Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Verificări ale investițiilor Consiliului Județean Ialomița

Verificări ale investițiilor Consiliului Județean Ialomița

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, a anunțat public că își va împărți activitatea între munca de birou și vizitele în teren. Pavel a declarat că va urmări pe parcursul acestui an modul în care se execută lucrările de investiții pe toate șantierele deschise în județ. «Poziția mea de președinte al Consiliului Județean o văd împărțită egal între activitatea de birou și cea de teren, astfel încât să pot îndeplini cât mai bine obiectivele propuse la începutul celor 4 ani pentru care mi-am luat angajamentul să fac tot ce îmi stă în putință pentru binele locuitorilor județului nostru!» a precizat Marian Pavel. Rea­mintim că la nivelul județului Ialomița se află în diferite... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2022, 14:20 (9458 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii Parchetului Județean au descins la Centrul de Vaccinare anti-COVID-19 din Amara

Procurorii Parchetului Județean au descins la Centrul de Vaccinare anti-COVID-19 din Amara

Un nou scandal penal legat de vaccinările fictive anti-COVID-19 izbucnește în județul Ialomița. De această dată, acuzațiile planează asupra personalului medical din cadrul Centrului de Vaccinare Anti-COVID-19 amenajat în Sala de Sport «Tudorița Chidu» din localitatea Amara. Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis o anchetă ce vizează, printre altele, și fapte de «corupție». Implicați în acest dosar, în cadrul căruia se fac cer­cetări in rem, sunt un medic și câteva asistente. De la deschi­derea Centrului, în primăvara anului trecut, și până în prezent, la Amara s-au vaccinat peste 6400 de persoane. Surse judiciare susțin că peste 100 dintre acestea nu ar fi primit, de... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2022, 10:05 (11862 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Nu pleacă senatoarea Rodica de lângă măcelăria Parlamentului

Nu pleacă senatoarea Rodica de lângă măcelăria Parlamentului

De o săptămână încoace, țățica Rodica, senatoarea ialomițenilor și a tuturor românilor lansează în spațiul public mesaje confuze. Pentru că nu vrem, Doamne ferește!, să își prostească și mai tare electoratul, ne-am hotărât să îi dăm o mână de ajutor și să lămurim, după modestele noastre capacități de înțelegere, situația.

Probleme în paradisul parlamentar AUR, țățică? Joia trecută, pe 17 februarie 2022, George Simion, președintele AUR, încerca cu degetul cloaca PMP, în căutarea unui «pol conservator» care să-i dea și lui legitimitate ca să nu mai spună toată țara că e copia... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2022, 11:40 (5876 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Audit al Primăriei Slobozia la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

Audit al Primăriei Slobozia la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» va fi ve­rificat de către Serviciul de Audit Intern din cadrul Primăriei Slobozia. Decizia a fost adoptată ca urmare a apariției unor suspiciuni privitoare la cheltuirea eronată a banilor publici. «Acolo sunt probleme... Nu ne putem pronunța până când nu avem rezultatele controlului, dar există sesizări care reclamă modul eronat, ca să nu spun ilegal, în care au fost cheltuiți anii trecuți banii repartizați de către Primărie!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Reamintim că, la acest moment, Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» a fost comasat cu Liceul Tehnologic «A.I. Cuza» și reprezintă o singură entitate juridică. Să precizăm faptul că la prima sesiune... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 16:50 (29151 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Groapa de gunoi de pe strada Plevnei

Se întâmplă la Slobozia

Groapa de gunoi de pe strada Plevnei

Un teren aparținând domeniului privat al Primăriei Slobozia, amplasat pe strada Plevnei, a fost transformat de cetățenii care locuiesc în zonă în groapă de gunoi. Situația trenează de câțiva ani, singurele sancțiuni aplicate fiind cele ale Poliției Locale Slobozia. Oficialii instituției susțin că duc un adevărat război cu persoanele care aruncă, la voia întâmplării, gunoaiele pe care le produc. Anul trecut, polițiștii locali au aplicat peste 400 de amenzi celor care au evitat să arunce deșeurile menajere în locurile special amenajate.

Deșeuri aruncate la voia întâmplării Terenul Primăriei... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 13:40 (5664 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie la limită în ultima repetiție

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Victorie la limită în ultima repetiție

Gata! Campio­natul Ligii a II-a revine. Sâmbătă, 26 februarie 2022, Unirea Slobozia se deplasează la Brăila pentru meciul din etapa a 17-a cu Dacia Unirea. Teoretic, elevii lui Adrian Mihalcea n-ar trebui să aibă emoții, Brăila fiind o echipă al­cătuită, în cea mai mare parte, din juniori. Practic, va fi nevoie de multă concentrare pentru că meciul cu brăilenii re­prezintă un bun prilej de mărire a golaverajului, aspect ce ar putea cântări decisiv la o eventuală calificare în play-off. Până la primul meci oficial din 2022, Unirea a susținut o ul­timă partidă de verificare în care, chiar dacă evo­luția jucătorilor nu i-a satisfăcut pe de-a-ntre­gul pe puținii spectatori din tribună, a mai fost... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 12:35 (3216 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Succes clar cu Dunărea Călărași

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Succes clar cu Dunărea Călărași

Recolta Gheorghe Doja a continuat seria victoriilor amicale, ultima «victimă» fiind divizio­nara secundă Dunărea Călărași. Mai mult, ialomițenii își continuă invincibilitatea defensivă, fiind al cincilea meci de pregătire consecutiv fără gol primit. Meciul cu Dunărea s-a desfășurat pe un teren greu, pe Stadionul «Ion Comșa» din Călărași. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul în următoarea formulă: Oprea-Petre, Ene, Bucurică, Comșa-Alexe, Bălan-Radu, Cositoru, Chiriță-Răduca. Au mai jucat Enache, Toma, Andrei, Lungu, Neagu, Negoiu, Popescu și Năstase. A lipsit Alexandru Chebac, învoit pentru rezolvarea unei probleme personale. Meciul a început extrem de favorabil pentru echipa ialomițeană... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 11:10 (2299 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Înfrângere cu FCSB II

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești

Înfrângere cu FCSB II

După egalul cu FC Rovine, CSM Fetești a întâlnit sâmbătă, 19 februa­rie 2022, a doua echipă a FCSB, care activează tot în Liga a III-a. Meciul s-a jucat pe terenul sintetic de la baza FCSB și a fost câștigat de tinerii roș-albaștri cu scorul de 3-0. Antrenorul Mircea Ștefan a început jocul în următoarea formulă: Călugăru-Babaua, Călin, Radicof, Gavrilă-Grigore, Tudor-Dincă, Enache, A. Gogu-Buzincu.

5 noutăți în lotul feteștean Au fost devoalate primele nume noi din lotul pregătit de Mircea Ștefan. Trei dintre jucătorii care se înhamă, din primăvară, în lupta pentru evitarea retrogradării... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2022, 10:20 (5111 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țigări de contrabandă, vândute pe ulițele satelor ialomițene

Țigări de contrabandă, vândute pe ulițele satelor ialomițene

O rețea infracțională specializată în contrabandă cu țigări a fost destructurată de organele judiciare din Slobozia. Aceștia vindeau țigarete aduse din Republica Moldova pe raza localităților ialomițene din mediul rural.

Principalul suspect, lăsat în libertate Ancheta rețelei de contrabandiști a început în anul 2019, la Slobozia, când procurorii Parchetului local au identificat un bărbat care vindea țigări de contrabandă pe raza localității Gheorghe Doja. Verificările făcute de procurorii Parchetului Slobozia au scos la iveală o adevărată rețea infracțională, din care făceau parte rude... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2022, 13:50 (10107 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 9,4 milioane de lei, blocată de un proces de revendicare

Ruinele Conacului Marghiloman

Investiție de 9,4 milioane de lei, blocată de un proces de revendicare

De 30 de ani, Ministerul Culturii, prin Institutul Național al Patrimo­niului, încearcă să consolideze conacul pe care marele om politic Alexandru Marghiloman l-a construit în Ialomița, la Hagiești. În urmă cu 2 ani, printr-un grant finanțat de Spațiul Economic European (SEE), statul român a reușit să obțină o finanțare de 9,4 mili­oane de lei pentru reabilitarea monumentului istoric. Proiectul presupunea reabilitarea integrală a monumentului și transformarea sa într-un centru cultural. La 2 ani distanță, Unitatea de management a Ministerului Culturii, entitate prin intermediul căreia a fost obținută finanțarea, anunță că lucrările s-au sistat din cauza unui litigiu în instanță. O pretinsă moștenitoare... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2022, 10:05 (13966 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Galați, Brăila, Ialomița și Călărași, unite printr-un drum expres

Galați, Brăila, Ialomița și Călărași, unite printr-un drum expres

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a semnat miercuri, 9 februarie 2022, în prezența ministrului Transportu­rilor și Infrastructurii, Sorin Grindeanu și a președinților consiliilor județene din Galați, Brăila și Călărași, protocolul de colaborare dintre CNAIR și «Asociația de Dezvoltare Intercomunitară pentru infrastructura de transport, în zona de Est și Sud». Docu­mentul reprezintă primul pas în procesul de elaborare a documen­tațiilor necesare realizării drumului expres TransRegio care va străbate cele patru județe implicate: Galați-Brăila-Slobozia (Ialomița)-Drajna-Autostrada A2-Chiciu (Călărași). Lucrarea este evaluată la aproximativ 500 milioane de euro și reprezintă... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2022, 12:10 (4787 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Generațiile viitorului

Generațiile viitorului

În decembrie 2021, în Slobozia-orașul unde nu se întâmplă nimic, mai mulți elevi ai Liceului Pedagogic și Școlii «Sfântul Andrei» au realizat un proiect de mediu inedit. Proiectul, constând într-o serie de desene tematice care atrag atenția asupra problemelor de mediu cu care ne confruntăm, este expus de două luni pe gardul Liceului Pedagogic și se bucură de atenția trecătorilor. Elevii își doresc însă mai mult și speră ca Municipa­litatea să extindă acest proiect la nivelul orașului.

Fiecare generație cu lupta ei Proiectul, derulat în decembrie 2021 la Slobozia, se numește «Endless... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2022, 11:40 (3241 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru, consilier personal al Secretarului General al Guvernului, Marian Neacșu

Victor Moraru, consilier personal al Secretarului General al Guvernului, Marian Neacșu

Victor Moraru și-a depus vineri, 18 februarie 2022, demisia din funcția de conslier județean PRO România. Conform unor surse administrative guvernamentale, Moraru va ocupa, pentru moment, o funcție de consilier personal al Secretarului General al Guvernului, Marian Neacșu.

Moraru s-a ajuns După cum vă anunțam, pragmaticul politician Victor Moraru reintră în administrație beneficiind strict de «pârghiile» mult mai aplicatului Marian Neacșu. Astfel, vineri, 18 februarie 2022, Victor Moraru și-a depus demisia din funcția de consilier județean PRO România. Potrivit unor surse guvernamentale... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2022, 19:20 (15001 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Dragoș Soare, președinte interimar la PNL Urziceni

Epoca primarului Sava a apus!

Dragoș Soare, președinte interimar la PNL Urziceni

Joi, 17 februarie 2022, Biroul Permanent Județean al PNL Ialomița a votat pentru dizolvarea filialei locale a PNL Urziceni. Prin votul majorității, Dragoș Soare preia pentru o lună funcția de președinte al filialei. Primarul Constantin Sava susține că nu a fost informat despre aceste schimbări: «Nu știu nimic. Aștept o hârtie oficială!».

Turcu bea, Turcu plătește Constantin Sava, primarul orașului Urziceni, a pierdut funcția politică de președinte al PNL Urziceni. Cei 39 de membri ai Biroului Permanent Județean al PNL Ialomița au votat joi, 17 februarie 2022, cu majoritate de voturi... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2022, 16:40 (5715 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul Ștefan Mușoiu pledează pentru reglementarea pieței de energie

Soluțiile PSD pentru stabilizarea prețurilor

Deputatul Ștefan Mușoiu pledează pentru reglementarea pieței de energie

Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, susține că «Partidul Social Democrat insistă în coaliția de guvernare cu o serie de măsuri care vor avea ca finalitate, pe termen lung, protejarea României de criza energetică mon­dială».

Pledoarie pentru investiții «Dacă PSD nu ar fi intrat la guvernare, astăzi nu s-ar fi putut vorbi nici de plafonarea pe termen scurt, nici de reglementarea pieței și de investiții pe termen mediu și lung... Noi, cei de la PSD, mizăm pe creșterea producției interne de energie ieftină prin exploatarea și gestionarea tuturor resurselor și investițiilor... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2022, 14:20 (7847 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Transporturilor transferă Gara Broșteni în administrarea comunei Ion Roată

Minuni administrative

Ministerul Transporturilor transferă Gara Broșteni în administrarea comunei Ion Roată

Administrația locală din Ion Roată a reușit să-l convingă pe Sorin Grindeanu, ministrul Transporturilor, să treacă Gara Broșteni în administrarea Primăriei. Primarul Marinică Cazacu susține că decizia este una salutară: «De 20 de ani tot bat la ușile miniștrilor pentru a obține acest drept... (...) Gara e un simbol al localității. Mă bucur că am fost înțeles și ascultat!».

Unul e Cazacu, una este gara Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a fost de acord să permită autorităților locale din Ion Roată să preia în administrare gara din localitate. Părăsită de aproape 30 de ani, gara... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2022, 09:50 (5602 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Amara nu a votat pentru asocierea în cadrul ADI Periurbană Slobozia

Consiliul Local Amara condamnă orașul

Amara nu a votat pentru asocierea în cadrul ADI Periurbană Slobozia

Miercuri, 9 februa­rie 2022, Consiliul Local Amara s-a reunit în cadrul unei ședințe extraordinare. Pe ordinea de zi a sedinței au figurat, printre altele, două proiecte de hotărâre care vizau asocierea orașului Amara în cadrul ADI Periurbană Slobozia și asocierea în cadrul ADI ECOO 2009. Aceste două proiecte nu au întrunit majoritatea de două treimi din voturile consilierilor și au fost respinse. Decizia a fost luată la presiunile unui grup de «patrioți locali» conduși de consilierul PRO România, Valentin Moraru.

Capii fac, Amara trage Administrația locală din Amara a pierdut lupta... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2022, 14:10 (6291 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA extinde rețeaua de canalizare din Cartierul Bora

Administrația Soare se ține de cuvânt

Urban SA extinde rețeaua de canalizare din Cartierul Bora

În urmă cu o săptămână, Urban SA a demarat lucrările de extindere a rețelei de canalizare menajeră din Cartierul Bora. Lucrările ar trebui să se finalizeze în mai puțin de o lună. Valoarea investiției, finanțate de către Primăria Slobozia, se ridică la peste 125000 de lei. Aceasta este prima intervenție reală la rețeaua de canalizare din zonă în ultimii ani.

Mai bine mai târziu... Marți, 8 februarie 2022, Urban SA a inițiat lucrările de extindere a rețelei de canalizare pe strada General Magheru din Cartierul Bora. Lucrările vizează extinderea rețelei de canalizare pe o lungime de ... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2022, 10:05 (5119 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Facturile la căldură golesc bugetele școlilor din Slobozia

Facturile la căldură golesc bugetele școlilor din Slobozia

bonus: Căldură cu program în spitale

Facturile la căldură pe care școlile din Slobozia le-au primit, pentru consumul din luna ianuarie 2022, au valori chiar și de 3 ori mai mari decât cele pe care le-au primit în aceeași perioadă de anul trecut! Toate unitățile de învățământ își îndreaptă atenția către administrația locală, solicitând Primăriei Slobozia să găsească soluții pentru a putea depăși criza facturilor la căldură. Oficialii Primăriei Slobozia susțin că vor încerca să obțină o renegociere la pachet a tuturor contractelor încheiate cu furnizorii, atât pentru instituție, cât și pentru cele pe care le administrează, printre care se numără și unitățile de învățământ. «Ne preocupă această situație și vom face demersuri în acest... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2022, 12:40 (3777 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Soare vrea «pasarelă cu lift» pentru cetățenii din Bora

Se întâmplă la Slobozia

Primarul Soare vrea «pasarelă cu lift» pentru cetățenii din Bora

Luni, 14 februarie 2022, de Ziua Îndrăgostiților la americani, primarul Dragoș Soare le-a propus consilierilor locali o investiție inedită: «pasarelă cu lift» peste râul Ialomița pentru cetățenii din Bora! Iar consilierii locali nu au avut nimic împotrivă...

Toate drumurile duc la Bora Luni, 14 februarie 2022, primarul Dragoș Soare a prezidat o ședință extraordinară în care a fost aprobat, printre altele, bugetul de 180 milioane de lei pe care se bazează Slobozia anul acesta. Și, vă jurăm, am fi admirat cu plăcere eficiența cu care consilierii locali ai primarului Soare au reușit, mai... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2022, 18:20 (5592 vizualizări - 8 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiune de prevenire a delincvenței juvenile și consumului de droguri în școlile din Fetești

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței tinerilor. Luni, 14 octombrie a.c,  peste 300 de elevi din Fetești au participat ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 18:15
(6050 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Târgul de toamnă», în atenția polițiștilor

Fetești: «Târgul de toamnă», în atenția polițiștilor

În perioada desfășurării Târgului tradițional de toamnă din Fetești, polițiștii au acționat cu efective sporite pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, precum și pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 18:10
(2090 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit de polițiștii care au tras și focuri de avertisment, un tânăr s-a răsturnat cu mașina

Un tânăr de 20 de ani, din Hârșova, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru cumul de infracțiuni la regimul circulației rutier. Va fi prezentat în fața magistraților, pentru dispunerea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 18:05
(4620 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autovehiculele pentru transportul persoanelor sau mărfurilor vor fi oprite pentru control, în această săptămână, de polițiștii rutieri. Activitățile sunt desfășurate simultan în toate statele membre ale ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 11:20
(3670 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Persoană dispărută!

Fetești: Persoană dispărută!

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, de 21 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Persoanele care pot oferi informații sunt rugate să sune la numărul unic de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 11:15
(2549 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru «conducere pe drumurile publice a unui vehicul sub influența alcoolului» și «furt calificat»

La acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni, în baza unor activități pe linia depistării persoanelor urmărite, au identificat, pe raza județului, mai multe persoane pe numele cărora instanțe de ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 11:10
(7508 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Surzii-creatori de frumos»

Asociația Națională a Surzilor din România aniversează 100 de ani de activitate pentru persoanele surde. Pentru promovarea și celebrarea istoriei și culturii comunității de surzi din România,  Asociația ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 11:05
(2129 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni donează sânge

Jandarmii ialomițeni vor participa, în perioada 21-25 octombrie 2019, la o campanie de donare de sânge. Acțiunea este inițiată de Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița, cu scopul de a crește numărul donatorilor ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2019, 19:45
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Locuință cuprinsă de flăcări

O locuință din localitatea Misleanu a fost cuprinsă de flăcări în după amiaza zilei de miercuri, 9 octombrie 2019. Focul a distrus o parte din acoperișul imobilului, dar și bunuri din incinta locuinței ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2019, 19:40
(3057 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Misleanu incendiu


Fetești: «Târgul de toamnă», supravegheat de jandarmi

Efective de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura ordinea și liniștea publică în cadrul «Târgului de toamnă», eveniment desfășurat la Fetești. Manifestarea a debutat ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2019, 19:35
(4548 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de prevenire a delincvenței juvenile și consumului de droguri în școlile din Fetești

Marți, 8 octombrie 2019, polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune informativ-preventivă pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile, victimizării minorilor în zona unităților de ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2019, 21:15
(7113 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,60%-rata șomajului în luna august 2019

La sfârșitul lunii august 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 4348 șomeri (dintre care 2024 femei), rata șomajului fiind de 4,60%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2019, 18:35
(3003 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, arestat pentru «infracțiuni la regimul rutier»

Vineri, 4 octombrie a.c., polițiștii de la Biroul de Investigații Criminale Urziceni au identificat pe raza municipiului Urziceni un bărbat, de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Urziceni ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2019, 18:25
(3131 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Verificarea stării tehnice a autovehiculului


Luni, 7 octombrie a.c., polițiștii Rutieri împreună cu reprezentanții Registrului Auto Român au desfășurat pe raza municipiului Slobozia o acțiune de control în trafic. Scopul acesteia a fost reducerea ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2019, 18:20
(3423 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune pentru prevenirea și combaterea cerșetoriei la Fetești

Duminică, 6 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au acționat pentru depistarea cerșetorilor și minorilor lăsați fără supraveghere, predispuși la comiterea unor acte de vagabondaj. În urma activităților ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2019, 18:10
(3545 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 7-11 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2019, 18:55
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 17 permise reținute, amenzi de peste 65 mii de lei

Joi, 3 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat la 52 evenimente sesizate prin numărul unic pentru apeluri de urgență 112 și au constatat 6 infracțiuni. Astfel, polițiștii au reținut 17 permise ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2019, 18:50
(2527 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Andrășești, beat la volan

Joi, 3 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au depistat în trafic un bărbat, de 45 de ani, din Andrășești, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2019, 18:45
(2494 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Tovărășia

Miercuri, 2 octombrie a.c., în jurul orelor 13,00, un incendiu a izbucnit la o anexă gospodărească din Tovărășia. La fața locului s-au deplasat 3 echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 19:25
(2514 vizualizări - 0 comentarii)


Filmul «Între Chin și Amin», premieră la Slobozia

Vineri, 4 octombrie a.c., începând cu orele 18,00, la Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița va avea loc premiera filmului «Între Chin și Amin» . Filmul independent al lui Toma Enache este un omagiu ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 19:20
(3763 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice»

Cu ocazia «Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice», Protopopiatul Slobozia în colaborare cu Asociația «Samarineni în comunitate» au organizat miercuri, 2 octombrie a.c., o activitate dedicată seniorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 19:15
(5888 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni

Miercuri, 2 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. Astfel, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 19:10
(1925 vizualizări - 0 comentarii)


ACS Viitorul Urziceni este în primele 10 cluburi din țară la șah

ACS Viitorul Urziceni este în primele 10 cluburi din țară la șah

În perioada 20-30 Septembrie 2019, Hotelul Aurora din localitatea Mamaia a găzduit Divizia A de șah clasic pe echipe. Divizia A este eșalonul secund al Campionatului Național de șah clasic pe echipe, o ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 18:35
(5925 vizualizări - 3 comentarii)


Armășești: Arestat pentru «furt calificat» și «violare de domiciliu»

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit depistarea unui bărbat, de 25 de ani, din Armășești, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:30
(3431 vizualizări - 0 comentarii)


Activități preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o serie de activități pe linia prevenirii faptelor cu violență, a traficului și a consumului de droguri, precum și siguranța rutieră în școlile ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:25
(3230 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

Polițiștii slobozeni au depistat un tânăr, de 24 de ani, din Amara, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Slobozia luni, 1 octombrie a.c., deși avea acest drept suspendat. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:20
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Zilele Recoltei 2019»

În perioada 5-6 octombrie 2019, în Piața Agroalimentară din Slobozia, va avea loc tradiționala manifestare a toamnei «Zilele Recoltei 2019», organizată de Primăria Municipiului Slobozia în parteneriat cu ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 18:20
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Scânteia, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 28 septembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că un șofer ar circula haotic dinspre Bucu către Țăndărei, punând în pericol ceilalți participanți la trafic. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:20
(3570 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În perioada 27-28 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat patru conducători auto, cu vârste cuprinse între 32 și 47 de ani, în timp ce șofau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:15
(2766 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 27 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Săveni, un bărbat de 60 de ani, din Platonești, în timp ce transporta cu ajutorul unei ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:10
(3090 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...