei Amara

Negociere eșuată

Intergroup Engineering SRL cere plata unor penalități de 150 mii de lei lunar Primăriei Amara

Scandalul public legat de datoria pe care administrația locală o are către firma de consultanță Intergroup Engineering SRL este departe de a se încheia. După îndelungi negocieri privind plata penalităților ce decurg dintr-un contract încheiat în 2016, societatea cere acum Primăriei Amara să plătească, lunar, 150 mii de lei. Valoarea inițială a plăților a fost de 40 mii de lei lunar... Somația blochează activitatea instituției, iar toate demersurile pentru a evita colapsul financiar au eșuat.

Istoria unui scandal În anul 2016, Primăria Amara încheie un contract, în valoare de 132500... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2023, 12:20 (15266 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 500 milioane de euro (și) pentru Ialomița

A fost semnat Studiul de Fezabilitate pentru Drumul Expres TransRegio

Investiție de 500 milioane de euro (și) pentru Ialomița

Vineri, 27 ianuarie 2023, președintele Consi­liului Județean Ialomița, Marian Pavel, a semnat contractul privind rea­lizarea studiului de fezabi­litate pentru Drumul Expres TransRegio Galați-Brăila-Slobozia (Ialomița)-Drajna-Autostrada A2-Chiciu (Călărași). Proiectul privind Drumul Expres TransRegio reprezintă cea mai mare investiție din județul Ialomița și vizează implementarea de proiecte majore în infrastructura de transport în zona de Est și Sud a țării.

Încet, dar sigur La un an de la semnarea protocolului de colaborare dintre CNAIR și «Asociația de Dez­voltare Intercomunitară... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2023, 19:20 (4461 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lot de 24 de jucători pentru cantonament

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Lot de 24 de jucători pentru cantonament

Perioada de pregătire a Unirii Slobozia a intrat în zona cea mai intensă. Elevii lui Costel Enache lasă în urmă zăpezile Sloboziei și merg, nu prea departe, la Snagov, pentru un cantonament de 12 zile. Ca în orice astfel de stagiu, se va lucra mult la partea fizică, dar și la cea tehnico-tactică. «Chinul» va culmina cu 4 meciuri amicale, 3 dintre acestea cu echipe de Liga a II-a, iar unul cu un adversar de Liga a III-a. Astfel, pe 1 februarie 2023, Unirea va avea ca adversar echipa prahoveană CS Blejoi, lider autoritar în seria a 5-a din Liga a III-a. Pe 4 februarie 2023, ialomițenii vor juca cu Progresul Spartac, pe 8 februarie 2023 cu Metaloglobus, iar pe 10 februa­rie 2023 cu Dinamo. Practic... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2023, 17:05 (9018 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are un buget de 630,3 milioane de lei

În anul 2023

Consiliul Județean Ialomița are un buget de 630,3 milioane de lei

Joi, 19 ianuarie 2023, Consiliul Județean Ialomița a organizat o dezbatere publică privind bugetul anului 2023. Conform informațiilor oficiale prezentate în cadrul întâlnirii, autoritățile județene au la dispoziție 630,3 milioane de lei pentru susținerea cheltuielilor de funcționare și a cheltuielilor de dezvoltare aferente anului în curs. Bugetul anului 2023 este cu aproximativ o treime mai mare decât cel al anului precedent. Una dintre principalele surse financiare care a permis majorarea acestui buget o reprezintă finanțările europene. Bugetul prezentat în cadrul dezbaterii publice din 19 ianuarie a.c. va fi aprobat în plenul ședinței Consi­liului Județean Ialomița de marți, 31 ianuarie 20... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2023, 16:20 (13016 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Succes așteptat, cu ultima clasată

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-Spartac București 39-15 (15-8)

Succes așteptat, cu ultima clasată

Etapa a 14-a din acest sezon ne-a oferit un moment de respiro, un meci în care, cu tot respectul pentru adversar, s-a pus doar problema diferenței de scor. Spartac București impresionează prin încăpățânarea cu care acest proiect este menținut an de an, în ciuda lipsei rezultatelor. Spartac este pe ultimul loc, cu doar un punct scos din 12 meciuri. În echipa bucureșteană am revăzut-o pe Cristina Antohe, fosta noastră portăriță din sezonul 2020-2021. Ne-a surprins să o găsim în lotul oaspetelor pe Bianca Dinuț, inter dreapta și mare speranță în urmă cu vreo 5-6 ani. La Unirea Slobozia, antrenorul Constantin Frîncu încă nu se poate baza pe Ștefania Gheorghe, Valentina Leuștean și Naomi Vasile, accidentate... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2023, 12:55 (13513 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

CSM Unirea Slobozia a câștigat faza județeană

Handbal, Junioare 4

CSM Unirea Slobozia a câștigat faza județeană

Un adevărat maraton handbalistic a fost găzduit de Sala «Andreea Nica» din Slobozia duminică, 29 ia­nuarie 2023. Aici s-a desfășurat faza pe județ a campionatului de handbal feminin, junioare 4. Și, deși, cu o zi înainte, organizatorii erau sceptici («nu știu câți or să vină pe o vreme ca asta...»), prezența a fost de 100%. Ne-am bucurat să vedem zeci de mici handba­liste luând în piept aerul primelor competiții. Ne place faptul că handbalul prinde rădăcini tot mai adânci la Țăndărei și Urziceni. Slobozia și Fetești sunt mai vechi în această frumoasă poveste, iar Mihail Kogălniceanu este un fenomen aparte despre care am mai povestit și, cu siguranță, o vom mai face. Concret, au fost 10 meciuri... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2023, 11:10 (15693 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Abuzurile sexuale asupra minorilor, greu de investigat

Se întâmplă în Ialomița

Abuzurile sexuale asupra minorilor, greu de investigat

Un studiu realizat în 2021 de către «Salvați Copiii România», ale cărui rezultate au fost făcute publice în ianuarie 2023, relevă faptul că tot mai mulți copii sunt victime ale abuzului sexual. Ialomița a fost inclusă la rându-i în această cercetare, datele specialiștilor fiind corelate cu cele ale Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Dincolo de statistici, modalitatea prin care autorii sunt trași la răs­pundere evidențiază indiferența organelor judiciare și instanțelor de a pedepsi astfel de fapte.

Statistici îngrijorătoare Organizația «Salvați ... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2023, 14:20 (13525 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia are peste 100 de obiective de investiții în 2023

Administrația Soare vrea în Cartea Recordurilor

Slobozia are peste 100 de obiective de investiții în 2023

bonus: S-a semnat contractul pentru Sala de Sport Polivalentă de peste 65 milioane de lei!

Administrația Soare are la dispoziție pentru anul 2023 un buget de 306 milioane de lei. Obiectivul declarat al acestui an îl reprezintă continuarea investițiilor inițiate în anul precedent si demararea altora noi. Bugetul urmează să fie aprobat în următoarea ședință a Consiliului Local Slobozia.

Un nou record pentru bugetul orașului Administrația Soare a făcut publice primele date privind bugetul Sloboziei pentru anul 2023. Conform informațiilor oficiale, bugetul pentru acest an se ridică la 306,1 milioane de lei. Suma este considerată una record, în condițiile în care în anul 2021... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2023, 10:05 (16635 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Lipsa medicilor a lăsat fără linie de gardă Secția Pediatrie

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Lipsa medicilor a lăsat fără linie de gardă Secția Pediatrie

Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a rămas fără linie de gardă, preț de o săptămână, după ce doi dintre medici s-au îmbolnăvit. Voci din cadrul unității medicale dau vina pe managementul deficitar al Secției, în timp ce mana­gerul Liviu Patrichi susține faptul că situația este generată de lipsa specialiștilor. «În februarie vom încheia contracte cu alți doi medici pediatri!» a declarat Liviu Patrichi.

Transferuri repetate la Spitalul Călărași În cadrul Secției Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia își desfă­șoară activitatea trei medici titulari... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2023, 12:40 (7096 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Polițiștii au oprit un autoturism pentru viteză excesivă și au descoperit... un țepar de cerale!

Un bărbat, de 33 de ani, din orașul Strehaia, județul Mehedinți este cercetat penal de polițiștii feteșteni pentru înșelăciune, după ce, cu ocazia unei tranzacții cu cereale, a înșelat un cetățean cu peste ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:32
(11062 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Fără permis și cu mașina neînmatriculată a lovit un pieton, părăsind locul accidentului

În cursul dimineții de luni, 13 septembrie, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:31
(18468 vizualizări - 2 comentarii)


Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16278 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16878 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16387 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21505 vizualizări - 1 comentariu)


«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:01
(18640 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Comerțul ilicit, în atenția polițiștilor

Sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii din Urziceni au executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii activităților de comerț ilicit în zona Pieței și a Oborului din municipiu. În cadrul acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:00
(17102 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se fură capace de canalizare

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 12 spre 13 septembrie, o echipă de siguranță publică mixtă polițist-jandarm-polițist comunitar a depistat, pe strada Independenței din Fetești, un tînăr de 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 15:58
(18479 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Stelnica

«Biblionet» la Stelnica

Primăria și Consiliul Local Stelnica, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Biblioteca Comunală «Ion Ghelu Destelnica» vor inaugura oficial noul serviciu gratuit de bibliotecă «Biblionet-lumea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 12:04
(19747 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean raportează evaziunea pentru luna august 2010

Potrivit unei informări a Direcției Genrale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii august inspectorii instituției au efectuat 180 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:35
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Prinsă în flagrant în timp ce dădea șpagă

Vineri, 10 septembrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița, în colaborare cu polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au prins în flagrant o persoană din Ciulnița în timp ce încerca să mituiască ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:34
(21387 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ciulnița șpagă


Accidente: Începător la volan, a intrat într-o căruță. S-a izbit de un tractor și a murit pe loc. Biciclistă băută, acroșată de o mașină

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost ușor rănite în urma a trei accidente produse pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției prin 112, vineri, 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(18470 vizualizări - 1 comentariu)


Depistat fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat și cu număr fals

Polițiștii Serviciului Rutier aflați în activitatea de supraveghere și control al traficului rutier pe DN2A, pe raza localității Misleanu, au oprit pentru control un autoturism cu număr de înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(16469 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, afară de pe șosele!

Efective ale Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu reprezentanții RAR filiala Ialomița au acționat pe raza municipiului Fetești avînd drept scop scoaterea în afara părții carosabile a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(13296 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești rable


Țăndărei: Tînăr arestat

Polițiștii din Țăndărei au identificat și reținut un tînăr de 21 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis la data de 3 septembrie a.c. un mandat de executare a pedepsei de 1 an ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(17474 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Polițiștii feteșteni au acționat pe raza municipiului, activitățile întreprinse urmărind prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență în zona barurilor, discotecilor și a altor locuri pretabile ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:41
(16341 vizualizări - 0 comentarii)


Comandantul Poliției Slobozia, Cristian Ivan, prezent la «Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ» de la Sibiu

Vineri, 10 septembrie a.c., s-a încheiat la Sibiu Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ din cadrul inspectoratelor de poliție județene. La întîlnire a participat, din partea Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 14:22
(17671 vizualizări - 0 comentarii)


Rechizite gratuite de la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Copiii proveniți din familii nevoiașe vor primi rechizite cu titlu gratuit oferite de Centrul de consiliere și sprijin pentru familiile aflate în dificultate din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 09:02
(18729 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist la fiecare școală

Peste 200 de polițiști ialomițeni vor participa în cele 120 de unități de învățămînt la deschiderea noului an școlar. «Zona unităților de învățămînt va fi supravegheată de patrulele de siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:48
(17725 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-au intoxicat în pivniță cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. O femeie a murit!

Trei persoane s-au intoxicat cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. Tragedia s-a petrecut la Fetești, în cartierul Fetești-Gară, vineri, 10 septembrie. Proprietarul, în vîrstă de 62 de ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:29
(11893 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești tragedie


13 septembrie-Ziua Pompierilor se desfășoară la liceul «Al. I. Cuza»

În fiecare an, la 13 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița sărbătorește Ziua Pompierilor din România. Pentru că anul acesta sărbătoarea coincide cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:15
(10513 vizualizări - 0 comentarii)


Ciupercă reclamă evaziunea fiscală: «În Port la Constanța ajung prin Ialomița, în fiecare noapte, sute de mii de tone de cereale!»

Joi, 9 septembrie, după-amiază, autoritățile locale și județene s-au întrunit în ședința lunară de lucru a Colegiului Prefectural. De această dată lucrările Colegiului s-au axat pe infracționalitatea înregistrată ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 06:14
(19513 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bucu, Ograda și Colelia

Trei incendii la gospodăriile populației s-au petrecut în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., începînd cu ora 10.15, cînd la dispeceratul Inspectoratului s-a anunțat faptul că anexa unei gospodării ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:18
(19646 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o stație de irigații

Marți, 7 septembrie, în jurul orei 16.30, jandarmii grupei de intervenție Urziceni, aflîndu-se în patrulare pe un tronson al conductelor magistrale de transport produse petroliere din zona comunei Lilieci ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:03
(18227 vizualizări - 0 comentarii)


Instalarea noului preot la Armășești

Instalarea noului preot la Armășești

Duminică, 5 septembrie 2010, preacucernicul părinte Stancu Bogdan Ionuț, protoiereu de Urziceni, a participat în comuna Armășești la slujba de instalare a noului preot paroh, Munteanu Cristian Ionuț. La ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:55
(25140 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Bătrînă dispărută de la domiciliu, găsită în mai puțin de patru ore de la sesizare

Miercuri, 8 septembrie, la ora 16.00, agenții Postului de Poliție Maia au fost sesizați de către un localnic de 57 de ani, despre faptul că mama sa, în vîrstă de 87 de ani, diagnosticată cu amnezie temporară ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:51
(17993 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia dispărută


Furturile de pe cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de 8/9 septembrie a.c., efectivele Biroului de Ordine Publică Fetești, în colaborare cu lucrători ai Inspectoratului Județean al Poliției de Frontieră Ialomița și Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:49
(15213 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

În cursul zilei de ieri, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au organizat și executat o acțiune ocazie cu care a fost prins și reținut un bărbat de 37 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:47
(20633 vizualizări - 3 comentarii)


350 de carnete reținute ca urmare a consumului de alcool la volan

În primele opt luni ale anului 2010, în urma acțiunilor desfășurate de polițiști pentru combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului, au fost reținute 350 de permise de conducere. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:45
(17452 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...