Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

S-a pierdut entuziasmul

Fotbal, Liga a II-a, Dinamo București-Unirea Slobozia 1-0

S-a pierdut entuziasmul

E greu să scrii la cald despre o înfrângere pe care majoritatea suporterilor nu o luau în calcul. E bine de precizat, din start, că Dinamo nu mai este, de etape bune, echipa pe care Unirea o zdrobea în amicalul din vară. A fost, probabil, și un plus de dorință al dinamoviștilor în memoria lui Cătălin Hîldan, chiar dacă, acum 22 de ani, când se stingea «Unicul Căpitan», mulți dintre tinerii «câini» nu se născuseră. Unirea n-a jucat rău, a avut ocazii, a primit tradiționalul bobârnac de la arbitru, dar, bună parte din meci, am trăit cu impresia că băieții lui Costel Enache și-au pierdut din entuziasm, din acea «răutate» pe care o afișau în startul sezonului. Faptic, antrenorul Unirii i-a trimis... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2022, 18:20 (5196 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Săptămâna europeană a fotbalului politic din Ialomița

Săptămâna europeană a fotbalului politic din Ialomița

Săptămâna trecută, de joi până vineri, Stadionul «1 Mai» din Slobozia a fost gazda unui campionat de fotbal politic. Au participat echipele PNL, PSD și PRO România, a câș­tigat ultima, la puncte, și s-au făcut ultimele transferuri politice ale anului. Iar noi am fost acolo și putem să jurăm cu mâna pe Biblie că la Alegerile viitoare, indiferent pe cine votăm, tot ei câștigă.

După o idee by Adrian Mocioniu Săptămâna Europeană a Sportului e serbată anual, în perioada 23 septembrie-30 septembrie. În Ialomița, a fost serbată în varianta prescurtată, pe 28 și 29, pe stadionul «1 Mai» din... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2022, 13:20 (5679 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: «La Casa Tudorii» devine festival medieval

Ialomița: «La Casa Tudorii» devine festival medieval

A X-a ediție a Festivalului-Concurs de Tradiție Culinară Ialomițeană «La Casa Tudorii» va dura 3 zile și se transformă în festival medieval. Ambiția organizatorilor este de a demonstra că «prezervarea tradițiilor este și trebuie să rămână una dintre prioritățile administrației publice (...)». Ediția de anul acesta va debuta vineri, 7 octombrie 2022, pe străzile orașului Slobozia, cu o paradă a costumelor de epocă.

De la festin la Festival Ajuns la ediția a X-a, Festivalul-Concurs de Tradiție Culinară Ialomițeană «La Casa Tudorii» se transformă dintr-un festin câmpenesc într-un Festival... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 19:05 (12397 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Doreii lui Erbașu

Lucrări de mântuială la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Doreii lui Erbașu

Inundații interioare, lucrări prost executate, accidente de muncă și reclamații permanente din partea personalului medical. Acesta este bilanțul lucrărilor executate până la acest moment de către angajații firmei Construcții Erbașu și de cei ai firmelor care au subcontractat lucrări de execuție la nivelul clădirii.

Un coșmar medical De aproape 6 luni, Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a transformat într-un imens șantier. Salvările fac slalom printre munții de moloz și betonierele din curtea Spitalului, norii de praf umplu plămânii doctorilor și pacienților, operațiile medicale... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 16:40 (10215 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Au risipit ce-au recoltat

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Gloria Albești 3-4

Au risipit ce-au recoltat

bonus: Amara a pierdut la Modelu

Victoria din meciul cu CS Afumați nu numai că a uimit pe toată lumea, dar a dat aripi echipei antrenate de Adrian Cristea. De aceea, înaintea meciului cu dobrogenii de la Gloria Albești, suporterii ialomițenilor vedeau o victorie sigură a favoriților. Meciurile cu Albeștiul nu au fost niciodată ușoare, dar Gloria a pierdut jucători importanți în vară, iar startul sezonului nu a fost tocmai bun. Adrian Cristea a început cu următorii jucători: Răducan-Comșa, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Drăgan-Eavaz, Răduca, Chiriță-Năstase. Au mai jucat Lungu, Petre și Anton. Meciul a început cât se poate de prost pentru Recolta. În minutul 2, fostul jucător al Unirii Slobozia, Robert Pâslaru, a centrat, iar Zugravu... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 14:20 (5128 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Gavrilă, bronz la Cupa României

Scrimă

Cristian Gavrilă, bronz la Cupa României

Competițiile de scrimă sunt în plină desfășurare, iar săptămâna trecută, la Iași, s-au desemnat laureații «Cupei României» la categoriile cadeți și juniori. În competiția cadeților, Cristian Gavrilă, sportivul CSS Slobozia, a avut un parcurs foarte bun. În Șaispre­zecimi l-a învins pe dinamovistul Mihnea Velicu, cu 15-9. În Optimi a trecut de Michael Ene, de la Riposta București, cu 15-12. Vin Sferturile și o victorie clară în fața unui alt sportiv al Ripostei, Sergiu Vasilescu. Cristian Gavrilă s-a impus cu 15-5. În Semifinală, Cristian a pierdut cu 13-15 în fața stelistului Dacian Enache, după un meci aprig disputat. Remarcabilă a fost și prestația lui Răzvan Mărăcine, legitimat la CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 13:40 (2655 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

5 medalii la Campionatul Național de juniori

Lupte libere

5 medalii la Campionatul Național de juniori

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2022, orașul Târgu Mureș a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat juniorilor. Luptătorii CSM Unirea Slobozia, pregătiți de antrenorul Marian Moraru, și-au făcut, ca de obicei, datoria și au încărcat vitrina clubului cu încă 5 medalii. Marian Subțirică a avut din nou o prestație remarcabilă și a cucerit titlul de campion național al categoriei 74 kg. 3 luptători ai Sloboziei au câștigat medaliile de argint. Nicoleta Băjan a fost în Finală la categoria 50 kg, Denisa Negoiță, la cate­goria 55 kg și Constantin Morar la categoria 70 kg. Tot la 70 kg, Cristian Toader a obținut medalia de bronz. Menționăm și locul 7 obținut de Răzvan Jeaca, la categoria 6... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 12:10 (5010 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Alocații pentru copii în valoare de 14,9 milioane de lei lunar

Ialomița: Alocații pentru copii în valoare de 14,9 milioane de lei lunar

O statistică oficială a Agenției Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că la nivelul ju­dețului nostru există peste 52 mii de copii care beneficiază de alocații acordate de stat. Valoarea lunară a indemniza­țiilor asigurată de Ministerul Muncii pentru această categorie de persoane este de 14,9 milioane de lei.

Sprijin financiar pentru copii Potrivit legii, în România, beneficiază de alocație de stat toți copii cu vârstă de până la 18 ani. Tinerii care au peste 18 ani dar care urmează cursurile unei forme de învățământ liceal sau profesional beneficiază, de... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2022, 14:55 (10232 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO 2009 va prelua colectarea deșeurilor menajere la Slobozia

La jumătatea lunii octombrie 2022

ADI ECOO 2009 va prelua colectarea deșeurilor menajere la Slobozia

După 12 ani alături de Polaris M Holding, admi­nistrația locală din Slobozia schimbă operatorul de salubritate al orașului. ADI ECOO 2009, firmă aparținând Consiliului Județean Ialomița, urmează să preia serviciul de colectare a deșeurilor menajere și industriale. Una dintre rațiunile pentru care această decizie a fost adoptată este limitarea costurilor generate de colectarea neselectivă a deșeurilor. Alina Ciobanu, directorul ADI ECOO 2009, susține că, în decurs de un an, procentul de colectare selectivă ar putea crește de la 3% la 10%.

La vremuri noi, obiective noi Administrația locală... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2022, 11:10 (9632 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc industrial pe ruinele «Complexului Bora»

Consiliul Județean Ialomița reia demersurile

Parc industrial pe ruinele «Complexului Bora»

Administrația județeană a reluat demersurile de preluare a «Complexului Bora». Administrația Pavel dorește să realizeze acolo un parc industrial. «Am făcut noi demersuri către Guvern pentru preluarea acestor ruine. Este un teren ofertant care ar putea fi utilizat pentru realizarea unui parc indus­trial!» susține președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

O nouă destinație La începutul anului 2022, Consiliul Județean Ialomița a solicitat Guvernului României preluarea ruinelor fostului Complex de porci Bora pentru realizarea stației de tratare mecanico-biologică a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2022, 17:10 (4803 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiții ale Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Investiții ale Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Medicul Violeta Șapira revine la Slobozia

În ultimul an și jumătate, Secția Neona­tologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a beneficiat de fonduri din partea Ministerului Sănătății pentru dotarea cu echipamente medicale. Valoarea investițiilor se ridică la peste 200 mii de lei. Problema nerezolvată a secției rămâne însă resursa umană, mai ales în ceea ce privește medicii specialiști. Oficialii unității medicale susțin însă că urmează să dezvolte un program de telemedicină, prin intermediul căruia micii pacienți să poată fi consultați de medici.

Aparate medicale achiziționate pe banii Ministerului Sănătății Ministerul... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2022, 12:10 (10913 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Hubul tehnologic de 1 milion de lei

Hubul tehnologic de 1 milion de lei

De la începutul acestui an școlar, Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia a devenit primul hub tehnologic din județul Ialomița, prin anexarea Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu». Contestat de unii, dar aprobat de Ministerul Educației, demersul are drept scop revitalizarea învățământului profesional la nivelul județului Ialomița și plasarea pe piața muncii a meseriașilor de care angajatorii au nevoie. Noua structură de învă­țământ se laudă cu o bază didactică bine pusă la punct, realizată cu ajutorul fondurilor de care a beneficiat din partea administrației locale. Primăria Slobozia a finanțat fostul Liceu Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» cu 1 milion de lei.

... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2022, 12:55 (9358 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Sepsi, Petrolul și Craiova lui Mititelu, în Grupa Unirii Slobozia

Fotbal, Cupa României

Sepsi, Petrolul și Craiova lui Mititelu, în Grupa Unirii Slobozia

Unirea Slobozia a trecut greu de play-off-ul Cupei Romàniei. Elevii lui Costel Enache s-au impus la Bistrița, în fața legendarei Gloria, ajunsă acum în Liga a III-a, doar după executarea loviturilor de departajare. Antrenorul Unirii s-a bazat, în mare parte, pe jucătorii mai puțin utilizați în campionat. Au intrat din primul minut Păduraru-Ciobanu, Perju, Lazăr, Dorobanțu-Coadă, Cruceru-Bolohan, Afalna, Ben Levy-Golda. A fost un meci dificil în care bistrițenii, antrenați de Adrian Falub (cel care a retrogradat la Slobozia când conducea CSM Reșița), și-au depășit condiția. Ba chiar au avut câteva ocazii mari de a deschide scorul, printre care și o minge în transversală. S-au jucat 120 de minute... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2022, 11:10 (11285 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Violența în școli», problema nerezolvată a profesorilor ialomițeni

«Violența în școli», problema nerezolvată a profesorilor ialomițeni

În urmă cu o săptămână, Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița a găzduit o consfătuire a profesorilor ialomițeni ce a avut ca temă principală de discuție «violența în școli». În cadrul întâlnirii s-a vorbit deschis despre dezinteresul pe care profesorii îl au în legătură cu acest fenomen tot mai prezent în unitățile de învățământ. Se pare că dascălii responsabili pentru remedierea comportamentului violent al elevilor preferă să ascundă incidentele, în loc să le raporteze către instituțiile abilitate.

Dascălii evită raportarea cazurilor Discuțiile cu privire la «violența în școli... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2022, 15:10 (8446 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Decizia de suspendare a activității Clean Tech Ciulnița a rezistat 48 de ore

Decizia de suspendare a activității Clean Tech Ciulnița a rezistat 48 de ore

bonus: A fost sesizat Ministerul Mediului și Secretariatul General al Guvernului

La 48 de ore de la suspendarea oficială a activității Clean Tech Ciulnița, fabrica își reia activitatea. Garda de Mediu, Agenția pentru Protecția Mediului și Direcția de Sănătate Publică permit funcționarea firmei în afara cadrului legal. Protestul cetățenilor în mediul on-line continuă.

48 de ore pe hârtie Intrată în vigoare pe data de 19 septembrie 2022, decizia de suspendare a activității fabricii Clean Tech Ciulnița a rezistat pe hârtie doar 48 de ore. Miercuri, 21 septembrie 2022, firma și-a reluat oficial activitatea. Decizia privind încetarea suspendării activității a fost luată... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2022, 10:55 (13670 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Minunea de la Găița!

Minunea de la Găița!

Găița e o parohie a comunei Făcăeni, în Ialomița. Iar duminică, la sfințirea bisericii, unul dintre directorii din cadrul Secretariatului General al Guver­nului a participat la sfințirea bi­sericii ca să se poată mironosi pe rețeaua de so­cia­lizare a lui Zuckerberg că «Bunul Dumnezeu mi-a dat posibilitatea sa sprijin la re­facerea picturii acestei biserici». Închidem ochii la acest puseu de modestie calpă a domnului Moraru. Nu e prima dată și ne-am plictisit să îl mai contabilizăm. Și nici nu ne întrebăm dacă, măcar de data asta, a plătit lucrarea din sudoarea frunții sau din banii contribuabililor, ca în toți cei 20 de ani de administrație... După umila noastră opinie de tonomate nărăvite... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2022, 15:05 (13804 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia are de achitat facturi la apă de peste 7,5 milioane de lei

Slobozia are de achitat facturi la apă de peste 7,5 milioane de lei

De un an și jumătate, operatorul regional de apă Urban SA face demersuri pentru recuperarea unei datorii de peste 7,5 milioane de lei, reprezentând debitele înregistrate de locuitorii Sloboziei care au refuzat să-și achite facturile la apă. Peste 3 milioane de lei din această sumă sunt debite acumulate de Asociațiile de Proprietari. Oficialii Urban SA susțin faptul că procedura recuperării banilor restanți este dificilă, mai ales în cazul Asociațiilor de Proprietari, pentru că multe dintre aceste entități sunt fie fără președinte, fie nu mai au personalitate juridică. Demersul ar trebui susținut și de autoritățile locale, însă Primăria Slobozia, indiferent de culoarea politică a celor care au... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2022, 10:55 (13008 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele ialomițene cheltuie bani publici pentru servicii de pază ineficiente

Spitalele ialomițene cheltuie bani publici pentru servicii de pază ineficiente

Cadrele medicale care își desfășoară activitatea în spitalele din Ialomița pot fi în pericol în orice moment atunci când se află la serviciu. Totul pentru că securitatea la locul de muncă asigurată de angajatori este ineficientă. Unitățile medicale plătesc din bani publici servicii de pază și protecție, însă firmele cu care au încheiate contracte trimit la posturi persoane prea puțin calificate pentru acest tip de activitate. Managerii spitalelor închid ochii, patronii societăților încasează banii, iar medicii și asistentele sunt expuși riscului agresiunilor. Cel mai recent caz de acest fel s-a petrecut în urmă cu o lună, la Spitalul Municipal «Anghel Saligny». Un medic a fost agresat de un pacient... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2022, 13:20 (10676 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Plagiat rural cu oameni de bine

Plagiat rural cu oameni de bine

E toamnă, fraților. Și, de la un capăt la altul al județului, primarii serbează zilele comunelor... Noi ne-am nimerit la Gheorghe Doja, unde reporterița Lenuța a făcut un colaj frumos cu oamenii de bine ai PSD, ca să mănânce și gura ei o o pâine albă. A ei și a noastră, că nimeni nu e fără de păcat... Și cum vă spuneam... Tot privind noi cu jind la imaginile bunăstării colective de la Doja, dăm cu ochii de oamenii de bine ai județului, prezenți acolo. Adică de Costică și Fănică, prefect și deputat. Care, să vedeți năzbâtie, se acuză reciproc de plagierea unor discursuri. Dacă nu ne credeți, căutați pe canalul de YouTube al reporteriței, că poate trece și ea de alea 100 de vizualizări... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2022, 20:05 (10136 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Lideri

Fotbal, Liga a III-a, CS Afumați-Recolta Gheorghe Doja 1-2

Lideri

Pe 30 august 2022, Afumațiul trecea în Cupa României, cu 4-0, de Recolta Gheorghe Doja, chiar pe terenul ialomițenilor. «Rezultat normal, frate! N-ai ce le face, sunt buni!» se vocifera în tribuna din Gheorghe Doja la finalul acelui meci. De atunci, a trecut mai puțin de o lună. Recolta s-a adunat, iar jocul a început să capete consistență și echipa omo­genitate. Nu știm ce vrăji a făcut an­trenorul Adrian Cristea, dar a reușit să-și mobilizeze exemplar jucătorii înaintea meciului din etapa a 5-a, jucat la Afumați, sâmbătă, 24 septembrie 2022. «La toate antrenamentele premergătoare meciului de la Afumați, le-am cerut băieților să aibă încredere în potențialul lor. Le-am spus că, dacă sunt concentrați... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2022, 17:25 (3431 vizualizări - 5 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident rutier cu polițist-șofer

O mașină de poliție aflată în misiune a fost implicată, sîmbătă, 10 iunie, într-un accident rutier în apropierea localității Bucu. Accidentul s-a petrecut în condiții de poaie abundentă și carosabil umed ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(19887 vizualizări - 0 comentarii)


Beți și fără permise, la volan

Inconștiența continuă să ne surprindă zilnic. Numai în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv, 10 spre 11 iulie, polițiștii au depistat în trafic șoferi care ba nu aveau permis de conducere, ba se ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:38
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: 150 litri de motorină, «evaporată» din rezervor

Alarmată, o femeie, de 45 de ani, din localitatea Armășești, a sesizat polițiștii din localitate, sîmbătă 10 iulie, că în noaptea anterioară îi dispăruseră 150 litri de motorină din rezervorul unui autocamion ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:37
(16484 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Joi, 15 iulie 2010, ora 11.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, în parteneriat cu Fundația «Cartea călătoare» Focșani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:49
(18363 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Inundații și incendii

Ialomița: Inundații și incendii

Ploile abundente de la sfîrșitul acestei săptămâni au inundat mai multe gospodării din comuna Giurgeni și din cartierele Buliga, Fetești Gară și Fetești Sat ale municipiului Fetești. Vineri, 9 iulie și ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:40
(23752 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni la Slobozia și Urziceni

Peste 130 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, au acționat vineri, 10 iulie a.c., sub directa coordonare a inspectorului șef Viorel Ștefu, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:33
(11212 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Suspecții mai multor furturi, identificați

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți acuzați că, împreună sau individual, au săvîrșit 11 furturi din dependințe, garaje sau adăposturi de animale și păsări, fapte săvîrșite în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:32
(13450 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Fierbinți Tîrg: Tîlhari arestați

În cursul zilei de vineri, 10 iulie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Fierbinți Tîrg, identificînd trei tineri, pe numele cărora Tribunalul București-Secția I Penală a emis, la data de 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:31
(14343 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția angajatorilor (persoane juridice și fizice) care depun declarații la FNUASS: Raportarea electronică

Începînd cu raportările lunii iulie, efectuate în luna august, către CJAS Ialomița, listele de asigurați vor fi preluate în sistem electronic în baza aplicației furnizate de către CNAS-Siveco. Această aplicație ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 10:14
(19131 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 arestări într-o singură săptămînă

În săptămîna 2-8 iulie a.c., pe parcursul instrumentării dosarelor penale, avînd în vedere probatoriul administrat pe numele unora dintre suspecți, polițiștii ialomițeni au dispus reținerea a 12 persoane ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:13
(20178 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Încă o persoană implicată în scandal, reținută de polițiști

În cadrul cercetărilor s-a stabilit că în scandalul iscat marți seară în orașul Căzănești a fost implicat și un tînăr, de 28 de ani, din localitate, ce a fost identificat deja de polițiști. Față de acesta ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:04
(17932 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Casiera unei asociații de locatari, arestată

Delapidare, fals intelectual și uz de fals sînt infracțiunile pentru care este învinuită o femeie, de 61 de ani, domiciliată în Urziceni, casier al unei asociații de locatari din municipiu. În baza probatoriului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:41
(20793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Polițiștii ialomițeni, în zonele afectate de inundații

Polițiștii ialomițeni continuă să acționeze în mai multe zone afectate de inundații, din municipiul Fetești și comunele Stelnica și Vlădeni. Misiunea polițiștilor se concentrează îndeosebi pe asigurarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:38
(16264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, sub Cod Galben

Ialomița, sub Cod Galben

Începînd de vineri, 9 iulie, orele 08,00 și pînă sîmbătă, 10 iulie, orele 10,00, Ialomița se află sub Cod Galben. Meteorologii au emis avertizări de vînt puternic și vijelii. «În intervalul menționat în ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:19
(21903 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Piața Agroalimentară și Bazarul de Mărfuri Industriale, controlate de polițiști

Joi, 8 iulie a.c., în intervalul orar 10.00-13.00, efective ale Birourilor de Ordine Publică pentru Mediul Urban și Rutier Slobozia, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:07
(23455 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Depistat la volan deși avea permisul suspendat pentru conducere în stare de ebrietate

Joi seara, 8 iulie a.c., în jurul orei 20.00, un echipaj de poliție aflat în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, în zona sensului giratoriu de la intersecția DN1D cu DN2, a oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:06
(12958 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenirea criminalității în mediul rural

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Cocora, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, au acționat pe raza comunelor anterior menționate ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:03
(20420 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM: 11%, rata șomajului în luna iunie 2010

La sfîrșitul lunii iunie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 11530 de persoane, din care 5272 șomeri indemnizați, respectiv 6258 șomeri neidemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 18:11
(12861 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


Sudiți: Proiectile neexplodate descoperite sub fundația unei case

Nu mai puțin de 7 proiectile de artilerie explozive, patru dintre acestea de calibru 100 mm, două de calibru 105 și unul de calibru 76 mm, au fost descoperite de cîțiva cetățeni care lucrau la scoaterea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 14:33
(24018 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei, raiul contrabandiștilor de țigări

Numai într-o singură seară polițiștii au confiscat peste 15 mii de pachete de țigări, în orașul Țăndărei. Țigările erau transportate în mașini, iar deținătorii nu au putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:23
(24386 vizualizări - 5 comentarii)


5,8 mii de lei, amenzi pentru nesiguranța alimentelor

Aproximativ 40 de unități de procesare sau comercializare a produselor alimentare au fost, în perioada recent încheiată, verificaTe de inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:22
(21917 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Patru autoturisme implicate într-un accident rutier

Miercuri, 7 iulie a.c., în jurul orei 14.35, echipajul de descarcerare și ambulanța SMURD de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat de urgență pe DN2, la ieșirea din localitatea Lilieci, unde s-a produs ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:15
(13851 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

O acțiune de amploare s-a desfășurat marți, 6 iulie a.c., la Urziceni, în intervalul orar 18.00-21.00, polițiștii acționînd pe multiple planuri. În cadrul acțiunii, au fost legitimate 173 de persoane, iar ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:11
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, după gratii

Marți, 6 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore un tînăr, de 20 de ani, din localitate, învinuit de săvârșirea a trei furturi din auto, fapte săvîrșite împreună cu un minor de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:31
(14755 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan, cu permisul suspendat

Un bucureștean de 29 de ani este cercetat penal de polițiști după ce a fost depistat conducînd un autoturism pe drumurile publice, deși avea permisul suspendat din luna ianuarie 2010. Autoturismul condus ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:20
(15135 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Țiganii din Căzănești s-au încăierat din nou. 5 persoane, reținute de polițiști

Scandalul s-a produs seara trecută, marți, 6 iulie, cînd mai multe persoane de etnie rromă, bărbați, femei și copii se aflau în fața unei locuințe unde aruncau cu diverse obiecte. Pentru calmarea spiritelor ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:04
(13631 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Aproape 2000 de pachete cu țigări de contrabandă, expediate printr-o firmă de curierat

Polițiștii din Slobozia au interceptat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, un autoturism asupra căruia aveau bănuieli că transportă țigări de contrabandă. La volan se afla un ialomițean ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 07:10
(20113 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:19
(11053 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:18
(13382 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La 14 ani, tîlhari cu acte-n regulă

Duminică, 4 iulie, la miezul nopții telefonul de urgență al polițiștilor din Țăndărei a sunat pentru a anunța o tîlhărie în strada mare. Victima a declarat polițiștilor că în timp ce se afla în zona pasarelei ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(13385 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...