Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Trei semifinaliste la Brăila

Tenis de câmp, CSS Slobozia

Trei semifinaliste la Brăila

Sâmbătă, 31 octombrie 2020, a debutat Cupa Municipiului Brăila, competiție de tenis adresată sectorului juvenil. Pe tabloul feminin ca­tegoriei 10 ani, Slobozia a fost reprezentată de trei jucătoare. Toate trei au fost capi de serie, fiind legitimate la CSS. Este vorba de Maria Dogaru, Alexandra Dedu și Emilia Savu. Micuțele tenismene sunt antrenate de inepuizabilul profesor Ion Savu, cel care ne-a declarat cu optimism: «Aceste trei jucătoare au potențialul de a progresa foarte mult în viitor. Sunt printre cele mai talentate la categoria lor de vârstă și pot prognostica faptul că anul viitor vom aduce un titlu național la această categorie pentru Slobozia!». Ca argument la cele declarate de Ion... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2020, 12:10 (4350 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Starea Ialomiței în 2020

Județul unde nu se întâmplă nimic

Starea Ialomiței în 2020

Din 4 în 4 ani, politicienii locali promit schimbări radicale ale politicilor economice și administrative. Anul 2020 nu face excepție, iar Marian Pavel, «pornit pe drumul resposabi­lității de mic» promite și el un județ de tip «hub industrial» în următorii 4 ani. Realitatea e însă departe de promisiunile electorale. Iar recunoașterea ei poate fi un prim pas în eforturile de transformare a promisiunilor în realitate. Sigur, dacă nu au fost deja uitate!

Dezastrul dinainte de dezastru În urmă cu 4 ani, înainte de preluarea mandatului de președinte al Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2020, 10:05 (5122 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război în instanță între DSP Ialomița și Camera de Conturi Ialomița

Război în instanță între DSP Ialomița și Camera de Conturi Ialomița

Direcția de Sănătate Publică a contestat în instanță Raportul de control al Camerei de Conturi Ialomița privind auditul efectuat de instituție în perioada Stării de Urgență. Auditorii ialomițeni au descoperit faptul că DSP Ialomița a oferit sporuri de peste 30 mii de lei pentru orele suplimentare făcute de funcționarii instituției, fără ca aceștia să aibă competența de a asigura permanența. În schimbul banilor, angajații DSP ar fi trebuit să primească zile libere.

Un proces în desfășurare Procesul s-a înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița, instanță căreia Direcția de Sănătate ... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2020, 14:10 (7276 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Control abuziv demarat de Primăria Slobozia la o Asociație de Proprietari cu care se află în litigiu

Control abuziv demarat de Primăria Slobozia la o Asociație de Proprietari cu care se află în litigiu

La un an distanță de când au chemat în instanță Primăria Slobozia pentru nerespectarea dispozițiilor legale în privința contrucțiilor, reprezentanții Asociației de Proprietari 31 din oraș reclamă o serie de presiuni pe care administrația locală le face asupra lor. Concret, oficialii Primăriei Slobozia au ordonat un control «la sânge» în contabilitatea entității. Reamintim faptul că litigiul dintre Asociația de Proprietari Nr. 31 și Primăria Slobozia a fost iscat din cauza unei autorizații de construire dată ilegal de municipalitate și în baza căreia, la parterul unui bloc amplasat în zona Stadionului «1 Mai», a fost amenajat un supermaket.

Acțiune respinsă de Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2020, 09:55 (47015 vizualizări - 48 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bolnavii cronici din Ialomița au cheltuit jumătate din fondurile disponibile

Bolnavii cronici din Ialomița au cheltuit jumătate din fondurile disponibile

În vreme ce tot mai multe asociații care militează pentru drepturile bolnavilor cronici susțin faptul că accesul acestei categorii de pacienți la servicii medicale a fost limitat din cauza pandemiei de COVID-19, în județul Ialomița si­tuația este cu totul alta. Conform datelor furnizate de Casa Județeană de Asi­gurări de Sănătate Ialomița, jumătate din cele 75,4 milioane de lei destinate Programelor Naționale de Sănătate au fost până acum cheltuite la nivelul județului nostru.

Sprijin pentru bolnavii cronici Estimările oficiale arată faptul că la nivelul județului Ialomița există aproximativ... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2020, 15:50 (3218 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Într-un final

Liberalul Dragoș Soare preia mandatul de primar al municipiului Slobozia

Sâmbătă, 31 octombrie 2020, de la orele 14,00, la Casa de Cultură Municipală din Slobozia s-a desfășurat ceremonia de învestire în funcție a primarului Dragoș Soare. De asemenea, au mai fost învestiți în funcții alți 20 de consilieri locali aleși ai PSD, PNL și PRO România. În premieră, la ceremonie a participat și premierul în funcție, Ludovic Orban, alături de Dragoș Soare participând la conferința de presă organizată imediat după învestire în holul Casei Municipale.

Un primar care nu uită. Încă! Ceremonia de învestire a noului primar al Sloboziei s-a desfășurat la Sala de Spectacole... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2020, 19:10 (12292 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a distribuit mai puține bilete de tratament pentru vârstnici

În 2020

Ialomița a distribuit mai puține bilete de tratament pentru vârstnici

Pandemia de COVID-19 i-a ținut pe vârstnicii din Ialomița departe de stațiunile bal­neare. Această situație se re­flectă și în mo­dul în care biletele de tratament au fost distri­buite anul acesta. Datele arată că numărul benefici­arilor de astfel de facilități a fost mult mai mic decât cere­rile depuse la Casa Județeană de Pensii Ialomița.

Mai puține bilete distribuite Conform datelor furnizate de Casa Județeană de Pensii Ialomița, județului nostru i-au fost repartizate anul acesta 1650 de bilete de tratament, din care 1581 repartizate inițial și 69 solicitate suplimentar. Până la... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2020, 16:50 (6015 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

La PRO România Luciferului Neacșu se candidează în familie

La PRO România Luciferului Neacșu se candidează în familie

Filiala ialomițeană a PRO România a propus pe lista pentru Camera Deputaților cuplul Marian Neacșu-Silvia Claudia Mihalcea. Sigur, el e pe locul 1, iar ea pe locul 5... Dar astea sunt doar niște amănunte tehnice, în condițiile în care Luciferul politicii ialomițene își conduce cu mână de fier Organizația. Să fie el sănătos și să câștige, că treburile se rezolvă de la sine!

Adevărul e ca untdelemnul În 2018, când ziarul nostru semnala existența unui nou cuplu în politica ialomițeană, am fost taxaț drept o fițuică imundă și scandaloasă care n-are altă treabă decât să se bage... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2020, 20:32 (20222 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Spectacol în derby-ul Bărăganului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Dunărea Călărași 2-2

Spectacol în derby-ul Bărăganului

Unirea Slobozia a dat piept cu Dunărea Călărași, un adversar cu un joc bine articulat, pus în scenă de unul dintre cei mai abili tehnicieni din fotbalul românesc, profesorul Cristian Pustai. Cele două reprezentate ale Bărăganului au început bine actuala ediție din campionat, iar în meciul direct, jucat sâmbătă, 24 octombrie 2020, nu s-au menajat deloc. Elevii lui Enache Costea au dat la rândul lor o replică dârză, iar din ciocnirea a două pietre tari a ieșit un spectacol căruia i-a lipsit un singur ingredient: publi­cul spectator.

Arbitru Chițu, setat pe repeate «Of!» se aude... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2020, 15:55 (3299 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Roxana Tabarcea, un plus de experiență

Handbal, HCM Slobozia

Roxana Tabarcea, un plus de experiență

Pe lângă pleiada de jucătoare tinere pe care le-a adus în lot, conducerea HCM Slobozia caută să înregimenteze și câteva handbaliste cu experiență. În acest sens, la finele săptămânii precedente a fost perfectat transferul Roxanei Tabarcea. Jucătoarea, originară din Suceava, are 26 de ani, 1,71 metri și poate juca oriunde în linia de 9 metri. A început să practice handbalul în orașul natal, după care a petrecut o bună parte din juniorat și primul an la senioare la Brăila. Timp de 5 ani, a jucat pentru echipa din Buzău, alături de care a reușit promovarea în Liga Națională. După un sezon pe prima scenă cu Gloria Buzău, Roxana s-a transferat la Activ Ploiești. Speră să obțină rezultate frumoase și... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2020, 14:05 (3881 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, victorie!

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Albești-Recolta Gheorghe Doja 0-1

În sfârșit, victorie!

Recolta Gheorghe Doja s-a deplasat la nou promovata Gloria Albești, echipă căreia presa constănțeană îi prognostica un succes facil. Ialomițenii aveau 6 înfrângeri consecutive, dar jocul, mai ales pe latura defensivă, începuse să se îmbunătățească. Antrenorul Marius Milea a început jocul cu dobrogenii în următoarea formulă: Băluță-Toma, David, A. Andrei-Petre, I. Cositoru, Alexe, Stroe, R. Andrei-G. Cositoru, Zaharia. Au mai jucat Mihalașcu, Popescu și Cosma. Linia de 3 apărători și inspiratul Băluță au dejucat tactica gazdelor cu mingi lungi, trimise pentru atacanți. Mai mult, pe măsura trecerii timpului, Recolta a găsit breșe în apărarea Gloriei, ceea ce le-a arătat ialomițenilor că pot spera... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2020, 12:15 (2396 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tratamente și dispozitive medicale, eliberate pe numele morților

S-a întâmplat în Ialomița

Tratamente și dispozitive medicale, eliberate pe numele morților

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a dat publicității rezultatele controlului tematic pe care l-a realizat, pentru primele 6 luni ale anului în curs, cu privire la modul în care au fost cheltuiți banii alocați furnizorilor de servicii medicale. Ca și în anii trecuți, marea problemă o reprezintă prescrierea medicamentelor pe numele unor pacienți decedați sau eliberarea de rețete medicale fără a avea o justificare legală.

... În primele 6 luni ale anului în curs, Corpul de Control al Casei Județene de Asigurări de Sănătate a efectuat peste 87 de acțiuni de verificare cu privire la modul în care furnizorii de servicii... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2020, 11:50 (5324 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia trece la Scenariul Roșu

3,12/1000 de locuitori, incidența îmbolnăvirilor cu COVID-19

Slobozia trece la Scenariul Roșu

Incidența crescută a cazurilor de infectare cu noul Coronavirus la nivelul municipiului Slobozia a determinat autoritățile să instituie noi măsuri. Astfel, potrivit calculelor făcute de Direcția de Sănătate Publică, în ultimele 14 zile, la Slobozia, incidența cazurilor a fost de 3,12/1000 de locuitori. În aceste condiții, masca de protecție devine obligatorie în toate zonele publice, iar activitatea restaurantelor, barurilor, cafenelor și sălilor de jocuri se suspendă. Totodată, elevii și profesorii participă la cursuri doar on-line.

Purtarea măștii devine obligatorie la Slobozia... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2020, 22:35 (17093 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Povestea moșierului Aurelian Pană din Marsilieni

File din istoria agrară a României

Povestea moșierului Aurelian Pană din Marsilieni

Despre istoria agrară a României se știu prea puține lucruri. La fel și despre oamenii care au influențat-o. Bărăganul ialomițean a dat însă agriculturii românești cei mai de seamă specialiști care au reușit să reformeze acest domeniu de activitate. Pentru implicarea de care au dat dovadă și faptul că au iubit pământul mai presus decât orice, ei au plătit cu prețul vieții. Moșierul Aurelian Pană, originar din satul ialomițean Marsilieni, este unul dintre ei...

De la Marsilieni la Paris Aurelian Pană se naște la Marsilieni, în județul Ialomița, în anul 1880, într-o zi mohorâtă de septembrie... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2020, 14:20 (7842 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deputatul Trotinetă rămâne șomer

Deputatul Trotinetă rămâne șomer

Zilele trecute a apărut pe Facebook raportul de activitate al deputatului ialomițean Andrei Pop. Gest lău­dabil dacă luăm în calcul faptul că este una dintre obligațiile legale ale oricărui ales local. Dar inutil și caraghios dacă urmărim campania de autopromovare din ultimul timp a pupilei uitate a Luciferului Marian Neacșu, ocupat zilele astea să lupte pentru propria-i supraviețuire politică.

Steluța lui Lucifer... În urmă cu 4 ani, Andrei Pop pătrundea prin efracție pe listele de candidați pentru Parlament ale PSD Ialomița, ocupând locul deputatului Ștefan Mușoiu care nu... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2020, 09:55 (7908 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

Județul Ialomița a rămas fără vaccin antigripal. Nici în farmacii și nici în cabinetele medicilor de familie serul nu este de găsit. Farmaciile din Slobozia au întocmit deja liste de așteptare și speră să primească noi doze abia din a doua jumătate a lunii noiembrie. În așteptare se află și Direcția de Sănătate Publică, instituție care distribuie vaccinul gratuit către medicii de familie pentru a asigura planul de vaccinare a persoanelor consi­derate la risc.

Pacienți trecuți pe lista de așteptare
La momentul de față, în niciuna dintre farmaciile din județul Ialomița nu mai există... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2020, 14:20 (3273 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița a omis să evalueze 8313 hectare de teren calamitate de secetă

Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița a omis să evalueze 8313 hectare de teren calamitate de secetă

Direct implicată în evaluarea culturilor de primăvară calamitate din cauza secetei pedologice extreme, Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița a omis să cuprindă în procesele-verbale finale o suprafață de 8313 hectare. Practic, respectivele terenuri nu au fost verificate de către funcționarii instituției. Deși situația este cunoscută și de Prefectura Ialomița, până acum nu s-au identificat soluții, iar fermierii vor rămâne fără ajutorul financiar acordat de stat. În mod paradoxal, oamenii au dovezi prin care pot demonstra faptul că lipsa apei din sol le-a afectat culturile.

Mii de hectare afectate de secetă... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2020, 10:05 (6655 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au plătit 300 mii de lei pentru activitatea asociațiilor și fundațiilor din județ

Ialomițenii au plătit 300 mii de lei pentru activitatea asociațiilor și fundațiilor din județ

Potrivit Registrului Național al Fundațiilor și Asociațiilor gestionat de Ministerul Justiției, în județul Ialomița există 480 de fundații și asociații. Datele oferite de Administrația Jude­țeană a Finanțelor Publice Ialomița arată faptul că 10 dintre acestea au reușit să încaseze venituri cuprinse între 10 mii și 67 mii de lei în urma redirecționării celor 2% din veniturile încasate de contribuabilii din județul Ialomița. Valoarea totală a sumelor colectate de cele 10 fundații care au beneficiat de fondurile oferite de contribuabilii ialomițeni este de 300 mii de lei.

Sprijin pentru ONG-urile din județ... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2020, 11:50 (9917 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Elevii din Ialomița așteaptă tabletele electronice promise de Ministerul Educației

Elevii din Ialomița așteaptă tabletele electronice promise de Ministerul Educației

Din cauza situației epidemiologice, tot mai multe școli din Ialomița intră în «scena­riul roșu», ceea ce presupune efectuarea cursurilor exclusiv on-line. Din păcate, nu toți elevii din județ pot să învețe folosind resursele IT, pentru că tabletele promise de Ministerul Educației încă nu au ajuns în teritoriu. Estimările arată că aproximativ 5000 de elevi din județul nostru așteaptă dispozitivele. «Situația tabletelor este încă în analiză. Sunt mai multe acte normative prin care ele sunt achiziționate și distribuite către elevi...» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Ministerul Educației bate pasul pe loc... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2020, 13:10 (5042 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

S-a stins din viață Mihai Enciu...

«Patriarhul» presei ialomițene nu mai este!

S-a stins din viață Mihai Enciu...

Mihai Enciu a împlinit 53 de ani pe 30 septembrie 2020... Ultima oară! O dată cu el, pleacă dintre noi ultimul ziarist «pur-sânge» al județului. Și poate singurul! Nu și-ar fi dorit un necrolog. Nu-l va avea. Vom cinsti, atât cât suntem în stare, scrisul lui. Pentru că Mihai Enciu a fost un om ca noi toți, cu bune și rele. Dar scrisul lui e inegalabil și nesupus judecății noastre. Iar la Judecata de Apoi, în care el nu credea, vom afla dacă e așa au ba...

Mihai Enciu a fost o instituție Cu o zi înainte să plece, Mihai spunea că «nu mai aleargă prin viață, pentru că e bătrân...»... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2020, 17:05 (15553 vizualizări - 18 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
320 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Prins de polițiști după ce a furat un moto-ferăstrău

Un bărbat de 37 de ani, din comuna Săveni este cercetat de polițiști pentru furt calificat, după ce în seara zilei de sîmbătă, 30 ianuarie a.c., a sustras un moto-ferăstrău din portbagajul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 19:06
(10457 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 18:50
(10660 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor prins și arestat

În cursul zilei de ieri, 1 februarie, polițiștii ialomițeni au depistat și încarcerat în Penitenciarul Slobozia un tînăr de 20 de ani, din Urziceni, urmărit din data de 8 ianuarie 2010 întrucît se sustrăgea ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 18:09
(10326 vizualizări - 0 comentarii)


Cupa orașului Amara la tenis de cîmp, la a V-a ediție

În perioada 5-7 februarie 2010, administrația locală a orașului Amara și Asociația Sportivă «Victoria» organizează «Cupa Orașului Amara», ediția a V-a la tenis de cîmp-dublu masculin. Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 12:20
(11342 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul avertizează

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că vineri, 5 februarie 2010, este ultima zi în care pot fi depuse la administrațiile financiare teritoriale în a ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2010, 11:40
(8785 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere la finele săptămînii trecute

Patru persoane au fost transportate la diferite unități medicale în cursul zilei de sîmbătă, 30 ianuarie a.c., după ce autovehiculele în care se aflau au fost implicate în trei accidente rutiere, produse ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:16
(9608 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

Polițiștii ialomițeni au participat în acest sfârșit de săptămână, respectiv în perioada 29-31 ianuarie 2010, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului.
Astfel, în noaptea de 29 spre 30 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:15
(9566 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii și descarcerări

Vineri, 29 ianuarie, pompierii militari din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Maia. Focul s-a aprins din cauza unui mijloc de încălzire suprasolicitat ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2010, 17:04
(10001 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii au prins trei hoți

Jandarmii slobozeni au depistat, miercuri, 27 ianuarie, trei indivizi ce transportau într-un cărucior mai multe grătare metalice în lungime de aproximativ 2 metri fiecare. Cei trei bărbați se aflau pe bulevardul ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2010, 19:26
(14024 vizualizări - 0 comentarii)


Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, depistat la un bătrîn

Polițiștii au depistat un ialomițean care deținea, fără drept, o armă neletală din categoria celor supuse autorizării. Bărbatul, în vîrstă de 70 de ani, din Fetești, deținea ilegal un pistol cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(10692 vizualizări - 2 comentarii)


Fără carnet sau cu permisul suspendat, la plimbare la volan

În după-amiaza zilei de miercuri, 27 ianuarie a.c., un echipaj de siguranță publică ce acționa pe raza orașului Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în străinătate care circula pe ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(8786 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere

Două persoane au suferit răni multiple după ce au fost implicate în accidente rutiere produse pe arterele județului în cursul zilei de miercuri, 27 ianuarie 2010.
Primul eveniment rutier s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2010, 17:37
(11338 vizualizări - 0 comentarii)


«Ateneu» s-a mutat la Slobozia

«Ateneu» s-a mutat la Slobozia

Începînd cu luna februarie 2010, zestrea culturală a județului crește cu încă o sală de spectacole. Noua sală a fost amenajată în incinta Centrului Cultural Unesco «Ionel Perlea» și urmează a fi inaugurată ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 18:28
(12918 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmeria, la bilanț

Jandarmeria, la bilanț

Miercuri, 27 ianuarie, în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi și-au prezentat bilanțul instituției pentru anul 2009. Potrivit documentului, misiunile jandarmilor ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:18
(8795 vizualizări - 0 comentarii)


Telverde Anticorupție, apelabil gratuit de pe mobil

Potrivit autorităților, de la începutul săptămînii în curs, respectiv de luni, 25 ianuarie 2010, linia verde anticorupție 0800806806 este apelabilă gratuit și din rețelele de telefonie ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:13
(12740 vizualizări - 0 comentarii)


Alt șofer beat la volan

În noaptea de marți spre miercuri, 26/27 ianuarie a.c., puțin trecut de miezul nopții, polițiștii au oprit pe Strada Bănățenilor din Fetești un autoturism înmatriculat în Capitală, la volan aflîndu-se un ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:10
(10888 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționări meteorologice și hidrologice

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență, «în conformitate cu atenționarea hidrologică din 27.01.2010, emisă de INHGA București, avînd în vedere situația hidrometeorologică actuală, începînd ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 15:02
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2010, 13:41
(12315 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 16:09
(13601 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure de la societatea unde lucra

Un bărbat de 40 de ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru tentativă de furt calificat după ce a fost surprins în cursul nopții de 25/26 ianuarie de polițiștii din localitate în timp ce încerca ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:48
(11963 vizualizări - 0 comentarii)


Saci de soia fără documente

În noaptea de luni spre marți, respectiv 24 spre 25 ianuarie a.c., în jurul orelor 00,30, o echipă de siguranță publică din Fetești a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:47
(13106 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

Polițiștii ialomițeni au desfășurat, în ultimele zile, mai multe acțiuni pe raza județului Ialomița.
În noaptea de luni spre marți, 25/26 ianuarie a.c., efective ale posturilor de poliție din zona Urziceni ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:37
(10700 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicație online pentru cererea de plată a subvenției pe suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că este disponibilă aplicația IPA online, prin intermediul căreia fermierii care intenționează să solicite sprijin pe suprafață completează ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:31
(15326 vizualizări - 0 comentarii)


Sobele produc incendii

Nerespectarea măsurilor de prevenire a incendiilor la sistemele de încălzire a condus, din nou, la producerea a două incidente de acest fel la locuințele unor cetățeni din Fetești și comuna Andrășești. ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2010, 15:29
(12605 vizualizări - 0 comentarii)


La 14 ani a furat 12 găini

În dimineața zilei de duminică, 24 ianuarie a.c., Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de către un localnic despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras 12 găini din curtea unei ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:28
(10405 vizualizări - 0 comentarii)


Tot mai mulți șoferi băuți în trafic

Cinci sancțiuni contravenționale au fost aplicate unor conducători auto care au fost depistați la volanul unor autoturisme deși se aflau sub influența băuturilor alcoolice. Față de aceștia, complementar ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:21
(10728 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis, la volan

Un tînăr în vîrstă de 27 de ani, din Urziceni este cercetat de polițiști pentru conducerea unui autovehicul fără a poseda permis de conducere. Autoturismul condus de acesta a fost oprit în trafic de un ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:15
(10296 vizualizări - 0 comentarii)


Un ceai cald de la Sensiblu

Un ceai cald de la Sensiblu

Ca urmare a scăderii tot mai accentuate a temperaturilor, din ce în ce mai multe persoane surprinse de ger suferă de hipotermii. Începând de sîmbătă, 23 ianuarie 2010, persoanele care suferă din cauza gerului ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 18:07
(14504 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții SMURD

Intervenții SMURD

Echipajul SMURD Urziceni a fost solicitat, la final de săptămînă, în cazul a doi pacienți cu afecțiuni medicale. Astfel, vineri, 22 ianuarie, în jurul orelor 20,00, din cauza drumului înzăpezit, subofițerii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 17:59
(13579 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii datorate coșurilor de evacuare

Incendii datorate coșurilor de evacuare

Coșul de evacuare a fumului amplasat necorespunzător ori neprotejat termic a reprezentat cauza probabilă de izbucnire a nu mai puțin de 4 incendii. Astfel, sîmbătă, 23 ianuarie a.c., în jurul orelor 17 ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 17:53
(11279 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...