Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Dispariție fulgerătoare: Primarul comunei Gura Ialomiței a murit pe patul de spital, răpus de un AVC

Dispariție fulgerătoare: Primarul comunei Gura Ialomiței a murit pe patul de spital, răpus de un AVC

Tragedie în comuna Gura Ialomiței. Primarul localității, Iulian Ionașcu, a murit în ziua de duminică, 10 ianuarie 2021, pe patul de spital. Edilul suferise un accident vascular cerebral.

Primarul avea doar 37 de ani Iulian Ionașcu se afla la primul său mandat, fiind ales primar al comunei Gura Ialomiței în urma Alegerilor Locale din 27 septembrie 2020. Acesta împlinise miercuri, 6 ianuarie a.c., vârsta de 37 de ani. Vineri, 8 ianuarie 2021, edilul a început să se simtă rău, fiind transportat la un spital din Constanța. În urma investigațiilor medicale, s-a stabilit că acesta suferise... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2021, 17:30 (21146 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Sancțiuni disciplinare în cazul polițistului local care a agresat o tânără

Slobozia: Sancțiuni disciplinare în cazul polițistului local care a agresat o tânără

Reprezentanții Primăriei Slobozia au cerut Poliției Locale efectuarea unor cercetări disciplinare în cazul agentului acuzat că a agresat, în plină stradă, o tânără de 24 de ani din oraș. «O astfel de atitudine a angajaților Poliției Locale Slobozia este inacceptabilă!» este poziția oficială a primarului Sloboziei, Dragoș Soare, precizată într-un comunicat de presă.

Poliția Slobozia face verificări O anchetă penală se află în prezent în lucru după ce tânăra de 24 de ani care susține faptul că a fost agresată de polițistul local a sesizat organele judiciare. Se pare că, la rândul... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2021, 13:05 (31144 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății și-a asumat public distribuția vaccinului anti-COVID-19 în cutii de pizza: «Pledăm vinovați!»

Ministerul Sănătății și-a asumat public distribuția vaccinului anti-COVID-19 în cutii de pizza: «Pledăm vinovați!»

Joi, 7 ianuarie 2021, la 3 zile distanță după consumarea episodului cu vaccinul anti-COVID-19 distribuit în cutii de pizza la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Ministerul Sănătății a făcut un anunț public prin care își asumă responsabilitatea pentru această situație. «Pledăm vinovați, pentru viteză am deturnat câteva cutii din drumul lor către producătorii de pizza» este mesajul pe care oficialii instituției l-au postat pe rețelele de socializare.

Reacție publică Marți, 5 ianuarie a.c., în spitalele din Slobozia, Fetești și Țăndărei a început campania de vaccinare împotriva... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2021, 19:05 (5128 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, infectat cu SARS-CoV-2

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, infectat cu SARS-CoV-2

Printr-o postare publică pe o rețea de socializare, primarul Sloboziei, Dragoș Soare, anunță că a fost infectat cu virusul SARS-Cov-2, testul său fiind pozitiv încă de duminică, 3 ianuarie 2021. «Din păcate, în data de 3 ianuarie am fost confirmat pozitiv la testul pentru COVID-19, motiv pentru care sunt in izolare timp de 14 zile» precizează Soare. Primarul Dragoș Soare mai susține că a decis să se testeze după apariția câtorva «simptome ușoare». «Mă simt în continuare bine, starea mea de sănătate fiind una mai degrabă bună. Sper ca situația să nu se agraveze în zilele următoare, dar probabil că ce a fost mai rău a trecut» completează primarul Sloboziei.... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2021, 12:10 (7908 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori

Cristi Stan își ia adio de la Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița caută directori noi pentru firmele pe care le patronează. Primul care urmează să fie înlocuit este Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA Ialomița. Acesta și-ar fi depus demisia la sfârșitul anului trecut și se află în preaviz. De asemenea, se caută un înlocuitor pentru Dan Anton, directorul Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Surse din cadrul instituției susțin că acesta va face un pas în spate, acceptând poziția de director adjunct al firmei.

Oamenii lui Victor Moraru
Schimbarea gărzii politice la Consiliul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 19:05 (11207 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Funcția trece, năravurile rămân!

Funcția trece, năravurile rămân!

De Bobotează 2021, tocmai când credeam că am scăpat de grija monitorizării cultului personalității, ne-am trezit pe email-ul redacției cu un vraf nou-nouț de fotografii. Am ales una, că ex-președintele Consiliului Județean Ialomița, recte Victor Moraru, nu mai are fotograf plătit din bani publici și unele poze sunt neclare. Ei, bine, ce ne spune nouă fotografia alăturată?! Întâi că funcția trece, pe când năravul de a te afișa public pe spinarea sărmanei Sara nu! Dar aceasta e o abordare ordinară și, fără îndoială, superficială a gestului domnului Moraru. Pentru că dincolo de această penibilă încercare de a reînvia pe cont propriu cultul personalității proprii se ascunde un om... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 17:10 (9734 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, sub media națională a mortalității infantile

Ialomița, sub media națională a mortalității infantile

Organizația «Salvați Copiii» a dat publicității un raport cu privire la situația cazurilor de mortalitate infantilă în spitalele din țara noastră. Documentul oficial face referire și la cazurile înregistrate în județul nostru. Potrivit informațiilor, Ialomița se situează sub media pe țară în ceea ce privește cazurile de deces înregistrate în rândurile copiilor nou-născuți.

Realitatea din spitale Potrivit unui raport al Organizației «Salvați Copiii», rata mortalității înregistrată anul trecut în Ialomița a fost de 6,2‰. Analiza Organizației «Salvați Copiii» plasează Ialomița sub media... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2021, 13:20 (2317 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Polițist local, acuzat de agresiune asupra unei tinere de 24 de ani

La Slobozia ca nicăieri

Polițist local, acuzat de agresiune asupra unei tinere de 24 de ani

În seara zilei de luni, 4 ianuarie 2021, în jurul orelor 22,00, un polițist local aflat în afara programului ar fi agresat o tânără de 24 de ani. «A venit la mine cu o bâtă de 2 metri și m-a plesnit peste față fără motiv...» declară tânăra pentru ziarul nostru.

În plină stradă, fără motiv Tânăra de 24 de ani, agresată în zona MB6 din Slobozia, se plimba alături de alți trei tineri. Conform declarațiilor tinerei, la un moment dat a apărut un individ «trecut de 40 de ani, beat» care s-ar fi îndreptat către ea și ar fi lovit-o peste față fără nicio e explicație: «A venit la mine cu o bâtă de 2 metri și m-a plesnit peste față fără motiv... Nu îl cunosc și nu mă cunoștea! Era beat, se vedea pe el...»... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2021, 16:10 (53520 vizualizări - 85 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Spitalul Slobozia, vaccinul anti-COVID-19 a fost distribuit în cutii de pizza

Ialomița a dat startul marți, 5 ianuarie 2021, campaniei de vaccinare anti-COVID-19 în spitalele din județ. De la Centrul Principal de Depozitare din cadrul Institutului «Cantacuzino», dozele necesare imunizării primilor medici din județ au fost distribuite către spitalele din Slobozia, Fetești și Țăndărei. La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, vaccinul a ajuns în cutii de pizza.

Imunizare cu întârziere Deși a fost anunțată pentru orele 10,00, vaccinarea medicilor de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a întârziat cu aproximativ 2 ore, din cauza distribuției greoaie a serului... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2021, 15:20 (29238 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest spontan la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Protest spontan la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Angajații care nu fac parte din corpul cadrelor medicale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia au organizat luni, 4 ianuarie 2021, un protest spontan. Potrivit reprezentanților unității medicale, aceștia au fost nemulțumiți de faptul că nu au beneficiat de sporurile acordate de stat angajaților din sistemul medical care au îngrijit pacienți bolnavi de COVID-19.

Revendicări transmise conducerii Angajații TESA ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia, alături de cei care își desfășoară activitatea în Blocul Alimentar și-au manifestat nemulțumirea față de faptul că nu au fost incluși... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2021, 11:20 (7408 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul s-a opus solicitării privind închirierea instalațiilor Combinatului Chimic din Slobozia

Statul s-a opus solicitării privind închirierea instalațiilor Combinatului Chimic din Slobozia

Administratorul judiciar al Chemgas Holding Corporation, firma Expert Insolvență, a solicitat Adunării Creditorilor să aprobe închirierea instalațiilor Combinatului Chimic din Slobozia. Decizia a fost luată după ce societatea North Chemical Complex și-a exprimat intenția de a închiria platforma industrială, cu prețul de 1,2 milioane de lei pe lună. În urma analiziei acestei solicitări, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița și Administrația Fondului pentru Mediu au respins solicitarea.

Combinatul Chimic, în impas
Voturile Administrației Județene a Finanțelor Publice... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2021, 10:10 (10631 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

RETROSPECTIVĂ 2020

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

Criză de vaccin antigripal în octombrie
În octombrie, Consiliul Județean Ialomița a decis să înceteze raporturile contractuale cu Mariana Iancu, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia fiind numit manager interimar Liviu Patrichi. În aceeași lună, Agenția Națională de Integritate a făcut public un raport cu privire la candidații incompatibili care au participat la Alegerile Locale. În Ialomița au fost astfel identificate 3 astfel de cazuri. Mai mult, Chemgas Holding Corporation a pus în funcțiune ilegal Combinatul Chimic din Slobozia, deși în baza unei hotărâri judecătorești ar fi trebuit să suspende producția. De asemenea, în prima lună... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2021, 11:55 (6248 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

RETROSPECTIVĂ 2020

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

Bani publici cheltuiți inutil în luna iulie
Înființat la ordinul fostului edil Adrian Mocioniu, Serviciul Public de Transport Local al Primăriei Slobozia a înregistrat pierderi anuale de 1 milion de lei. O arată o analiză a activității economice a acestei entități, prezentată în paginile Independent în luna iulie. În aceeași lună, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a făcut publică valoarea sumelor pe care le-a plătit ca să apară la televizor. De asemenea, în aceeași lună, administrația județeană a cheltuit 1,4 milioane de lei pentru un autocar necesar... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2021, 10:50 (6577 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (II)

RETROSPECTIVĂ 2020

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (II)

Aprilie, luna primelor păcăleli electorale
Luna aprilie 2020 a însemnat, practic, blocarea tuturor activităților economice și sociale la nivelul județului. Dar aleșii au continuat să facă ce știau mai bine. Și au găsit scuze pentru toate problemele de sistem care apăreau. În tot acest timp, primii ialomițeni mureau din cauza infectării cu COVID-19, locuitorii din Țăndărei își pierdeau slujbele din cauza intrării orașului în Carantină, iar primarul de la Slobozia, Adrian Mocioniu, anunța pe 23 aprilie semnarea unui contract de 36 milioane de lei pentru construirea unei baze auto pentru autobuzele ecologice pe care slobozenii nu le vor avea... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2021, 10:05 (5556 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii au pichetat sediul Prefecturii Ialomița

Polițiștii au pichetat sediul Prefecturii Ialomița

Reprezentanții locali ai celor mai importante formațiuni sindicale din Poliția Română au organizat joi, 31 decembrie a.c., un protest spontan în fața Prefecturii Ialomița. Marea nemulțumire a protestatarilor o reprezintă decizia Guvernului de a îngheța salariile în sectorul bugetar.

Polițiștii, la protest Guvernul României a decis, în baza unei Ordonanțe de Urgență, să înghețe salariile din sistemul bugetar la nivelul lunii decembrie 2020. Din această cauză, veniturile multor angajați ai Poliției nu vor mai putea fi majorate, deși aceștia aveau acest drept. «Prin această decizie, practic... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2020, 14:40 (4429 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia: Serviciul Urbanism face legea pe subiectul «terase provizorii»

Primăria Slobozia: Serviciul Urbanism face legea pe subiectul «terase provizorii»

Acuzații grave împotriva funcționarilor Serviciului Urbanism al Primăriei Slobozia, o firmă locală invocând faptul că procesele de contravenție ar fi întocmite ilegal. În replică, primarul Sloboziei susține că legea pe subiectul «terase provizorii» nu mai poate fi încălcată! Drama e că toată lumea are dreptate, numai noi nu...

Primarii se schimbă, obiceiurile rămân
De mai bine de 20 de ani, administrația din Slobozia încearcă să reglementeze existența teraselor din Slobozia. Până la cest moment însă, eforturile administrative au dat greș. La sfârșit de an însă, o firmă din Slobozia... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2020, 10:25 (19752 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Medicii din Ialomița se pregătesc de vaccinarea anti-COVID-19

Medicii din Ialomița se pregătesc de vaccinarea anti-COVID-19

bonus: Rata incidenței cazurilor de COVID-19 la Slobozia, în scădere

Conform informațiilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița, marți, 5 ianuarie 2021, începe oficial campania de vaccinare anti-COVID-19 în sistemul local de sănătate. Până acum, 610 angajați din spitalele ialomițene și-au manifestat interesul în privința vaccinării.

Dozele de vaccin, aduse de la București
Unitățile medicale din Ialomița vor fi aprovizionate cu vaccin anti-COVID-19 de către Centrul Principal de Depozitare din cadrul Institutului de Cercetare Dezvoltare Medico-Militară «Cantacuzino» din Capitală. Dozele vor fi transmise în teritoriu în baza unei solicitări pe care... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2020, 11:40 (4803 vizualizări - 2 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (I)

RETROSPECTIVĂ 2020

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (I)

Anul 2020 a stat sub semnul Alegerilor Electorale. Dar de început, a început banal, cu fraude administrative, tunuri financiare și sărăcie. Timp de un an întreg, reporterii Independent au făcut tot posibilul să se ridice la înălțimea așteptărilor cititorilor, să ofere informații exacte, opinii avizate și povești de viață care să ne aducă un strop de speranță într-o lume lipsită de busolă și de orizont. Retrospectiva detaliată a acestor evenimente (și a altora despre care până și noi ne amintim cu surprindere) o puteți urmări mai jos. A fost un an minunat pentru optimiștii incurabili și unul la fel de rău precum cel de anul trecut pentru pesimiști... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2020, 11:10 (6043 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proces de insolvență intentat SC Drumuri și Poduri SA Ialomița pentru o datorie de 300 mii lei

Întârzierile plăților Ministerului Dezvoltării la lucrările PNDL falimentează firmele

Proces de insolvență intentat SC Drumuri și Poduri SA Ialomița pentru o datorie de 300 mii lei

Firma de reparații și întreținere a drumurilor județene aparținând Consiliului Județean, Drumuri și Poduri SA Ialomița, este acționată în instanță pentru o datorie de 300 mii de lei. Cei care au inițiat procesul sunt reprezentanții firmei B&A Construcții și Excavații Slobozia, care au desfășurat lucrări  de utilitate publică în comuna brăileană Vădeni, în baza unui proiect PNDL. Oficialii Drumuri și Poduri SA Ialomița dau vina pe Ministerul Dezvoltării care a întârziat plățile pentru Programul Național de Dezvoltare Locală.

Un proces în curs În urmă cu 2 ani, Primăria Comunei... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2020, 10:15 (7377 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cătălin Grigore (PSD) și Alexandru Dinu (PNL), noii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița

Într-un final s-au ales

Cătălin Grigore (PSD) și Alexandru Dinu (PNL), noii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița

Luni, 28 decembrie 2020, cei 31 de consilieri județeni întruniți în ședință ordinară au votat pentru desemnarea vicepreședinților Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Grigore a obținut 25 de voturi, iar Alexandru Dinu 24 de voturi. «Urmează 3 ani fără bătălii electorale... Acum ne putem concentra asupra intereselor ialomițenilor!» a declarat la sfârșitul ședinței președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

PSD și PNL s-au înțeles  Luni, 28 decembrie 2020, de la orele 14,00, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit pentru prima dată în formulă completă... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2020, 19:05 (7286 vizualizări - 12 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Tenis de câmp: Sorin Iordache a câștigat Turneul Open Municipal

Tenis de cîmp: Sorin Iordache a cîștigat Turneul Open Municipal

Începînd de sîmbătă, 27 martie 2010, la terenurile Asociației Municipale de Tenis din București, s-a desfășurat turneul de tenis de cîmp OPEN MUNICIPAL, unul din cele mai puternice concursuri din calendarul ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2010, 10:08
(17885 vizualizări - 1 comentariu)


Queen Fashion angajează

Magazinul Queen Fashion, ce urmează să-și deschidă porțile lîngă Kaufland, caută personal pentru angajare pe posturile de vînzător și manager de magazin. Doritorii trebuie ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:41
(36898 vizualizări - 1 comentariu)


Trei accidente, trei răniți

Marți, 30 martie a.c., pe arterele județului au avut loc trei evenimente rutiere, soldate cu rănirea a trei persoane.
Astfel, în jurul orei 15.00, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată prin ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:22
(29462 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune pentru prevenirea evenimentelor rutiere

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au vizat atît depistarea și sancționarea cu fermitate a celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:17
(19818 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Brăila, depistat la Slobozia

Marți, 30 martie a.c., în cadrul activităților desfășurate de agenții de proximitate și de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, pe Strada Domnița Bălașa din municipiul reședință ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:15
(29808 vizualizări - 0 comentarii)


4 suspecți de furt, prinși în flagrant

În după-amiaza zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orei 13.00, Poliția a fost sesizată de către un localnic din comuna Ciochina, agent de pază la o societate comercială cu profil agricol din orașul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:13
(29510 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile anuale pentru cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează cumpărătorii care achiziționeză lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, începînd cu data ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:10
(19690 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în rețeaua EURES

La data de 25 martie 2010, în rețeaua EURES sînt disponibile 246 locuri de muncă pentru străinătate. Astfel, în Austria sînt disponibile 100 locuri de muncă pentru muncitori forestieri, respectiv 100 locuri ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:04
(34999 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 21:42
(20895 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 21:01
(19425 vizualizări - 0 comentarii)


Mașina confiscată în urmă cu cîteva zile, furată din București

În urma expertizei efectuată de experții criminaliști asupra mașinii confiscate în urmă cu cîteva zile s-a stabilit configurația inițială a seriei de șasiu, anterior modificării caracterelor, iar prin interogarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 20:10
(19750 vizualizări - 0 comentarii)


Țigări fără documente de proveniență

În cursul nopții de luni spre marți, respectiv 29 spre 30 martie a.c., agenții Postului de Poliție Miloșești au oprit pentru control un autoturism înmatriculat în municipiul București, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 20:09
(30861 vizualizări - 0 comentarii)


Lăsați copiii să vină la Mine

Lăsați copiii să vină la Mine

Cu binecuvîntarea Presfințitului Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor și sub atenta îndrumarea a PC Părinte Protopop de Urziceni, Stancu Bogdan Ionuț, în seara zilei de sîmbătă, 27 martie 2010 ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:39
(31086 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Italia, depistat la Urziceni

Polițiști din Urziceni au efectuat în cadrul unei acțiuni derulate sîmbătă, 27 martie a.c., 4 percheziții domiciliare. Astfel, la domiciliul unui bărbat, de 32 de ani, din Urziceni, a fost depistat un autoturism ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:31
(19089 vizualizări - 2 comentarii)


Trei minori au furat o oaie

Sîmbătă, 27 martie a.c., polițiști din Țăndărei și Mihail Kogălniceanu au depistat 3 minori în vîrstă de 13, 14 și 15 ani, toți din localitate, ce se deplasau cu o căruță pe o stradă din localitate, transportînd ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:29
(18817 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune pentru prevenirea faptelor antisociale

În dimineața zilei de sîmbătă, 27 martie a.c., timp de patru ore, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune ce a urmărit, în principal, prevenirea și combaterea furturilor din buzunare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:27
(17202 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție cu produse de post și sfeștanie la Școala cu clasele I-VIII Condeești

Expoziție cu produse de post și sfeștanie la Școala cu clasele I-VIII Condeești

În data de 24 martie 2010, în ajun de marele praznic al Bunei Vestiri, la Școala Condeești a avut loc o expoziție cu produse de post. Produsele au fost aduse de elevii școlii, bucuroși în a arăta tuturor ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:17
(33503 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni în sărbătoare

La 160 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române, jandarmii ialomițeni marchează evenimentul prin organizarea unor activități specifice instituției. Astfel, sîmbătă, 3 aprilie 2010, persoanele interesate ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 13:10
(32034 vizualizări - 0 comentarii)


24000 de polițiști, jandarmi, polițiști de frontieră și pompieri, pe stradă de Paște

«Ministerul Administrației și Internelor va acționa cu aproximativ 24000 de cadre în perioada Sărbătorilor Paștelui, pentru prevenirea evenimentelor nedorite, dintre care 2000 doar în București» a declarat ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2010, 08:02
(16499 vizualizări - 0 comentarii)


Videoconferință: Boc a cerut prefecților să urmărească aplicarea priorităților și politicilor guvernamentale

Primul-ministru Emil Boc a prezentat prefecților, în cadrul videoconferinței desfășurate sîmbătă, 27 martie a.c., la Palatul Victoria, prioritățile și politicile guvernamentale și le-a cerut reprezentanților ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2010, 07:55
(18599 vizualizări - 0 comentarii)


S-a răsturnat cu mașina

Vineri, 26 martie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin 112, despre faptul că în afara municipiului, pe Drumul Județean 212, s-a produs un accident rutier soldat cu ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:01
(29240 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton beat, victimă a unui accident

Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Țăndărei, din localitate, s-a produs un accident. Polițiștii s-au deplasat la fața locului unde au constatat că un autoturism, condus de o tînără ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:00
(25642 vizualizări - 0 comentarii)


Jocurile de noroc, în atenția polițiștilor

În perioada 22-26 martie a.c., polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor au organizat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comiterii de ilegalități în domeniul jocurilor de noroc în zona municipiului ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:00
(27631 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt de energie electrică

La primele ore ale dimineții de miercuri, 24 martie a.c., polițiștii feteșteni, împreună cu jandarmi și angajați ai societății furnizoare de energie electrică, au organizat o acțiune pentru prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:26
(20901 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Vindea covoare ilegal

Miercuri, 24 martie a.c., polițiștii din Munteni-Buzău au depistat un bărbat, de 54 de ani, din județul Mureș, în timp ce comercializa 18 covoare tip persan, fără a deține documente de proveniență pentru ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:26
(17020 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni în trafic

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au vizat atît depistarea și sancționarea celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent. Cu ocazia verificărilor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:25
(24345 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția ialomițeană, la aniversare

Joi, 25 martie 2010, sala de festivități din cadrul Casei de Cultură a Sindicatelor a fost gazda aniversării Poliției ialomițene. Pe lîngă urări și aplauze, principalele activități ce au fost organizate ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:25
(21432 vizualizări - 0 comentarii)


Plata anticipată a impozitului pe profit, amînată pînă în 2012

În cadrul ședinței de miercuri, 24 martie a.c., Guvernul a amînat pînă în anul 2012 intrarea în vigoare a sistemului de plată anuală a impozitului pe profit cu efectuarea de plăți anticipate, a anunțat ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 06:12
(14234 vizualizări - 0 comentarii)


Fructe pentru elevi, calculatoare pentru tineri

Guvernul a creat cadrul legal pentru introducerea în România a Programului european de încurajare a consumului de fructe în școli, program ce se va derula pînă în 2013, a anunțat purtătorul de cuvînt al ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 06:03
(16130 vizualizări - 0 comentarii)


Angajare urgentă

Societate comercială angajează asistent farmacie. Telefon 0752277525. ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 20:32
(21157 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...