Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Mergem la baraj

Handbal, Corona Brașov-CSM Unirea Slobozia 31-32 (12-17)

Mergem la baraj

Handbalistele din Slobozia au produs, la Brașov, cea mai mare surpriză din actuala ediție de campionat a diviziei secunde. Corona și Unirea au luptat, practic, pentru obținerea biletului de participare la barajul pentru Liga Florilor. Cu toate că învinsese în meciul tur, Unirea era creditată cu a doua șansă. Brașovul avea avantajul terenului propriu și un public entuziast, care știe să pună presiune pe adversar. Realitatea din teren a fost, însă, total contrară așteptărilor.

Avantaj de 5 goluri la pauză Corona a punctat prima, prin fosta noastră jucătoare, Ana Maria Vacariu. Răsturnăm... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2022, 19:10 (15699 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Ziua Grâului» Bărăgan 2022, la a II-a ediție

«Ziua Grâului» Bărăgan 2022, la a II-a ediție

Ferma societății Telehuz Agriserv Mărculești a fost joi, 26 mai a.c., gazda celei de a II-a ediții a evenimentului «Ziua Grâului» Bărăgan 2022. Scopul evenimentului a fost acela de a le prezenta agricultorilor ultimele inovații tehnologice în ceea ce privește culturile de grâu și orz. Evenimentul a fost organizat cu sprijinul ACCPT Ialomița și APPR. Alături de fermieri a fost și Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii.

Târg Agricol în inima Bărăganului La evenimentul desfășurat în cadrul fermei Telehuz Agriserv au participat 12 companii producătoare... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2022, 18:10 (11511 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Am votat împotriva Legii offshore!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Am votat împotriva Legii offshore!»

Alianța pentru Unirea Românilor a votat împotriva Legii offshore. Printre susținătorii acestei decizii s-a numărat și deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu. «Toată această amanetare a viitorului țării trebuie să înceteze!» a justificat parlamentarul decizia. Legea offshore a fost votată cu 248 de voturi «pentru» și 34 «împotrivă», urmând a fi promulgată de către președintele Klaus Iohannis.

Silviu-Titus Păunescu își poartă crucea În urmă cu o săptămână, în Camera Deputaților a fost adoptată Legea offshore. Conform modificărilor aprobate, noua variantă a legii stabilește un set de măsuri... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2022, 15:40 (10411 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Au început lucrările la Autobaza de Transport Slobozia

Au început lucrările la Autobaza de Transport Slobozia

Administrația Soare a semnat ordinul de începere a lucrărilor pentru Autobaza de Transport Slobozia. Durata de execuție a lucrărilor este de 14 luni, însă autoritățile locale speră ca inves­tiția să fie finalizată înainte de termen. «Refuz să risipesc energia mea și a colegilor mei în scandaluri publice... Ne concentrăm atenția asupra finalizării investițiilor pe care le-am promis slobozenilor. Vreau să trăiesc într-un oraș modern, cu care să mă mândresc!» a declarat primarul Dragoș Soare.

Nu aduce mandatul ce aduce primăvara 2022 Administrația locală a semnat ordinul de începere... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2022, 11:05 (6297 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătoria Slobozia împiedică executarea datornicilor Asociației de Proprietari Nr. 20

Judecătoria Slobozia împiedică executarea datornicilor Asociației de Proprietari Nr. 20

Procedura de executare silită a datornicilor Asociației de Proprietari Nr. 20 din Slobozia este împiedicată de reprezentanții Judecătoriei Slobozia. Deși Asociația a câștigat definitiv procesul îndreptat împotriva celor mai vechi datornici, instanța refuză, de 8 luni, să comunice oficial sentința. În lipsa actului, Asociația de Proprietari Nr. 20 nu poate sesiza executorul silit pentru a recupera su­mele restante. «Este vorba fie despre rea-voință, fie despre incompetență!» comentează situația Mihai Zaharia, președintele Asociației de Proprietari Nr. 20 din Slobozia.

Un demers greu de pus în practică... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2022, 15:15 (13984 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Plaja Zorilor», subcontractată de potența lui Răileanu

Proiectul de suflet al Primăriei Amara

«Plaja Zorilor», subcontractată de potența lui Răileanu

Undeva pe la jumătatea lunii noiembrie 2020 anunțam pe această pagină un eveniment deosebit, fiind la rându-ne marcați de mândria ad­ministrativă cu care Primăria Amara trâmbița parafarea contractului de reabilitare a «Plajei Zorilor» din orașul-stațiune. La momentul res­pectiv, am ilustrat articolul nostru cu o fotografie, alături de primarul AUR al Amarei, Alin-Sorin Sandu alias «Păpurică», fiind tras în poză cel mai constructor dintre constructorii social-democrați, Ionuț Răileanu aka «Brusli». Relevantă în context este suma cu care triumfătorul Răileanu câștigase licitația pentru refacerea «Plajei Zorilor», de puțin peste 9,7 milioane de lei. Ca o paranteză, ca orice altă instituție publică... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2022, 11:10 (17016 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Educație în containere la Școala Gimnazială Valea Ciorii

Educație în containere la Școala Gimnazială Valea Ciorii

Cei aproximativ 150 de elevi ai comunei Valea Ciorii învață în containere. După mai multe încercări eșuate, școala din localitate a intrat, în sfârșit, în reabi­litare. Pentru a evita situația, elevii ar fi putut studia la Școala Scânteia, însă demersul nu s-a concretizat. Oficialii administrației locale dau vina pe refuzul cadrelor didactice din comuna vecină de a-i primi pe elevi în cadrul acestei unități de învățământ. Deși primarul Ștefan Ionescu este optimist în ceea ce privește finalizarea proiectului de reabilitare în vara acestui an, șansele ca, la toamnă, elevii să înceapă școala în aceleași containere sunt destul de mari...

Reabilitare după 3 ani... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2022, 13:40 (12571 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are șomeri calificați

Ialomița nu are șomeri calificați

La sfârșitul săptămânii pre­cedente, la Slobozia, a fost or­ganizată Bursa Generală a Lo­curilor de Muncă. Considerat o alternativă pentru persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă, evenimentul nu s-a bu­curat de bună participare din partea angajatorilor. Doar 30 de societăți au răspuns invitației adresată de AJOFM Ialomița din cei peste 500 contactați. Deși au fost oferite peste 200 de locuri de muncă, doar 42 de persoane au fost selectate pentru a participa la un viitor interviu. Marea problemă o repre­zintă faptul că șomerii din județul Ialomița nu corespund din punct de vedere al cerințelor impuse de piața muncii. Aceștia nu au calificările sau studiile necesare pentru a putea avea un... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 19:05 (3114 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Amara: Grădinița «Prichindel», reabilitată energetic cu bani europeni

Amara: Grădinița «Prichindel», reabilitată energetic cu bani europeni

Administrația locală a orașului Amara este beneficiara unui proiect cu finanțare europeană prin intermediul căruia se va realiza reabilitarea energetică a Grădiniței «Prichindel» din localitate. Valoarea totală a proiectului este de 5,8 milioane de lei.

«Oferim educație de calitate copiilor noștri!» Reabilitarea energetică a Grădiniței «Prichindel» din orașul Amara este asigurată prin Programul Operațional Regional 2014-2020, valoarea proiectului fiind de 5,8 milioane de lei. În urma licitației organizată de administrația locală, proiectarea și execuția au fost atribuite societății... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 18:45 (13151 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

29 de primării din Ialomița s-au înscris în Programul «Curățăm România»

29 de primării din Ialomița s-au înscris în Programul «Curățăm România»

Instituția Prefectului Județului Ialomița a făcut un prim bilanț în ceea ce privește numărul adminis­trațiilor locale din județ înscrise în Programul «Curățăm România». Acest Program a fost lansat de Ministerul Mediului și își propune ecologizarea zonelor afectate de deșeuri. Ultimele date statistice arătau faptul că în Ialomița există aproximativ 30 hectare de gropi de gunoi neconforme.

Până la 21 mii de lei pentru ecologizare Programul «Curățăm România» a fost lansat anul acesta în luna aprilie, iar în cadrul său administrațiile locale pot depune solicitări pentru a beneficia de fonduri... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 18:20 (13126 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Primele vești bune: Adi Mihalcea rămâne!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Primele vești bune: Adi Mihalcea rămâne!

Abia s-au stins ecourile unui sezon excelent, în care Unirea a readus în tribune mii de suporteri, și încep deja întrebările despre ce se va întâmpla în stagi­unea viitoare. Firește, cu toții ne-am gândit că Adrian Mihalcea, antrenorul care a dus Slobozia de două ori în play-off-ul ligii secunde, ar putea părăsi echipa. Oferte au fost, dar fostul atacant al lui Dinamo a decis să continue frumoasa poveste de la Slobozia. A declarat-o clar în presa centrală: «Contractul e scadent luna viitoare dar relația mea cu cei de aici este foarte bună... Mi-am dat acordul pentru a continua, iar asta nu stă într-o semnătură. Anul acesta am declarat că vrem să fim în primele 10, și am atins play-off-ul... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 17:05 (3733 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Duel pentru baraj

Handbal, Corona Brașov-CSM Unirea Slobozia

Duel pentru baraj

CSM Unirea Slobozia merge la Brașov pentru ultima confruntare dificilă din acest sezon. Va întâlni Corona, echipă care, în vremuri nu tocmai îndepărtate, lupta pentru primele locuri în Liga Florilor. Acum însă, ar putea trăi o adevărată dramă: ratarea, pentru a doua oară consecutiv, a promovării în primul eșalon. Acum, atât Corona, cât și Unirea, mai au doar șansa locului 2. Dacă pentru brașovence poate fi util și un meci egal, pentru Slobozia a rămas doar varianta victoriei. Chiar dacă, jucând în deplasare, pornește cu șansa a doua, echipa noastră a demonstrat în meciul tur că poate învinge. Atunci, la Slobozia, Unirea a învins cu 27-25. A fost un meci foarte bun în defensivă, cu Raluca Săndulache... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 15:50 (14302 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moarte învăluită în mister la Gheorghe Lazăr

Moarte învăluită în mister la Gheorghe Lazăr

Un bărbat, beneficiar al Legii 416/2001 privind venitul minim garantat, din comuna Gheorghe Lazăr și-a pierdut viața în urmă cu o lună, în timp ce făcea curățenie pe o stradă din localitate. Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița nu au ajuns încă la o concluzie cu privire la cauza reală a decesului. În timp ce polițiștii au consemnat că moartea bărbatului a survenit în urma unui accident rutier, inspectorii ITM Ialomița susțin că ar fi fost vorba despre un accident de muncă. Oficialii Primăriei Gheorghe Lazăr s-au ferit să ofere detalii cu privire la împrejurările în care muncitorul și-a pierdut viața, așteptând finalizarea celor două anchete... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 13:40 (13786 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

S-au dezlănțuit în repriza secundă

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Gloria Albești 3-1

S-au dezlănțuit în repriza secundă

În ciuda înfrângerii de la Fetești, prima în 2022, Recolta Gheorghe Doja trăiește neașteptat de relaxat finalul de sezon. Retrogradarea este departe, această problemă fiind de mult timp rezolvată. Prin urmare, ialomițenii se pot concentra pe un obiectiv mai îndrăzneț, cum ar fi locul 6. Păi ce, doar Unirea Slobozia să poată? Dar, pentru ca obiectivul în cauză să se realizeze, era obligatoriu un succes cu Gloria Albești. Ultimul meci de pe «teren propriu» din acest sezon s-a jucat tot la Țăndărei, urmând ca Recolta să revină pe iarba verde de acasă la toamnă. Antrenorul Adrian Cristea a trimis în teren, pentru confruntarea cu dobrogenii, următorul 11: Oprea-Petre, Chebac, Bucurică, Comșa-Alexe... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 12:20 (7041 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Semieșec la ultimul meci acasă

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești-CSM Oltenița 1-1

Semieșec la ultimul meci acasă

CSM Fetești și-a jucat ultimul meci pe teren propriu din sezonul actual de Liga a III-a. Deja retrogradată, echipa ialomițeană caută să mai salveze ceva la impresia artistică. După ce au trecut de Recolta Gheorghe Doja, feteștenii s-au împiedicat de ultima clasată, CSM Oltenița. Și asta în ciuda multitudinii de ocazii pe care le-au avut... Antrenorul Mircea Ștefan a început jocul cu următoarea distribuție: Călugăru-Gene, Călin, Radicof, Gavrilă-Matei, Grigore-A. Gogu, Gogan, L. Gogu-Buzincu. Au mai intrat: Toader, Enache, Dincă, Tudor. Meciul a început, iar ocaziile au curs la poarta oltenițenilor. Rând pe rând, tânărul Leonard Gogu, Grigore, Tudor sau Enache au trecut pe lângă deschiderea scorului... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2022, 11:20 (12623 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a început amenajarea pistelor pentru biciclete

Primăria Slobozia a început amenajarea pistelor pentru biciclete

Administrația locală din Slobozia a dat startul amplului proiect privind modernizarea traficului la nivelul orașului. Primele lucrări care se vor realiza în cadrul acestui proiect sunt pistele pentru biciclete. În cel mult o lună, primul kilometru și jumătate de piste pentru biciclete va fi dat în folosință. Pistele vor fi amenajate pe tronsonul Bulevardul Unirii-Bulevardul Cosminului-intersecție cu Bulevardul Matei Basarab.

La plimbare cu bicicleta, prin Slobozia «Modernizarea transportului public în Slobozia» este cel mai amplu proiect urban pe care administrația locală a reședinței... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2022, 16:20 (36677 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

«Nea Mișu» este o instituție

Rămas bun, domnule Vișoiu!

«Nea Mișu» este o instituție

Sâmbătă, 21 mai 2022, în zi de sărbătoare, de Sfinții «Constantin și Elena», ziaristul Mihai Vișoiu s-a petrecut din viață. Avea 83 de ani și lasă în urmă o activitate prodigioasă. S-a născut la 23 februarie 1939, a absolvit Facultatea de Ziaristică de la Academia «Ștefan Gheorghiu» în 1977 și a debutat în 1968, la ziarul «Tribuna Ialomiței». Apoi, încet-încet, timp de 50 de ani, s-a transformat în ceea ce este acum. O instituție!

Adevărul, înainte de toate Nu a fost doar un gazetar redutabil! Nu a fost doar un scriitor militant! Nu a fost doar un domn cum puțini au mai rămas... Și... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2022, 12:20 (12645 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Zeci de service-uri auto funcționează ilegal pe raza județului Ialomița

Zeci de service-uri auto funcționează ilegal pe raza județului Ialomița

bonus: Ialomița, județul mașinilor second-hand

Patronatul Operatorilor de Service Auto a sesizat mai multe instituții cu privire la funcționarea ilegală a numeroase service-uri auto pe raza județului nostru. Ofi­cialii POSA susțin faptul că multe dintre aceste ateliere își desfășoară activitatea fără auto­rizație, în curți sau garaje. Pe lângă concurența neloială, aceste entități pun în pericol siguranța proprietarilor de mașini pentru că, de cele mai multe ori, lucrările pe care le execută sunt de slabă calitate. Totodată încurajează «munca la negru», având personal angajat fără contracte de muncă, și gestionează necorespunător deșeurile periculoase, precum uleiul uzat.

Sesizare transmisă... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2022, 10:55 (12409 vizualizări - 13 comentarii)

REPORTAJ

Drumul spre victorie...

Drumul spre victorie...

Fără prea multă susținere financiară din partea autorităților locale și cu puține ore de antrenament, sportul școlar încearcă să-și croiască un drum către medalii și treptele cele mai înalte ale podiumului. Dincolo de competiții și întreceri, sportul reușește să le schimbe elevilor percepția despre școală, colegii de clasă sau profesori. De aproape două decenii, la Țăndărei, în cadrul Liceului Teoretic «Paul Georgescu» din localitate, există o echipă de handbal masculin. Iar toți elevii care au făcut parte din acest lot sunt astăzi tineri de succes...

Povestea merge mai departe În anul... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2022, 11:50 (11092 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Europarlamentarul Dan Motreanu a deschis Parlamentul European pentru aleșii locali din Ialomița

Primarii ialomițeni PNL, la Bruxelles cu jalbele-n proțap

Europarlamentarul Dan Motreanu a deschis Parlamentul European pentru aleșii locali din Ialomița

bonus: «România se află în cel mai bun moment al său!»

În perioada 11-13 mai 2022, două delegații de aleși locali din Ialomița și Brăila au parti­cipat la o întâlnire de lucru la Bruxelles, organizată de europarlamentarul PNL Dan Motreanu. Întâlnirea, anunțată inițial drept una formală, a devenit pentru invitați un prilej de a explica și a cere măsuri administrative absolut necesare pentru absorbția de fonduri europene. «Suntem printre țările Uniunii Europene care au recunoscut că nu au capacitatea administrativă de a absorbi aceste fonduri europene. Inițial, în această situație au fost 17 țări... Acum au rămas 6. Din păcate, ne numărăm și noi printre ele!» a declarat în cadrul întâlnirii cu primarii europarlamentarul Dan Motreanu. La întâlnire a... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2022, 12:20 (10724 vizualizări - 3 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Tînăr arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Un tînăr de 28 ani a fost prins de polițiști și încarcerat. S-a întîmplat marți, 3 aprilie a.c., la Slobozia, pe numele individului existînd un mandat de arestare emis de Judecătoria Slobozia pentru infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 14:00
(7176 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Ialomiței: Adolescent de 14 ani, prins după ce a furat de la o bătrînă

Marți, 3 aprilie a.c., o bătrînă de 74 ani, din Gura Ialomiței, a anunțat Poliția cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat un val de plasă de gard. Ulterior, polițiștii au descoperit că autorul ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 13:59
(8338 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: A furat telefonul unui coleg de muncă

Polițiștii din Fierbinți-Tîrg cercetează un localnic, de 41 ani, pentru furt. Pe scurt, individul a furat în cursul lunii decembrie a anului 2011 din incinta atelierului unde era angajat un telefon mobil ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 13:58
(10465 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a Poliției

În cursul zilei de marți, 3 aprilie a.c., în intervalul orar 18,00-22,00, efective din cadrul Poliției Urziceni au organizat și desfășurat activități ce au avut drept scop determinarea participanților la ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 13:57
(9491 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinica SANTE angajează
• asistent medical (cu experiență în recoltare)
• reprezentant medical
pentru punctul de recoltare din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 09:43
(9492 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2012, 08:59
(3863 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: «Clubul Copiilor», inaugurat

World Vision România-Biroul Zonal Ialomița, împreună cu membrii comunității Coșereni, inaugurează vineri, 6 aprilie 2012, începînd cu ora 12,00, «Clubul Copiilor din Coșereni», amplasat în str. Unirii, ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 19:00
(7673 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Seară de muzică și poezie

Miercuri, 4 aprilie 2012, de la orele 17,30, la Sala «Studio» din Centrul Cultural «Ionel Perlea», se va desfășura un eveniment special: o seară de muzică și poezie cu Puiu Crețu și poetul Sorin Poclitaru ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:55
(7890 vizualizări - 0 comentarii)


Fără apă la Țăndărei

Pentru executarea unor lucrări de reparații la o avarie survenită în orașul Țăndărei, la conducta de alimentare cu apă de pe strada Bucuresti, SC RAJA SA Constanța a întrerupt furnizarea apei marți, 3 aprilie ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:51
(12634 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Luni, 2 aprilie a.c., polițiștii slobozeni au oprit pentru control, pe bulevardul Matei Basarab, din localitate, un autoturism condus de un localnic de 32 ani, însoțit de doi pasageri de 16, respectiv ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:43
(5593 vizualizări - 0 comentarii)


Teatru la Slobozia

În organizarea Consiliului Județean Ialomița și a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi organizat spectacolul de teatru «Satul lui nea Marin». Evenimentul se va produce joi, 5 aprilie 2012, de ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:41
(10976 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au încercat să fure benzină din mașini

Polițiștii slobozeni au prins luni, 2 aprilie a.c., în jurul orei 1,00, pe strada Constructorilor din municipiu, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 28 ani, toți din Amara, care nu-și justificau ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:40
(5228 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Copil de 13 ani, hoț de aluminiu

Un minor de 13 ani, din Movilița, a fost prins de polițiști luni, 2 aprilie a.c., după ce a furat de la un consătean de 70 ani. Copilul a intrat în curtea locuinței părții victimei și a furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:39
(6382 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți de găini la Țăndărei și Săveni

Polițiștii din Țăndărei au reținut luni, 2 aprilie a.c., pentru 24 ore, un tînăr localnic de 18 ani pentru furt calificat. Acesta, în noaptea de 31.03/01.04.2012 a pătruns în curtea unei tinere de 26 ani ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:36
(14483 vizualizări - 4 comentarii)


ISU Ialomița: Cal căzut într-o groapă și incendii

Sîmbătă, 31 martie a.c., pompierii militari ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal căzut într-o gură de canal în cartierului slobozean Bora. Animalul a fost scos cu ajutorul ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:35
(7471 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestat după ce a spart o mașină

Polițiștii din Urziceni au reținut luni, 2 aprilie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 18 ani, din comuna Manasia, pentru furt calificat. Pe scurt, în noaptea de 31 martie ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 18:28
(6816 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 400 de amenzi aplicate șoferilor

În perioada, 30 martie-1 aprilie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au derulat o serie de acțiuni în traficul rutier. Potrivit rezultatelor, încălcările normelor rutiere au fost sancționate prin aplicarea ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:24
(7376 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV»

Potrivit unei informări media, în perioada 2-6 aprilie 2012 se desfășoară acțiunea «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV». În încercarea de a marca evenimentul, Muzeul Județean Ialomița în parteneriat ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:23
(8873 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Prinși în flagrant la furat

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 25 și 38 ani, domiciliați în Ciulnița, au fost prinși de polițiști în flagrant, vineri, 30 aprilie a.c., pe raza satului Ghimpați. Aceștia încercau să fure bucăți ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:17
(10115 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


162 de ani de la înființarea Armei Jandarmeriei

Luni, 2 aprilie a.c., și Jandarmeria ialomițeană a marcat 162 de ani de la înființarea Armei. Atfel, în Piața Revoluției din Slobozia, în Parcul Municipal Fetești și pe platoul din fața Casei de Cultură ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:17
(8073 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți sau fără permise, la volan

Duminică, 1 aprilie a.c., doi șoferi de 22, respectiv 27 ani, domiciliați în Slobozia și Urziceni, care se deplasau la volanul unor autoturisme, au fost opriți în trafic de polițiști. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:12
(6779 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Doi copii i-au furat grîul din casă

O bătrînă de 78 din Alexeni a alertat polițiștii din localitate cu privire la faptul că hoții i-au furat din locuință aproximativ 240 kg de grîu. S-a întîmplat vineri, 30 martie a.c., în urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:11
(9842 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt grâu


Fetești: Prinși cu sacii de azot furați în portbagaj

Sîmbătă, 31 martie a.c., polițiștii feteșteni au depistat în trafic, pe o stradă din municipiu, un autoturism condus de un localnic de 34 ani, însoțit de trei pasageri, toți bărbați cu vîrste cuprinse între ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:10
(7921 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Au tăiat cireșii și salcîmii

Polițiștii din Coșereni s-au autosesizat în seara zilei de sîmbătă, 31 martie a.c., cu privire la tăierea și furtul mai multor arbori din specia cireș și salcîm, din incinta unei unități dezafectate din ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:08
(9989 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Coșereni furt lemne


Slobozia: După ce au băut împreună, i-au furat telefoanele

Patru slobozeni, cu vîrste cuprinse între 27 și 30 ani, sînt cercetați de polițiștii din localitate pentru furt calificat. În realitate, în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 31 martie spre 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:06
(6485 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune comună a polițiștilor și jandarmilor

Polițiștii au legitimat peste 140 de persoane și au controlat 12 societăți comerciale, în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii ialomițeni împreună cu jandarmi. Pentru neregulile constatate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2012, 09:05
(7724 vizualizări - 0 comentarii)


Olimpiada Națională de Educație Tehnologică se desfășoară la Slobozia

În perioada 1-5 aprilie 2012, Inspectoratul Școlar Ialomița organizează etapa națională a Olimpiadei de Educație Tehnologică. Potrivit organizatorilor, festivitatea de deschidere a Olimpiadei se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:45
(12502 vizualizări - 13 comentarii)


Ialomița: Au furat bani de la bătrîne

O minoră de 13 ani și o femeie de 43 ani sînt acuzate de furt. Infracțiunile au fost sesizate Poliției joi, 29 martie a.c., de către victime, două femei de 71, respectiv 76 ani, domiciliate în Perieți și ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:40
(9894 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop și recoltarea de sînge

Un bărbat de 34 ani a fost oprit în trafic de către polițiști pentru un control de rutină. S-a întîmplat în cursul nopții de 29 spre 30 martie a.c., la Fetești. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii i ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:38
(8607 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit național, prins

Joi, 29 martie, un bărbat de 35 ani, din comuna Barcea-Galați, urmărit național, a fost prins în Ialomița. Pe numele individului Judecătoria Galați a emis un mandat de executare a unei sentințe penale de ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:36
(10110 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...