Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Au căzut cu mașina în râul Sărata

Accident rutier la Bărbulești

Au căzut cu mașina în rîul Sărata

Un grav accident rutier s-a petrecut în dimineața zilei de luni, 28 martie 2016, pe raza comunei Bărbulești. Patru persoane au fost rănite după ce au plonjat cu mașina în apele rîului Sărata. Pentru una dintre victime a fost nevoie de intervenția unui elicopter SMURD.

Șoferul a rupt parapetul podului
În mașina care a ajuns în apă se aflau doi adulți, de 42 și 33 de ani, precum și doi adolescenți, ambii în vîrstă de 16 ani. Se pare că mașina a fost condusă de bărbatul de 42 de ani. Acesta a rupt parapetul podului peste rîul Sărata și a ajuns în apă. Grav rănit, el a fost transportat... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2016, 13:00 (6490 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Subprefectul Costică rămâne fără contract cu statul

Înalt funcționar public prin «acord personal»

Subprefectul Costică rămîne fără contract cu statul

De 3 ani și mai bine, Marin Constantin este subprefect prin «acord personal». Potrivit acestui acord, la finele lunii martie 2016, contractul sus-numitului cu Guvernul României expiră. În acest context, ne facem datoria de a reaminti procurorilor DNA că lui Marin Constantin îi expiră «acordul personal», iar acestuia din urmă că a ocupat suficient de mult timp ilegal funcția de subprefect al județului Ialomița...

Povestiri din criptele PSD
Istoria numirii în funcție a subprefectului Marin Constantin este cunoscută, iar Independent... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2016, 20:20 (6595 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Team Cycling Slobozia

Team Cycling Slobozia

În ciuda opiniei generale, Slobozia nu este un «oraș mort». Nu este doar un oraș din care «oamenii fug la mai bine»... Costel Tudorici este dovada vie a acestui fapt. Și a descoperit, în urmă cu 2 ani, pasiunea de a pedala pe bicicletă, iar acum visează la un club de ciclism și o cursă anuală care să promoveze orașul și acest sport aflat la îndemîna tuturor...

Un veteran cu pasiune juvenilă
Costel Tudorici este inginer auto și deține un service de profil. Iar pînă acum 2 ani nici măcar nu visa să participe la cursele de ciclism din România. De fapt, nici nu prea făcea sport, din... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2016, 19:05 (7190 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Medicul Victor Pogorevici, președintele ales al Colegiului Medicilor Ialomița

Medicul Victor Pogorevici, președintele ales al Colegiului Medicilor Ialomița

De o săptămînă, Colegiul Medicilor Ialomița are o nouă structură de conducere. În urma alegerilor organizate în cadrul entității au fost aleși oficial un nou președinte și alți vicepreședinți. Astfel, medicii din Ialomița l-au confirmat în funcția de șef al Colegiului pe medicul specialist în Oftalmologie, Victor Pogorevici.

Săptămîna alegerilor Votul pentru alegerea unui nou președinte al Colegiului Medicilor Ialomița ar fi trebuit să se desfășoare în decembrie 2015. În urma unor reclamații nefondate făcute de dr Vasile Olaru, fostul președinte al Colegiului, comisia națională din... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2016, 15:10 (15553 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Armășești: Preotul Ionuț Munteanu, judecat pentru «delapidare» și «înșelăciune»

Inculpat în haine sfinte

Armășești: Preotul Ionuț Munteanu, judecat pentru «delapidare» și «înșelăciune»

O anchetă a Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni arată că și preoții pot comite fapte penale. După 2 ani și jumătate de cercetări, procurorii au demonstrat vinovăția unei fețe bisericești. Acuzațiile l-au vizat pe Ionuț Cristian Munteanu, duhovnic la Parohia Armășești. Acesta a fost trimis în judecată după ce a exploatat în mod ilegal terenurile aparținînd parohiei pe care o conducea. În prezent, dosarul se află pe rolul Judecătoriei Urziceni, iar preotul cu probleme penale a fost dezbrăcat de hainele sfinte.

A poftit la averea Bisericii Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 18:45 (9439 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Servicii sexuale pentru oi și brânză

Sexgate la stînă

Fetești: Servicii sexuale pentru oi și brînză

Un tînăr din Fetești a fost pus sub acuzare și arestat preventiv la solicitarea DIICOT Ialomița, după ce a exploatat sexual o adolescentă de 15 ani. Pe lîngă sexul vîndut la colț de stradă, fata era nevoită să satisfacă și ciobanii din zona Feteștiului. În schimbul serviciilor, bacii îi ofereau fetei oi și brînză. Produsele pe care le primea erau împărțite între tînără și proxenetul său.

Arestat după 2 ani Procurorii din Slobozia, fie cei din cadrul structurilor locale, fie din cadrul celor specializate cum este cazul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 16:15 (7193 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Un eveniment la a V-a ediție

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Proiectul «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!», început în Fetești de Compania A&S Internațional 2000 în anul școlar 2013-2014, a continuat miercuri, 23 martie 2016, cu cea de-a cincea Festivitate de Premiere a elevilor merituoși de la liceele din municipiu. Directorul companiei, Matei Roșu, în prezența cadrelor didactice, a acordat 15 burse de merit, în valoare totală de aproximativ 13000 de lei. Conform contractelor încheiate cu liceele din municipiu, A&S Internațional 2000, prin Fundația Pasteur, acordă burse de merit de elevilor de la clasa profesională de mecanizatori agricoli a Liceului Tehnologic... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 14:05 (8707 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Păltiniș: Voluntarii Interact au plantat... viitorul

Păltiniș: Voluntarii Interact au plantat... viitorul

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 19 martie a.c., 25 de voluntari din Clubul Interact au plantat peste 400 de puieți la Păltiniș, lîngă Slobozia. Acțiunea a fost  organizată cu ocazia «Lunii plantării arborilor», cu ajutorul Direcției Silvice Ialomița.

O initiațivă lăudabilă În fiecare an, în conformitate cu prevederile art. 81 din Legea nr. 46/2008, Codul Silvic, în perioada 15 martie-15 aprilie, Regia Națională a Pădurilor-Romsilva organizează, atît la nivel central, cît și la nivelul unităților sale teritoriale, activități practice de împădurire a terenurilor forestiere... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2016, 12:20 (3692 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A luat șpagă de 400 de ori

Faptele penale ale doctorului Adrian Ștefan

A luat șpagă de 400 de ori

Noi detalii ies la iveală cu privire la faptele penale comise de medicul Adrian Ștefan, fostul coordonator al Comisiei de Expertiză Medicală din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Trimis în judecată și eliberat din arest, doctorul Ștefan ar fi luat mită de 400 de ori, după cum susțin procurorii, în cele două luni în care a fost monitorizat. La începutul acestei săptămîni, acesta s-a înfățișat pentru prima dată în fața judecătorilor.

Obiecte de lux, găsite la percheziții În vara anului trecut, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița descindeau la Spitalul... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 19:55 (14715 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani a neutralizat 41 mii tone de deșeuri periculoase

În anul 2015

Vivani a neutralizat 41 mii tone de deșeuri periculoase

Generic, deșeurile periculoase se definesc ca fiind orice deșeu solid sau lichid care prezintă risc major pentru sănătatea umană și pentru mediu. Deși inițial depozitul de deșeuri al Vivani Salubritate SA a fost conceput ca fiind «depozit zonal conform de deșeuri nepericuloase», începînd cu anul 2008 firma a colectat, depozitat și neutralizat cantități mari de deșeuri periculoase. Anul trecut, potrivit datelor furnizate Agenției Județene pentru Protecția Mediului Ialomița, cantitatea de deșeuri periculoase eliminată (prin depozitare, incinerare și bioremediere) a fost de 41358,792 de tone.

Incineratorul minune... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 18:20 (9919 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Virusul Zika declanșează marea «desțânțărizare»

Ialomița: Virusul Zika declanșează marea «desțînțărizare»

O adresă a Institutului Național de Sănătate Publică București transmisă tuturor primăriilor din județ, prin intermediul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, pune pe jar autoritățile locale. Potrivit documentului oficial, edilii ialomițeni sînt somați să efectueze urgent operațiuni de «desțînțărizare» a localităților. Toate acestea întrucît, potrivit unor studii recente, țînțarii care provocă nemilosul virus Zika ar putea trăi și în România. De la caz la caz, primarii noștri s-au pregătit să țină piept țînțarilor după propriile puteri.

Ialomița, sub imperiul țînțarilor
La început... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 17:25 (2964 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie din Topor

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Popești Leordeni-Unirea Slobozia 0-2

Victorie din Topor

Sîmbătă, 19 martie 2016, Unirea Slobozia a obținut prima victorie oficială din această primăvară. S-a întîmplat în deplasarea de la Popești Leordeni. În tur, ilfovenii plecaseră cu un punct de la Slobozia, iar în acest campionat trec drept o echipă incomodă. Slobozenii nu s-au putut baza în jocul de sîmbătă pe aportul golgheterului Florin Ibrian, ținut acasă de colecția de cartonașe galbene. În locul lui, Ion Ionescu l-a infiltrat pe Romeo Soare, cel care nu mai evoluase în linia mediană de peste 2 ani. În plus, poarta Unirii a fost apărată în premieră de tînărul Iosif Cristică, acesta lăsînd o impresie bună. Meciul a început sub nota de dominare a Unirii care a căutat din start desprinderea.... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 16:15 (3747 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Secretul oricărei reușite e perseverența!»

Dumitru Cioboată, directorul Liceului de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia

«Secretul oricărei reușite e perseverența!»

Rara avis Profesorul de Matematică Dumitru Cioboată are 58 de ani și conduce Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia de 22 de ani. Este unul dintre cei mai longevivi directori de instituție de învățămînt din județ, se bucură de respectul colegilor și este, în ciuda regimului cazon instituit în liceu, de aprecierea elevilor și, mai ales, a părinților acestora. Din punctul nostru de vedere, este suficient pentru a deschide rubrica de față cu domnia sa. O rubrică în care vom încerca să mediatizăm lunar ialomițeni care au marcat sau marchează viața socială, economică, culturală și, de ce nu?, viața politică a județului. Oameni care... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 15:40 (23406 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a rezervat 1000 de hectare pentru «energie verde»

Stăm bine pe hîrtie

Ialomița a rezervat 1000 de hectare pentru «energie verde»

În urmă cu 5 ani Ialomița s-a alăturat, la rîndu-i, curentului general privind investițiile în «energie verde». În anul 2016, pentru a număra investițiile funcționale din județ, ajung degetele unei singure mîini. Pe hîrtie însă, numărul rămîne unul impresionant. În Ialomița există, teoretic, 22 de investiții în parcuri fotovoltaice și 9 în parcuri eoliene. Suprafața totală de teren rezervată pentru dezvoltarea acestor investiții se ridică la 1069,52 ha...

Parcuri de mucava
Moda investițiilor în «energie verde» a trecut. Din zecile de proiecte de investiții demarate în urmă cu... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 14:25 (5776 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a câștigat procesul cu Amonil SA

Victorie administrativă după 13 ani

Primăria Slobozia a cîștigat procesul cu Amonil SA

De 13 ani, Primăria Slobozia și, de-acum, defuncta Amonil SA își dispută în instanță cei 52 de kilometri de rețea de aducțiune a apei și o parte dintre instalații, acum dezafectate, din cadrul fostului Combinat Chimic. În urmă cu o lună, pe 9 februarie 2016, Înalta Curte de Casație și Justiție a pronunțat o decizie definitivă în acest caz. La acest moment, bunurile aflate în litigiu urmează să fie evaluate, iar Primăria Slobozia caută o soluție legală de compensare a valorii acestor bunuri cu valoarea datoriilor Urban Slobozia către Amonil.

Un proces început în 2003 În anul 2003, pe... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 13:35 (10653 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Decanul» mistreților

«Decanul» mistreților

De cîțiva ani buni, una dintre paginile publicației noastre este rezervată reportajului. Ideea s-a impus de la sine, în condițiile în care acest gen jurnalistic este unul pe cale de dispariție la nivelul presei locale. Descoperim însă cu plăcere că nu sîntem singuri în acest tip de demers. În luna ianuarie 2016, revista «Vînătorul și Pescarul» publică un reportaj neconvențional despre Claudiu Drăgănoiu, decanul Baroului Ialomița, sub titlul «Povestea porcului... mistreț». Întrucît revista în care a fost publicat reportajul are circuit închis, iar autorul, Mariana Drăgănoiu, mamă și soție de vînători iscusiți, a reușit performanța unică de a transforma în reportaj... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 13:10 (10131 vizualizări - 21 comentarii)

SPORT

Succes «amical» cu HM Buzău

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Succes «amical» cu HM Buzău

Ultima confruntare dintre Unirea Slobozia și HM Buzău data din ianuarie 2014. Atunci Unirea învingea la Buzău cu 25-20 și își asigura promovarea în Liga Națională. O reeditare a acelei partide, însă una cu caracter amical, s-a consumat sîmbătă, 19 martie. HM Buzău a venit la Slobozia tot cu simpaticul Romeo Ilie pe post de antrenor și, în mare parte, cu același lot din urmă cu 2 ani. În schimb, la Unirea timpul a adus multe modificări. Pe bancă, Victorina Bora i-a luat locul lui Liviu Paraschiv, iar în teren doar Simion și Băcăoanu au mai rămas din echipa de atunci (ar mai fi și Georgiana Martin, dar ea nu a evoluat în amicalul de sîmbătă). «Cu HM Buzău am disputat un meci de verificare util în... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 12:45 (4101 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ajutoare din Occident pentru Spitalul Slobozia

Ajutoare din Occident pentru Spitalul Slobozia

Paturi pentru bolnavi, scaune cu rotile sau mobilă pentru saloane. Este donația pe care a primit-o Spitalul Județean de Urgență Slobozia de la o unitate medicală din Elveția. Medicul Violeta Șapira, managerul celui mai mare spital din Ialomița, susțin că ajutoarele erau extrem de necesare: «Aveam nevoie de ele. Chiar dacă au fost utilizate, se prezintă într-o stare bună!»

Mobilă veche de 40 ani Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă cu o mare problemă din punct de vedere al mobilierului din dotare. Potrivit oficialilor din cadrul unității medicale, peste 70% din paturile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 12:25 (6730 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Elevii de clasa a VIII-a s-au făcut de râs la Simulări

Ialomița: Elevii de clasa a VIII-a s-au făcut de rîs la Simulări

Elevii din Ialomița au demonstrat și anul acesta indiferența cu care tratează Examenele Naționale. La Simulările pentru Evaluarea Națională, elevii de clasa a VIII-a au obținut procente de promovabilitate sub media pe țară, atît la Limba Română, cît și la Matematică. Așa cum era de așteptat, au existat și instituții de învățămînt unde niciun elev nu a reușit să obțină note peste 5.

Rezultate sub media pe țară
La începutul acestei luni, elevii de clasa a VIII-a au susținut Simulările pentru Evaluarea Națională, la disciplinele Limba și Literatura Română și Matematică. La nivelul... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 11:50 (19593 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, pe agenda Consiliului Județean

Miercuri, 23 martie 2016, Consiliul Județean Ialomița se va reuni în plenul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței se află o duzină de proiecte care vizează susținerea activității administrative a  județului Ialomița. Cel mai important dintre ele este cel privind aprobarea Bugetului de Venituri și Cheltuieli al Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Liniște! Se lucrează...
Miercuri, 23 martie 2016, la orele 14,30, Consiliul Județean Ialomița se va reuni în plen pentru a dezbate și aproba o serie de proiecte de hotărîre care vizează desfășurarea în condițiile... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2016, 11:10 (2909 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Verificări la transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Verificări la transportatorii de persoane

În dimineața zilei de luni, 22 august a.c., în intervalul orar 6,00-9,00, polițiștii din cadrul structurilor rutiere ale IPJ Ialomița au desfășurat o acțiune pe linia transportului public de persoane. ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 19:35
(10360 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Stația de Taxare de pe Autostrada A2

Acțiune preventivă a polițiștilor la Stația de Taxare de pe Autostrada A2

Luni, 22 august a.c., la Stația de Taxare Fetești pe Autostrada A2, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu polițiștii Biroului de Poliție Autostrada A2 București-Constanța și polițiștii de frontieră ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 19:25
(12375 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28985, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de duminică, 21 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 16:10
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Trei echipaje de pompieri din Țăndărei, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 15:10
(5840 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni incendiu


Accidente la Grivița și Țăndărei

Vineri, 19 august a.c., în jurul orelor 15,30, două echipaje de pompieri din Slobozia, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au fost solicitate să intervină la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 14:55
(12103 vizualizări - 0 comentarii)


MADR acordă ajutoare excepționale producătorilor agricoli din sectorul vegetal

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), informează potențialii beneficiari că, în perioada 19 august-2 septembrie 2022 inclusiv, primește ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 12:25
(11843 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-au pierdut viața căzând într-un canal

Doi bărbați, în vârstă de 38 și 53 de ani, au murit duminică, 21 august a.c., în timp ce se aflau la serviciu. Împreună cu un alt coleg, un bărbat de 34 de ani, aceștia au încercat să curețe un canal de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 21:40
(8340 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28959, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 20 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 16:35
(1646 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la o hală de sortare a deșeurilor

Pompierii din Slobozia au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 20 august a.c., în cazul unui incendiu produs la o hală de sortare a deșeurilor, amplasată pe raza municipiului Slobozia. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 03:15
(12968 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28956, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 19 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2022, 16:50
(2161 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

Specialiștii pirotehniști din cadrul ISU Ialomița au executat joi, 19 august a.c., o acțiune de distrugere controlată a unor elemente de muniție neexplodate, identificate în urma misiunilor de asanare executate ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 19:30
(7450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții ar fi recoltat 30 ha de floarea-soarelui!

Reprezentanții unei firme cu profil agricol din Balaciu au sesizat Poliția după ce hoții ar fi recoltat 30 hectare de floarea-soarelui. Paguba provocată se ridică la peste 200 mii de lei, fiind culeasă ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:10
(7411 vizualizări - 2 comentarii)


Razie organizată de polițiști, la Țăndărei

Joi, 18 august a.c., polițiști au desfășurat o acțiune de amploare pe raza orașului Țăndărei, în vederea prevenirii infracționalității stradale și reducerea riscului de producere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:00
(4823 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: 36 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28939, fiind înregistrate 36 de cazuri noi față de ziua de joi, 18 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 16:15
(4820 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

În perioada 16-18 august a.c., copiii din cadrul gruplui de cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au participat la o tabără de vară organizată de Catedrala Urziceni. Tabăra s-a desfășurat la Bușteni, pe Valea Prahovei ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:40
(7176 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 22 august a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda expoziției de pictură, organizată de artistul Dan Constantinescu-Cocoru. Evenimetul începe de la orele 17,00. ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:00
(10008 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 242 de candidați, prezenți la ultima probă a Bacalaureatului de toamnă 2022

Sesiunea august-septembrie 2022 a Examenului Național de Bacalaureat s-a încheiat joi, 18 august a.c., cu proba la alegere a profilului și a specializării, fiind organizată la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 12:00
(13934 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, miercuri, 17 august 2022, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» Bucu și Muzeul Național ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 18:00
(11899 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 60 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 18 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28903, fiind înregistrate 60 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 17 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 16:15
(4002 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 43 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 17 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28843, fiind înregistrate 43 de cazuri noi față de ziua de marți, 16 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

17 August 2022, 16:40
(2385 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 28 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 16 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28800, fiind înregistrate 28 de cazuri noi față de ziua de luni, 15 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 16:15
(3327 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: A început Bacalaureatul de toamnă 2022

Marți, 16 august a.c., s-a desfășurat prima probă scrisă a Bacalaureatului de toamnă 2022. La nivelul județului, potrivit Inspectoratului Școlar Județean, au fost organizate 3 centre de examen. La prima ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 15:15
(30224 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au aplicat amenzi de peste 284 mii de lei

În perioada 12-15 august a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 500 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate 725 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor și ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:45
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

În minivacanța de Sfânta Maria, pompierii ialomițeni au participat la 73 de intervenții ce au vizat acordarea de prim ajutor, descarcerarea, salvarea persoanelor și animalelor din medii ostile vieții. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:15
(18479 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Printr-un comunicat de presă, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița informează că duminică, 14 august a.c., a depistat un bărbat, în vârstă de 28 de ani, din Amara, care avea asupra sa substanțe susceptibile ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 20:10
(9580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 15 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28772, fiind înregistrate 21 de cazuri noi față de ziua de duminică, 14 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 16:10
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 14 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28751, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 13 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

14 August 2022, 16:20
(3057 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 13 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28744, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de vineri, 12 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

13 August 2022, 16:50
(1968 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 42 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 12 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28711, fiind înregistrate 42 de cazuri noi față de ziua de joi, 11 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 16:15
(2324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 100 de polițiști, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița va fi la datorie pentru ca întreaga comunitate să se bucure în liniște și siguranță de minivacanța prilejuită de sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului, precum ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 16:00
(15553 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...