Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Luminița Barcari a revenit în fruntea Învățământului ialomițean

Decizie a Ministerului Educației

Luminița Barcari a revenit în fruntea Învățământului ialomițean

Încep schimbările în instituțiile publice din județul Ialomița. Luni, 11 noiembrie 2019, la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a fost numit un nou inspector ge­neral. Este vorba despre Luminița Barcari, susținută de PNL Ialomița pentru a ocupa această funcție. Numirea Luminiței Barcari s-a făcut prin Ordin semnat de actualul mi­nistru al Educației, Monica Anisie, pentru o perioadă de 6 luni.

Schimbări în fruntea IȘJ Ialomița
Noul ministru al Educației, Monica Anisie, a decis să facă schimbări în ceea ce privește conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Astfel,... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 15:40 (14348 vizualizări - 25 comentarii)

SPORT

Eduard Dragomir, argint la Istanbul

Scrimă

Eduard Dragomir, argint la Istanbul

La finele săptămânii precedente, la Istanbul, s-a desfășurat o etapă din Circuitul European de sabie cadeți. Printre remarcații acestei competiții s-a numărat și sabrerul legitimat la CSM Unirea Slobozia, Eduard Dragomir, care a fost finalistul competiției, cucerind medalia de argint. «Eduard confirmă prin acest rezultat atât va­loarea sa, cât și faptul că rezultatele obținute în ultima perioadă nu sunt o întâmplare!» ne-a declarat antrenorul lui Eduard, Marin Cruțu. De remarcat că Eduard este fratele mai mic al lui George Dragomir, sportiv care s-a re­marcat în ultimii ani prin prestațiile excelente, reușite pe plan european și mondial, în turneele cadeților și junio­rilor. Turneul de la Istanbul... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 14:10 (2781 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația din Ciulnița amenință cu evacuarea o familie cu trei copii

Administrația din Ciulnița amenință cu evacuarea o familie cu trei copii

O familie cu 3 copii din satul Ivănești al comunei Ciulnița este amenințată de oficialii Primăriei cu evacuarea. Familia trăiește într-o casă în satul Ivănești, ocupată cu permisiunea autorităților locale în urmă cu 6 ani... Vice­primarul comunei, Ionuț Belu, susține că Vasilică Buturugă, tatăl celor 3 copii, nu se integrează în comunitate...

Povestea lui Vasilică
În data de 17 octombrie 2019, Vasilică Buturugă din satul Ivănești al comunei Ciulnița a fost înștiințat de către autori­tățile locale ca «în termen de 30 de zile de la primirea prezentei să evacuați clădirea în care... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 13:50 (6706 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Metalul Buzău-Unirea Slobozia 0-1

3 puncte muncite

Suprafața sintetică pe care Metalul Buzău își desfășoară meciurile de pe teren propriu este una dintre cele mai antipatice din țară. Multe echipe s-au plâns de uzura acesteia, care nu permite jucătorilor o construcție elaborată, deraind în multe situații traiectoria normală a mingiei. Așa s-a întâmplat și în me­ciul pe care buzoienii l-au avut cu Unirea Slobozia, partidă în mare parte plictisitoare pentru cei prezenți în tribună. Singurul aspect pozitiv în urma celor 90 de minute este faptul că ialomițenii și-au atins sco­pul. S-au întors de la Buzău cu toate cele 3 puncte, dar au muncit mult pentru aceasta. În minutul 2 a venit una dintre puținele ocazii ale jocului, o centrare în careu la care... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 13:10 (2541 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deputatul Mușoiu prezintă simptome de «disonanță cognitivă»

Deputatul Mușoiu prezintă simptome de «disonanță cognitivă»

«Disonanța cognitivă» reprezintă o stare de tensiune care apare ori de câte ori o persoană are în același timp două opinii care nu numai că nu se susțin una pe alta, dar se și exclud. În cazul deputa­tului Mușoiu, această afecțiune pe care a remarcat-o Daniela Gheorghiu îl afectează încă de la instalarea în funcție. Dovezile sunt nenumărate, căci deputatul Ștefan Mușoiu a avut grijă să le înșire harnic pe pagina sa de Facebook de fiecare dată când PSD i-a cerut-o. Pentru că doamna Gheorghiu a fost mai mult decât explicită, orice comentariu este de prisos. Iar domnul Mușoiu mai are un an la dispoziție să se trateze pe banii noștri. Că tare ne e teamă că mandatul viitor va îngroșa rezerva... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 12:25 (4963 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Curajoase, dar din nou învinse

Handbal, Liga Națională, Minaur Baia Mare-HCM Slobozia 28-25 (16-15)

Curajoase, dar din nou învinse

HCM Slobozia a jucat la Baia Mare împotriva uneia dintre echipele în formă ale campionatului. Minaur are jucătoare de talie internațională, un public avid de handbal și obiectiv clar calificarea în Cupele Europene. Motive suficiente pentru handbalistele noastre să meargă acolo precum mieii la tăiere. Pe teren lucrurile nu au stat deloc așa. HCM Slobozia a luptat cot la cot cu adversarul timp de 45 de minute, irosind multe șanse de a egala. Finalul ne-a amintit, din păcate, de meciurile cu Rapid și Bistrița. Punctăm din nou doar la impresie artistică, iar aceasta nu ține de foame în clasament...

În coasta adversarului... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 11:55 (5472 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

România, cu Moraru selecționer, locul II la Ruse

Lupte libere

România, cu Moraru selecționer, locul II la Ruse

În perioada 8-9 noiembrie 2019, Echipa Națională de Cadeți a României a participat la Turneul Internațional pe echipe «Russenski Legendi», desfășurat în orașul bulgar Ruse. Selecționata țării noastre a avut în componență și trei luptători de la CS Amara: Răzvan Jeaca și Constantin Morar, la 60 kg, și Marian Subțirică, la 65 kg. În finalul competiției, România s-a clasat pe locul II, aspect care ne bucură cu atât mai mult cu cât selecționerul echipei noastre a fost Marian Moraru, coordonator al Secției Lupte de la CS Amara. «Ca antrenor și selecționer mulțumesc tuturor antrenorilor care au trimis sportivii la acest turneu internațional. Felicit toți sportivii care au pus umărul la acest rezultat... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 11:20 (2465 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Șpăgile luate de agenții Poliției Autostrăzi-Fetești trebuie probate din nou

Curtea de Apel a decis

Șpăgile luate de agenții Poliției Autostrăzi-Fetești trebuie probate din nou

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au fost obligați să probeze încă o dată faptele de corupție ale agenților Poliției Autostrăzi-Fetești, cercetați penal în cursul anului 2018. Decizia aparține Curții de Apel București și a fost fondată pe un amănunt controversat. Judecătorii din Capitală au explicat faptul că anchetatorii nu au identificat toate persoanele de la care polițiștii au luat mită, iar din această cauză probatoriul anexat dosarului este insuficient. Specialiștii în drept explică faptul că argumentul invocat de magistrații bucureșteni este o excepție fără temei în doctrina Dreptului Penal românesc...

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2019, 10:10 (6778 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la Armand la Milano/London și Florin Salam Gheorghe

Evoluția numelor copiilor rromi din Ialomița

De la Armand la Milano/London și Florin Salam Gheorghe

În ultimii ani, o dată cu migrația în statele europene, moda numelor adoptate de conaționalii noștri s-a mo­dificat. Dacă în anii 2000 nume precum Termopan și Armand erau în trend, acum acestea au fost înlocuite cu nu­mele celor mai cunoscuți maneliști și numele capitalelor prin care rromii ialomițeni tranzitează. Evoluția acestora de-a lungul anilor ar putea fi cap­tivantă, dacă nu ar fi atât de ridicolă.

Istoria lui «Armand» În urmă cu 15 ani, nume precum Armand, Bruzli, Eduardo ori Pamela erau des auzite pe străzile localităților unde familiile de rromi din Ialomița trăiau aș­teptând... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2019, 16:35 (3096 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, 30% dintre diagnostice au fost eronate

În 2018

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia, 30% dintre diagnostice au fost eronate

Deși beneficiază de sume considerabile pentru a-și desfășura activitatea, Spitalul Județean de Urgență Slobozia are restanțe în ceea ce privește calitatea serviciilor medicale. Un document oficial demonstrează faptul că în cazul multor pacienți diagnosticele sunt inexacte sau eronat stabilite. În 2018, pentru 30% dintre bolnavii care au trecut pragul unității medicale se constată o neconcordanță între diagnosticul pe care l-au primit la internare și cel trecut în fișele de externare. Deși i-a fost solicitat un punct de vedere oficial în legătură cu acest aspect, Mariana Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, a refuzat să ofere detalii, declarând că: «nu am timp să stau de vorbă!»... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2019, 13:25 (23839 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu poate stopa abandonul școlar

8,6 milioane de lei, cheltuite degeaba

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu poate stopa abandonul școlar

Un proiect european în valoare de 8,6 milioane de lei, implementat în Ialomița cu scopul de a reduce abandonul școlar, nu are rezultatele așteptate. Beneficiarul este Inspectoratul Școlar Județean, ale cărui statistici demonstrează faptul că stoparea acestui fenomen pare imposibilă. Într-un raport oficial al instituției, denumit «Starea Învățământului ialomițean», în ultimii 3 ani școlari numărul elevilor cu risc de abandon s-a menținut la aceleași valori ridicate.

Statistici îngrijorătoare În urmă cu 6 ani, Institutul Național de Statistică și UNICEF România atrăgeau atenția cu privire... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2019, 09:50 (3882 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte de peste 40 mii de euro

Se întâmplă la Sărățeni

Proiecte de peste 40 mii de euro

Autoritățile locale din comuna Sărățeni sunt pe cale de a im­plementa două proiecte menite să contribuie la siguranța cetățe­nilor: sistem vi­deo de supra­ve­ghere și iluminat public, pro­iecte în valoare de peste 40 mii de euro.

50 camere video la Sărățeni Eugen Tocileanu, primarul co­munei Sărățeni, urmează să implementeze un nou proiect. Acesta dorește să instaleze în întreaga co­mună 50 camere video de supra­ve­ghere. «Acum lucrăm la un proiect pe GAL, respectiv montarea ca­me­relor de supraveghere video... Ca­merele vor fi amplasate în toată lo­calitatea, în special în centrul... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2019, 12:40 (5044 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciile de asistență socială lasă de dorit

În Ialomița

Serviciile de asistență socială lasă de dorit

Un control efectuat de Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița în cadrul pri­mă­riilor din județ scoate în evidență dezinteresul autorităților locale față de modul în care se acordă servicii sociale beneficiarilor. Toate acestea în condițiile în care, la nivelul județului Ialomița, Asistența Socială rămâne unul dintre domeniile care se bucură de cea mai mare finanțare, bene­ficind de fonduri anuale care depășesc 150 milioane de lei.

Săracii, tratați cu indiferență Controlul efectuat de reprezentanții Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița s-a realizat... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2019, 10:20 (3937 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița legiferează pentru mandatul viitor

Ultimele zvâcniri ale administrației Moraru

Consiliul Județean Ialomița legiferează pentru mandatul viitor

Miercuri, 30 octombrie 2019, consilierii județeni s-au reunit în ca­drul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a întâlnirii au fi­gurat 24 de proiecte de hotărâri, unele de interes major pentru cetățenii județului Ialomița. Printre acestea se numără și proiecte care vizează investiții edi­litare la nivelul județului Ialomița. Acestea vor fi finalizate, în cel mai fericit caz, la sfârșitul următorului mandat legislativ, respectiv în anii 2023-2024. Ședința a fost marcată de scandalul public declanșat între consilierul județean PNL Dragoș Soare și directorul Spitalului Județean Slobozia, Mariana Iancu...

Administrația Moraru moare, dar nu se predă... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2019, 12:10 (8751 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bătut de un polițist într-o benzinărie

La Slobozia

Bătut de un polițist într-o benzinărie

Acuzații grave aduse unui polițist din Slobozia. Angajat în cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ia­lomița, agentul a fost reclamat de un tânăr cu privire la faptul că l-ar fi agresat într-o benzi­nărie. Acesta spune că ar fi încercat să-l salute pe polițist, moment în care omul legii și-ar fi ieșit din fire și i-ar fi aplicat o corecție. Șefii polițistului sunt însă de altă părere. Oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița susțin faptul că agentul a fost cel care ar fi fost agresat de tânărul care l-a reclamat... În acest caz a fost deschisă o anchetă.

Scandal la benzinărie... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2019, 17:15 (9535 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moraru-omul și opera (II)

Moraru-omul și opera (II)

Saga președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, revine în paginile ziarului nostru. Săptămâna trecută am trecut în revistă prima sa decizie administrativă și activitatea care a precedat numirea sa în funcție. Astăzi ne vom concentra atenția asupra altor decizii administrative care au făcut istorie la nivel local, de la primele sale apariții pe rețelele de socia­lizare la «vânătoarea de vrăjitoare» declanșată în cadrul instituției și de-acolo mai departe la deciziile care au bulversat activitatea administrativă județeană generând, pierderi financiare greu de cuantificat.

Epoca rapoartelor lunare... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2019, 13:20 (3323 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Bomba» cu miros construită în mijlocul străzii

La Gârbovi

«Bomba» cu miros construită în mijlocul străzii

Un cetățean din comuna Gârbovi a pus pe jar autorită­țile după ce a amenajat, pe strada pe care locuiește, o hazna. Totul a ieșit la iveală după ce vecinii au reclamat întreaga situație, deranjați de mirosul puternic care a învăluit întreaga stradă. În urma petiției, Garda de Mediu-Comisariatul Județean Ialomița, Prefectura Ialomița și Direcția de Sănătate Publică au efectuat mai multe controale, omul fiind amendat. Mai mult, organele de control l-au obligat ca în 45 de zile să astupe fosa. Situația este cu atât mai uluitoare cu cât, spun repre­zentanții Primăriei Gârbovi, cetățeanul a vrut să intre cu haznaua în legalitate solicitând pentru ea autorizație de construire!

Un caz uluitor... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2019, 11:50 (2153 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Membrii Biroului Electoral Județean Ialomița, acuzați de «fals în declarații»

Membrii Biroului Electoral Județean Ialomița, acuzați de «fals în declarații»

bonus: Prefecții s-au «îmbolnăvit» subit

Scandal public înainte de Alegerile Prezidențiale în județul Ialomița. Biroul Electoral Județean Ialomița și-a schimbat conducerea, după ce fostul președinte, judecătorul Daniela Răceanu, a demisionat din funcție. Decizia acesteia a fost luată după ce a formulat o plângere penală împotriva membrilor BEJ, pe care i-a acuzat de «fals în declarații». Dosarul se află în cercetare la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București.

3 instituții, o singură anchetă Potrivit informațiilor, fostul șef al Biroului Electoral Județean Ialomița, judecătorul Daniela Răceanu, a înaintat organelor judiciare... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 19:20 (6524 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dispensar modern în Cartierul Strachina din Țăndărei

Dispensar modern în Cartierul Strachina din Țăndărei

În urmă cu 4 luni, autoritățile din Țăndărei au reușit să obțină fonduri pentru dotarea cu aparatură medicală necesară viitorului dispensar din Cartierul Strachina. Proiectul va atinge suma de 46 mii de euro, banii provenind de la Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale prin Grupul de Acțiune Locală. Beneficiarii acestei investiții vor fi cetățenii orașului Țăndărei.

Un nou proiect la ºăndărei
Edilii orașului Țăndărei sunt pe cale să finalizeze încă un proiect menit să contribuie la bunăstarea cetățenilor. Astfel, o clădire din Cartierul Strachina în care mulți ani a funcționat... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 16:25 (3762 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Campanie de donare de sânge în satele ialomițene

Campanie de donare de sânge în satele ialomițene

În ultimele două luni, angajații Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au extins activitatea instituției și în mediul rural. Astfel, au fost demarate 5 campanii de donare de sânge în tot atâtea loca­lități din județ. Măsura a fost adoptată ca urmare a scăderii numărului de donatori care trec pragul Centrului.

Ialomița are nevoie de donatori de sânge Informațiile oficiale ale Centrului de Transfuzii Sanguie Ialomița arată că în ultimele două luni media donatorilor înregistrați zilnic a fost de cel mult 10 persoane. Din această cauză, angajații instituției au luat decizia de a demara... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2019, 13:20 (2755 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Miercuri, 28 martie a.c., o femeie din comuna Gheorghe Doja a decoperit în propria curte un pistol. Ea a sunat de urgență la Poliție. Femeia efectua lucrările agricole de primăvară în curte. Ea a descoperit ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:42
(13431 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație: Elevii ialomițeni iau lecții de prim-ajutor

Săptămîna viitoare va debuta într-un mod inedit pentru elevii din întreaga țară. Ei vor merge la «Școala Altfel». În cadrul acestui program, timp de șapte zile, școlarii vor participa la activități extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:39
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Vineri, 30 martie a.c., președintele PP-DD, Dan Diaconescu, vine în Piața Revoluției din Slobozia pentru a se întîlni cu simpatizanții săi din tot județul Ialomița. Dan Diaconescu va ajunge în Piața Revoluției ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:35
(23278 vizualizări - 23 comentarii)


Ialomița: Inspectorii DSVSA, controale înaintea Sărbătorilor Pascale

Pentru a preveni toxiinfecțiile alimentare de Paște, inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița și-au intensificat controalele. În special, inspectorii DSVSA verifică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:26
(7692 vizualizări - 1 comentariu)


Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8800 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7403 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7457 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9708 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9015 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8857 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8606 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13699 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9833 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10133 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7228 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9168 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9538 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10702 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9793 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Biciclist accidentat

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 23 martie, la Fetești s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un constănțean ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:01
(8536 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiștii ialomițeni le-au pus gînd rău braconierilor. În urma unei acțiuni preventive, în năvoadele oamenilor legii au picat nu mai puțin de opt bărbați, toți cercetați acum pentru braconaj piscicol. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:54
(9143 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...