Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Măștile și dezinfectanții lipsesc din școlile ialomițene

La început de an școlar

Măștile și dezinfectanții lipsesc din școlile ialomițene

37 de unități de învățământ din Ialomița i-au primit în clase pe elevi și profesori fără a le asigura însă măsurile de protecție sanitară, im­puse prin ordinul comun al Ministerului Sănă­tă­ții și Ministerului Educației. Situația împarte în două tabere directorii școlilor și oficialii au­torităților locale, care au în administrare respec­tivele instituții. Unii reclamă faptul că au făcut soli­citări pentru a primi măști și dezinfectanți însă au rămas fără răspuns, iar ceilalți dau vina pe lipsa fondurilor din bugetele locale. În tot acest timp, părinții își trimit copiii la școală cu măștile de protecție și sticlele cu dezinfectanți cumpărate pe banii proprii. La Slobozia, măș­tile au prețuri... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2020, 17:05 (2942 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

8 angajați ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, bolnavi de COVID-19

8 angajați ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, bolnavi de COVID-19

Numărul cazurilor de infecție cu SARS-CoV-2 înregistrate în instituțiile publice din Ialomița este în creștere. Joi, 17 septembrie a.c., oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au confirmat faptul că 8 angajați ai instituției s-au îmbolnăvit de COVID-19. Noi cazuri de boală s-au înregistrat și în centrele pe care Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița le administrează.

Anchete epidemiologice în curs Focarul de la IPJ Ialomița ar fi pornit de la Serviciul Criminalistic și s-ar fi extins către alte două structuri din cadrul instituției... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2020, 19:05 (6255 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021

Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021

Stația de tratare a apei din Slobozia cu instalație de osmoză inversă nu va fi gata nici anul acesta. Asumat în totalitate de Adrian Mocioniu, pe vremea în care acesta era primarul orașului, proiectul are mari pro­bleme din cauza faptului că echipamentele furnizate au o capacitate mai mică decât cea prevăzută în caietul de sarcini. Până în prezent, Primăria Slobozia a cheltuit 5 din cele 8 milioane destinate realizării acestui obiectiv.

Dezastru pe bani publici
Stația de tratare cu instalație de osmoză inversă a fost considerată cea mai bună metodă prin care apa furnizată cetățenilor... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2020, 20:50 (7302 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

14 salariați ai DSP Ialomița au fost confirmați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. «Aceștia au fost izolați și s-au aplicat măsurile prevăzute în Metodologia INSP!» se arată într-un comunicat de presă remis redacției noastre.... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 18:45 (6472 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Ghiță Irimescu, noul antrenor al HCM Slobozia

Handbal, Divizia A

Ghiță Irimescu, noul antrenor al HCM Slobozia

HCM Slobozia și-a desemnat antrenorul pentru viitorul sezon și într-o săptămână va demara și pregătirile. Noul antrenor al echipei noastre este unul dintre cei mai valoroși handbaliști români din ultimele două decenii, retras din activitate în această primăvară. Gheorghe Irimescu este originar din Suceava, dar ca handbalist a atins apogeul în tricoul celor de la UCM Reșița, echipă alături de care a câștigat de 3 ori, în 2007, 2008 și 2009, Cupa Challenge. În cei 21 de ani de carieră, impozantul pivot a jucat și pentru Minaur Baia Mare, HCM Constanța, HC Ordohei, Steaua și Poli Timișoara. Echipa Națională a României reprezintă un capitol aparte în cariera lui Ghiță Irimescu. Acesta a fost în lotul... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 17:15 (6730 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Dacia s-a împotmolit în Bărăgan

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CS Mioveni 0-0

Dacia s-a împotmolit în Bărăgan

Un alt adversar puternic a vizi­tat Slobozia la finele săptă­mânii precedente. Echipa din Mioveni, orașul Daciei, a participat se­zonul trecut la barajul pentru promova­rea pe prima scenă, dar n-a fost să fie. Acum antrenorul Claudiu Niculescu a trasat ca obiectiv tot promovarea, dar argeșenii s-au închistat într-un golave­raj 0-0 din care se încăpățânează să mai iasă. În meciul cu Unirea au dat peste o echipă bine așezată în teren care a știut să îi țină în șah pe Marinescu și compania. Elevii lui Enache Costea continuă să ofere surprize și rămân neînvinși și fără gol primit pe teren propriu.

Povestea unei remize albe... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 16:15 (3262 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut deziluzionant

Fotbal, Liga a III-a, CSM Oltenița-Recolta Gheorghe Doja 4-0

Debut deziluzionant

Recolta Gheorghe Doja a început al doilea sezon în Liga a III-a cum nu se poate mai prost. Echipa ialomițeană s-a deplasat la Oltenița pentru a da piept cu formația din localitate, recent promovată în al treilea eșalon. Marius Milea a trimis în teren următorii jucători: Iamandi-G. Cositoru, Bucurică, Toma, Andrei-M. Petre, Alexe, Stroe, Popescu-Herea, Holtea. Au mai jucat Cosma, Aldea și Radu. Începutul a fost bun, Recolta având două ocazii mari să înscrie, ambele ratate de Holtea. Golul a venit în cele din urmă chiar în ultimul minut al primei reprize, dar în poarta lui Iamandi. Călărășenii și-au dublat apoi avantajul, iar nou intratul Cozma a ratat ocazia de a relansa jocul. Pe fundalul ieșirii... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 15:05 (2353 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Mihai Geantă, dublu campion național

Tenis de câmp

Mihai Geantă, dublu campion național

După mai bine de 10 ani petrecuți în competițiile tenismenilor vete­rani, Mihai Geantă continuă să adune trofee. Săptămâna trecută, a participat la Campionatul Național de la Galați, iar evoluția sa a fost perfectă. În probele de simplu și dublu ale categoriei de vârstă 65+, Mihai Geantă a obținut victorii pe linie. La simplu, cel mai greu a fost, firește, cel din finală, unde a trecut cu 6-2, 6-4 de tenismenul din Panciu, Vasile Pavel. Geantă s-a impus și în proba de dublu, unde l-a avut partener pe Ioan Chirvăsuță, din Bacău. De remarcat că la categoria feminină 45+, slobozeanca Elena Pavel a devenit vicecampioană națională. Revenind la Mihai Geantă, să spunem că acesta a obținut în urmă cu... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 13:10 (3449 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

Oamenii ex-președintelui Moraru jefuiesc bugetul județului

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

bonus: 7000 de lei lunar pentru Dan Anton

Începând cu 31 iulie, Dan Anton, unul dintre «oamenii de casă» ai ex-președintelui Con­si­liului Județean Ialomița, Victor Moraru, este director al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Re­confirmarea în funcție condamnă societatea la faliment. În februarie 2020, Consiliul Județean Ialomița a ma­jorat capitalul societății cu 4 milioane de lei. In­fra­structură Drumuri și Poduri SA nu a câștigat nicio licitație orga­nizată la nivelul administrației județene, executând, ca subcontractor, lucrările de «întreținere și reparații drumuri județene în perioada 2019-2023» câștigate prin licitație de către EM Prime Construct SRL.

Preambulul unei «țepe» financiare... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 11:05 (3782 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a început sesiunea parlamentară în Opoziție

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a participat în urmă cu o săptămână la prima ședință a noii sesiuni parlamentare. Spre deosebire de anul trecut, deputatul social-democrat se află, de data asta, în Opoziție. El a promis că va urmări situația politică la nivel național și că va taxa, în continuare, «deciziile eronate ale Guvernului».

O sesiune parlamentară în... Opoziție Ștefan Mușoiu a încheiat deja prima săptămână de sesiune parlamentară ca deputat de... Opoziție. Începută la 1 septembrie a.c., noua sesiune parlamentară îi oferă deputatului PSD ialomițean o nouă perspectivă asupra... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 16:05 (4016 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNAIR cheltuie 3 milioane de lei pentru reparația podului rutier peste râul Ialomița

La Slobozia

CNAIR cheltuie 3 milioane de lei pentru reparația podului rutier peste râul Ialomița

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere dă startul unor noi lucrări de reabilitare a podului peste râul Ialomița, din zona Cartierului Bora al Sloboziei. Obiectivul ar fi trebuit reabilitat în urmă cu 2 ani însă, din cauza unor probleme tehnice, pe care proiectantul nu le-a luat în calcul, lucră­rile au fost sistate. CNAIR a încercat și anul trecut să redes­chidă șantierul, însă niciuna dintre firmele speciali­zate în construcții de poduri nu s-a arătat interesată să participe. Din cauza șantierului, circulația pe pod se va des­fășura cu restricții pentru autovehiculele mai mari de 7,5 tone.

Țeava de gaz care a blocat proiectul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 10:50 (5039 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protecția sanitară în școlile din Ialomița, un eșec pentru autorități

Protecția sanitară în școlile din Ialomița, un eșec pentru autorități

Deși mai importantă ca niciodată, siguranța sanitară a elevilor și profesorilor din Ialomița în școlile din județ este tratată și de această dată cu indiferență. În lipsa medicilor școlari și a asistentelor, unitățile de învățământ nu pot asigura un triaj epidemiologic corespunzător pentru copii. Printr-o decizie a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, administrațiile locale sunt obligate să încheie contracte remunerate cu medicii de familie din comunitate. Reprezentații autorităților locale susțin însă că nu dispun de fondurile necesare pentru a-i plăti pe medici. În schimb, oficialii Asociației Medicilor de Familie Ialomița precizează că decizia Comitetului Județean pentru... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2020, 17:20 (6656 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ialomițeanul care a ajuns în Antarctica

Ialomițeanul care a ajuns în Antarctica

Alin-Sorin Sandu are 42 de ani și 2 copii. Unul de 5 ani și unul de 2 ani. S-a născut și a trăit în Amara până când i-a venit vremea să facă ce i-a fost scris. Iar lui Alin i-a fost scris să fie navigator. În 20 de ani a văzut toate mările și oceanele lumii. De la un Pol al Pământului la altul, din Arctica și până în Antarctica. A ajuns acolo purtându-și familia în gânduri și tricolorul pe umeri. Și n-a uitat niciodată de unde a plecat...

O carieră predestinată
Are o ținută de atlet, că a făcut sport de când se știe. Și te privește drept, în ochi, fără să se ascundă de tine. ... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2020, 12:10 (9465 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Pandemia de COVID-19 a lăsat Primăria Slobozia fără conducere

După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Primăria Slobozia a rămas fără conducere după ce primarul interimar Gabriel Mușat a fost confirmat pozitiv la testul pentru noul Coronavirus și, în consecință, a intrat în perioada de izolare și tratament. Desemnat să ocupe această funcție în urma încetării mandatului lui Adrian Mocioniu, Gabriel Mușat este al doilea oficial confirmat pozitiv la infecția cu SARS-CoV-2, după viceprimarul Rudolf Gradea. Revenind, în urma unei ședințe de îndată a Consiliului Local Slobozia organizată vineri, 11 septembrie a.c., atribuțiile primarului interimar ar fi trebuit delegate unuia dintre consilierii locali. În consecință, grupul PSD din cadrul Consiliului Local a înaintat propunerea privind desemnarea... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 19:25 (7369 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PNL Gheorghe Tinel, în război cu reprezentanții locali ai AEP

Deputatul PNL Gheorghe Tinel, în război cu reprezentanții locali ai AEP

Acuzații grave aduse de deputatul PNL Gheorghe Tinel cu privire la activitatea desfășurată de reprezentanții din teritoriu ai Autorității Electorale Permanente. În cadrul unei conferințe de presă, acesta a reclamat public faptul că reprezentanții județeni ai AEP se opun măsurilor de protecție sanitară dispuse de Prefectura Ialomița și Direcția de Sănătate Publică în timpul procesului electoral din 27 septembrie 2020, dată la care se desfășoară Alegerile Locale. Reprezentanții locali ai AEP au contestat la București recomandarea dispusă de Prefectura Ialomița în legătură cu mutarea unor secții de votare, considerate insalubre, în alte locații.

O măsură contestată... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 14:10 (4457 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Dezastrul economic, ascuns până după Parlamentare!»

«Dimensiunile dezastrului economic provocat de guvernarea liberală vor fi ținute la secret până după Alegerile Parlamentare. Cu toate că se încalcă termenul legal de transmitere către Parlament al Bugetului pentru anul viitor, respectiv data de 15 octombrie 2020, premierul Orban a anunțat că își dorește ca viitorul Legislativ să voteze Legea privind finanțarea României pentru 2021...» precizează deputatul PSD Ștefan Mușoiu printr-un comunicat de presă. «Astfel, vor fi trecute cu vederea, până spre sfârșitul anului, majorările de taxe și de impozite, anunțate voalat de ministrul Cîțu, decizia de a nu majora nici în 2021 salariile și pensiile, iminența unui nou acord cu FMI, care va agrava austeritatea... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2020, 11:50 (3464 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Legea mirosurilor» reglementează activitatea agenților economici

Ialomița mai are o șansă

«Legea mirosurilor» reglementează activitatea agenților economici

La jumătatea lunii iulie 2020 a intrat în vigoare «Legea mirosurilor». Lau­rențiu Ghiauru, directorul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, susține că noile reglementări vor permite cetățenilor din Ialomița să oblige autoritățile publice la reacții și măsuri rapide de intervenție: «Noile reglementări generează responsabili­tăți suplimentare pentru Direcția de Sănătate Publică și autoritățile locale. Practic, acum orice cetățean poate cere autorităților un studiu de impact în cazul în care reclamă apariția unui disconfort olfactiv!».

O lege așteptată 30 de ani În Monitorul... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2020, 14:50 (3333 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Victor Moraru a devenit Rockefeller pe banii contribuabililor

Victor Moraru a devenit Rockefeller pe banii contribuabililor

Inițial am vrut să ignorăm mesajul electoral al ex-Președintelui Moraru. E treaba fiecărui candidat cum își vinde sufletul diavolului pentru voturi. Numai că deunăzi ne-a sărit în ochi un pliant electoral în care «omul faptelor» sus­ține, mereu la persoana I, că a dat bani săracilor, a făcut danii la biserică și a finanțat sportul de performanță. Vă dăm câteva exemple: «Am acordat 125 de premii de recunoștință veteranilor...», «Am premiat 1451 de olimpici...», «Am sprijinit până acum 1300 de familii cu bani pentru nou-născuți...», «Am aprobat finanțarea a 18 terenuri de sport...», «Am investit în sistemul de sănătate...». Și exemplele ar putea continua, căci hârtia de pliant... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2020, 10:55 (7085 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Cupa «Expur», la prima ediție

Tenis de câmp

Cupa «Expur», la prima ediție

Expur SA-Groupe Avril con­tinuă să se implice în sportul ialomi­țean. Alături de Clubul TenisCon va organiza, începând de sâmbătă, 12 septembrie a.c., la Slobozia, un turneu de tenis clasificat în categoria I. Cupa «Expur» este la prima ediție, adresându-se copiilor și junio­rilor de la categoriile de vârstă 10, 12, 14, 16, 18 ani precum și seniorilor. Va fi cu siguranță un eveniment sportiv interesant care va aduce la start peste 70 de sportivi din toată țara. «În ciuda dificilei perioade pe care o traversăm, Clubul nostru con­tinuă să organizeze turnee precum cel care va debuta sâmbătă... Mă bucur tare mult că firma Expur este partenerul nostru în organizarea acestei competiții!»... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 20:20 (3252 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Eficiența a făcut diferența

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 3-1

Eficiența a făcut diferența

Unirea Slobozia a plecat către Chiajna cu un moral excelent, dat de victoria contra celor de la Turris Turnu Măgurele. Concordia, echipă antrenată de Florin Bratu, este autoarea celei mai spectaculoase campanii din această vară. Ilfovenii urmăresc promovarea cu orice preț, iar cele 3 puncte din meciul cu Slobozia erau obligatorii. Conducerea Unirii a sperat într-o nouă evoluție bună a echipei, iar acest lucru chiar s-a întâmplat... «Nu mă așteptam la o replică atât de curajoasă din partea voastră...» avea să spună la final Florin Bratu. Doar că, în fotbal, curajul și ocaziile de gol nu țin de foame. Eficiența în fața porții face diferența, iar la acest capitol Chiajna a fost superioară.
... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 17:45 (3612 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Capacele de canalizare, căutate de hoți

Sîmbătă, 7 iulie a.c., în jurul orei 23,45, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către un localnic despre faptul că, pe strada Cimitirului, persoane necunoscute încercau să sustragă două capace de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:46
(8969 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A făcut accident după ce fiica sa s-a speriat de o albină!

În dimineața zilei de vineri, 6 iulie a.c., în jurul orei 10,20, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe strada Călărași din municipiu s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:35
(11360 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Scînteia: A acroșat un biciclist beat

Un accident rutier s-a produs vineri, 6 iulie a.c., în jurul orei 22,00, în comuna Scînteia și s-a soldat cu rănirea unui biciclist. Din cercetări, polițiștii au stabilit că în timp ce un tînăr, de 23 ani ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:32
(15865 vizualizări - 11 comentarii)


Sinești: Beat la volan, s-a «înfipt» cu mașina în pom

Duminică, 8 iulie a.c., în jurul orei 7,00, pe DN 2, în afara localității Sinești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat de 46 ani, ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:29
(10790 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 24 de șoferi au rămas «pietoni»

În perioada 6-9 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:26
(8284 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Contribuții sociale de sănătate la veniturile din arendă

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care obțin venituri în regim de reținere la sursă a impozitului pe venit din activitățile agricole că datorează contribuții sociale ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:25
(18794 vizualizări - 1 comentariu)


ANUNȚ

Președintele Tribunalului Ialomița aduce la cunoștință publică că, în data de 08.07.2012, ora 2100, la sediul Tribunalului Ialomița, va avea loc tragerea la sorți în vederea stabilirii președintelui Biroului Electoral de Circumscripție Județeană nr. 23 Ialomița, ce va fi constituit pentru Referendumul Național din data de 29 iulie 2012 pentru demiterea Președintelui României. (Președintele Tribunalului Ialomița, judecător Traian Ionescu)

8 Iulie 2012, 14:18


Ialomița: 3 elevi, eliminați de la ultima probă scrisă a Bacalaureatului

Examenul de Bacalaureat s-a încheiat vineri, 6 iulie 2012, cu proba scrisă la alegere, dintre disciplinele Geografie, Biologie, Psihologie sau Filosofie. Pentru că au copiat, 3 elevi au fost dați afară ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 17:02
(12655 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Matematica-probă de foc. Elevii au încercat să copieze!

Elevii de clasa a XII-a au susținut miercuri, 4 iulie a.c., cea de-a doua probă scrisă a examenului de Bacalaureat, pentru disciplinele Matematică și Istorie. Nici această probă nu a fost ocolită de incidente ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 11:35
(10823 vizualizări - 3 comentarii)


Platonești: Luat la pumni după ce vacile au intrat în porumbul vecinului

Un tînăr de 23 ani, din Platonești, a ajuns în seara zilei de joi, 5 iulie a.c., la spitalul din Slobozia după ce a fost bătut de un vecin, în vîrstă de 37 ani. Scandalul s-a stins cînd la fața locului ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 11:28
(18631 vizualizări - 7 comentarii)


Ialomița: Suspect de furt dintr-o biserică, reținut

În cursul zilei de joi, 5 iulie a.c., polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 17 ani, din comuna Dridu, suspectat de comiterea infracțiunii de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 11:01
(9345 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Autoturism fără drept de circulație, depistat în trafic

În dimineața zilei de joi, 5 iulie a.c., polițiștii rutieri au depistat pe strada Călărași din Fetești un autoturism condus de un călărășean, de 31 ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:58
(7895 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, 6 victime

În cursul zilei de joi, 5 iulie a.c., pe raza județului s-au produs două accidente de circulație în urma cărora șase persoane au fost rănite.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției în jurul ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:54
(12567 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 13 intervenții SMURD în ultimele 24 de ore

Ehipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au fost solicitate să intervină în ultimele 24 de ore în cazul a 13 urgențe medicale. Dintre acestea, mai grave au fost cazurile a trei pacienți ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:51
(9880 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Fără virusul anemiei infecțioase ecvine

În conformitate cu prevederile legale, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița aduce la cunoștință faptul că a fost finalizată campania de recoltare probe de sînge în direcția ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:48
(7539 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Transferurile de proprietate de la persoane fizice, impozitate

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care realizează venituri din transferul dreptului de proprietate și al dezmembrămintelor acestuia asupra construcțiilor ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:48
(14066 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Doi paznici, prinși la furat de orz

Polițiștii efectuează cercetări față de doi bărbați de 39, respectiv 43 ani, din comuna Movila, suspectați de comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, cei doi, paznici la o societate comercială ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2012, 10:00
(10359 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt orz


AJOFM Ialomița: 124 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 4 iulie 2012, sînt disponibile 124 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:52
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița a schimbat calculatoarele la medicii veterinari concesionari

Firma SC IQ MANAGEMENT SRL a înlocuit săptămîna trecută 22 de computere și echipamente de calcul de la circumscripțiile sanitar-veterinare din județul Ialomița, în baza contractului nr. 722/2004, încheiat ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:47
(11482 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Amara și Fetești, vită salvată din rîul Ialomița

Magazia unui cetățean din Amara a fost cuprinsă de flăcări în după-amiaza zilei de marți, 3 iulie a.c. Cel mai probabil, incendiul a fost generat de un foc deschis executat în apropierea anexei gospodărești ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:41
(10656 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Slobozia: Expoziție de pictură

Consiliul Județean Ialomița, alături de Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», invită slobozenii și nu numai la vernisajul unei expoziții personale a artistului Victor Grigore. Evenimentul se va petrece ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:40
(9442 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Accident cu un adolescent de 16 ani la volanul unui tractor și un căruțaș băut de 15 ani!

Luni, 2 iulie a.c., doi tineri de 15, respectiv 16 ani, din comuna Traian, au fost implicați într-un eveniment rutier. Din cercetări, polițiștii au stabilit că în timp ce un tînăr, de 16 ani, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:23
(9112 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Traian accident


Mihail Kogălniceanu: Suspect de furt, reținut de polițiști

În cursul zilei de luni, 2 iulie a.c., polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un tînăr, de 22 ani, din Mihail Kogălniceanu, suspect de comiterea infracțiunii de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:19
(7617 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: A intrat cu scuterul într-o mașină

În cursul zilei de luni, 2 iulie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată de către o femeie de 54 ani despre producerea unui accident rutier. Din cercetările efectuate de polițiști, s ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:16
(7535 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Nebun prins la furat într-o locuință!

Luni, 2 iulie a.c., la sediul Postului de Poliție Movila s-a prezentat un bărbat de 62 ani, din comună, care le-a relatat polițiștilor că soția sa a surprins în locuință un bărbat care încerca să sustragă ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2012, 17:16
(7732 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt nebun


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

3 Iulie 2012, 19:37


Țăndărei: Copii prinși la furat

În cursul zilei de sîmbătă, 30 iunie a.c., Poliția a fost sesizată de o femeie de 32 ani, din orașul Țăndărei, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din boxa de la parterul imobilului unde ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 20:15
(8596 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A accidentat mortal un biciclist și a părăsit locul accidentului

Sîmbătă, 30 iunie a.c., în jurul orei 5,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către un bărbat de 34 ani, din Fetești, despre faptul că pe strada Călărași din localitate se află o bicicletă avariată ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 20:12
(12865 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tînăr reținut de polițiști după ce a condus băut, fără permis și a produs un accident

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 29/30 iunie a.c., în jurul orei 4,45, Poliția a fost sesizată despre faptul că pe raza municipiului Slobozia se deplasează un autoturism care a avariat un vehicul parcat ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 17:47
(11764 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: 22 de șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 60000 lei

În perioada 29 iunie-1 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 17:46
(9820 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...