Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Campionatul începe la Dej

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Campionatul începe la Dej

bonus: Adrian Mihalcea, optimist

Unirea Slobozia termină o perioadă de pregătire efervescentă, în care au venit 11 jucători noi care i-au înlocuit pe cei 13 plecați. Iar transferurile nu s-au încheiat aici, ialomițenii căutând încă un atacant central. Unirea a jucat 8 meciuri amicale, impunându-se în 7 dintre acestea. Ultimul s-a jucat sâmbătă, 24 iulie a.c., pe Stadionul «1 Mai». A fost o partidă reușită, în compania unei alte divizionare secunde, Dacia Unirea Brăila, formație pre­gătită de Florentin Petre. Slobozia s-a impus categoric, cu 5-1, prin golurile marcate de Cruceru, Năstase, Mustacă, Afalna și Suciu. A fost un ultim test care ne arată un randament bun al echipei noastre în fața unei viitoare adversare din campionat... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 15:50 (3539 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Și-au luat inter dreapta

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Și-au luat inter dreapta

CSM Unirea Slobozia a rezolvat una dintre problemele pe care le avea la nivel de lot prin aducerea unei jucătoare de mână stângă, profil tot mai rar în handbalul feminin românesc. Interul dreapta Cristina David, care în august va împlini 22 de ani, a semnat cu CSM Unirea Slobozia un contract pe două sezoane. Jucătoarea a început handbalul în orașul natal, Călărași, fiind formată de profesorul Constantin Frâncu, actualul antrenor al Sloboziei. Acesta a promovat-o ulterior la junioarele CSM București. Din motive personale, Cristina David a întrerupt pentru o perioadă activitatea handbalistică, dar, o dată cu parafarea înțelegerii cu Slobozia, a revenit la marea ei pasiune, handbalul. Constantin... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 15:10 (3067 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

7 noutăți în echipa lui Milea

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

7 noutăți în echipa lui Milea

Recolta Gheorghe Doja se pregătește pentru al treilea sezon de Liga a III-a, unul în care ialomițenii își propun să nu mai traverseze emoțiile din precedentele două stagiuni. Echipa pregătită de Marius Milea a surprins în amicale cu un 4-4 în fața divizionarei secunde Dunărea Călărași. Sâmbătă, 24 iulie 2021, Recolta a trecut cu 4-1, în deplasare, de Fundulea, prin dubla lui Cositoru și reușitele lui Popescu și Rușianu. Recolta a bifat, până acum, 7 transferuri, toate reprezentând jucători tineri. De la Unirea Slobozia au venit portarul Victor Enache (2002) și fundașul dreapta Andrei Comșa (2000). De la Dunărea Călărași au venit jucătorii de bandă Ionuț Rușianu (2002) și Răducu Alecu (2002), fundașul... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 14:50 (4575 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Iulian Teodosiu s-a oprit în Optimi

Scrimă, Jocurile Olimpice Tokyo 2020

Iulian Teodosiu s-a oprit în Optimi

Scrima a fost una dintre primele discipline care au adus România în primplan la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Spadasina Ana Maria Popescu a obținut argintul, prima medalie olimpică a României. Sabrerul slobozean Iulian Teodosiu a avut o prestație demnă de apreciat, fiind la două meciuri de podium. Teo a pornit bine, trecând în turul preliminar de uzbecul Sherzod Mamutov, cu 15-11. Pe tabloul de 32 a avut prima confruntare româno-italiană contra valorosului Luca Curatoli. După ce italianul a condus cu 10-5, Iulian a întors spectaculos și a câștigat cu 15-13. Scenariul nu s-a mai repetat în Optimi, la a doua confruntare româno-italiană. Teodosiu s-a duelat cu Enrico Berre, a fost condus cu 8-1... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 14:05 (3243 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

12 mii de lei amendă pentru o firmă controlată de Marinică Cazacu

12 mii de lei amendă pentru o firmă controlată de Marinică Cazacu

Una dintre societățile comerciale controlate de Marinică Cazacu, primarul comunei Ion Roată, a fost amendată de inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Sigurnața Alimentelor Ialomița. Sancțiunea a fost aplicată din cauza neglijenței unuia dintre conducătorii auto ai societății care, în timp ce transporta resturi de pui către Ciulnița, a împrăștiat o parte din «marfă» în sensul giratoriu din zona podului peste râul Ialomița din Slobozia. Conducătorul auto se afla în stare de ebrietate.

Verificări în curs Incidentul s-ar fi petrecut în urmă cu o săptămână. Firma controlată... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 13:20 (7351 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Pavel își cere scuze pentru «disconfortul creat» de asfaltarea DJ201

Consiliul Județean Ialomița

Administrația Pavel își cere scuze pentru «disconfortul creat» de asfaltarea DJ201

Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița a cerut public scuze locuitorilor din Axintele, Bărcănești și Borănești pentru «disconfortul creat în perioada lucrărilor de reabilitare a drumului». Lucrările în zonă au fost blocate timp de mai multe zile din cauza unor probleme tehnice. DJ201 va fi reabilitat pe o lungime de peste 60 de kilometri și traversează comunele Borănești, Bărcănești, Axintele și Ciochina. Valoarea acestei investiții se ridică la 81,1 mi­lioane de lei, iar contractul a fost adjudecat de către Oyl Company AG SRL.

Prima bulină albă Președintele Consiliului... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2021, 15:05 (3915 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liste de așteptare pentru repartizarea locuințelor ANL

La Slobozia

Liste de așteptare pentru repartizarea locuințelor ANL

Locuințele disponibile în blocurile construite de Agenția Națională pentru Locuințe au fost considerate tot timpul o alternativă pentru persoanele cărora veniturile nu le-au permis să-și cumpere o casă. În Slobozia, aceste imobile sunt însă puține la număr și nu pot acoperi toate solicitările. Datele Primăriei Slobozia arată că, la acest moment, sunt peste 100 de cereri în așteptare, unele dintre acestea înregistrate în urmă cu 7 ani. În privința construirii unui nou bloc, datele administrației locale arată că acesta ar putea fi ridicat, cel mai devre­me, în următorii 5 ani...

Mai multe blocuri ANL la Slobozia... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2021, 10:55 (7898 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Acasă la Marius Dumitru

Un vis devenit realitate

Acasă la Marius Dumitru

O  emoționantă lecție despre viață și curaj, publicată de ziarul nostru cu 3 luni în urmă, a determinat autoritățile locale din Slobozia să reacțio­neze. Este vorba despre povestea lui Marius Dumitru, un tânăr de 21 de ani crescut la orfelinat, care își dorea să aibă o casă a sa... Reprezentanții Primăriei Slobozia au făcut ca acest vis să devină, în sfârșit, realitate.

Povești din Garsonieră
La momentul în care povestea de viață a lui Marius Dumitru a fost publicată în paginile ziarului nostru, acesta locuia într-un adăpost social administrat de Primăria Slobozia, în Cartierul... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2021, 11:20 (3986 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Portocaliu 313

Portocaliu 313

Un adolescent din Slobozia recondiționează autoturisme care au marcat viețile românilor de-a lungul istoriei. A început cu o Dacie 1310 Break, continuă cu o Dacie 1300 Break 1978 și visează la un Daewoo Espero din primul lui salariu. Iar între timp, speră să găsească un Tico ieftin, pentru că «mașinuța asta are importanța ei în societatea românească...». A ochit unul în oraș, dar are alte griji. Ca de exemplu rezultatul la examenul de Bacalaureat...

O altfel de adolescență Într-o lume în care adolescenții devin vedete fie în clinicile de dezintoxicare, fie ca proprietari de bolizi ucigași... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2021, 12:25 (4037 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă cu program la Amara

Apă cu program la Amara

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a impus autorităților din Amara un program strict de furnizare a apei. Decizia survine ca urmare a întreruperii furnizării apei către populație la începutul acestei săptămâni. «Din cauza celor care udă grădinile pe timpul nopții, bazinele de apă ale orașului s-au golit... Ne vom conforma programului impus de DSP și vom face eforturi pentru ca locuitorii orașului să aibă cât mai puțin de suferit!» a declarat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

Apă cu program la Amara
Întreruperea furnizării apei potabile la Amara a generat un val... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2021, 19:10 (5483 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețea de prostituție coordonată din Arestul IPJ Ialomița

Rețea de prostituție coordonată din Arestul IPJ Ialomița

Arestați preventiv într-o cauză a DIICOT Biroul Teritorial Ialomița pentru fapte de «tra­fic de persoane», patru inculpați sunt în prezent principalii suspecți ai unei cauze a DIICOT Prahova. Conform unor surse judiciare, cei patru ar fi coordonat o rețea de prostituție în timp ce erau închiși în cadrul Centrului de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Oficialii IPJ Ialomița au refuzat să facă declarații cu privire la această situație.

Verificările sunt în curs În februarie 2021, în urma unei ample anchete, procurorii DIICOT Biroul Teritorial... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2021, 11:40 (5901 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gospodărie transformată în focar de infecție, la Slobozia Nouă

Gospodărie transformată în focar de infecție, la Slobozia Nouă

Proprietarul unei gospodării din Cartierul Slobozia Nouă dă mari bătăi de cap vecinilor săi. Oamenii reclamă că bărbatul a transformat respectiva curte într-un adevărat focar de infecție. Cazul a fost reclamat Primăriei Slobozia, instituție care a somat Poliția Locală să ia măsuri în acest sens. «Vom face o verificare în teren, iar dacă se impune vom sesiza la rândul nostru instituțiile abilitate!» au precizat reprezentanții Poliției Locale Slobozia. Nu este prima dată însă când oamenii bat la porțile autorităților locale, iar situația rămâne neschimbată...

Sufocați de mizerie Gospodăria... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2021, 15:20 (6155 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița împiedică înființarea unui centru de dializă la Spitalul Slobozia

DSP Ialomița împiedică înființarea unui centru de dializă la Spitalul Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost amendat cu 10 mii de lei din cauza deficiențelor descoperite de Direcția de Sănătate Publică Ialomița în urma unui control efectuat la stația de dializă a unității medicale. Mai mult, inspectorii DSP Ialomița au propus retragerea autorizației sa­nitare în baza căreia stația putea deveni centru de dializă. Oficialii unității medicale susțin că au remediat problemele și că vor ataca în instanță procesul-verbal de sancțiune. Prin această acțiune, Direcția de Sănătate Publică Ialomița blochează posibilitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia de a obține mai multe fonduri de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru acest tip de servicii... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2021, 11:05 (7878 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Birocrația lasă elevii din Ialomița fără burse școlare

Birocrația lasă elevii din Ialomița fără burse școlare

Conform unui act normativ apro­bat de Ministerul Educației, peste 12 mii de elevi din județ ar trebui să primească burse pentru performanțele școlare pe care le-au obținut în anul școlar trecut. O situație a Consiliului Național al Elevilor arată însă că puține primării din județul nostru au realizat un astfel de demers. Lipsa banilor sau birocrația excesivă au re­prezentat motivele care i-au determi­nat pe primarii ialomițeni să renunțe la acordarea unor astfel de facilități.

Drepturi pentru elevi Ordinul prin care administrațiile locale sunt obligate să susțină performanțele școlare... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2021, 15:10 (4100 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finanțări bugetare generoase pentru biserici, sport și sănătate

Mecenat pe bani publici la Consiliul Județean Ialomița

Finanțări bugetare generoase pentru biserici, sport și sănătate

bonus: 5,3 milioane de lei pentru asfaltarea unui tronson din DJ101B

Joi, 15 iulie 2021, consilierii județeni s-au reunit în plenul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat câteva proiecte de hotărâri prin care administrația județeană a finanțat ge­neros solicitări de fonduri venite din partea Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, din partea asociațiilor sportive care susțin sportul de performanță, dar și din partea Spitalului Județean Slobozia, interesat de cofinanțarea unui proiect care vizează «dotarea compartimentelor de terapie intensivă nou-născuți și prematuri din cadrul Secției Neonatologie».

Bani publici pentru 16 biserici... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 22:10 (4781 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu critică deciziile președintelui Klaus Iohannis

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu critică deciziile președintelui Klaus Iohannis

Deputatul PSD Ștefan Mu­șoiu susține că raportul preșe­dintelui Klaus Iohannis privind «România Educată» desființează orice perspectivă de redresare a acestui domeniu vital pentru ge­nerațiile viitoare. Reamintim că raportul președintelui Klaus Iohannis propune o serie de schimbări la nivelul sistemului de învățământ românesc. Printre altele, șeful statului consideră că Eva­luarea Națională ar trebui să devină facultativă.

Câte capete, atâtea păreri Deputatul PSD Ștefan Mu­șoiu condamnă decizia prezidențială, subliniind că «doar copiii cu bani se vor pregăti intens la materiile de admitere, iar cei fără resurse sau cu profesori slabi vor fi eliminați de la unitățile de învățământ pentru care au optat!»... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 20:15 (3647 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

10 zile până la start

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

10 zile până la start

Unirea Slobozia s-a întors din cantonamentul desfășurat la Târlungeni, nu înainte de a mai obține încă două victorii amicale. Prima «victimă» a fost Olimpic Zărnești, echipă din județul Brașov, componentă a celei de-a 4-a divizii. Elevii lui Adrian Mihalcea s-au impus cu 4-1. Au marcat Antonio Cruceru, Robert Mustacă, Răzvan Greu și Sebastian Ivan. Așadar, numai jucători noi! Mult mai îmbucu­rătoare și mai relevantă a fost victoria contra celor de la Unirea Constanța, formație construită de Ianis Zicu pe ruinele fostei Farul și care va activa tot în eșa­lonul secund. Unirea a trecut de dobrogeni cu 2-0, prin reușitele semnate de Florinel Ibrian și Răzvan Greu. Mihalcea i-a avut din primul minut... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 18:20 (5300 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Abed-Kader și Leuștean, la Slobozia

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Abed-Kader și Leuștean, la Slobozia

CSM Unirea Slobozia continuă să-și completeze lotul pentru sezonul viitor. În acest scop, noul antrenor al Unirii, Constantin Frâncu, a testat, într-un joc-școală, mai multe junioare venite de la diverse centre din țară. Concluziile trase la final de antrenorul Sloboziei nu au fost tocmai încurajatoare: «Am văzut la lucru jucătoare talentate, de perspectivă, dar care mai au de acumulat pentru a ajunge la nivelul pe care noi ni-l dorim. Momentan, nu ne pot ajuta! Mai căutăm, mai organizăm un trial, dar, până atunci, trebuie să intrăm cu jucătoarele care sunt deja în lotul nostru în programul specific de pregătire. Ne vom antrena în baza proprie pentru că avem condiții optime de pregătire. Nu vom... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 15:25 (3929 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Activ Slobozia, în pregătiri pentru Liga a II-a

Fotbal feminin

Activ Slobozia, în pregătiri pentru Liga a II-a

Într-un an fast pentru fotbalul ialomițean, Activ Slobozia nu putea face excepție. Echipa condusă de Daniela Ioniță și antrenată de Marius Chițoiu a promovat în liga secundă a fotbalului feminin. O performanță de apreciat, mai cu seamă că a fost realizată în exclusivitate cu jucătoare ialomițene. Duminică, 18 iulie 2021, pe stadionul Abatorului, fetele de la Activ Slobozia au fost premiate pentru promovarea obținută. A fost o reunire plină de bucurie, două zile mai târziu, pe 20 iulie a.c., dându-se startul pregătirilor pentru noul sezon, unul extrem de dificil, în care Activ Slobozia trebuie să arate că își merită locul în eșalonul secund. Alături de fete rămâne în continuare tânărul și ambițiosul... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 13:40 (3096 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Constantin Negoiță-CONCIVIC s-a stins din viață

Constantin Negoiță-CONCIVIC s-a stins din viață

Constantin Negoiță, patronul firmei CONCIVIC, s-a stins din viață luni, 19 iulie 2021. Constantin Negoiță este unul dintre primii antreprenori locali din Slobozia, iar de numele lui se leagă realizarea a sute de construcții edilitare de pe întreg teritoriul județului și nu numai. Constantin Negoiță avea 64 de ani. Deși a marcat activitatea administrativă a ultimilor 30 de ani în Ialomița, Constantin Negoiță a fost o prezență discretă în viața publică. O dată cu el, Slobozia pierde un reprezentant de marcă și un om de o mare noblețe sufletească. Dumnezeu să-l odihnească în pace! Condoleanțe familiei îndoliate.... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 12:20 (26091 vizualizări - 26 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajatorii din construcții, controlați de ITM

În perioada 15-16 iulie, reprezentanții Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița au organizat o acțiune de control în cadrul Campaniei privind promovarea și controlul măsurilor de îmbunătățire a mediului ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:45
(19538 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Copil la volan

Culmea șofatului a fost atinsă la Sudiți. Un copil de 14 ani a fost prins conducînd o mașină în interiorul comunei. Sfios, minorul depistat a spus polițiștilor că nu deține permis de conducere, dezvăluindu ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(20032 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți copil șofer


Țăndărei: A adormit la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 24 iulie, în apropierea localității Țăndărei s-a produs un accident de circulație. Cauza principală a producerii incidentului rutier a fost stabilită ca fiind ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(12086 vizualizări - 0 comentarii)


Discotecile, la control

Polițiștii din Țăndărei au organizat în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 24 spre 25 iulie, o acțiune al cărei scop principal a fost prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:18
(20481 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectul de reabilitare și modernizare a sistemului de alimetare cu apă a Feteștiului, în linie dreaptă

Primarul municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu a participat joi, 22 iulie a.c., la deschiderea ofertelor depuse în vederea atribuirii contractului de achiziție servicii «Asistență Tehnică pentru Reabilitarea ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:35
(22299 vizualizări - 0 comentarii)


A ars în propria-i casă

Un feteștean, de 73 de ani, a ars de viu în propria-i casă. Focul a izbucnit în toiul nopții de duminică spre luni, 25 spre 26 iulie a.c. Incendiul, anunțat în jurul orei 3.25 prin 112, a mistuit rapid ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:05
(13743 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 24 iulie a.c., pe DN2A, în apropiera orașului Țăndărei. În urma impactului, două persoane au rămas prinse într-un autoturism, una dintre ele fiind scoasă de echipajul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(13448 vizualizări - 0 comentarii)


I-a luat foc bordul mașinii

În timp ce se deplasa pe Autostrada A2, din direcția București către Constanța, în dreptul km 143, bordul unui autoturism Volkswagen Sharan al unui cetățean din județul Ilfov a fost cuprins de flăcări. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(21881 vizualizări - 0 comentarii)


«Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești»

Primăria Municipiului Fetești și compania de consultanță Addvances au organizat luni, 26 iulie a.c., la Galeriile de Artă «Lumina», dezbaterea «Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești». Documentul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 12:32
(17175 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț prins în flagrant

În miez de noapte, Poliția Slobozia a fost sesizată de un tînăr, de 22 de ani, din localitate, prin 112. Slobozeanul le-a relatat polițiștilor cum o persoană a pătruns în interiorul sediului unei firme ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:59
(19162 vizualizări - 0 comentarii)


Fată de 14 ani dată dispărută, depistată de polițiști

O fată de 14 ani, din Slobozia, pe numele său Chirea Valentina Iuliana, a fost dată dispărută din 17 iulie a.c. În urma cercetărilor polițiștilor, fata a fost depistată pe raza satului Marsilieni, comuna ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:58
(17704 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Baruri și săli de jocuri, la control

Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat acțiuni ce au vizat prevenirea și combaterea infracționalității stradale, a faptelor cu violență precum și menținerea unui climat de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:57
(19441 vizualizări - 2 comentarii)


S-a sinucis aruncându-se în râul Ialomița

S-a sinucis aruncîndu-se în rîul Ialomița

O femeie de 60-65 ani, a cărei identitate nu a fost încă stabilită, s-a sinucis aruncîndu-se în rîul Ialomița. Femeia a ales să se arunce în apele tulburi ale rîului în zona podului. Gestul necugetat al ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:48
(22896 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Ungaria, găsită la Amara

Mașină furată din Ungaria, găsită la Amara

Miercuri, 21 iulie, la primele ore ale dimineții polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:10
(17070 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Furturile din locuințe, în atenția polițiștilor

Miercuri, 21 iulie, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din locuințe și societăți comerciale și prevenirea și combaterea sustragerilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:05
(16715 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Polițiștii rutieri au desfășurat în ultimele două zile acțiuni în trafic. În cursul acțiunii, polițiștii au aplicat 196 de sancțiuni contravenționale, pentru 76 de conducători auto care au depășit viteza ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:03
(18034 vizualizări - 0 comentarii)


Colegiul Prefectural: Inspectorul general școlar Stavăr, la raport

Poate cel mai important punct de pe ordinea de zi a ședinței Colegiului Prefectural va fi «Prezentarea raportului privind desfășurarea și procentul de promovabilitate înregistrat în Ialomița la examenul ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:37
(18001 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Au încercat să-i fure geanta unui poștaș

Marți, 20 iulie a.c., în jurul orei 15.00, Poliția Urziceni a fost sesizată, prin 112, asupra unei tentative de tîlhărie. Astfel, în timp ce se afla pe Aleea Cîmpului, din localitate, un bărbat, de 58 de ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:22
(18817 vizualizări - 1 comentariu)


Infractori încarcerați pentru executarea pedepselor

Doi bărbați au fost reținuți marți, 20 iulie a.c., de polițiști, fiind «conduși» în Arestul Poliției. Ce doi, în vîrstă de 33, respectiv 20 de ani, se sustrăgeau executării unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:18
(11257 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

În cursul zilei de marți, 20 iulie a.c., efective din cadrul Poliției Slobozia au organizat și executat acțiuni atît în mediul urban, cît și în cel rural. Astfel, s-a acționat în Piața Agroalimentară, ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:15
(20366 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Tînăr înecat în Ialomița

Un tînăr de 16 ani a dispărut marți seară, 20 iulie a.c., în jurul orei 19.30, în apele rîului Ialomița, la nu mai mult de o zi după ce trupul unui băiat de 13 ani a fost recuperat din Dunăre. Tînărul a ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 12:03
(14663 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 18:20
(9994 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 18:06
(10692 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 17:58
(20797 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-a trezit cu hoții în casă

În timp ce dormea în propria-i locuință, un bărbat din Fetești s-a trezit, la miezul nopții, cu hoții în casă. Speriat, bărbatul a început să țipe în momentul cînd un tînăr îi furase de pe noptieră telefonul ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:38
(21274 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Slobozia: La volan, fără permis

Luni, 19 iulie, polițiștii slobozeni au depistat în trafic o mașină la volanul căreia se afla un tînăr, de 28 ani, ce nu deținea permis de conducere. Pentru fapta sa, bărbatul s-a ales cu dosar penal, fiind ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:37
(19103 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 7 luni, rănită într-un accident rutier

La începutul săptămînii, luni 19 iulie, în apropierea municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Polițiștii feteșteni au stabilit că în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:37
(18202 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bordușani: Hoț minor prins de polițiști

În cursul dimineții de luni, 19 iulie, polițiștii din Bordușani, au fost sesizați de patronul unui magazin din localitate despre faptul că în noaptea ce tocmai trecuse, hoții îi furaseră trei țevi PVC. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:36
(17336 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoț


Fetești: Prădată de hoți la Maternitatea Spitalului

O femeie internată la Maternitatea Spitalului din Fetești a reclamat polițiștilor faptul că i-a fost furată o borsetă ce conținea o sumă de bani și documentele personale. Incidentul s-a petrecut week-end ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:56
(12879 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Se fură capace de canalizare

Un tînăr de 19 ani a fost prins de polițiști în timp ce încerca să fure trei capace de canalizare. Evenimentul s-a petrecut la Urziceni, duminică, 18 iulie, cînd un echipaj de siguranță publică l-a depistat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:54
(18308 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...