Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Chemgas concediază 450 de angajați

Slobozia: Chemgas concediază 450 de angajați

Chemgas Holding Corporation a anunțat autoritățile că intenționează să concedieze 450 de angajați. Decizia este una surprinzătoare, în condițiile în care firma se află în procedură de revizuire a autorizației integrate de mediu. Perioada încetării contractelor individuale de muncă este 10-22 martie 2016.

Încă o rundă de concedieri Chemgas Holding Corporation are în acest moment un număr de 542 de salariați. Potrivit unei adrese înaintate Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița în 9 februarie 2016, firma își anunță intenția de a concedia un număr de 450 de angajați... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 16:15 (6585 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Percheziții la polițiști suspectați de corupție

Ialomița: Percheziții la polițiști suspectați de corupție

UPDATE 5 polițiști, reținuți pentru 24 de ore!

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, miercuri, 17 februarie 2016, «ca urmare a obținerii autorizărilor legale de la instanța competentă, sînt efectuate percheziții domiciliare în 13 locații situate pe raza județului Ialomița, la sediile a două instituții publice, precum și la locuințele unor persoane fizice». Conform aceluiași comunicat, «în cauză au fost emise mandate de aducere pentru 12 persoane, acestea urmînd a fi conduse la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița în vederea audierii». Rezumînd, perchezițiile vizează activitatea unor polițiști care, în perioada aprilie-noiembrie 2015, ar fi comis fapte ce întrunesc elementele... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 09:20 (82351 vizualizări - 91 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

EXCLUSIV: Dosar de MALPRAXIS uitat în sertarele Poliției

O mamă cu cinci copii își caută dreptatea

EXCLUSIV: Dosar de MALPRAXIS uitat în sertarele Poliției

În anul de grație 2014, un medic ginecolog al Spitalului Județean de Urgență Slobozia era acuzat de M.S., din Andrășești, de faptul că i-a lăsat copilul să-i moară în pîntece. Femeia a reclamat situația la Poliție, iar în baza plîngerii depuse a fost constituit un dosar penal. De atunci și pînă în prezent, ancheta bate pasul pe loc. Iar situația pare să rămînă neschimbată, pentru că raportul medico-legal, cea mai solidă probă în baza căreia a fost construit cazul, abundă de sincope. Documentul conține o serie de contradicții în ceea ce privește sexul copilului care a murit din cauza medicului ginecolog. În unele pasaje, specialiștii explică faptul că fătul decedat avea organe sexuale bărbătești... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 20:05 (12755 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Trafic cu țigări netimbrate în Penitenciarul Slobozia

Trafic cu țigări netimbrate în Penitenciarul Slobozia

Nimeni nu ajunge degeaba în pușcărie, se spune. La Penitenciarul Slobozia însă, această afirmație are o altfel de conotație. Un deținut acuză public faptul că în această unitate se face trafic cu țigări netimbrate. Conducerea Penitenciarului neagă evidența și susține că «se efectuează cercetări de către instituțiile competente, urmînd ca după finalizarea acestora să revenim cu o informare».

Acuzații fără precedent
Niciodată să nu crezi un deținut, se spune atunci cînd intri în pușcărie. Petre Buțoi, condamnat a doua oară pentru tentativă de omor, știe asta. Drept pentru care,... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 18:40 (23077 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

SPORT

O mostră de neputință

Handbal, Liga Națională, Corona Brașov-CSM Unirea Slobozia 27-20 (12-9)

O mostră de neputință

Că vom pierde meciul contra Coronei Brașov era de așteptat, chiar în ciuda faptului că echipa lui Bogdan Burcea nu mai sperie pe nimeni. Speram totuși să nu mai vedem erori copilărești în tabăra Unirii. Din păcate, am văzut! Meciul disputat luni, 15 februarie 2016, nu a început rău pentru handbalistele Victorinei Bora. În minutul 8, Slobozia conducea cu 2-1, după un gol spectaculos marcat de Ana Drăguț. Ardelencele echilibrează situația și răstoarnă scorul în favoarea lor. Echilibrul se rupe pentru prima oară, cînd Enescu ratează un 7 metri, iar în replică Brașovul se duce la 6-3. Ținem totuși aproape, profităm de jocul fără nervi al Coronei, dar senzația este că pur și simplu nu avem capacitatea... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 17:10 (4353 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Redeschiderea sălii «cu geometrie variabilă» costă 200 mii de lei

Slobozia: Redeschiderea sălii «cu geometrie variabilă» costă 200 mii de lei

Închisă imediat după inaugurarea de la sfîrșitul lunii octombrie 2015, sala de spectacole «cu geometrie variabilă» a Consiliului Județean mai are nevoie de 200 mii de lei pentru a funcționa legal. Autoritățile estimează că noile investiții vor fi finalizate pînă la sfîrșitul lunii martie.

Uite sala, nu e sala Sala de spectacole «cu geometrie variabilă», investiție în valoare de 8,83 milioane de lei, a fost inaugurată la sfîrșitul lunii octombrie 2015, după 20 de ani de așteptare. Și închisă imediat după aceea. Cauza oficială a suspendării activității a constituit-o lipsa avizului de... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 16:20 (3405 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Primim vizita Brăilei

Unirea Slobozia s-a întors din cantonamentul de la Tîrlungeni nu înainte de a mai bifa o confruntare amicală. Astfel, uniriștii au încheiat victorioși și partida cu brașovenii de Liga a III-a, de la AFC Hărman. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru Unirea, unicul gol al partidei fiind marcat de Florinel Ibrian, în minutul 50. Unirea a început în formula: Măstăcan-Drăguț, Lazăr, Topor, Bucurică-Macare, Alexe-Ibrian, Teodorescu, Toma-Stanciu. În repriza secundă a fost rulat tot lotul. Astfel, bilanțul amicalelor este unul extrem de îmbucurător: 6 victorii, 2 egaluri și nicio înfrîngere. Prin urmare, week-end-ul liber acordat galben-albaștrilor de Ion Ionescu, după revenirea din cantonament... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 15:35 (4128 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: CHEMGAS vrea autorizație integrată de mediu

Marii poluatori ai Ialomiței funcționează la limita legii (II)

Slobozia: CHEMGAS vrea autorizație integrată de mediu

Chemgas Holding Corporation vrea să redeschidă capacitățile de producție de pe platforma fostului Combinat Chimic. La începutul acestei săptămîni, Comisia de Autorizare Tehnică din cadrul Agenției pentru Protecția Mediului a analizat revizuirea autorizației integrate de mediu care a expirat în luna decembrie 2014. Potrivit informațiilor oficiale, documentația depusă de Chemgas confirmă respectarea planului de acțiuni asumat în anul 2011...

O autorizație rămasă în aer
Zvonurile privind redeschiderea facilităților de producție de pe platforma fostului Combinat Chimic Slobozia prind... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 14:25 (4953 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Duș rece din Capitală

Handbal, Junioare III, CSS Slobozia-CSS 2 București 18-27 (10-17)

Duș rece din Capitală

Cine a ajuns în Sala Sporturilor la pauza meciului dintre junioarele III ale CSS Slobozia și CSS 2 București s-a frecat zdravăn la ochi, după ce a privit tabela. Aceasta arăta un usturător 17-10 pentru bucureștence. Diferență foarte mare, dacă ne gîndim la faptul că echipa pregătită de Marian Simion urmărea la acest joc o victorie care să-i consolideze locul II, înaintea turneelor. Din păcate, în meciul de duminică, 14 februarie 2016, poarta Sloboziei a fost aproape goală și nici atacul n-a fost prea îndrăgostit de goluri. Că o diferență de 7 goluri se poate recupera după pauză au demonstrat-o băieții de la Dinamo, într-un meci disputat la aceeași oră în Cupa EHF. Din păcate, aici discutăm de... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 13:50 (5814 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrele de balneo-fizio-terapie înghit 2 milioane de lei anual

În Ialomița

Centrele de balneo-fizio-terapie înghit 2 milioane de lei anual

De cîțiva ani, oferta centrelor de recuperare medicală din Ialomița a crescut și s-a diversificat. Pe lîngă tratamentul balnear oferit de stațiunea Amara, pacienții pot beneficia acum și de serviciile specializate ale noilor centre private deschise în Slobozia. Valoarea serviciilor decontate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița s-a ridicat, în anul 2015, la 1,72 milioane de lei. Estimările pentru acest an sînt mai mari. «Facem eforturi pentru asigurarea decontării acestor servicii!» a confirmat Mihai Geantă, președintele instituției.

Casa e bun platnic
Asigurarea... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 12:15 (8276 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Scrimă

Două clasări pe podium la Cupa «Muschetarul»

Sîmbătă și duminică, 13 și 14 februarie 2016, localitatea Rîșnov din județul Brașov a găzduit Cupa «Muschetarul», concurs de sabie adresat copiilor și cadeților. CSS Slobozia a participat în competiția masculină a cadeților cu doi dintre cei mai reprezentativi sabreri ai săi: George Dragomir și Răzvan Stănescu. Într-o competiție care a avut la start 21 de sportivi, cei doi slobozeni s-au întîlnit în faza semifinalelor. Victoria i-a revenit lui Dragomir, care l-a întîlnit în finală pe Matei Aniculoesei, sabrer pe care îl învinsese la Campionatul Național. De data aceasta, victoria i-a revenit sportivului legitimat la Steaua. Prin urmare, CSS Slobozia s-a întors de la Rîșnov cu un loc II ocupat... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 11:40 (2949 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel, doctor în «recreare turistică»

Fiecare plagiator are alegătorii pe care îi merită

Tinel, doctor în «recreare turistică»

Vreți, nu vreți, Gheorghe Tinel este alesul nostru, al ialomițenilor. Ne reprezintă în Parlament, ca deputat. Este membru al Comisiei pentru Agricultură, Silvicultură, Industrie Alimentară și Servicii Specifice. Și, în data de 14 decembrie 2011, orele 13,00, sala S2, și-a susținut teza de doctorat în fața unei comisii a Facultății de Silvicultură și Exploatări Forestiere din Brașov. După 4 ani, prin decembrie 2015, cînd Gheorghe Tinel a anunțat că va candida la șefia Consiliului Județean Ialomița, o variantă prescurtată a tezei a fost scoasă de la naftalină și împinsă pe sub ușile redacțiilor publicațiilor locale. Nimeni nu a avut însă curiozitatea să o răsfoiască. Pînă acum!

Teză și antiteză... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 11:15 (11172 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu iz penal la Școala Gimnazială Vlădeni

Scandal cu iz penal la Școala Gimnazială Vlădeni

O întîmplare petrecută la Școala Gimnazială Vlădeni încearcă să arunce învățămîntul ialomițean într-un scandal public fără miză. Profesoara de Educație Fizică a școlii a ajuns să fie personajul negativ într-o anchetă a Poliției din Fetești, acuzată fiind de faptul că ar fi sustras ilegal mai multe cornuri împărțite copiilor. Ridicolul situației reiese din faptul că produsele alimentare erau lăsate la voia întîmplării, prin bănci, de către elevi. Mai mult, fix în ziua în care a fost prinsă cu delictul în sacoșă, respectiva profesoară reclama acelorași organe de anchetă faptul că a fost agresată pe stradă. În apărarea profesoarei vin cuvintele colegilor săi de Cancelarie, care o descriu ca pe o... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 09:45 (23714 vizualizări - 53 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vânători ialomițeni, deveniți «pradă» pentru procurori

Vînători ialomițeni, deveniți «pradă» pentru procurori

Organizată în Pădurea Peri din Slobozia, în urmă cu două săptămîni, o partidă de vînătoare s-a terminat cu puști confiscate și declarații date la Poliție. Astfel, polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia fac cercetări, in rem, într-un dosar penal care are drept obiect activități vînătorești desfășurate pe lîngă lege. Se pare că vînătorii ar fi pătruns pe un teren intravilan, fără ca aceștia să aibă acordul de drept al proprietarului respectivei suprafețe. În replică la aceste acuzații, Nicolae Roșca, cel în proprietatea căruia se află terenul, precizează că a făcut toate demersurile legale pentru ca partida să se desfășoare în condiții depline de legalitate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2016, 18:35 (11445 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în așteptare

Ambițioasele planuri de modernizare a Unității Primiri Urgențe și Policlinicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au intrat într-un con de umbră. Toate acestea întrucît firma care a realizat proiectele a trecut în documentația necesară obținerii finanțării date care nu concordă cu realitatea. Iar acest aspect întîrzie procedura privind atribuirea lucrărilor. Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că situația este sub control și că demersurile privind modernizarea celor două obiective vor avea finalitate. În caz contrar ar fi pentru a doua oară cînd instituția ratează reabilitarea spitalului pe care-l administrează.

Un proiect scandalos... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2016, 15:20 (5632 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Accident de vânătoare în Pădurea Groasa

Partidă organizată de prințul Sturdza

Ialomița: Accident de vînătoare în Pădurea Groasa

Figură emblematică a României, prințul Dimitrie Sturdza ar fi implicat într-o anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Prințul Sturdza ar fi organizat o partidă de vînătoare pe Fondul Vînătoresc 33 Groasa, administrat de Ocolul Silvic Urziceni. În timpul respectivei partide, unul dintre gonacii angajați să trimită sălbăticiunile din pădure mai aproape de țintele vînătorilor a fost împușcat. Victima a fost transportată de urgență la spital, însă din fericire, rănile care i-au fost provocate nu i-au pus viața în pericol. În cele din urmă, cazul s-a concretizat într-o anchetă în toată regula. Începută inițial la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Urziceni... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 20:05 (7867 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Colegiul Medicilor Ialomița are președinte interimar

Colegiul Medicilor Ialomița are președinte interimar

După 4 ani petrecuți în fruntea Colegiului Medicilor Ialomița, doctorul Vasile Olaru a fost demis din funcție. Decizia a fost adoptată în cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată în urmă cu o săptămînă. Noul șef al entității este Mihai Lungu, președintele Asociației Medicilor de Familie Ialomița. Acesta a fost ales interimar, pînă la jumătatea lunii viitoare, cînd Colegiul Medicilor Ialomița va organiza noi alegeri pentru funcția de președinte.

E vremea schimbărilor
În urmă cu o săptămînă, ziarul Independent scria despre... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 18:35 (5803 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

Porți date de perete la PSD Ialomița

DILETANȚII «MAI BINELUI PUBLIC»

A început campania electorală. În fiecare luni după amiaza, PSD Ialomița organizează «Ziua Porților Deschise», în care dezbate programul județean de dezvoltare durabilă a județului pentru următorii 10 ani. Întîlnirea de debut am ratat-o. Dar la a doua am fost prezenți...

Partidul e-n toate
Sala sediului e aproape goală. Și roșie de-ți sîngerează ochii. Comunicatul remis redacției spune că sînt așteptați «toți cei care doresc binele acestui județ». Sub harta județului organizatorii au înșirat scaune. În centru stă «locomotiva» partidului, Victor Moraru. De-a dreapta și de-a stînga... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 17:05 (8572 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Scandal de început de an la AVPS Ialomița

Scandal de început de an la AVPS Ialomița

Disputele din cadrul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Ialomița nu mai contenesc. În această ediție vă prezentăm un nou episod al scandalului fără sfîrșit iscat în rîndurile vînătorilor ialomițeni.

Lupta de orgolii continuă
În urmă cu o săptămînă, în cadrul Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a izbucnit un nou scandal. De data aceasta, miza disputei o reprezintă o serie de propuneri aduse de consilierii Asociației, ce vizau modificarea statutului de funcționare. Respectivele propuneri trebuiau avizate în cadrul Adunării Generale a AVPS Ialomița, organul suprem... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 15:40 (7159 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de declasare

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de declasare

Cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița riscă să fie trecută la o categorie inferioară. Totul din cauza lipsei acute de medici specialiști cu care Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă. Principalul efect al declasării este reducerea finanțării de care unitatea se bucură în prezent. Între timp, Spitalul din Slobozia își caută director medical, după ce interimatul chirurgului Dan Malincenco a expirat. Au fost organizate 3 concursuri consecutive, însă niciun alt medic, dintre cei rămași, nu a dorit să se înscrie.

Un spital fără medici
Bombardat de controale... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2016, 14:05 (9507 vizualizări - 6 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajații «bolnavi», urmăriți de Ministerul Sănătății și Poliție

Guvernul a modificat legislația în privința acordării de concedii medicale, prin introducerea unor reglementări care vor da posibilitatea unei verificări mai eficiente a modului de acordare a acestora, ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 10:18
(27900 vizualizări - 0 comentarii)


Gropile din șosele fac victime: Accident la ieșire din Slobozia Nouă

Unul după altul, craterele fac drumurile județene aproape impracticabile, iar traseele de parcurs adevărate coșmaruri pentru șoferi. Iar asta nu este tot. Gropile din carosabilul ialomițean fac și victime ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:36
(18871 vizualizări - 0 comentarii)


«Zărzărică, zărzărea», la a XVIII-a ediție

«Zărzărică, zărzărea», la a XVIII-a ediție

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 16 aprilie 2010, faza locală a celei de-a XVIII-a ediții a Festivalului județean de folclor «Zărzărică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:33
(30557 vizualizări - 0 comentarii)


Pietonii, în atenția polițiștilor

Începînd de astăzi, 14 aprilie a.c., polițiștii rutieri acționează pe șoselele din municipiul Slobozia pentru a verifica modul în care sînt respectate dispozițiile legale referitoare la acordarea priorității ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:23
(24260 vizualizări - 0 comentarii)


Focuri de armă pentru prinderea unui «șofer» fără permis

În cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 13 spre 14 aprilie, un agent din cadrul Biroului Rutier al Poliției Municipiului Fetești a folosit armamentul din dotare pentru prinderea unui conducător ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:18
(19133 vizualizări - 0 comentarii)


Transport ilegal de animale

Marți, 13 aprilie, în jurul orei 18,00, un echipaj din cadrul Biroului Rutier Slobozia a oprit, pe șoseaua Amara, un autovehicul în care se aflau 3 pasageri. Procedînd la legitimarea ocupanților mașinii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:18
(31993 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Autoturisme cu defecțiuni tehnice, afară de pe șosele!» continuă

Marți, 13 aprilie a.c., în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Fetești în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au continuat acțiunea demarată ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:15
(29812 vizualizări - 1 comentariu)


Pietonii ce traversează neregulamentar, sancționați

Poliția Rutieră a derulat, în ultimele 48 de ore, acțiuni ce au avut drept scop conștientizarea participanților la trafic cu privire la riscul pe care-l reprezintă abaterile de la normele rutiere în vigoare ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:12
(27838 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Focul i-a ars casa

Reviga: Focul i-a ars casa

În această dimineață, miercuri, 14 aprilie, flăcările unui incendiu au mistuit casa unei femei din comuna Reviga. Incendiul a fost semnalat pompierilor, însă pînă la sosirea acestora focul cuprinsese întreaga ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:09
(33445 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 20:01
(22275 vizualizări - 0 comentarii)


TE DEUM LAUDAMUS, concurs inițiat de Protoieria Urziceni

TE DEUM LAUDAMUS, concurs inițiat de Protoieria Urziceni

Luni, 12 aprilie 2010, Protoieria Urziceni, în colaborare cu World Vision România, au organizat concursul «Te Deum Laudamus». Evenimentul a devenit o tradiție în Protoieria Urziceni, anul acesta organizîndu ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 19:00
(29357 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:45
(19269 vizualizări - 0 comentarii)


Minori cercetați pentru furt calificat

În dimineața zilei de luni, 12 aprilie, un slobozean a sesizat Poliția Orașului Căzănești despre faptul că persoane necunoscute au pătruns într-un garaj situat în curtea unei locuințe pe care o deține în ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:20
(18293 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturisme cu defecțiuni tehnice, scoase din circulație

La începutul săptămînii, luni, 12 aprilie în intervalul orar 10,00-13,00, polițiști din cadrul Biroului Rutier Fetești în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:20
(21279 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru deținerea de substanțe toxice

În baza unui plan național de acțiune pentru prevenirea, identificarea și sancționarea faptelor de natură penală și contravențională la regimul produselor de protecție a plantelor, în cursul zilei de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:18
(33592 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant după ce au furat 120 metri de cablu

Trei bărbați, doi din orașul Fierbinți-Tîrg și unul din comuna Moara Vlăsiei, județul Ilfov, au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore și încarcerați luni, 12 aprilie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:17
(18001 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Amenința că se aruncă de pe un stîlp de electricitate

Un tînăr de 21 de ani, din comuna Săveni, a pus pe jar pompierii din Țăndărei după ce s-a cocoțat pe un stîlp de electricitate, amenințînd că se va sinucide. Evident, toată tărășenia s-a petrecut după ce ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:11
(16491 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă disponibile în Italia

Agentia Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că, la această dată, prin intermediul rețelei EURES, se fac înscrieri pentru locuri de muncă în Italia, în ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:35
(21695 vizualizări - 0 comentarii)


Neatenția unui pieton, cauza accidentului

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată prin Serviciul Național Unic Apel Urgență 112, despre faptul că în localitatea Gîrbovi a avut loc un accident ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:25
(23915 vizualizări - 0 comentarii)


Patru copii din Căzănești, autorii unui furt

În dimineața zilei de sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 9.00, Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată de un localnic, în vîrstă de 68 de ani, despre faptul că în cursul nopții, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:24
(20058 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii rutieri, permanent pe arterele din județ

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au urmărit depistarea și sancționarea celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent.
Cu ocazia acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(18334 vizualizări - 0 comentarii)


Fura calea ferată

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 19.00, lucrătorii Postului de Poliție Transporturi Feroviare au fost sesizați de personalul de serviciu în stația Urziceni, cu privire la faptul că aparatul de comandă ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(22213 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune în sistem integrat

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în intervalul orar 23.00-3.00, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu agenți din cadrul Postului de Poliție Gheorghe-Doja și lucrători ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(20096 vizualizări - 0 comentarii)


Și-a incendiat autoturismul

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 1.00, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că un bărbat, de 32 de ani, din municipiu, după ce a achiziționat un autoturism înmatriculat în Spania, l-a incendiat ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(22380 vizualizări - 1 comentariu)


Suspect de furt, identificat

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 18.00, agenții Postului de Poliție Grindu, au fost sesizați de un bărbat, de 59 de ani, din comuna Movilița, agent de pază la o stație de apă din localitate, despre ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:21
(20065 vizualizări - 0 comentarii)


«Mascați» la Grindu

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul prînzului, agenții Postului de Poliție Grindu aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei au solicitat sprijinul Poliției Municipiului Urziceni pentru aplanarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:06
(21063 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fierbinți-Tîrg, intervenții SMURD la Ciocîrlia și Ion Roată, animale împotmolite la Țăndărei

Incendii, salvări de animale, urgențe medicale sînt doar cîteva dintre evenimentele finalului de săptămînă ce au necesitat intervenția de urgență a pompierilor ialomițeni.
Duminică, 11 aprilie a.c., ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:00
(19003 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Alege viața»

Direcția Rutieră din cadrul IGPR a desfășurat vineri, 9 aprilie, între orele 10.00 și 20.00, o acțiune la nivel național pentru combaterea vitezei excesive și a altor abateri grave ce pun în pericol siguranța ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2010, 07:09
(21263 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaj de condoleanțe al premierului Emil Boc

Primul-ministru Emil Boc a transmis un mesaj de condoleanțe omologului său polonez Donald Tusk, pentru a-și exprima regretul față de tragicul accident în care și-au pierdut viața Președintele Poloniei, ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 17:11
(20649 vizualizări - 0 comentarii)


Trei copii, hoți de biciclete

În cadrul acțiunii executate de polițiștii din Fetești, pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor de furt, au fost depistate mai multe persoane, suspecte de comiterea unor astfel de fapte.
Așadar ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 13:42
(20453 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...