Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Marian Neacșu a demisionat din Consiliul Local Slobozia

Marian Neacșu a demisionat din Consiliul Local Slobozia

Marian Neacșu, Lucifer al politicii ialomițene și lider fără egal al PRO România Ialomița, nu mai este consilier local. Informația a fost făcută publică în cadrul unei ședințe «de îndată» a Consiliului Local Slobozia, desfășurată miercuri, 13 ianuarie 2021.

Adio și n-am cuvinte Marian Neacșu pune din nou punct carierei politico-administrative în Ialomița, demisionând din Consiliul Local Slobozia. Trist, am spune noi, în condițiile în care, încă din vremea campaniei de la Alegerile Locale, domnia sa elucubra despre interesul nemărginit pentru Slobozia și județul Ialomița... Demisia din... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 18:10 (13730 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Angajații Spitalului Slobozia cer «sporuri salariale» și «condiții decente de muncă»

Angajații Spitalului Slobozia cer «sporuri salariale» și «condiții decente de muncă»

Peste 50 de angajați ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia, membrii ai Sindicatului «Solidaritatea Sanitară», au organizat un protest în fața sediului Prefecturii Ialomița joi, 14 ianuarie 2021. Salariații și-au manifestat nemulțumirea față de condițiile în care sunt obligați să muncească.

«Vrem să fim respectați!» Salariații Spitalului Județean de Urgență Slobozia care au protestat, membri ai Sindicatului «Solidaritatea Sanitară», fac parte din categoriile de personal medical care nu au beneficiat de prevederile actelor normative referitoare la stimularea angajaților din sistemul... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 17:15 (6000 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Schimb de gardă la firmele patronate de administrația județeană

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Consiliul Județean Ialomița a găsit directori noi pentru Infrastructură Drumuri și Poduri SA și Drumuri și Poduri SA. Primul care își ia în primire postul este ex-primarul Sloboziei Alexandru Stoica, la Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA, a demisionat în luna decembrie 2020 și va fi înlocuit, începând cu luna februarie 2021, de către fostul viceprimar al Sloboziei, Rudolf Gradea. «Aceste schimbări sunt necesare pentru a dinamiza investițiile finanțate de către Consiliul Județean. Suntem direct interesați de buna funcționare și performanțele economice ale acestor firme!» a declarat Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița.

... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 10:20 (18473 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Centrele de vaccinare anti-COVID-19 din Slobozia sunt operaționale

Centrele de vaccinare anti-COVID-19 din Slobozia sunt operaționale

bonus: 300 de cadre medicale imunizate la Spitalul Slobozia

Primăria Slobozia a inaugurat la înce­putul acestei săptă­mâni centrele de vaccinare anti-COVID-19 din oraș. În incinta acestora se vor des­fășura etapele a 2-a și a 3-a ale imunizării populației îm­potriva noului Coronavirus. Estimările arată că în cea de-a doua etapă ar putea fi imunizați peste 20 mii de ialomițeni din oraș și comunele arondate Sloboziei. «Am pregătit aceste Centre în cele mai mici detalii pentru a corespunde metodologiei dispusă de Ministerul Sănătății!» a declarat Gigi Manea, viceprimarul municipiului Slobozia.

Pregătirile au intrat în linie dreaptă La nivelul județului... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2021, 10:20 (5413 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia va cheltui 13,9 milioane de lei pentru «creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19»

Ședința Consiliului Județean Ialomița

Spitalul Slobozia va cheltui 13,9 milioane de lei pentru «creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19»

Marți, 12 ianuarie 2021, Consiliul Județean Ialomița a aprobat în plenul unei ședințe extraordinare participarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia la realizarea proiectului «Creșterea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19». Proiectul a fost aprobat cu unanimitate de voturi. Valoarea acestui proiect este de 13,9 milioane de lei, iar banii vor fi asigurați din fonduri europene.

Și mai mulți bani cheltuiți pentru siguranța noastră
Cel mai important proiect de hotărâre al ședinței a fost cel privind participarea Spi­talului Județean de Urgență Slobozia... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2021, 19:05 (9053 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Forțe proaspete pentru primăvară

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Forțe proaspete pentru primăvară

Cele 15 puncte acumulate în prima parte a sezonului nu au fost considerate suficiente. Prin urmare, conducerea Unirii a decis înlocuirea antrenorului Enache Costea cu Adrian Mihalcea, cel care revine astfel pe banca Sloboziei, după 6 ani. Mihalcea a condus primul antrenament din 2021, pe 6 ianuarie a.c., și a bifat primul meci amical, pe 9 ianuarie 2021. Având în vedere numele noului antrenor, suporterii așteptau întăriri serioase, dar campania de achiziții nu a rupt deocamdată gura târgului.

Au plecat 8, au venit 5 Lista disponibilizărilor a fost consistentă și a fost deschisă de ... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2021, 15:50 (3176 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă două noutăți la HCM Slobozia

Handbal, Divizia A, HCM Slobozia

Încă două noutăți la HCM Slobozia

bonus: Începe campionatul Junioarelor

După o scurtă vacanță, antrenorul Ghiță Irimescu a sunat adunarea luni, 4 ianuarie 2021, în vederea pregătirii celorlalte jocuri rămase de disputat în sezonul actual al Diviziei A. Între timp, lotul HCM Slobozia a ajuns la 15 jucătoare, îmbogățindu-se cu încă un portar și o jucătoare la linia de 9 metri.

Întăriri de la CSS Ploiești Cele două jucătoare vin de la CSS Ploiești, unde vor continua să activeze, cu dublă legitimare, în campionatul Junioarelor 1. Portarul se numește Cristina Antohe și a evoluat până acum exclusiv în handbalul prahovean, bifând câteva apariții și la senioare... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2021, 12:55 (4527 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Sorin Fuerea, noul director al ANIF Ialomița

Din ciclul «se întorc valorile acasă»

Sorin Fuerea, noul director al ANIF Ialomița

Sfârșitul de an 2020 l-a găsit pe consilierul județean PNL Sorin Fuerea puțin cam agitat, dat fiind faptul că, încă de la începutul lunii decembrie, ex-premierul Ludovic și-a înaintat demisia. Implicit, la rândul ei, prostata dlui Fuerea urma să elibereze tronul de adjunct la ANIF București. Bine, câtă legătură să existe între prostata liberalului Fuerea și adenomul fostului prim-ministru Orban? O întrebare bună la care doar fostul președinte PNL Ialomița și deputat fără mandat redistribuit Gheorghe Tinel ar putea să răspundă... Revenind la țevile de irigat din bătătura noastră, agitația Sorinului s-a manifestat din plin când, pe final de decembrie 2020, Fuerea al nostru (cu tot cu prostată!)... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2021, 13:10 (13514 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dispariție fulgerătoare: Primarul comunei Gura Ialomiței a murit pe patul de spital, răpus de un AVC

Dispariție fulgerătoare: Primarul comunei Gura Ialomiței a murit pe patul de spital, răpus de un AVC

Tragedie în comuna Gura Ialomiței. Primarul localității, Iulian Ionașcu, a murit în ziua de duminică, 10 ianuarie 2021, pe patul de spital. Edilul suferise un accident vascular cerebral.

Primarul avea doar 37 de ani Iulian Ionașcu se afla la primul său mandat, fiind ales primar al comunei Gura Ialomiței în urma Alegerilor Locale din 27 septembrie 2020. Acesta împlinise miercuri, 6 ianuarie a.c., vârsta de 37 de ani. Vineri, 8 ianuarie 2021, edilul a început să se simtă rău, fiind transportat la un spital din Constanța. În urma investigațiilor medicale, s-a stabilit că acesta suferise... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2021, 17:30 (21148 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sancțiuni disciplinare în cazul polițistului local care a agresat o tânără

Slobozia: Sancțiuni disciplinare în cazul polițistului local care a agresat o tânără

Reprezentanții Primăriei Slobozia au cerut Poliției Locale efectuarea unor cercetări disciplinare în cazul agentului acuzat că a agresat, în plină stradă, o tânără de 24 de ani din oraș. «O astfel de atitudine a angajaților Poliției Locale Slobozia este inacceptabilă!» este poziția oficială a primarului Sloboziei, Dragoș Soare, precizată într-un comunicat de presă.

Poliția Slobozia face verificări O anchetă penală se află în prezent în lucru după ce tânăra de 24 de ani care susține faptul că a fost agresată de polițistul local a sesizat organele judiciare. Se pare că, la rândul... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2021, 13:05 (31205 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății și-a asumat public distribuția vaccinului anti-COVID-19 în cutii de pizza: «Pledăm vinovați!»

Ministerul Sănătății și-a asumat public distribuția vaccinului anti-COVID-19 în cutii de pizza: «Pledăm vinovați!»

Joi, 7 ianuarie 2021, la 3 zile distanță după consumarea episodului cu vaccinul anti-COVID-19 distribuit în cutii de pizza la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Ministerul Sănătății a făcut un anunț public prin care își asumă responsabilitatea pentru această situație. «Pledăm vinovați, pentru viteză am deturnat câteva cutii din drumul lor către producătorii de pizza» este mesajul pe care oficialii instituției l-au postat pe rețelele de socializare.

Reacție publică Marți, 5 ianuarie a.c., în spitalele din Slobozia, Fetești și Țăndărei a început campania de vaccinare împotriva... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2021, 19:05 (5130 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, infectat cu SARS-CoV-2

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, infectat cu SARS-CoV-2

Printr-o postare publică pe o rețea de socializare, primarul Sloboziei, Dragoș Soare, anunță că a fost infectat cu virusul SARS-Cov-2, testul său fiind pozitiv încă de duminică, 3 ianuarie 2021. «Din păcate, în data de 3 ianuarie am fost confirmat pozitiv la testul pentru COVID-19, motiv pentru care sunt in izolare timp de 14 zile» precizează Soare. Primarul Dragoș Soare mai susține că a decis să se testeze după apariția câtorva «simptome ușoare». «Mă simt în continuare bine, starea mea de sănătate fiind una mai degrabă bună. Sper ca situația să nu se agraveze în zilele următoare, dar probabil că ce a fost mai rău a trecut» completează primarul Sloboziei.... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2021, 12:10 (7911 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori noi pentru firmele pe care le patronează. Primul care urmează să fie înlocuit este Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA Ialomița. Acesta și-ar fi depus demisia la sfârșitul anului trecut și se află în preaviz. De asemenea, se caută un înlocuitor pentru Dan Anton, directorul Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Surse din cadrul instituției susțin că acesta va face un pas în spate, acceptând poziția de director adjunct al firmei.

Oamenii lui Victor Moraru
Schimbarea gărzii politice la Consiliul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 19:05 (11220 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Funcția trece, năravurile rămân!

Funcția trece, năravurile rămân!

De Bobotează 2021, tocmai când credeam că am scăpat de grija monitorizării cultului personalității, ne-am trezit pe email-ul redacției cu un vraf nou-nouț de fotografii. Am ales una, că ex-președintele Consiliului Județean Ialomița, recte Victor Moraru, nu mai are fotograf plătit din bani publici și unele poze sunt neclare. Ei, bine, ce ne spune nouă fotografia alăturată?! Întâi că funcția trece, pe când năravul de a te afișa public pe spinarea sărmanei Sara nu! Dar aceasta e o abordare ordinară și, fără îndoială, superficială a gestului domnului Moraru. Pentru că dincolo de această penibilă încercare de a reînvia pe cont propriu cultul personalității proprii se ascunde un om... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 17:10 (9736 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, sub media națională a mortalității infantile

Ialomița, sub media națională a mortalității infantile

Organizația «Salvați Copiii» a dat publicității un raport cu privire la situația cazurilor de mortalitate infantilă în spitalele din țara noastră. Documentul oficial face referire și la cazurile înregistrate în județul nostru. Potrivit informațiilor, Ialomița se situează sub media pe țară în ceea ce privește cazurile de deces înregistrate în rândurile copiilor nou-născuți.

Realitatea din spitale Potrivit unui raport al Organizației «Salvați Copiii», rata mortalității înregistrată anul trecut în Ialomița a fost de 6,2‰. Analiza Organizației «Salvați Copiii» plasează Ialomița sub media... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 13:20 (2317 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Polițist local, acuzat de agresiune asupra unei tinere de 24 de ani

La Slobozia ca nicăieri

Polițist local, acuzat de agresiune asupra unei tinere de 24 de ani

În seara zilei de luni, 4 ianuarie 2021, în jurul orelor 22,00, un polițist local aflat în afara programului ar fi agresat o tânără de 24 de ani. «A venit la mine cu o bâtă de 2 metri și m-a plesnit peste față fără motiv...» declară tânăra pentru ziarul nostru.

În plină stradă, fără motiv Tânăra de 24 de ani, agresată în zona MB6 din Slobozia, se plimba alături de alți trei tineri. Conform declarațiilor tinerei, la un moment dat a apărut un individ «trecut de 40 de ani, beat» care s-ar fi îndreptat către ea și ar fi lovit-o peste față fără nicio e explicație: «A venit la mine cu o bâtă de 2 metri și m-a plesnit peste față fără motiv... Nu îl cunosc și nu mă cunoștea! Era beat, se vedea pe el...»... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2021, 16:10 (53611 vizualizări - 85 comentarii)

EVENIMENT

La Spitalul Slobozia, vaccinul anti-COVID-19 a fost distribuit în cutii de pizza

Ialomița a dat startul marți, 5 ianuarie 2021, campaniei de vaccinare anti-COVID-19 în spitalele din județ. De la Centrul Principal de Depozitare din cadrul Institutului «Cantacuzino», dozele necesare imunizării primilor medici din județ au fost distribuite către spitalele din Slobozia, Fetești și Țăndărei. La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, vaccinul a ajuns în cutii de pizza.

Imunizare cu întârziere Deși a fost anunțată pentru orele 10,00, vaccinarea medicilor de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a întârziat cu aproximativ 2 ore, din cauza distribuției greoaie a serului... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2021, 15:20 (29244 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Protest spontan la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Protest spontan la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Angajații care nu fac parte din corpul cadrelor medicale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia au organizat luni, 4 ianuarie 2021, un protest spontan. Potrivit reprezentanților unității medicale, aceștia au fost nemulțumiți de faptul că nu au beneficiat de sporurile acordate de stat angajaților din sistemul medical care au îngrijit pacienți bolnavi de COVID-19.

Revendicări transmise conducerii Angajații TESA ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia, alături de cei care își desfășoară activitatea în Blocul Alimentar și-au manifestat nemulțumirea față de faptul că nu au fost incluși... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2021, 11:20 (7413 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Statul s-a opus solicitării privind închirierea instalațiilor Combinatului Chimic din Slobozia

Statul s-a opus solicitării privind închirierea instalațiilor Combinatului Chimic din Slobozia

Administratorul judiciar al Chemgas Holding Corporation, firma Expert Insolvență, a solicitat Adunării Creditorilor să aprobe închirierea instalațiilor Combinatului Chimic din Slobozia. Decizia a fost luată după ce societatea North Chemical Complex și-a exprimat intenția de a închiria platforma industrială, cu prețul de 1,2 milioane de lei pe lună. În urma analiziei acestei solicitări, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița și Administrația Fondului pentru Mediu au respins solicitarea.

Combinatul Chimic, în impas
Voturile Administrației Județene a Finanțelor Publice... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2021, 10:10 (10633 vizualizări - 3 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

RETROSPECTIVĂ 2020

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

Criză de vaccin antigripal în octombrie
În octombrie, Consiliul Județean Ialomița a decis să înceteze raporturile contractuale cu Mariana Iancu, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia fiind numit manager interimar Liviu Patrichi. În aceeași lună, Agenția Națională de Integritate a făcut public un raport cu privire la candidații incompatibili care au participat la Alegerile Locale. În Ialomița au fost astfel identificate 3 astfel de cazuri. Mai mult, Chemgas Holding Corporation a pus în funcțiune ilegal Combinatul Chimic din Slobozia, deși în baza unei hotărâri judecătorești ar fi trebuit să suspende producția. De asemenea, în prima lună... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2021, 11:55 (6251 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Concurs de educație muzicală

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va invită sâmbătă, 1 aprilie 2017, orele 9,30, la Concursul de educație muzicală «Prieteni prin cântec». Evenimentul se desfășoară în cadrul Proiectului Național ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 13:15
(4690 vizualizări - 1 comentariu)


Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ de profil

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2017, pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 11:20
(6082 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Spania!

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă prin serviciul de ocupare EURES România oferă 200 locuri de muncă vacante pentru muncă sezonieră, ambalat fructe și verdețuri (regiunea Lérida-Spania). ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2017, 14:20
(8423 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Printre activitățile premergătoare «Zilei Poliției Române», polițiștii ialomițeni organizează joi, 23 martie 2017, în intervalul 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise», pentru cetățenii care doresc să cunoască ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:55
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu de cutremur la Urziceni

«Cutremur cu urmări negative pe amplasamentul SC SNTGN SA Urziceni» este ipoteza unui exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren, în care structurile implicate vor acționa integrat pentru gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:15
(5258 vizualizări - 0 comentarii)


Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de bacalaureat (sau în curs de absolvire a liceului), pentru instituțiile militare de învățământ din Ministerul ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:05
(4983 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Elevii, informați despre delincvența juvenilă

Efectivele Poliției Orașului Amara, în colaborare cu jandarmi și polițiști locali, au organizat și desfășurat activitatăți preventive, la care au participat aproximativ 80 de elevi ai Școlii Gimnaziale ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2017, 14:50
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei, 9 permise suspendate

La acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 19:25
(6674 vizualizări - 0 comentarii)


«Artă populară și tradiție folclorică» la Sălcioara

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria comunei Sălcioara, organizează sâmbătă, 25 martie 2017, orele 11,00, la Căminul Cultural din această ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 17:40
(3680 vizualizări - 0 comentarii)


Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Ca urmare a comunicatului de presă susținut de managerul Spitalului de Urgență Slobozia în data de 11 martie 2017, dorim să facem următoarele pecizări:
1. Așa cum doamna manager precizează, dosarul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 16:10
(5217 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune în sistem integrat

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie 2017, în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 15:25
(4051 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de volum la Muzeul Agriculturii din Slobozia

Vineri, 24 martie 2017, la orele 13,00, la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va avea loc lansarea volumului «Elemente mitice precreștine și creștine, în colinda românească, studiu folcloric» ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 14:20
(4567 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Invitație dezbatere publică

Primăria Municipiului Slobozia, în conformitate cu Legea 273/2006, privind finanțele publice locale, aduce la cunștința publică «Proiectul Bugetului General al Municipiului Slobozia pe anul 2017». «Proiectul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 13:05
(3785 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de aproape 87 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice a încasat, în primele două luni ale anului 2017, la bugetul general consolidat suma de 86,78 milioane de lei. Menționăm că, din bugetul de stat, s-a rambursat ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 12:20
(4686 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 7 aprilie 2017, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO «Ionel ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 10:05
(4328 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

În luna martie 2017, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecție naționale, în valoare totală de 1.326.537 de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2017, 17:20
(4397 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii februarie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7665 șomeri, din care 1815 șomeri indemnizați, respectiv 5850 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2017, 12:05
(3588 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

FIRMĂ PRODUCĂTOARE
confecții de damă pentru export
ANGAJEAZĂ
PERSONAL CALIFICAT
Relații la telefoanele
0720/988.888, 0723/666.278

14 Martie 2017, 21:30


anunț angajare

angajăm
PERSONAL NECALIFICAT,
ELECTRICIENI/LĂCĂTUȘI

cu experiență
și ȘOFER categ. C, D, E
pentru fabrica din Afumați
ASIGURĂM TRANSPORT
Salariu motivant, bonuri de masă
Calipso, telefon 0729/072.584

14 Martie 2017, 21:25


anunț angajare

În vederea angajării de
ȘOFERI PROFESIONIȘTI PE TIR
vor avea loc întâlniri cu
reprezentantul firmei
FASULO EST EUROPA LOGISTICA
(TIMIȘOARA) în orașele:
BRĂILA, SLOBOZIA, CĂLĂRAȘI,
ALEXANDRIA, PITEȘTI, SLATINA, CRAIOVA

Șoferii care sunt interesați sunt rugați
să sune la telefon 0749/021.611
sau 0749/021.612
Se cere:
-experiență demonstrabilă pe TIR
în transportul internațional
(cisternă, frig, container sau prelată)

14 Martie 2017, 21:20


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, miercuri, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 18:35
(6715 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă de avertisment la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița au organizat marți, 14 martie 2017, o grevă de avertisment în intervalul orar 10,00-12,00. Acțiunea a fost organizată de Federația Sindicatelor Unite ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:50
(5048 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări programate de către Enel, la postul de transformare din cadrul Stației de Pompare Apă Țăndărei, SC RAJA SA nu va putea furniza apă potabilă miercuri, 15 martie 2017, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:40
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan, a intrat cu mașina într-un podeț

În cursul zilei de luni, 13 martie a.c., polițiștii rutieri, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei Movilița, au observat un autoturism care a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:20
(4965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat un parfum din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 13 martie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:10
(3944 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 19:05
(5745 vizualizări - 0 comentarii)


Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

De la începutul lunii februarie a acestui an, declarat de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române drept Anul omagial al sfintelor icoane, al iconarilor și al pictorilor bisericești, Cercul de pictură ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 18:05
(5098 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 27 permise de conducere, reținute

Serviciul Rutier Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, a organizat pe raza județului o amplă acțiune pentru combaterea conducerii autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:35
(5346 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Flori confiscate de polițiști

Peste 500 de flori fără documente legale au fost confiscate de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate la nivelul județului Ialomița pentru verificarea legalității comerțului cu flori și plante ornamentale ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:15
(3011 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Slobozia

De marți, 14 martie 2017, de la orele 17,00, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi vernisată expoziția Salonul Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane». Evenimentul, aflat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 11:20
(3075 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...