Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Încă două noutăți la HCM Slobozia

Handbal, Divizia A, HCM Slobozia

Încă două noutăți la HCM Slobozia

bonus: Începe campionatul Junioarelor

După o scurtă vacanță, antrenorul Ghiță Irimescu a sunat adunarea luni, 4 ianuarie 2021, în vederea pregătirii celorlalte jocuri rămase de disputat în sezonul actual al Diviziei A. Între timp, lotul HCM Slobozia a ajuns la 15 jucătoare, îmbogățindu-se cu încă un portar și o jucătoare la linia de 9 metri.

Întăriri de la CSS Ploiești Cele două jucătoare vin de la CSS Ploiești, unde vor continua să activeze, cu dublă legitimare, în campionatul Junioarelor 1. Portarul se numește Cristina Antohe și a evoluat până acum exclusiv în handbalul prahovean, bifând câteva apariții și la senioare... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2021, 12:55 (4527 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Sorin Fuerea, noul director al ANIF Ialomița

Din ciclul «se întorc valorile acasă»

Sorin Fuerea, noul director al ANIF Ialomița

Sfârșitul de an 2020 l-a găsit pe consilierul județean PNL Sorin Fuerea puțin cam agitat, dat fiind faptul că, încă de la începutul lunii decembrie, ex-premierul Ludovic și-a înaintat demisia. Implicit, la rândul ei, prostata dlui Fuerea urma să elibereze tronul de adjunct la ANIF București. Bine, câtă legătură să existe între prostata liberalului Fuerea și adenomul fostului prim-ministru Orban? O întrebare bună la care doar fostul președinte PNL Ialomița și deputat fără mandat redistribuit Gheorghe Tinel ar putea să răspundă... Revenind la țevile de irigat din bătătura noastră, agitația Sorinului s-a manifestat din plin când, pe final de decembrie 2020, Fuerea al nostru (cu tot cu prostată!)... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2021, 13:10 (13510 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dispariție fulgerătoare: Primarul comunei Gura Ialomiței a murit pe patul de spital, răpus de un AVC

Dispariție fulgerătoare: Primarul comunei Gura Ialomiței a murit pe patul de spital, răpus de un AVC

Tragedie în comuna Gura Ialomiței. Primarul localității, Iulian Ionașcu, a murit în ziua de duminică, 10 ianuarie 2021, pe patul de spital. Edilul suferise un accident vascular cerebral.

Primarul avea doar 37 de ani Iulian Ionașcu se afla la primul său mandat, fiind ales primar al comunei Gura Ialomiței în urma Alegerilor Locale din 27 septembrie 2020. Acesta împlinise miercuri, 6 ianuarie a.c., vârsta de 37 de ani. Vineri, 8 ianuarie 2021, edilul a început să se simtă rău, fiind transportat la un spital din Constanța. În urma investigațiilor medicale, s-a stabilit că acesta suferise... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2021, 17:30 (21147 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Sancțiuni disciplinare în cazul polițistului local care a agresat o tânără

Slobozia: Sancțiuni disciplinare în cazul polițistului local care a agresat o tânără

Reprezentanții Primăriei Slobozia au cerut Poliției Locale efectuarea unor cercetări disciplinare în cazul agentului acuzat că a agresat, în plină stradă, o tânără de 24 de ani din oraș. «O astfel de atitudine a angajaților Poliției Locale Slobozia este inacceptabilă!» este poziția oficială a primarului Sloboziei, Dragoș Soare, precizată într-un comunicat de presă.

Poliția Slobozia face verificări O anchetă penală se află în prezent în lucru după ce tânăra de 24 de ani care susține faptul că a fost agresată de polițistul local a sesizat organele judiciare. Se pare că, la rândul... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2021, 13:05 (31164 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății și-a asumat public distribuția vaccinului anti-COVID-19 în cutii de pizza: «Pledăm vinovați!»

Ministerul Sănătății și-a asumat public distribuția vaccinului anti-COVID-19 în cutii de pizza: «Pledăm vinovați!»

Joi, 7 ianuarie 2021, la 3 zile distanță după consumarea episodului cu vaccinul anti-COVID-19 distribuit în cutii de pizza la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Ministerul Sănătății a făcut un anunț public prin care își asumă responsabilitatea pentru această situație. «Pledăm vinovați, pentru viteză am deturnat câteva cutii din drumul lor către producătorii de pizza» este mesajul pe care oficialii instituției l-au postat pe rețelele de socializare.

Reacție publică Marți, 5 ianuarie a.c., în spitalele din Slobozia, Fetești și Țăndărei a început campania de vaccinare împotriva... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2021, 19:05 (5128 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, infectat cu SARS-CoV-2

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, infectat cu SARS-CoV-2

Printr-o postare publică pe o rețea de socializare, primarul Sloboziei, Dragoș Soare, anunță că a fost infectat cu virusul SARS-Cov-2, testul său fiind pozitiv încă de duminică, 3 ianuarie 2021. «Din păcate, în data de 3 ianuarie am fost confirmat pozitiv la testul pentru COVID-19, motiv pentru care sunt in izolare timp de 14 zile» precizează Soare. Primarul Dragoș Soare mai susține că a decis să se testeze după apariția câtorva «simptome ușoare». «Mă simt în continuare bine, starea mea de sănătate fiind una mai degrabă bună. Sper ca situația să nu se agraveze în zilele următoare, dar probabil că ce a fost mai rău a trecut» completează primarul Sloboziei.... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2021, 12:10 (7910 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori noi pentru firmele pe care le patronează. Primul care urmează să fie înlocuit este Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA Ialomița. Acesta și-ar fi depus demisia la sfârșitul anului trecut și se află în preaviz. De asemenea, se caută un înlocuitor pentru Dan Anton, directorul Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Surse din cadrul instituției susțin că acesta va face un pas în spate, acceptând poziția de director adjunct al firmei.

Oamenii lui Victor Moraru
Schimbarea gărzii politice la Consiliul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 19:05 (11212 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Funcția trece, năravurile rămân!

Funcția trece, năravurile rămân!

De Bobotează 2021, tocmai când credeam că am scăpat de grija monitorizării cultului personalității, ne-am trezit pe email-ul redacției cu un vraf nou-nouț de fotografii. Am ales una, că ex-președintele Consiliului Județean Ialomița, recte Victor Moraru, nu mai are fotograf plătit din bani publici și unele poze sunt neclare. Ei, bine, ce ne spune nouă fotografia alăturată?! Întâi că funcția trece, pe când năravul de a te afișa public pe spinarea sărmanei Sara nu! Dar aceasta e o abordare ordinară și, fără îndoială, superficială a gestului domnului Moraru. Pentru că dincolo de această penibilă încercare de a reînvia pe cont propriu cultul personalității proprii se ascunde un om... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 17:10 (9734 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, sub media națională a mortalității infantile

Ialomița, sub media națională a mortalității infantile

Organizația «Salvați Copiii» a dat publicității un raport cu privire la situația cazurilor de mortalitate infantilă în spitalele din țara noastră. Documentul oficial face referire și la cazurile înregistrate în județul nostru. Potrivit informațiilor, Ialomița se situează sub media pe țară în ceea ce privește cazurile de deces înregistrate în rândurile copiilor nou-născuți.

Realitatea din spitale Potrivit unui raport al Organizației «Salvați Copiii», rata mortalității înregistrată anul trecut în Ialomița a fost de 6,2‰. Analiza Organizației «Salvați Copiii» plasează Ialomița sub media... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 13:20 (2317 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Polițist local, acuzat de agresiune asupra unei tinere de 24 de ani

La Slobozia ca nicăieri

Polițist local, acuzat de agresiune asupra unei tinere de 24 de ani

În seara zilei de luni, 4 ianuarie 2021, în jurul orelor 22,00, un polițist local aflat în afara programului ar fi agresat o tânără de 24 de ani. «A venit la mine cu o bâtă de 2 metri și m-a plesnit peste față fără motiv...» declară tânăra pentru ziarul nostru.

În plină stradă, fără motiv Tânăra de 24 de ani, agresată în zona MB6 din Slobozia, se plimba alături de alți trei tineri. Conform declarațiilor tinerei, la un moment dat a apărut un individ «trecut de 40 de ani, beat» care s-ar fi îndreptat către ea și ar fi lovit-o peste față fără nicio e explicație: «A venit la mine cu o bâtă de 2 metri și m-a plesnit peste față fără motiv... Nu îl cunosc și nu mă cunoștea! Era beat, se vedea pe el...»... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2021, 16:10 (53546 vizualizări - 85 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Spitalul Slobozia, vaccinul anti-COVID-19 a fost distribuit în cutii de pizza

Ialomița a dat startul marți, 5 ianuarie 2021, campaniei de vaccinare anti-COVID-19 în spitalele din județ. De la Centrul Principal de Depozitare din cadrul Institutului «Cantacuzino», dozele necesare imunizării primilor medici din județ au fost distribuite către spitalele din Slobozia, Fetești și Țăndărei. La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, vaccinul a ajuns în cutii de pizza.

Imunizare cu întârziere Deși a fost anunțată pentru orele 10,00, vaccinarea medicilor de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a întârziat cu aproximativ 2 ore, din cauza distribuției greoaie a serului... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2021, 15:20 (29239 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest spontan la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Protest spontan la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Angajații care nu fac parte din corpul cadrelor medicale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia au organizat luni, 4 ianuarie 2021, un protest spontan. Potrivit reprezentanților unității medicale, aceștia au fost nemulțumiți de faptul că nu au beneficiat de sporurile acordate de stat angajaților din sistemul medical care au îngrijit pacienți bolnavi de COVID-19.

Revendicări transmise conducerii Angajații TESA ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia, alături de cei care își desfășoară activitatea în Blocul Alimentar și-au manifestat nemulțumirea față de faptul că nu au fost incluși... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2021, 11:20 (7410 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul s-a opus solicitării privind închirierea instalațiilor Combinatului Chimic din Slobozia

Statul s-a opus solicitării privind închirierea instalațiilor Combinatului Chimic din Slobozia

Administratorul judiciar al Chemgas Holding Corporation, firma Expert Insolvență, a solicitat Adunării Creditorilor să aprobe închirierea instalațiilor Combinatului Chimic din Slobozia. Decizia a fost luată după ce societatea North Chemical Complex și-a exprimat intenția de a închiria platforma industrială, cu prețul de 1,2 milioane de lei pe lună. În urma analiziei acestei solicitări, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița și Administrația Fondului pentru Mediu au respins solicitarea.

Combinatul Chimic, în impas
Voturile Administrației Județene a Finanțelor Publice... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2021, 10:10 (10633 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

RETROSPECTIVĂ 2020

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

Criză de vaccin antigripal în octombrie
În octombrie, Consiliul Județean Ialomița a decis să înceteze raporturile contractuale cu Mariana Iancu, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia fiind numit manager interimar Liviu Patrichi. În aceeași lună, Agenția Națională de Integritate a făcut public un raport cu privire la candidații incompatibili care au participat la Alegerile Locale. În Ialomița au fost astfel identificate 3 astfel de cazuri. Mai mult, Chemgas Holding Corporation a pus în funcțiune ilegal Combinatul Chimic din Slobozia, deși în baza unei hotărâri judecătorești ar fi trebuit să suspende producția. De asemenea, în prima lună... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2021, 11:55 (6249 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

RETROSPECTIVĂ 2020

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

Bani publici cheltuiți inutil în luna iulie
Înființat la ordinul fostului edil Adrian Mocioniu, Serviciul Public de Transport Local al Primăriei Slobozia a înregistrat pierderi anuale de 1 milion de lei. O arată o analiză a activității economice a acestei entități, prezentată în paginile Independent în luna iulie. În aceeași lună, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a făcut publică valoarea sumelor pe care le-a plătit ca să apară la televizor. De asemenea, în aceeași lună, administrația județeană a cheltuit 1,4 milioane de lei pentru un autocar necesar... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2021, 10:50 (6577 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (II)

RETROSPECTIVĂ 2020

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (II)

Aprilie, luna primelor păcăleli electorale
Luna aprilie 2020 a însemnat, practic, blocarea tuturor activităților economice și sociale la nivelul județului. Dar aleșii au continuat să facă ce știau mai bine. Și au găsit scuze pentru toate problemele de sistem care apăreau. În tot acest timp, primii ialomițeni mureau din cauza infectării cu COVID-19, locuitorii din Țăndărei își pierdeau slujbele din cauza intrării orașului în Carantină, iar primarul de la Slobozia, Adrian Mocioniu, anunța pe 23 aprilie semnarea unui contract de 36 milioane de lei pentru construirea unei baze auto pentru autobuzele ecologice pe care slobozenii nu le vor avea... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2021, 10:05 (5556 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii au pichetat sediul Prefecturii Ialomița

Polițiștii au pichetat sediul Prefecturii Ialomița

Reprezentanții locali ai celor mai importante formațiuni sindicale din Poliția Română au organizat joi, 31 decembrie a.c., un protest spontan în fața Prefecturii Ialomița. Marea nemulțumire a protestatarilor o reprezintă decizia Guvernului de a îngheța salariile în sectorul bugetar.

Polițiștii, la protest Guvernul României a decis, în baza unei Ordonanțe de Urgență, să înghețe salariile din sistemul bugetar la nivelul lunii decembrie 2020. Din această cauză, veniturile multor angajați ai Poliției nu vor mai putea fi majorate, deși aceștia aveau acest drept. «Prin această decizie, practic... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2020, 14:40 (4429 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia: Serviciul Urbanism face legea pe subiectul «terase provizorii»

Primăria Slobozia: Serviciul Urbanism face legea pe subiectul «terase provizorii»

Acuzații grave împotriva funcționarilor Serviciului Urbanism al Primăriei Slobozia, o firmă locală invocând faptul că procesele de contravenție ar fi întocmite ilegal. În replică, primarul Sloboziei susține că legea pe subiectul «terase provizorii» nu mai poate fi încălcată! Drama e că toată lumea are dreptate, numai noi nu...

Primarii se schimbă, obiceiurile rămân
De mai bine de 20 de ani, administrația din Slobozia încearcă să reglementeze existența teraselor din Slobozia. Până la cest moment însă, eforturile administrative au dat greș. La sfârșit de an însă, o firmă din Slobozia... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2020, 10:25 (19754 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Medicii din Ialomița se pregătesc de vaccinarea anti-COVID-19

Medicii din Ialomița se pregătesc de vaccinarea anti-COVID-19

bonus: Rata incidenței cazurilor de COVID-19 la Slobozia, în scădere

Conform informațiilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița, marți, 5 ianuarie 2021, începe oficial campania de vaccinare anti-COVID-19 în sistemul local de sănătate. Până acum, 610 angajați din spitalele ialomițene și-au manifestat interesul în privința vaccinării.

Dozele de vaccin, aduse de la București
Unitățile medicale din Ialomița vor fi aprovizionate cu vaccin anti-COVID-19 de către Centrul Principal de Depozitare din cadrul Institutului de Cercetare Dezvoltare Medico-Militară «Cantacuzino» din Capitală. Dozele vor fi transmise în teritoriu în baza unei solicitări pe care... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2020, 11:40 (4803 vizualizări - 2 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (I)

RETROSPECTIVĂ 2020

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (I)

Anul 2020 a stat sub semnul Alegerilor Electorale. Dar de început, a început banal, cu fraude administrative, tunuri financiare și sărăcie. Timp de un an întreg, reporterii Independent au făcut tot posibilul să se ridice la înălțimea așteptărilor cititorilor, să ofere informații exacte, opinii avizate și povești de viață care să ne aducă un strop de speranță într-o lume lipsită de busolă și de orizont. Retrospectiva detaliată a acestor evenimente (și a altora despre care până și noi ne amintim cu surprindere) o puteți urmări mai jos. A fost un an minunat pentru optimiștii incurabili și unul la fel de rău precum cel de anul trecut pentru pesimiști... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2020, 11:10 (6043 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Comisia de Dialog Social, convocată de Instituția Prefectului Ialomița

Marți, 15 martie 2022, prefectul județului a convocat o ședință a Comisiei de Dialog Social, întrunire susținută în sala de ședințe a Instituției Prefectului Ialomița. «Având în vedere contextul economic ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2022, 18:35
(10505 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Vlădeni, reținut pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un tânăr, de 22 de ani, bănuit că ar fi intrat în locuința unui bărbat din comuna Vlădeni și ar fi sustras un telefon mobil și articole electrocasnice ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2022, 17:50
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


1640 de posturi scoase la concurs în școlile postliceale ale IGPR

Școlile de agenți de poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca organizează, în perioada martie-mai 2022, concurs de admitere pentru o nouă promoție de elevi. Ultima zi de înscriere ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2022, 17:40
(5771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 43 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 15 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26712, fiind înregistrate 43 de noi cazuri față de ziua de luni, 14 martie ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2022, 15:15
(1905 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 89,11 milioane de lei

În conturile Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița s-au colectat, în luna februarie a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 89,11 milioane ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2022, 15:25
(11724 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 12 martie a.c., în jurul orelor 12,00, polițiștii din Grivița au depistat în trafic, pe raza comunei Scânteia, un șofer în vâstă de 35 de ani, din București, în timp ce conducea un autoturism aflându ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2022, 15:15
(5446 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 141000 de lei

Polițiștii din Ialomița au fost prezenți la datorie și au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică la sfârșit de săptămână. În urma neregulilor descoperite în teren, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2022, 15:10
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Scânteia, Fetești, Țăndărei și Ciulnița

Incendii la Scânteia, Fetești, Țăndărei și Ciulnița

Vineri, 11 martie a.c., în jurul orelor 17,00, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Scânteia. Trei echipaje de ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2022, 12:40
(9564 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 13 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26654, fiind înregistrate 18 noi cazuri față de ziua de sâmbătă, ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2022, 15:50
(1197 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 13 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 12 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26636, fiind înregistrate 13 noi cazuri față de ziua de vineri, 11 ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2022, 15:55
(1821 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Pieton rănit după ce a traversat strada prin loc nepermis

În seara zilei de joi, 10 martie a.c., pe raza comunei Perieți s-a produs un accident de circulație. În fapt, în timp ce o femeie, în vârstă de 66 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism pe strada ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2022, 16:45
(2050 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru siguranța cetățenilor

Joi, 10 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni preventive cu scopul de a menține un climat de ordine și siguranță publică pe străzile județului Ialomița. Cu această ocazie, au fost aplicate ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2022, 16:30
(2683 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 11 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26623 , fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2022, 15:15
(13763 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Miercuri, 9 martie a.c., polițiștii din Slobozia au acționat pe raza municipiului reședință de județ pentru depistarea persoanelor care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2022, 16:45
(4468 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Căzănești!

Compania RAJA Constanța informează că joi, 10 martie a.c., a fost sistată furnizarea apei potabile către toți consumatorii din orașul Căzănești, în intervalul orar 14,00-16,00, pentru executarea lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2022, 16:15
(4255 vizualizări - 0 comentarii)


Încep lucrările de modernizare la Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia

Încep lucrările de modernizare la Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a semnat joi, 10 februarie 2022, contractul privind execuția lucrărilor la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Proiectul are o valoare de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2022, 16:00
(10089 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 10 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26577, fiind înregistrate 31 de noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2022, 15:15
(3277 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Au fost emise 774 permise de conducere

Potrivit datelor Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița, în luna februarie 2022, la nivelul județului Ialomița, au fost emise 774 permise de conducere ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2022, 16:20
(10165 vizualizări - 1 comentariu)


Jilavele: Bătrân de 79 de ani, dispărut

Jilavele: Bătrân de 79 de ani, dispărut

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități specifice pentru depistarea unui bărbat, în vârstă de 79 de ani, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Sesizarea a fost făcută de nepoata bărbatului ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2022, 15:55
(3975 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 37 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 9 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26546, fiind înregistrate 37 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2022, 15:40
(8883 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Nu a oprit la semnalul polițiștilor

Marți, 8 martie a.c., în jurul orelor 21,30, în cadrul unui filtru rutier, polițiștii din Fetești au efectuat semnal de oprire unui autoturism care circula pe DN3A, din direcția Fetești către Drajna. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2022, 15:35
(4389 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Axintele

Incendiu la o casă din Axintele

Marți, 8 martie a.c., în jurul orelor 14,00, pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu la o casă a unui cetățean din comuna Axintele. Trei echipaje de pompieri cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2022, 14:45
(3286 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Axintele incendiu


Balaciu: După accident, a luat foc mașina

Balaciu: După accident, a luat foc mașina

Marți, 8 martie a.c., în jurul orei 12,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs ca urmare a unui accident rutier între un autoturism și o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2022, 14:40
(6420 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,47%, rata șomajului în luna ianuarie 2022

La sfârșitul lunii ianuarie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4163  șomeri (din care 1820 femei), rata șomajului fiind de 4,47%, cu 0 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2022, 13:20
(1471 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Prin Formularul de contact din SPV se pot transmite documente care nu sunt încă digitalizate

Agenția Națională de Administrare Fiscală informează contribuabilii că toate documentele care nu sunt încă digitalizate/disponibile în format electronic se pot transmite prin intermediul Formularului de ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2022, 11:10
(12566 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 8 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26509, fiind înregistrate 36 de noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2022, 15:35
(4756 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Și tu poți deveni polițist!

În perioada martie-mai 2022 se organizează o nouă sesiune de admitere în instituțiile de învățământ postliceale ale Ministerului Afacerilor Interne. Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița recrutează ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2022, 14:05
(19786 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Depistat în trafic fără drept de a conduce

Marți, 8 martie 2022, în jurul orei 1,00, polițiștii rutieri din Slobozia au oprit în trafic, pentru control, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 62 de ani, din Republica Moldova. Șoferul a prezentat ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2022, 13:50
(3525 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Recrutare pentru o nouă generație de pompieri

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2022, 11:55
(25159 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de recrutare pentru tinerii care vor să devină jandarmi

În perioada 7-18 martie 2022, Jandarmeria Ialomița desfășoară o nouă campanie de recrutare pentru cei care doresc o carieră militară în Jandarmeria Română. În acest sens, la Școala Militară de Subofițeri ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2022, 17:05
(10880 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...