Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Crimă în orașul Amara: Omorât de prietenul de pahar

Crimă în orașul Amara: Omorât de prietenul de pahar

Un bărbat de 49 de ani a fost înjunghiat în zona gâtului, după o altercație cu prietenul de pahar. Bărbatul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia însă a murit în timp ce primea îngrijiri medicale. Cel care l-a agresat este acum arestat pentru 30 de zile.

Ancheta este în curs Duminică, 22 ianuarie a.c., bărbatul de 49 de ani s-a întâlnit cu agresorul său, în vârstă de 51 de ani, la un bar de pe raza orașului Amara. Aceștia au consumat băuturi alcoolice, iar apoi s-au luat la ceartă. Enervat peste măsură de către prietenul de pahar, bărbatul de 51 de ani a luat o... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2023, 14:10 (19633 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Amara crimă

EVENIMENT

Urban SA Slobozia declanșează «revoluția» potabilizării apei în Ialomița

Scump, dar inevitabil

Urban SA Slobozia declanșează «revoluția» potabilizării apei în Ialomița

Un Raport al Direcției de Sănătate Publică Ialomița susține că, la sfârșitul anului 2022, 36 de administrații locale nu au autorizație sanitară de funcționare pentru furnizarea de apă în sistem centra­lizat. În replică la aceste informații publice, Urban SA Slobozia, operatorul regional de apă al județului, respinge concluziile Raportului. «Urban SA are autorizație sanitară de funcționare din 2016! E drept, ea este condiționată de respectarea unui program de măsuri pentru potabilizarea apei... Anul acesta, cu ajutorul oferit de Consiliul Județean Ialomița și sprijinul autorităților locale, sperăm să finalizăm investițiile impuse în cadrul programului de măsuri!» declară Adrian Stoicescu, directorul... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2023, 09:50 (14119 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 36 de localități care nu au servicii de apă autorizate sanitar

Ialomița are 36 de localități care nu au servicii de apă autorizate sanitar

Un raport al Direcției de Sănătate Publică arată faptul că în Ialomița există 36 de administrații care furnizează apa în sistem centralizat fără autorizație sanitară de funcționare. Prefectura Ialomița a cerut tuturor administrațiilor locale să ia măsuri pentru remedierea situației și să urgenteze aceste proceduri. Această stare de fapt este cunoscută la nivelul jude­țului Ialomița de mai bine de 20 de ani. Guvernul României a alocat prin PNDL 2 peste 170 milioane de lei pentru «lucrări de reabilitate, moder­nizare sau extindere a rețelelor de apă din județul Ialomița». La acest moment, rezultatele încă se lasă așteptate.

Mai rău nu se poate... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2023, 09:55 (16550 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Părinții adolescentelor reclamă, Poliția Locală Slobozia tace!

Noi dezvăluiri

Părinții adolescentelor reclamă, Poliția Locală Slobozia tace!

Val de reacții în spațiul public după ce ziarul nostru a dezvăluit cazul agentului Poliției Locale Slobozia care a invitat «la plimbare» o elevă a unui liceu din Slobozia pentru a nu-i aplica o sancțiune. Mai mulți părinți revoltați reclamă faptul că bărbatul nu ar fi la prima abatere de acest gen. În urmă cu 2 ani, o altă fată ar fi fost abordată de către agent, într-o manieră similară.

Se așteaptă decizia Comisiei de Disciplină În urmă cu o săptămână, ziarul nostru relata despre cazul agentului V.D.M, din cadrul Poliției Locale Slobozia, intrat în atenția Comisiei de Disciplină a... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2023, 12:20 (19903 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bustul lui Barbu Catargiu, întâiul prim-ministru al României Moderne, dezvelit la Maia

164 de ani de la Unirea Principatelor Române

Bustul lui Barbu Catargiu, întâiul prim-ministru al României Moderne, dezvelit la Maia

Important moment istoric, Unirea Principatelor Române din timpul domnitorului Alexandru Ioan Cuza, a fost marcat de către oficialii administrației județene printr-o serie de manifestări publice, desfășurate în comuna ialomițeană Maia. În cadrul evenimentelor a fost dezvelit bustul lui Barbu Catargiu, întâiul prim-ministru al României.

Maia, localitatea lui Barbu Catargiu Localitatea Maia nu a fost aleasă întâmplător pentru desfășurarea manifestărilor publice dedicate zilei de 24 Ianuarie când, în urmă cu 164 de ani, s-a realizat Unirea Principatelor Române. Barbu Catargiu, întâiul prim... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2023, 18:20 (6606 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie categorică în amicalul cu Abatorul

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Victorie categorică în amicalul cu Abatorul

A devenit tradiție ca Unirea să înceapă perioada de pregătire, fie vară, fie iarnă, cu un amical contra concitadinei Abatorul. La fel s-a întâmplat și sâmbătă, 21 ianuarie 2023, când formația antrenată de Costel Enache și-a etalat, cum era de așteptat, superioritatea. Enache a început meciul în formula: Păduraru-Dorobanțu, Lazăr, Perju, Toma-Coadă, Stăiculescu-Bolohan, Afalna, Mustacă-Rus. Multe nu sunt de spus, mai ales că scorul final a fost 7-1, iar la pauză, 5-0. David Stăiculescu, mijlocaș aflat în probe, a deschis scorul. Apoi, Ionuț Coadă a livrat 3 goluri în poarta adversă, dovedind că pofta de a înscrie nu l-a părăsit. Reamintim că Ionuț Coadă, mijlocaș venit în vara lui 2021 de la Politehnica... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2023, 17:20 (5723 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jocheul din Fetești care vorbește limba cailor

Campion național al României în 2022

Jocheul din Fetești care vorbește limba cailor

«Caii sunt ca oamenii. Trebuie să îi iubești ca să le înțelegi limba!» ne spune Virgil Ion Munteanu. Are 37 de ani și 46 de kilograme. Și este campionul național al curselor de călărie din România în anul 2022. S-a născut la Fetești și tot ce-i place să facă pe pământul ăsta e să aibă grijă de cai. Iar pentru Galini, iapa cu care a câștigat în octombrie Marele Premiu «Centenarul Încoronării Regelui și Reginei României Mari», a plecat până în Grecia...

Omul care vorbește cu caii L-am cunoscut la Fetești, de Bobotează. Modest și recunoscător, mulțumind orașului și feteștenilor prezenți... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2023, 16:10 (12323 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

N-au avut nicio emoție

Handbal, Divizia A, CS Rapid București-CSM Unirea Slobozia 30-34 (10-19)

N-au avut nicio emoție

CSM Unirea Slobozia și-a oblojit rana suferită la meciul cu Știința București printr-o victorie, fără emoții, obținută în fața echipei secunde a Rapidului București. Adversara a avut în componență, în special, jucătoare foarte tinere, aflate în zorii carierei la senioare. Excepție a făcut Alexandra Trifan, fostă Preda, care, la 33 de ani, este creierul tinerei echipe feroviare. Alexandra Trifan și Raluca Băcăoanu sunt singurele handbaliste rămase în activitate din cele 20 care au alcătuit primul lot de senioare al Unirii Slobozia, în 2008. A fost un meci pe care echipa noastră și l-a făcut ușor încă din start. Așa cum s-a întâmplat mai mereu cu echipele care nu au ca obiectiv primele locuri, prima... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2023, 13:05 (7772 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Succes amical, cu puștii Unirii

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Succes amical, cu puștii Unirii

Recolta Gheorghe Doja a dat startul pregătirii sperând ca, după cele 3 me­ciuri rămase din sezonul regulat, să fie printre cele 4 echipe care vor continua în play-off. Galben-roșii au bifat și primul meci amical al acestei perioade, disputat la Bucu, în compania echipei U19 a Unirii Slobozia, pregătită de antrenorul Ion Ionescu. Pentru acest joc, antrenorul Recoltei, Adrian Cristea, a început în formula Răducanu-Petre, Ene, Lungu, Andrei-Alexe, Barabaș, Tănase, Drăgan, Răduca-Anton. Au mai jucat Oprea, Toma, Popescu, Mălureanu și Comșa. Din varii motive, nu au evoluat Năstase, Chebac și Eavaz. Recolta s-a impus cu 7-1. Adrian Răduca a marcat 4 goluri, fiind suplinit de Ionuț Drăgan, Vlăduț Popescu... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2023, 11:25 (7750 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Răzvan Mărăcine, în finala națională de 8 a cadeților

Scrimă

Răzvan Mărăcine, în finala națională de 8 a cadeților

Obișnuiți să notăm desele performanțe obținute de răsfățați ai podiumului cum ar fi Iulian Teodosiu, George Dragomir, Răzvan Stănescu, Eduard Dragomir sau Cristian Gavrilă, omitem, deseori, progresele făcute de sabrerii aflați la început de drum. Iar pătrunderea lui Răzvan Ruben Mărăcine în Sferturile de finală ale Campionatului Național de sabie individual, cadeți, finala de 8, cum le place scrime­rilor să spună, nu poate fi trecută cu vederea. A fost o competiție dificilă, cu 53 de sportivi la start. În primul tur, Răzvan Mărăcine a trecut cu 15-0 de ieșeanul Ștefan Tomac. În Optimi, Răzvan l-a depășit pe stelistul Nichita Nistor, cu 15-9. Sabrerul slobozean s-a oprit în Sferturi, pierzând în... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2023, 10:40 (10813 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Halucinațiile apocaliptice ale țățicii Rodica

Halucinațiile apocaliptice ale țățicii Rodica

Geloasă că laboratoarele chinezești au croit deja colecția 2023 a Covidului, țățica Rodica contracarează la baionetă. Într-o postare vitupe­rantă cu care ne-a zgâriat retina zilele trecute, domnia sa anunță apocaliptic că toți românii care au făcut vaccinul vor muri și că e musai ca până atunci să dăm statul în judecată. Care va să zică, se poate?! Că dacă o spune doamna senator, e musai să fie adevărat... N-a spus ea că în România politicienii mint și fură?! A spus! N-a spus ea că e timpul patrioților AUR?! Păi, a spus! N-a spus ea că Iohannis e președintele germanilor?! Da, vă asigurăm, a spus-o și pe-asta! Și că Eminescu încă-i viu, și că directorul Spitalului din Slobozia și-a făcut bloc și... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2023, 14:20 (19073 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul «CAR Învățământ Slobozia» a ajuns la DNA

Dosarul «CAR Învățământ Slobozia» a ajuns la DNA

Ancheta începută la Slobozia privind activitatea frauduloasă a angajatelor CAR Învățământ Slobozia IFN a fost declinată către Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală. Reprezentanții DNA susțin că dosarul se află în ana­liză, urmând să stabilească următoarele demersuri procedurale pentru ca vinovații să fie trași la răspundere. Reamintim că prejudiciul în această cauză depășește 49 milioane de lei și a fost creat vreme de aproape două decenii.

Filmul unei anchete CAR Învățământ Slobozia IFN este cea mai veche entitate financiar-nebancară din județ, fiind înființată încă din... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2023, 09:55 (10629 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Senatorul AUR Adrian Costea a lansat la Țăndărei monografia lui Paul Georgescu

Senatorul AUR Adrian Costea a lansat la Țăndărei monografia lui Paul Georgescu

Pornind de la un articol publicat în ziarul nostru, senatorul AUR Adrian Costea a lansat vineri, 13 ianuarie 2023, volumul «Viața și opera lui Paul Georgescu». Monografia a fost scrisă de către nepoata criticului literar Paul Georgescu, profesoara Jeni Stanciu, acum trecută în neființă.

Un gest onorant, o reparație necesară Ca urmare a aparției, în aprilie 2022, a unui articol privind mono­grafia nepublicată a singurei personalități culturale a orașului Țăndărei, criticul Paul Georgescu, senatorul AUR Adrian Costea a decis să sprijine acest demers cultural. După 9 luni de eforturi... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2023, 16:05 (12725 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a finalizat restaurarea Bisericii de Lemn «Sfântul Nicolae» din Slobozia

Bani europeni pentru istoria Ialomiței

S-a finalizat restaurarea Bisericii de Lemn «Sfântul Nicolae» din Slobozia

Proiectele privind salvarea patrimoniului cultural ialomițean, inițiate de Consiliul Județean Ialomița și finanțate de Uniunea Europeană, prind contur. În urmă cu o săptămână, la Slobozia, s-au recepționat lucrările de restaurare a Bisericii de Lemn «Sfântul Nicolae». Valoarea totală a proiectului a fost de 2,5 milioane de lei.

Reabilitare cu fonduri europene În anul 2019, Consiliul Județean Ialomița a semnat contractul de finanțare pentru lucrările de reabilitarea și restaurarea picturilor din incinta Bi­sericii de Lemn «Sfântul Nicolae» din Slobozia, aflată în patrimoniul Muzeului... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2023, 11:40 (14135 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul Silviu-Titus Păunescu susține proiectul «Spitalul AUR»

Deputatul Silviu-Titus Păunescu susține proiectul «Spitalul AUR»

Începutul de an 2023 marchează revenirea pe scena pu­blică a parlamentarilor ialomițeni. Unul dintre cei mai activi, deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu, declară că obiectivul principal al acestui an este sprijinirea eforturilor Alianței pentru Unirea Românilor de a înființa un spital mobil. «Ca obiectiv principal al partidului, pentru prima parte a anului, avem proiectul unui spital mobil, care a fost aprobat de membrii AUR în Congresul Extraordinar din 2 decembrie 2022...» susține Silviu-Titus Păunescu.

AUR în 2023 În decembrie 2022, la Congresul Național al AUR, s-a adoptat, printre... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2023, 16:50 (5538 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe harta zonelor sărace ale României

Ialomița, pe harta zonelor sărace ale României

Ministerul Dez­voltării, Lucrărilor Publice și Adminis­trației a dat publici­tății un raport cu privire la dezvol­tarea economică a României. Cuprins în documentul oficial, județul Ialomița se situează pe ultimele locuri din acest punct de vedere. Ne lipsesc investițiile, dar și dezvoltarea spita­lelor sau a școlilor.

Analiza MDLPA Raportul realizat de experții MDLPA se numește «Disparități teritoriale în România» și analizează dezvoltarea economică a fiecărui județ din țara noastră, folosind ca indicator Produsul Intern Brut (PIB) pe cap de locuitor. Docu­mentul arată discrepanța imensă... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2023, 11:40 (12085 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Motorina folosită în agricultură va fi subvenționată și în 2023!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Motorina folosită în agricultură va fi subvenționată și în 2023!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu confirmă că și în anul 2023 toți agricultorii vor putea beneficia de motorină subvenționată. «Conducerea PSD a Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale a demonstrat, încă o dată, că se preocupă activ de acest domeniu principal ocupațional, poziționându-se consecvent alături de toți agricultorii!» a precizat parlamentarul social-democrat.

500 milioane de lei pentru subvenția la motorină Venind în sprijinul fermierilor pentru efectuarea lucrărilor agricole, Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale a hotărât subvenționarea prețului la moto­rină cu... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2023, 14:50 (10222 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Sediu nou pentru Consiliul Județean Ialomița

Sediu nou pentru Consiliul Județean Ialomița

Administrația județeană este interesată de construirea unui nou sediu pentru instituție. Președintele Consiliului Județean, Marian Pavel caută surse de finanțare pentru această investiție. Ultima încercare de a identifica un sediu adecvat pentru aparatul administrativ județean datează din 2017.

Sediul a devenit neîncăpător Sediul Consiliului Județean Ialomița a devenit neîncăpător. Conform organigramei, statul de funcții al instituției nominalizează 157 de poziții. În aceste condiții, conducerea Consiliului Județean se află în căutarea unei soluții investiționale care să permită construirea... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2023, 10:05 (6083 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Inventarul parcărilor rezidențiale din municipiul Slobozia

Locul 3 la nivel național

Inventarul parcărilor rezidențiale din municipiul Slobozia

O analiză privind locurile de parcare amena­jate de autoritățile locale, realizată de repre­zen­tanții Vegacomp Consulting, plasează mu­nici­piul Slobozia pe locul 3 la nivel național în ceea ce privește locurile de parcare rezidențiale amenajate de autoritățile locale. În ultimul an, admi­nistrația locală a orașului a făcut eforturi pentru a suplimenta numărul locurilor de parcare.

Mai multe locuri de parcare Potrivit cercetărilor realizate de Vegacomp Consulting, municipiul reședință de județ Slobozia se află pe locul 3 la nivel național în ceea ce privește parcările de reședință... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2023, 14:05 (44847 vizualizări - 47 comentarii)

EVENIMENT

Candidați de nota 4 la concursul pentru șefia Poliției ialomițene

Rezultate sub așteptări

Candidați de nota 4 la concursul pentru șefia Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a scos la concurs postul de inspector-șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Doar doi din cei patru candidați înscriși s-au prezentat la examen. Pentru a putea fi admiși era necesar ca aceștia să obțină minim nota 7. Niciunul dintre ei nu a reușit! Comanda instituției este asigurată, prin rotație, de către cei doi adjuncți.

Subiecte prea grele, candidați slab pregătiți Concursul pentru ocuparea postului de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a desfășurat pe data de 10 ianuarie 2023. Potrivit in... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2023, 09:55 (36992 vizualizări - 19 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 1919 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 26 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1919, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:05
(2491 vizualizări - 2 comentarii)


SJA Ialomița: A luat «mită» pentru a nu constata defecțiunile unui autoturism la ITP

Polițiștii Anticorupție din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 12:10
(4514 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1907 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 25 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1907, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 15:05
(1997 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: S-au luat la bătaie după producerea unui accident. Cinci bărbați din Bărbulești, reținuți de polițiști!

Cinci bărbați, cu vârste cuprinse între 27 și 41 de ani, toți din localitatea Bărbulești, au fost reținuți de către polițiști urmare a unei altercații produse sâmbătă, 24 octombrie a.c., în afara localității ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:15
(4596 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Botez întrerupt de polițiști

În cursul zilei de sâmbătă, 24 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:10
(1741 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1878 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 24 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1878, cu 20 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2020, 16:05
(1837 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «proxenetism»

Joi, 22 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 17:20
(3283 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Sălcioara, suprins la volan fără permis

Polițiștii din cadrul Secției Poliție Rurală Coșereni, fiind în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, pe raza comunei Axintele, au oprit un autoturism condus de un tânăr, de 23 de ani ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 17:15
(3308 vizualizări - 0 comentarii)


SJA Ialomița: Surprins în flagrant când dădea «mită»

Joi, 22 octombrie 2020, procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, împreună cu lucrătorii de Poliție Judiciară ai Diecției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:25
(3341 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1858 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 23 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1858, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:05
(2869 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de forțele de ordine

În cursul zilei de joi, 23 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 15:20
(1695 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Verificarea documentară a contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că potrivit prevederilor art. 148 din Codul de procedură fiscală, pentru stabilirea corectă a situației fiscale ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 14:50
(2808 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești

Ca urmare a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 23 octombrie 2020, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 12:30
(2075 vizualizări - 0 comentarii)


Cei mai noi pompieri ialomițeni au depus Jurământul Militar

Candidații selectați din sursă externă în luna septembrie a.c., angajati pe perioadă determinată, au depus astăzi Jurământul Militar, în cadrul unui ceremonial restrâns, impus de contextul epidemiologic ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 21:05
(2534 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoană trimisă în judecată pentru săvârșirea infracțiunii de «trafic de influență»

Procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița a dispus, la data de 16 octombrie a.c., trimiterea în judecată a unei persoane, fără calitate specială, față de care s-a luat măsura ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 20:40
(2948 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru șofat fără permis

Miercuri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au oprit pentru control, un autoturism condus ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 17:05
(3396 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1808 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1808, cu 21 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 16:05
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 82 de ani din Bărcănești, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 82 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din comuna Bărcănești într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:45
(1937 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bordușani, arestat pentru producerea unui accident

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală  Stelnica au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:20
(2391 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de protecție emis de polițiști pe numele unui bărbat care și-a bătut concubina

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o femeie, de 56 de ani, din Ograda, cu privire la faptul că a fost lovită de concubinul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 17:55
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1787 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 21 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1787, cu 46 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 16:05
(1908 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului

Luni, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit pentru control, pe Calea București din Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 51 ani. Întrucât șoferul emana ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:35
(2517 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a desfășurat acțiunea Truck&Bus, pentru verificarea activităților de transport public de persoane și de mărfuri. Activitățile de control s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:25
(3822 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1741 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 20 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1741, cu 45 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 16:05
(2224 vizualizări - 0 comentarii)


Se constituie noul Consiliu Județean Ialomița

Prin Ordinul prefectului județului Ialomița nr. 500/19.10.2020, se va constitui noul Consiliu Județean Ialomița. Evenimentul de constituire se va produce marți, 20 octombrie 2020, la Sala «Europa» a Consiliului ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 20:40
(2665 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 17 octombrie a.c., în jurul orei 23,30, polițiștii din Amara, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:20
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Movilița, arestat pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Vineri, 16 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:15
(2669 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1696 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 19 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1696, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:10
(1781 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. A fost întreruptă o nuntă la Fetești!

Polițiștii din Ialomița, sub autoritatea Instituției Prefectului, împreună cu jandarmi și polițiști locali, desfășoară zilnic activități pentru informarea cetățenilor și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:05
(2752 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Forțele de intervenție ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au fost solicitate să intervină la un număr de 7 evenimente rutiere care s-au produs în localitățile ialomițene încă din seara ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 15:30
(3192 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...