Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Concluziile ITM Ialomița în cazul accidentului produs la ferma Teletext, contestate de avocați

Concluziile ITM Ialomița în cazul accidentului produs la ferma Teletext, contestate de avocați

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a finali­zat definitiv cercetările în cazul accidentului de muncă petrecut în august 2022 în incinta fermei de vaci a societății Teletext, firmă care deține brandul de lactate «Diami». În urma accidentului, muncitorii Victor Enache și Ștefan Neagu și-au pierdut viața, într-un cheson în care se depozitează dejec­țiile provenite de la animale. Documentul inspectorilor de muncă pare să-i incrimineze pe cei doi bărbați care și-au pierdut viața. Apărătorii angajați de familiile decedaților susțin faptul că raportul întocmit de către Inspectoratul Teritorial de Muncă prezintă numeroase inadvertențe cu privire la această tragedie, iar... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2022, 12:55 (5806 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Moraru&comp. au conectat Intergroup Engineering SRL la fondurile publice gestionate de Secretariatul General al Guvernului

Istoria se repetă pentru o investiție de 30 milioane de euro

Moraru&comp. au conectat Intergroup Engineering SRL la fondurile publice gestionate de Secretariatul General al Guvernului

În octombrie 2022, presa națională relata in extenso un nou scandal public legat de abuzurile administrative și financiare ale cuplului Marian Neacșu/Victor Moraru în cadrul Secretariatului General al Guvernului. La nici două luni distanță, ziarul nostru este în măsură să prezinte o nouă fațetă a acestui scandal național. Conform informațiilor pe care le deține ziarul nostru, Victor Moraru, în calitate de director al Direcției Generale Guvernare Deschisă, Relații Publice și Cooperare din cadrul SGG, a facilitat în mai 2022 încheierea unui contract pentru realizarea studiului tehnic privind reabilitarea Palatului Victoria, investiție a cărei valoare este estimată la 30 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2022, 12:10 (8580 vizualizări - 11 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Țățica Rodica apără AUR cu prețul contului de Facebook

Țățica Rodica apără AUR cu prețul contului de Facebook

bonus: Senatorul Costea n-a uitat că a uitat

De o săptămână încoace, țățica Rodica zace ca de lingoare. Contul dumneaei de Facebook, lumina ochilor ei, tribuna de la înălțimea căreia domină scena politică românească în nopțile de reverie, ar fi pe cale să se închidă. Și de vină e numai vipera aia care i-a sucit mințile șefului! N-ar mai răbda-o politica, că nici numele sfânt al Partidului nu-l știe a scrie...

Senatoarea Rodica și ex-prezidențiabila Ramona Știți vorba aia care spune că o nenorocire nu vine niciodată singură. Ei bine, așa și cu senatoarea Rodica. De parcă n-ar fi fost de ajuns că postările ei apoteotice... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 18:10 (11087 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Trimis în judecată pentru «pornografie infantilă»

Ialomița: Trimis în judecată pentru «pornografie infantilă»

Procurorii din cadrul DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia au trimis în judecată un tânăr de 25 de ani, din zona Urziceni, acuzat de «pornografie infantilă». Acesta a distribuit prietenilor imagini compromițătoare cu iubita sa, o adolescentă de 15 ani. Dosarul a fost înre­gistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Și-a obligat iubita să pozeze goală Cercetările în acest dosar au început în anul 2021 când părinții fetei au făcut sesizări la Poliție, în momentul în care au aflat că pe internet sunt distri­buite imagini compromițătoare cu fiica lor. La vremea respectivă, adolescenta, în vârstă... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 15:20 (7404 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Coșmarul Chiajna, un nou episod

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 1-0

Coșmarul Chiajna, un nou episod

Despre finalurile de joc total nefaste pentru noi din meciurile cu Concor­dia Chiajna am mai povestit la recenta confruntare dintre cele două echipe, așa că nu ne vom repeta. Vom spune doar că, în ulti­mul meci din stagiunea de iarnă, Unirea și-a luat iarăși gol de la Concordia la ultima fază. Prin urmare, «coșmarul Chiajna» tocmai ce și-a consumat al 4-lea episod...

Defensivă măcinată de absențe Trei dintre titularii din meciul cu Unirea Dej nu au putut fi folosiți la Chiajna. Contra și Toma au fost suspendați, iar Dinu, accidentat. Din fericire, înlocuitorii lor, Păduraru, Dorobanțu... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 14:40 (3875 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Petrec vacanța în afara play-off-ului

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Albești-Recolta Gheorghe Doja 1-1

Petrec vacanța în afara play-off-ului

Recolta Gheorghe Doja traversează cel mai bun sezon în Liga a III-a. Echipa ialomițeană intră în vacanță pe locul 5, cu 22 de puncte, la două lungimi de play-off. Lucrurile puteau sta și mai bine dacă componența lotului era gestionată mai bine și dacă arbitrajele și-ar fi făcut mai conștiincios datoria. Ultima observație este validată și de ultimul meci jucat de ialomițeni, în acest an. Recolta a jucat la Albești, în fața echipei de pe locul 2. A fost un meci foarte echilibrat, în care ialomițenii nu au dat deloc impresia unei echipe aflate pe un loc inferior. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul cu Răducanu-Petre, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Comșa-Chiriță, Răduca, Mălureanu-Năstase. După... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 13:10 (3157 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Să vedem ce-o fi la iarnă

Fotbal, Liga a III-a, CS Amara-Înainte Modelu 1-2

Să vedem ce-o fi la iarnă

Așa cum am mai spus, în ciuda mul­titudinii de insuccese și a unor înfrângeri de-a dreptul pantagruelice, CS Amara merită toată aprecierea pentru faptul că, în ciuda dificultăților financiare, nu abandonează competiția. Mai mult, «balnearii» mai ciupesc și câte un punct, lucru care ar fi putut să se întâmple și în confruntarea de pe teren propriu, contra celor de la Înainte Modelu, disputată sâmbătă, 3 decembrie 2022. Antrenorul Marius Pletea a început cu următorii jucători: Bănescu-Negustoru, Andrei, Croitoru, Voicu, Nohai-Nistor, Gheorghe, Lazăr, Coman-Zaharia. Au mai jucat Mădălin Ilie și Ionuț Negoiu. Meciul începe sub semnul echilibrului, dar acesta se rupe în minutul 26. Jucătorul Modelului... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 11:55 (4749 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Memorialul Nicolae Mihăilescu», la a XI-a ediție

Scrimă

«Memorialul Nicolae Mihăilescu», la a XI-a ediție

În perioada 3-4 decembrie 2022, Sala «Andreea Nica» din Slobozia a găzduit o nouă ediție, a XI-a, a «Memorialului Nicolae Mihăilescu», competiție dedicată celui care a pus bazele scrimei în Slobozia. Turneul a fost unul cu participare interna­țională, fiind prezenți sportivi din România, Bulgaria, Turcia, Germania și China. Competiția s-a desfășurat pe 3 categorii de vârstă, la start fiind, firește, și sabreri legitimați la cele două clu­buri din Slobozia, CSS și CSM Unirea. O parte dintre aceștia și-au adăugat câte o medalie în palmares. La ca­tegoria 12-13 ani, Rareș Negoiță (CSM Unirea Slobozia) a obținut medalia de bronz. Tot pe locul 3 au terminat Ștefan Mihalache și Cristian Gavrilă (ambii... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 10:20 (3989 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a cheltuit pentru prevenția medicală doar 1100 de lei

În 2021

Ialomița a cheltuit pentru prevenția medicală doar 1100 de lei

Un raport al Avocatului Poporului arată faptul că prevenția medicală, prin intermediul cabinetelor medicilor de familie, este extrem de scăzută la nivelul județului Ialomița. Datele cuprinse în documentul oficial fac referire la anul 2021, când, la nivelul județului Ialomița, au fost efectuate de către medicii de familie 68 de consul­tații în scop preventiv. Pentru acestea, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a decontat doar 1100 de lei.

Prevenție medicală pentru sănătate de fier Legea Sănătății are prevederi clare în ceea ce privește efectuarea prevenției medicale. Cu... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2022, 14:05 (4703 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casa de Cultură a Sindicatelor Slobozia și Hotelul «Lebăda» Amara revin în patrimoniul UGSR

Casa de Cultură a Sindicatelor Slobozia și Hotelul «Lebăda» Amara revin în patrimoniul UGSR

Preluate de confederațiile sindicate înființate imediat după 1989, bunurile imobile care au aparținut Uniunii Generale a Sindicatelor din România (UGSR) se reîntorc în patrimoiul acestei entități. Decizia aparține Judecă­toriei Sectorului 1, care a deliberat în acest sens în urma unui proces care a durat... 32 de ani! În Ialomița, imobilele care au aparținut UGSR sunt Casa de Cultură a Sindicatelor din Slobozia, Hotelul «Lebăda» din Amara și Casa de Cultură din Urziceni. În prezent, aceste obiective sunt ruine, fiind nevoie de fonduri imense pentru a le reabilita. Confederația Generală a Muncii-Uniunea Generală a Sindicatelor din România, proprietarul de drept, învestit prin sentință judecătorească... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2022, 10:05 (9126 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia se pregătește de Sărbătorile Crăciunului

Slobozia se pregătește de Sărbătorile Crăciunului

Administrația locală din Slobozia pregătește orașul pentru Crăciun. Evenimen­tele dedicate Sărbătorilor de Iarnă de anul acesta vor debuta pe 6 decembrie 2022, o dată cu deschi­derea Târgului de Crăciun din Piața Revoluției. Printre surprizele pregătite de organizatori se numără și concertul de colinde susținut de Ștefan Hrușcă, pe 21 decembrie 2022. În premieră anul acesta, ad­ministrația locală implică direct locuitorii orașului în evenimentele de anul acesta organizând campania «Cadouri pentru zâmbete». Pentru a participa la această campanie, slobozenii sunt așteptați în perioada 18-23 decembrie 2022 la «Atelierul Spiridușilor» din Piața Revoluției. Primarul Dragoș Soare susține... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2022, 11:20 (8106 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Coșarul de Ialomița

Autorizat peste 4 județe

Coșarul de Ialomița

Cameră de videoinspecție, laptop, analize termice, coșuri de fum de inox personalizate, conferințe naționale și mondiale, șeminee care pot înlocui încălzirea electrică sau cea cu gaze... Și lista poate continua, căci Gabriel Vătafu, singurul coșar autorizat din Ialomița și cale de alte 3 județe, are darul povestirii și nu se zgârcește la vorbă. Are doar 33 de ani, face meseria asta de de 5 ani și nu ar schimba-o pentru nimic în lume: «Când m-am urcat prima dată pe o clădire și am reparat coșul de fum am înțeles că asta e menirea mea... Să fac oamenii să se simtă în siguranță!».

Pentru că nu i-a ieșit coșaru-n drum... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2022, 12:20 (6649 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierul Potinche în misiune de luptă la cafea, în Georgia

Consilierul Potinche în misiune de luptă la cafea, în Georgia

Consilierul prezidențial Alin Potinche (aka «Caisă», aka «consilier de noapte») a fost trimis de actualul Președinte Pavel taman în Georgia, la Bakuriani, ca să ne reprezinte în proiectul internațional «Youth Workers Going Digital». Aparent (și după cum puteți vedea în imaginea alăturată), Alin Potinche s-a dus acolo în perioada 10-21 noiembrie 2022 ca să bea cafea și să se pițiponcească pe pagina sa de Facebook la care nu mai avem acces, căci ne-a blocat pentru că i-am explicat public care-i dimensiunea optimă la caise. Numai că aparențele, ca de obicei, înșeală. Nu! Alin Potinche, consilier personal al ultimilor doi Președinți de județ nu a fost la Bakuriani să impresioneze... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2022, 11:55 (6975 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Uniunea Europeană impune noi ținte pentru agricultura românească!»

Secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Costin Telehuz avertizează

«Uniunea Europeană impune noi ținte pentru agricultura românească!»

România ar putea fi obligată să reducă utilizarea pesticidelor cu până la 40%. Anunțul a fost făcut de către secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Costin Telehuz. Oficialul MADR a nuanțat informația, precizând că, la acest moment, negocierile sunt în curs, însă «nu este exclusă nici suspendarea discuțiilor privind reducerea consumului de produse de protecția plantelor».

Veștile proaste circula repede Secretarul de stat în Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Costin Telehuz a anunțat, în cadrul emisiunii Agrostrategia de pe TVR 1, că la nivelul Comisiei Europene... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2022, 11:40 (9808 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Cartea Neagră a guvernării PSD-PNL», lansată și în Ialomița de USR

«Cartea Neagră a guvernării PSD-PNL», lansată și în Ialomița de USR

Principalul partid de Opoziție de pe scena politică românească, USR, a lansat și în județul Ialomița «Cartea Neagră a guvernării PSD-PNL», în cadrul unei conferințe de presă, susținută de vicepreședintele USR Ialomița, Mihai Tănăsescu, și invitatul său, senatorul Radu Mihail, parlamentar USR de Diaspora. Documentul prezintă o radiografie a primului an de guvernare a partidelor PSD și PNL.

Raport critic la adresa guvernării La împlinirea unui an de guvernare PSD-PNL, USR a lansat «Cartea Neagră a guvernării PSD-PNL», un raport critic referitor la activitatea pe care a desfășurat-o Guvernul... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2022, 14:20 (8445 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va avea două centre de colectare a deșeurilor prin aport voluntar

Un oraș mai curat

Slobozia va avea două centre de colectare a deșeurilor prin aport voluntar

Administrația locală a semnat vineri, 18 noiembrie 2022, contractele de finanțare pentru construirea a două centre de colectare a deșeurilor prin aport voluntar. Primarul Dragoș Soare declară că cele două investiții ar putea fi finalizate în decursul anului 2023.

20 de contracte noi Ministrul Mediului, Apelor și Pădurilor, Barna Tanczos a semnat vineri, 18 noiembrie a.c., 20 de contracte de finanțare pentru construirea de centre de colectare a deșeurilor prin aport voluntar. Două dintre aceste centre urmează să fie construite la Slobozia. Investițiile au o valoare de 3,83 milioane de... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2022, 09:55 (8274 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Spectacol dedicat «Zilei Naționale a României», organizat de Consiliul Județean Ialomița

Spectacol dedicat «Zilei Naționale a României», organizat de Consiliul Județean Ialomița

Seria manifestărilor dedicate «Zilei Naționale a României», sărbătorită pe 1 Decembrie, a debutat la Slobozia cu un spectacol dedicat acestui moment de mare valoare istorică, organizat de Consiliul Județean Ialomița. Astfel, luni 28, noiembrie a.c., Sala «Europa» a instituției a fost gazda unui concert de muzică clasică, dar și a unor momente folclorice. Organizatorii au vorbit invitaților despre însemnătatea cuvântului «patriotism».

O lecție de «patriotism» A devenit deja o tradiție ca oficialii Consiliului Județean să deschidă manifestările dedicate «Zilei Naționale a României», desfășurate... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2022, 20:10 (3599 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

«Fanteziile electorale» ale senatorului AUR Rodica Boancă

«Fanteziile electorale» ale senatorului AUR Rodica Boancă

Senatorul AUR Rodica Boancă a organizat vineri, 18 noiembrie a.c., o conferință de presă. În cadrul evenimentului, senatorul AUR a făcut publice două scenarii administrative care vizează Slobozia. Pentru că ambele sunt greu de probat, iar doamna Boancă se află permanent în campanie electorală, le vom încadra pe amândouă la capitolul «fantezii electorale».

Internatul care se face «boom imobiliar» Unul dintre scenariile avansate de către senatorul AUR Rodica Boancă este că internatul fostului Liceu Tehnologic «M. Eminescu» va deveni hotel. Reamintim că, la inițiativa primarului Dragoș Soare, Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» și Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» au fost comasate într-o singură entitate, în scopul accesării facile a unor proiecte pe fonduri europene. Rodica Boancă susține că procesul de comasare e ilegal, iar în spatele acestei decizii ministeriale se ascunde un interes imobiliar. «Cică s-ar dori transformarea acestui spațiu într-un „boom imobiliar“... Este o zonă care s-ar vinde foarte bine din punct de vedere imobiliar!» a declarat, printre altele, Rodica Boancă.... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2022, 18:50 (5830 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

A început cursa pentru adjudecarea Centurilor Ocolitoare ale Sloboziei

5 firme s-au aliniat la start

A început cursa pentru adjudecarea Centurilor Ocolitoare ale Sloboziei

Centura Oco­litoare a Sloboziei ar putea deveni realitate. Săptămâna trecută, Primăria Slobozia a scos la licitație «serviciile de elaborare Studiu de Fezabilitate, pentru obiectivul de investiții Variantă Ocolitoare Slobozia-Est». Investiția urmează a fi realizată prin Programul Opera­țional Infrastructura Mare (POIM). «Este un proces care va dura... Nu este o investiție care va fi fina­lizată în acest mandat. Dar Slobozia va avea Centură Ocolitoare ca oricare alt oraș modern!» susține primarul Dragoș Soare. O a doua Centură Ocolitoare, cea de Nord, urmează a fi realizată prin intermediul Programului «Anghel Saligny».

Proiect tot mai aproape de realitate... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2022, 17:10 (7021 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Au convins, dar n-au învins

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Unirea Dej 1-1

Au convins, dar n-au învins

Unirea Slobozia a continuat seria evoluțiilor bune și în duelul cu omonima din Dej. De data aceasta însă n-a mai fost victorie, așa cum s-a întâmplat în precedentele 3 etape. A ieșit totuși un punct care menține echipa lui Costel Enache pe locul 2, deasupra tuturor echipelor cu drept de promovare. Frustrarea nu vine din faptul că ialomițenii nu au izbutit să se impună în fața ardelenilor. Putem spune, din nou, parafrazând o piesă muzicală, de pe vremea adolescenței noastre, că...

Arbitrajele ne chinuiesc S-a întâmplat și de data asta, așa cum s-a întâmplat cu Baia Mare, Miercurea Ciuc... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2022, 15:35 (2652 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sinești: Beat la volan, s-a «înfipt» cu mașina în pom

Duminică, 8 iulie a.c., în jurul orei 7,00, pe DN 2, în afara localității Sinești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat de 46 ani, ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:29
(10789 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 24 de șoferi au rămas «pietoni»

În perioada 6-9 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:26
(8282 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Contribuții sociale de sănătate la veniturile din arendă

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care obțin venituri în regim de reținere la sursă a impozitului pe venit din activitățile agricole că datorează contribuții sociale ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:25
(18793 vizualizări - 1 comentariu)


ANUNȚ

Președintele Tribunalului Ialomița aduce la cunoștință publică că, în data de 08.07.2012, ora 2100, la sediul Tribunalului Ialomița, va avea loc tragerea la sorți în vederea stabilirii președintelui Biroului Electoral de Circumscripție Județeană nr. 23 Ialomița, ce va fi constituit pentru Referendumul Național din data de 29 iulie 2012 pentru demiterea Președintelui României. (Președintele Tribunalului Ialomița, judecător Traian Ionescu)

8 Iulie 2012, 14:18


Ialomița: 3 elevi, eliminați de la ultima probă scrisă a Bacalaureatului

Examenul de Bacalaureat s-a încheiat vineri, 6 iulie 2012, cu proba scrisă la alegere, dintre disciplinele Geografie, Biologie, Psihologie sau Filosofie. Pentru că au copiat, 3 elevi au fost dați afară ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 17:02
(12654 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Matematica-probă de foc. Elevii au încercat să copieze!

Elevii de clasa a XII-a au susținut miercuri, 4 iulie a.c., cea de-a doua probă scrisă a examenului de Bacalaureat, pentru disciplinele Matematică și Istorie. Nici această probă nu a fost ocolită de incidente ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 11:35
(10821 vizualizări - 3 comentarii)


Platonești: Luat la pumni după ce vacile au intrat în porumbul vecinului

Un tînăr de 23 ani, din Platonești, a ajuns în seara zilei de joi, 5 iulie a.c., la spitalul din Slobozia după ce a fost bătut de un vecin, în vîrstă de 37 ani. Scandalul s-a stins cînd la fața locului ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 11:28
(18629 vizualizări - 7 comentarii)


Ialomița: Suspect de furt dintr-o biserică, reținut

În cursul zilei de joi, 5 iulie a.c., polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 17 ani, din comuna Dridu, suspectat de comiterea infracțiunii de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 11:01
(9343 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Autoturism fără drept de circulație, depistat în trafic

În dimineața zilei de joi, 5 iulie a.c., polițiștii rutieri au depistat pe strada Călărași din Fetești un autoturism condus de un călărășean, de 31 ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:58
(7895 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, 6 victime

În cursul zilei de joi, 5 iulie a.c., pe raza județului s-au produs două accidente de circulație în urma cărora șase persoane au fost rănite.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției în jurul ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:54
(12567 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 13 intervenții SMURD în ultimele 24 de ore

Ehipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au fost solicitate să intervină în ultimele 24 de ore în cazul a 13 urgențe medicale. Dintre acestea, mai grave au fost cazurile a trei pacienți ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:51
(9879 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Fără virusul anemiei infecțioase ecvine

În conformitate cu prevederile legale, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița aduce la cunoștință faptul că a fost finalizată campania de recoltare probe de sînge în direcția ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:48
(7539 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Transferurile de proprietate de la persoane fizice, impozitate

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care realizează venituri din transferul dreptului de proprietate și al dezmembrămintelor acestuia asupra construcțiilor ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:48
(14065 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Doi paznici, prinși la furat de orz

Polițiștii efectuează cercetări față de doi bărbați de 39, respectiv 43 ani, din comuna Movila, suspectați de comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, cei doi, paznici la o societate comercială ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:00
(10359 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt orz


AJOFM Ialomița: 124 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 4 iulie 2012, sînt disponibile 124 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:52
(9063 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița a schimbat calculatoarele la medicii veterinari concesionari

Firma SC IQ MANAGEMENT SRL a înlocuit săptămîna trecută 22 de computere și echipamente de calcul de la circumscripțiile sanitar-veterinare din județul Ialomița, în baza contractului nr. 722/2004, încheiat ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:47
(11479 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Amara și Fetești, vită salvată din rîul Ialomița

Magazia unui cetățean din Amara a fost cuprinsă de flăcări în după-amiaza zilei de marți, 3 iulie a.c. Cel mai probabil, incendiul a fost generat de un foc deschis executat în apropierea anexei gospodărești ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:41
(10655 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Slobozia: Expoziție de pictură

Consiliul Județean Ialomița, alături de Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», invită slobozenii și nu numai la vernisajul unei expoziții personale a artistului Victor Grigore. Evenimentul se va petrece ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:40
(9440 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Accident cu un adolescent de 16 ani la volanul unui tractor și un căruțaș băut de 15 ani!

Luni, 2 iulie a.c., doi tineri de 15, respectiv 16 ani, din comuna Traian, au fost implicați într-un eveniment rutier. Din cercetări, polițiștii au stabilit că în timp ce un tînăr, de 16 ani, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:23
(9110 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Traian accident


Mihail Kogălniceanu: Suspect de furt, reținut de polițiști

În cursul zilei de luni, 2 iulie a.c., polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un tînăr, de 22 ani, din Mihail Kogălniceanu, suspect de comiterea infracțiunii de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:19
(7616 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: A intrat cu scuterul într-o mașină

În cursul zilei de luni, 2 iulie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată de către o femeie de 54 ani despre producerea unui accident rutier. Din cercetările efectuate de polițiști, s ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:16
(7534 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Nebun prins la furat într-o locuință!

Luni, 2 iulie a.c., la sediul Postului de Poliție Movila s-a prezentat un bărbat de 62 ani, din comună, care le-a relatat polițiștilor că soția sa a surprins în locuință un bărbat care încerca să sustragă ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:16
(7728 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt nebun


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

3 Iulie 2012, 19:37


Țăndărei: Copii prinși la furat

În cursul zilei de sîmbătă, 30 iunie a.c., Poliția a fost sesizată de o femeie de 32 ani, din orașul Țăndărei, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din boxa de la parterul imobilului unde ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 20:15
(8595 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A accidentat mortal un biciclist și a părăsit locul accidentului

Sîmbătă, 30 iunie a.c., în jurul orei 5,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către un bărbat de 34 ani, din Fetești, despre faptul că pe strada Călărași din localitate se află o bicicletă avariată ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 20:12
(12862 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tînăr reținut de polițiști după ce a condus băut, fără permis și a produs un accident

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 29/30 iunie a.c., în jurul orei 4,45, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe raza municipiului Slobozia se deplasează un autoturism care a avariat un vehicul parcat ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 17:47
(11762 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: 22 de șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 60000 lei

În perioada 29 iunie-1 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 17:46
(9815 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 50 de jandarmi vor supraveghea Bacalaureatul 2012

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 2-6. iulie 2012, cu ocazia sesiunii de Bacalaureat, paza a șapte centre de evaluare și a două centre de corectare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 15:43
(7611 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Concurs de «Street Dance»

Vineri, 29 iunie 2012, la Sala de Sport a Grupului Școlar de Industrie Alimentară Fetești s-a desfășurat concursul județean de dans «Street Dance», cuprins în Calendarul Județean al Activităților Extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 15:11
(10055 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Incendiu de la un scurtcircuit

Un incendiu a fost înregistrat la Sărățeni, în urma unui scurtcircuit electric la locuința unui cetățean din localitate. În momentul sosirii echipajelor de intervenție la locul evenimentului, incendiul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 14:54
(10353 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...