Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița anchetează dosarul «CAR Învățământ Slobozia»

Parchetul Județean Ialomița anchetează dosarul «CAR Învățământ Slobozia»

Recent s-au împlinit 2 ani de când membrii CAR Învățământ Slobozia au depus o plângere penală la Poliția Municipiului Slobozia, acuzând comitetul director de nerespectarea contractelor în ceea ce privește mo­dalitatea de rambursare a sumelor depuse. Dosarul a ajuns acum pe masa de lucru a procurorilor Par­chetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Oficialii instituției au con­firmat preluarea cauzei precizând că fac cercetări in rem într-o anchetă ce vizează fapte de «delapidare cu consecințe deosebit de grave». În urmă cu o săptămână, ofițerii de poliție judiciară delegați de procurori au ridicat o serie de documente din sediul CAR Învățământ Slobozia. Între timp, procedura de... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2022, 10:55 (20268 vizualizări - 18 comentarii)

SPORT

S-a pierdut entuziasmul

Fotbal, Liga a II-a, Dinamo București-Unirea Slobozia 1-0

S-a pierdut entuziasmul

E greu să scrii la cald despre o înfrângere pe care majoritatea suporterilor nu o luau în calcul. E bine de precizat, din start, că Dinamo nu mai este, de etape bune, echipa pe care Unirea o zdrobea în amicalul din vară. A fost, probabil, și un plus de dorință al dinamoviștilor în memoria lui Cătălin Hîldan, chiar dacă, acum 22 de ani, când se stingea «Unicul Căpitan», mulți dintre tinerii «câini» nu se născuseră. Unirea n-a jucat rău, a avut ocazii, a primit tradiționalul bobârnac de la arbitru, dar, bună parte din meci, am trăit cu impresia că băieții lui Costel Enache și-au pierdut din entuziasm, din acea «răutate» pe care o afișau în startul sezonului. Faptic, antrenorul Unirii i-a trimis... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2022, 18:20 (5196 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Săptămâna europeană a fotbalului politic din Ialomița

Săptămâna europeană a fotbalului politic din Ialomița

Săptămâna trecută, de joi până vineri, Stadionul «1 Mai» din Slobozia a fost gazda unui campionat de fotbal politic. Au participat echipele PNL, PSD și PRO România, a câș­tigat ultima, la puncte, și s-au făcut ultimele transferuri politice ale anului. Iar noi am fost acolo și putem să jurăm cu mâna pe Biblie că la Alegerile viitoare, indiferent pe cine votăm, tot ei câștigă.

După o idee by Adrian Mocioniu Săptămâna Europeană a Sportului e serbată anual, în perioada 23 septembrie-30 septembrie. În Ialomița, a fost serbată în varianta prescurtată, pe 28 și 29, pe stadionul «1 Mai» din... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2022, 13:20 (5680 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: «La Casa Tudorii» devine festival medieval

Ialomița: «La Casa Tudorii» devine festival medieval

A X-a ediție a Festivalului-Concurs de Tradiție Culinară Ialomițeană «La Casa Tudorii» va dura 3 zile și se transformă în festival medieval. Ambiția organizatorilor este de a demonstra că «prezervarea tradițiilor este și trebuie să rămână una dintre prioritățile administrației publice (...)». Ediția de anul acesta va debuta vineri, 7 octombrie 2022, pe străzile orașului Slobozia, cu o paradă a costumelor de epocă.

De la festin la Festival Ajuns la ediția a X-a, Festivalul-Concurs de Tradiție Culinară Ialomițeană «La Casa Tudorii» se transformă dintr-un festin câmpenesc într-un Festival... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 19:05 (12399 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Doreii lui Erbașu

Lucrări de mântuială la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Doreii lui Erbașu

Inundații interioare, lucrări prost executate, accidente de muncă și reclamații permanente din partea personalului medical. Acesta este bilanțul lucrărilor executate până la acest moment de către angajații firmei Construcții Erbașu și de cei ai firmelor care au subcontractat lucrări de execuție la nivelul clădirii.

Un coșmar medical De aproape 6 luni, Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a transformat într-un imens șantier. Salvările fac slalom printre munții de moloz și betonierele din curtea Spitalului, norii de praf umplu plămânii doctorilor și pacienților, operațiile medicale... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 16:40 (10215 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Au risipit ce-au recoltat

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Gloria Albești 3-4

Au risipit ce-au recoltat

bonus: Amara a pierdut la Modelu

Victoria din meciul cu CS Afumați nu numai că a uimit pe toată lumea, dar a dat aripi echipei antrenate de Adrian Cristea. De aceea, înaintea meciului cu dobrogenii de la Gloria Albești, suporterii ialomițenilor vedeau o victorie sigură a favoriților. Meciurile cu Albeștiul nu au fost niciodată ușoare, dar Gloria a pierdut jucători importanți în vară, iar startul sezonului nu a fost tocmai bun. Adrian Cristea a început cu următorii jucători: Răducan-Comșa, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Drăgan-Eavaz, Răduca, Chiriță-Năstase. Au mai jucat Lungu, Petre și Anton. Meciul a început cât se poate de prost pentru Recolta. În minutul 2, fostul jucător al Unirii Slobozia, Robert Pâslaru, a centrat, iar Zugravu... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 14:20 (5128 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Gavrilă, bronz la Cupa României

Scrimă

Cristian Gavrilă, bronz la Cupa României

Competițiile de scrimă sunt în plină desfășurare, iar săptămâna trecută, la Iași, s-au desemnat laureații «Cupei României» la categoriile cadeți și juniori. În competiția cadeților, Cristian Gavrilă, sportivul CSS Slobozia, a avut un parcurs foarte bun. În Șaispre­zecimi l-a învins pe dinamovistul Mihnea Velicu, cu 15-9. În Optimi a trecut de Michael Ene, de la Riposta București, cu 15-12. Vin Sferturile și o victorie clară în fața unui alt sportiv al Ripostei, Sergiu Vasilescu. Cristian Gavrilă s-a impus cu 15-5. În Semifinală, Cristian a pierdut cu 13-15 în fața stelistului Dacian Enache, după un meci aprig disputat. Remarcabilă a fost și prestația lui Răzvan Mărăcine, legitimat la CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 13:40 (2655 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

5 medalii la Campionatul Național de juniori

Lupte libere

5 medalii la Campionatul Național de juniori

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2022, orașul Târgu Mureș a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat juniorilor. Luptătorii CSM Unirea Slobozia, pregătiți de antrenorul Marian Moraru, și-au făcut, ca de obicei, datoria și au încărcat vitrina clubului cu încă 5 medalii. Marian Subțirică a avut din nou o prestație remarcabilă și a cucerit titlul de campion național al categoriei 74 kg. 3 luptători ai Sloboziei au câștigat medaliile de argint. Nicoleta Băjan a fost în Finală la categoria 50 kg, Denisa Negoiță, la cate­goria 55 kg și Constantin Morar la categoria 70 kg. Tot la 70 kg, Cristian Toader a obținut medalia de bronz. Menționăm și locul 7 obținut de Răzvan Jeaca, la categoria 6... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 12:10 (5013 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Alocații pentru copii în valoare de 14,9 milioane de lei lunar

Ialomița: Alocații pentru copii în valoare de 14,9 milioane de lei lunar

O statistică oficială a Agenției Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că la nivelul ju­dețului nostru există peste 52 mii de copii care beneficiază de alocații acordate de stat. Valoarea lunară a indemniza­țiilor asigurată de Ministerul Muncii pentru această categorie de persoane este de 14,9 milioane de lei.

Sprijin financiar pentru copii Potrivit legii, în România, beneficiază de alocație de stat toți copii cu vârstă de până la 18 ani. Tinerii care au peste 18 ani dar care urmează cursurile unei forme de învățământ liceal sau profesional beneficiază, de... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2022, 14:55 (10234 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO 2009 va prelua colectarea deșeurilor menajere la Slobozia

La jumătatea lunii octombrie 2022

ADI ECOO 2009 va prelua colectarea deșeurilor menajere la Slobozia

După 12 ani alături de Polaris M Holding, admi­nistrația locală din Slobozia schimbă operatorul de salubritate al orașului. ADI ECOO 2009, firmă aparținând Consiliului Județean Ialomița, urmează să preia serviciul de colectare a deșeurilor menajere și industriale. Una dintre rațiunile pentru care această decizie a fost adoptată este limitarea costurilor generate de colectarea neselectivă a deșeurilor. Alina Ciobanu, directorul ADI ECOO 2009, susține că, în decurs de un an, procentul de colectare selectivă ar putea crește de la 3% la 10%.

La vremuri noi, obiective noi Administrația locală... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2022, 11:10 (9633 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc industrial pe ruinele «Complexului Bora»

Consiliul Județean Ialomița reia demersurile

Parc industrial pe ruinele «Complexului Bora»

Administrația județeană a reluat demersurile de preluare a «Complexului Bora». Administrația Pavel dorește să realizeze acolo un parc industrial. «Am făcut noi demersuri către Guvern pentru preluarea acestor ruine. Este un teren ofertant care ar putea fi utilizat pentru realizarea unui parc indus­trial!» susține președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

O nouă destinație La începutul anului 2022, Consiliul Județean Ialomița a solicitat Guvernului României preluarea ruinelor fostului Complex de porci Bora pentru realizarea stației de tratare mecanico-biologică a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2022, 17:10 (4803 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiții ale Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Investiții ale Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Medicul Violeta Șapira revine la Slobozia

În ultimul an și jumătate, Secția Neona­tologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a beneficiat de fonduri din partea Ministerului Sănătății pentru dotarea cu echipamente medicale. Valoarea investițiilor se ridică la peste 200 mii de lei. Problema nerezolvată a secției rămâne însă resursa umană, mai ales în ceea ce privește medicii specialiști. Oficialii unității medicale susțin însă că urmează să dezvolte un program de telemedicină, prin intermediul căruia micii pacienți să poată fi consultați de medici.

Aparate medicale achiziționate pe banii Ministerului Sănătății Ministerul... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2022, 12:10 (10913 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Hubul tehnologic de 1 milion de lei

Hubul tehnologic de 1 milion de lei

De la începutul acestui an școlar, Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia a devenit primul hub tehnologic din județul Ialomița, prin anexarea Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu». Contestat de unii, dar aprobat de Ministerul Educației, demersul are drept scop revitalizarea învățământului profesional la nivelul județului Ialomița și plasarea pe piața muncii a meseriașilor de care angajatorii au nevoie. Noua structură de învă­țământ se laudă cu o bază didactică bine pusă la punct, realizată cu ajutorul fondurilor de care a beneficiat din partea administrației locale. Primăria Slobozia a finanțat fostul Liceu Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» cu 1 milion de lei.

... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2022, 12:55 (9361 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Sepsi, Petrolul și Craiova lui Mititelu, în Grupa Unirii Slobozia

Fotbal, Cupa României

Sepsi, Petrolul și Craiova lui Mititelu, în Grupa Unirii Slobozia

Unirea Slobozia a trecut greu de play-off-ul Cupei Romàniei. Elevii lui Costel Enache s-au impus la Bistrița, în fața legendarei Gloria, ajunsă acum în Liga a III-a, doar după executarea loviturilor de departajare. Antrenorul Unirii s-a bazat, în mare parte, pe jucătorii mai puțin utilizați în campionat. Au intrat din primul minut Păduraru-Ciobanu, Perju, Lazăr, Dorobanțu-Coadă, Cruceru-Bolohan, Afalna, Ben Levy-Golda. A fost un meci dificil în care bistrițenii, antrenați de Adrian Falub (cel care a retrogradat la Slobozia când conducea CSM Reșița), și-au depășit condiția. Ba chiar au avut câteva ocazii mari de a deschide scorul, printre care și o minge în transversală. S-au jucat 120 de minute... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2022, 11:10 (11289 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Violența în școli», problema nerezolvată a profesorilor ialomițeni

«Violența în școli», problema nerezolvată a profesorilor ialomițeni

În urmă cu o săptămână, Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița a găzduit o consfătuire a profesorilor ialomițeni ce a avut ca temă principală de discuție «violența în școli». În cadrul întâlnirii s-a vorbit deschis despre dezinteresul pe care profesorii îl au în legătură cu acest fenomen tot mai prezent în unitățile de învățământ. Se pare că dascălii responsabili pentru remedierea comportamentului violent al elevilor preferă să ascundă incidentele, în loc să le raporteze către instituțiile abilitate.

Dascălii evită raportarea cazurilor Discuțiile cu privire la «violența în școli... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2022, 15:10 (8446 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Decizia de suspendare a activității Clean Tech Ciulnița a rezistat 48 de ore

Decizia de suspendare a activității Clean Tech Ciulnița a rezistat 48 de ore

bonus: A fost sesizat Ministerul Mediului și Secretariatul General al Guvernului

La 48 de ore de la suspendarea oficială a activității Clean Tech Ciulnița, fabrica își reia activitatea. Garda de Mediu, Agenția pentru Protecția Mediului și Direcția de Sănătate Publică permit funcționarea firmei în afara cadrului legal. Protestul cetățenilor în mediul on-line continuă.

48 de ore pe hârtie Intrată în vigoare pe data de 19 septembrie 2022, decizia de suspendare a activității fabricii Clean Tech Ciulnița a rezistat pe hârtie doar 48 de ore. Miercuri, 21 septembrie 2022, firma și-a reluat oficial activitatea. Decizia privind încetarea suspendării activității a fost luată... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2022, 10:55 (13675 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Minunea de la Găița!

Minunea de la Găița!

Găița e o parohie a comunei Făcăeni, în Ialomița. Iar duminică, la sfințirea bisericii, unul dintre directorii din cadrul Secretariatului General al Guver­nului a participat la sfințirea bi­sericii ca să se poată mironosi pe rețeaua de so­cia­lizare a lui Zuckerberg că «Bunul Dumnezeu mi-a dat posibilitatea sa sprijin la re­facerea picturii acestei biserici». Închidem ochii la acest puseu de modestie calpă a domnului Moraru. Nu e prima dată și ne-am plictisit să îl mai contabilizăm. Și nici nu ne întrebăm dacă, măcar de data asta, a plătit lucrarea din sudoarea frunții sau din banii contribuabililor, ca în toți cei 20 de ani de administrație... După umila noastră opinie de tonomate nărăvite... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2022, 15:05 (13806 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia are de achitat facturi la apă de peste 7,5 milioane de lei

Slobozia are de achitat facturi la apă de peste 7,5 milioane de lei

De un an și jumătate, operatorul regional de apă Urban SA face demersuri pentru recuperarea unei datorii de peste 7,5 milioane de lei, reprezentând debitele înregistrate de locuitorii Sloboziei care au refuzat să-și achite facturile la apă. Peste 3 milioane de lei din această sumă sunt debite acumulate de Asociațiile de Proprietari. Oficialii Urban SA susțin faptul că procedura recuperării banilor restanți este dificilă, mai ales în cazul Asociațiilor de Proprietari, pentru că multe dintre aceste entități sunt fie fără președinte, fie nu mai au personalitate juridică. Demersul ar trebui susținut și de autoritățile locale, însă Primăria Slobozia, indiferent de culoarea politică a celor care au... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2022, 10:55 (13011 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele ialomițene cheltuie bani publici pentru servicii de pază ineficiente

Spitalele ialomițene cheltuie bani publici pentru servicii de pază ineficiente

Cadrele medicale care își desfășoară activitatea în spitalele din Ialomița pot fi în pericol în orice moment atunci când se află la serviciu. Totul pentru că securitatea la locul de muncă asigurată de angajatori este ineficientă. Unitățile medicale plătesc din bani publici servicii de pază și protecție, însă firmele cu care au încheiate contracte trimit la posturi persoane prea puțin calificate pentru acest tip de activitate. Managerii spitalelor închid ochii, patronii societăților încasează banii, iar medicii și asistentele sunt expuși riscului agresiunilor. Cel mai recent caz de acest fel s-a petrecut în urmă cu o lună, la Spitalul Municipal «Anghel Saligny». Un medic a fost agresat de un pacient... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2022, 13:20 (10682 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Plagiat rural cu oameni de bine

Plagiat rural cu oameni de bine

E toamnă, fraților. Și, de la un capăt la altul al județului, primarii serbează zilele comunelor... Noi ne-am nimerit la Gheorghe Doja, unde reporterița Lenuța a făcut un colaj frumos cu oamenii de bine ai PSD, ca să mănânce și gura ei o o pâine albă. A ei și a noastră, că nimeni nu e fără de păcat... Și cum vă spuneam... Tot privind noi cu jind la imaginile bunăstării colective de la Doja, dăm cu ochii de oamenii de bine ai județului, prezenți acolo. Adică de Costică și Fănică, prefect și deputat. Care, să vedeți năzbâtie, se acuză reciproc de plagierea unor discursuri. Dacă nu ne credeți, căutați pe canalul de YouTube al reporteriței, că poate trece și ea de alea 100 de vizualizări... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2022, 20:05 (10136 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12967 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești, Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 16 și 52 de ani, din Fetești și Căzănești, au fost prinși în dimineața zilei de 21 februarie a.c. în timp ce încercau să fure fier armătura de fier a unor hale, aflate ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:20
(11607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12520 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5031 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11500 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13922 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14494 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13856 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13623 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12315 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9865 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20211 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15578 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16535 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13610 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11406 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15953 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10963 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8603 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22409 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...