Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu: «Consider că PNL trebuie să răspundă în fața oamenilor și să justifice lacunele guvernării!»

Guvernul PNL, imaginea unui eșec documentat în fapte și cifre

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu: «Consider că PNL trebuie să răspundă în fața oamenilor și să justifice lacunele guvernării!»

Printr-o declarație de presă, deputatul PSD Ștefan Mușoiu radiografiază activitatea Guvernului liberal condus de premierul Ludovic Orban. «PNL și-a dorit guvernarea și a obținut-o dar rezultatele continuă să se lase așteptate. Au trecut 9 luni și România se afundă din ce în ce mai mult din punct de vedere economic deși au fost contractate împrumuturi enorme, fără ca acestea să fie proiectate în investiții!» arată deputatul PSD Ștefan Mușoiu. În continuare, declarația deputatului social-democrat precizează că «aproximativ 500000 de români și-au pierdut locul de muncă din cauza nepăsării și incompetenței guvernanților liberali și un număr însemnat de firme au fost nevoite să-și sisteze activitatea sub povara cheltuielior în lipsa unui ajutor guvernamental. Pâîn prezent nu am observat nicio măsură fermă și eficientă din partea Guvernului, care să vină în sprijinul celor disponibilizați sau a mediului de afaceri...»... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2020, 14:40 (7097 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Patinoarul din Orășelul Copiilor plutește

Patinoarul din Orășelul Copiilor plutește

Caricatura de patinoar din Orășelul Copiilor a fost inaugurată în prezența actualului șef al lui Adrian Mocioniu, în urmă cu 9 ani. La momentul respectiv, copaia de plastic proțăpită ilegal în acest parc, a fost considerată o in­vestiție revoluționară pentru oraș. În mai puțin de un an, locul s-a transformat într-un focar de infecție pe care copiii îl ocolesc, iar autoritățile îl ignoră.

Realitatea sfidează declarațiile oficiale
Ploile de zilele trecute au desăvârșit dezastrul, transformând zona într-o baltă fetidă pe care plutesc resturile de mucava ale construcției. Incinta... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2020, 14:20 (6795 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaluări «magna cum laude» pentru directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean

Recalificare la locul de muncă

Evaluări «magna cum laude» pentru directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean

bonus: Femeile la Putere

În urmă cu 4 ani, directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița scandali­zau opinia publică la numirea în funcții. Plagiat, oportunism politic, servilism, incompetență sunt numai câteva dintre capetele de acuzare de la acel moment. La 4 ani distanță, transformați radical, directori numiți în funcții atunci obțin la evaluările anuale note «magnifice»...

Doi din prea mulți Înainte de a fi lăudați, directorii instituțiilor subordonate Consiliului Județean Ialomița trebuie nominalizați. Căci, altfel, nu vom ști pe cine să aplaudăm. Primul și cel mai vechi dintre... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2020, 11:10 (11050 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

«Adrian Mocioniu, mandatul tău s-a încheiat!»

Dragoș Soare, candidatul PNL pentru Primăria Slobozia

«Adrian Mocioniu, mandatul tău s-a încheiat!»

Candidatul PNL la funcția de primar al Sloboziei, Dragoș Soare, a declanșat o campanie furibundă pe paginile de socializare. Soare prezintă o ima­gine a Sloboziei pe care administrația locală o ignoră și îi cere primarului în funcție, Adrian Mocioniu, să își recunoască public erorile administrative.

«Slobozia a pierdut încă 4 ani!»
Ploile din ultima perioadă au afectat dramatic locuitorii orașului Slobozia. Iar pentru înlăturarea efectelor, administrația Mocioniu a recurs, ca de fiecare dată, la soluții de moment, fără efect pe termen lung. În aceste condiții, Dragoș Soare, candidatul... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2020, 14:50 (5609 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu încalcă abuziv proprietatea fraților Petrache

Proprietatea privată e un moft la Slobozia

Administrația Mocioniu încalcă abuziv proprietatea fraților Petrache

O  familie din Slobozia reclamă faptul că administrația locală i-a dărâmat abuziv gardul curții, în condițiile în care «există 3 procese pe rol», iar decizia instanței nu e definitivă. În replică, primarul Adrian Mocioniu susține că decizia a fost luată în numele «interesului public», pentru resistematizarea stradală a zonei. Următoarea înfățișare în acest proces a fost stabilită pentru luna octombrie a anului în curs.

Familia reclamă un abuz «fantastic»
«Domnul primar Adrian Mocioniu a trimis în mod abuziv în data de 3 iunie 2020 o echipă formată din Poliție, membrii de la DADP, jurista primăriei și un executor, pentru a dărâma un gard de 124 de metri, care susține dumnealui în mod injust că ar fi pe domeniul public. În momentul de față, există 3 procese pe rol, care sunt intentate de noi, care au fost amânate pe data de 16 iunie 2020, pentru a opri acest abuz fantastic. Domnul primar nu a ținut cont de faptul că sunt aceste procese pe rol și a trimis echipa mai sus menționată pentru a dărâma acest gard!»... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2020, 10:50 (9972 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un deținut a terorizat localitatea Ciochina

Evadat de 4 luni din Penitenciarul Rahova

Un deținut a terorizat localitatea Ciochina

Evadat din luna martie din Penitenciarul Rahova, un ialomițean domiciliat în comuna Ciochina a semănat groaza printre localnici. Oamenii au reclamat în repetate rânduri faptul că acesta le fură din gospodării tot ce-i stă la îndemână. Deși există probe suficiente pentru a-l prinde, polițiștii sunt mereu cu un pas în urma sa.

«Haiducul» din Ciochina În vârstă de 32 de ani, ialomițeanul Marinel Anghel a fost condamnat definitiv la 2 ani de închisoare cu executare pentru că a fost prins la volanul unei mașini fără a avea permis de conducere. Instanța a stabilit ca acesta să-și ispășeașcă... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2020, 11:10 (5998 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Ciochina evadat furt

Click aici

POLITICĂ

«Am o datorie morală față de acești oameni!»

Gabi Ionașcu aka «senatorul lui Dumnezeu» vrea primar la Slobozia din nou!

«Am o datorie morală față de acești oameni!»

După 4 ani de mandat ca senator, Gabi Ionașcu se întoarce la Slobozia. El va candida pe listele PMP, partid care l-a propulsat în Parlament, și promite să readucă Slobozia «cel puțin la nivelul la care am lăsat-o...».

Se îndesesc candidații Supranumit «senatorul lui Dumnezeu» (pentru că a declarat, imediat după obținerea mandatului de senator, că «ceea ce au stricat oamenii, a reparat Dumnezeu!») Gabi Ionașcu va candida la Alegerile din toamnă pentru fotoliul de primar al Sloboziei. El susține că decizia sa se bazează pe obligațiile morale pe care le are față de locuitorii... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2020, 12:15 (15255 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Peste 2000 de ialomițeni așteaptă susținerea examenului pentru obținerea permisului auto

Peste 2000 de ialomițeni așteaptă susținerea examenului pentru obținerea permisului auto

Pandemia de COVID-19 a dat peste cap activitatea Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița (SPCRPCIV). Fără un număr suficient de polițiști, instituția caută soluții pentru a face față numărului mare de candidați care trebuie exa­minați în vederea susținerii testelor pentru obținerea permisului de conducere. Estimativ, peste 2000 de persoane trebuie reprogramate pentru a participa doar la proba teoretică a testării. Sala de examinare, unică la nivelul județului, se deschide abia de săptămâna viitoare.

Se caută soluții Serviciul ... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2020, 12:40 (9947 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frizerie cu dosar penal

La Slobozia

Frizerie cu dosar penal

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul Inspec­to­ra­tului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un dosar penal privind fapte de «evaziune fiscală» comise de reprezentanții unei frizerii din Slobozia. Potrivit informațiilor, respectiva unitate a fost deschisă ilegal în perioada Sării de Urgență și a oferit servicii mai multor clienți.

Verificările sunt în curs Pe toată perioada Stării de Urgență, activitatea cabinetelor stomatologice, a cabinetelor medicale private, precum și a saloanelor de înfrumusețare și frizeriilor a fost suspendată prin Ordonanțele... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2020, 10:55 (15506 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deputatul Pop vrea naționalizarea patrimoniului UTC

Deputatul Pop vrea naționalizarea patrimoniului UTC

Sunt luni bune de când l-am pierdut din vedere pe deputatul Andrei Pop. El însă a conti­nuat să-și facă datoria de parlamentar (încă PSD) și să uimească alegătorii cu ideile lui revoluționare despre eco­nomie și politică. Ba, chiar, între timp, a avut șansa de a fi martor la publicarea normelor la Legea Bullying-ului, sin­gura sa realizare notabilă de-a lungul între­gului mandat. Însă nu despre nevolnicia zbaterilor sale publice am decis să pomenim azi...

Populism cu idei încrețite
...ci despre o postare apărută pe FB la începutul acestei luni și răsărită, nu ne îndoim, din mintea... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2020, 17:10 (5106 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, printre primele județe din țară privind solicitările pentru plata subvenției pe suprafață

Ialomița, printre primele județe din țară privind solicitările pentru plata subvenției pe suprafață

La începutul acestei săptămâni a expirat data limită de depunere a documentelor necesare obținerii subvenției aferente plății pe suprafață. Totuși, oficialii APIA Ialomița au precizat faptul că termenul se va prelungi cu 25 de zile, însă fermierii care nu au făcut demersurile în termenul estimat inițial vor fi penalizați cu 1% pe ziua de întârziere din suma totală pe care aceștia urmează să o încaseze. Datele oficiale arată că la nivelul județului suprafața declarată până acum depășește 363 mii de hectare.

Sprijin financiar pentru fermieri
Conform calendarului, termenul limită... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2020, 14:40 (4352 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Miloșești îngroapă gunoiul în câmp

La fel ca peste tot în Ialomița

Autoritățile din Miloșești îngroapă gunoiul în câmp

Autoritățile din Miloșești sunt acuzate de locuitorii comunei că îngroapă de­șeurile... în câmp! Groapa de gunoi de la marginea comunei Miloșești are o suprafață care depășește un hectar. «În săptămâna Paștelui au dat foc la gunoi, că nu mai făceau față... Toată valea s-a umplut de fum. Și oamenii sunt răi, dar nici ei nu fac nimica!» se plânge un locuitor care are casa în zonă.

Muntele de gunoi... de pe vale În anul 2015, la 6 ani după ce Ialomița a raportat oficial închiderea a 150 de gropi de gunoi, ziarul nostru relata despre situația dramatică cu care se confruntau locuitorii din... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2020, 10:55 (5299 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul din Grădina de Vară de la Amara

Adio Festivalul Tinereții 2020

Șantierul din Grădina de Vară de la Amara

Lucrările de reabilitare pentru Grădina de Vară de la Amara sunt în curs de desfășurare. Conform estimărilor oficiale, la acest moment au fost realizate 50% din investiții. Primarul Ion Măiță susține că nu vrea să intre în istorie ca «primul primar care a oprit Festivalul»... La acest moment niciun demers procedural legat de derulare a Festivalului nu a fost inițiat!

O investiție riscantă În urmă cu 8 luni, administrația locală din Amara semna un contract de finanțare în va­loare de 13,8 milioane de lei pentru reabilita­rea Grădinii de Vară. Obiectivul reprezintă locul de desfășurare... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2020, 16:40 (5538 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu îngroapă echipa de handbal a Sloboziei

Primarul Adrian Mocioniu îngroapă echipa de handbal a Sloboziei

bonus: Adevărul despre HCM Slobozia

Echipa de handbal a Sloboziei este pe punctul de a rata șansa de a juca un nou sezon în Liga Națională. Unul dintre principalii artizani ai acestui eșec este primarul Adrian Mocioniu. El a declarat încă din anul 2017 că dorește redirecționarea fondurilor bugetare către fotbal. Președintele HCM, Nicolae Goidea, susține că cele 2 milioane de lei care ar putea fi alocați echipei la ședința Consiliului Local de la sfârșitul acestei luni sunt «risipă de bani publici». Decizia finală va fi luată joi, 25 iunie 2020, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia.

Puțină istorie sportivă locală... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 20:10 (11396 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Turul la Ulmu, returul la Slobozia

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Turul la Ulmu, returul la Slobozia

La sediul Federației Române de Fotbal s-a tras la sorți modul în care se vor disputa meciu­rile barajul pentru promovarea în Liga a II-a. Vă reamintim că, în urma înghețării sezonului actual al Ligii a III-a, Unirea Slobozia va trebui să susțină un baraj tur-retur contra ocupantei locului 2, Mostiștea Ulmu. În urma tragerii la sorți, călărășenii au fost desemnați să găzduiască manșa tur. Cei de la Mostiștea nu știu dacă încă vor juca acest meci la Ulmu sau la Călărași. Așa cum ne-a obișnuit în ultima vreme, Ilie Lemnaru, președintele Unirii Slobozia, păstrează un discurs plin de siguranță: «Nu am avut preferințe în ceea ce privește modul de desfășurare a barajului... Nu văd un avantaj sau un dezavantaj... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 17:05 (5402 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 116 mii hectare de terenuri agricole calamitate

Peste 80% din culturi sunt afectate

Ialomița are 116 mii hectare de terenuri agricole calamitate

Seceta pedologică extremă cu care Ialomița se confruntă de mai bine de 6 luni a produs pagube însemnate pe câmpurile din județ. Estimările oficiale arată că din cele 146 mii hectare pe care au fost însămânțate culturi de toamnă, peste 116 mii au fost declarate calamitate în proporție de peste 80%. Lipsa apei din sol a afectat și culturile de primăvară. Specialiștii Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița au precizat că termenul estimat pentru verificarea stadiului culturilor de floarea-soarelui sau porumb se va încheia pe data de 7 iulie 2020.

Verificările la final, banii mai târziu... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 14:55 (5260 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Raluca Nicolae, la «U» Cluj

Handbal, HCM Slobozia

Raluca Nicolae, la «U» Cluj

Incertitudinea care încă planează asupra viitorului HCM Slobozia face ca jucătoarele să-și găsească una câte una alte destinații. Surpriza plăcută a acestei perioade de transferuri o constituie angajamentul pe care extrema stângă Raluca Nicolae l-a semnat cu Universitatea Cluj. Raluca a avut apariții sporadice în meciurile HCM Slobozia din acest sezon, iar faptul că ea rămâne în Liga Națională arată că, probabil, ar fi me­ritat mai multe șanse la echipa ialomițeană. În vârstă de 21 de ani, Raluca Nicolae a fost jucătoarea HCM Slobozia în ultimele 3 sezoane. «Am ales „U“ Cluj pentru că este o echipă cu potențial și ambițioasă. Îmi doresc să contribui la îndeplinirea tuturor obiectivelor noului... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 13:20 (3765 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Antrenorul Adrian Mihalcea, debut în Liga I

Fotbal

Antrenorul Adrian Mihalcea, debut în Liga I

Putem spune că fotbalul ialomițean a atins duminică, 21 iunie 2020, o nouă bornă a performanței.O dată cu debutul pe banca lui la Dinamo, Adrian Mihalcea, 44 de ani, a devenit primul antrenor ialomițean care conduce o echipă pe prima scenă a fotbalului românesc. Mihalcea a început cariera de antrenor chiar la Unirea Slobozia, în 2013, după ce și-a încheiat cariera de jucător tot la echipa noastră. De numele lui se leagă cea mai bună clasare din istoria galben-albaștrilor, locul 3 în Liga a II-a în sezonul 2013-2014. A antrenat la Slobozia până în februarie 2015. A mai fost ulterior pe banca altor 3 divizionare secunde: Dunărea Călărași, UTA Arad și Dacia Mioveni. Înainte de Dinamo, a mai fost... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 12:40 (4049 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

«Sunt candidatul orașului meu!»

Dragoș Soare se pregătește să câștige alegerile la Slobozia

«Sunt candidatul orașului meu!»

Candidatul PNL pentru funcția de primar al municipiului Slobozia, Dragoș Soare, este decis să ofere locuitorilor orașului o alternativă administrativă: «Nu sunt doar un candidat... Reprezint o generație! Generația celor pentru care Slobozia este casa lor, nu doar un oraș în care trăiesc de la un mandat la altul...».

Un candidat pentru două mandate
Dragoș Soare este consilier județean PNL. El a fost nominalizat în primăvara anului 2019 pe lista de candidați a partidului pentru Alegerile Europarlamentare. Și este primul care și-a anunțat candidatura pentru funcția de primar... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 11:10 (5697 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 5 medii de 10 la Evaluarea Națională 2020

Ialomița are 5 medii de 10 la Evaluarea Națională 2020

Luni, 22 iunie 2020, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele la Evaluarea Națională 2020, înainte de rezolvarea contestațiilor. În Ialomița au fost obținute 5 medii de 10, toate aparținând unor elevi de la școlile gimnaziale și liceele din municipiul Slobozia.

Rezultate anonimizate
Cele 5 medii de 10 au fost obținute de elevi ai Liceului de Arte «Ionel Perlea», Colegiului Național «Mihai Viteazul» și Școlii Gimnaziale Nr. 3, unități de învățământ din municipiul Slobozia. Față de anii trecuți, la Evaluarea Națională 2020, Ministerul Educației a decis să anonimizeze numele... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2020, 16:00 (7481 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bordușani: Nu au respectat măsura carantinării

Marți, 18 mai a.c., având în vedere contextul epidemiologic actual, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au efectuat verificări la persoanele izolate la domiciliu sau aflate în carantină ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2021, 16:55
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Dispărută de la domiciliu

Miloșești: Dispărută de la domiciliu

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, de 35 de ani, care a plecat de la domiciliu. Persoanele ce pot oferi informații care să conducă la depistarea acesteia, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2021, 16:50
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Minor salvat după ce a căzut într-un turn de apă dezafectat

Andrășești: Minor salvat după ce a căzut într-un turn de apă dezafectat

Marți, 18 mai a.c., în jurul orei 14,40, pompierii din Slobozia au fost solicitați să intervină în comuna Andrășești, unde un minor cu vârsta de aproximativ 12 ani a căzut într-un turn de apă cu o adâncime ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 20:30
(5970 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Camioane răsturnate pe marginea drumului

Pompierii ialomițeni au intervenit în ziua de luni, 17 mai a.c., în cazul a două accidente rutiere în are au fost implicate mașini de mare tonaj, care s-au răsturnat pe marginea șoselei. Ambele accidente ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:55
(2550 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii martie-4,93%

Potrivit unei informări oficiale, la finalul lunii martie a acestui an, rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița a fost 4,93%, cu 0,66 puncte procentuale mai mare decât în aceeași perioadă ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:45
(3516 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Persoanele aflate în carantină sau izolare, verificate de polițiști

În ziua de luni, 17 mai a.c., polițiștii ialomițeni au fost efectuat ample verificări ale persoanelor aflate în carantină și izolare pe raza județului. Astfel, au fost verificate 120 de persoane. Totodată ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:35
(7996 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Locuință cuprinsă de flăcări

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de luni, 17 mai a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din localitatea Grindu. La sosirea echipajelor, incendiul se manifesta la tabloul electric ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:15
(2258 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu incendiu


Dridu: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Un bărbat, de 45 de ani, din Dridu, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins conducând sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a fost oprit în trafic în ziua de luni, 17 mai a.c, pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 19:10
(2139 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 18 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10704, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2021, 16:40
(1966 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Accident în afara localității Sărățeni

În dimineața zilei de sâmbătă, 15 mai 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la faptul că pe DN2A, în afara localității Sărățeni, s-a produs un accident de circulație în ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 18:05
(2663 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Pe parcursul zilei de duminică, 16 mai a.c., polițiștii de la Rutieră au depistat în flagrant cinci persoane în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice din județul Ialomița fără a deține permise ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 17:50
(2260 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Cod Galben de vânt puternic

Administrația Națională de Meteorologie a transmis o atenționare tip Cod Galben de intensificări susținute ale vântului, valabilă marți, 18 mai 2021, în intervalul orar 6,00-23,00. Conform meteorologilor ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 17:35
(1987 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 17 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10699, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 16:35
(2778 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Moldoveni

Accidente la Slobozia și Moldoveni

Duminică, 16 mai a.c., în jurul orelor 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 13:35
(3568 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

Sâmbătă, 15 mai a.c., în jurul orelor 13,40, salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost alertați prin 112 să intervină în municipiul Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 13:25
(2529 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


AJFP Ialomița: 25 mai 2021, termenul final de depunere a Formularului 230

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că data de 25 mai 2021 este termenul până la care persoanele fizice pot depune, sub sancțiunea decăderii, Formularul 230 ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 12:20
(2278 vizualizări - 2 comentarii)


APIA primește cereri de intenție pentru accesarea Programul Național Apicol (PNA)

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data de 31 mai 2021, primește Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA) depuse de către formele ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 12:15
(4649 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 16 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10694, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2021, 16:40
(2330 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 15 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10691, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2021, 17:10
(3221 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Reținut 24 de ore pentru «furt calificat»

Un tânăr de 30 de ani, din Grindu, a fost reținut pentru 24 de ore, în ziua de joi, 13 mai a.c., de către polițiști. Acesta are calitatea de suspect într-un dosar de «furt calificat». În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:45
(3182 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Ied salvat dintr-o fântână

Alexeni: Ied salvat dintr-o fântână

În ziua de joi, 13 mai a.c., un echipaj de salvatori din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni a intervenit pentru salvarea unui ied căzut într-o fântână dezafectată, adâncă de aproximativ 15 metri ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:40
(3990 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Dispensarului din Căzănești

Pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Dispensarului, din orașul Căzănești/Ialomița, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 14 mai 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:25
(2385 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 14 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10686, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 16:50
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

În dimineața zilei de vineri, 14 mai a.c., în jurul orei 5,45, salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost alertați prin 112 să intervină la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 13:50
(2252 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Acțiune a polițiștilor la Fetești

Acțiune a polițiștilor la Fetești

În cursul zilei de joi, 13 mai 2021, în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată pe raza municipiului Fetești, aproape 100 de forțe de ordine au acționat pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 12:45
(1798 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Iazu: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Miercuri, 12 mai a.c., pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de intervenție la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. La locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 20:15
(2067 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Iazu accident


Pompierii din Urziceni, 24 de ore de luptă cu flăcările la Glodeanu Siliștea

Pompierii din Urziceni, 24 de ore de luptă cu flăcările la Glodeanu Siliștea

Pompierii din Urziceni au reușit în dimineața zilei de joi, 13 mai a.c., să stingă incendiul care a cuprins un siloz de cereale, de pe raza localității Glodeanu Siliștea/Buzău. Focul a izbucnit în dimineața ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 20:05
(5057 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modalități de transmitere a documentelor pentru eliberarea certificatului de rezidență fiscală

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că cererile pentru eliberarea certificatului de rezidență fiscală se pot transmite prin mijloace electronice de ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 19:50
(5092 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Șofer rănit într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de joi, 13 mai a.c., în cazul unui accident rutier petrecut pe raza localității Ciocârlia. Din informațiile oferite, se pare că un autoturism s-a ciocnit de ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 17:30
(2701 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 13 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10683, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 16:35
(3508 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...