Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Amara s-a întors cu 4 titluri

Lupte, Campionatul Național pentru Juniori mici

Amara s-a întors cu 4 titluri

În perioada 19-22 octombrie 2017, la Sala de Sport a Armatei din Cluj, s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte adresat Juniorilor mici. Fetele și băieții pregătiți de antrenorul Marian Moraru la CS Amara au adăugat un număr de 6 medalii, dintre care 4 titluri naționale, în palmaresul Clubului. La feminin, Nicoleta Băjan s-a impus la categoria 32 kilograme, în vreme ce Steluța Subțirică a adus aurul la 34 kilograme. O prestație apreciată a avut și Denisa Negoiță, vicecampioană la 44 kilograme. Răzvan Jeaca a devenit campion al categoriei 42 kilograme, juniori 3. Tot la 42 de kilograme, dar la juniori 4, Marian Subțirică a ocupat locul I, în vreme ce Cristian Toader a obținut bronzul: «6 medalii... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 16:20 (3883 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Școlile din Slobozia au cheltuit 2,8 milioane de lei pentru reparații și întreținere

Școlile din Slobozia au cheltuit 2,8 milioane de lei pentru reparații și întreținere

Primăria Slobozia a dat publicității valoarea sumelor pe care le-au cheltuit școlile și grădinițele din oraș în urma lucrărilor de reabilitare și întreținere, desfășurate înainte de debutul anului școlar 2017-2018. Dintr-un buget estimat la 3,4 milioane de lei, unitățile de învățământ au utilizat 2,8 milioane de lei. Datele arată că o bună parte din acești bani au mers către firme patronate de membrii PSD, cu care au fost încheiate contracte de prestări servicii.

Primăria a dat bani pentru școli
Cele 14 școli și grădinițe pe care Primăria Slobozia le administrează la Slobozia... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 15:40 (6596 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

În urmă cu 5 ani, ramura liberală a administrației Ciupercă plasa Ialomița în centrul investițiilor naționale în «energia verde», respectiv câmpurile de panouri fotovoltaice. Acum, în 2017, singura investiție realizată continuă să fie nefuncțională, iar noua conducere a Consiliului Județean caută soluții pentru limitarea pierderilor generate de această investiție cifrată la 2,8 milioane de lei.

Milioane pentru nimic
Susținut activ de către ex-vicepreședintele Ioan Martin, parcul fotovoltaic de la Giurgeni a fost gândit, în varianta inițială, ca o investiție de 10 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 11:25 (7362 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Obligați pe nedrept să returneze subvenții agricole de 2,3 milioane de lei

Se întâmplă în Ialomița

Obligați pe nedrept să returneze subvenții agricole de 2,3 milioane de lei

Din cauza unui exces de zel al auditorilor Camerelor de Conturi Ialomița și Brăila, 44 de crescători de animale din zona Giurgeni-Gura Ialomiței sunt nevoiți să returneze Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură (APIA) subvențiile pe care le-au primit în perioada 2011-2013. În total, fără vina lor, oamenii trebuie să înapoieze 2,3 milioane de lei! Auditorii celor două instituții susțin faptul că fermierii au beneficiat de sprijin financiar ilegal, pentru că și-au scos la păscut animalele pe «terenuri agricole neproductive». Acestora le-au fost înmânate documente justificative prin care se poate demonstra că activitățile de pășunat nu au legătură cu tipul terenului, însă atât reprezentanții... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 18:35 (5236 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A găsit în vie un cadavru descompus

Descoperire macabră la Amara

A găsit în vie un cadavru descompus

Anchetă la Parchetul de  pe lângă Tribunalul Ialomița după ce un bărbat din Amara a reclamat faptul că a găsit în vie un cadavru în descompunere. Omul crede că este vorba despre soția sa, dispărută de acasă din vară. Procurorii au deschis un dosar penal privind moartea în condiții suspecte.

Cercetările sunt în curs
Surse judiciare precizează faptul că bărbatul a intrat în vie ca să culeagă strugurii și să îndepărteze buruienile dintre butașii de viță de vie. La câteva minute după ce omul s-a apucat de treabă a rămas înmărmurit. El a găsit pe un rând de viță de vie un cadavru... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 15:54 (8663 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației întârzie revenirea Luminiței Barcari la comanda Inspectoratului Școlar Ialomița

Ministerul Educației întârzie revenirea Luminiței Barcari la comanda Inspectoratului Școlar Ialomița

În  urmă cu o săptămână, Curtea de Apel București s-a pronunțat în dosarul deschis de Luminița Barcari, fosta șefă a Învățământului ialomițean, împotriva Ordinului privind revocarea sa din funcție, semnat de ministrul Liviu Pop. Magistrații din Capitală au decis să suspende efectele documentului până la judecarea definitivă a cauzei. Procesul intentat de Luminița Barcari Ministerului Educației vizează anularea Ordinului prin care a fost demisă de la șefia Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Deși are posibilitatea să revină în această funcție, Luminița Barcari așteaptă un alt Ordin, emis și semnat de Liviu Pop, prin care se ia act de decizia Curții de Apel București. Mai mult, oficialii... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 14:40 (11331 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sala cu geometrie (ne)variabilă nu are «recepția finală»

O piatră de moară ascunsă sub preșul Consiliului Județean Ialomița

Sala cu geometrie (ne)variabilă nu are «recepția finală»

Demarate în urmă cu mai bine de 20 de ani, lucrările de reabilitare a Sălii de spectacole a Consiliului Județean Ialomița nu au fost finalizate nici până în prezent. În schimb, cheltuielile generate de acest obiectiv depășesc în acest moment 10 milioane de lei și continuă să crească! În plus, procedura de recepție finală a lucrărilor a fost suspendată în urmă cu o lună. Deși nu sunt vinovați direct de această stare de fapt, oficialii administrației județene privesc senini dezastrul... Între timp, Sala de spectacole a Consiliului Județean, considerată «una dintre cele mai moderne din România», așteaptă și acum o banală autorizație de funcționare ISU, fără de care nu poate intra în legalitate..... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 11:05 (5484 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița așteaptă 56 mii de doze de vaccin antigripal

Ialomița așteaptă 56 mii de doze de vaccin antigripal

În plin sezon al virozelor respiratorii, Ministerul Sănătății a decis să amâne pe termen nelimitat distribuția în teritoriu a vaccinului antigripal. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că dozele ar fi trebuit să ajungă până la începutul acestei săptămâni, însă deocamdată nu se știe când vor fi oferite medicilor de familie și specialiștilor din spitale. În județul nostru este nevoie de 56 mii de doze de vaccin antigripal. Alternativa o reprezintă farmaciile, acolo unde vaccinul antigripal se vinde la prețuri cuprinse între 23 și 56 de lei.

Explozie de viroze la spital Medicii... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2017, 12:15 (4974 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Omul care putrezește de viu

În fața Centrului Social de la Școala 13 din Slobozia

Omul care putrezește de viu

În urmă cu două săptămâni, unul dintre chiriașii Centrului Social de la Școala 13 a reclamat primarului Adrian Mocioniu o situație inadmisibilă. Potrivit declarațiilor reclamantului, magazia dezafectată din curtea Centrului adăpostește un grup agresiv de chiriași care beau și tulbură permanent ordinea și liniștea publică... Primarul Adrian Mocioniu a promis că va verifica situația reclamată și va cere demolarea construcției...

Primarul e întotdeauna de vină La 10 zile distanță, în fața Centrului Social din curtea Școlii 13, chiriașii se încălzesc la soare. Sunt nemulțumiți și au aceleași... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2017, 11:05 (6483 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Manole nu predă statuia lui Mihai Viteazul!

Refuz categoric

Gabriel Manole nu predă statuia lui Mihai Viteazul!

La 3 ani de la scandalul public legat de amplasarea ridicolei statui care îl întruchipează pe Mihai Viteazul în Piața Unirii din oraș, Primăria Slobozia a decis să dea jos de pe soclu lucrarea graficianului Vasile Aionesei. Planurile autorităților locale sunt de a înlocui hidosul monument cu statuia ecvestră pe care a realizat-o sculptorul Gabriel Manole, în curtea sa din Perieți. Artistul plastic susține însă că nici nu se gândește să ofere opera Primăriei Slobozia, întrucât reprezentanții municipalității locali nu i-au plătit integral execuția!

«Moș Crăciun» a fost decapitat... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2017, 13:45 (7514 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia a eliberat 11 deținuți

Penitenciarul Slobozia a eliberat 11 deținuți

Proaspăt intrată în vigoare, Legea 169/2017 privind recursul compensatoriu, a pus în libertate 11 deținuți închiși la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia. Potrivit actului normativ, respectivele persoane private de libertate își ispășeau pedepsele în condiții neprielnice.

Grațiere în grup
Legea 169/2017, privind recursul compensatoriu, oferă deținuților șansa de a se elibera din închisoare dacă spațiile de detenție în care stau închiși nu dispun de condiții corespunzătoare. Eliberarea se face în baza unui calcul aritmetic stipulat în lege: «la 30 de zile executate în penitenciar... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2017, 22:00 (11318 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectele de management ale administratorilor publici, «secretizate»

Proiectele de management ale administratorilor publici, «secretizate»

bonus: Providențialul domn Puia-«Superadministratorul» public al Sloboziei

În ultimul an, edilii administrației locale și județene și-au asumat răspunderea angajării unor oameni în poziții-cheie ale administrației. Numitorul comun al acestor angajări îl reprezintă «proiectul de management». Paradoxal însă, unele dintre aceste proiecte sunt declarate de către șefii instituțiilor «secrete de serviciu». Fie că vorbim de interpretare defectuoasă a legii, fie că vorbim de rea-voință, realitatea este una singură. Aceste proiecte de management sunt publice și reprezintă măsura competenței celor numiți să gestioneze «mai binele» public al orașului sau județului.

Oamenii stăpânirii administrative... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2017, 17:45 (5908 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Memorialul «Mihai Ioniță» a reunit 150 de sportivi

Tenis de masă

Memorialul «Mihai Ioniță» a reunit 150 de sportivi

Sâmbătă, 14 octombrie 2017, la Sala Sporturilor din Slobozia 150 de inimi au bătut în ritmul mingilor de celuloid. A fost un adevărat furnicar de sportivi veniți din țară și chiar de peste hotare, practicanți ai tenisului de masă, care și-au încrucișat paletele în memoria celui care a fost Mihai Ioniță, om de afaceri și mare iubitor al acestui sport. «Mihai a iubit mult tenisul de masă și a fost sufletul acestei competiții, atrăgându-mă pe mine și pe alți pasionați alături de el... Din păcate nu mai este printre noi, dar competiția continuă în memoria lui și acest lucru se va întâmpla mulți ani de aici înainte!» a declarat Gheorghe Vlase, amfitrionul acestui eveniment.

Tenisul de masă, o alegere sănătoasă... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2017, 15:10 (6755 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia are un nou director

DADP Slobozia are un nou director

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia are, începând cu 9 octombrie 2017, un nou director. Valeriu Roșca are 31 de ani, a absolvit o facultate de «Mediu», este președinte al TSD Slobozia și a candidat pentru postul oferit de primarul Adrian Mocioniu «din ambiție». Pentru serviciile pe care urmează să le aducă comunității, noul șef al DADP va primi un salariu brut de 6500 de lei.

«Mă recomandă vocea și talentul meu!»
Replica e preluată dintr-o celebră comedie care îl are ca protagonist pe Jean Constantin, fie-i țărâna ușoară... Pe Valeriu Roșca însă, ca să delimităm... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2017, 17:10 (19331 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Mihăiță Cruțu, campion național al «Speranțelor»

În perioada 12-15 octombrie 2017, la Râșnov, s-a desfășurat Campionatul Național de Sabie adresat categoriei Speranțe (copii sub 15 ani). Și de această dată, școala de scrimă slobozeană a fost la înălțime. CSS Slobozia s-a întors acasă cu medalia de aur a probei masculine individuale, cucerită de Mihăiță Cruțu. Acesta a pătruns pe tabloul de 8 al turneului, așa cum în prealabil a făcut-o și la seniori, unde a uimit pe toată lumea. Calificarea în semifinale a decurs destul de dificil, Mihăiță trecând de coechipierul său Liviu Lepădătescu, cu 15-12. În penultimul act al competiției, Cruțu l-a învins pe dinamovistul Marco Șova cu un scor identic celui din sferturi. Finala fost una aprig disputată... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2017, 14:35 (3836 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Maraton atletic pe «1 Mai»

Atletism, Cupa Municipiului Slobozia

Maraton atletic pe «1 Mai»

Anul competițional 2017 se apropie de sfârșit, «Cupa Municipiului Slobozia la Atletism» fiind unul dintre ultimele evenimente din acest sezon, care îmbină atât sportul de performanță, cât și pe cel de masă. A fost o desfășurare de forțe impresionantă pentru orașul nostru, peste 200 de copii călcând sâmbătă pe pista Stadionului «1 Mai». Pe lângă CSM și CSS Slobozia, la competiție au participat școlile și liceele din oraș și din localitățile Amara, Grivița, Scânteia, Ograda sau Traian. Au fost întreceri aprige, s-au făcut clasamente, s-au acordat diplome și medalii, dar speranța cea mai mare a profesorilor prezenți este de a găsi noi adepți ai fenomenului sportiv, în general, și ai atletismului... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2017, 13:25 (3722 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, Junioare II, CSM Gloria Buzău-CSS Slobozia 17–28

Continuă seria victoriilor

3  meciuri jucate și tot atâtea victorii obținute. Un bilanț extrem de încurajator pentru junioarele II de la CSS Slobozia, aflate la primul sezon la această categorie de vârstă. În deplasarea de la Buzău, handbalistele pregătite de Marian Simion au obținut o victorie confortabilă ca scor, 28-17, dar care n-a fost în măsură să-l mulțumească pe exigentul antrenor slobozean. «A fost o victorie cu gust amar. Spun asta pentru că jucătoarele noastre au evoluat sub potențialul lor și pentru a face performanță este necesar ca toate meciurile să fie tratate cu maximă concentrare! Altfel, pot apărea surprize neplăcute... În ciuda rezultatului final, cu echipa din Buzău am primit nepermis de multe... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2017, 12:20 (4303 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Mai rău nu se poate sau Victor Viteazul a descălecat la Giurgeni

Cultul obedienței absolute «La Casa Tudorii»

Duminică, 15 octombrie 2017, la Târgul de Floci de lângă Giurgeni, a avut loc a VII-a ediție a Festivalului «La Casa Tudorii», eveniment organizat de către Muzeul Județean Ialomița, în colaborare cu Consiliul Județean. Ediția de anul acesta a fost confiscată de către autoritățile județene, care au împins în derizoriu concursul culinar care reprezintă axul principal al manifestării...

S-auzim de bine «La Casa Tudorii»
Dacă acceptăm, de dragul dialogului, că «un lucru rău e un lucru bun care se termină prost», atunci evenimentul de anul acesta de «La Casa Tudorii» este unul dintre... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2017, 19:20 (21598 vizualizări - 41 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CSM Oltenița 4-1

O nouă demonstrație de forță

Unirea Slobozia evoluează aproape perfect pe propriul teren, iar acest aspect s-a văzut și în meciul de sâmbătă cu CSM Oltenița. Chiar dacă startul a fost mai poticnit, sutele de spectatori prezenți pe «1 Mai» nu au avut niciun moment emoții cu privire la deznodământul partidei. Contrar cursului jocului, oaspeții au mușcat primii, prin reușita lui Daniel Barbu. Bucuria le-a fost estompată de Mihai Adăscăliței care, în minutul 24, a fructificat o centrare venită de pe dreapta. Astfel, la pauză a fost 1-1, o contribuție însemnată având și portarul Olteniței cu câteva intervenții inspirate. În repriza secundă, jucătorii lui Enache Costea au pus rapid lucrurile la punct prin 3 goluri semnate de Soare... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2017, 17:10 (5181 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Groapa lui Stoica» falimentează firmele locale

«Groapa lui Stoica» falimentează firmele locale

În urmă cu 8 ani, când ideea de reabilitare a Pieței Revoluției a fost lansată în spațiul public, oficialii locali declarau că investiția va dinamiza activitatea economică din județ prin «folosirea forței de muncă locale» și «implicarea firmelor ialomițene» în acest proiect. Acum, la sfârșitul anului 2017, «groapa lui Stoica» a secătuit bugetul Sloboziei, iar firmele care au lucrat, fie și accidental, cu ACM 4 București sau subcontractorii acestui antreprenor au ajuns în pragul falimentului sau luptă în instanță pentru recuperarea debitelor restante.

«Sunt niște borfași!» Lansat la... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2017, 15:05 (8290 vizualizări - 6 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SMURD Urziceni: Intervenții la Coșereni, Fierbinți și Lilieci

Paramedicii de la Detașamentul Urziceni au fost solicitați și au intervenit în cursul zilei de duminică, 18 iulie a.c., la trei situații de urgență. În primul caz, echipajul SMURD s-a deplasat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:50
(18288 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la mînăstire

Un călărășean de 25 de ani a fost depistat de polițiști, ulterior constatîndu-se că tînărul a furat obiecte de cult de la o mînăstire de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Tînărul a fost găsit în ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:15
(23835 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoț


«Municipii în Siguranță» (2)

Acțiunea «Municipii în Siguranță» a continuat și vineri, 16 iulie a.c., în intervalul orar 20.00-23.00. Așadar, la nivelul municipiului Slobozia au fost desfășurate efective ale Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:14
(14779 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:24
(21583 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat la mare iar familia a dat-o dispărută

O fată de 14 ani, din Fetești, a fost depistată de polițiști pe raza orașului Mangalia. În ceea ce o privește pe Maria-Mădălina Păpureanu, numele fetei, familia acesteia sesizase Poliția în legătură cu ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:20
(21418 vizualizări - 0 comentarii)


«Municipii în Siguranță»

Efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate, în cursul zilei de joi, 15 iulie a.c., în executarea unor acțiuni în sistem integrat cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:11
(19692 vizualizări - 0 comentarii)


A fost găsit tînărul înecat în Ialomița

Pompierii au găsit trupul tînărului de 22 ani înecat miercuri, 14 iulie, în rîul Ialomița. Reamintim că băiatul a dispărut în apele rîului în zona barajului Dridu, după ce a vrut să se scalde. Poampierii ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:26
(20048 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot solicita adeverințe pentru credite bancare

Fermierii pot obține de la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură necesare pentru accesarea creditelor bancare. Documentele pot fi solicitate de către beneficiarii plăților pe suprafață care ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:23
(21414 vizualizări - 0 comentarii)


Încă un tînăr înecat în Ialomița

Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița acționează pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui tînăr, de 22 de ani, din Tisău-Buzău, care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:51
(20581 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aproape 10000 de cereri pentru motorină subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că beneficiarii pentru care a fost emis acordul prealabil pentru motorina cu acciză redusă trebuie să depună, la Centrele Județene APIA, cererea ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:45
(17963 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 18:23
(17545 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hagieni: Remorci pline cu grîu, răsturnate în rîul Ialomița

Un tractor și două remorci agricole s-au răsturnat în rîul Ialomița, în zona localității Hagieni. Tractoristul, un bărbat de 45 ani, din Țăndărei, conducea ansamblul de vehicule agricole încărcate cu grîu ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:24
(23369 vizualizări - 4 comentarii)


Bordușani: Doi copii încercau să vîndă un LCD furat

Doi minori din Fetești sînt cercetați de polițiștii din localitate, fiind suspecții principali în comiterea unor furturi dintr-o locuință ai cărei proprietari sînt plecați din țară. Polițiștii au luat urma ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(18757 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoți


Sinești: Aflat la pescuit, unui bucureștean i-au furat din mașină

În timp ce se afla la pescuit în localitatea Sinești, un bucureștean a fost prădat de hoți. Bărbatul a reclamat polițiștilor că hoții i-au furat din mașina parcată lîngă baltă un portofel și un aparat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(20996 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești hoți


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Marți, 13 iulie, polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme în alte condiții decît cele prevăzute de legile în vigoare. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:22
(23324 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, Șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 12:18
(27114 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 19:08
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 18:48
(11312 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Polițiștii feteșteni au confiscat peste 8 tone de fier vechi. Ancheta s-a desfășurat pentru un grup de șase indivizi suspecți pentru comiterea mai multor furturi de pe raza municipiului, infracțiuni săvîrșite ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 17:08
(24900 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii se luptă cu inundațiile

Ploiele abundente căzute la sfîrșitul săptămînii precedente au făcut ravagii la Fetești. Nu mai puțin de 12 gospodării au fost inundate, iar pompierii feteșteni se lupă din greu cu furia apelor. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 12:47
(23184 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a Poliției ialomițene

Aproximativ 215 polițiști au participat vineri și sîmbătă, respectiv 9 și 10 iulie, la o acțiune de amploare desfășurată pe raza orașelor Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, precum și a comunelor aflate ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:59
(23645 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

În urma unui control în trafic, la stația de taxare pod Giurgeni-Vadu Oii, comisarii Gărzii Financiare au interceptat două camioane. Acestea aparțineau unei societăți comerciale din Constanța și transportau ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:55
(21186 vizualizări - 0 comentarii)


Încerca să-și aranjeze florile pe scaunul din dreapta și a intrat în pom

Sîmbătă, 10 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime.
Primul eveniment rutier s-a produs pe raza localității Movilița, în urma accidentului rezultînd rănirea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:41
(19291 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat în cancelaria școlii

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tînăr de 19 ani a fost surprins în cancelaria unei școli din Slobozia încercînd să fure mai multe bunuri. Băiatul, fost elev al școlii, a fost surprins de femeia de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(17757 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu polițist-șofer

O mașină de poliție aflată în misiune a fost implicată, sîmbătă, 10 iunie, într-un accident rutier în apropierea localității Bucu. Accidentul s-a petrecut în condiții de poaie abundentă și carosabil umed ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(19886 vizualizări - 0 comentarii)


Beți și fără permise, la volan

Inconștiența continuă să ne surprindă zilnic. Numai în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv, 10 spre 11 iulie, polițiștii au depistat în trafic șoferi care ba nu aveau permis de conducere, ba se ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:38
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: 150 litri de motorină, «evaporată» din rezervor

Alarmată, o femeie, de 45 de ani, din localitatea Armășești, a sesizat polițiștii din localitate, sîmbătă 10 iulie, că în noaptea anterioară îi dispăruseră 150 litri de motorină din rezervorul unui autocamion ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:37
(16482 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Joi, 15 iulie 2010, ora 11.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, în parteneriat cu Fundația «Cartea călătoare» Focșani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:49
(18358 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Inundații și incendii

Ialomița: Inundații și incendii

Ploile abundente de la sfîrșitul acestei săptămâni au inundat mai multe gospodării din comuna Giurgeni și din cartierele Buliga, Fetești Gară și Fetești Sat ale municipiului Fetești. Vineri, 9 iulie și ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:40
(23742 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni la Slobozia și Urziceni

Peste 130 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, au acționat vineri, 10 iulie a.c., sub directa coordonare a inspectorului șef Viorel Ștefu, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:33
(11210 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...