Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni reclamă public deficitul de personal

Polițiștii ialomițeni reclamă public deficitul de personal

Luni, 20 iunie a.c., polițiștii ialomițeni, membrii ai celor două formațiuni sindicale din cadrul Poliției Române, au organizat un protest în fața Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Aceasta este prima manifestație a oamenilor legii din cadrul IPJ Ialomița care se desfășoară independent de calendarul protestelor susținute de cele două formațiuni sindicale.

Revendicările oamenilor legii Una dintre revendicările polițiștilor ialomițeni se referă la aplicare unitară a Legii 153/2017 privind salarizarea în sistemul bugetar. Polițiștii protestatari susțin că măririle salariale... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 21:10 (4434 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

«Sunt fericit să văd oamenii bucurându-se în jurul meu!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia/Costel Enache, antrenor

«Sunt fericit să văd oamenii bucurându-se în jurul meu!»

Să stai de vorbă cu noul antrenor al Unirii Slobozia este o adevărată plăcere. Trecem într-o manieră agreabilă prin principii, obiective și aspirații perso­nale ajungând, în final, la jazz și teatru. Costel Enache este genul acela de om căruia n-ai cum să nu-i dorești să aibă succes. Am încercat sentimentul acesta din vremea când antrena în prima divizie. Începem dialogul nostru prin câteva considerații despre vestimentația antrenorilor și firește că nu ne putem abține să-l întrebăm dacă și-a pus în bagaj paltonul (cunoașteți, desigur, vechea glumă gazetărească). Răspunsul vine prompt: «Nu mă reprezintă, eu sunt genul mai lejer. Dar, mi-am pus o geacă de iarnă în bagaj. Și mi-am luat și vopsea... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 17:50 (8035 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Promovarea se joacă în retur

Fotbal, baraj Liga a III-a, CS Glina-CS Amara 3-2

Promovarea se joacă în retur

Amara este campioana indubitabilă a județului Ialomița. A demonstrat și în deplasarea de la Glina acest lucru. Când vii dintr-un campionat oarecum sărac valoric, să obții un rezultat echilibrat acasă la campioana Ilfovului este o realizare. Pentru meciul de la Glina, Marius Pletea și Bruno Stroe au avut la dispo­ziție, din cauza multiplelor accidentări, doar 14 jucători. Primul 11 a fost: Bănescu-Croitoru, Voicu, Andrei, Tudor-M. Ilie, Gheorghe, Câlțea, Schindea-Constantin, Zaharia. A mai jucat  A. Ilie. Amara începe nesigur, iar ilfovenii deschid rapid scorul. După pauză, ialomițenii ies la joc și ratează o ocazie mare venită după o centrare a lui Schindea. La faza imediat următoare, Glina... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 15:20 (12573 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Organele judiciare din Ialomița au renunțat la urmărirea penală în peste 400 dosare de braconaj piscicol

Organele judiciare din Ialomița au renunțat la urmărirea penală în peste 400 dosare de braconaj piscicol

La sfârșitul lunii mai, World Wide Fund for Nature a dat publicității un raport privind situația anchetelor deschise la nivel național în ceea ce privește infracțiunile comise în legătură cu protecția biodiversității din păduri și ape. Specialiștii acestei organizații neguvernamentale a cărei misiune este conservarea naturii au analizat situația dosarelor penale intrate în «stocurile» Parchetelor, în perioada 2015-2020. Ialomița a fost la rândul său cuprinsă în această cercetare, iar conclu­ziile sunt revoltătoare. În toate cele 704 anchete înregistrate în această perioadă de timp, mai bine de jumătate dintre acestea pentru «braconaj piscicol», s-au dispus măsuri de renunțare la urmărirea penală... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 13:20 (4668 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

De 3 ori bronz pentru Slobozia

Scrimă, Campionatul Național pentru Copii

De 3 ori bronz pentru Slobozia

Săptămâna trecută, la București s-a desfășurat Campionatul Național de Scrimă adresat copiilor. A fost un bun prilej pentru micii sabreri de la CSS Slobozia să-și arate măiestria. Delegația ialomițeană, coordonată de profesorul Marin Cruțu, a obținut 3 medalii, toate de bronz. Îmbu­curător este faptul că au început să se impună și fetele, capitol la care Slobozia nu a mai excelat de multă vreme. Prima medalie a fost obținută de Marta Neagu, la categoria «U13». La o zi distanță, micuța Maya Yana Zikovski a luat bronzul la ca­tegoria de vârstă 8-9 ani. Replica băieților a venit în a treia zi de concurs: Damian Neagu a luat bronzul categoriei 10-11 ani.... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 11:25 (12566 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Doamna Rodicaaaaaa! Chiar dacă Slobozia nu vă vrea, noi vă vrem!

Doamna Rodicaaaaaa! Chiar dacă Slobozia nu vă vrea, noi vă vrem!

Aflată în evidentă pierdere de formă (electorală, doamna senator, electorală!), juna Rodica a deschis o nouă linie a frontului pe bulevardul Unirii. După cum vedeți în imagine, ea a identificat niște «Dorei» care pun cimentul la rădăcina arboretului stradal. Salutăm proletar lupta cu administrația locală și ne alăturăm după umilele noastre puteri acestui efort parlamentar neobosit și de neostoit. De trei ori ura pentru Rodica!

Dacă Rodica n-ar fi existat...
...ar fi trebuit inventată. Slavă Domnului însă că domnia sa există. Și că, pentru a pedepsi pentru păcatele de­zinteresului... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2022, 15:10 (4832 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, orașul-șantier

Slobozia, orașul-șantier

bonus: O duzină de proiecte edilitare demarate în ultimele 12 luni

Goana după accesarea fondurilor europene a transformat Slobozia într-un șantier uriaș. La acest moment, conform declarațiilor oficiale, se află în diferite stadii de implementare nu mai puțin de 7 proiecte finanțate din fonduri europene. Deschiderea acestor șantiere riscă să paralizeze activitatea economică și socială a orașului. «Încercăm să reducem la mimim disconfortul creat de aceste șantiere. Tuturor ne e greu, dar sunt convins că slobozenii înțeleg necesitatea acestor investiții!» susține primarul Dragoș Șoare.

Rău cu rău, dar... La Slobozia, administrația Soare a semnat ordinul... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2022, 10:55 (4299 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Investiție în Sănătate, în comuna Mihail Kogălniceanu

Investiție în Sănătate, în comuna Mihail Kogălniceanu

Îmbunătățirea condițiilor în care se oferă asistență medicală în mediul rural este o prioritate pentru aleșii locali. În comuna Mihail Kogălniceanu, administrația locală a inițiat un proiect prin care dorește să reabiliteze dispensarul medical al localității. Sursa de finanțare este Compania Națională de Investiții, iar inițiativa se află în prezent în faza de evaluare. Dacă proiectul va fi considerat eligibil, administrația locală a comunei Mihail Kogălniceanu va beneficia de 1,9 milioane de lei pentru renovarea integrală a întregului cabinet medical. «Suntem interesați să dezvol­tăm infrastructura de Sănătate la nivelul comunității noastre!» a precizat Mihăiță Barbu, primarul localității.
... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2022, 17:05 (11533 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Avem nevoie de politicieni care să legifereze în favoarea țării!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Avem nevoie de politicieni care să legifereze în favoarea țării!»

După aproape 2 ani de mandat, deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu face bilanțul perioadei în care a reprezentat Ialomița în Parlamentul României. În opinia sa, legislația susținută și aprobată de către partidele politice care asigură majoritatea parlamentară afectează grav România la nivel economic și administrativ. «Avem nevoie de politicieni care să legifereze în favoarea țării! Lupta AUR nu e suficientă pentru a bloca legile defavorabile României. Avem nevoie de susținerea tuturor, în fiecare zi!» a declarat parlamentarul Alianței pentru Unirea Românilor, Silviu-Titus Păunescu.

Bilanț legislativ după aproape 2 ani de mandat... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2022, 12:25 (14261 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ialomița vinde mierea «tinereții fără batrânețe»

Ialomița vinde mierea «tinereții fără batrânețe»

«FarmConect» ne-a lăsat primele amintiri. Un utilaj agricol de 500000 de euro, cățelul electronic care detectează bolile culturilor, tractoarele care se pilotează din spatele monitoarelor... și, poate, absența notabilă a premierului Nicolae Ciucă. Numai că pe noi ne-a fascinat singurul produs din Ialomița al cărui renume a depășit granițele țării. Și care, de-acum, are și o poveste pe care am ales să o spunem. Povestea mierii care ne promite «tinerețea fără bătrânețe»!

«Moș Costache» se îndreaptă spre majorat Brandul «Moș Costache» are 17 ani. Și anul viitor, cu puțin noroc, își va... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2022, 17:05 (12586 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Dridu investește în Educație

Vești bune din mediul rural

Comuna Dridu investește în Educație

În ultimii 2 ani, eforturile administrației locale din comuna Dridu au transformat localitatea într-o alternativă atractivă pentru locuitorii comunelor învecinate. Aici își aduc mămicile din Jilavele, Adâncata și Moldoveni copiii la școală, aici aleg tinerii să-și oficieze cununiile civile... Și tot aici, susține primarul Lucian Dumitru, «funcționarii publici se ajută reciproc» ca să asigure buna funcționare a admi­nistrației. Pare greu de crezut, dar nu e imposibil!

Educația ca prioritate administrativă Primarul Lucian Dumitru e la primul mandat. Cel mai important, crede el. A intrat... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2022, 12:40 (11998 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Criza economică nu înseamnă criză alimentară!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Criza economică nu înseamnă criză alimentară!»

Deputatul social-democrat Stefan Mușoiu demontează pu­blic afirmațiile potrivit cărora România se va confrunta în perioada imediat următoare cu o criză alimentară. «Sunt simple spe­culații, lansate de Opoziție pentru a crește în sondajele de opinie. România produce mai mult decât consumă!» a declarat Ștefan Mușoiu.

Datele statistice confirmă realitatea Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu consideră că informațiile privind o așa-zisă criză alimentară internă sunt panicarde și speculative. Deputatul social-democrat demontează aceste afirmații argumentând că «trebuie făcută... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2022, 15:40 (4595 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 100000 de euro pentru Festivalul «FreeLand»

Slobozia: 100000 de euro pentru Festivalul «FreeLand»

Slobozia organizează în perioada 8-10 iulie 2022 prima ediție a unui Festival dedicat cu pre­cădere tinerilor. Locația aleasă pentru acest eve­niment este Pădurea Peri, iar bugetul alocat de Municipalitate pentru vedetele care vor susține recitaluri în cele 3 seri se apropie de 100000 de euro. «Este un eveniment profesionist, organizat cu ajutorul profesioniștilor!» susține părintele Cătălin Stanciu, directorul Direcției Educație, Cultură și Tineret din cadrul Primăriei Slobozia.

Festivalul se bazează pe 650 de chestionare Ideea organizării unui Festival dedicat tinerilor a fost lansată... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2022, 11:05 (7920 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5 motive să îți faci piața zilnic la noul magazin Supeco

5 motive să îți faci piața zilnic la noul magazin Supeco

Rețeaua de magazine de tip discount Supeco, cu 27 de magazine deschise în România, a ajuns acum și în orașul nostru. Nou magazin Supeco, deschis de către Carrefour, se află în incinta centrului comercial Park Plaza și oferă un sortiment vast de peste 5.500 de produse la cele mai bune prețuri și oferte avantajoase pentru super-economii.
Am vizitat magazinul împreună cu familia pentru cumpărăturile noastre de zi cu zi și iată ce am descoperit:

Fructele și legumele sunt proaspete, de sezon
Fructele și legumele au culoare, miros și gust-a fost o plăcere să ne plimbăm printre rafturi. Oferta de sezon este foarte variată. Noi am cumpărat cireșe și căpșuni, la... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2022, 10:50 (15294 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Încep preselecțiile pentru Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2022

Încep preselecțiile pentru Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2022

Pe data de 17 iunie 2022, între orele 11,00 și 18,00, la Slobozia, în cadrul Sălii «Europa» a Consiliului Județean Ialomița se desfășoară preselecțiile pentru ediția cu numărul 54 a Festivalului «Trofeul Tinereții», eveniment găzduit de stațiunea balneară Amara. Potrivit calendarului, anul acesta concursul muzical va avea loc în incinta Grădinii de Vară din Amara, închisă anul trecut din cauza lucrărilor de modernizare.

Două zile de muzică ușoară la Amara Dacă ediția de anul trecut s-a desfășurat la începutul lunii septembrie, în condițiile impuse de pandemia de COVID-19, Festivalul... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2022, 15:20 (13095 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cursurile de formare profesională a profesorilor, o «afacere» de 70 mii de lei/an

În Ialomița

Cursurile de formare profesională a profesorilor, o «afacere» de 70 mii de lei/an

Casa Corpului Didactic Ialomița are rolul de a-i forma pe dascăli și de a-i pregăti pentru viața la catedră. În realitate, formarea profesorilor ialomițeni reprezintă o afacere prin care CCD Ialomița încasează anual aproximativ 70 mii de lei. Mai mult decât atât, doar o mică parte din cursuri sunt acreditate oficial de către Ministerul Educației. Restul beneficiază de un soi de aprobare formală, pentru a căpăta un aspect de legalitate.

Cursuri doar pe hârtie Casa Corpului Didactic Ialomița este condusă de profesorul Gabriela Borodea. Biroul acesteia este plin ochi de bibliorafturi,... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2022, 11:10 (15337 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a respins acțiunile deponenților CAR Învățământ Slobozia

Tribunalul Ialomița a respins acțiunile deponenților CAR Învățământ Slobozia

Practică neunitară a instanțelor din Slobozia în ceea ce privește cererile înaintate de către deponenții CAR Învățământ Slobozia. În perioada 2020-2021, la Judecătoria Slobozia au fost înregistrate aproximativ 100 de dosare prin care oamenii cereau înapoierea banilor depuși. Un sfert dintre aceste acțiuni au fost soluționate în favoarea deponenților, însă soluțiile au fost atacate la Tribunalul Ialomița. Cea mai mare instanță din județ a înclinat însă balanța în favoarea CAR Slobozia, lăsându-i pe oameni fără banii pe care sperau să-i primească.

Ancheta penală bate pasul pe loc Scandalul... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2022, 13:10 (16240 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Proiectul rețelei de gaze al Primăriilor Fetești și Stelnica a fost aprobat

Proiectul rețelei de gaze al Primăriilor Fetești și Stelnica a fost aprobat

Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Admi­nistrației a aprobat pentru finanțare proiectul privind realizarea rețelei de alimen­tare cu gaz metan inițiat de Primăria Fetești, în parteneriat cu Primăria Stelnica. Valoarea totală a acestui proiect este de 132,5 milioane de lei.

Rețea de gaze pentru două comunități locale Recent, Ministerul Dezvol­tării a publicat lista cu primele 73 de proiecte aprobate pentru investiții în extinderea și moder­nizarea infrastructurii de distri­buție a gazelor naturale, finanțate prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny». Printre acestea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 19:10 (16385 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Activ Slobozia va continua în Liga a II-a

Fotbal feminin

Activ Slobozia va continua în Liga a II-a

Echipa de fotbal feminin a Sloboziei a promovat, anul trecut, în eșalonul secund și, chiar dacă puțini o creditau cu șanse, a reușit să se mențină la acest nivel. Pe 29 mai 2022, fetele antrenate de Marius Chițoiu au trecut cu 3-0 de Măgurele Bacău și, cu 17 puncte, cumulate din 5 victorii și 2 egaluri, echipa a terminat Campionatul pe locul 6. Performanța este cu atât mai mare cu cât în retur Activ s-a bazat pe 18 jucătoare cu vârste cuprinse între 14 și 19 ani. «Veterana» Monica Badea a fost și singura jucătoare adusă din afara județului, de la Târgoviște. În rest, proiectul s-a bazat numai pe jucătoare din județul Ialomița.

Începutul a fost greu... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 17:40 (14389 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

A plecat și Oana Bucă

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

A plecat și Oana Bucă

CSM Unirea Slobozia schimbă rândurile. Momentan, titularele din sezonul recent încheiat pleacă, una câte una, la «mai bine». Căpitanul echipei, Cătălina Sava, a ales să-și continue cariera la CSM Ploiești, echipă care, deși s-a clasat mult în urma Sloboziei, va beneficia, și în sezonul viitor, de o finanțare mult mai serioasă. Pivotul Andriyana Naumenko a dat curs, în mod firesc, ofertei venite de la reputatul antrenor Gheorghe Tadici și a semnat cu HC Zalău. De curând, a fost confirmată și plecarea golgheterei echipei, Oana Maria Bucă. Venită vara trecută de la Activ Ploiești, Oana Bucă și-a arătat clasa, mai cu seamă pe faza ofensivă, marcând pentru echipa noastră 125 de goluri. Pe lângă acestea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 14:50 (14047 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Întâlnirile între contribuabili și inspectorii fiscali se pot face prin programări on-line

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că se pot programa on-line pentru întâlnirea cu un inspector fiscal din cadrul instituției. Pe site-ul www.anaf.ro ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 13:50
(2956 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1683 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 18 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1683, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2020, 16:05
(2187 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2207 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2384 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3527 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3686 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1857 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2256 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5504 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Depistat în flagrant conducând sub influența aloolului

Marți, 13 octombrie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu au depistat un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți-Târg, conducând un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:10
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat să acționeze pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale impuse în contextul actual. 60 de persoane au fost sancționate contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:05
(2773 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1573 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1573, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 16:05
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1543 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1543, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 16:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule de transport persoane sau mărfuri vor fost oprite, pentru control, de polițiștii rutieri. Activitățile au loc, simultan, în toate statele membre ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 15:10
(3017 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Acasă în siguranță!»

Anul acesta, ziua de marți, 13 are o dublă însemnătate pentru structurile profesioniste pentru situații de urgență, întrucât marcăm în același timp «Ziua Informării Preventive» și «Ziua Internațională a ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 22:40
(2641 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 19:35
(5468 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., în jurul orelor orei 3,30, polițiștii din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Scânteia, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:40
(2189 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 9 octombrie a.c., pe raza comunei Maia, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 42 de ani, din comuna Nuci, în timp ce transporta cu o ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:35
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 78 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din municipiul Urziceni într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:25
(2025 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:20
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1527 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1527, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 16:05
(2541 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1497 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1497, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2020, 16:05
(2626 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1467 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1467, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2020, 16:05
(1916 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Traficul rutier a fost blocat în ziua de vineri, 9 octombrie a.c., în zona localității Bărbulești din cauza unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. În urma impactului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:30
(2705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 130 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat pe raza județului Ialomița, în ultimele 24 de ore, pentru a verifica modul în care ialomițenii respectă măsurile de protecție sanitară.  ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:25
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1438 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1438, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 16:05
(2061 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începând din noaptea de joi spre vineri, 8/9 octombrie 2020, ora 3,00, și până vineri, 9 octombrie 2020, orele 21,00, județele Ialomița, Călărași și Constanța ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 19:10
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1423 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1423, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 16:05
(2608 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...