Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Moarte fulgerătoare a fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă

Moarte fulgerătoare a fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă

UPDATE: Trupul neînsuflețit al lui Silvian Ciupercă va fi depus la Catedrala Episcopală din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 31 iulie a.c., fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă și-a pierdut viața. O anchetă penală a fost deschisă de către polițiștii din Vâlcea.

Silvian Ciupercă și-a pierdut viața
Moartea fulgerătoare a lui Silvian Ciupercă a survenit în timp ce acesta se afla în concediu, într-o localitate din județul Vâlcea. Decesul fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița a fost confirmat de către Inspectoratul de Poliție al Județului Vâlcea. «Este vorba despre un bărbat de 73 de ani, care a fost găsit decedat în apropierea... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2022, 12:50 (52459 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Sprijin pentru bolnavii de diabet din mediul rural al Ialomiței

Sprijin pentru bolnavii de diabet din mediul rural al Ialomiței

Datele statistice arată că în județul Ialomița există peste 10 mii de persoane care suferă de diabet. Mai bine de jumătate dintre acestea sunt vârstnici și locu­iesc în mediul rural al jude­țului, având posibilități reduse de a merge la medic pentru controalele de rutină. Pentru a veni în sprijinul lor, medicii specialiști se depla­sează în co­munități pentru a acorda asistență și tratament specific acestor bolnavi. În localitățile Săveni și Colelia, acolo unde autoritățile locale au reușit rea­bilitarea dispensarelor și înfiin­țarea unor cabinete medicale, medicul diabetolog Anca Telehuz oferă sprijin pacien­ților vârstnici diagnosticați cu această boală.

Ialomițenii au nevoie de medici... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2022, 13:40 (13717 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul a fost inspectat de ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu

Stadiul construcției Pasajului de la Drajna

Șantierul a fost inspectat de ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu

Vineri, 29 iunie a.c., ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a efectuat o vizită de lucru pe șantierul Pasajului de la Drajna. Potrivit acestuia, în momentul de față, obiectivul se află în grafic în ceea ce privește execuția, fiind printre cele mai avansate investiții de infrastructură din portofoliul Ministerului Transporturilor. Alături de Sorin Grindeanu, la această întâlnire au participat și președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, precum și parlamentarii social-democrați Ștefan Mușoiu și Raluca Dumitrescu.

Proiect în valoare de 98,1 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2022, 17:15 (12315 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Blocuri pentru medici și profesori, la Fetești

Blocuri pentru medici și profesori, la Fetești

Administrația locală din Fetești va construi 5 blocuri de locuințe destinate medicilor și profesorilor care aleg să-și desfășoare activitatea pe raza municipiului. Proiectul va fi realizat cu ajutorul fondurilor disponibile prin Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), aceasta fiind a patra depunere prin PNRR a Primăriei Fetești.

Proiectul se află în etapa de evaluare Blocurile destinate medicilor și profesorilor care vor să-și practice profesiile în municipiul Fetești sunt prevăzute cu câte 6 apartamente cu 2 camere. Valoarea totală a acestui proiect este de 10,8 mi­lioane... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2022, 12:40 (12428 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia susține înființarea unui Centru de Dializă

Spitalul Slobozia susține înființarea unui Centru de Dializă

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din sistemul public unde se poate inițiali­za/des­fășura procedura de dializă. Acest tip de terapie ajută pa­cienții cu boală renală cronică să supraviețuiască. În prezent, la Spitalul Slobozia beneficiază de această procedură 26 de bolnavi, însă instituția do­rește să-și extindă capacitatea pentru a oferi sprijin unui nu­măr cât mai mare de pacienți.

«Rinichii» artificiali de la etajul 8 Stația de Dializă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se află situată la etajul 8 al unității medicale, acolo unde se află... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2022, 13:10 (17383 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

Administrația locală din Slobozia a început reabilitarea «Ansamblului PECO» din oraș. Lucrările se vor finaliza la sfârșitul anului viitor, însă oficialii Primăriei Slobozia susțin faptul că există șanse mari ca șantierul să se închidă mai devreme. Valoarea totală a proiectului se ridică la 10,6 milioane de lei.

Oază de verdeață în inima orașului Demersurile privind reamenajarea zonei «Ansamblul PECO» din Slobozia au început în anul 2019, când proiectul a fost depus pentru finanțare la Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia. Titlul oficial al proiectului este «Reabilitarea, modernizarea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2022, 12:20 (36589 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița dă startul Alegerilor din 2024

Un nou proiect politic pentru județ

PSD Ialomița dă startul Alegerilor din 2024

PSD organizează în toamna acestui an primul congres ordinar al partidului din 2013 și până în prezent. De­cizia obligă organizațiile județene să declanșeze ale­geri la nivelul filialelor locale din mediul urban și rural. Marian Pavel, actualul președinte al Organizației PSD Ialo­mița, susține că va veni în fața social-democraților cu un nou proiect politic pentru județ. Printre obiectivele viitoarelor Alegeri Locale se numără și recâștigarea fotoliului de primar la Slobozia.

La PSD sună goarna Alegerilor viitoare În plină vară, PSD Ialomița se pregă­tește de Alegeri. Conform calendarului... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2022, 13:20 (13021 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Cantonament terminat în forță

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Cantonament terminat în forță

Unirea Slobozia a prins gustul golului în actuala perioadă de pregătire, senzație care sperăm să persiste și după startul competiției în liga secundă. Elevii lui Costel Enache au marcat 28 de goluri în cele 6 partide de pre­gătire disputate și au primit doar două. În ultimul meci jucat în cadrul cantonamentului de la Târlungeni, Unirea s-a impus cu 9-1 în fața celor de la ACS Codlea. 3 dintre goluri au fost marcate de Denis Golda, atacantul transferat în această vară de la Ripensia Timișoara. Ciprian Rus și Raul Bolohan au realizat câte o dublă, fiind completați de Robert Silaghi și Vlad Prejmerean. Costel Enache a început meciul în următoarea formulă: Păduraru-Ciobanu, Dinu, Perju, Ibiran-Ekollo... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 19:20 (10634 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie cu Unirea «U19»

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Victorie cu Unirea «U19»

Recolta Gheorghe Doja a bifat al doilea meci amical din cadrul actualei perioade de pregătire. Pentru că s-a dovedit o tactică utilă în iarnă, conducerea a ales să apeleze tot la adversari din zonă, ba chiar și la echipe de juniori. Așa s-a întâmplat sâmbătă, 23 iulie 2022, când echipa antrenată de Adrian Cristea s-a duelat cu juniorii sub 19 ani ai Unirii Slobozia, într-un meci care a avut loc pe terenul de la Perieți. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul în următoarea formulă: Oprea-Ene, Chebac, Lungu, Andrei-Alexe, Comșa-Chiriță, Răduca, Petre-Stanciu. Au mai intrat Popescu, Spirea, Negoi și Toma. A fost un meci frumos, elevii antrenorului Ion Ionescu dând o replică bună mai experimentaților... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 14:40 (6244 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Liceele ialomițene pe care elevii nu le vor

Liceele ialomițene pe care elevii nu le vor

În urmă cu o săptămână, Ministerul Educației a dat publicității rezultatele admiterii computerizate la liceu a elevilor care au susținut Evaluarea Națională. În Ialomița, 4 unități de învăță­mânt nu au reușit să acopere toate locurile disponibile, deoarece nu s-au numărat printre preferințele elevilor.

Cele mai mici medii de admitere Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară Fetești, Liceul Tehnologic «Anghel Saligny» Fetești, Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei și Liceul Tehnologic Țăndărei sunt unitățile de învățământ care nu au reușit să ocupe toate locurile disponibile în... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 12:20 (16322 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Lupte libere

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Săptămâna trecută, în ca­lendarul competițional al luptelor au fost programate mai multe evenimente. Cum ne-au obișnuit, luptătorii ialomițeni s-au evidențiat mai mult sau mai puțin. La Târgu Mureș s-a desfășurat Cupa României, com­petiție care s-a adresat sporti­vilor cu vârste sub 20 de ani. Marian Subțirică, luptător legitimat la CSM Unirea Sloozia, a obținut medalia de bronz. Anterior, Marian participase și la Campionatul European al acestei categorii de vârstă unde, însă, nu s-a lipit de medalii. «Îl felicit pe Marian Subțirică pentru acest rezultat care se adaugă multor altora la fel de valoroase» ne-a declarat antrenorul Marian Moraru, ale cărui motive de mândrie nu s-au oprit aici.
... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 11:05 (8677 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mii de hectare cultivate cu grâu și rapiță, calamitate din cauza secetei pedologice extreme

În Ialomița

Mii de hectare cultivate cu grâu și rapiță, calamitate din cauza secetei pedologice extreme

UPDATE: Culturi de floarea-soarelui, afectate de omizi

Seceta pedologică extremă a creat probleme și pe tere­nurile agricole din Ialomița. O estimare oficială a Direcției Județene pentru Agricultură Ialomița arată faptul că peste 1500 de hectare cultivate cu grâu și rapiță au fost calamitate din cauza lipsei apei din sol. 22 de fermieri, potrivit raportului oficial, au înștiințat autoritățile asupra situației.

Verificările sunt în curs Direcția Județeană pentru Agricultură Ialomița a prezentat un prim bilanț în ceea ce privește efectele secetei pedologice extreme cu care se confruntă județul Ialomița. Cele mai afectate culturi, înfiin­țate... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2022, 12:40 (6250 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

18 copii instituționalizați din Ialomița, la «Ziua Aviației Române»

«Liga Aeriană Română», alături de comunitate

18 copii instituționalizați din Ialomița, la «Ziua Aviației Române»

Miercuri, 20 iulie 2022, de Ziua Aviației Române, 18 copii instituționalizați din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au participat la evenimentele organizate la București pentru marcarea «Zilei Aviației Române». Excursia gratuită a fost posibilă grație inițiativei reprezentaților «Ligii Aeriene Române»-filiala Ialomița. Copiii au asistat, începând cu orele 11,00, la Monumentul «Eroilor Aerului» din Piața Aviatorilor, la ceremonia militară și religioasă organizată aici. Pe timpul ceremoniei au evoluat aproximativ 20 de aeronave militare de tip F-16 Fighting Falcon, C-130 Hercules, C-27J Spartan, Antonov AN-30, IAR-330, IAR-99 aparținând Forțelor Aeriene... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2022, 16:40 (7134 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Coaliția PSD-PNL a început măcelărirea IMM-urilor!»

Vicepreședintele USR Ialomița, Mihai Tănăsescu

«Coaliția PSD-PNL a început măcelărirea IMM-urilor!»

Alegerea noului președinte al USR, Cătălin Drulă, restartează activitatea politică a filialelor locale. După 2 ani de provizorat politic, liderii locali ai filialei revin pe scena publică. Ex-prefectul Mihai Tănăsescu, vicepreședinte al USR Ialomița, rămâne un critic radical al actualei coaliții de guvernare.

Bilanțul primilor 2 ani Mihai Tănăsescu, vicepreședintele USR Ialomița, consideră mai mult decât firească sancționarea actualei coaliții de guvernare în cadrul unor dezbateri în care să fie implicată societatea civilă: «Coaliția PSD-PNL a început măcelarirea IMM-urilor pentru a... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2022, 13:10 (11613 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Oficialii Consiliului Județean Ialomița au semnat achiziția sediului Urban SA Slobozia

Înapoi în noua veche locație

Oficialii Consiliului Județean Ialomița au semnat achiziția sediului Urban SA Slobozia

Miercuri, 20 iulie 2022, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel și administratorul public al instituției, Alexandru Potor, au contrasemnat ontractul de vânzare-cumpărare al sediului Urban SA din Slobozia. «Urban SA revine „acasă“, unde îi este locul, pe strada Vasile Alecsandri, nr. 14!» a punctat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

O zi memorabilă Miercuri, 20 iulie a.c., la mai bine de 6 luni de la debutul negocierilor cu RAJA Constanța, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel și administratorul public al instituției, Alexandru... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2022, 18:20 (13259 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Copiii, predispuși la infectări cu noua subvariantă a SARS-CoV-2!»

Andreia Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie Ialomița

«Copiii, predispuși la infectări cu noua subvariantă a SARS-CoV-2!»

Tot mai mulți copii sunt afectați de noua subvariantă a virusului SARS-CoV-2, responsabilă de creșterea numărului de cazuri de COVID-19. Medicul Andreia Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie din Ialomița, trage un semnal de alarmă și le recomandă părinților să evite expunerea copiilor la pericolul infectării. «Au început să fie pozitivi cei mici, în special sugarii și copiii până în 3 ani...» susține medicul de familie Andreia Radu.

Purtarea măștii, singura soluție Medicul de familie Andreia Radu susține faptul că noua subvariantă a virusului SARS-CoV-2, responsabilă de... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2022, 11:40 (13925 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministrul Agriculturii, Petre Daea a verificat stadiul lucrărilor de infrastructură la sistemele de irigații din Ialomița

Ministrul Agriculturii, Petre Daea a verificat stadiul lucrărilor de infrastructură la sistemele de irigații din Ialomița

Joi, 21 iulie a.c., ministrul Agriculturii, Petre Daea a desfășurat o vizită de lucru în Ialomița. Demnitarul a inspectat stadiul lucrărilor de reabilitare ale sistemului pentru irigații în zona Făcăeni-Bordușani-Vlădeni. Investițiile au fost finanțate de Guvernul României, prin Programul National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigații din România. Totodată, ministrul s-a întâlnit și cu reprezentanții OUAI Movila, pentru a vedea modul în care s-au dezvoltat culturile agricole, în zonele unde infrastructura de irigații a fost pusă în funcțiune.

Inspecție în Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2022, 20:05 (39065 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Polițistul amenințat cu moartea este vizat de Biroul Control Intern al Poliției Ialomițene

La Slobozia

Polițistul amenințat cu moartea este vizat de Biroul Control Intern al Poliției Ialomițene

Agent în cadrul Poliției Municipiului Slobozia, Cristian Milea reclama în urmă cu câteva săptămâni faptul că a fost ultragiat, fără ca organele judiciare să ia o măsură împotriva agresorului său. În timp ce dosarul încă așteaptă o rezoluție din partea procurorului de caz, colegii polițistului, din cadru Biroului Control Intern al IPJ Ialomița, au demarat o serie de verificări pentru a descoperi dacă imaginea Poliției a fost sau nu afectată (sic!). Reprezentanții Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual-filiala Ialomița (SNPPC) au precizat faptul că vor deschide o acțiune în instanță, dacă la finalul verificărilor, Biroul Control Intern va dispune măsuri îndreptate împotriva... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2022, 14:50 (17470 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, controale la farmaciile din județ

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, controale la farmaciile din județ

În această perioadă, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița întreprinde o serie de controale la toate farmaciile din județul Ialomița. Potrivit datelor, în relație contractuală cu instituția sunt 60 de astfel de entități. Controlul survine unei decizii definitive a Înaltei Curți de Casație și Justiție, care vizează un raport al Curții de Conturi a Românei din anul 2016. Auditorii au descoperit faptul că, în mai multe județe din țară, printre care și Ialomița, au fost decontate medicamentele eliberate fără să se țină cont de reducerile comerciale de care au beneficiat farmaciile de la distribuitori.

Prejudiciu de 90 mii de lei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2022, 11:05 (17253 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Primul meci: acasă, cu Baia Mare!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Primul meci: acasă, cu Baia Mare!

La sediul Federației Române de fotbal s-a tras la sorți, miercuri, 20 iulie a.c., țintarul Ligii a II-a, ediția 2022-2023. Unirea Slobozia va disputa, în sezonul regulat, 10 meciuri acasă și 9 meciuri în deplasare. Meciul de debut în noul sezon, programat pe 6 august 2022, va găsi Unirea în postură de echipă gazdă, adversară fiind nou-promovata Minaur Baia Mare.Urmează Ripensia Timișoara, în deplasare și Metaloglobus București, acasă. Vom primi pe propriul teren echipe ca Poli Iași, Oțelul Galați și, mai ales, Steaua București, în primul meci oficial din 2023. Cu Dinamo vom juca în deplasare, în etapa a 8-a, la începutul lunii octombrie.

Iată cum arată programul Unirii Slobozia în sezonul regulat al ediției de campionat 2022-2023 din divizia secundă... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2022, 16:40 (15891 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Termene la depunerea cererilor pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează fermierii, precum și pe toți cei interesați, cu privire la conținutul recentei Ordonanțe de Urgentă a Guvernului nr ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 16:05
(9030 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două femei, acroșate de un autoturism pe trecerea de pietoni!

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orei 13,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 15:25
(4133 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA Ialomița: Ecocondiționalitatea pentru Măsura 215 «Bunăstarea animalelor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează fermierii solicitanți ai plaților pentru Măsura 215 «Bunăstarea animalelor» că au obligația de a respecta normele ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 14:15
(7529 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii mai 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7149 șomeri, din care 1565 șomeri indemnizați, respectiv 5584 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 13:05
(4528 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor ialomițeni

4 persoane bănuite de comiterea mai multor infracțiuni au fost reținute de către polițiști în urma defășurării unor acțiuni de amploare pe raza județului Ialomița. Peste 50 de polițiști din cadrul Poliției ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2015, 21:40
(6441 vizualizări - 5 comentarii)


Urziceni: Arestat pentru deținerea de arme și muniții

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au pus în mișcare acțiunea penală față de MIHAI NICOLAE, pentru săvîrșirea infracțiunii de nerespectare a regimului armelor ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2015, 19:25
(4241 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Joi, 11 iunie 2015, începînd cu orele 8,00, la Stadionul Municipal din Slobozia se va desfășura faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2015, 16:15
(10806 vizualizări - 0 comentarii)


George Enescu, comemorat la Slobozia

Vineri, 12 iunie 2015, orele 10,00, în cadrul Parteneriatului Cultural dintre Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» și Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia va avea loc, la Filiala «MB20» a Bibliotecii ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2015, 14:10
(4267 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Atenționare fraudă

Avînd în vedere sesizările cetățenilor privind seria de mesaje primite pe e-mail în legătură cu plata unei așa zise taxe anuale de 278 lei (de la adresa de e-mail [email protected] ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 17:05
(3938 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exercițiu de alarmare la fostul Combinat Chimic

Miercuri, 10 iunie a.c, începînd cu orele 10,00, urmează să se desfășoare un exercițiu de testare a planului de urgență externă al SC Chemgas Holding Corporation SRL Slobozia. Tema acestui exercițiu o reprezintă ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 15:25
(5670 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoția 2015

Avînd în vedere că anul școlar 2014-2015 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților promoției 2015 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 14:50
(3811 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente rutiere, 5 răniți

La acest sfîrșit de săptămînă, pe șoselele ialomițene s-au produs 4 accidente rutiere, soldate cu rănirea a cinci persoane. Astfel, sîmbătă, 6 iunie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 13:35
(3321 vizualizări - 0 comentarii)


Elevi în practică la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Elevi în practică la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Șase elevi ai școlilor militare de subofițeri jandarmi se află în practică la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița. Atfel, în perioada 8 iunie-17 iulie a.c., șase elevi ai Școlilor Militare de Subofițeri ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 12:15
(3443 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Debite către buget de peste 56 milioane de lei la finele lunii mai 2015

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la nivelul județului, arieratele bugetare rămase de recuperat la data de 31 mai 2015 erau în sumă de peste 56 milioane de lei. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2015, 11:05
(5722 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenție în forță a pompierilor în curtea Trans Oil Țăndărei

Intervenție în forță a pompierilor în curtea Trans Oil Țăndărei

3 mașini dotate cu apă și spumă, o autoscară și un echipaj SMURD au intervenit în noaptea de joi spre vineri, 4/5 iunie 2015, în curtea fostei fabrici de ulei Ultex din Țăndărei, actuală Trans Oil. Militarii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2015, 02:05
(11375 vizualizări - 0 comentarii)


Cosîmbești: Bătrînă de 89 de ani, lovită de un autoturism

Marți, 2 iunie 2015, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Cosîmbești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 28 de ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2015, 18:10
(6074 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Permis de conducere fals

Polițiștii au oprit marți, 2 iunie 2015, pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un localnic, de 25 de ani. Tînărului i-au fost solicitate actele de identitate și documentele ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2015, 15:20
(6427 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Percheziții la hoții de curent

În dimineața zilei de miercuri, 3 iunie 2015, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița efectuează 15 percheziții la persoane bănuite de furt de energie electrică și de instalații de transport ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2015, 11:25
(10105 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Dridu și Amara

Un incendiu a izbucnit în dimineața zilei de duminică, 31 mai a.c, la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Dridu. Cel mai probabil, flăcările au fost generate de supraîncălzirea unei sobe ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2015, 18:40
(4462 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu Amara incendiu


Predare de comandă la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Vineri, 29 mai 2015, la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a avut loc ceremonialul militar ocazionat de predarea-primirea comenzii și a Drapelului de Luptă al Unității. În prezența generalului ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2015, 19:10
(7175 vizualizări - 0 comentarii)


Proiecte Cargill România în Ialomița

Proiecte Cargill România în Ialomița

Cargill România a implementat două proiecte de responsabilitate socială în Ograda și Colelia, ca parte a angajamentului de a sprijini educația în zonele unde compania își desfășoară activitatea. Acțiunile ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2015, 18:25
(6185 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Măsuri de ordine și siguranță publică în minivacanța de Rusalii

Jandarmii ialomițeni vor asigura, în perioada 30 mai-1 iunie 2015, măsurile de ordine și siguranță publică necesare bunei desfășurări a activităților prilejuite de zilele comunelor Sudiți, Smirna, Grivița ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2015, 17:10
(4026 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița Rusalii


Coșereni: Beat la volan, s-a răsturnat cu mașina

Miercuri, 27 mai a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că, în afara localității Coșereni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Cu ocazia verificărilor efectuate, s ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2015, 17:15
(8111 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La volan, fără permis

Polițiștii au oprit, pe raza comunei Bărbulești, un autoturism condus de un bărbat, în vîrstă de 66 de ani, din Urziceni. Din verificările efectuate în bazele de date, polițiștii au stabilit că bărbatul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2015, 16:05
(2955 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: O persoană a fost rănită în urma unui accident rutier

Un bărbat, în vîrstă de 38 de ani, a fost rănit în dimineața zilei de joi, 28 mai 2015, după ce autotrenul pe care îl conducea a părăsit partea carosabilă și a ieșit în decor. Evenimentul s-a produs pe ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2015, 15:40
(3725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DJ212 accident


Poliția Rutieră Ialomița: 3 permise reținute, amenzi de 15000 de lei

Mircuri, 27 mai a.c., polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Astfel, au fost ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2015, 13:15
(7313 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Primirea cererilor de plată pentru subvenții

Începînd cu data de 26 mai 2015, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita va prelua toate cererile de plată ale fermierilor, inclusiv pe suport de hîrtie. Cererile astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 20:15
(3968 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Neatenția era să-l coste viața

Un bărbat de 36 de ani, din Alexeni, care a traversat strada prin loc nepermis a fost victima unui accident rutier. Acesta a fost lovit de mașina unui șofer de 22 de ani. Bărbatul rănit a ajuns la spital ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 16:25
(5487 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


10 ani de la înființarea Direcției Generale Anticorupție

Pe data de 30 mai, structurile din toată țara ale Direcției Generale Anticorupție serbează 10 ani de la înființarea instituției. La nivelul județului nostru, această entitate este reprezentată de Serviciul ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 14:35
(7049 vizualizări - 0 comentarii)


Cargill, alături de copiii din Colelia

La începutul acestei săptămîni, Cargill a demarat o nouă acțiune în cadrul campaniilor de susținere ale comunităților unde compania își desfășoară activitatea. Luni, 26 mai 2015, reprezentanții societății ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2015, 13:05
(6624 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...