Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Moarte fulgerătoare a fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă

Moarte fulgerătoare a fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă

UPDATE: Trupul neînsuflețit al lui Silvian Ciupercă va fi depus la Catedrala Episcopală din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 31 iulie a.c., fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă și-a pierdut viața. O anchetă penală a fost deschisă de către polițiștii din Vâlcea.

Silvian Ciupercă și-a pierdut viața
Moartea fulgerătoare a lui Silvian Ciupercă a survenit în timp ce acesta se afla în concediu, într-o localitate din județul Vâlcea. Decesul fostului președinte al Consiliului Județean Ialomița a fost confirmat de către Inspectoratul de Poliție al Județului Vâlcea. «Este vorba despre un bărbat de 73 de ani, care a fost găsit decedat în apropierea... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2022, 12:50 (52465 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Sprijin pentru bolnavii de diabet din mediul rural al Ialomiței

Sprijin pentru bolnavii de diabet din mediul rural al Ialomiței

Datele statistice arată că în județul Ialomița există peste 10 mii de persoane care suferă de diabet. Mai bine de jumătate dintre acestea sunt vârstnici și locu­iesc în mediul rural al jude­țului, având posibilități reduse de a merge la medic pentru controalele de rutină. Pentru a veni în sprijinul lor, medicii specialiști se depla­sează în co­munități pentru a acorda asistență și tratament specific acestor bolnavi. În localitățile Săveni și Colelia, acolo unde autoritățile locale au reușit rea­bilitarea dispensarelor și înfiin­țarea unor cabinete medicale, medicul diabetolog Anca Telehuz oferă sprijin pacien­ților vârstnici diagnosticați cu această boală.

Ialomițenii au nevoie de medici... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2022, 13:40 (13717 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul a fost inspectat de ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu

Stadiul construcției Pasajului de la Drajna

Șantierul a fost inspectat de ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu

Vineri, 29 iunie a.c., ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a efectuat o vizită de lucru pe șantierul Pasajului de la Drajna. Potrivit acestuia, în momentul de față, obiectivul se află în grafic în ceea ce privește execuția, fiind printre cele mai avansate investiții de infrastructură din portofoliul Ministerului Transporturilor. Alături de Sorin Grindeanu, la această întâlnire au participat și președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, precum și parlamentarii social-democrați Ștefan Mușoiu și Raluca Dumitrescu.

Proiect în valoare de 98,1 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2022, 17:15 (12316 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Blocuri pentru medici și profesori, la Fetești

Blocuri pentru medici și profesori, la Fetești

Administrația locală din Fetești va construi 5 blocuri de locuințe destinate medicilor și profesorilor care aleg să-și desfășoare activitatea pe raza municipiului. Proiectul va fi realizat cu ajutorul fondurilor disponibile prin Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), aceasta fiind a patra depunere prin PNRR a Primăriei Fetești.

Proiectul se află în etapa de evaluare Blocurile destinate medicilor și profesorilor care vor să-și practice profesiile în municipiul Fetești sunt prevăzute cu câte 6 apartamente cu 2 camere. Valoarea totală a acestui proiect este de 10,8 mi­lioane... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2022, 12:40 (12431 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia susține înființarea unui Centru de Dializă

Spitalul Slobozia susține înființarea unui Centru de Dializă

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din sistemul public unde se poate inițiali­za/des­fășura procedura de dializă. Acest tip de terapie ajută pa­cienții cu boală renală cronică să supraviețuiască. În prezent, la Spitalul Slobozia beneficiază de această procedură 26 de bolnavi, însă instituția do­rește să-și extindă capacitatea pentru a oferi sprijin unui nu­măr cât mai mare de pacienți.

«Rinichii» artificiali de la etajul 8 Stația de Dializă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia se află situată la etajul 8 al unității medicale, acolo unde se află... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2022, 13:10 (17384 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

«Ansamblul PECO» din Slobozia se reabilitează cu 10,6 milioane de lei

Administrația locală din Slobozia a început reabilitarea «Ansamblului PECO» din oraș. Lucrările se vor finaliza la sfârșitul anului viitor, însă oficialii Primăriei Slobozia susțin faptul că există șanse mari ca șantierul să se închidă mai devreme. Valoarea totală a proiectului se ridică la 10,6 milioane de lei.

Oază de verdeață în inima orașului Demersurile privind reamenajarea zonei «Ansamblul PECO» din Slobozia au început în anul 2019, când proiectul a fost depus pentru finanțare la Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia. Titlul oficial al proiectului este «Reabilitarea, modernizarea... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2022, 12:20 (36598 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița dă startul Alegerilor din 2024

Un nou proiect politic pentru județ

PSD Ialomița dă startul Alegerilor din 2024

PSD organizează în toamna acestui an primul congres ordinar al partidului din 2013 și până în prezent. De­cizia obligă organizațiile județene să declanșeze ale­geri la nivelul filialelor locale din mediul urban și rural. Marian Pavel, actualul președinte al Organizației PSD Ialo­mița, susține că va veni în fața social-democraților cu un nou proiect politic pentru județ. Printre obiectivele viitoarelor Alegeri Locale se numără și recâștigarea fotoliului de primar la Slobozia.

La PSD sună goarna Alegerilor viitoare În plină vară, PSD Ialomița se pregă­tește de Alegeri. Conform calendarului... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2022, 13:20 (13021 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Cantonament terminat în forță

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Cantonament terminat în forță

Unirea Slobozia a prins gustul golului în actuala perioadă de pregătire, senzație care sperăm să persiste și după startul competiției în liga secundă. Elevii lui Costel Enache au marcat 28 de goluri în cele 6 partide de pre­gătire disputate și au primit doar două. În ultimul meci jucat în cadrul cantonamentului de la Târlungeni, Unirea s-a impus cu 9-1 în fața celor de la ACS Codlea. 3 dintre goluri au fost marcate de Denis Golda, atacantul transferat în această vară de la Ripensia Timișoara. Ciprian Rus și Raul Bolohan au realizat câte o dublă, fiind completați de Robert Silaghi și Vlad Prejmerean. Costel Enache a început meciul în următoarea formulă: Păduraru-Ciobanu, Dinu, Perju, Ibiran-Ekollo... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 19:20 (10636 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie cu Unirea «U19»

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Victorie cu Unirea «U19»

Recolta Gheorghe Doja a bifat al doilea meci amical din cadrul actualei perioade de pregătire. Pentru că s-a dovedit o tactică utilă în iarnă, conducerea a ales să apeleze tot la adversari din zonă, ba chiar și la echipe de juniori. Așa s-a întâmplat sâmbătă, 23 iulie 2022, când echipa antrenată de Adrian Cristea s-a duelat cu juniorii sub 19 ani ai Unirii Slobozia, într-un meci care a avut loc pe terenul de la Perieți. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul în următoarea formulă: Oprea-Ene, Chebac, Lungu, Andrei-Alexe, Comșa-Chiriță, Răduca, Petre-Stanciu. Au mai intrat Popescu, Spirea, Negoi și Toma. A fost un meci frumos, elevii antrenorului Ion Ionescu dând o replică bună mai experimentaților... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 14:40 (6246 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Liceele ialomițene pe care elevii nu le vor

Liceele ialomițene pe care elevii nu le vor

În urmă cu o săptămână, Ministerul Educației a dat publicității rezultatele admiterii computerizate la liceu a elevilor care au susținut Evaluarea Națională. În Ialomița, 4 unități de învăță­mânt nu au reușit să acopere toate locurile disponibile, deoarece nu s-au numărat printre preferințele elevilor.

Cele mai mici medii de admitere Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară Fetești, Liceul Tehnologic «Anghel Saligny» Fetești, Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei și Liceul Tehnologic Țăndărei sunt unitățile de învățământ care nu au reușit să ocupe toate locurile disponibile în... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 12:20 (16326 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Lupte libere

Marian Subțirică, bronz la Cupa României

Săptămâna trecută, în ca­lendarul competițional al luptelor au fost programate mai multe evenimente. Cum ne-au obișnuit, luptătorii ialomițeni s-au evidențiat mai mult sau mai puțin. La Târgu Mureș s-a desfășurat Cupa României, com­petiție care s-a adresat sporti­vilor cu vârste sub 20 de ani. Marian Subțirică, luptător legitimat la CSM Unirea Sloozia, a obținut medalia de bronz. Anterior, Marian participase și la Campionatul European al acestei categorii de vârstă unde, însă, nu s-a lipit de medalii. «Îl felicit pe Marian Subțirică pentru acest rezultat care se adaugă multor altora la fel de valoroase» ne-a declarat antrenorul Marian Moraru, ale cărui motive de mândrie nu s-au oprit aici.
... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2022, 11:05 (8677 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mii de hectare cultivate cu grâu și rapiță, calamitate din cauza secetei pedologice extreme

În Ialomița

Mii de hectare cultivate cu grâu și rapiță, calamitate din cauza secetei pedologice extreme

UPDATE: Culturi de floarea-soarelui, afectate de omizi

Seceta pedologică extremă a creat probleme și pe tere­nurile agricole din Ialomița. O estimare oficială a Direcției Județene pentru Agricultură Ialomița arată faptul că peste 1500 de hectare cultivate cu grâu și rapiță au fost calamitate din cauza lipsei apei din sol. 22 de fermieri, potrivit raportului oficial, au înștiințat autoritățile asupra situației.

Verificările sunt în curs Direcția Județeană pentru Agricultură Ialomița a prezentat un prim bilanț în ceea ce privește efectele secetei pedologice extreme cu care se confruntă județul Ialomița. Cele mai afectate culturi, înfiin­țate... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2022, 12:40 (6250 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

18 copii instituționalizați din Ialomița, la «Ziua Aviației Române»

«Liga Aeriană Română», alături de comunitate

18 copii instituționalizați din Ialomița, la «Ziua Aviației Române»

Miercuri, 20 iulie 2022, de Ziua Aviației Române, 18 copii instituționalizați din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au participat la evenimentele organizate la București pentru marcarea «Zilei Aviației Române». Excursia gratuită a fost posibilă grație inițiativei reprezentaților «Ligii Aeriene Române»-filiala Ialomița. Copiii au asistat, începând cu orele 11,00, la Monumentul «Eroilor Aerului» din Piața Aviatorilor, la ceremonia militară și religioasă organizată aici. Pe timpul ceremoniei au evoluat aproximativ 20 de aeronave militare de tip F-16 Fighting Falcon, C-130 Hercules, C-27J Spartan, Antonov AN-30, IAR-330, IAR-99 aparținând Forțelor Aeriene... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2022, 16:40 (7135 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Coaliția PSD-PNL a început măcelărirea IMM-urilor!»

Vicepreședintele USR Ialomița, Mihai Tănăsescu

«Coaliția PSD-PNL a început măcelărirea IMM-urilor!»

Alegerea noului președinte al USR, Cătălin Drulă, restartează activitatea politică a filialelor locale. După 2 ani de provizorat politic, liderii locali ai filialei revin pe scena publică. Ex-prefectul Mihai Tănăsescu, vicepreședinte al USR Ialomița, rămâne un critic radical al actualei coaliții de guvernare.

Bilanțul primilor 2 ani Mihai Tănăsescu, vicepreședintele USR Ialomița, consideră mai mult decât firească sancționarea actualei coaliții de guvernare în cadrul unor dezbateri în care să fie implicată societatea civilă: «Coaliția PSD-PNL a început măcelarirea IMM-urilor pentru a... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2022, 13:10 (11614 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Oficialii Consiliului Județean Ialomița au semnat achiziția sediului Urban SA Slobozia

Înapoi în noua veche locație

Oficialii Consiliului Județean Ialomița au semnat achiziția sediului Urban SA Slobozia

Miercuri, 20 iulie 2022, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel și administratorul public al instituției, Alexandru Potor, au contrasemnat ontractul de vânzare-cumpărare al sediului Urban SA din Slobozia. «Urban SA revine „acasă“, unde îi este locul, pe strada Vasile Alecsandri, nr. 14!» a punctat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

O zi memorabilă Miercuri, 20 iulie a.c., la mai bine de 6 luni de la debutul negocierilor cu RAJA Constanța, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel și administratorul public al instituției, Alexandru... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2022, 18:20 (13262 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Copiii, predispuși la infectări cu noua subvariantă a SARS-CoV-2!»

Andreia Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie Ialomița

«Copiii, predispuși la infectări cu noua subvariantă a SARS-CoV-2!»

Tot mai mulți copii sunt afectați de noua subvariantă a virusului SARS-CoV-2, responsabilă de creșterea numărului de cazuri de COVID-19. Medicul Andreia Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie din Ialomița, trage un semnal de alarmă și le recomandă părinților să evite expunerea copiilor la pericolul infectării. «Au început să fie pozitivi cei mici, în special sugarii și copiii până în 3 ani...» susține medicul de familie Andreia Radu.

Purtarea măștii, singura soluție Medicul de familie Andreia Radu susține faptul că noua subvariantă a virusului SARS-CoV-2, responsabilă de... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2022, 11:40 (13926 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministrul Agriculturii, Petre Daea a verificat stadiul lucrărilor de infrastructură la sistemele de irigații din Ialomița

Ministrul Agriculturii, Petre Daea a verificat stadiul lucrărilor de infrastructură la sistemele de irigații din Ialomița

Joi, 21 iulie a.c., ministrul Agriculturii, Petre Daea a desfășurat o vizită de lucru în Ialomița. Demnitarul a inspectat stadiul lucrărilor de reabilitare ale sistemului pentru irigații în zona Făcăeni-Bordușani-Vlădeni. Investițiile au fost finanțate de Guvernul României, prin Programul National de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigații din România. Totodată, ministrul s-a întâlnit și cu reprezentanții OUAI Movila, pentru a vedea modul în care s-au dezvoltat culturile agricole, în zonele unde infrastructura de irigații a fost pusă în funcțiune.

Inspecție în Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2022, 20:05 (39072 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Polițistul amenințat cu moartea este vizat de Biroul Control Intern al Poliției Ialomițene

La Slobozia

Polițistul amenințat cu moartea este vizat de Biroul Control Intern al Poliției Ialomițene

Agent în cadrul Poliției Municipiului Slobozia, Cristian Milea reclama în urmă cu câteva săptămâni faptul că a fost ultragiat, fără ca organele judiciare să ia o măsură împotriva agresorului său. În timp ce dosarul încă așteaptă o rezoluție din partea procurorului de caz, colegii polițistului, din cadru Biroului Control Intern al IPJ Ialomița, au demarat o serie de verificări pentru a descoperi dacă imaginea Poliției a fost sau nu afectată (sic!). Reprezentanții Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual-filiala Ialomița (SNPPC) au precizat faptul că vor deschide o acțiune în instanță, dacă la finalul verificărilor, Biroul Control Intern va dispune măsuri îndreptate împotriva... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2022, 14:50 (17474 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, controale la farmaciile din județ

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, controale la farmaciile din județ

În această perioadă, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița întreprinde o serie de controale la toate farmaciile din județul Ialomița. Potrivit datelor, în relație contractuală cu instituția sunt 60 de astfel de entități. Controlul survine unei decizii definitive a Înaltei Curți de Casație și Justiție, care vizează un raport al Curții de Conturi a Românei din anul 2016. Auditorii au descoperit faptul că, în mai multe județe din țară, printre care și Ialomița, au fost decontate medicamentele eliberate fără să se țină cont de reducerile comerciale de care au beneficiat farmaciile de la distribuitori.

Prejudiciu de 90 mii de lei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2022, 11:05 (17255 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Primul meci: acasă, cu Baia Mare!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Primul meci: acasă, cu Baia Mare!

La sediul Federației Române de fotbal s-a tras la sorți, miercuri, 20 iulie a.c., țintarul Ligii a II-a, ediția 2022-2023. Unirea Slobozia va disputa, în sezonul regulat, 10 meciuri acasă și 9 meciuri în deplasare. Meciul de debut în noul sezon, programat pe 6 august 2022, va găsi Unirea în postură de echipă gazdă, adversară fiind nou-promovata Minaur Baia Mare.Urmează Ripensia Timișoara, în deplasare și Metaloglobus București, acasă. Vom primi pe propriul teren echipe ca Poli Iași, Oțelul Galați și, mai ales, Steaua București, în primul meci oficial din 2023. Cu Dinamo vom juca în deplasare, în etapa a 8-a, la începutul lunii octombrie.

Iată cum arată programul Unirii Slobozia în sezonul regulat al ediției de campionat 2022-2023 din divizia secundă... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2022, 16:40 (15893 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amenzi pentru șoferii indisciplinați

Luni, 22 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele ialomițene pentru un trafic rutier mai sigur, precum și pentru prevenirea și combaterea neregulilor ce pot conduce la producerea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:57
(18990 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:50
(14102 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:11
(14562 vizualizări - 0 comentarii)


Tîrgul Primăverii, la Slobozia

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, Consiliul Județean Ialomița, Primăria Municipiului Slobozia și SC Orange România SA organizează, în perioada 25-28 februarie a.c., «Tîrgul Primăverii ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:42
(15934 vizualizări - 0 comentarii)


Amenința că se sinucide prin electrocutare

Pompierii ialomițeni au intervenit în week-end-ul trecut la 5 situații de urgență, trei dintre acestea pentru acordarea primului ajutor medical, un caz pentru salvarea unui animal și un altul pentru transportul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:40
(13938 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Urziceni-CFR Cluj 0-1

Stadionul Tineretului a fost luni seara, 22 februarie a.c., gazda unui duel încrîncenat între două dintre cele mai compacte echipe ale campionatului. Deși, cel puțin în prima repriză, s-a jucat într-un ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 19:35
(13897 vizualizări - 0 comentarii)


A spart geamurile Casei de Cultură

A spart geamurile Casei de Cultură

În dimineața zilei de duminică, 21 februarie a.c., în jurul orelor 05.30, un echipaj mobil din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, care se afla pe timpul unei misiuni specifice, a observat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:52
(17532 vizualizări - 0 comentarii)


S-au șicanat în trafic și l-a amenințat cu pistolul

Sîmbătă, 20 februarie a.c., un tînăr de 23 de ani, din județul Harghita, a sesizat Poliția despre faptul că, în jurul orei 10.00, în timp ce se afla la volanul autoturismului, pe DN2, pe sensul de mers ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:23
(12315 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr mort în accident lîngă Coșereni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 20/21 februarie a.c., în jurul orei 01.15, pe DN2, în apropierea localității Coșereni, a avut loc un accident rutier în care a fost implicat un singur autoturism, soldat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:17
(10109 vizualizări - 0 comentarii)


Au furat pantaloni de pe sîrmele de rufe

Sîmbătă, 20 februarie a.c., doi tineri domiciliați în Căzănești, respectiv în Slobozia, au fost depistați în Urziceni de către o patrulă de siguranță publică, la scurt timp după ce au furat două perechi ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:12
(12336 vizualizări - 0 comentarii)


Primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD

Potrivit ultimelor informații din cadrul Congresului Național al PSD, primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD. De asemenea, Moraru și-a afirmat susținerea pentru candidatul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 17:20
(15998 vizualizări - 2 comentarii)


Prevenirea acidentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Principalul scop al acțiunii a fost acela de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 08:12
(8667 vizualizări - 0 comentarii)


Armă neletală, deținută ilegal

Un colectiv de polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase ce a acționat joi, 18 februarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 19:21
(15695 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor din Țăndărei pentru prevenirea infracționalității stradale

Joi, 18 februarie a.c., efective ale Poliției Orașului Țăndărei și jandarmi au organizat și executat în comun o acțiune pentru prevenirea infracționalității stradale. În cadrul acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 18:13
(16886 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni trimiși în judecată

În cursul zilei de 18 februarie a.c., polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor Urziceni au finalizat cercetările în două dosare penale în care reprezentanții unor agenți economici sînt cercetați pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:13
(12328 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Țăndărei

Joi, 19 februarie, la locuința unui cetățean din Țăndărei s-a produs un incendiu. După ce a supraalimentat soba cu lemne, fiul proprietarului, în vîrstă de 22 de ani, a aprins focul, lăsînd sistemul de ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:06
(17105 vizualizări - 0 comentarii)


Aproape de un rezultat mare Liverpool-Unirea 1-0

Unirea a rămas aceeași echipă combativă de pe vremea lui Petrescu. Ronny Levy a gîndit o așezare compactă la mijloc care a funcționat aproape perfect 80 de minute, iar cînd au apărut fisuri le-a rezolvat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 01:12
(23065 vizualizări - 0 comentarii)


Anton Barbu și-a dat demisia din funcția de director al Agenției de Plăți

Anton Barbu, în cursul zilei de joi, 18 februarie a.c., și-a depus demisia din funcția de director al Agenției Județene de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 16:19
(19085 vizualizări - 4 comentarii)


Concedierile colective și șomajul, în atenția Prefecturii

Joi, 18 februarie a.c., în sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat ședința Comisiei de Dialog Social a Județului Ialomița. Drept principale puncte pe ordinea de zi să amintim informarea ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 12:33
(14800 vizualizări - 0 comentarii)


Reduceri de tarife pentru operațiunile la Registrul Comerțului

În ședința de miercuri, 17 februarie a.c., Guvernul a aprobat o hotărîre privind taxele și tarifele pentru operațiunile efectuate de Oficiul Național al Registrului Comerțului și oficiile registrului comerțului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:51
(12599 vizualizări - 0 comentarii)


Salvați din apele rîului Ialomița de pompieri

Patru persoane au rămas izolate de ape miercuri, 17 februarie a.c., pe raza localității Bucu, la un canton ce aparține Ocolului Silvic Slobozia. Este vorba de trei bărbați și o femeie, toți din comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(11092 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil activ într-o mașină cu nisip

Un proiectil de calibru 122 mm cu încărcătură activă a fost descoperit în această dimineață în materialul antiderapant dintr-o autoutilitară aparținînd unei societăți comerciale din Fetești. Elementul de ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(14739 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare la Fetești

Joi, 18 februarie a.c., la ora 13,00, la sediul Poliției Municipiului Fetești va fi inaugurat un Birou pentru eliberarea certificatului de cazier judiciar. La inaugurare vor participa șeful Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 07:12
(17865 vizualizări - 1 comentariu)


Infractor după gratii

Un ialomițean în vîrstă de 40 de ani, din comuna Ciulnița, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile în cursul zilei de marți, 16 februarie, și se află în prezent în arestul Inspectoratului. Împotriva ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:53
(14283 vizualizări - 0 comentarii)


A bătut un copil de numai 4 luni pentru că plîngea foarte tare

Polițiștii efectuează cercetări cu privire la împrejurările în care un minor de numai 4 luni a suferit vătămări corporale. Astfel, în seara zilei de 14 februarie a.c., în jurul orei 19,30, polițiștii Orașului ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:50
(12472 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul Teculescu și persoanele vîrstnice

În sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat miercuri, 17 februarie 2010, ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vîrstnice Ialomița. Discuțiile purtate ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:41
(16501 vizualizări - 0 comentarii)


31 se sancțiuni contravenționale aplicate de polițiștii slobozeni

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari au acționat marți, 16 februarie a.c., pe raza municipiului reședință de județ, pe linia prevenirii oricăror fapte de natură a tulbura ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:55
(14503 vizualizări - 0 comentarii)


Infracțiuni economice

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au început urmărirea penală în 5 dosare penale, în care 5 persoane sînt cercetate pentru săvîrșirea a 9 infracțiuni economice. Astfel, în urma ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:51
(13532 vizualizări - 0 comentarii)


Proaspăt eliberat din pușcărie, din nou infractor

Un conductor de bilete aflat în serviciu în trenul ce se afla în mișcare între Punctul oprire CF Brîncoveni și Halta de mișcare Slobozia Sud, a fost agresat fizic de către un călător, care nu poseda bilet ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:49
(15208 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 19:04
(14682 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...