Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Traficanții de copii din Țăndărei, LIBERI

EXCLUSIV: Libertate ungurească pentru mafie țigănească

Traficanții de copii din Țăndărei, LIBERI

Traficanții de minori din Țăndărei au fost puși în libertate. Decizia aparține magistraților Curții de Apel Tîrgu Mureș. Așadar, 19 dintre arestații în dosarul «Mafia din Țăndărei» sînt actual liberi, măsura judecătorilor impunînd obligația de a nu părăsi localitatea.
Reamintim faptul că, în luna aprilie a anului 2010, la Țăndărei s-a desfășurat cea mai spectaculoasă și de anvergură acțiune polițienească din ultimii ani. Bilanțul aficial al operațiunii de destructurare a grupului infracțional din Țăndărei era stabilit la 34 de percheziții domiciliare, 27 de persoane urmărite penal pentru trafic de minori, 24 de persoane reținute și 168 de victime-copii. Potrivit Rechizitoriului, rromii erau... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2011, 10:42 (18211 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: 80% din apelurile la 112 sunt false

Ialomița: 80% din apelurile la 112 sînt false

Peste 80% dintre apeluri primite la numărul de urgență 112 sînt false, ialomițenii punînd autoritățile pe jar doar de dragul de a vorbi la telefon. Cel puțin așa reliefează datele statistice ale Serviciului de Telecomunicații Speciale Ialomița, doar 20% dintre apelurile primite fiind cazuri reale.

«Alo? 112? Am sunat degeaba!»
Vineri, 11 februarie, Serviciul de Telecomunicații Speciale Ialomița aniversează Ziua Europeană a Numărului Unic de Urgență 112. Ca în fiecare an, autoritățile fac publice datele statistice vizînd utilizarea numărului de urgență 112. Potrivit datelor statistice ale Serviciului, în anul 2010 ialomițenii au sunat la 112 de peste 417 mii de ori. ... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2011, 08:37 (13096 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Baciu și Leahu au părăsit echipa

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Baciu și Leahu au părăsit echipa

Necazurile se țin scai de echipa de handbal CSM Unirea Slobozia. Înaintea meciului cu Rapid, extrema dreaptă Alina Baciu a predat echipamentul refuzînd să se mai prezinte la echipă. Handbalista care în ultimele trei luni a fost accidentată va fi suspendată. Ea nu se mai poate bucura de clemență din partea conducerii fiind recidivistă, în campionatul 2008-2009 fiind exclusă din lot pentru acte de indisciplină. Alina se adaugă astfel unei liste lungi de jucătoare care au părăsit echipa din motive extrasportive, listă care le mai cuprinde pe: Simona Striblea, Alexandra Preda și Marie-Jeane Kanda. Și Laura Leahu a anunțat că își dorește să încheie colaborarea cu Unirea. De altfel, în ultima perioadă... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2011, 08:34 (15319 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«Tamponatorii auto» se reprofilează pe mașini închiriate

Ialomița, epicentrul accidentelor premeditate

«Tamponatorii auto» se reprofilează pe mașini închiriate

La începutul acestui an, Independent atrăgea atenția asupra apariției unei noi meserii, aceea de «tamponator auto». La sfîrșitul lunii ianuarie, presa națională publica povestea unui șofer accidentat premeditat de un «tamponator». Deloc întîmplător, între cele două cazuri există o legătură, iar meseria de «tamponator auto» se dovedește a fi o afacere de familie. Iar, pe lîngă șoferii ghinioniști, «tamponatorilor» le cad victime firmele de închiriat mașini din Ialomița.

Laudă-te gură!
Imediat după publicarea articolului în ziarul nostru, Ionuț Jipa, eroul postării de pe Facebook, a declarat că: «Nu este vina mea că legislația este permisivă. Eu am tamponat polițiști,... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2011, 10:21 (12235 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu strigă «Lupu’!», RAJA tace

Primarul Sloboziei, paznic la stîna apei

Ionașcu strigă «Lupu’!», RAJA tace

Vă mai amintiți domniile voastre povestea aceea cu «Petrică și lupul»? Ei, bine, domnul Ionașcu a uitat-o! Și după ce s-a jucat timp de 6 luni cu RAJA de-a asocierea, vrînd să vîndă cuiva sau oricui, datoriile uriașe ale Urban, vine în fața cetățenilor și strigă cît îl țin bojocii că «vine lupu’». Citiți și vă minunați!

Declarațiile abundă
La jumătatea lunii ianuarie 2011, Independent publică în exclusivitate primele declarații privind preluarea SC Urban de către RAJA. Gabi Ionașcu neagă vehement și furibund orice legătură cu negocierile, acuzîndu-ne de răspîndire de zvonuri false: «Periodic apare această preocupare și consider că este preocuparea „unor interesați“,... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2011, 19:08 (14502 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Prepeliță ar mai vrea un atacant

Exceptînd dubla confruntare cu Abatorul, celălalte trei meciuri amicale disputate de Unirea Slobozia s-au terminat cu două egaluri și o înfrîngere. Unirea a înscris trei goluri, niciunul nepurtînd semnătura vreunui atacant. Astfel, slobozenii au făcut 1-1cu CSO Plopeni (gol, mijlocașul Constantin Toma), 1-1 cu Conpet Ploiești (gol, fundașul Emil Cristian) și 1-2 cu Gloria Buzău (gol, mijlocașul Augustin Ivașcă). «Da, aș mai dori un atacant dar momentan nu avem nimic concret în acest sens» a declarat profesorul Constantin Prepeliță. Pînă acum au venit la Unirea mijlocașii Cosmin Chiorcău și Augustin Cătălin Ivașcă, ultimul chiar de la contracandidata la promovare Callatis Mangalia. De remarcat... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2011, 16:10 (15898 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia, bun de plată 6 miliarde de lei

Transport Privat a anulat în instanță decizia consilierilor municipali

Consiliul Local Slobozia, bun de plată 6 miliarde de lei

În ianuarie 2010, după reluarea de trei ori a licitației privind transportul de călători la Slobozia, cei 21 de consilieri municipali ai Sloboziei decideau cu majoritate de voturi eliminarea din competiție a firmei Transport Privat în favoarea contracandidatei Nick Touring. După un an de procese, firma a cîștigat în instanță anularea deciziei consilierilor locali. Paguba estimată se ridică la 6 miliarde de lei vechi, bani pe care Cristian Andrei, reprezentantul firmei, spune că îi va cere «de la cei vinovați!».

O poveste veche despre transportul în comun
În luna ianuarie a anului trecut, Independent consemna epilogul războiului public dintre Transport Privat și Nick... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2011, 06:46 (17555 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

30 de milioane pentru trei luni de Sănătate

30 de milioane pentru trei luni de Sănătate

30 de milioane pentru sănătatea ialomițenilor. Acesta este bugetul oferit de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate pentru plata serviciilor medicale prestate în relațiile cu furnizorii pentru primele trei luni ale anului în curs. Președintele CJAS, Mihai Geantă apreciază că aceste sume de bani vor asigura fără sincope desfășurarea actelor medicale în Ialomița...
Pentru asistența medicală primară sau de specialitate, spitale, programe naționale sau medicamente, se vor plăti 30 milioane de lei în primele trei luni ale anului. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a primit bugetul detaliat pentru asigurarea continuității medicale în primele trei luni ale anului 2011. «Vom continua contractul... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2011, 13:42 (13051 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În oraș circulă taximetre fără autorizație

Pirateria salvează Slobozia

În oraș circulă taximetre fără autorizație

La mai bine de un an de la stingerea acestuia, scandalul suplimentării numărului de taximetre la Slobozia a devenit o amintire. Nu și efectele acestuia. Potrivit unor estimări neoficiale, în acest moment în oraș circulă circa 50 de taximetre fără autorizație. Majoritatea lor aparțin firmelor care, la sfîrșitul anului 2009, au primit ilegal din partea administrației locale dreptul de a suplimenta numărul de taximetre în circulație pînă la 210. O afacere de partid prin care administrația locală a plătit serviciile electorale din 2008 și 2009.

Administrația locală a inventat taximetria-pirat
În anul 2009 piața locală de taximetrie a fost zguduită de scandalul suplimentării... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2011, 05:38 (21210 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Costa Mina, profesor începător de greacă și bulgară

Costa Mina, profesor începător de greacă și bulgară

Anunțul l-am cules de la rubrica de mica publicitate. Cu domnul Costa Mina ne-am întîlnit la sediul redacției... Greaca și bulgara n-o s-o învățăm niciodată! Dar am descoperit că meseria de profesor începător există. Rămîne doar să vă convingeți și dumneavoastră...

Moștenirea greco-bulgară
Îl cheamă Mina Constantin Ivanciu. Mina este nume aromân, moștenit de la bunicul, ajuns din Macedonia în Cadrilater acum o sută și mai bine de ani. Ivanciu este numele bunicii, bulgăroaică get-beget. Iar Constantin, Costa cum îi place să se prezinte, este nume neaoș românesc. Și e român, dar în el s-au amestecat, de mic, sîngele neamurilor și limbile Balcanilor. Multă vreme n-a știut... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2011, 10:22 (24032 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile locale reclamă alocarea ilegală a fondurilor publice

Jaf ca-n codrul bugetului județean

Administrațiile locale reclamă alocarea ilegală a fondurilor publice

După 6 luni de război administrativ, Consiliul Județean nu renunță la practicile privind alocarea ilegală a fondurilor publice către administrațiile locale. Atenția acordată de către Instituția Prefectului acestei practici modifică însă maniera oficială de alocare a fondurilor. Oficial, în anul 2011 alocările bugetare se vor face în funcție de proiectele prezentate de reprezentanții administrației locale. Neoficial însă, Consiliul Județean a «sfătuit» primarii invitați la negocieri să ceară doar cît li se va da.

Buget de subzistență vs buget de dezvoltare
Filosofia bugetară a anului 2011, trîmbițată de Guvernul Boc la început de an, se mulează mînușă pe ambițiile politice... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2011, 11:24 (8804 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Amara, în cantonament la Eforie Nord

Începînd cu ziua de duminică, 30 ianuarie, Victoria Amara, echipă aflată pe locul III în Liga a IV-a Ialomița este într-un cantonament de 5 zile în stațiunea Eforie Nord. La această acțiune s-a deplasat întregul lot folosit în turul campionatului, mai puțin fundașul Florin Avram, plecat la Rapid Fetești și mijlocașul Vintilă, exclus din lot din motive disciplinare. La capitolul noutăți poate fi trecut Ion Avram, fost fotbalist al Dunării Călărași, care se află în probe. «Mai avem cu noi doi juniori care sperăm să confirme și avem în vedere transferul a doi fundași centrali din Buzău» a declarat, pentru Independent, profesorul Florin Martinescu, antrenorul Amarei. Victoria dispută, miercuri, 2... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2011, 08:13 (7330 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Și cu câinii cum rămâne?

La Consiliul lăudat

Și cu cîinii cum rămîne?

Isteria mediatică ce se desfășoară cu talent în aceste zile, privind cîinii comunitari, și-a găsit loc și la Slobozia. Și încă ce loc! În ședința de Consiliu Local. Asta după ce, cu o seară înainte de întrunirea Consiliului Local, o femeia murea sfîșiată de cîinii vagabonzi bucureșteni. Și deh!, la politică, fotbal și... cîini comunitari se pricepe toate lumea. Și ca să vedeți cîtă dreptate avem, redăm integral o parte din discuțiile purtate pe marginea unui proiect de hotărîre ce viza aprobarea taxelor de revendicare, adopție și cazare a cîinilor fără stăpîn... Și dacă nu înțelegeți nimic, nu vă îngrijorați. Problema cîinilor comunitari este una de actualitate, rămasă nerezolvată de ani de zile... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2011, 12:32 (13552 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia, amical cu Gloria Buzău

Liderul seriei a doua din Liga a III-a, Unirea Slobozia a încheiat cantonamentul din Predeal cu un meci amical împotriva echipei Conpet Ploiești. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1, golul slobozenilor fiind reușit de Constantin Toma. «Nu ne-a interesat rezultatul și am luat meciurile amicale ca simple teste. Importantă a fost pregătirea centrală, unde băieții au făcut două antrenamente și au parcurs 20 de kilometri zilnic» a explicat profesorul Constantin Prepeliță.
Telenovela Florin Anghel continuă, jucătorul prezentîndu-se la echipă. Despre acest subiect, Prepeliță a declarat: «Eu l-am învoit pentru o perioadă scurtă, iar el a întîrziat și de aceea, din punctul meu de vedere, nu mai face... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2011, 12:07 (12643 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A născut după o sarcină dezvoltată în abdomen

Premieră în medicina ialomițeană

A născut după o sarcină dezvoltată în abdomen

Caz fără precedent la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Doi medici slobozeni au reușit o performanță medicală. Doctorii au operat o mămică a cărei sarcină s-a dezvoltat (atenție!) în abdomen! Atît mămica cît și copilul sînt bine, aflîndu-se actual sub atenta supraveghere a medicilor.
Luni, 24 ianuarie, pe Secția de Obstretică-Ginecologie a Spitalului Județean, doi medici ginecologi au intrat în sala de operații unde urmau să dea viață unui copil printr-o operație de cezariană. Intervenția chirurgicală se decisese ca urmare a faptului că fătul era așezat transvers, iar mămica nu putea naște în condiții normale. Ceea ce avea să fie o banală operație de cezariană s-a transformat într-o adevărată... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2011, 09:24 (25916 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, patria piraților din transportul public

Pagube de zeci de mii de lei noi din cauza indiferenței autorităților

Ialomița, patria piraților din transportul public

Lunar, Ialomița pierde zecii de mii de lei noi din cauza piraților care paralizează transportul public de călători. Și asta sub ochii indiferenți ai autorităților publice județene și cei ai Poliției, al căror rol a devenit decorativ. Nici nu poate fi altfel atîta vreme cît o parte din cîștigurile acumulate ajung și în buzunarele celor chemați să supervizeze acest sector de activitate...

Turnul Babel auto
Județul Ialomița are unul dintre cele mai eterogene parcuri auto din România. Dacă ați avea curiozitatea să aruncați o privire în Autogara din Slobozia, veți descoperi aici, alături de autocare de ultimă generație, hîrburi vechi din 1968, anul în care a fost înființată... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2011, 17:42 (22018 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Protest public pentru salvarea Spitalului Țăndărei

Protest public pentru salvarea Spitalului Țăndărei

• Desființarea Spitalului din Țăndărei-o aberație
• Investiții de miliarde pierdute iremediabil
• Autoritățile din cele 13 localități limitrofe se coalizează într-un protest public
• Spitalul Fierbinți-Tîrg, dovada că istoria se poate repeta
• Reacții oficiale dure

În cursul dimineții de miercuri, 2 februarie, autoritățile locale din Țăndărei au organizat o conferință de presă în care au criticat dur decizia de desființare a Spitalului. Primarul Vasile Sava a prezentat memoriul pe care îl va înainta Ministerului Sănătății și a declarat că nu se va opri pînă la revocarea deciziei. «Este inadmisibil ca niște funcționari din birourile de la București să șteargă de pe hartă un spital care deservește 38 de mii de locuitori. Unde este descentralizarea autonomiei locale despre care se vorbește și apropierea serviciilor de cetățean?» a tunat edilul în fața presei. Primarul a fost secondat de către directorul Spitalului, Vladimir Turcuman care a susținut... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2011, 09:18 (27765 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

RAJA da, Ionașcu ba

A început bătălia pentru apă!

RAJA da, Ionașcu ba

În urmă cu două săptămîni, Independent publica primele informații legate de stadiul negocierilor dintre RAJA Constanța, al doilea operator ca mărime pe piața națională a serviciilor de apă, și administrația locală. Revenim astăzi, în exclusivitate, cu declarații incendiare ale celor implicați în această negociere, care să vă permită să trageți singuri concluzii asupra viitorului SC Urban, unul dintre ultimii supraviețuitori în calea regionalizării serviciilor de apă din România.

Povestea fără sfîrșit a asocierii RAJA Constanța cu SC Urban
RAJA Constanța este dispusă să se asocieze cu SC URBAN. Mai mult decît atît, susține Stroe Felix, directorul acestei societăți de stat, firma este dispusă să preia datoriile istorice ale SC Urban, să plătească debitul pe care aceasta îl are către SC Amonil și să asigure potabilizarea sursei de apă în timp record. Ce s-ar ascunde în spatele «bunelor intenții» ale societății constănțene? Evident, profitul! Și, mai presus de acesta, dorința expansionistă a RAJA Constanța de a deveni primul operator de apă al țării! O dorință care a împins societatea pînă la Chișinău și dincolo de el... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2011, 11:56 (16582 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul din Țăndărei, desființat

Atentat la Sănătatea publică ialomițeană

Spitalul din Țăndărei, desființat

UPDATE Deputatul PNL Cristina Pocora: «Guvernul PD-L-UNPR-UDMR a hotărît că cetățenii din Țăndărei și din împrejurimi trebuie lăsați să moară!»

Marți, 1 februarie, ministrul Sănătății a făcut publică lista unităților sanitare ce urmează a fi desființate. Potrivit unui comunicat al Ministerului Sănătății, dintre cele 182 de spitale din țară, un număr de 111 unități sanitare vor fi comasate, iar restul de 71 se vor reprofila în cămine pentru persoane vîrstnice sau centre de permanență. Decizia face parte din procesul de reorganizare a sistemului sanitar românesc...

Spitalul Țăndărei dispare de pe hartă
Ialomița este afectată de reorganizare prin desființarea Spitalului Orășenesc Țăndărei. Potrivit datelor Ministerului Sănătății, actualul Spital va fi înlocuit de un cămin pentru persoane vîrstnice. Măsura a inflamat... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2011, 16:11 (40246 vizualizări - 27 comentarii)

SPORT

Slobozia-Rapid 29-32. Și totuși rămânem în luptă!

Handbal

Slobozia-Rapid 29-32. Și totuși rămînem în luptă!

Sala Sporturilor din Slobozia a fost din nou, vineri, 28 ianuarie, cu ocazia disputei dintre Unirea și Rapid, neîncăpătoare. Excesul de spectatori prezenți a făcut ca pentru o bună parte a publicului a privi partida de handbal să fie ca vizionarea unei emisiuni tv cu întreruperea semnalului exact în punctele culminante. Trebuie făcut ceva și asta cît mai repede pentru a evita reversul medaliei. Așadar, 350 de oameni optimiști veniți să asiste la o nouă victorie a favoritelor, mai cu seamă că statisticele asta arătau...

Start de rău augur
Asta a arătat și debutul jocului cu Denisa Păduraru deschizînd scorul. Rapidistele egalează și, mai mult, pe măsură ce intră în joc... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2011, 11:31 (4879 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: Campanie de supraveghere a Pestei Porcine Clasice

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează faptul că, în perioada iunie-iulie 2016, se va demara o amplă campanie de supraveghere activă a Pestei Porcine Clasice. ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 19:40
(5168 vizualizări - 1 comentariu)


«Ziua Eroilor», sărbătorită la Slobozia

Reprezentanții Instituției Prefectului anunță faptul că joi, 9 iunie 2016, la Slobozia vor fi organizate o serie de manifestări publice dedicate «Zilei Eroilor». Evenimentele se vor desfășura în colaborare ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 19:10
(4978 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: I-au furat mașina din fața casei

Miercuri, 1 iunie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au fost sesizați de un bărbat, de 59 de ani, din  localitate, cu privire la faptul că i-a fost sustras autoturismul personal ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 18:45
(4077 vizualizări - 0 comentarii)


TU votezi! MAI te informează!

În contextul organizării alegerilor locale din acest an, MAI desfășoară o campanie de informare a cetățenilor cu privire la principalele prevederi legale referitoare la exercitarea dreptului de vot.
...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 17:45
(4305 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Iunie, porțile IPJ Ialomița s-au deschis pentru copii

De 1 Iunie, porțile IPJ Ialomița s-au deschis pentru copii

Miercuri, 1 iunie a.c., cu prilejul Zilei Internaționale a Copilului, elevii, însoțiți de cardele didactice, au vizitat sediul Inspectoratului, unde le-au fost prezentate autospecialele de poliție, tehnica ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2016, 17:40
(7208 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
contabil evidență primară
condiții
-absolvent liceu economic
-cunoștințe operare PC
-cunoscător limba engleză
CV-urile se transmit
la adresa de e-mail
[email protected]

25 Mai 2016, 15:30


anunț angajare

societate comercială
angajează
lucrător comercial
condiții:
-studii medii
-vechime maxim 3 ani
contabil principal
condiții:
-studii medii și/sau superioare
-vechime minim 3 ani
Relații la telefon
0243/213.390, 0372/721.701

25 Mai 2016, 13:20


AFIR: 453 milioane de euro disponibili pentru infrastructură rurală, agricolă sau forestieră, dar și pentru protejarea patrimoniului cultural

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale anunță că miercuri, 25 mai 2016, orele 9,00, se va deschide sesiunea de primire de proiecte pentru Submăsurile 4.3.A -Investiții pentru dezvoltarea, modernizarea ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2016, 18:25
(6146 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Pădurar trimis în judecată

Potrivit unui comunicat de presă, «procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au finalizat cercetările și au dispus trimiterea în judecată, la 24.05.2016, în stare de libertate, ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2016, 12:15
(6402 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC CONSTRIF SA
scoate la vînzare următoarele terenuri
-teren intravilan,
în suprafață de 5000 mp
situat în Cartier locuințe,
zona Sud-cartier Slobozia Nouă
(10 euro/mp)
-2 loturi teren intravilan,
în suprafață de 17014 mp fiecare,
situate la ieșirea din Slobozia
spre Slobozia Nouă
(8 euro/mp)
Prețurile sînt negociabile.
Relații la telefon 0748/128.221

23 Mai 2016, 13:45


anunț angajare

CIVITAS unul dintre principalii
furnizori naționali de servicii
de securitate
angajează
AGENȚI DE SECURITATE
în Slobozia
-cunoștințe avansate operare calculator
-salariu atractiv, program în ture
Pentru mai multe detalii
sunați la telefon 0732/960.951
sau trimiteți CV-urile
dumneavoastră la adresa de e-mail
[email protected]

23 Mai 2016, 11:20


Ialomița: Beți la volan

Doi bărbați de 40 și 49 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Testați cu aparatul etilotest de către polițiști, aceștia aveau valori ale ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 19:20
(4934 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Și-a pierdut viața sub roțile mașinii

Un bărbat a cărui identitate nu a fost încă stabilită a fost omorît luni, 16 mai 2016, în urma unui accident rutier, petrecut la intrare în Slobozia. Din primele date, se pare că bărbatul se deplasa neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 15:50
(4357 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Proiectil descoperit pe cîmp

Jandarmii din Slobozia au descoperit duminică, 15 mai 2016, un proiectil la marginea unui cîmp din apropierea municipiului Slobozia. Aceștia au sunat la 112, iar la fața locului s-au deplasat specialiștii ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 14:30
(4849 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier cu cinci victime

Cinci persoane au fost rănite, la sfîrșitul săptămînii precedente, după ce mașina în care se aflau a fost implicată într-un accident rutier. Conducătorul auto al automobilului a fost prins între fiarele ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2016, 13:25
(6263 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

AGROMAS GRUP
firmă specializată în comerțul
cu pesticide și semințe
angajează
șofer autocamion
Cerințe
-experiență minimum 2 ani
-posesor permis conducere categ. C+E
-posesor atestat transport
mărfuri generale
-fără antecedente penale
-seriozitate și responsabilitate
-aviz medical și psihologic valabil
-experiență în transport de mărfuri
-transport intern și EXTERN
-atestat transport mărfuri periculoase
CV pot fi trimise la adresa de e-mail
[email protected]

17 Mai 2016, 11:05


Anchetă in rem la Fetești

Procurorii și polițiștii din Fetești fac cercetări in rem într-o anchetă privitoare la o posibilă tentativă de viol. Verificările oamenilor legii au debutat după ce o femeie a reclamat faptul că un bărbat ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2016, 11:20
(5712 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

firmă de transport
cu acționariat german

angajează șoferi profesioniști,
categoria C+E

-posesor atestat profesional
și cartelă tahograf
-experiență minim 2 ani,
pentru Comunitate
-plata la zi
Relații la telefon 0729/272.272

15 Mai 2016, 15:55


anunț angajare

SC Baladei Thirdway Transport SRL
selectează în vederea angajării
șoferi cu carnet C+E
pentru TIR-uri frigorifice pe Comunitate
Interviuri în:
-Reșița și Piatra Neamț: luni, 16 mai
-Petroșani și Galați: marți, 17 mai
-Craiova și Medgidia: miercuri, 18 mai
-București și Buzău: joi, 19 mai
-București: vineri, 20 mai
Se oferă condiții excelente.
Obligatoriu documentația
valabilă cel puțin 6 luni,
fără antecedente penale și rutiere.
CV și informații suplimentare
la [email protected] și 0740/295.418

15 Mai 2016, 14:40


anunț angajare

SC Bere Băuturi București SA
angajează operator facturare
pentru Punctul de lucru Țăndărei

Condițiile angajării sînt
-cunoștințe operare PC
(Word, Excell, Outlook)
-cunoștințe facturare
-experiența constituie avantaj
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
iar pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

15 Mai 2016, 14:05


IPJ Ialomița: Campania de prevenire a violenței în școli continuă

IPJ Ialomița: Campania de prevenire a violenței în școli continuă

Conform unui plan adoptat de Poliția Română, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița demarează în această perioadă o amplă  campanie de prevenire în școlile din întreg județul. Elevii învață ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2016, 20:20
(4109 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a făcut publică ofera locurilor de muncă pentru următoarea perioadă. Astfel, în baza de date a AJOFM se regăsesc peste 420 de locuri de muncă. ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2016, 18:15
(7177 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege să fii voluntar!

Începînd de marți, 10 mai 2016, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență lansează semenilor o provocare, aceea de a deveni voluntar în cadrul inspectoratelor pentru situații de urgență din România ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 17:45
(5984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimiși în judecată pentru evaziune fiscală

Cinci persoane au fost trimise în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de evaziune fiscală. Este vorba despre numiții Bogdan Stănescu, Marian Stănescu, Marioara ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 16:25
(5532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis și beat la volan!

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului trei ialomițeni, cu vîrstele cuprinse între 24 și 65 de ani, care conduceau autoturisme pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 13:35
(5265 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 92000 de lei, 16 permise reținute

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 6-8 mai 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2016, 12:05
(4974 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Iazu. Patru bărbați au ajuns la spital

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 20 și 58 de ani, au ajuns joi, 5 mai 2016, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce au fost implicați într-un accident rutier, în zona localității Iazu. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2016, 13:08
(7629 vizualizări - 1 comentariu)


Grav accident rutier la Coșereni

O ialomițeancă a ajuns în comă la Spitalul de Urgență Floreasca, din București, după ce a fost implicată într-un accident rutier, miercuri, 4 mai 2016. Șoferița a rupt balustrada podului de peste rîul ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 13:50
(17838 vizualizări - 10 comentarii)


Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea», ediția a XXIV-a

Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea», ediția a XXIV-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița va avea loc vineri, 6 mai 2016, faza zonală a celei de a XXIV-a ediții a Festivalului județean de folclor ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 12:40
(5508 vizualizări - 1 comentariu)


Accident cu patru victime în apropiere de Gîrbovi

Un accident rutier soldat cu rănirea a patru persoane s-a produs luni, 2 mai a.c., pe DJ203B. Astfel, în timp ce un bărbat, de 35 de ani, din comuna Gîrbovi, conducea un autoturism din direcția Gîrbovi ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 12:10
(6267 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...