Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Chiriașii Primăriei Slobozia sunt lăsați pe drumuri din cauza datoriilor

Chiriașii Primăriei Slobozia sunt lăsați pe drumuri din cauza datoriilor

Primăria Slobozia duce un adevărat război în instanță pentru recuperarea datoriilor acumulate de persoanele care locuiesc în locuințele sociale administrate de instituție. Doar în ultimul an, administrația locală a inițiat 23 de acțiuni prin care solicită evacuarea rău-platnicilor. Aceștia datorează aproximativ 80 mii de lei către municipalitate.

Marea evacuare Primăria Slobozia are în administrare aproximativ 100 de locuințe sociale, pe care le închiriază persoanelor cu venituri modeste. Cele mai multe din aceste locuințe se află în clădirea fostei Școli Nr. 13. Oamenii care locuiesc... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 11:05 (5493 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Angajată a Consiliului Județean Ialomița, infectată cu SARS-CoV-2

Angajată a Consiliului Județean Ialomița, infectată cu SARS-CoV-2

La sfârșitul săptămânii precedente, autoritățile sanitare din Ialomița au confirmat primul caz de COVID-19 la Consiliul Județean Ialomița. Este vorba despre o funcționară care a revenit din concediul pe care l-a petrecut la mare. Potrivit dispo­zițiilor trasate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, femeia a fost transferată la spitalul suport COVID-19 din Fetești, iar membrii familiei sale au fost izolați la domiciliu. Tot la domiciliu a fost izolați și alți patru colegi de serviciu cu care angajata împărțea același birou. Mai mult, un nou caz de COVID-19 a fost înregistrat și la Detașamentul de Pompieri Urziceni, DSP Ialomița dispu­nând izolarea la domiciliu a 20 de subofițeri din cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 00:10 (7205 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiști detașați în Ialomița pentru susținerea examenului auto

Polițiști detașați în Ialomița pentru susținerea examenului auto

Trei angajați din cadrul Direcției Regim Permise de Conducere și Înmatriculare Vehicule București au fost detașați în această perioadă în județul Ialomița. Aceștia vor asigura buna desfășurare a probei practice a examenului pentru obținerea permisului de conducere. «Se fac demersuri pentru a suplimenta numărul de examinatori cu încă două persoane!» a explicat Tudorița Ionescu, subprefectul județul Ialomița.

Deficit de personal la SPCRPCIV Ialomița
Scandalurile de corupție, dar și detașările de personal din ultimele luni au diminuat considerabil numărul exa­minatorilor din cadrul... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2020, 15:40 (8828 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Fabrica de bani publici de la ADI Ialomița

Administrația Moraru a cheltuit 18 milioane de lei pentru fidelizarea administrațiilor locale

Fabrica de bani publici de la ADI Ialomița

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița finanțează de 3 ani, din banii publici alocați de către Consiliul Județean, investiții de mică anvergură în mediul rural. Mecanismul de finanțare, copiat după cel european, a permis administrației Moraru fidelizarea edililor locali. Totalul acestor investiții se ridică la peste 18 milioane de lei.

Investiții inutile pe bani publici ADI Ialomița este o structură inventată de către ex-președintele Silvian Ciupercă. Actualul președinte, Victor Moraru, a sesizat însă potențialul acestei «afaceri administrative» și a resuscitat-o... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2020, 10:55 (5432 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă mai bună la robinetele locuitorilor din Perieți

Apă mai bună la robinetele locuitorilor din Perieți

În timp ce majoritatea comunelor din Ialomița se confrută cu problema potabilizării apei, se pare că administrația locală din Perieți a reușit performanța de a le oferi cetățenilor apă cu adevărat potabilă. Astfel, au fost instalate o serie de filtre care să permită distribuirea apei în rețeaua pu­blică respectând parametrii de potabilitate impuși de legislația în vigoare.

Vești bune pentru locuitori Satul Misleanu, care aparține de comuna Perieți, este prima localitate în care a fost implementat noul sistem de potabilizare a apei distribuită de admi­nistrația locală în rețeaua publică... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2020, 16:50 (5587 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Pompierul privat Ionuț Gurău de la Ciochina

Pompierul privat Ionuț Gurău de la Ciochina

La Ciochina, în fosta remiză PSI, renovată pe banii autorităților locale, a apărut primul Serviciu pentru Situații de Urgență privat din Ialomița. Luni, 13 iulie 2020, primarul Vasile Câmpulungeanu a marcat festiv momentul. Unitatea are 8 angajați și deservește 10 loca­lități limitrofe. Însă povestea care merită spusă azi e cea a șefului acestui Serviciu, Ionuț Gurău.

Stop-cadru lângă mașinile de pompieri
Mașinile de pompieri sunt două. Una de 8000 de litri și și alta de 2500... Au sigla Cris Prev, unul dintre serviciile pentru situații de urgență private din țară. Pe lângă ele... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2020, 13:20 (10466 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectura Ialomița distribuie produsele oferite de Uniunea Europeană

Prefectura Ialomița distribuie produsele oferite de Uniunea Europeană

Programul Operațional Ajutorarea Persoanelor Defavorizate (POAD) este în curs de implementare în județul Ialomița. 26052 pachete cu alimente și 26052 pachete cu produse de igienă vor ajunge la beneficiarii de la nivelul județului, fiind distribuite de către Instituția Prefectului-Județul Ialomița, încă de săptămâna trecută.

Sprijin pentru persoanele nevoiașe Fiecare pachet cu alimente conține făină albă de grâu, mălai, paste făinoase, ulei, zahăr, orez, conserve cu carne de porc, carne de vită și pateu de ficat de porc, compot, gem de fructe normal și dietetic, și cântărește aproximativ... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2020, 17:05 (3356 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Guvernul României a plătit 13,6 milioane de lei pentru șomajul tehnic

În Ialomița

Guvernul României a plătit 13,6 milioane de lei pentru șomajul tehnic

În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au dat publicității infor­mații cu privire la plata șomajului tehnic, de la începutul pandemiei de COVID-19 în țara noastră și până la finele lunii iunie 2020. Esti­mările arată că, în perioada aprilie-mai 2020, peste 10 mii de ialomițeni au fost în șomaj tehnic, la solicitarea angajatorilor acestora.

Fonduri pentru plata șomajului tehnic Estimările oficiale arată că la nivelul județului Ialomița există peste 40 mii de persoane angajate. Datele Agenției Județene pentru Ocuparea... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2020, 15:35 (5918 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Reporterul Moraru, pe urmele reporterului Mocioniu

Reporterul Moraru, pe urmele reporterului Mocioniu

Vi-l mai amințiți pe reporterul Adrian Mocioniu? În luna decembrie 2019, de pe peluza firmei GEL din Milano, acesta promitea slobozienilor apă potabilă până la sfâr­șitul lunii martie 2020. N-a fost să fie în mandatul lui, dar transmisiunea de-atunci l-a ambiționat pe Președintele Victor Moraru. Și uite-așa, la 6 luni distanță, acesta i-a luat locul pe Facebook, acolo unde toți oficialii care se respectă postează pe bani publici fanteziile lor electorale.

Ce face omul cu mâna lui
Sătul de incompetența reporterilor plătiți din bugetul județean exclusiv pentru mediatizarea... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2020, 11:10 (5211 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Reluarea competițiilor rămâne incertă

Scrimă

Reluarea competițiilor rămâne incertă

Portdrapel al sportului ialomițean, scrima nu va mai putea să ne onoreze în 2020 cu multitudinea de medalii și titluri naționale. Pandemia de coronavirus a bulversat total calendarul competițional și în această disciplină sportivă. Federația Internațională a amânat res­tartul competițional pentru 1 noiembrie și se pare că la fel va proceda și Federația Română de Scrimă. În aceste condiții, sabrerii mari și mici de la CSS și CSM Slobozia rămân cu armele în teacă. Profesorul Marin Cruțu, coordonatorul celor două secții de sabie, nu poate să ne dea răspunsuri concrete cu privire la viitorul apropiat, totul fiind învăluit în ceață. Totuși, de câteva zile, scrimerii slobozeni s-au întors la antrenamente... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2020, 17:10 (2799 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii DIICOT au sabotat «Dosarul Țăndărei»

Judecătorii mureșeni explică

Procurorii DIICOT au sabotat «Dosarul Țăndărei»

La 7 luni distanță de la achitările definitive din «Dosarul Țăndărei» de către Curtea de Apel Târgu Mureș, reprezentanții instanței au remis publicității un punct de vedere oficial în care explică detaliat motivele pentru care i-au lăsat în libertate pe cei 25 de inculpați ai cauzei. Reacția instanței survine unei serii de declarații pe care actuala conducere a DIICOT-Structura Centrală, prin vocea procurorului șef Giorgiana Hosu, le-a făcut în spațiul public și incriminează maniera în care a fost judecată cauza. Potrivit documentului redactat de Curtea de Apel Târgu Mureș, insuccesul anchetei aparține în totalitate organului de urmărire penală, adică DIICOT-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2020, 10:55 (6717 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Cine va înfrunta Steaua: Ciulnița sau Țăndărei?

Fotbal, Liga a IV-a

Cine va înfrunta Steaua: Ciulnița sau Țăndărei?

Comitetul Executiv al AJF Ialomița a stabilit modul în care se va încheia actuala ediție de campionat a Ligii a IV-a, întrerupt după 17 etape de pandemia de COVID-19. Astfel, pentru desemnarea noii campioane se va da baraj între locurile 1 și 2, ocupate de Bărăganu Ciulnița și Victoria Țăndărei. Ambele echipe au câte 38 de puncte. A fost singura soluție viabilă găsită de AJF, având în vedere timpul scurt rămas până la data de 27 iulie 2020, termenul limită fixat de FRF pentru încheierea campionatelor județene. Desigur, nu este soluția care să mulțumească pe toată lumea. În mod sigur există frustrări, cel puțin în tabăra celor de la Înfrățirea Jilavele, echipă care era pe locul 3, având doar 2... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 18:10 (5169 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia nu scapă de baraj

Fotbal

Unirea Slobozia nu scapă de baraj

Meciul cu CSM Medgidia, jucat în turul campionatului pe 19 octombrie 2019, continuă să rămână un nod în gâtul Unirii Slobozia. Dacă elevii lui Enache Costea ar fi învis atunci, Unirea era acum cu arme și bagaje în Liga a II-a și făcea strategia pentru noul eșalon. S-a terminat, din păcate, 4-4, rezultat neverosimil, având în vedere superioritatea lotului slobozean. Galben-albaștrii au pierdut atunci 2 puncte mari pe care mai târziu au încercat să le recupereze la masa verde...

Neagu, mărul discordiei În minutul 85 al partidei cu Medgidia, la oaspeți intra tânărul Constantin... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 17:25 (4397 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Participare record la Cupa «Pet Star»

Tenis de câmp

Participare record la Cupa «Pet Star»

Tenisul s-a întors, în sfârșit, pe arenele slobozene. Sâmbătă, 18 iulie 2020, a debutat Cupa «Pet Star», turneu ajuns la a X-a ediție adresat copiilor din categoriile de vârstă 10-12-14 și 16 ani. Vremea a ținut cu sportul, soarele verii încingând zgura. S-au încins spiritele și în tribune, acolo unde doi tați de fete s-au luat la sfadă pentru o banală minge, pe care unul dintre ei a văzut-o mușcând fileul. Așadar atmosferă de concurs în toată regula, cu toate că pandemia în plină derulare nu a mai permis vânzo­leala de altădată. Dorul de tenis a fost atât de mare încât la Cupa «Pet Star» s-au prezentat peste 130 de copii, participare record în istoria de 10 ani a acestei competiții. Au venit... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 16:10 (3794 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Titularizare fără opțiuni

Ialomița: Titularizare fără opțiuni

Proba scrisă a examenului de Titularizare din acest an a fost stabilită pentru data de 29 iulie 2020. Cu toate acestea, cei peste 100 de candidați care s-au înscris în acest an la acest concurs nu au prea multe opțiuni în a ocupa un loc definitiv în Învățământ. Conform informațiilor care se regăsesc pe pagina de internet a Ministerului Educației, la nivelul județului Ialomița există un număr limitat de posturi definitive, pe perioadă nederminată. Restul sunt fie catedre incomplete, fie posturi în care viitorii profesori se pot angaja pe o perioadă limitată de timp. Indiferent dacă sunt permanente sau de scurtă durată, posturile sunt limitate în ceea ce privește diversitatea disciplinelor. Și anul... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 15:35 (4569 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fotograful Președintelui

Consilierii personali din Consiliul Județean Ialomița

Fotograful Președintelui

Administrația județeană cheltuie 52035 de lei lunar pentru «consilierii personali» ai Președintelui și vicepreședinților Consiliului Județean. La nivelul instituției sunt 6, însă schema este incompletă. Printre atri­buțiile oficiale ale consilierilor se numără și «participarea la manifestări științifice și profesionale în vederea desăvârșirii pregătirii profesionale». Cel mai vizibil dintre consilierii perso­nali este Dan Tudorache. Acesta este fotograful personal al Pre­ședintelui Moraru...

Consilierul-fotograf
Președintele Victor Moraru are... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 11:05 (4846 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Transportul public la Slobozia produce pierderi de peste 1 milion de lei anual

Cu autobuze închiriate

Transportul public la Slobozia produce pierderi de peste 1 milion de lei anual

În urmă cu 2 ani, în luna august 2018, admi­nistrația Mocioniu decidea reînființarea Servi­ciului Public de Transport Local la Slobozia. La momentul respectiv, decizia a reprezentat o condiție obligatorie pentru accesarea unui proiect european în valoare de 7 milioane de euro pentru achiziționarea a 13 autobuze electrice. La 1 august 2019, primarul Adrian Mocioniu devenea unul dintre primii călători al celor 5 autobuze închiriate care deservesc cele două trasee din oraș, respectiv Slobozia Nouă și Bora. După un an de funcționare, Serviciul Public de Transport Local a înregistrat pierderi de 1,6 milioane de lei...

Promisiuni electorale cu Adrian Mocioniu... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2020, 10:50 (7478 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Copiii din Țăndărei, încurajați să facă mișcare

Copiii din Țăndărei, încurajați să facă mișcare

Autoritățile locale din Țăndărei investesc resurse în sănătatea copiilor din localitate. Astfel, în cadrul Clubului Sportiv «Victoria» al orașului a fost inaugurată și Secția de Handbal, destinată exclusiv fetelor. O decizie în acest sens a fost luată încă de la începutul acestui an, însă ea s-a concretizat abia în urmă cu o săptămână. La sfârșitul săptămânii, pe stadionul din oraș se va desfășura o preselecție pentru alcătuirea lotului de jucătoare.

Start pentru preselecție Echipa de handbal a Clubului Sportiv «Victoria» re­pre­zintă o idee mai veche a reprezentanților administra­ției... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2020, 16:40 (3557 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Cărțile care scriu istorie la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»

Cărțile care scriu istorie la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia adăpostește în rafturile sale două cărți rare care, anul acesta, au împlinit două veacuri și jumătate de la momentul în care au iesit de sub lumina tiparului. Tipărite în Țara Românească și la Paris, cărțile au ajuns în patrimoniul instituției înainte de Revoluție, fiind cumpărate întâmplător de fostele angajate ale Bibliotecii dintr-un anticariat bucureștean. Chiar dacă timpul le-a încărcat paginile de bătrânețe, volumele păstrează încă intacte literele și gravurile cu care au fost ornate și-i așteaptă pe toți cei care se pricep la slavonă și franceză să le descifreze conținutul...

Testamentul unei familii... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2020, 12:20 (4404 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

700 locuri de parcare pentru locuitorii din Fetești

700 locuri de parcare pentru locuitorii din Fetești

La fel ca multe alte orașe din țară, și municipiul Fetești se confruntă cu traficul aglomerat. Tocmai de aceea, autoritățile locale au întocmit un proiect de sistematizare a arterelor de circulație prin realizarea de locuri de parcare. Primele 700 de locuri de parcare au intrat deja în amenajare.

Mai multe parcări pentru feteșteni
Estimările oficiale arată faptul că străzile din municipiul Fetești nu mai pot face în momentul de față traficului care se aglomerează de la o lună la alta. Astfel, administrația locală a realizat un proiect prin care dorește să construiască parcări... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2020, 16:20 (4390 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3017 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3600 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7244 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4089 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2374 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2611 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2702 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3418 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2763 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3432 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4895 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A intrat cu mașina într-un stâlp

Un bărbat de 31 de ani din Amara, care a provocat un accident rutier, a fost identificat de polițiști la domiciliul său. Incidentul s-a petrecut miercuri, 3 iunie 2020, când tânărul a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:35
(3957 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara accident


302 ialomițeni s-au vindecat de COVID-19

Autoritățile sanitare din Ialomița au precizat faptul că numărul persoanelor bolnave de COVID-19 declarate vindecate a crescut la 302 în ultimele 24 de ore. Totuși, de la o zi la alta apar alte noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:30
(3118 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...