Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu: «Consider că PNL trebuie să răspundă în fața oamenilor și să justifice lacunele guvernării!»

Guvernul PNL, imaginea unui eșec documentat în fapte și cifre

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu: «Consider că PNL trebuie să răspundă în fața oamenilor și să justifice lacunele guvernării!»

Printr-o declarație de presă, deputatul PSD Ștefan Mușoiu radiografiază activitatea Guvernului liberal condus de premierul Ludovic Orban. «PNL și-a dorit guvernarea și a obținut-o dar rezultatele continuă să se lase așteptate. Au trecut 9 luni și România se afundă din ce în ce mai mult din punct de vedere economic deși au fost contractate împrumuturi enorme, fără ca acestea să fie proiectate în investiții!» arată deputatul PSD Ștefan Mușoiu. În continuare, declarația deputatului social-democrat precizează că «aproximativ 500000 de români și-au pierdut locul de muncă din cauza nepăsării și incompetenței guvernanților liberali și un număr însemnat de firme au fost nevoite să-și sisteze activitatea sub povara cheltuielior în lipsa unui ajutor guvernamental. Pâîn prezent nu am observat nicio măsură fermă și eficientă din partea Guvernului, care să vină în sprijinul celor disponibilizați sau a mediului de afaceri...»... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2020, 14:40 (7097 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Patinoarul din Orășelul Copiilor plutește

Patinoarul din Orășelul Copiilor plutește

Caricatura de patinoar din Orășelul Copiilor a fost inaugurată în prezența actualului șef al lui Adrian Mocioniu, în urmă cu 9 ani. La momentul respectiv, copaia de plastic proțăpită ilegal în acest parc, a fost considerată o in­vestiție revoluționară pentru oraș. În mai puțin de un an, locul s-a transformat într-un focar de infecție pe care copiii îl ocolesc, iar autoritățile îl ignoră.

Realitatea sfidează declarațiile oficiale
Ploile de zilele trecute au desăvârșit dezastrul, transformând zona într-o baltă fetidă pe care plutesc resturile de mucava ale construcției. Incinta... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2020, 14:20 (6795 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaluări «magna cum laude» pentru directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean

Recalificare la locul de muncă

Evaluări «magna cum laude» pentru directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean

bonus: Femeile la Putere

În urmă cu 4 ani, directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița scandali­zau opinia publică la numirea în funcții. Plagiat, oportunism politic, servilism, incompetență sunt numai câteva dintre capetele de acuzare de la acel moment. La 4 ani distanță, transformați radical, directori numiți în funcții atunci obțin la evaluările anuale note «magnifice»...

Doi din prea mulți Înainte de a fi lăudați, directorii instituțiilor subordonate Consiliului Județean Ialomița trebuie nominalizați. Căci, altfel, nu vom ști pe cine să aplaudăm. Primul și cel mai vechi dintre... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2020, 11:10 (11050 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

«Adrian Mocioniu, mandatul tău s-a încheiat!»

Dragoș Soare, candidatul PNL pentru Primăria Slobozia

«Adrian Mocioniu, mandatul tău s-a încheiat!»

Candidatul PNL la funcția de primar al Sloboziei, Dragoș Soare, a declanșat o campanie furibundă pe paginile de socializare. Soare prezintă o ima­gine a Sloboziei pe care administrația locală o ignoră și îi cere primarului în funcție, Adrian Mocioniu, să își recunoască public erorile administrative.

«Slobozia a pierdut încă 4 ani!»
Ploile din ultima perioadă au afectat dramatic locuitorii orașului Slobozia. Iar pentru înlăturarea efectelor, administrația Mocioniu a recurs, ca de fiecare dată, la soluții de moment, fără efect pe termen lung. În aceste condiții, Dragoș Soare, candidatul... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2020, 14:50 (5609 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu încalcă abuziv proprietatea fraților Petrache

Proprietatea privată e un moft la Slobozia

Administrația Mocioniu încalcă abuziv proprietatea fraților Petrache

O  familie din Slobozia reclamă faptul că administrația locală i-a dărâmat abuziv gardul curții, în condițiile în care «există 3 procese pe rol», iar decizia instanței nu e definitivă. În replică, primarul Adrian Mocioniu susține că decizia a fost luată în numele «interesului public», pentru resistematizarea stradală a zonei. Următoarea înfățișare în acest proces a fost stabilită pentru luna octombrie a anului în curs.

Familia reclamă un abuz «fantastic»
«Domnul primar Adrian Mocioniu a trimis în mod abuziv în data de 3 iunie 2020 o echipă formată din Poliție, membrii de la DADP, jurista primăriei și un executor, pentru a dărâma un gard de 124 de metri, care susține dumnealui în mod injust că ar fi pe domeniul public. În momentul de față, există 3 procese pe rol, care sunt intentate de noi, care au fost amânate pe data de 16 iunie 2020, pentru a opri acest abuz fantastic. Domnul primar nu a ținut cont de faptul că sunt aceste procese pe rol și a trimis echipa mai sus menționată pentru a dărâma acest gard!»... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2020, 10:50 (9972 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un deținut a terorizat localitatea Ciochina

Evadat de 4 luni din Penitenciarul Rahova

Un deținut a terorizat localitatea Ciochina

Evadat din luna martie din Penitenciarul Rahova, un ialomițean domiciliat în comuna Ciochina a semănat groaza printre localnici. Oamenii au reclamat în repetate rânduri faptul că acesta le fură din gospodării tot ce-i stă la îndemână. Deși există probe suficiente pentru a-l prinde, polițiștii sunt mereu cu un pas în urma sa.

«Haiducul» din Ciochina În vârstă de 32 de ani, ialomițeanul Marinel Anghel a fost condamnat definitiv la 2 ani de închisoare cu executare pentru că a fost prins la volanul unei mașini fără a avea permis de conducere. Instanța a stabilit ca acesta să-și ispășeașcă... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2020, 11:10 (5998 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Ciochina evadat furt

Click aici

POLITICĂ

«Am o datorie morală față de acești oameni!»

Gabi Ionașcu aka «senatorul lui Dumnezeu» vrea primar la Slobozia din nou!

«Am o datorie morală față de acești oameni!»

După 4 ani de mandat ca senator, Gabi Ionașcu se întoarce la Slobozia. El va candida pe listele PMP, partid care l-a propulsat în Parlament, și promite să readucă Slobozia «cel puțin la nivelul la care am lăsat-o...».

Se îndesesc candidații Supranumit «senatorul lui Dumnezeu» (pentru că a declarat, imediat după obținerea mandatului de senator, că «ceea ce au stricat oamenii, a reparat Dumnezeu!») Gabi Ionașcu va candida la Alegerile din toamnă pentru fotoliul de primar al Sloboziei. El susține că decizia sa se bazează pe obligațiile morale pe care le are față de locuitorii... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2020, 12:15 (15255 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Peste 2000 de ialomițeni așteaptă susținerea examenului pentru obținerea permisului auto

Peste 2000 de ialomițeni așteaptă susținerea examenului pentru obținerea permisului auto

Pandemia de COVID-19 a dat peste cap activitatea Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița (SPCRPCIV). Fără un număr suficient de polițiști, instituția caută soluții pentru a face față numărului mare de candidați care trebuie exa­minați în vederea susținerii testelor pentru obținerea permisului de conducere. Estimativ, peste 2000 de persoane trebuie reprogramate pentru a participa doar la proba teoretică a testării. Sala de examinare, unică la nivelul județului, se deschide abia de săptămâna viitoare.

Se caută soluții Serviciul ... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2020, 12:40 (9947 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frizerie cu dosar penal

La Slobozia

Frizerie cu dosar penal

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul Inspec­to­ra­tului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un dosar penal privind fapte de «evaziune fiscală» comise de reprezentanții unei frizerii din Slobozia. Potrivit informațiilor, respectiva unitate a fost deschisă ilegal în perioada Sării de Urgență și a oferit servicii mai multor clienți.

Verificările sunt în curs Pe toată perioada Stării de Urgență, activitatea cabinetelor stomatologice, a cabinetelor medicale private, precum și a saloanelor de înfrumusețare și frizeriilor a fost suspendată prin Ordonanțele... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2020, 10:55 (15507 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deputatul Pop vrea naționalizarea patrimoniului UTC

Deputatul Pop vrea naționalizarea patrimoniului UTC

Sunt luni bune de când l-am pierdut din vedere pe deputatul Andrei Pop. El însă a conti­nuat să-și facă datoria de parlamentar (încă PSD) și să uimească alegătorii cu ideile lui revoluționare despre eco­nomie și politică. Ba, chiar, între timp, a avut șansa de a fi martor la publicarea normelor la Legea Bullying-ului, sin­gura sa realizare notabilă de-a lungul între­gului mandat. Însă nu despre nevolnicia zbaterilor sale publice am decis să pomenim azi...

Populism cu idei încrețite
...ci despre o postare apărută pe FB la începutul acestei luni și răsărită, nu ne îndoim, din mintea... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2020, 17:10 (5106 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, printre primele județe din țară privind solicitările pentru plata subvenției pe suprafață

Ialomița, printre primele județe din țară privind solicitările pentru plata subvenției pe suprafață

La începutul acestei săptămâni a expirat data limită de depunere a documentelor necesare obținerii subvenției aferente plății pe suprafață. Totuși, oficialii APIA Ialomița au precizat faptul că termenul se va prelungi cu 25 de zile, însă fermierii care nu au făcut demersurile în termenul estimat inițial vor fi penalizați cu 1% pe ziua de întârziere din suma totală pe care aceștia urmează să o încaseze. Datele oficiale arată că la nivelul județului suprafața declarată până acum depășește 363 mii de hectare.

Sprijin financiar pentru fermieri
Conform calendarului, termenul limită... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2020, 14:40 (4352 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Miloșești îngroapă gunoiul în câmp

La fel ca peste tot în Ialomița

Autoritățile din Miloșești îngroapă gunoiul în câmp

Autoritățile din Miloșești sunt acuzate de locuitorii comunei că îngroapă de­șeurile... în câmp! Groapa de gunoi de la marginea comunei Miloșești are o suprafață care depășește un hectar. «În săptămâna Paștelui au dat foc la gunoi, că nu mai făceau față... Toată valea s-a umplut de fum. Și oamenii sunt răi, dar nici ei nu fac nimica!» se plânge un locuitor care are casa în zonă.

Muntele de gunoi... de pe vale În anul 2015, la 6 ani după ce Ialomița a raportat oficial închiderea a 150 de gropi de gunoi, ziarul nostru relata despre situația dramatică cu care se confruntau locuitorii din... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2020, 10:55 (5299 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul din Grădina de Vară de la Amara

Adio Festivalul Tinereții 2020

Șantierul din Grădina de Vară de la Amara

Lucrările de reabilitare pentru Grădina de Vară de la Amara sunt în curs de desfășurare. Conform estimărilor oficiale, la acest moment au fost realizate 50% din investiții. Primarul Ion Măiță susține că nu vrea să intre în istorie ca «primul primar care a oprit Festivalul»... La acest moment niciun demers procedural legat de derulare a Festivalului nu a fost inițiat!

O investiție riscantă În urmă cu 8 luni, administrația locală din Amara semna un contract de finanțare în va­loare de 13,8 milioane de lei pentru reabilita­rea Grădinii de Vară. Obiectivul reprezintă locul de desfășurare... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2020, 16:40 (5538 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu îngroapă echipa de handbal a Sloboziei

Primarul Adrian Mocioniu îngroapă echipa de handbal a Sloboziei

bonus: Adevărul despre HCM Slobozia

Echipa de handbal a Sloboziei este pe punctul de a rata șansa de a juca un nou sezon în Liga Națională. Unul dintre principalii artizani ai acestui eșec este primarul Adrian Mocioniu. El a declarat încă din anul 2017 că dorește redirecționarea fondurilor bugetare către fotbal. Președintele HCM, Nicolae Goidea, susține că cele 2 milioane de lei care ar putea fi alocați echipei la ședința Consiliului Local de la sfârșitul acestei luni sunt «risipă de bani publici». Decizia finală va fi luată joi, 25 iunie 2020, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia.

Puțină istorie sportivă locală... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 20:10 (11397 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Turul la Ulmu, returul la Slobozia

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Turul la Ulmu, returul la Slobozia

La sediul Federației Române de Fotbal s-a tras la sorți modul în care se vor disputa meciu­rile barajul pentru promovarea în Liga a II-a. Vă reamintim că, în urma înghețării sezonului actual al Ligii a III-a, Unirea Slobozia va trebui să susțină un baraj tur-retur contra ocupantei locului 2, Mostiștea Ulmu. În urma tragerii la sorți, călărășenii au fost desemnați să găzduiască manșa tur. Cei de la Mostiștea nu știu dacă încă vor juca acest meci la Ulmu sau la Călărași. Așa cum ne-a obișnuit în ultima vreme, Ilie Lemnaru, președintele Unirii Slobozia, păstrează un discurs plin de siguranță: «Nu am avut preferințe în ceea ce privește modul de desfășurare a barajului... Nu văd un avantaj sau un dezavantaj... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 17:05 (5402 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 116 mii hectare de terenuri agricole calamitate

Peste 80% din culturi sunt afectate

Ialomița are 116 mii hectare de terenuri agricole calamitate

Seceta pedologică extremă cu care Ialomița se confruntă de mai bine de 6 luni a produs pagube însemnate pe câmpurile din județ. Estimările oficiale arată că din cele 146 mii hectare pe care au fost însămânțate culturi de toamnă, peste 116 mii au fost declarate calamitate în proporție de peste 80%. Lipsa apei din sol a afectat și culturile de primăvară. Specialiștii Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița au precizat că termenul estimat pentru verificarea stadiului culturilor de floarea-soarelui sau porumb se va încheia pe data de 7 iulie 2020.

Verificările la final, banii mai târziu... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 14:55 (5260 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Raluca Nicolae, la «U» Cluj

Handbal, HCM Slobozia

Raluca Nicolae, la «U» Cluj

Incertitudinea care încă planează asupra viitorului HCM Slobozia face ca jucătoarele să-și găsească una câte una alte destinații. Surpriza plăcută a acestei perioade de transferuri o constituie angajamentul pe care extrema stângă Raluca Nicolae l-a semnat cu Universitatea Cluj. Raluca a avut apariții sporadice în meciurile HCM Slobozia din acest sezon, iar faptul că ea rămâne în Liga Națională arată că, probabil, ar fi me­ritat mai multe șanse la echipa ialomițeană. În vârstă de 21 de ani, Raluca Nicolae a fost jucătoarea HCM Slobozia în ultimele 3 sezoane. «Am ales „U“ Cluj pentru că este o echipă cu potențial și ambițioasă. Îmi doresc să contribui la îndeplinirea tuturor obiectivelor noului... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 13:20 (3765 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Antrenorul Adrian Mihalcea, debut în Liga I

Fotbal

Antrenorul Adrian Mihalcea, debut în Liga I

Putem spune că fotbalul ialomițean a atins duminică, 21 iunie 2020, o nouă bornă a performanței.O dată cu debutul pe banca lui la Dinamo, Adrian Mihalcea, 44 de ani, a devenit primul antrenor ialomițean care conduce o echipă pe prima scenă a fotbalului românesc. Mihalcea a început cariera de antrenor chiar la Unirea Slobozia, în 2013, după ce și-a încheiat cariera de jucător tot la echipa noastră. De numele lui se leagă cea mai bună clasare din istoria galben-albaștrilor, locul 3 în Liga a II-a în sezonul 2013-2014. A antrenat la Slobozia până în februarie 2015. A mai fost ulterior pe banca altor 3 divizionare secunde: Dunărea Călărași, UTA Arad și Dacia Mioveni. Înainte de Dinamo, a mai fost... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 12:40 (4049 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

«Sunt candidatul orașului meu!»

Dragoș Soare se pregătește să câștige alegerile la Slobozia

«Sunt candidatul orașului meu!»

Candidatul PNL pentru funcția de primar al municipiului Slobozia, Dragoș Soare, este decis să ofere locuitorilor orașului o alternativă administrativă: «Nu sunt doar un candidat... Reprezint o generație! Generația celor pentru care Slobozia este casa lor, nu doar un oraș în care trăiesc de la un mandat la altul...».

Un candidat pentru două mandate
Dragoș Soare este consilier județean PNL. El a fost nominalizat în primăvara anului 2019 pe lista de candidați a partidului pentru Alegerile Europarlamentare. Și este primul care și-a anunțat candidatura pentru funcția de primar... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 11:10 (5697 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 5 medii de 10 la Evaluarea Națională 2020

Ialomița are 5 medii de 10 la Evaluarea Națională 2020

Luni, 22 iunie 2020, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele la Evaluarea Națională 2020, înainte de rezolvarea contestațiilor. În Ialomița au fost obținute 5 medii de 10, toate aparținând unor elevi de la școlile gimnaziale și liceele din municipiul Slobozia.

Rezultate anonimizate
Cele 5 medii de 10 au fost obținute de elevi ai Liceului de Arte «Ionel Perlea», Colegiului Național «Mihai Viteazul» și Școlii Gimnaziale Nr. 3, unități de învățământ din municipiul Slobozia. Față de anii trecuți, la Evaluarea Națională 2020, Ministerul Educației a decis să anonimizeze numele... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2020, 16:00 (7481 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Movilița: Accident cu un rănit ușor

Joi, 23 iunie, în jurul orei 13.00, pe DN2, în afara localității Movilița, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane. În timp ce un tînăr, de 34 ani, din București, conducea ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2011, 14:40
(10322 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune preventivă a Poliției-«Protejează-ți Viața!»

Necesitatea asigurării și menținerii unui trafic rutier bazat pe respectarea vieții și a siguranței participanților la trafic, reprezintă o prioritate a polițiștilor ialomițeni. În cadrul programului de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2011, 14:33
(6977 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: «Șofer» cu permis fals

Miercuri, 22 iunie, polițiștii rutieri au oprit în trafic la Movilița un autoturism pentru un control de rutină. Conducătorul auto, un tînăr de 32 ani, din Oltenița, a prezentat polițiștilor un permis de ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2011, 18:02
(8657 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taximetriștii, în vizorul polițiștilor

Miercuri, 22 iunie, timp de două ore, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia verificării legalității desfășurării transportului rutier în regim de taxi. Astfel, polițiștii dispuși ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2011, 18:02
(7335 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Evaziune de 860 mii lei

Un bărbat de 35 ani, administrator al unei societăți comerciale din Borănești, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru «evaziune fiscală». Ancheta polițiștilor a demonstrat faptul că administratorul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2011, 18:02
(7988 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța inaugurează Centrul Țăndărei

RAJA Constanța inaugurează vineri, 24 iunie, Centrul Țăndărei al companiei. Reamintim că societatea din Constanța, RAJA SA a preluat sistemul de alimentare cu apă din Țăndărei în cursul anului precedent ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 15:02
(9680 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Cele mai importante modificări la contractul individual de muncă

Potrivit noilor prevederi legale, a fost modificat și completat modelul-cadru al contractului individual de muncă. Potrivit reprezentanților ITM Ialomița, sînt 15 modificări operate de noua legislație, ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:39
(16935 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Cal scos dintr-o fîntînă de pompieri

Marți seara, 21 iunie, în jurul orei 21.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat satul Condeești. Aici au intervenit pentru salvarea unui cal căzut într-o fîntână dezafectată din curtea unui ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:14
(9733 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Bucuresti, 17 iunie 2011-Hyundai ix35, unul dintre cele mai apreciate modele ale mărcii și succesorul renumitului Hyundai Tucson, a fost declarat «Cel mai 4x4 SUV al deceniului» în cadrul celei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:08
(16867 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Din nou înșelăciune prin SMS! Atenție la escroci!

Polițiștii trag încă odată un semnal de alarmă cetățenilor să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare pe telefoane mobile și se recomandă ca fiind reprezentanți ai unor firme de telefonie mobilă ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:57
(9212 vizualizări - 1 comentariu)


Turneul «Fibec» la tenis de câmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, câștigător al trofeului la dublu

Turneul «Fibec» la tenis de cîmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, cîștigător al trofeului la dublu

Începînd cu 18 iunie, la Cîmpina, s-a desfășurat Turneul Fibec» din cadrul Circuitului Național U14 la tenis de cîmp, la care a participat și sportivul legitimat la Tenis Con Slobozia, Sorin Iordache. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:41
(11534 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A rămas fără permis după ce a întors pe bulevard

Luni, 20 iunie a.c., Biroul Rutier Slobozia a desfășurat o acțiune pe linia verificării autovehiculelor înmatriculate în alte state și prevenirea accidentelor de circulație. Astfel, pe bulevardul Matei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:37
(7580 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune pentru depistarea urmăriților

Efective mărite de polițiști din cadrul formațiunilor de investigații criminale și Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au acționat pe linia depistării minorilor și a persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:35
(6747 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:19
(4766 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: De la 1 iulie 2011, Formularul 112 este obligatoriu de depus

Începînd cu 1 iulie 2011, contribuabilii persoane fizice și juridice au obligația de a completa și depune Formularul 112, «Declarația privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, impozitul pe ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:17
(7514 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un plic cu bani pierdut, înapoiat unei bătrîne

Administratorul unei firme din Slobozia a sesizat jandarmii din Slobozia despre faptul că o femeie în vîrstă a uitat, pe pervazul magazinului, un plic cu bani. Jandarmii s-au deplasat la locul indicat și ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 19:37
(8525 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au jefuit o casă de amanet după ce au bătut zdravăn un angajat

În fapt, în timp ce angajatul, un bărbat de 55 ani, din municipiu, se afla în incinta casei de amanet a fost solicitat de către o persoană necunoscută să-i amaneteze o pereche de cercei. În timp ce bărbatul ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:15
(8092 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița, locul 9 pe țară la încasări

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în primele 5 luni ale anului 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 212 milioane lei.
În luna mai 2011 s-au încasat ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:10
(10826 vizualizări - 0 comentarii)


Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula în stațiunea Amara

Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula zilnic în stațiunea Amara, pentru a asigura ordinea și siguranța publică a turiștilor și a preveni eventualele incidente. Activitățile desfășurate vor viza și ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:08
(8249 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara patrulă


Slobozia: A lovit cu mașina o fetiță de 5 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație soldat cu rănirea a unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 43 ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(5480 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de o autoutilitară ce venea din sens opus

Vineri, 17 iunie a.c., în jurul orei 16.50, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ213 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 4 ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(12306 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 64 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 64 locuri de muncă. Astfel, 9 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 5 pentru cei cu studii medii, 37 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:54
(9459 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Tînăr de 25 ani, surprins fără permis în trafic

Agenții Postului de Poliție Alexeni, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism care circula pe DN2A din direcția Urziceni către Slobozia. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:53
(6270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de aproape 70000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, precum și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:52
(6284 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poliția a amendat societatea care schimbă țevile pentru că nu a reparat carosabilul!

Joi, 16 iunie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune pentru verificarea modului de organizare și sistematizare a traficului rutier pe raza municipiului. Potrivit polițiștilor, «cu ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 18:04
(6739 vizualizări - 1 comentariu)


Bărcănești: Biciclist beat lovit de un scuter

Polițiștii din Urziceni au fost alertați, joi, 16 iunie, cu privire la faptul că în comuna Bărcănești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 55 ani, din Bărcănești, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:56
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Hoți arestați de polițiști

Doi tineri ialomițeni au fost reținuți de polițiști pentru «furt calificat». Cei doi sînt acuzați că au intrat într-o locuință din Reviga de unde au furat electrocasnice în valoarea de 3000 lei. Ancheta ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:54
(9026 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Fetești: Infractor încarcerat

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu cei ai Compartimentului Urmăriri au desfășurat o acțiune în Fetești pentru punerea în aplicare a mandatelor de executare a pedepselor privative de libertate. Cu această ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:53
(5807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Urziceni: Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni de amploare organizate de polițiști, joi, 16 iunie, la Urziceni. Acțiunea polițiștilor a vizat prevenirea și combaterea furturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:52
(6941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Unei bătrîne i-a furat banii din buzunar la piață

O femeie, de 71 ani, din comuna Armășești a alarmat polițiștii din Urziceni cu privire la faptul că în timp ce își făcea cumpărăturile la piață, persoane necunoscute i-au furat din buzunarul pantalonilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:16
(7599 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...