Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fabrica de «țepari» de la Slobozia

9 bănci păcălite de o rețea infracțională organizată

Fabrica de «țepari» de la Slobozia

Perioada de aur a creditelor bancare a fost mană cerească pentru infractori. 9 unități bancare au fost înșelate de membrii unei rețele organizate care își avea nucleul în Slobozia. Cercetările au început în anul 2008 și s-au finalizat recent, cînd rețeaua a fost destructurată de procurorii DIICOT Ialomița. Cu ajutorul unor complici, suspecții fabricau documente prin intermediul cărora solicitau credite în lei și valută. Prejudiciul estimat de anchetatori se apropie de suma de un milion de lei, însă în realitate este mult mai mare. Cazul se judecă la Tribunalul Ialomița, principalii suspecți fiind cercetați în stare de libertate.

36 de credite acordate ilegal... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2014, 15:50 (19939 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, un deșert administrativ

În fiecare an, Prefectura Ialomița face publice datele privind dezvoltarea județului, în funcție de cerințele Platformei de Guvernare. Aceste informații sînt cuprinse într-un plan de acțiune, denumit sugestiv Planul Orientativ de Dezvoltare Economică și Socială (PODES). Din acest punct de vedere, se poate aprecia faptul că gradul de dezvoltare a Ialomiței bate pasul pe loc. Resursele financiare limitate sînt principala piedică în procesul de emancipare administrativă, economică și socială a întregului județ.

Ce este PODES? Pe plan local, PODES reprezintă o monitorizare a modului în... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2014, 10:40 (3842 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fafa», omul de la «butoane»

Grup infracțional organizat la Urziceni

«Fafa», omul de la «butoane»

Scandalul public iscat în urma arestării preventive a judecătorului Stan Mustață de la Curtea de Apel București se mută în Ialomița. Potrivit DNA-Structura Centrală, în același dosar este urmărit penal și Ion Boraciu, zis și «Fafa», din Urziceni. Rolul său era acela de intermedia șpăgile care ajungeau la magistratul corupt. Îndeplinea această sarcină alături de grefiera Mariana Curea și un apropiat al judecătorului, pe numele său Florian Alexandru. În sarcina lui «Fafa» procurorii anticorupție din București au reținut fapte de «luare de mită», «trafic de influență» și «constituire de grup infracțional organizat».

Cine este «Fafa»?... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2014, 15:20 (18971 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

GAL «Maia-Catargi» întregește Ialomița europeană

A apărut cel de-al patrulea Grup de Acțiune Locala din județ

GAL «Maia-Catargi» întregește Ialomița europeană

Marți, 6 mai 2014, la Fierbinți, a avut loc ședința de constituire a parteneriatului GAL «Maia-Catargi». Inițiativa aparține autorităților publice din zonă, dar și oamenilor de afaceri interesați de susținerea eforturilor administrației locale de dezvoltare a mediului economic și social. La întîlnire a participat Alexandru Potor, președinte al Federației Naționale a GAL-urilor din România. «Este o performanță pentru noi, dar mai ales pentru județ, pentru că în acest fel integrăm toate localitățile din Ialomița în Grupuri de Acțiune Locală!» a declarat, cu acest prilej, Alexandru Potor.

Ultima pată albă de pe harta Ialomiței... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2014, 11:15 (8806 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Hora», vinul care te îngroapă

«Hora», vinul care te îngroapă

O acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni, demarată în Săptămîna Mare, a avut un rezultat uluitor. Oamenii legii au reușit să confiște 27000 litri de vin. Cercetările ulterioare au stabilit faptul că produsul era importat din Bulgaria și urma să fie vîndut în Slobozia și Urziceni. Mai mult, supus unor analize, vinul bulgăresc avea o calitate îndoielnică. Laboratoarele au arătat că în recipientele de plastic în care fusese îmbuteliat se afla un lichid compus din apă, alcool etilic și coloranți. Compoziția, spun specialiștii care au testat-o, ar fi putut pune în pericol sănătatea consumatorilor. Pentru vinul contrafăcut, distribuitorii ialomițeni au plătit amenzi de peste 100 mii de lei..... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 16:10 (6365 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un an întârziere la gara de 6 milioane de euro

Slobozia: Un an întîrziere la gara de 6 milioane de euro

Închiderea CFR Marfă e cu atît mai absurdă cu cît, de 3 ani încoace, Gara Slobozia a intrat într-un amplu proces de reabilitare. Reamintim că în anul 2011 gara din Slobozia a devenit parte a unui proiect selectat în cadrul «TRANS-Programul Operațional Sectorial Transport», co-finanțat de Uniunea Europeană prin Fondul European de Dezvoltare Regională. Valoarea proiectului se ridică la peste 21 milioane de lei, iar termenul final de execuție ar fi fost luna mai a anului 2013. Banii necesari investiției sînt asigurați în proporție de 70 la sută din fonduri europene. Gara cea nouă va avea 307 metri pătrați suprafață desfășurată și, printre altele, și un pasaj subteran care să facă legătura cu peronul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 14:50 (7056 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SC Urban, bună de plată?!

Mai bine mai tîrziu, decît niciodată

SC Urban, bună de plată?!

Autoritățile i-au dat cîștig de cauză slobozeanului care a sesizat abuzurile SC Urban. Potrivit Autorității Naționale de Reglementare a Serviciilor Comunitare de Utilități Publice, slobozenii pot cere «aplicarea bonificației de 30% pe lună din valoarea facturii curente» pentru perioada în care furnizorul de apă nu a avut autorizație sanitară de funcționare. SC Urban susține că perioada în care autorizația sanitară nu a existat este de doar nouă luni, între lunile ianuarie și septembrie 2010...

Perseverența este mama reușitei
La începutul acestei luni, Independent informa cu privire... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 11:15 (5460 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Greu cu echipele mici

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-SC Bacău 1-2

Greu cu echipele mici

În luna mai, pe lîngă celebrii «mici», se poartă și meciurile grele cu echipele mici. Așa s-a întîmplat și sîmbătă, 3 mai 2014, cînd, chiar pe «1 Mai» a venit pentru o reprezentație muncitorească Sport Club Bacău, echipă care în sezonul regulat n-a suflat în fața Unirii și care s-a calificat in extremis în play-off. Vreme frumoasă, teren bun și de fotbal, și de picnic, și 1500 de spectatori, norma casei, care așteptau să aplaude un nou succes al favoriților. Numai că socoteala de la vestiare nu s-a mai potrivit cu cea din iarbă.

Moldoveni cu inițiativă
Start moale pentru echipa... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 10:40 (6889 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristina Zamfir: «Sunt în tenis de o viață!»

Antrenorii noului val

Cristina Zamfir: «Sînt în tenis de o viață!»

«Tenisul este un sport pe care o dată ce l-ai deprins nu ai cum să-l uiți. Temelia reușitei în tenis este pasiunea. Dacă aceasta există totul devine mai simplu, mai frumos!» sînt cuvintele Cristinei Zamfir, cea care de 3 ani, în cadrul Clubului Sportiv Satori, îi învață meșteșugul rachetei de tenis pe micii aspiranți la gloria sportului alb. Este în tenis de cînd se știe iar totul a început la vîrsta de 6 ani, cînd, așa cum se întîmpla în anii ’80, în sala de clasă a intrat profesorul Ion Mihai Cristian, de le CSS Slobozia. «Eram în clasa I și țin minte că tot efectivul de 30 de elevi a participat la selecție și, așa a fost să fie, eu am fost singura aleasă!». S-a dovedit ulterior că profesorul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 08:30 (6094 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Continuă lupta în doi

Fotbal, Liga a IV-a

Continuă lupta în doi

Așa cum era de așteptat, liderul Unirea Fierbinți s-a impus în fața codașei Unirea Sărățeni, cu 3-1, și rămîne în frunte grație golaverajului. Recolta Ghe. Doja nu a mai reușit să emită vreo surpriză ci a trebuit să se recunoască învinsă de Victoria, la Țăndărei. Mai sînt doar 5 etape pînă la finalul sezonului și, de acum, e clar, că lupta pentru supremație și o eventuală promovare se va da între primele două clasate, Fierbinți și Țăndărei, aflate la mare distanță de restul combatantelor. Etapa a 25-a, disputată sîmbătă, 3 mai 2014, a fost una plină de neprevăzut. Reviga a pierdut orice speranță de reabilitare, plus 3 puncte în duelul cu Abatorul. Amara s-a impus misterios și categoric în duelul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 07:15 (6280 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rămâne fără transportul feroviar de stat

Ialomița rămîne fără transportul feroviar de stat

Lucrările de reabilitare a Gării Slobozia, o investiție în valoare de 6 milioane euro, au o întîrziere de un an. Iar aceasta nu este singura veste proastă. În urmă cu două săptămîni, angajații CFR Marfă, punctul de lucru Slobozia, au fost anunțați că vor fi disponibilizați în bloc. Asta în condițiile în care numai în primele 3 luni ale anului în curs, prin acest punct de lucru au fost tranzitate peste 100 mii de tone de marfă. Deși decizia nu este finală, cei 19 angajați își caută de lucru. În acest răstimp, în Gara Slobozia Veche, zeci de vagoane trase pe linie moartă sînt transformate zilnic în fier vechi...

Foaie verde drum de fier, se închide CFR Marfă... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2014, 08:50 (10663 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apicultorii slobozeni, alungați de pe strada Trandafirilor

Apicultorii slobozeni, alungați de pe strada Trandafirilor

Consiliul Local Slobozia a hotărît să organizeze pentru apicultorii slobozeni vetre de stupină în afara orașului. Se pune astfel capăt unui scandal public care durează de ani buni și care a generat o serie întreagă de acțiuni în instanță. Reamintim că, pînă la acest moment, apicultorii slobozeni au deținut, prin tradiție, vetre de stupină pe strada Trandafirilor, în imediata vecinătate a unor case particulare.

5 hectare de stupine în afara orașului
După ani întregi de reclamații și sesizări în care petenții sesizau pericolele reprezentate de stupinele amplasate pe strada Trandafirilor... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2014, 08:30 (25203 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șomeri mai mulți în mediul rural

Viața la țară, fără locuri de muncă

Șomeri mai mulți în mediul rural

Statisticile oficiale arată că cea mai mare rată a șomajului în Ialomița se înregistrează în mediul rural. La țară există 6012 oameni aflați în căutarea unui loc de muncă, în timp ce la oraș șomează puțin peste 2000. Cele mai multe persoane rămase fără serviciu sînt tineri care locuiesc în comunități rurale, unde dezvoltarea de afaceri care să susțină forța de muncă locală ar fi propice. Este cazul localităților Traian, Coșereni sau Armășești. În lupta cu pericolul numit «șomaj», reprezentanții administrațiilor locale ridică din umeri neputincioși.

Dezastrul de la țară Peisajul rural... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2014, 07:20 (6095 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«1 Mai» la Slobozia, după 25 de ani

În urmă cu 25 de ani, oamenii muncii din Slobozia serbau «1 Mai» în Pădurea Peri. Joi 1 mai 2014, împuținați și șomeri, sau pensionari, aceiași oameni se întorc acolo amintindu-și tinerețea...

«1 Mai» cu Maria și Vasilica
După cum a promis acum 2 ani în campania electorală, primarul Sloboziei, Alexandru Stoica a reamenajat spațiile pentru mici și bere din Pădurea Peri. La orele 11,00, sute de slobozeni erau deja acolo, ocupanți victorioși ai noilor facilități: grătare solide de piatră, foișoare de lemn, coșuri de gunoi și chiar terenuri de fotbal amenajate. Oamenii sînt de trei... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2014, 12:05 (9362 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Școala de poker

Slobozia: Școala de poker

Într-un oraș care așteaptă investitorii cum i-au așteptat bunicii noștri pe americani, orice inițiativă care aduce locuri de muncă devine lăudabilă. George Lepădătescu speră că va reuși mai mult decît atît. La 38 de ani, după ce a încercat nenumărate variante de afaceri, spune că aceasta reprezintă o soluție pentru oricine. «Vreau să ofer fiecăruia dintre cei care intră aici o șansă. Pentru că, după 7 ani de joc, știu că ea există dacă ai suficientă răbdare să o aștepți!» susține el.

Jucătorul sfințește locul
George Lepădătescu este omul căruia mulți dintre slobozeni îi datorează... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2014, 10:40 (10713 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul prim-procuror Hristescu, cercetat disciplinar de Inspecția Judiciară

Fostul prim-procuror Hristescu, cercetat disciplinar de Inspecția Judiciară

Problemele cu legea se țin scai de fostul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Procurorul Cătălin Cristian Hristescu a mers din nou la audieri. De data aceasta nu la DNA, ci în sediul unității pe care a condus-o. El este cercetat disciplinar într-o anchetă demarată de Inspecția Judiciară a Consiliului Superior al Magistraturii.

Audierile de la 10,30
Potrivit deciziei Curții de Apel București, fostul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița a mers marți dimineață la unitatea pe care a condus-o pentru a sta de vorbă cu reprezentanții Inspecției Judiciare... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2014, 08:40 (7679 vizualizări - 10 comentarii)

POLITICĂ

Politica demențială a președintelui Ciupercă

Politica demențială a președintelui Ciupercă

În urmă cu vreo cîteva luni, PSD Ialomița a inaugurat incognito un nou sediu județean, peste drum de sucursala Raiffeisen Bank din Slobozia, pe bulevardul Chimiei... Spunem incognito, pentru că la inaugurare au fost invitați doar cărătorii de osanale ai partidului. Prin urmare, ne cerem scuze pentru că, pînă la acest moment, nu am fost în măsură să vă oferim amănunte despre această locație. Un cititor fidel al publicației noastre ne oferă însă șansa să remediem această scăpare involuntară...

Nu aduce anu’, ce aduce sediul PSD Imediat după Paște, un cititor fidel al publicației noastre... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2014, 07:10 (25701 vizualizări - 56 comentarii)

EVENIMENT

G8, blocul-dinamită

Panică la Slobozia în dimineața zilei de marți, 29 aprilie 2014. O garsonieră din blocul G8, amplasat în zona Parcului Tineretului din oraș, a sărit în aer. Cel mai probabil, deflagrația s-ar fi produs din cauza unei butelii lăsată nesupravegheată. Suflul exploziei a afectat alte 14 locuințe aflate pe același palier. Un tînăr de 35 de ani a fost rănit și transportat la Spitalul de Arși din București. Acest imobil pare lovit de nenorociri. Un eveniment similar s-a petrecut la sfîrșitul lunii februarie, cînd, din cauza unui incendiu, o femeie și-a pierdut viața...

Anchetă în plină desfășurare... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2014, 15:45 (7861 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița visează la forță de muncă specializată

Șomerii noștri cei de toate zilele

Ialomița visează la forță de muncă specializată

Județ agricol prin excelență, Ialomița nu reușește, după 25 de ani de tranziție, să convingă forța de muncă disponibilă că viitorul economiei locale este legat de exploatarea terenurilor agricole. Într-un județ care ar fi trebuit să redevină demult parte din «grînarul României», oamenii sînt săraci, abandonați de stat și administrație și obligați, pentru a supraviețui, să muncească în țările Uniunii Europene. Paradoxal, în timp ce toate acestea se întîmplă, firmele care au supraviețuit tranziției, se plîng de lipsa forței de muncă specializate. Între aceste două clișee, instituțiile statului și cele școlare se străduiesc să identifice soluții noi, care să asigure o dezvoltare pe termen mediu și... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2014, 15:30 (7310 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, prezentă la Târgul AGRARIA de la Cluj

Ialomița, prezentă la Tîrgul AGRARIA de la Cluj

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Cluj, s-a desfășurat Tîrgul Anual de Agricultură, Industrie Alimentară și Zootehnie. Evenimentul a beneficiat de prezența ministrului Agriculturii, Daniel Constantin. Acesta a participat la o conferință organizată de Federația Națională a Grupurilor de Acțiune Locală din România, în cadrul căreia a declarat: «Faptul că astăzi avem 30% din populația României cuprinsă în aceste grupuri de acțiune locală cred că este un lucru lăudabil!». Întîlnirea a fost prezidată de un ialomițean, președintele FNGAL, Alexandru Potor.

GAL-urile, garanția unui viitor european... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2014, 11:40 (3277 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Minor urmărit internațional, depistat în Țăndărei

Luni, 26 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un tânăr de 16 ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare. Minorul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:40
(4236 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Produse contrafăcute, confiscate

Luni, 26 august a.c., polițiștii slobozeni au depistat, în urma unui control, un tânăr de 26 de ani, din Bărbulești, în timp ce conducea pe raza municipiului Slobozia un autoturism ce avea inspecția tehnică ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:35
(3757 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

În perioada 24-25 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic șoferi care conduceau sub influența băuturilor alcoolice sau  fără permis de conducere. Este cazul a doi bărbați, de 21 și ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:20
(2874 vizualizări - 0 comentarii)


Pietoni accidentați la Dridu și Sinești

La sfârșitul de săptămână precedent, doi pietoni au fost răniți ca urmare a unor accidente rutiere produse pe raza județului. Astfel, vineri, 23 august a.c., un bărbat de 34 de ani, din localitatea Jilavele ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:10
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare de Pestă Porcină Africană la Gheorghe Doja și Mărculești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 15:15
(4098 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 26-30 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:55
(5232 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Peste 60 de sancțiuni contravenționale au aplicat polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești și Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în cadrul unei ample acțiuni pe linia pisciculturii, combaterii ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:10
(4157 vizualizări - 0 comentarii)


Accident între Movila și Fetești, patru victime

Miercuri, 21 august a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au intervenit la un eveniment rutier produs pe DJ212, în afara municipiului Fetești, soldat cu rănirea a patru ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:15
(3050 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Depistat la volanul unui autoturism radiat din circulație

Miercuri, 21 august a.c., polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale unor persoane bănuite de comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 36 de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:10
(2627 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune împotriva «taximetriștilor-pirat»

Joi, 22 august a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat în flagrant delict un bărbat, de 62 de ani, din localitatea Mărculești, în timp ce efectua transport neautorizat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:05
(2414 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 57 mii de lei, 6 permise reținute

Marți, 20 august a.c., polițiștii ialomițeni au organizat o acțiune pe raza județului pentru creșterea gradului de disciplină și combaterea cauzelor generatoare de accidente, săvârșite cu implicarea bicicliștilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:40
(3379 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Marți, 20 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au depistat un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, în ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:20
(2669 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Decizie de încetare a suspendării autorizației integrate de mediu pentru SC Clean Tech International SRL

Printr-un comunicat de presă, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță că a emis în data de 20.08.2019 Decizia nr. 2 de încetare a suspendării Autorizației Integrate de Mediu nr. 1/17.03.2014 emisă ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 15:25
(6287 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 19-23 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:20
(5062 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 56 de ani, din Rădulești, care conducea un autoturism pe drumul ce leagă Fierbinți-Târg de Rădulești în timp ce se afla ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:15
(2497 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Coșereni, prins cu cuțitul la brâu

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, cu ocazia desfășurării de activități specifice pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor cu violență în zona barurilor și a discotecilor ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:10
(2763 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni cuțit


Urmărit internațional, depistat de polițiștii ialomițeni

La data de 15 august a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:05
(4905 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Ialomița caută un bărbat evadat din sediul Poliției Budești, județul Călărași

Polițiștii din Ialomița sunt în altertă, după ce un bărbat de 46 de ani, din județul Călărași, a evadat în cursul zilei de marți, 13 august 2019, din sediul Poliției Budești. Oamenii legii au instituit ...[citește_toată_știrea]

14 August 2019, 18:07
(3689 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat pentru «violență în familie»

Luni, 12 august a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de o femeie, de 39 de ani, din Slobozia, cu privire la faptul că ar fi fost agresată pe stradă de concubinul ei, un bărbat de 50 de ani ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 19:10
(3886 vizualizări - 0 comentarii)


A fost înființată oficial Filiala PLUS Ialomița

Sâmbătă, 10 august 2019, în urma Convenției Județene PLUS Ialomița, care s-a desfășurat la Slobozia, a fost constituită oficial filiala PLUS Ialomița, alegându-se echipa de conducere a acesteia pentru următorii ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 15:20
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 250000 de lei, 32 de permise reținute

În perioada 9-11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a ordinii și liniștii publice pe raza județului, precum și de prevenire și combatere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:25
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru încălcarea ordinelor de protecție

Duminică, 11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la încălcarea a două ordine de protecție. În primul caz, un bărbat de 42 de ani, din Slobozia, a încălcat ordinul de protecție ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:20
(4325 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Malu, Perieți și Lăcusteni

Un accident rutier s-a produs în localitatea Malu, evenimentul fiind înregistrat sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 22,00, când un pieton a fost acroșat de un autoturism. Victima, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:15
(4452 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație la Slobozia și Fetești

Un incendiu de vegetație uscată a izbucnit în data de sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 11,30, pe un teren viran din Slobozia, Cartier Bora. Pentru stingerea flăcărilor au acționat pompierii de la ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:10
(3216 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână găsită moartă în propria locuință

Sprijinul pompierilor a fost solicitat în cursul nopții de duminică spre luni, 11/12 august 2019, puțin trecut de miezul nopții, pentru asigurarea accesului în apartamentul unei femei de 79 de ani, cunoscută ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:05
(3401 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Superstițiile din popor spun că, atunci când data de 13 (număr cu ghinion) coincide cu o zi de marți (ziua celor 3 ceasuri rele), aceasta se consideră a fi o zi cu adevărat  ghinionistă. Tocmai de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:50
(3297 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale pentru combaterea Pestei Porcine Africane

Pentru  prevenirea propagării Pestei Porcine Africane și în conformitate cu prevederi legale privind organizarea de acțiuni de control în trafic având ca obiectiv verificarea transporturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:20
(3694 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

AMPA Agri Slobozia angajează
REPREZENTANT VÂNZĂRI
UTILAJE AGRICOLE

pentru zona Ialomița-Călărași
Relații la telefon 0723/251.698

9 August 2019, 19:35


Jilavele: Depistat la volanul unei mașini neînmatriculate

Joi, 8 iulie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit în trafic, pe raza localității Jilavele, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, de 36 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 August 2019, 18:20
(3278 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate

Joi, 8 august a.c., polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Jilavele au depistat, pe raza localității Maia,  doi bărbați, de 42 de ani, din județul Prahova, în timp ce descărcau material lemnos în dreptul ...[citește_toată_știrea]

9 August 2019, 18:15
(5026 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...