Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vodă Pavel anulează deciziile interne ale boierului Moraru

Vodă Pavel anulează deciziile interne ale boierului Moraru

Una dintre primele decizii ale ad­ministrației Moraru, devenită celebră la nivel național, a fost să stabilească dimensiunea corpului de literă cu care trebuie să apară numele prezidențial în documentele oficiale. Dacă vă mai aduceți aminte, în marea sa înțelep­ciune, Victor Moraru a stabilit că numele său trebuie scrijelit, pentru eternitate, cu corp de literă 14. Ei bine, doamnelor și domnilor, după 4 ani de la această decizie absurdă, succesorul său face dreptate zecilor de obidiți din instituție care au aflat cu acel prilej că «egalitatea nu e pentru căței». Întocmai ca în povestea lui Vodă Cuza, Vodă Pavel a revenit asupra deciziei și a statuat că, sub domnia lui... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 19:40 (9515 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Meciul de la Recea, sub semnul întrebării

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Meciul de la Recea, sub semnul întrebării

După cum deja știți, Unirea Slobozia a plătit la rându-i tribut pandemiei. S-a întâmplat cu câteva zile înaintea meciului cu CSM Slatina de pe teren propriu. 14 jucători și un membru al staff-ului tehnic de la Unirea au fost depistați pozitiv cu SARS-CoV-2 și astfel echipa noastră s-a aflat în imposibilitatea de a juca meciul împotriva oltenilor. Cum era de așteptat, Federația Română de Fotbal a răspus afirmativ solicitării de amânare a meciului și, astfel, partida contra Slatinei a fost reprogramată pentru miercuri, 18 noiembrie a.c., de la orele 14,00. Dacă nici la reprogramare meciul nu se va putea disputa, echipa din cauza căreia s-a amânat prima dată va pierde «la masa verde». Această decizie... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 18:15 (3103 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recensământul șefilor de descentralizate din Ialomița

Recensământul șefilor de descentralizate din Ialomița

La una dintre ultimele ședințe ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Tonița Manea a descoperit că în locul șefului Gărzii de Mediu Ialomița, Marin Ștefan, s-a pre­zentat la apel adjunctul instituției, Dan Popescu... La întrebarea legitimă a doamnei prefect, acesta a răspuns absent că «domnul director e cu treburi, la București...». După 20 de minute de perplexitate instituțională, doamna Tonița s-a trezit întrebând dacă directorul Gărzii a avut «de­legație» când a plecat cu treburi. Sursa noastră nu a deta­liat al doilea răspuns al domnului Popescu, dar a relatat cu lux de amănunte o ultimă întrebare a acestuia, adresată plenului și, implicit, doamnei prefect... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 17:35 (7510 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Înfrângere la finalul turului

Fotbal, Liga a III-a, Mostiștea Ulmu-Recolta Gheorghe Doja 3-0

Înfrângere la finalul turului

Recolta Gheorghe Doja s-a duelat în ultima etapă a Ligii a III-a cu fosta ad­versară a Unirii Slobozia în barajul pentru promovare, Mostiștea Ulmu. Meciul s-a jucat pe Arena «Voința» din București, pe o suprafață sintetică de o foarte slabă calitate. Mingea a fost foarte greu de controlat, iar jucătorii Recoltei au intrat pe teren încălțați neadecvat pentru această suprafață. Noroc că la pauză o parte dintre aceștia au putut apela la încălțămintea de rezervă pe care au fost inspirați să o includă în bagaje. Aceste aspecte nu schimbă în niciun fel faptul că echipa călărășeană a practicat un joc mai bine articulat, superior ialomițenilor. Recolta a pus foarte rar în pericol poarta adversă. Putem... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 14:50 (3836 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița caută medici specializați în evaluarea capacității de muncă

De 5 ani

Ialomița caută medici specializați în evaluarea capacității de muncă

2020 este al cincilea an în care Ialomița caută soluții pentru a angaja un specialist care să examineze capacitatea de muncă a persoanelor care suferă de diverse afecțiuni. Cele două cabinete de Expertiză Medicală și Recuperare a Capacității de Muncă pe care Casa Județeană de Pensii Ialomița le coordonează la Slobozia și Urziceni și-au suspendat activitatea după ce medicii specialiști au fost implicați în scandaluri de corupție. Acum, pacienții care au nevoie de avize pentru a putea primi pensiile de invaliditate trebuie să meargă la București. Anual, în evidențele instituției, sunt introduse 660 de noi dosare.

Bolnavi fără speranță... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 13:05 (4157 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Mediului a investit într-o platformă de gunoi nefuncțională

La Ciochina

Ministerul Mediului a investit într-o platformă de gunoi nefuncțională

În localitatea Ciochina, gunoiul de grajd este aruncat la voia întâmplării pe câmpurile din jurul localității. Toate acestea în condițiile în care comuna beneficiază de o platformă destinată colectării gunoiului de grajd și transformării lui în compost. Investiția nu poate fi însă pusă în funcțiune pentru că nu are auto­rizațiile necesare, inclusiv pe cea integrată de mediu. Pentru ca platforma să fie deschisă este nevoie ca administrația locală să o exploateze prin intermediul unei societăți pe care, din păcate, nu o poate înființa. «Schema de perso­nal nu ne permite la momentul de față să facem angajări!» susține Nicoleta Fotache, viceprimarul localității Ciochina.

Un proiect ratat... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 10:10 (4955 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poziția «Mona Lisa» și site-ul prezidențial

Poziția «Mona Lisa» și site-ul prezidențial

După o campanie de 2,5 milioane de lei din fonduri publice eșuată, Victor Moraru se întoarce. Da, da, ați auzit bine! El este acum candidatul PRO România pentru funcția de senator de Ialomița și ne cere să... «alegem bine». Noi nu vrem să alegem bine, vrem să alegem în cunoștință de cauză!

Mâinile care vorbesc singure Pentru că nu ne-am permis să ne pozăm pios, în fața icoanelor mânăstirești, precum președintele Moraru, ne petrecem vremea pe Facebook, căscând ochii la ce postează dependenții de rețele sociale. Așa l-am redescoperit zilele trecute pe Victor Moraru, ex-pre­ședintele ... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2020, 13:40 (4692 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Dragoș Soare îl invită pe Alexandru Potor să fie viceprimar la Slobozia!

Declarație surprinzătoare

Dragoș Soare îl invită pe Alexandru Potor să fie viceprimar la Slobozia!

Dragoș Soare, noul primar al Sloboziei, a declarat într-o conferință de presă că va susține nominalizarea lui Alexandru Potor ca viceprimar. «Dacă domnul Potor e așa de valoros, îl invit să ocupe poziția de viceprimar alături de mine... Având al doilea număr de voturi, alături de mine, poate să ne ajute să construim Slobozia!» a declarat el.

S-a schimbat jupânul Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia a susținut prima sa conferința de presă în calitate de președinte interimar al PNL Ialomița. Vineri, 6 noiembrie a.c., el a prezentat public candidații «cu șanse reale»... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2020, 09:55 (8564 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Explozie la un bloc din zona Feroviarul

Slobozia: Explozie la un bloc din zona Feroviarul

Pompierii din Slobozia intervin în acest moment în zona Feroviarul din oraș după ce un apartament situat într-un bloc din apropierea gării a explodat. Deocamdată nu se cunoaște cauza exactă a deflagrației.

Victimele au fost transportate la spital Din primele informații se pare că trei persoane, care se aflau în momentul deflagrației în imobil, au fost rănite. Victimele au fost transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia și primesc îngrijiri medicale. Militarii ISU au asigurat zona și vor încerca să evacueze și ceilalți locatari ai respectivului bloc. La fața locului s-au deplasat... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2020, 14:55 (6577 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cantina săracilor de la Slobozia

Cantina săracilor de la Slobozia

La Cantina Socială din Slobozia sunt hrăniți zilnic 90 de beneficiari. Și 7 batrâni, rămași ai nimănui... Beneficiarii sunt de peste tot din oraș. Dar mai ales din Cartierul Bora. Vineri, pe la 11,30, oamenii erau deja așezați în coadă... Alocația bugetară pentru fiecare porție de mâncare e de 12 lei.

Slobozia are 90 de necăjiți Ca să mănânci la Cantina săracilor trebuie să te «încadrezi»... Adică să nu ai venituri la nivel de familie sau ele să fie sub venitul minim garantat, să ți se facă anchetă socială sau... să se îndure angajații Cantinei de nevolnicia ta. Vineri, înainte de prânz... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2020, 14:10 (6790 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vânzarea produselor expuse în hală se va face în exterior

Măsuri de protecție sanitară în Piața Agroalimentară din Slobozia

Vânzarea produselor expuse în hală se va face în exterior

Ca urmare a numărului mare de infecții provocate de noul Coronavirus (SARS-CoV-2), Comitetul Național pentru Situații de Urgență a luat ca măsură suplimentară de protecție închiderea piețelor acoperite. La Slobozia, în Piața Agroalimentară, există o hală acoperită. Având în vedere decizia CNSU, Dragoș Soare, primarul Sloboziei, a mers în Piața Mare din oraș și a căutat soluții astfel încât să-i ajute pe comercianți să-și poată valorifica produsele fără a încălca măsurile de protecție sanitară.

Căsuțele de lemn, o alternativă eficientă Începând de duminică, 8 noiembrie a.c., în hala... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2020, 18:05 (7197 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lecție de «Arboricultură urbană» predată la Slobozia

Lecție de «Arboricultură urbană» predată la Slobozia

În ultimii ani, arborii din Slobozia au împărțit în două tabere cetățenii orașului și Direcția de Administrare a Domeniului Public a Primăriei Slobozia. În timp ce unii acuză public administrația locală de faptul că taie copacii abuziv, ceilalți aplică amenzi acolo unde toaletarea pomilor din oraș se face fără consimțământul autorităților. Pentru a înțelege mai bine modul în care arborii trebuie integrați în spațiul urban, oficialii DADP au organizat un curs «Arboricultură urbană»...

Slobozia are nevoie de verdeață
Cursul de «Arboricultură urbană» inițiat de DADP Slobozia face... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2020, 15:25 (4562 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Parcarea subterană fără intrare «are carențe structurale grave la nivel de proiectare și construcție»

«Povestea Gropii lui Stoica» by Dragoș Soare

Slobozia: Parcarea subterană fără intrare «are carențe structurale grave la nivel de proiectare și construcție»

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a organizat vineri, 6 noiembrie 2020, o conferință de presă în parcarea subterană din Piața Revoluției. Este pentru prima dată în ultimii ani când autoritățile locale permit accesul presei în acest obiectiv. «Nu credeam că situația este atât de gravă...» a concluzionat Dragoș Soare după vizitarea obiectivului aflat la acest moment în conservare. Potrivit unei expertize comandate de fosta administrație, investițiile realizate nu se încadrează în normativele de construcție anterioare demarării lucrărilor.

Lucrări restante de 13,5 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2020, 15:05 (8429 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învestirea în funcție a primarului ales al Țăndăreiului, blocată de procese

Învestirea în funcție a primarului ales al Țăndăreiului, blocată de procese

În timp ce în multe administrații locale din Ialomița primarul și consilierii locali aleși la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020 și-au preluat mandatele și își exercită prerogativele, în orașul Țăndărei demersul este blocat de o avalanșă de procese. Lucian Spânu, fost candidat al Partidului Mișcarea Populară pentru funcția de primar al orașului, a contestat în instanță decizia de validare a primarului și consilie­rilor locali, invocând fraudarea procesului electoral. În prezent, conducerea Primăriei Țăndărei este asi­gurată de Marian Bucuroiu, secretarul instituției. Se pare că Marian Bucuroiu este persoana care ar fi declanșat acest război administrativ. Potrivit legii, primarul și consilierii... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2020, 18:10 (7258 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

A fost «promovat» la ANSVSA

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». Domnia sa nu mai este șeful DSVSA Ialomița, fiind numit director al Direcției Sănătatea și Bunăstarea Animalelor din cadrul Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor. Locul lui a fost ocupat de către adjunctul instituției, Vasile Dragoș.

«Promovarea» trece, funcția rămâne Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». El ocupă acum postul de director al Direcției Sănătatea... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2020, 18:15 (11887 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Focar de COVID-19 la Unirea Slobozia. Meciul cu Slatina va fi amânat!

Focar de COVID-19 la Unirea Slobozia. Meciul cu Slatina va fi amânat!

Ultimele testări pentru depistarea infecției cu noul Coronavirus au adus și primele vești proaste dinspre colectivul divizionarei secunde Unirea Slobozia. 15 persoane din cadrul echipei (14 jucători și un membru al staff-ului tehnic) au fost diagnosticați cu boala infecțioasă COVID-19. În aceste condiții, Unirea Slobozia nu va putea disputa meciul din etapa a 11-a contra celor de la CSM Slatina, programat sâmbătă, 7 noiembrie 2020. Pe lângă cei 14 jucători depistați pozitiv, mai sunt indisponibili Mihăiță Năstase (accidentat) și Bogdan Danciu (suspendat). Conducerea Unirii Slobozia a trimis către Federația Română de Fotbal solicitarea pentru reprogramarea meciului cu Slatina. Urmărind precedentele... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2020, 12:10 (4209 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Datoriile Ultex SA Țăndărei au ajuns la 44,3 milioane de lei

Datoriile Ultex SA Țăndărei au ajuns la 44,3 milioane de lei

Intrată oficial în faliment în anul 2014, firma Ultex SA din Țăndărei (fosta fabrică de ulei din localitate) continuă să acumuleze datorii. Estimările oficiale arată că debitele societății au ajuns în prezent la 44,3 milioane de lei. Platforma industrială aparține acum Grupului Trans-Oil (Republica Moldova), care a cumpărat fabrica în același an în care Ultex SA și-a anunțat falimentul. Tranzacția a avut o valoare de 10,5 milioane de euro. Între timp, societatea a intrat din nou în atenția Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție. În urma unei decizii din 2018 a Tribunalului Ialomița, procurorii au fost obligați să refacă o anchetă începută în 2010.

Un proces tergiversat... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2020, 10:10 (4797 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrație performantă în 6 luni la Slobozia

Primarul Dragoș Soare confirmă promisiunile din campanie

Administrație performantă în 6 luni la Slobozia

După modelul patentat de către predecesorii săi, noul primar al municipiului Slobozia își dorește să comande un audit general la nivelul Primăriei Slobozia. Dragoș Soare consideră că acest audit este necesar pentru a stabili prioritățile administrative pe termen scurt și mediu: «Am promis slobozenilor o administrație performantă, în slujba cetățeanului... O vom avea în maxim 6 luni de zile!». Unul dintre obiectivele vizate de către primarul Dragoș Soare îl reprezintă redu­cerea numărului de angajați din cadrul Primăriei. În acest moment, există peste 750 de angajați la nivelul acestei instituții publice.

Pohta noului primar al Sloboziei... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2020, 13:40 (15185 vizualizări - 26 comentarii)

SPORT

Înfrângere cu cântec de fluier

Fotbal, Liga a II-a, Viitorul Pandurii Târgu Jiu-Unirea Slobozia 3-1

Înfrângere cu cântec de fluier

Unirea Slobozia a făcut la Târgu Jiu cel mai slab joc din acest sezon. Că a fost de vină tactica ultradefensivă, că au atârnat numeroasele absențe, intră la detalii... Însă, când îți mai dă un brânci și arbitrul, nelăsându-te să pierzi în legea ta, devine frustrant. Așa cum au rămas cu picioarele pe pământ, după succesele care au uimit lumea fotbalului, elevii lui Enache Costea trebuie să treacă și peste acest eșec. Au mai făcut-o după episoadele Chiajna și Cluj, unde au pierdut cu același scor și, în linii mari, după același scenariu. Au făcut-o și după înfrângerea de pe teren propriu cu Farul. Vin meciuri grele, cu Slatina și Recea. Trebuie să fie concentrați și să-și facă jocul. Și să aibă... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2020, 13:35 (3629 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Crește recolta de puncte

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Viitorul II Constanța 2-0

Crește recolta de puncte

Echipa din Gheorghe Doja trăiește cel mai bun moment din istoria sa. Sâmbătă, 31 octom­brie a.c., ialomițenii au primit vizita sateli­tului Viitorului Constanța, echipă imprevizibilă pentru că nu știi niciodată ce lot aliniază... Antrenorul Marius Milea a rămas fidel formulei de joc 5-3-2, care s-a dovedit câștigătoare la Albești. Prin urmare, a început jocul contra dobrogenilor cu următorii fotbaliști: Băluță-Toma, David, A. Andrei-Petre, Alexe, Mihalașcu, G. Cositoru, R. Andrei-Scurtu, I. Cositoru. Pe parcursul meciului au mai intrat Grigorie, Stroe, Popescu și Drezaliu. Recolta a început în forță, iar în minutul 2, o pasă în adâncime a prins apărarea adversă pe picior greșit. Ionuț Cositoru... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2020, 13:05 (3954 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Reducerea fenomenului de victimizare a minorilor

În luna martie, polițiștii ialomițeni și-au intensificat acțiunile pentru asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă unităților de învățămînt. Potrivit declarațiilor oficialilor ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2013, 14:50
(10591 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

28 Februarie 2013, 12:25


Slobozia: Înșelăciune cu monede de aur false

Un slobozean a sesizat Poliția sîmbătă, 23 februarie a.c., în jurul orei 11,30, despre faptul că a fost victima unei infracțiuni de «înșelăciune». Victima a fost abordată de o persoană necunoscută care ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2013, 16:08
(12144 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat în trafic 3 bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 39 de ani, în timp ce se deplasau la volanul unor autoturisme după ce au consumat băuturi alcoolice. Întrucît aceștia prezentau ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2013, 16:06
(8674 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise, în trafic

Doi tineri de 29, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru conducerea unor autovehicule fără a deține permise de conducere pentru nicio categorie de autovehicule. Primul bărbat, domiciliat în ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2013, 15:04
(6464 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 4 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 69000 lei


La acest sfîrșit de săptămînă, în perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere și au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2013, 13:50
(11797 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Atenție! Se oprește apa în Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de contorizare la nivelul liniilor de alimentare cu tensiune de la stația de pompare apă potabilă Țăndărei, Enel Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice luni, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2013, 15:43
(8468 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

20 Februarie 2013, 11:05


IPJ Ialomița: Oră de «Educație Civică» cu elevii Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza»

Miercuri, 13 februarie a.c., la Casa de Cultură a Municipului Slobozia, polițiști  din cadrul Serviciului de Ordine Publică, alături de elevi ai Liceului Tehnologic «Alexandrul Ioan Cuza» Slobozia ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2013, 17:32
(9156 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Atenție, se oprește apa!

Începînd de la miezul nopții de vineri, 15 februarie 2013, și pînă duminică, 17 februarie a.c., la prînz, societatea Urban sistează furnizarea apei în tot orașul Slobozia, efectuîndu-se lucrări la rețeaua ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2013, 12:57
(8697 vizualizări - 12 comentarii)


Fetești: Un polițist a refuzat să primească șpagă

Ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție Ialomița, în colaborare cu procurorii Parchetului Ialomița cercetează un caz de corupție al cărui autor este un tînăr, de 20 ani. Prins la furat de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2013, 17:12
(10122 vizualizări - 7 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Februarie 2013, 16:24


Slobozia: A intrat cu mașina în camion

Slobozia: A intrat cu mașina în camion

Miercuri, 13 februarie a.c., în jurul prînzului, un accident s-a petrecut la Slobozia, în zona fostului hotel «Paradis Iulică». Din primele informații se pare că un autoturism în care se aflau 4 persoane ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2013, 16:07
(7832 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


LALAband vine la Slobozia!

LALAband vine la Slobozia!

Adolescenții care alcătuiesc LALAband vor ajunge la Slobozia. Concertul este unul tematic și se înscrie în cadrul acțiunilor promovate de Centrul Internațional Antidrog și pentru Drepturile Omului România ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 18:43
(11922 vizualizări - 7 comentarii)


Ialomița participă la ECOlimpiada elevilor

Ialomița participă la ECOlimpiada elevilor

Proiectul educațional ECOlimpiada elevilor, derulat de Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației Naționale, s-a desfășurat în primul semestru al anului școlar 2012-2013, implicînd 15600 de ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:51
(7441 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Bulgaria, descoperit la Slobozia

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto și Biroul Rutier Slobozia au demarat o acțiune pe raza municipiului Slobozia pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:46
(8630 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Depunerea fișelor fiscale, pînă la 28 februarie 2013

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, plătitorii de salarii pentru impozitul pe salarii precum și plătitorii altor categorii de venituri, acolo unde există obligația ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:43
(11557 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prostituată amendată de 13 ori în 8 luni, prinsă din nou în flagrant

Jandarmii Grupei de Intervenție Slobozia au depistat luni, 5 februarie a.c., în jurul prînzului, o tînără de 22 ani, din Slobozia, în timp ce întreținea relații sexuale contra cost. În urma verificării ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:43
(14085 vizualizări - 9 comentarii)


Anchetă DNA la Urziceni. Fraudă în bugetul Uniunii Europene în valoare de 300000 de euro!

Administratorul unei societăți comerciale din Urziceni și un complice de-al său au fost trimiși în judecată pe data de 6 februarie 2013 de către procurorii anticorupție din cadrul DNA București. Cei doi ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:33
(12683 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională pentru șomeri

AJOFM Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că organizează mai multe cursuri de formare profesională. Astfel, din oferta de cursuri organizate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:32
(20955 vizualizări - 8 comentarii)


IPJ Ialomița: «Prețuiește viața», campanie de prevenire a accidentelor

Timp de 7 luni, începînd din februarie și pînă în iulie 2013, polițiștii ialomițeni vor acționa cu precădere pe linia prevenirii accidentelor de circulație. În acest sens, oamenii legii au demarat campania ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 13:48
(8115 vizualizări - 2 comentarii)


Incendiu la firmă din Bucu

Din cauza unui aparat de încălzit care a scos scîntei, adăpostul de păsări al unei societăți comerciale din Bucu s-a aprins. Flăcările amenințau să se extindă la cîteva materiale combustibile aflate în ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 13:37
(7664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


Țăndărei: Hoți de fier vechi, prinși la furat

Un tînăr de 22 ani, din Țăndărei, a fost surprins în timp ce fura mai multe țevi și bucăți de plasă din gardul împrejmuitor al unei societăți comerciale. Evenimentul a fost sesizat marți, 5 februarie a ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 12:41
(7504 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Februarie 2013, 18:59


Ialomița: Șosele scăldate în sînge

În noaptea de sîmbătă/duminică, 2/3 februarie a.c., la Alexeni, un șofer băut a fost implicat într-un accident rutier. Este vorba despre un tînăr de 30 ani care a intrat cu mașina într-o remorcă staționată ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2013, 18:22
(9569 vizualizări - 2 comentarii)


Strategii pentru dezvoltarea turismului românesc

Primarul orașului Amara, Victor Moraru, în calitatea sa de președinte al Asociației Naționale a Stațiunilor Turistice din România, a participat în perioada 23-25 ianuarie 2013 la adunarea Consiliului Director ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 18:02
(5470 vizualizări - 0 comentarii)


11 persoane din Ialomița, înșelate prin metoda «Accidentul»

Infracțiunile de înșelăciune prin telefon iau amploare în Ialomița. Statistica polițiștilor arată că, de la începutul anului și pînă în prezent, 11 persoane au rămas fără sume enorme de bani din cauza escrocilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 18:01
(7625 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Incendiu produs de la o lumînare

Anexa gospodărească a unui localnic din Fetești a fost cuprinsă de flăcări din cauza unei lumînări lăsată nesupravegheată. Din fericire, flăcările au fost stinse înainte de a distruge întreg imobilul.. ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:58
(8167 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Țăndărei: Hoț de cale ferată, prins de jandarmi

Un bărbat din Țăndărei a fost surprins de jandarmi în timp ce sustrăgea șine de cale ferată din incinta unei societăți comerciale din oraș. Jandarmii grupei de intervenție Țăndărei au fost sesizați luni ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:30
(7522 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Focar de rabie la Alexeni

Urmare a unui rezultat pozitiv la testul de detecție antigen virus rabic prin imunofluorescență directă furnizat de probe provenite de la o vulpe împușcată pe Fondul de vînătoare 37 Alexeni, conform Buletinului ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:28
(8294 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...