Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Surpriză în Valea Domanului

Fotbal, Liga a II-a, CSM Reșița-Unirea Slobozia 0-3

Surpriză în Valea Domanului

CSM Reșița vrea să ajungă din nou în Liga I, acolo unde n-a mai fost de când în Valea Domanului evolua Cristi Chivu. Bănățenii, oameni serioși, s-au întărit în vară conform obiectivului. L-au adus antrenor pe Alexandru Pelici, care a mai promovat 3 echipe și, prin urmare, știe cum se face. Au mai venit și ceva jucători, iar după victoria de la Buzău, părea că lucrurile intră pe făgașul dorit, iar partida cu nou promovata Unirea Slobozia urma să fie floare la ureche. Unirea este o echipă mică. Și-a păstrat majoritatea lotului cu care a promovat și continuă să investească încredere în tânărul antrenor Enache Costea. Unde mai pui că, în precedentele două de­plasări la Chiajna și Cluj, galben-albaștrii... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 17:15 (3998 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Au rezistat doar 60 de minute

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Agricola Borcea 1-4

Au rezistat doar 60 de minute

Recolta Gheorghe Doja s-a încăpățânat să rămână în Liga a III-a, iar eforturile făcute în acest sens de conducere sunt demne de apreciat. A fost cooptat antrenorul Marius Milea, au mai venit câțiva jucători și, până la un punct, echipa practică un fotbal frumos. Așa s-a întâmplat și în meciul cu Agricola Borcea, jucat pe Stadionul «1 Mai» din Slobozia, sâmbătă, 3 octombrie 2020. Recolta a arătat bine 60 de minute, a avut o bară transversală, iar în minutul 59, Petre a tras peste poartă din poziție ideală. La faza imediat următoare, o minge centrată de unul dintre jucătorii călă­rășeni este scăpată printre mâini de Chițoiu, excelent până atunci. Mingea ajunge la ex-stelistul Robu și acesta deschide... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 16:10 (3433 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul ales al Feteștiului, diagnosticat cu COVID-19

Primarul ales al Feteștiului, diagnosticat cu COVID-19

Laurențiu Șonchereche, primarul ales al municipiului Fetești, a fost confirmat pozitiv la testul pentru depistarea infecției cu COVID-19. În prezent, acesta se află sub monitorizare medicală la domiciliu, având o stare de sănătate bună.

Depunerea jurământului se amână În ultimele zile, la nivelul județului Ialomița, media cazurilor de COVID-19 depistate a fost de 10/zi. Printre noile cazuri de boală confirmate s-a aflat și cel al lui Laurențiu Șonchereche, primarul ales al municipiului Fetești. Potrivit oficialilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Laurențiu Șonchereche se află... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 15:20 (3668 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Clienții sunt obligați să stea la coadă pentru a-și primi economiile

Haos la CAR Învățământ

Clienții sunt obligați să stea la coadă pentru a-și primi economiile

Vestea iminentului faliment al CAR Învățământ, cea mai mare instituție financiară nebancară din județul Ialomița, i-a făcut pe clienți să facă cereri de recuperare a banilor economisiți. Mai mult, beneficiarii reclamă faptul că procedura de retrage a respectivelor sume este dificilă, fiind obligați să aștepte la cozi interminabile pentru a-și primi banii. Oficialii instituției susțin faptul că problemele financiare sunt pure speculații care nu reflectă adevărul.

Oamenii își cer banii înapoi CAR Învățământ este cel mai mare IFN din județul Ialomița, având în portofoliu peste 4000 de... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 14:25 (14007 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajat al Primăriei Țăndărei, promovat în funcție după ce a prejudiciat instituția cu 300 mii de lei

Angajat al Primăriei Țăndărei, promovat în funcție după ce a prejudiciat instituția cu 300 mii de lei

Un control al Camerei de Conturi Ialomița, efectuat în cursul anului trecut, scoate la iveală un caz uluitor petrecut în cadrul administrației locale a orașului Țăndărei. Auditorii au descoperit faptul că unul dintre casierii Primăriei Țăndărei a reușit să sustragă aproximativ 300 mii de lei din banii plătiți de contribuabili pentru taxele locale și care urmau să fie transferați în contul pe care instituția îl are deschis la Trezorerie. Deși conducerea Primăriei Țăndărei a deschis o anchetă internă în acest caz, angajatul suspectat de comiterea faptelor a fost transferat pe un alt post, nu concediat. În curs este și o anchetă penală, deschisă pe rolul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2020, 11:10 (8819 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are doar un singur candidat înscris la concursurile pentru șefia Parchetelor

Ialomița are doar un singur candidat înscris la concursurile pentru șefia Parchetelor

Consiliul Superior al Magistraturii a scos la concurs funcțiile vacante de conducere pentru Parchete și instanțe de judecată. La nivelul județului Ialomița sunt vacante 7 astfel de funcții. În timp ce lista candidaților pentru instanțe așteaptă validarea, CSM a dat publicității numele candidaților considerați «admiși» pentru a susține testarea necesară obținerii unei funcții de conducere în cadrul Parchetelor. La nivelul județului Ialomița în această cursă a intrat doar un singur candidat.

Examene de promovare în magistratură
Potrivit informațiilor publicate de Consiliul Superior... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 17:05 (8294 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fabrică de droguri» în comuna Perieți

«Fabrică de droguri» în comuna Perieți

Arestarea preventivă a unui bărbat de 46 de ani din comuna Perieți scoate la iveală detalii surprinzătoare despre modul în care Ialomița a devenit un punct important pe harta națională a traficului de droguri. Într-o comună aparent liniștită de lângă Slobozia, așa cum este Perieți, se preparau droguri care, ulterior, erau co­mercializate consumatorilor din reședința județului. Cei mai fideli clienți erau adolescenții. Din păcate, marele eșec al organelor judiciare în această anchetă este faptul că principalul suspect al cauzei este de negăsit, acesta ascunzându-se în Spania.

4 kg de droguri, confiscate de polițiști... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 14:20 (7154 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește 125000 de lei pentru o florărie nefuncțională

Renovări de dragul renovărilor

Primăria Slobozia plătește 125000 de lei pentru o florărie nefuncțională

În urmă cu o lună, după 2 ani de așteptare, Florăria de la E14 a renovată. Investiția a costat municipalitatea 125000 de lei, însă florarii susțin că spațiile sunt nefuncționale: «Nimeni nu ne-a întrebat și pe noi de ce avem nevoie! Acum o lună ne-au dat afară, iar acum vor să plătim 90 de milioane garanție pentru lucrări...».

Investiții marca Mocioniu În urmă cu 2 ani, la sugestia unui grup de consilieri locali, administrația Mocioniu a decis reabi­litarea Florăriei E14. Pe 9 septembrie 2020, după o lună de la debutul lucrărilor de execuție, în spațiul respectiv au fost amplasate ... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2020, 10:55 (8597 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sprijin financiar de 94,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni afectați de secetă

Sprijin financiar de 94,5 milioane de lei pentru fermierii ialomițeni afectați de secetă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița a finalizat cu succes procedurile de validare a proceselor-verbale depuse de fermierii afectați de se­ceta pedologică extremă din primăvara acestui an. În urmă cu o săptămână, 80% din fondurile solicitate au fost distribuite agricultorilor din județul nostru. Conform datelor, 2553 de cereri au fost depuse și validate de APIA Ialomița. Totuși, problemele generate pe terenuri de lipsa apei din sol persistă. Prognozele agrometeorolo­gice emise de Administrația Națională de Meteorologie arată că, la momentul de față, deficitul de apă în sol depășește 300 l/mp, iar șansele să se înregistreze cantități semnificative de precipitații sunt reduse... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2020, 14:10 (6105 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cosmin Lazăr și protestul lui civic

Clean Tech, trezește-te!

Cosmin Lazăr și protestul lui civic

Cosmin Lazăr lucrează în construcții. În Anglia! Dar din primăvară e la el acasă, la Ciulnița. Și într-o zi a ajuns la concluzia că așa nu se mai poate și că trebuie să atragă atenția asupra problemelor de mediu de la el din comună. Întâi a spus asta pe pagina lui de Facebook, apoi a creat un grup, Opinia Publică Ciulnița, care a adunat apoape 700 de membri din comună. Așa i-a venit ideea de a organiza protestul. A durat o lună până a obținut aprobările, iar vineri, 25 septembrie 2020, la orele 15,00, le-a dat întâlnire protestata­rilor în fața Primăriei Ciulnița.

Protestatarii lui Cosmin... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2020, 18:05 (6448 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cursuri on-line pentru profesorii ialomițeni

Cursuri on-line pentru profesorii ialomițeni

Pentru foarte mulți profesori din Ialomița trecerea la învățământul on-line reprezintă o mare provocare. Casa Corpului Didactic din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița și-a modificat programa de cursuri de formare profesională astfel încât dascălii din județul nostru pot învăța să folosească noile resurse tehnologice pentru a preda lecții.

Școala on-line, o alternativă pentru profesori Pandemia de COVID-19 a determinat sistemul de Educație din România să se adapteze noilor condiții. Alterna­tiva descoperită a fost aceea de a in­clude resursele tehnologice în procesul de... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2020, 13:25 (3268 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Dragoș Soare, următorul președinte al PNL Ialomița

Deputatul Gheorghe Tinel face un pas în spate

Dragoș Soare, următorul președinte al PNL Ialomița

Vineri, 2 octombrie 2020, de la orele 11,00, Dragoș Soare și Gheorghe Tinel au organizat o conferință de presă comună. În cadrul întâlnirii, deputatul liberal Gheorghe Tinel a declarat că următorii 4 ani aparțin unei noi generații politice, reprezentată de Dragoș Soare. El a precizat că nu va renunța la calitatea de membru PNL și că nominalizarea la Alegerile Parlamentare din 6 decembrie 2020 este o decizie care va fi adoptată la nivelul Organizației județene. În replică, Dragoș Soare a ținut să precizeze că statutul său din acest moment nu este acela de președinte interimar: «Rolul meu acum este de a rezolva problemele de ordin tehnic din cadrul Organizației... Nu sunt președinte interimar!»... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2020, 17:35 (8012 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Pandemia de COVID-19 pensionează profesorii din Ialomița mai devreme

Controversatele măsuri adoptate de autorități cu privire la activitatea din instituțiile de Învăță­mânt în contextul pandemiei de COVID-19 au un impact major asupra resursei umane. Oficialii Învățământului ialomițean au recunoscut public faptul că, la nivelul județului, școala a început cu zeci de cereri de pensionare anticipată din partea cadrelor didactice. «Au fost profesori care au dorit să iasă la pensie! Le-am respectat decizia...» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Mai puțini profesori în școli
Vreme de ani... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2020, 18:45 (10442 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița dă startul campaniei de vaccinare împotriva gripei

Ialomița dă startul campaniei de vaccinare împotriva gripei

Primele 6380 de doze de vaccin antigripal au ajuns la înce­putul săptămânii în județul Ialo­mița. În cel mai scurt timp, acestea vor fi distribuite în cabinetele medicilor de familie. Persoanele care nu sunt incluse în grupele de risc își pot achiziționa vacci­nul din farmacii.

Începe marea vaccinare Ministerul Sănătății a anunțat încă de la sfârșitul lunii august că anul acesta va distribui mult mai devreme vaccinul antigripal. Direcția de Sănătate Publică Ialomița a primit primele doze la începutul acestei săptămâni. Este vorba despre un număr de 6380 de fiole, care urmează să fie... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2020, 17:20 (4863 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Deputatului liberal i s-a cerut demisia. Gheorghe Tinel nu mai este președintele PNL Ialomița!

Deputatului liberal i s-a cerut demisia. Gheorghe Tinel nu mai este președintele PNL Ialomița!

Miercuri, 30 septembrie 2020, PNL a cerut demisia unui număr de 7 președinți de organizații județene ca urmare a rezultatelor slabe înregistrate la alegerile din 27 septembrie 2020. Printre ei se numără și președintele PNL Ialomița, deputatul Gheorghe Tinel.

Se clatină scaunul Deputatul Gheorghe Tinel și-a depus demisia din funcția de președinte al PNL Ialomița. Demisia a fost depusă miercuri dimineață, 30 septembrie a.c., în cadrul ședinței Biroului Permanent Național al PNL. BPN s-a reunit la sediul central al partidului pentru o analiză a rezultatelor Alegerilor Locale. Alături de... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2020, 15:40 (19254 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă a Poliției Slobozia într-un caz de «abuz asupra unui minor»

Anchetă a Poliției Slobozia într-un caz de «abuz asupra unui minor»

Polițiștii din Slobozia au deschis o amplă anchetă ca urmare a unei sesizări venită din partea serviciilor sociale. Reclamația face referire la un posibil caz de «abuz emoțional și sexual» ce are în prim plan un copil de doar 11 ani. Se pare că băiatul ar fi fost obligat să privească filme pentru adulți pe care mătușa sa le-ar fi realizat împreună cu concubinul. În cauză a fost deschis un dosar penal, urmând să fie adoptate toate măsurile legale care se impun în astfel de cazuri.

Filmul unui scandal Situația a ieșit la iveală în urmă cu aproximativ 2 săptămâni, în urma internării în... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 19:05 (5753 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Minunile Stelei Matac, master hand-made

Minunile Stelei Matac, master hand-made

Ca să povestească despre ce face, Stelianei Matac i-ar trebui o zi întreagă. Nu o are, că o așteaptă acasă o comandă. Așa că povestește pe sărite despre o pasiune de-o viață transformată într-o mică afacere, cu firmă legală și facturier. «Când am vândut prima dată nu știam valoarea muncii mele. Am vândut într-un târg de profil... 2 lei trandafirul. Nu cumpăra nimeni, că pe toate tarabele scria hand-made, numai pe a mea făcute manual... A doua zi am cerut 10 lei pe trandafir și i-am vândut pe toți!» își amintește râzând. Dar asta a fost demult, înainte să știe că pasiunea ei este mai im­portantă decât toți banii din lume.

Stela și taftaua ei fermecată... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 18:20 (5660 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

«Nu mai sunt un jucător în vârstă, sunt un antrenor tânăr!»

Handbal, Liga a II-a, HCM Slobozia, antrenorul Ghiță Irimescu

«Nu mai sunt un jucător în vârstă, sunt un antrenor tânăr!»

Deși a făcut înconjurul țării prin echipele la care a evoluat în cei peste 21 de ani petrecuți între semicercuri, Ghiță Irimescu păstrează calmul și optimismul care-i caracterizează pe bucovinenii lui. Îl găsim la antrenament. Lotul este în curs de completare, dar Ghiță privește lucrurile pozitiv. Este parte din proiectul HCM Slobozia și caută să le facă pe jucătoare să se implice 100% în procesul de pregătire. Atmosfera este caldă, Ghiță găsind o vorbă de încurajare sau o glumă pentru toată lumea, de la handbaliste până la maseurul Tudorel Sava. Antrenamentul se termină și începem interviul. Ghiță Irimescu este genul acela de om cu care ai sta la taifas zile întregi și tot nu te-ai sătura. Pornim... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 13:20 (4422 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ionela Grecu, voluntar la 17 ani

omul săptămânii

Ionela Grecu, voluntar la 17 ani

Activitatea Crucii Roșii din Ialomița se bazează exclusiv pe voluntari. Cel mai tânăr dintre ei este Ionela Grecu, în vârstă de 17 ani. Deși locuiește la mare distanță de Slobozia, în localitatea Luciu, ea face eforturi pentru a se alătura grupului de voluntari din care face parte și alături de care aduce zâmbete pe chipurile oamenilor greu încercați de soartă.

Alături de semenii nevoiași Tinerii aleg să desfășoare activități de voluntariat pentru a deveni responsabili și pentru a fi apreciați. Aceleași motive au determinat-o și pe Ionela Grecu să facă parte din marea familie a voluntarilor... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2020, 11:10 (3703 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Cadru didactic de la Liceul de Arte, confirmat cu COVID-19

Slobozia: Cadru didactic de la Liceul de Arte, confirmat cu COVID-19

Printr-un comunicat de presă, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia anunță că unul dintre profesori a fost confirmat cu COVID-19. De asemenea, prin același comunicat, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia precizează că respectiva persoană, de la începutul anului școlar și până în prezent, nu a predat elevilor. Astfel, potrivit normelor sanitare, nu este considerat contact direct cu personalul unității școlare, activitatea didactică urmându-și cursul normal. ... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2020, 18:40 (5936 vizualizări - 7 comentarii)

28 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Platonești: Înapoi la pușcărie

Un tînăr de 38 ani, domiciliat în comuna Platonești, care poseda mandat de executare a pedepsei emis de Judecătoria Fetești, a fost depistat de polițiști. Luni, 28 martie a.c., lucrătorii Formațiunii Ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:20
(7883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 aprilie 2011-Bursa generală a locurilor de muncă

În data de 15 aprilie 2011, Agentia Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează la nivel național «Bursa generală a locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la nivelul fiecărui județ prin ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:30
(10837 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocârlia

Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocîrlia

Incendiu la o fermă de animale din Fetești. Ajutorul pompierilor a fost solicitat sîmbătă, 26 martie, în jurul orei 13.00, cînd flăcările cuprinseseră un saivan de animale și rezerva de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:09
(10557 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

La 12 martie 1850, Divanul Obștesc votează «Legiuirea pentru reformarea Corpului Slujitorilor în Jandarmi». La 30 martie, domnitorul Grigore Alexandru Ghica aprobă printr-un Ofis încheierea lucrărilor, ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:55
(11672 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Doi minori au furat o jantă de camion

Polițiștii din Amara au fost sesizați de un slobozean despre faptul că, din curtea unui teren situat în orașul Amara, i-a fost sustrasă o jantă de camion, care cîntărea aproximativ 40 kg. În scurt timp ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(7785 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Amenzi de aproape 60000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În perioada 25-27 martie 2011, efectivele de poliție rutieră și-au intensificat activitățile specifice. La aceste acțiuni au participat 40 polițiști, fiind aplicate un număr de 329 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(9609 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat bicicleta

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată asupra furtului unei biclete. Furtul a fost sesizat de un tînăr de 23 ani, din localitate, bicicleta fiindu-i subtilizată chiar de pe strada București ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:35
(8717 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A dat peste un om și a fugit de la locul accidentului

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 de către un cetățean din comuna Gîrbovi despre faptul că fratele său a fost accidentat de un autoturism al cărui conducător a părăsit locul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 14:49
(10775 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


La Bărbulești se fură casetofoane auto

Lucrătorii Postului de Poliție Bărbulești au fost sesizați prin 112 de un bărbat din comună despre faptul că, în noaptea de 25/26 martie a.c., în curtea locuinței au pătruns persoane necunoscute, care au ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:20
(10649 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești furt


Urziceni: Amenzi de peste 11500 lei în două zile

În perioada 25-27 martie a.c., polițiști din Urziceni și de la posturile comunelor arondate au organizat și executat acțiuni pe raza municipiului și a localităților limitrofe pe linia menținerii ordinii ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:17
(12533 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat geanta de pe umăr unei femei!

În noaptea de 27/28 martie a.c, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către o femeie, de 49 ani, din localitate, despre faptul că un tînăr i-a smuls geanta personală și a fugit printre blocuri. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:50
(8944 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Miercuri, 30 martie, Școala cu clasele I-VIII Nr. 4 Fetești, invită autoritățile la o masă rotundă. Tema evenimentului va fi importanța protejării mediului natural și sensibilizarea populației feteștene ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:44
(7161 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 56 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a publicat o nouă listă a locurilor de muncă vacante. Potrivit datelor instituției, la nivelul județului Ialomița, luni, 28 martie, sînt libere ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:39
(11482 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Ialomiței: Înșelăciune cu telefonul mobil

O femeie din Gura Ialomiței a reclamat polițiștilor din localitate o înșelăciune. Femeia, în vîrstă de 38 ani, a susținut că, după ce a dat curs unei solicitări telefonice, a fost «văduvită» de 500 lei ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:29
(9723 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Razii la Țăndărei, Fetești și Fierbinți-Tîrg

În scopul creșterii siguranței rutiere și descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane dar și pentru combaterea furturilor de fier vechi, polițiștii ialomițeni au organizat și executat acțiuni ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:28
(10316 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură de la parazăpezi și îngrășăminte pînă la cabine de tractor!

Slobozia: Hoț arestat de polițiști. Acuzat de furt, un bărbat, de 32 ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv de judecătorii slobozeni. Individul a fost reținut de polițiști ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2011, 11:08
(15240 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia Nouă a fost țina hoților la începutul săptămînii. Pe scurt, polițiștii slobozeni au fost alarmați, luni, 21 martie despre comiterea a cinci furturi din autovehicule. Cercetările ulterioare aveau ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:51
(10228 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Movilița: Au tăiat 18 salcîmi

Miercuri, 23 martie, polițiștii din Movilița au fost sesizați de o femeie din localitate despre faptul că trei cetățeni au tăiat mai mulți salcîmi de pe un teren proprietate personală a reclamantei. Verificările ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9812 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Buești: Infractor încarcerat

Polițiștii Posturilor de Poliție Albești și Buești au organizat o acțiune al cărei scop l-a constituit prinderea persoanelor urmărite. În cadrul activităților a fost prins Gheorghiță D., de 25 ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9040 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Buești arestare


DGFP Ialomița: Fiscul a prelungit programul de lucru cu publicul

Fiscul ialomițean a decis prelungirea programului de lucru cu publicul pentru a veni în sprijinul contribuabililor care au de depus declarațiile fiscale, obligație ce trebuie îndeplinită pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:12
(10346 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Scandal monstru în parcarea unui bloc

Polițiștii slobozeni au reținut un bărbat de 35 ani din localitate, acesta fiind acuzat de «ultraj contra bunelor moravuri», «tulburarea liniștii și ordinii publice» și «utilizarea fără drept a unui obiect ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:10
(11741 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Ialomița: Furturile de fier vechi, în atenția Poliției

27 de persoane legitimate și 21 de mașini controlate pentru verificarea furturilor de de fier vechi: acestea sînt rezultatele unei acțiuni polițienești organizată în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:05
(8545 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: A dispărut o fată de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că minora Berlea Ana-Maria, de 16 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Ograda. În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 18:01
(9577 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile, din nou dau bătăi de cap polițiștilor

Țăndărei: Se fură motoare electrice, cabluri și bunuri din locuințe. În cursul zilei de marți, 22 martie a.c., un tînăr de 18 ani și doi minori, de 15, respectiv 14 ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 17:55
(6232 vizualizări - 3 comentarii)


Manasia: Doi tineri și un minor, reținuți pentru furtul unui cazan de țuică

Doi tineri de 23 și 18 ani, din Urziceni, respectiv Manasia, și un minor în vîrstă de 17 ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pe timp de 24 ore, în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(10287 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Căzănești: Peste 7 tone de fier vechi fără acte, confiscate

Marți, 22 martie, pe Șoseaua Gării din Căzănești, a fost oprit pentru control un autotir cu semiremorcă ce transporta fier vechi. Solicitîndu-se documentele de proveniență, proprietarul mărfii, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(8611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Evaziune fiscală de aproape 400000 lei

Polițiștii urziceneni l-au depistat pe administratorul unei firme din Borănești cu o evaziune de aproape 400000 lei. Acesta, în cursul anilor 2008-2010, nu a înregistrat în evidențele contabile ale societății ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:20
(9367 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan

Un slobozean de 44 ani a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism în afara orașului Țăndărei. După testarea cu aparatul etilotest Drager a rezultat faptul că șoferul avea o alcoolemie ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:19
(8728 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară»

Sîmbătă, 26 martie 2011, de la orele 10.00, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi gazda evenimentului «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară». Evenimentul, aflat la ediția a IX-a, se ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:27
(8072 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Autoturism incendiat

Ialomița: Autoturism incendiat

Noaptea trecută, marți spre miercuri, 22/23 martie, în jurul orei 4.25, pompierii militari au fost anunțați prin SNUAU 112 despre izbucnirea unui incendiu la un autoturism, în apropierea km 38 al DN1D. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:05
(7535 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...