Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Domnu’ Potor condamnă public «greaua moștenire» a primarilor PSD!

Domnu’ Potor condamnă public «greaua moștenire» a primarilor PSD!

Alo? Domnu’ Președinte? Ne iertați de deranj, știm că sunteți ocupat să cheltuiți suta aia de milioane de la BCR pentru mai binele ialomițenilor. Nu! Nu de-asta v-am sunat... Și știm că ați aflat că Doreii lui Erbașu au decopertat Spitalul în ziua în care s-au rupt băierile Cerului, de storc și acum electricienii cablurile alea de prin pereți. Noi cu pâra v-am sunat, domnu’ Președinte! Că doar v-am spus de atâtea ori că domnu’ Potor nu mai e ce-a fost de când cu nunta aia și are și el nevoie de un concediu... Dar dumneavoastră nu și nu, că cică e tânăr și poate! Nu mai e! Iar cea mai bună dovadă e postarea asta de pe Facebook. Una dintre multele pe care le face în ultima vreme: «Cu regret trebuie să recunosc că au fost colegi de-ai mei, din PSD, care nu s-au ridicat nici pe departe la înălțimea așteptărilor cu care au fost investiți de cetățeni. Acesta este unul dintre motivele pentru care PSD a pierdut alegerile pentru funcția de primar al Sloboziei. (...) Pe bună dreptate oamenii pot să continue să ne sanc­ționeze pentru greaua moștenire! (...)»... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2022, 11:40 (5018 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Adolescentă de 14 ani, violată și abandonată pe câmp

La Axintele

Adolescentă de 14 ani, violată și abandonată pe câmp

Un caz tulburător s-a petrecut recent în comuna Axintele. O adolescentă de 14 ani a fost violată și abandonată pe un câmp de la marginea localității de către agresorii săi. Victima a fost descoperită de o rudă apropiată după ce violatorii au contactat-o și i-au povestit ce au făcut. Fata este acum inclusă într-un program de consiliere în cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Agresorii săi au fost trimiși în judecată, în stare de arest preventiv. Cazul a intrat și în atenția DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia, având în vedere faptul că scenele explicite de sex au fost filmate, iar apoi ar fi fost distribuite de către aceștia în cercul lor de prieteni.
... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2022, 11:05 (15977 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia: Gheorghe Hagi, Regele Ligii Legendelor

Slobozia: Gheorghe Hagi, Regele Ligii Legendelor

Sub sloganul «Fotbalul face bine», Liga Legendelor a revenit la Slobozia pentru un nou meci caritabil. Scopul acestui eveniment l-a reprezentat strângerea de fonduri pentru dotarea cu aparatură performantă a Secției Oncohematologie Pediatrică de la Spitalul Fundeni. A fost spectacol pe «1 Mai», bucuria sutelor de copii de a vedea atâtea vedete laolaltă fiind de-a dreptul încântătoare. Au fost 3 minipartide de fotbal care au implicat cele 3 echipe participante. Firește, în astfel de situații, rezultatele trec în plan secund. A primat scopul umanitar și bucuria fotbalului.

Hagi, Eric, Belo și Dani Oțil... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2022, 23:20 (4789 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Pavel cere transferarea Casei Armatei în patrimoniul județului Ialomița

Pe cărări deja bătute

Administrația Pavel cere transferarea Casei Armatei în patrimoniul județului Ialomița

Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, a cerut oficial Ministerului Apărării Naționale transfe­rarea imobilului cunoscut sub denumirea Casa Armatei în patrimoniul județului Ialomița. Intenția administrației județene este de a reabilita acest imobil în vederea transformării lui într-un obiectiv administrativ. Ultimul oficial al județului care a făcut demersuri în acest sens a fost ex-prefectul Gigi Petre. În anul 2016 acesta a solicitat preluarea imobilului pentru înființarea unui Centru de Comandă al ISU Ialomița.

Vremuri noi, intenții vechi Administrația Pavel face... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2022, 13:20 (7085 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alocare bugetară de 16 milioane de lei pentru construirea unei creșe de tip nZEB

Slobozia a semnat contractul de finanțare

Alocare bugetară de 16 milioane de lei pentru construirea unei creșe de tip nZEB

Viceprimarul municipiului Slobozia, Gabriel Mușat a semnat joi, 1 septembrie 2022, contractul de finanțare pentru o creșă de tip nZEB (near-Zero Energy Building). Slobozia este una dintre primele 9 localități din România care accesează acest tip de finanțare. Contractul a fost semnat la sediul Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, alături de ministrul Cseke Attila și în prezența premierului Nicolae-Ionel Ciucă. Grădinița ar putea fi gata în următorii 3 ani.

O creșă «verde» pentru copiii orașului Creșa va fi construită în Cartierul Gării Noi, pe strada Peneș... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 20:05 (13523 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

EXPUR SA se alătură sponsorilor CSM Unirea Slobozia

EXPUR SA se alătură sponsorilor CSM Unirea Slobozia

EXPUR SA se alătură sponsorilor tra­diționali ai CSM Unirea Slobozia cu 100000 de lei anual. Suma va fi alocată începând cu acest an competițional și reprezintă un sprijin salutar pentru sportul ialomițean. «Încă din iarnă, domnul Bogdan Negulescu și-a manifestat intenția de a susține Clubul. Acum acest sprijin s-a materializat și îi mulțumim public pentru eforturi! Suntem aici pentru a oferi publicului performanță. Iar performanța aduce sponsorilor capital de imagine. Sper ca numărul celor care doresc să susțină echipa să crească de la an al an!» declară Ilie Lemnaru, președintele CSM Unirea. Printre sponsorii tradiționali ai CSM Unirea se numără Avicola SA, Agro Oyl Service SRL și ... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 16:35 (5176 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura asigură 70% din economia județului Ialomița

Agricultura asigură 70% din economia județului Ialomița

bonus: EXPUR SA Slobozia, cifră de afaceri de peste 1,69 miliarde de lei

Viața economică a județului Ialomița depinde exclusiv de Agricultură. Acest domeniu de activitate este, totodată, și principalul generator al firmelor active din județ. Statisticile oficiale recunosc faptul că 70% dintre societățile comerciale care generează venituri către buget își desfășoară activitatea în Agricultură sau în domenii conexe acesteia. O analiză a cifrelor de afaceri ale acestor societăți, pe baza bilanțurilor contabile depuse la Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița privind activitatea financiară desfășurară în 2021, scoate în evidență faptul că aceste societăți sunt eficiente din punct de vedere economic.

Economie bazată pe Agricultură... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 15:20 (4526 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Ploi, fulgere și 3 puncte pierdute

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FK Csikszereda 0-1

Ploi, fulgere și 3 puncte pierdute

Meciul cu echipa din Miercurea Ciuc s-a desfășurat în împrejurări deloc faste. A plouat cu găleata 12 ore înaintea meciului, iar în noaptea de dinaintea meciului un fulger a lovit tribuna oficială, distrugând-o în totalitate. Eve­nimentul este, cu siguranță, unic în istoria fotbalului românesc și, sperăm noi, irepetabil. Astfel, cu terenul greu încercat de ploi și cu iz de fier ars în jur, greu să-ți mai ardă de fotbal. Cu toate acestea, am avut un meci agreabil, terminat, din păcate, cu un rezultat nefavorabil. Cu Costel Enache încă suspendat și cu Enache Costea pe bancă, Unirea a etalat următoarea formulă: Contra-Ibrian (Lazăr ’90), Dinu, Perju, Toma-Coadă, Ekollo (Golda ’57)-Boțogan, Cruceru... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 14:20 (4386 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Gură de oxigen pentru Doja

Fotbal, Liga a III-a

Gură de oxigen pentru Doja

După surprinzătoarea înfrângere cu Modelu din etapa inaugurală, Recolta Gheorghe Doja a ieșit și din Cupa României la mijlocul săptămânii trecute. Ce-i drept, au avut și ghini­onul de a se duela cu CS Afumați, echipă puternică, aproape imposibil de bătut, în ciuda faptului că Recolta a jucat pe teren propriu. Concluzia? Ilfovenii s-au impus lejer, cu 4-0, aruncând predicții pesimiste asupra echipei antrenate de Adrian Cristea. Mai mult, Alexan­dru Chebac, stâlpul apărării, a pri­mit cartonaș roșu și a fost suspendat pentru meciul cu Borcea. Și, la ce lot «nume­ros» are Doja, o astfel de veste este, de-a dreptul, sumbră. Cu toate acestea, Cristea a găsit formula de resuscitare a echipei, formulă... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 13:40 (3835 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Ialomițeanca Cristina Drugă, campioană europeană

Canotaj, Campionatul European U23

Ialomițeanca Cristina Drugă, campioană europeană

Acum câteva luni, v-am spus aici povestea tinerei canotoare Cristina Drugă. Fetița plecată din Săveni, în urmă cu 9 ani, pentru a vâsli spre marea performanță, își vede visul împlinit pas cu pas. Cristina a participat, alături de delegația României, la Campionatul European de canotaj pentru sportivii sub 23 de ani, găzduit de localitatea belgiană Hazewinkel. A fost un adevărat festin de medalii pentru delegația țării noastre, iar sportiva originară din județul Ialomița a contribuit din plin. Cristina Drugă a cucerit titlul european alături de echipajul de 4 vâsle, avându-le alături pe Emanuela Ciotău, Alexandra Ungureanu și Patricia Cireș. Este o performanță care se înscrie în traseul pe care... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 12:50 (3444 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefan Andreescu pătrunde în clasamentul ATP

Tenis de câmp

Ștefan Andreescu pătrunde în clasamentul ATP

Încă de mic și-a dovedit talentul, dar a fost genul de sportiv care a crescut lent și sigur, fără a-și face un țel din a câștiga competițiile de copii și juniori. A avut norocul de a-l avea lângă el pe fratele mai mare, Cristian, la fel de îndrăgostit de racheta de tenis. O dată terminată perioada juvenilă, Ștefan Andreescu nu a pus frână carierei, așa cum fac mulți tineri tenismeni. Legitimat la CSM Unirea Slobozia, a început să frecventeze turneele ATP, iar săptămâna trecută visul a devenit realitate. Ștefan a fost prezent pe tabloul principal de simplu de la Szabolcsveresmart/Ungaria. Primul său adversar a fost cehul Petr Nouza, locul 612 ATP. A fost un duel foarte echilibrat, care s-a decis... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2022, 11:20 (2759 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Justiției vrea un sediu nou pentru Tribunalul Ialomița

După 11 ani

Ministerul Justiției vrea un sediu nou pentru Tribunalul Ialomița

Tras oficial pe linie moartă, proiectul privind construcția unui sediu nou pentru Tribunalul Ialomița a fost relansat de Ministerul Justiției. Oficialii instituției au făcut demersuri în ve­derea realizării unui studiu de feza­bilitate pentru acest proiect de investiții. Dacă în proiectul inițial în noul sediu ar fi trebuit să-și desfă­șoare activitatea și Judecătoria Slobozia, actualul proiect prevede construcția unui imobil destinat doar Tribunalului Ialomița. Calculele estimative arată că investiția ar putea depăși 8 milioane de euro.

Proiect relansat după 11 ani Ideea construcției... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2022, 14:50 (7433 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medic bătut la Camera de Primiri Urgențe, agresor lăsat liber

S-a întâmplat la Spitalul «Anghel Saligny» Fetești

Medic bătut la Camera de Primiri Urgențe, agresor lăsat liber

În urmă cu o săptămână, medicul Ionela Costandache a fost bătută cu pumnii în timp ce asigura gărzile la Camera de Primiri Urgențe a Spitalului «Anghel Saligny» din Fetești. Agresorul femeii, un tânăr de 27 de ani din Țăndărei, a fost lăsat în libertate, sub control judiciar. Procurorii din Fetești, cei care au anchetat incidentul, susțin faptul că limitele de pedeapsă ale infracțiunii reținute în acest caz, «loviri și alte violențe», sunt prea mici pentru a cere arestarea preventivă pentru 30 de zile. Codul Penal contrazice însă opinia procurorului de caz... Incidentul pune însă pe tapet o altă problemă a spitalelor: lipsa de interes a managerilor de a le oferi cadrelor medicale siguranță atunci... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2022, 10:55 (4222 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are o nouă Strategie de Dezvoltare

Ialomița are o nouă Strategie de Dezvoltare

Beneficiară a unui proiect cu finanțare europeană de 2,2 milioane de lei, administrația județeană a reușit să realizeze Strategia de Dezvol­tare a județului Ialomița 2021-2027. Documentul cuprinde un portofoliu de proiecte, dar și sursele de finanțare disponibile pentru concretizarea acestora.

Noi planuri pentru Ialomița În mai 2020, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației și Consiliul Județean Ialomița implementau proiectul «Împreună pentru Ialomița-Strategia de Dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 și servicii publice accesibile pentru cetățeni».... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2022, 13:10 (3812 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc de 1,4 milioane de lei, în centrul orașului Țăndărei

Parc de 1,4 milioane de lei, în centrul orașului Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei este pe cale să încheie unul dintre proiectele sale de anvergură. Este vorba despre un parc amplasat în zona centrală a orașului, în imediata apro­piere a sediului Primăriei Țăndărei. «Este o investiție importantă pentru comunitatea noastră!» a declarat Cristian Roman, primarul orașului.

Parc nou la Țăndărei Noul parc din Țăndărei se află amplasat în zona centrală a orașului, în imediata apropiere a sediului Primăriei. Parcul este dotat cu locuri de joacă pentru copii, o fântână arteziană, dar și o scenă unde pot fi susținute evenimente publice, în... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2022, 12:20 (4986 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fata subprefectului Babagianu a venit să ajute România

Fata subprefectului Babagianu a venit să ajute România

Îl mai tineți minte pe subprefectul de Ialomița, Gheorghe Baba­gianu?! Da, da! Ăla de a trecut prin trei partide ca să ajungă subprefect, a declarat că a bușit mașina Prefecturii «în interes de serviciu» și și-a adjudecat banii săracilor cărora Guvernul le-a dat o masă caldă susținând că restaurantele sale de familie au fost selectate «datorită serio­zității cu care lucrează»... Ei, bine, începând de la jumătatea lunii august, Gheorghe Babagianu și-a spălat toate păcatele publice și private pe care le are! Căci fata lui, doamnelor și domnilor, lumina ochilor săi, «un trandafil cari creashti la firida lui», s-a întors în țară și lucrează pentru România. Da, da ați auzit clar! Atât de mult... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2022, 13:20 (25019 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Administrația județeană a recepționat primul tronson al Drumului Județean 201

Administrația județeană a recepționat primul tronson al Drumului Județean 201

În urmă cu o săptămână, oficialii Consiliului Județean Ialomița au recepționat primul tronson al Drumului Județean 201, care leagă localitățile Coșereni și Țăndărei. Este vorba despre porțiunea cuprinsă între localitatea Coșereni și intersecția cu DJ201B Ciochina-Rași-Orezu. Reabilitarea primilor 35 km ai drumului, a cărui lungime este de peste 90 de km, a început în luna martie a anului trecut. Fondurile au fost asigurate prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală (PNDL), lucrarea fiind atribuită societății Oyl Company Holding AG SRL. Pentru executarea acestor lucrări, constructorul a primit 34,7 milioane de lei. Pentru execuția celorlalte tronsoane ale drumului se vor asigura... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2022, 17:20 (6818 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA împrumută 7 milioane de lei pentru «finanțarea activităților»

Bani fără dobândă pentru evitarea falimentului

Drumuri și Poduri SA împrumută 7 milioane de lei pentru «finanțarea activităților»

Consiliul Județean Ialomița a aprobat marți, 30 august 2022, alocarea unui împrumut fără dobândă către Drumuri și Poduri SA, societate aflată în subordinea instituției. Împrumutul are o perioadă de grație de 5 luni și va fi rambursat în decursul unui an. Decizia, fără precedent la nivelul administrației județene, confirmă situația economică dificilă cu care se confruntă societatea de aproape 2 ani. Reamintim că un audit realizat de Consiliul Județean Ialomița la Drumuri și Poduri SA confirmă existența unor pierderi de 9,98 milioane de lei în perioada 2018-2020 din cauza «mana­gementului defectuos».

Administrația județeană împrumută fără dobândă... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2022, 13:55 (7294 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Giurgeni: Ruinele unei clădiri medievale, descoperite la «Orașul de Floci»

Muzeul Județean Ialomița

Giurgeni: Ruinele unei clădiri medievale, descoperite la «Orașul de Floci»

Campania arheologică deschisă la «Orașul de Floci», cel mai important sit din județul Ialomița, este în plină desfășurare. Recent, echipa de arheologi care scoate la lumină rămășițele celui mai important centru comercial din Evul Mediu românesc a descoperit ruinele unei clă­diri despre care cercetările spun că ar reprezenta sediul administrativ al târgului. «Era sediul administrativ al târgului, al „județului“ (sau „judelui“), adică acela care conducea treburile așezării, ajutat de 12 „pârgari“, aleși din rândul târgoveților!» susțin reprezentanții Muzeului Județean Ialomița.

Istoria continuă la «Orașul de Floci»... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2022, 10:55 (6792 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița poluează Ialomița de 10 ani

Cu acordul tacit al instituțiilor statului

Clean Tech Ciulnița poluează Ialomița de 10 ani

Garda de Mediu Ialomița a amendat cu 100000 de lei firma Clean Tech Ciulnița la sfârșitul lunii august 2022 pentru «neres­pectarea obligațiilor prevăzute în Autorizația Integrată de Mediu». Amenda confirmă o stare de fapt semnalată timp de 10 ani de către presa locală. În toată această perioadă, Clean Tech Ciulnița a susținut că respectă legislația privind protecția mediului și deține o stație de epurare funcțională. La acest mo­ment, miza Clean Tech o reprezintă aprobarea de către Agenția pentru protecția Mediului Ialomița a unei Autorizații de Mediu revizuită care să permită funcționarea în continuare a fabricii de făinuri proteice.

Paharul răbdării publice dă pe-afară... [citește_tot_articolul]

31 August 2022, 13:10 (14027 vizualizări - 22 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9230 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10086 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8040 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8711 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10382 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43617 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14580 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11225 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9089 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8862 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12672 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12167 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10353 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10611 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5011 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5187 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...