Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Circumcizie ritualică» la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

«Circumcizie ritualică» la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești efec­tuează servicii de «circumcizie ritualică». Oficialii unității medicale susțin faptul că este vorba despre un serviciu medical, prevăzut în contractul încheiat cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate. «Nu este nimic care sfidează legile în vigoare. Serviciul oferit este cât se poate de legal!» susține Vali Silica Tudor, ma­nagerul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești.

 

De la tradiție, la chirurgie În baza contractului î... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2024, 07:50 (9490 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Începe modernizarea Primăriei Mărculești

Începe modernizarea Primăriei Mărculești

Administrația locală a co­munei Mărculești implementează un proiect ce are ca scop reabili­tarea și modernizarea clădirii în care își desfășoară activitatea. Fondurile sunt alocate de la bugetul județului Ialomița, prin Agenția de Dezvoltare Intercomunitară «Ialomița».

 

Șantier în lucru În cadrul acestui proiect se va pune accentul pe renovarea exterioară a clădirii în care își desfășoară activitatea Primăria Mărculești, făcându-se totodată eforturi și pentru modernizarea zonei de grupuri sanitare. Valoarea proiectului... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2024, 16:05 (8433 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«Epurarea verde» de la Stația de Epurare a Sloboziei

«Epurarea verde» de la Stația de Epurare a Sloboziei

Operatorul regional Urban SA a declanșat prima campanie de împădurie susținută vreodată de către societate. Prima etapă a proiectului s-a desfășurat la Stația de Epurare a Slobo­ziei: «Este un prim pas către comunitate. Am vrut să oferim un exemplu de bună practică! Și dorim să implicăm în acest proiect toți slobozenii care doresc să refacă lizierele din jurul orașului...».

 

La Stația de Epurare «Verde» Campania a fost lansată anul trecut, în 2023, dar de-abia acum e primăvară. Pe 21 martie e zi de echinocțiu și a plouat toată dimineața... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2024, 11:50 (5292 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Platonești: Rețea de canalizare și apă potabilă pentru satul Lăcusteni

Platonești: Rețea de canalizare și apă potabilă pentru satul Lăcusteni

Administrația locală a comunei Platonești face demersuri pentru dezvoltarea comunității din Lăcusteni. Astfel, la nivelul localității se află în implementare proiectul privind extinderea rețelei de canalizare și apă potabilă.

 

Execuție în curs Lucrările privind extinderea relețelei de apă și canalizare în satul Lăcusteni au început încă din toamna anului trecut și se află în plină desfășurare. Proiectul este finanțat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Ad­ministrației și are o valoare de peste 6 milioane de lei. Estimativ, cele... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2024, 09:10 (3551 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asfaltarea localității, prioritate a comunei Sărățeni

Proiecte în valoare de 8 milioane de euro, în așteptare

Asfaltarea localității, prioritate a comunei Sărățeni

Administrația din Sărățeni finalizează în această primăvară investițiile în asfal­tarea celor 25 de kilometri de drumuri comunale existente. Pentru anii următori, primarul Eugen Tocileanu anunță proiecte de investiții a căror valoare cumulată depășește 8 mi­lioane de euro.

 

Asfalt la Sărățeni Comuna Sărățeni continuă lucrările de asfaltare a localității. Conform declarațiilor edilului local, în această vară comuna va avea alți 7 kilometri de asfalt. «Atunci când te afli atâtea mandate în Opoziție, investițiile în as­faltarea... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2024, 16:50 (1742 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect finanțat de AFIR în comuna Mihail Kogălniceanu

Proiect finanțat de AFIR în comuna Mihail Kogălniceanu

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale oferă Primăriei Mihail Kogălniceanu aproximativ 500 mii de lei pentru implementarea unui proiect ce vizează dotarea cu echipamente a Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență (SVSU) al lo­calității. Rolul SVSU în comunitate este foarte im­portant, persoanele care fac parte din această structură fiind obligate să intervină în cazul unor situații de urgență până la sosirea echipajelor specializate.

 

Proiect în implementare Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale are o linie de finanțare specială... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2024, 08:25 (4506 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alegerile Locale în Ialomița par a se fi încheiat înainte de a începe!

Alegerile Locale în Ialomița par a se fi încheiat înainte de a începe!

Știm, e tulburător. Dar realita­tea e cruntă. Iar cifrele, oricât am încerca să le cosmetizăm, nu mint. Prin urmare, stimați alegători, puteți să jeliți sau să vă bucurați, după preferințe. Un aspect însă rămâne aproape sigur: Ale­gerile Locale din Ialomița par a se fi încheiat înainte de a începe!

 

Faptele vorbesc La Alegerile Locale din 2020, Ia­lo­mița a schimbat 28 de primari. Dintre care 6 de orașe! Mai buni sau mai răi, foști sau «no name», e altă po­veste... Dar i-a schimbat! Dintre aceștia... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2024, 12:40 (34718 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

CNI a «blocat» finanțarea pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Lucrările de construire a Sălii Polivalente din Slobozia s-au suspendat după ce Compania Națională de Investiții, instituție care și-a asumat implementarea proiectului, a «blocat» finan­țarea. Oficialii Primăriei Slobozia, beneficiarul pro­iectului, susțin că de vină este Ordonanța Guvernului României privind reducerea cheltuielilor bugetare, aprobată în toamna anului trecut. Estimativ, costurile pentru construcția Sălii Polivalente din municipiul reședință se ridicau la 70,75 milioane de lei.

 

Proiect tras pe «linie moartă» În... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2024, 07:55 (12045 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Sportul e o formă de evoluție!»

George Dragomir, «Cetățeanul de Onoare» al modestiei și bunului simț

«Sportul e o formă de evoluție!»

George Dragomir este cel mai medaliat scrimer al anului 2023. Și deținător al unui loc pe podium la Campionatul Mondial de la Torun, în Polonia. Iar începând de joi, 14 martie 2024, și «Cetățean de Onoare» al comunei sale, Săveni. Dar nu performanțele, premiile sau noul său statut îl fac remarcabil... George atrage privirile, admirația și recunoștința comunității grație modestiei și bunului simț de care dă dovadă. Cinste lui, părinților și comunității care ni-l oferă exemplu!

 

Rara avis E tânăr, e frumos și are viitorul înainte.... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2024, 14:40 (3471 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul sediu UPU Slobozia rămâne închis pentru pacienți

Noul sediu UPU Slobozia rămâne închis pentru pacienți

bonus: Saga autorizațiilor ISU

Deși administrația județeană a promis că Unitatea de Primiri Urgențe a Spi­ta­lului Județean de Urgență Slobozia va putea primi pacienții încă de luna trecută, obiectivul este în continuare închis. O serie de proble­me birocratice, care nu au fost luate în seamă în timpul desfășurării lucrărilor de modernizare, împiedică acum deschiderea UPU Slobozia. «Cred că până la finalul lunii acesteia pacienții pot primi îngrijiri medicale la UPU...» susține Adrian Ionescu, secretarul Consiliului Județean Ialomița.

 

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2024, 10:55 (14608 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Listă de așteptare pentru investigații RMN la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Listă de așteptare pentru investigații RMN la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Aproximativ 7 milioane de lei pentru mentenanța aparatelor medicale

De 8 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din județ care deține un aparat RMN. Totodată, cu același echipament medical, Spitalul Slobozia efectuează investigații și pentru pacienții din județele limitrofe. Din cauza numărului mare de solicitări, dar și a problemelor tehnice pe care aparatul le are în prezent, acest tip de investigații se realizează pe liste de așteptare. Conform oficialilor instituției, programările ajung până la sfârșitul lunii mai 2024. «Facem tot posibilul să-l punem în funcțiune cât mai repede...» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

50 mii de euro pentru reparații... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2024, 08:10 (10979 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A început construcția creșei «nZEB»

Slobozia: A început construcția creșei «nZEB»

Compania Națională de Investiții a demarat lucrările la creșa «nZEB» din Slobozia. Construcția este amplasată în Cartierul Gării Noi din oraș și reprezintă prima clădire eficientă energetic nou construită din munici­piu. «Ne bucurăm de faptul că obiectivul se realizează în orașul nostru!» susține Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia.

 

Creșă prietenoasă cu mediul În toamna anului 2022, Slobozia s-a numărat printre primele 9 orașe din țară care a beneficiat de finanțare din partea Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2024, 12:20 (15256 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Urban SA Slobozia cer în instanță acordarea tichetelor de vacanță

Angajații Urban SA Slobozia cer în instanță acordarea tichetelor de vacanță

131 de angajați ai Urban SA, membri ai Sindicatului «Gospodarul» al operatorului regio­nal de apă, au dat în judecată societatea cerând acordarea tichetelor de vacanță și majorarea salariilor în raport cu indicele inflației. În replică, oficialii Urban SA susțin faptul că acordarea acestor drepturi nu a fost posibilă din cauza sincopelor financiare pe care unitatea le întâmpină.

 

Proces la Tribunalul Ialomița Conform cererii de chemare în judecată, cei 131 de angajați ai Urban SA solicită acordarea tichetelor de vacanță... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2024, 07:55 (19479 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Sfântu Gheorghe are prima școală digitalizată din Ialomița

Comuna Sfântu Gheorghe are prima școală digitalizată din Ialomița

bonus: Digitalizarea școlilor prin Programul Național de Reducere a Abandonului Școlar

Administrația din Sfântu Gheorghe a digitalizat Școala Gimnazială, în cadrul Programului Național de Digitalizare Școlară susținut de către Ministerul Educației. Alina Irimia, directorul școlii, susține că «în prezent, toată activitatea didactică a școlii a înregistrat un progres real. Atractiv, prietenos, ușor! Așa e acum procesul de învățământ la noi în școală...».

 

Un proiect funcțional În vreme ce Consiliul Județean Ialomița abia a anunțat luna trecută semnarea contractelor, la Sfântu Gheorghe proiectul privind... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2024, 12:35 (10019 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nereguli privind igiena descoperite în bucătăria Grădiniței «Voinicelul» Slobozia

Nereguli privind igiena descoperite în bucătăria Grădiniței «Voinicelul» Slobozia

Direcția de Sănătate Publică Ialomița și Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au încheiat ancheta epidemiologică efectuată la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. Verificările au scos la iveală mai multe nereguli în ceea ce privește nerespectarea condițiilor de igienă și de preparare a mâncării pentru copii. Astfel, au fost aplicate 3 sancțiuni în valoare de 14 mii de lei.

 

Rezultatele controalelor Prima sancțiune a fost acordată de Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. Î... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2024, 08:05 (12565 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanțele ialomițene, sufocate de contestațiile șoferilor amendați de Poliție

Instanțele ialomițene, sufocate de contestațiile șoferilor amendați de Poliție

Cu peste 3000 de dosare înregistrate anual, instanțele din Ialomița sunt sufocate de procese fără prea mult câștig de cauză din partea celor care le întemeiază. Este vorba despre cauzele care au ca obiect contestațiile proceselor-verbale de contravenție. Estimativ 10% dintre cauzele înregistrate pe rolul judecătoriilor și, mai departe, atacate la Tribunalul Ialomița, reprezintă dosare în care contravenienții contestă sancțiunile pe care le-au primit. Analiza instanțelor arată că cele mai multe astfel de procese vizează amenzile aplicate de polițiști pentru încălcarea Codului Rutier. Fără să mai surprindă pe nimeni, la finalul proceselor, dreptatea este a... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2024, 12:40 (13449 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Buget majorat pentru Blocul Operator al Spitalului Județean Slobozia

Buget majorat pentru Blocul Operator al Spitalului Județean Slobozia

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit luni, 18 martie 2024, în cadrul unei ședințe extraordinare. Principalul proiect de hotărâre pe ordinea de zi a ședinței a fost cel privind aprobarea devizului general actua­lizat al obiectivului de investiții «Construirea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia».

 

Ultima, dar nu cea de pe urmă Consilierii județeni s-au reunit luni, 18 martie a.c., în cadrul unei ședințe extraordinare în sistem on-line. Ordinea de zi a ședinței a cuprins 5 proiecte de hotărâri. Cel... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2024, 07:55 (6668 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte pentru branșarea populației la utilități, în comuna Ograda

Proiecte pentru branșarea populației la utilități, în comuna Ograda

Marea provocare pentru administrațiile locale din Ialomița o reprezintă branșarea populației la rețelele de utilități publice pe care le-au construit. În comuna Ograda, de exemplu, administrația locală a conceput două proiecte prin care încearcă să obțină fonduri europene și guvernamentale, astfel încât să asigure racordarea la rețele publice de apă și canalizare. Localitatea a finalizat recent un proiect de anvergură care a presupus amenajarea rețelei publice de apă și canalizare, care se întinde pe o distanță de peste 24 km. Valoarea totală a proiectelor de branșare se ridică la peste 5 milioane de lei.

 

«Prima branșare» la Ograda... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2024, 14:05 (12972 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri PNRR pentru renovarea dispensarului din Gheorghe Doja

Fonduri PNRR pentru renovarea dispensarului din Gheorghe Doja

Administrația locală din comuna Gheorghe Doja se află în procedura de evaluare a ofertelor de­puse de firmele de construcții care au participat la licitația publică pentru renovarea dispensarului din localitate. Finanțarea este asigurată de Uniunea Europeană, prin Programul Național de Redresare și Reziliență.

 

Procedură în curs Dispensarul din localitatea Gheorghe Doja a fost inclus pe lista obiectivelor de utilitate publică pentru care s-au făcut eforturi în vederea renovării. Astfel, proiectul privind eficientizarea energetică a clădirii în care... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2024, 10:40 (13273 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

1,5 milioane de lei pentru Educație Fizică la Bucu

Bani din bugetul local

1,5 milioane de lei pentru Educație Fizică la Bucu

Administrația locală din Bucu a demarat construcția unei săli de sport pentru școala din localitate. Investiția se derulează cu fonduri din bugetul local. «Suntem chibzuiți și nu chel­tuim banii publici aiurea. Problema e că nu mai găsim constructori interesați să lucreze!» explică Ion Drăgușin, primarul localității.

 

Încă o investiție Administrația locală din Bucu anunță continuarea investițiilor edilitare la nivel local. Ultima investiție sus­ținută de administrația lo­cală este o sală de sport pentru cei 162 de copii ai școlii din comună. Valoarea... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2024, 16:40 (3974 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: «5 decenii de pictură»

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., Galeriile de Artă «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia vor găzdui expoziția personală de pictură a artistului Virgiliu Parghel. Intitulat «5 decenii ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 17:20
(3046 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9964, cu 40 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 16:40
(2763 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de marți, 6 aprilie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 17:45
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9924, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 16:25
(4698 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Iazu și Fierbinți-Târg

Accidente la Iazu și Fierbinți-Târg

Marți, 6 aprilie a.c., în jurul orelor 16,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia-Garda de Intervenție Slobozia au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care a fost implicat ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 12:45
(2050 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 aprilie 2021, termen limită de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește persoanelor impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 11:40
(4125 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Alexeni, reținut după ce a spart geamurile la 11 autovehicule în Urziceni

Un tânăr, de 23 de ani, din Alexeni, a fost reținut de polițiști în cursul zilei de luni, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Urziceni. Conform oamenilor legii, în cursul nopții de sâmbătă spre duminică ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 21:05
(2247 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști ialomițeni au participat luni, 5 aprilie a.c., la o acțiune preventivă ce a avut ca scop respectarea măsurilor de protecție sanitară. Cu ocazia acestei misiuni, oamenii legii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:55
(2508 vizualizări - 0 comentarii)


Horia: 48 de ore de luptă cu flăcările

Horia: 48 de ore de luptă cu flăcările

Au trecut 48 de ore de când pompierii din Ialomița și Călărași încearcă să stingă un incendiu care a cuprins o șiră de baloți de aproximativ 50 de metri lungime și 4 metri înălțime. Pompierii au reușit ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:40
(3818 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Horia incendiu


Cotorca: Autocamion implicat în accident

În dimineața zilei de marți, 6 aprilie a.c., un accident rutier s-a petrecut în zona localității Cotorca. Din informațiile autorităților, în evenimentul rutier a fost implicat un autocamion. Șoferul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 18:25
(3783 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 6 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9864, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 16:25
(2565 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Fetești!

RAJA Constanța informează toți consumatorii din orașul Fetești cu privire la faptul că în noaptea de marți spre miercuri, 6/7 aprilie 2021, în intervalul orar 24,00-04,00, se va opri apa în tot orașul. ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2021, 13:50
(2644 vizualizări - 0 comentarii)


Focar COVID-19: Carantină zonală la Gârbovi

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus carantinarea zonală a comunei Gârbovi. Decizia va intra în vigoare de la miezul nopții de luni spre marți, 5/6 aprilie 2021, și va fi valabilă ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 20:05
(2662 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 600 de persoane aflate în carantină/izolare, verificate de polițiștii ialomițeni în ultimele 24 de ore

Duminică, 4 aprilie a.c., forțele de ordine au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și  pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 18:45
(1553 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 69 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 5 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9825, cu 69 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 16:40
(3149 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Platformă on-line pentru adeverințele aferente sectorului zootehnic

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, începând cu data de 5 aprilie 2021, pune la dispoziție o platformă on-line prin care pot fi transmise către Centrele județene ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 14:20
(4407 vizualizări - 0 comentarii)


Portalul www.anaf.ro oferă posibilitatea înregistrării electronice în sistemul One Stop Shop-OSS

Începând cu 1 aprilie 2021, portalul www.anaf.ro oferă posibilitatea înregistrării electronice în sistemul One Stop Shop-OSS (Regim special de TVA). În conformitate cu prevederile Directivei T ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 13:40
(6191 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru beneficiarii Măsurii 14-bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a demarat procesul de autorizare la plată pentru Măsura 14-Plăți privind bunăstarea animalelor-pachet a) Plăți în favoarea bunăstării ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 12:55
(3519 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Horia și Coșereni

Incendii la Horia și Coșereni

Un incendiu a izbucnit în dimineața zilei de luni, 5 aprilie 2021, la o rezervă de furaje din satul Horia. Locația era în raionul de competență al ISU Călărași însă, din cauza arderii foarte mari, au fost ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2021, 12:40
(4180 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 66 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 4 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9756, cu 66 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2021, 16:50
(3316 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 3 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9690, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2021, 16:40
(2813 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Evaluarea riscului la TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane juridice că în Monitorul Oficial nr. 286 din 22 martie 2021 a fost publicat Ordinul președintelui ANAF nr. 393 din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 16:55
(4024 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 63 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 2 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9642, cu 63 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 16:45
(2903 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Slobozia și Movilița

Pe raza municipiului Slobozia, pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Slobozia au fost solicitați joi, 1 aprilie a.c., în jurul orelor 11,35, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:55
(2850 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Joi seara, 1 aprilie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii rutieri din Fetești au depistat, în flagrant, un bărbat în vârstă de 38 de ani, din Stelnica, în timp ce conducea o autoutilitară pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:50
(2211 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Slobozia

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat în cursul zilei de joi, 1 aprilie 2021, pe raza municipiului Slobozia, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 și diminuarea ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:40
(3981 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia razie


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Joi, 1 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a modului în care sunt respectate prevederile Legii nr. 55/2020, privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 14:30
(2936 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Joi, 1 aprilie a.c., în jurul orei 12,40, salvatorii de la Garda de intervenție Slobozia au fost solicitați să intervină la un accident rutier, în care au fost implicate două autoturisme și în urma căruia ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2021, 12:20
(2006 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Polițiștii din Ialomița au descoperit la domiciliul a doi bărbați din Țăndărei 3 pistoale cu glonț și 42 de cartușe, în urma unor percheziții domiciliare pe linia deținerii ilegale de arme. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:20
(3126 vizualizări - 3 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea caselor de marcat electronice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că în Monitorul Oficial nr. 319 din 30 martie 2021 a fost publicat Ordinului președintelui ANAF nr. 435 din 25 ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:10
(4068 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...