Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Refuzul Austriei ne revoltă, dar nu trebuie să renunțăm la luptă!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu, despre scandalul momentului

«Refuzul Austriei ne revoltă, dar nu trebuie să renunțăm la luptă!»

Președintele Comisiei pentru Afaceri Europene a Camerei Deputaților, deputatul PSD Ștefan Mușoiu critică în termeni duri votul de blam pe care Austria l-a acordat României și care generează un nou calendar de negocieri pentru accederea în spațiul Schengen: «La fel ca toți românii și eu mă simt foarte revoltat de această decizie profund injustă a Guvernului de dreapta din Austria și a cancelarului Karl Nehammer. Toate eforturile noastre de ani și ani au fost spulberate de acest partid austriac de dreapta!».

Reacții publice Preocupat de susținerea eforturilor PSD  de includere a României în spațiul... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2022, 11:05 (7152 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

USR Ialomița critică «Taxa pe Soare» impusă de Guvern

USR Ialomița critică «Taxa pe Soare» impusă de Guvern

Într-o scrisoare deschisă, reprezentanții USR Ialomița critică decizia Guvernului României, condus de PNL și PSD, de a impune «Taxa pe Soare». Reamintim faptul că, în urmă cu o săptămână, membrii Executivului au emis o Ordonanță de Urgență care stabilește taxarea persoanelor fizice sau companiilor care produc energie verde cu ajutorul panourilor fotovoltaice. Totodată, reprezentanții USR Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că administrațiile locale ialomițene tratează cu indiferență dezvoltarea unor proiecte care să le permită producerea de enegie verde.

Ialomița are nevoie de energie regenerabilă... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2022, 17:20 (4074 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Linie de gardă pentru Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

După 15 ani

Linie de gardă pentru Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

După 15 ani în care bolanvii diagnosticați cu afecțiuni neurolo­gice erau transferați către spitale din Constanța și București, Spitalul Județean de Urgență Slobozia poate să asigure consultații de specialitate în cadrul Secției Neurologie. De aproximativ o lună și jumătate, Secția beneficiază de o linie de gardă, medicii reușind să acorde îngrijiri medicale bolnavilor, fără a mai fi nevoie de transfer către alte unități medicale. Totodată, în cel mai scurt timp, vor fi achiziționate și aparate noi care să-i ajute pe medici în stabilirea unor diagnostice clare. «Pacienții trebuie să aibă încredere în serviciile pe care le oferim!» susține medicul Violeta Șapira, șeful Secției Neurologie a Spitalului... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2022, 11:20 (15399 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Concluziile ITM Ialomița în cazul accidentului produs la ferma Teletext, contestate de avocați

Concluziile ITM Ialomița în cazul accidentului produs la ferma Teletext, contestate de avocați

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a finali­zat definitiv cercetările în cazul accidentului de muncă petrecut în august 2022 în incinta fermei de vaci a societății Teletext, firmă care deține brandul de lactate «Diami». În urma accidentului, muncitorii Victor Enache și Ștefan Neagu și-au pierdut viața, într-un cheson în care se depozitează dejec­țiile provenite de la animale. Documentul inspectorilor de muncă pare să-i incrimineze pe cei doi bărbați care și-au pierdut viața. Apărătorii angajați de familiile decedaților susțin faptul că raportul întocmit de către Inspectoratul Teritorial de Muncă prezintă numeroase inadvertențe cu privire la această tragedie, iar... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2022, 12:55 (5807 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Moraru&comp. au conectat Intergroup Engineering SRL la fondurile publice gestionate de Secretariatul General al Guvernului

Istoria se repetă pentru o investiție de 30 milioane de euro

Moraru&comp. au conectat Intergroup Engineering SRL la fondurile publice gestionate de Secretariatul General al Guvernului

În octombrie 2022, presa națională relata in extenso un nou scandal public legat de abuzurile administrative și financiare ale cuplului Marian Neacșu/Victor Moraru în cadrul Secretariatului General al Guvernului. La nici două luni distanță, ziarul nostru este în măsură să prezinte o nouă fațetă a acestui scandal național. Conform informațiilor pe care le deține ziarul nostru, Victor Moraru, în calitate de director al Direcției Generale Guvernare Deschisă, Relații Publice și Cooperare din cadrul SGG, a facilitat în mai 2022 încheierea unui contract pentru realizarea studiului tehnic privind reabilitarea Palatului Victoria, investiție a cărei valoare este estimată la 30 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2022, 12:10 (8581 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Țățica Rodica apără AUR cu prețul contului de Facebook

Țățica Rodica apără AUR cu prețul contului de Facebook

bonus: Senatorul Costea n-a uitat că a uitat

De o săptămână încoace, țățica Rodica zace ca de lingoare. Contul dumneaei de Facebook, lumina ochilor ei, tribuna de la înălțimea căreia domină scena politică românească în nopțile de reverie, ar fi pe cale să se închidă. Și de vină e numai vipera aia care i-a sucit mințile șefului! N-ar mai răbda-o politica, că nici numele sfânt al Partidului nu-l știe a scrie...

Senatoarea Rodica și ex-prezidențiabila Ramona Știți vorba aia care spune că o nenorocire nu vine niciodată singură. Ei bine, așa și cu senatoarea Rodica. De parcă n-ar fi fost de ajuns că postările ei apoteotice... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 18:10 (11088 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Trimis în judecată pentru «pornografie infantilă»

Ialomița: Trimis în judecată pentru «pornografie infantilă»

Procurorii din cadrul DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia au trimis în judecată un tânăr de 25 de ani, din zona Urziceni, acuzat de «pornografie infantilă». Acesta a distribuit prietenilor imagini compromițătoare cu iubita sa, o adolescentă de 15 ani. Dosarul a fost înre­gistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Și-a obligat iubita să pozeze goală Cercetările în acest dosar au început în anul 2021 când părinții fetei au făcut sesizări la Poliție, în momentul în care au aflat că pe internet sunt distri­buite imagini compromițătoare cu fiica lor. La vremea respectivă, adolescenta, în vârstă... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 15:20 (7406 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Coșmarul Chiajna, un nou episod

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 1-0

Coșmarul Chiajna, un nou episod

Despre finalurile de joc total nefaste pentru noi din meciurile cu Concor­dia Chiajna am mai povestit la recenta confruntare dintre cele două echipe, așa că nu ne vom repeta. Vom spune doar că, în ulti­mul meci din stagiunea de iarnă, Unirea și-a luat iarăși gol de la Concordia la ultima fază. Prin urmare, «coșmarul Chiajna» tocmai ce și-a consumat al 4-lea episod...

Defensivă măcinată de absențe Trei dintre titularii din meciul cu Unirea Dej nu au putut fi folosiți la Chiajna. Contra și Toma au fost suspendați, iar Dinu, accidentat. Din fericire, înlocuitorii lor, Păduraru, Dorobanțu... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 14:40 (3875 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Petrec vacanța în afara play-off-ului

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Albești-Recolta Gheorghe Doja 1-1

Petrec vacanța în afara play-off-ului

Recolta Gheorghe Doja traversează cel mai bun sezon în Liga a III-a. Echipa ialomițeană intră în vacanță pe locul 5, cu 22 de puncte, la două lungimi de play-off. Lucrurile puteau sta și mai bine dacă componența lotului era gestionată mai bine și dacă arbitrajele și-ar fi făcut mai conștiincios datoria. Ultima observație este validată și de ultimul meci jucat de ialomițeni, în acest an. Recolta a jucat la Albești, în fața echipei de pe locul 2. A fost un meci foarte echilibrat, în care ialomițenii nu au dat deloc impresia unei echipe aflate pe un loc inferior. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul cu Răducanu-Petre, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Comșa-Chiriță, Răduca, Mălureanu-Năstase. După... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 13:10 (3158 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Să vedem ce-o fi la iarnă

Fotbal, Liga a III-a, CS Amara-Înainte Modelu 1-2

Să vedem ce-o fi la iarnă

Așa cum am mai spus, în ciuda mul­titudinii de insuccese și a unor înfrângeri de-a dreptul pantagruelice, CS Amara merită toată aprecierea pentru faptul că, în ciuda dificultăților financiare, nu abandonează competiția. Mai mult, «balnearii» mai ciupesc și câte un punct, lucru care ar fi putut să se întâmple și în confruntarea de pe teren propriu, contra celor de la Înainte Modelu, disputată sâmbătă, 3 decembrie 2022. Antrenorul Marius Pletea a început cu următorii jucători: Bănescu-Negustoru, Andrei, Croitoru, Voicu, Nohai-Nistor, Gheorghe, Lazăr, Coman-Zaharia. Au mai jucat Mădălin Ilie și Ionuț Negoiu. Meciul începe sub semnul echilibrului, dar acesta se rupe în minutul 26. Jucătorul Modelului... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 11:55 (4750 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Memorialul Nicolae Mihăilescu», la a XI-a ediție

Scrimă

«Memorialul Nicolae Mihăilescu», la a XI-a ediție

În perioada 3-4 decembrie 2022, Sala «Andreea Nica» din Slobozia a găzduit o nouă ediție, a XI-a, a «Memorialului Nicolae Mihăilescu», competiție dedicată celui care a pus bazele scrimei în Slobozia. Turneul a fost unul cu participare interna­țională, fiind prezenți sportivi din România, Bulgaria, Turcia, Germania și China. Competiția s-a desfășurat pe 3 categorii de vârstă, la start fiind, firește, și sabreri legitimați la cele două clu­buri din Slobozia, CSS și CSM Unirea. O parte dintre aceștia și-au adăugat câte o medalie în palmares. La ca­tegoria 12-13 ani, Rareș Negoiță (CSM Unirea Slobozia) a obținut medalia de bronz. Tot pe locul 3 au terminat Ștefan Mihalache și Cristian Gavrilă (ambii... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2022, 10:20 (3989 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a cheltuit pentru prevenția medicală doar 1100 de lei

În 2021

Ialomița a cheltuit pentru prevenția medicală doar 1100 de lei

Un raport al Avocatului Poporului arată faptul că prevenția medicală, prin intermediul cabinetelor medicilor de familie, este extrem de scăzută la nivelul județului Ialomița. Datele cuprinse în documentul oficial fac referire la anul 2021, când, la nivelul județului Ialomița, au fost efectuate de către medicii de familie 68 de consul­tații în scop preventiv. Pentru acestea, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a decontat doar 1100 de lei.

Prevenție medicală pentru sănătate de fier Legea Sănătății are prevederi clare în ceea ce privește efectuarea prevenției medicale. Cu... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2022, 14:05 (4706 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casa de Cultură a Sindicatelor Slobozia și Hotelul «Lebăda» Amara revin în patrimoniul UGSR

Casa de Cultură a Sindicatelor Slobozia și Hotelul «Lebăda» Amara revin în patrimoniul UGSR

Preluate de confederațiile sindicate înființate imediat după 1989, bunurile imobile care au aparținut Uniunii Generale a Sindicatelor din România (UGSR) se reîntorc în patrimoiul acestei entități. Decizia aparține Judecă­toriei Sectorului 1, care a deliberat în acest sens în urma unui proces care a durat... 32 de ani! În Ialomița, imobilele care au aparținut UGSR sunt Casa de Cultură a Sindicatelor din Slobozia, Hotelul «Lebăda» din Amara și Casa de Cultură din Urziceni. În prezent, aceste obiective sunt ruine, fiind nevoie de fonduri imense pentru a le reabilita. Confederația Generală a Muncii-Uniunea Generală a Sindicatelor din România, proprietarul de drept, învestit prin sentință judecătorească... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2022, 10:05 (9132 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia se pregătește de Sărbătorile Crăciunului

Slobozia se pregătește de Sărbătorile Crăciunului

Administrația locală din Slobozia pregătește orașul pentru Crăciun. Evenimen­tele dedicate Sărbătorilor de Iarnă de anul acesta vor debuta pe 6 decembrie 2022, o dată cu deschi­derea Târgului de Crăciun din Piața Revoluției. Printre surprizele pregătite de organizatori se numără și concertul de colinde susținut de Ștefan Hrușcă, pe 21 decembrie 2022. În premieră anul acesta, ad­ministrația locală implică direct locuitorii orașului în evenimentele de anul acesta organizând campania «Cadouri pentru zâmbete». Pentru a participa la această campanie, slobozenii sunt așteptați în perioada 18-23 decembrie 2022 la «Atelierul Spiridușilor» din Piața Revoluției. Primarul Dragoș Soare susține... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2022, 11:20 (8106 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Coșarul de Ialomița

Autorizat peste 4 județe

Coșarul de Ialomița

Cameră de videoinspecție, laptop, analize termice, coșuri de fum de inox personalizate, conferințe naționale și mondiale, șeminee care pot înlocui încălzirea electrică sau cea cu gaze... Și lista poate continua, căci Gabriel Vătafu, singurul coșar autorizat din Ialomița și cale de alte 3 județe, are darul povestirii și nu se zgârcește la vorbă. Are doar 33 de ani, face meseria asta de de 5 ani și nu ar schimba-o pentru nimic în lume: «Când m-am urcat prima dată pe o clădire și am reparat coșul de fum am înțeles că asta e menirea mea... Să fac oamenii să se simtă în siguranță!».

Pentru că nu i-a ieșit coșaru-n drum... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2022, 12:20 (6651 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierul Potinche în misiune de luptă la cafea, în Georgia

Consilierul Potinche în misiune de luptă la cafea, în Georgia

Consilierul prezidențial Alin Potinche (aka «Caisă», aka «consilier de noapte») a fost trimis de actualul Președinte Pavel taman în Georgia, la Bakuriani, ca să ne reprezinte în proiectul internațional «Youth Workers Going Digital». Aparent (și după cum puteți vedea în imaginea alăturată), Alin Potinche s-a dus acolo în perioada 10-21 noiembrie 2022 ca să bea cafea și să se pițiponcească pe pagina sa de Facebook la care nu mai avem acces, căci ne-a blocat pentru că i-am explicat public care-i dimensiunea optimă la caise. Numai că aparențele, ca de obicei, înșeală. Nu! Alin Potinche, consilier personal al ultimilor doi Președinți de județ nu a fost la Bakuriani să impresioneze... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2022, 11:55 (6978 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Uniunea Europeană impune noi ținte pentru agricultura românească!»

Secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Costin Telehuz avertizează

«Uniunea Europeană impune noi ținte pentru agricultura românească!»

România ar putea fi obligată să reducă utilizarea pesticidelor cu până la 40%. Anunțul a fost făcut de către secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Costin Telehuz. Oficialul MADR a nuanțat informația, precizând că, la acest moment, negocierile sunt în curs, însă «nu este exclusă nici suspendarea discuțiilor privind reducerea consumului de produse de protecția plantelor».

Veștile proaste circula repede Secretarul de stat în Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Costin Telehuz a anunțat, în cadrul emisiunii Agrostrategia de pe TVR 1, că la nivelul Comisiei Europene... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2022, 11:40 (9813 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

«Cartea Neagră a guvernării PSD-PNL», lansată și în Ialomița de USR

«Cartea Neagră a guvernării PSD-PNL», lansată și în Ialomița de USR

Principalul partid de Opoziție de pe scena politică românească, USR, a lansat și în județul Ialomița «Cartea Neagră a guvernării PSD-PNL», în cadrul unei conferințe de presă, susținută de vicepreședintele USR Ialomița, Mihai Tănăsescu, și invitatul său, senatorul Radu Mihail, parlamentar USR de Diaspora. Documentul prezintă o radiografie a primului an de guvernare a partidelor PSD și PNL.

Raport critic la adresa guvernării La împlinirea unui an de guvernare PSD-PNL, USR a lansat «Cartea Neagră a guvernării PSD-PNL», un raport critic referitor la activitatea pe care a desfășurat-o Guvernul... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2022, 14:20 (8447 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia va avea două centre de colectare a deșeurilor prin aport voluntar

Un oraș mai curat

Slobozia va avea două centre de colectare a deșeurilor prin aport voluntar

Administrația locală a semnat vineri, 18 noiembrie 2022, contractele de finanțare pentru construirea a două centre de colectare a deșeurilor prin aport voluntar. Primarul Dragoș Soare declară că cele două investiții ar putea fi finalizate în decursul anului 2023.

20 de contracte noi Ministrul Mediului, Apelor și Pădurilor, Barna Tanczos a semnat vineri, 18 noiembrie a.c., 20 de contracte de finanțare pentru construirea de centre de colectare a deșeurilor prin aport voluntar. Două dintre aceste centre urmează să fie construite la Slobozia. Investițiile au o valoare de 3,83 milioane de... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2022, 09:55 (8280 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Spectacol dedicat «Zilei Naționale a României», organizat de Consiliul Județean Ialomița

Spectacol dedicat «Zilei Naționale a României», organizat de Consiliul Județean Ialomița

Seria manifestărilor dedicate «Zilei Naționale a României», sărbătorită pe 1 Decembrie, a debutat la Slobozia cu un spectacol dedicat acestui moment de mare valoare istorică, organizat de Consiliul Județean Ialomița. Astfel, luni 28, noiembrie a.c., Sala «Europa» a instituției a fost gazda unui concert de muzică clasică, dar și a unor momente folclorice. Organizatorii au vorbit invitaților despre însemnătatea cuvântului «patriotism».

O lecție de «patriotism» A devenit deja o tradiție ca oficialii Consiliului Județean să deschidă manifestările dedicate «Zilei Naționale a României», desfășurate... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2022, 20:10 (3599 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Făcăeni: I-a furat motorina din casă!

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 4 februarie a.c., de către administratorul unei întreprinderi individuale, un bărbat de 37 ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:45
(14717 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi pentru șoferii nepregătiți de iarnă

În perioada 3-5 februarie a.c., efectivele de Poliție Rutieră au acționat pentru asigurarea fluenței traficului rutier, precum și pentru dirijarea și supravegherea utilajelor de deszăpezire pentru înlăturarea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:44
(13279 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune preventivă pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate

Efective din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat, în noaptea de 4/5 februarie a.c., în intervalul orar 22,00-02,00, pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:43
(14355 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidentat în timp ce încerca să traverseze

Duminică, 5 februarie a.c., un bărbat de 55 ani, din comuna Bărcănești, aflat la volanul unui autoturism, a accidentat un pieton care s-a angajat în traversarea DJ201 prin loc nepermis și fără să se asigure ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:42
(12620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru contrabandă cu țigări

Polițiștii ialomițeni au reținut joi, 2 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat de 45 ani, din comuna Rovine, pentru săvîrșirea infracțiunii de deținere și ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:38
(16936 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permis, la volan

Un tînăr de 24 ani a fost depistat de către polițiști pe strada Ion Creangă din Fetești în timp ce conducea un autoturism fără să dețină permis de conducere și avînd o îmbibație alcoolică peste limita legală ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:37
(14038 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Slobozia și Glodeanu Siliștea, bucată de tablă desprinsă de pe un bloc din Urziceni

În dimineața zilei de joi, 2 februarie a.c, în urma supraîncălzirii unei sobe, locuința unui cetățean din localitatea Glodeanu Siliștea a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii Secției Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:32
(16872 vizualizări - 1 comentariu)


Axintele: I-a furat banii după ce au băut împreună

Miercuri, 1 februarie, polițiștii din Urziceni a fost alertați de către un bărbat de 85 ani, din Axintele, despre faptul că un consătean i-a furat din locuință 700 lei. Ulterior, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:08
(13135 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Axintele furt


Grindu: Au furat din curtea unui localnic

Doi tineri de 15, respectiv 19 ani, sînt cercetați pe polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, la data de 22 ianuarie, cei doi tineri au intrat în curtea locuinței unui bărbat de 77 ani, din comuna Grindu ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:06
(13082 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu furt


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului

«Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au pus în executare, conform rezoluției procurorului de caz miercuri, 1 februarie, măsura de restituire ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:05
(13008 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Un bărbat de 41 ani a fost prins, miercuri, 1 februarie, de polițiști, în timp ce conducea o mașină pe strada Călărași, din Fetești, fără a avea permis de conducere. Pentru imprudența sa, individului i ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:04
(10969 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive la Fetești și Urziceni

Miercuri, 1 februarie, în intervalul orar 18,00-21,00, polițiștii din Fetești și posturile de poliție arondate au organizat și desfășurat o serie de acțiuni pentru a identifica autorii de fapte penale, ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:01
(14724 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Coșul de fum, cauza unui incendiu

Un coș de fum deteriorat și neizolat corespunzător a fost cauza izbucnirii unui incendiu la o locuință din localitatea Manasia. Incidentul s-a produs marți, 31 ianuarie a.c., în jurul orei 10,30, iar la ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:45
(12368 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia incendiu


DGFP Ialomița: Peste 69 milioane lei, datorii la bugetul de stat

Marți, 31 ianuarie 2011, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a publicat pe site-ul ANAF 1907 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de decembrie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:39
(12330 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


ITM Ialomița: Ceai pentru angajații care lucrează în aer liber

«Avînd în vedere prognozele pe care Institutul Național de Meteorologie și Hidrologie le estimează cu referire la perioadele cu temperaturi scăzute care vor fi prezente în perioada următoare, Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:32
(14279 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:51
(5160 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Cabina unui autotractor ce aparținea unei societăți comerciale din Slobozia a luat foc în după-amiaza zilei de luni, 30 ianuarie. Potrivit pompierilor, incendiul s-a produs cel mai probabil în urma unui ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:34
(14453 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Frigul face primele victime

Luni, 30 ianuarie a.c., polițiștii din Țăndărei au încercat să salveze de la îngheț un bărbat de 57 ani, care locuia într-un adăpost improvizat din bucăți de tablă și cartoane. Imediat polițiștii au anunțat ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:32
(16396 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni au deszăpezit peste 200 de mașini

În perioada 25-27 ianuarie, cele trei zile critice de viscol și ninsori abundente, jandarmii din cadrul Detașamentelor Slobozia și Urziceni au desfășurat acțiuni de deszăpezire a autovehiculelor ramase ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 15:38
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Groaznic accident între Coșereni și Movilița: Trei morți și patru răniți. Printre morți, un bebeluș de doar o lună!

Trei persoane au murit, iar patru bărbați, între care trei polițiști de la IPJ Iași, au fost răniți, într-un accident petrecut între localitățile Coșereni și Movilița. Accidentul s-a produs după ce un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 08:59
(10707 vizualizări - 4 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Dezbatere publică pe buget

Potrivit prevederilor legale, Consiliul Județean va iniția o serie de dezbateri publice asupra proiectului bugetului propriu al județului Ialomița pe anul 2012. Drept urmare, despre repartizările bugetare ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 19:28
(14966 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat din curtea casei

O femeie de 56 ani, din Fetești, a reclamat polițiștilor sîmbătă, 28 ianuarie a.c., că persoane necunoscute au intrat în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe țevi metalice și plasă din sîrmă ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:32
(13091 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Băuți, la volan

Vineri, 27 ianuarie, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, în trafic, un microbuz condus de un localnic, de 38 ani. Pentru că mirosea a alcool, șoferul a fost testat cu aparatul Drager, care ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:31
(12485 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 115 amenzi în traficul rutier

Peste 115 sancțiuni contravenționale, 2 certificate de înmatriculare retrase și două permise reținute este bilanțul, pe scurt, al acțiunii polițiștilor ialomițeni, în traficul rutier județean, la sfîrșitul ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:30
(12093 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Atenționarea Cod Galben de ger emisă de Administrația Națională de Meteorologie a fost schimbată în atenționare Cod Portocaliu. Astfel, în intervalul 30 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 11:32
(12512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ger

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, «în intervalul 28 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, Oltenia, Dobrogea, Transilvania și Maramureș, vremea va fi geroasă, mai ales în cursul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2012, 12:06
(11267 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Traficul rutier revine la normal. Se circulă în condiții de iarnă!

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că sîmbătă, 28 ianuarie 2012, orele 18,00, traficul este în continuare blocat pe Autostrada A2 intre km 136 si km 159 ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 19:32
(7447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evaziune de 3,5 milioane lei cu produse petroliere

Un bărbat de 44 ani, din Fundata, administrator al unei societăți comerciale este cercetat penal pentru o evaziune de peste 3,5 milioane lei. Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au reținut ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:49
(13465 vizualizări - 4 comentarii)


ISU Ialomița: Zăpadă, foc și urgențe medicale

Joi, 26 ianuarie, pompierii Secției Urziceni au acționat timp de mai bine de 8 ore pe DN2, în apropierea comunei Movilița pentru deszăpezire. În urma intervențiilor, 33 de autoturisme, un microbuz și un ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:47
(15709 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Informare privind normele de venit

«Pînă la 31 ianuarie 2012, persoanele fizice care obțin venituri a căror impunere au la bază normele anuale de venit au dreptul să opteze pentru determinarea venitului net în sistem real» informează Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:46
(13455 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...