Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

AJOFM Ialomița a raportat peste 3000 de șomeri încadrați în muncă

În 2023

AJOFM Ialomița a raportat peste 3000 de șomeri încadrați în muncă

O statistică oficială a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița arată că din cei aproape 9000 de șomeri incluși în baza de date a instituției, puțin peste 3000 au reușit să-și găsească un loc de muncă. Domeniile de activitate în care se solicită forță de muncă, la nivelul județului nostru, sunt comerțul, construcțiile, agricultura și transporturile.

Ialomița are nevoie de forță de muncă Încadrarea într-un loc de muncă a șomerilor este o adevărată provocare pentru Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița. Toate acestea î... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2024, 12:10 (4793 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cartierul Bora din Slobozia: S-a ales cu penisul tăiat în urma unui scandal!

Cartierul Bora din Slobozia: S-a ales cu penisul tăiat în urma unui scandal!

Un bărbat de 32 de ani din Slobozia s-a ales cu penisul tăiat în urma unei altercații care s-a petrecut sâmbătă, 17 februarie a.c., în Cartierul Bora. Cu o seară în urmă, pe data de 16 februarie, a.c., polițiștii și jandarmii au intervenit într-un un alt conflict, de această dată izbucnit între două familii. În ambele cazuri au fost deschise dosare penale. Primul dosar se află sub supraveghere la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, iar cel de-al doilea este cercetat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia.

 

Victimă și agresori, internați la spital... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2024, 09:20 (36043 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Rămași în grija bunicilor, 700 de copii duc dorul părinților plecați în străinătate

Ialomița: Rămași în grija bunicilor, 700 de copii duc dorul părinților plecați în străinătate

Atrași de oferta locurilor de muncă și de salariile pe care le oferă Occidentul, sute de părinți din Ialomița și-au lăsat copiii în grija bunicilor sau a altor rude și au plecat în străinătate. Statistic, 700 de copii din județul Ialomița își așteaptă părinții să se întoarcă acasă. Autoritățile susțin însă că numărul acestora este însă de 3 ori mai mare, doar că multe familii refuză să mai declare această situație.

Copii sub lupa autorităților Cazurile copiilor ai căror părinți sunt plecați în străinătate sunt raportate Direcției Generale de... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2024, 07:50 (2040 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Centru de colectare prin aport voluntar, la Miloșești

Centru de colectare prin aport voluntar, la Miloșești

Administrația locală din Miloșești investește în protecția mediului înconjurător. Astfel, Primăria Miloșești implementează un proiect cu finanțare europeană ce are ca scop conștientizarea populației în ceea ce privește gestionarea responsabilă a deșeurilor. Proiectul presupune înființarea unui centru de colectare cu aport voluntar a deșeurilor produse pe raza localității.

Investiție pentru un mediu mai curat Proiectul administrației locale din Miloșești este realizat cu operatorul de salubrizare ADI ECOO 2009 și Ministerul Mediului. Astfel, în baza acestui... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2024, 13:40 (12193 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pistă pentru biciclete de 2 km lungime în municipiul Fetești

Pistă pentru biciclete de 2 km lungime în municipiul Fetești

După Slobozia, Feteștiul devine a doua localitate urbană a județului Ialomița în care se amenajează piste de biciclete. Cea de la Fetești are o lungime de 2 kilometri și înconjoară orașul prin zona de Sud-Est. «Este o bucurie pentru cetățenii noștri să poată să facă mișcare, mai ales că în Fetești există mulți pasionați de ciclism...» susține Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

La plimbare, cu bicicleta Amenajarea pistei de biciclete face parte din cel mai mare proiect cu finanțare europeană al Primăriei Fetești. Denumit «Sistem integrat... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2024, 08:55 (10643 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru modernizarea drumurilor agricole din comuna Gheorghe Doja

Bani europeni pentru modernizarea drumurilor agricole din comuna Gheorghe Doja

Cunoscută la nivel local și național pentru legumele și pepenii care se produc în zonă, administrația locală din comuna Gheorghe Doja face acum demersuri pentru modernizarea drumurilor agricole. Proiectul este finanțat prin Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale și are o valoare de aproximativ 4 milioane de lei.

O inițiativă în derulare La momentul de față, Consiliul Local al comunei Gheorghe Doja a votat indicatorii tehnico-economici ai acestui proiect și realizarea studiilor de fezabilitate și DALI care vor sta la baza implementării acestui proiect. În total... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2024, 14:05 (12267 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

3 milioane de lei pentru iluminat public inteligent, la Țăndărei

3 milioane de lei pentru iluminat public inteligent, la Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei este beneficiara unui proiect finanțat de Administrația Fondului pentru Mediu ce vizează modernizarea sistemului de iluminat public. Astfel, întreg orașul va beneficia de lămpi inte­ligente. Valoarea totală a acestui proiect este de 3 milioane de lei.

Consum redus de energie Actualul sistem de iluminat pu­blic al orașului Țăndărei funcționează neîntrerupt de mai bine de 15 ani. Din punct de vedere al eficienței energetice, lămpile nu mai corespundeau cu normele în vigoare impuse de Uniunea Europeană, fiind consi­derate... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2024, 09:20 (3563 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

«Politicile UE în materie de agricultură trebuie ajustate!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Politicile UE în materie de agricultură trebuie ajustate!»

Deputatul social-de­mocrat Ștefan Mușoiu susține că politicile UE nu sunt perfecte și pot fi modificate: «Toți românii trebuie să știe că și politicile Bruxelles-ului nu sunt perfecte pentru că nu se pot aplica uniform 100% la nivelul întregii comunități europene!». Ștefan Mușoiu consi­deră că vor apărea mo­dificări ale acestora în cel mai scurt timp grație lobbyului politic susținut de către PSD.

Poziție publică Deputatul PSD Ștefan Mușoiu se poziționează alături de toți investitorii în agricultură și de transportatori, susținând... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2024, 13:20 (2495 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, finanțat de Banca Europeană de Investiții

Proiect al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, finanțat de Banca Europeană de Investiții

bonus: Sediu nou pentru Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a reușit contractarea finanțării pentru construcția în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobo­zia a unui Centru Multifuncțional, necesar «îmbună­tățirii serviciilor medicale». Proiectul este finanțat de Banca Europeană de Investiții și are o valoare de 148,2 milioane de lei. De asemenea, admi­nistrația județeană a finalizat alte două studii de fezabilitate prin care se dorește sistematizarea curții interioare a celei mai importante unități medicale din județ. «Pentru aceste proiecte facem demersuri astfel încât să identificăm cele mai oportune surse de finanțare!» a precizat Alexandru Potor, administratorul... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2024, 08:05 (16228 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CAR-urile ialomițene funcționează la limita legii

CAR-urile ialomițene funcționează la limita legii

Conform Registrului Național de evidență al IFN-urilor gestionat de Banca Națională a României, la nivelul județului Ialomița există aproximativ 100 de Case de Ajutor Reciproc. Obligativitatea celor care le administrează este de a le afilia la Uniunea Județeană a Caselor de Ajutor Reciproc. Această afiliere presupune o monitorizare atentă a acti­vității financiare, pentru a evita eventuale suspiciuni de fraudare. În Ialomița fac parte din această Uniune doar 11 entități. Restul funcționează fără afiliere și nu pot răspunde în fața nimănui pentru eventualele abateri. Inspecția Fiscală a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița susține că are competențe limitate... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2024, 10:40 (17554 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-au încheiat lucrările de modernizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

S-au încheiat lucrările de modernizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a organizat miercuri, 14 februarie 2024, o conferință de presă în cadrul căreia a anunțat încheierea lucrărilor de modernizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Evenimentul s-a desfășurat în prezența oficialităților județene și a ministrului Sănătății, Alexandru Rafila. UPU Slobozia va deveni însă funcțional abia peste 30 de zile, întrucât mai este nevoie de obținerea unor avize pentru aparatura medicală pe care medicii o vor utiliza. Obiectivul ar fi trebuit deschis în urmă cu două săptămâni, însă din cauza unor probleme referitoare la autorizarea ISU împotriva incendiilor... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 15:40 (15768 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Trei licee, trei premii, trei echipe: «Evolution», «ArtRobotiX», «TEHROCUZ»!

Slobozia rămâne pe harta competiției naționale «FIRST Tech Challenge»

Trei licee, trei premii, trei echipe: «Evolution», «ArtRobotiX», «TEHROCUZ»!

Toate cele trei echipe de ro­bo­tică ale Sloboziei au obținut premii la etapa re­gională a competiției «FIRST Tech Challenge», ajunsă în al optulea an competițio­nal. La Naționa­lele din martie se va ca­lifica însă doar «Evolu­tion», echipa Colegiului Național «Mi­hai Viteazul» Slobozia. Însă faptul că toate cele trei echipe au fost remarcate și premiate demonstrează că elevii slobo­zeni și îndrumătorii lor merită atenția, sprijinul financiar și recunoștința întregului oraș.

Un concurs despre liceenii care fac roboți... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 15:20 (11721 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bilanțul activității Inspectoratului de Poliție: În 2023, a scăzut infracționalitatea înregistrată la nivelul județului Ialomița!

Bilanțul activității Inspectoratului de Poliție: În 2023, a scăzut infracționalitatea înregistrată la nivelul județului Ialomița!

Miercuri, 14 februarie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au prezentat bilanțul activității pe care au desfășurat-o pe parcursul anului 2023. Din datele prezentate, reiese faptul că infracționalitatea înregistrată la nivelul județului nostru a înregistrat o scădere.

 

Peste 7000 de infracțiuni sesizate Potrivit informațiilor prezentate, în 2023, la nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost sesizate 7106 infracțiuni. Cu toate acestea, faptele penale sesizate au fost... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 13:45 (15382 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Control «politic» la Școala Gimnazială din Andrășești

Control «politic» la Școala Gimnazială din Andrășești

La sfârșitul anului trecut, Emil Olaru, învățător în cadrul Școlii Gimnaziale Andră­șești, a renunțat la postul de director al instituției pe care l-a ocupat prin concurs, cu 2 ani în urmă. La o lună distanță de la semnarea demisiei, acesta susține că a luat această decizie din cauza presiunii pe care a exercitat-o asupra sa primarul localității, Adrian Vasile. La scurt timp, la conducerea școlii a fost numită Elena Badea, un alt cadru didactic al aceleiași unități de învățământ. Întâmplător sau nu, aceasta este soția consilierului personal al primarului din Andrășești. Consilierul, pe numele său Cristian Badea, a fost multă vreme unul dintre... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 12:05 (10212 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

219 milioane de lei pentru anul 2024

Slobozia, estimare de buget

219 milioane de lei pentru anul 2024

bonus: Încă 400 de locuri de parcare

Bugetul Sloboziei în anul 2024 va fi mai mic decât în anul precedent. Adminis­trația Soare promite, în schimb, o dinamizare a investițiilor edilitare. «Dacă dăm la o parte fondurile europene pe care le-am avut la dispoziție în 2023, bugetul e doar cu câteva procente mai mic decât anul trecut... Dar acest aspect nu ne îngrijorează. Dinamica investițiilor edi­litare nu va fi blocată... Vom face toate investițiile pe care le-am anunțat, iar ritmul acestora va fi accelerat!» promite primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Buget întârziat la Slobozia... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2024, 07:55 (18666 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stațiunea Amara, mediatizată în Toscana/Italia

Stațiunea Amara, mediatizată în Toscana/Italia

Administrația locală din Amara continuă campania de mediatizare a ora­șului-stațiune. În luna ianuarie 2024, primarul Alin Sorin Sandu a fost invitat să participe la un târg agroturistic în regiunea Toscana/Italia. În cadrul întâlnirii, primarul orașului Amara a susținut un discurs de pre­zentare a oportunităților investiționale pe care le poate oferi stațiunea.

De la Amara la Lucca Primarul orașului Amara, Alin Sorin Sandu, a fost invitat să participe la o conferință desfășurată în orașul Lucca, regiunea Toscana/Italia. Conferința a avut ca temă promovarea agroturismului și susținerea... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2024, 16:55 (8034 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

PNL Ialomița promite «cucerirea» Consiliului Județean Ialomița

Vorbe politice pe alese

PNL Ialomița promite «cucerirea» Consiliului Județean Ialomița

PNL Ialomița a organizat vineri, 2 februarie 2024, o întâlnire politică la care au participat peste 400 de re­prezentanți ai PNL Ialomița din întreg județul. Inti­tulată «Liga Aleșilor Locali PNL», întâlnirea a fost prezidată de președintele PNL Ialomița, Dragoș Soare. Acesta a declarat în debutul întâlnirii că PNL vizează la Alegerile Locale din 2024 un scor electoral su­perior celui din 2020, precum și «cucerirea» funcției de președinte al Consiliului Județean Ialomița.

Joaca de-a politica Întâlnirea «Ligii Aleșilor Locali PNL», desfășurată la Casa de Cultură Municipală «Nicolae ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2024, 13:40 (9187 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a semnat contractele pentru îmbunătățirea infrastructurii didactice a școlilor

Investiții în învățământul ialomițean

Consiliul Județean Ialomița a semnat contractele pentru îmbunătățirea infrastructurii didactice a școlilor

bonus: Bani europeni pentru microbuze școlare electrice

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița a organizat o conferință de presă în cadrul căreia a anunțat semnarea contractelor cu firmele care vor livra piesele de mo­bilier, dispozitivele digitale și materialele didactice pentru școlile din județ, partenere ale institu­ției în programul de dotări destinate unităților de învățământ și finanțat de Uniunea Europeană, prin Programul Național de Redresare și Rezi­liență. În total, este vorba despre 65 de școli ialomițene care au devenit partenere ale Consi­liului Județean Ialomița. Potrivit listei publicată de Ministerul Educației, unele unități de învăță­mânt au... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2024, 09:10 (5294 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fiscul ialomițean a încasat aproximativ 80 mii de lei din meditațiile profesorilor

În 2023

Fiscul ialomițean a încasat aproximativ 80 mii de lei din meditațiile profesorilor

La nivelul județului Ialomița sunt peste 2400 de profesori, suplinitori sau calificați, care își desfășoară activitatea în școlile din județ. 106 dintre aceștia au declarat oficial la Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița faptul că încasează venituri și din meditații. În realitate, numărul profesorilor-meditatori, dar care nu se regăsesc în evidențele Fiscului, este aproape dublu. Instituția nu are însă pârghiile legale pentru a-i identifica și obliga să-și plătească taxele către Stat.

Veniturile din meditații, declarate la Fisc Ministerul Educației îi obligă pe profesori... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2024, 14:10 (14662 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Instituția Prefectului confirmă existența consumului de droguri în Ialomița

Instituția Prefectului confirmă existența consumului de droguri în Ialomița

În urmă cu o săptă­mână, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, a declarat public că drogurile repre­zintă «un flagel» la nivelul ju­dețului Ialomița. Para­doxal, instituțiile abilitate neagă impactul acestor practici în rândurile tinerilor. Reamintim că ziarul nostru a publicat în repetate rânduri articole care confirmă acutizarea feno­menului în ultimii ani.

Oficial e grav de tot Miercuri, 31 ianuarie 2024, în cadrul unei ședințe a Grupului de lucru pentru asigurarea siguranței în unitățile de învățământ preuniversitar, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, a făcut... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2024, 09:50 (15914 vizualizări - 4 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sudiți: Muniție neexplodată pe cîmp

Marți, 30 noiembrie, la primele ore ale dimineții, un localnic din Sudiți a alertat pompierii după ce a găsit pe un cîmp patru proiectile explozive de artilerie. Pirotehniștii Inspectoratului Județean pentru ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2010, 18:51
(12494 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: muniție Sudiți


Slobozia: Arestat preventiv după ce a furat un autoturism

În cursul nopții de sîmbătă spre duminică, 27/28 noiembrie a.c., în jurul orei 2.30, Poliția Slobozia a fost sesizată de o femeie din localitate asupra faptului că autoturismul său a fost sustras din fața ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:39
(14610 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Accidentată pe trecerea de pietoni de un șofer băut

O tînără în vîrstă de 21 de ani, din București, a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs duminică, 28 noiembrie a.c., în jurul ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:33
(15152 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Șoferul beat a provocat un accident

Duminică, 28 noiembrie a.c., la ora 17.30, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DJ203B, în afara localității Grindu, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:31
(15650 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Urziceni: Încarcerați pentru tulburarea liniștii publice

În cursul zilei de sîmbătă, 27 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Ialomița au prins, reținut și încarcerat trei bărbați cu vîrste cuprinse între 21 și 42 de ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:29
(13126 vizualizări - 0 comentarii)


Frățilești: Tînăr băut la volan

În cursul nopții trecute, în jurul orei 2.40, polițiștii au depistat în trafic, pe raza localității Frățilești, un tînăr, de 18 ani, domiciliat în comuna Platonești. Acesta se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:25
(11824 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu într-un apartament

Duminică, 28 noiembrie, în apartamentul unui slobozean a izbucnit un incendiu. Vecinii, speriați de fumul ce ieșea pe unul dintre geamurile locuinței, au alertat pompierii. Întrucît în momentul izbucnirii ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 12:07
(12091 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


LAPAR: Dezastrul din agricultura românească, dezbătut public

LAPAR: Dezastrul din agricultura românească, dezbătut public

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 26 noiembrie, Academia Română, Secția de științe agricole și silvice în colaborare cu Academia de Științe Agricole și Silvice «Gheorghe Ionescu Sisești» au organizat ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 12:05
(12621 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis și băut, la volan

În noaptea de joi spre vineri, respectiv 25 spre 26 noiembrie, un echipaj de poliție slobozean ce acționa într-un filtru pe o stradă din localitate a oprit pentru un control de rutină o mașină condusă de ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:24
(12910 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Femeia rănită grav într-un accident rutier

O femeie de 56 de ani, din Sinești, a fost dusă în stare gravă la un spital din Capitală după ce a fost victima unui accident rutier. Incidentul s-a produs joi, 25 noiembrie, în jurul orelor 21.10, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:24
(14234 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Munteni Buzău: Infractor încarcerat

A fost condamnat la un an și 10 luni închisoare, dar a încercat să fugă de ispășirea pedepsei. Este vorba de un bărbat, de 24 de ani, din comuna Munteni Buzău, pentru care Judecătoria Slobozia a emis la ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:23
(13827 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Acțiune de siguranță la un internat

Polițiștii ialomițeni au continuat seria de acțiuni privind asigurarea unui climat de siguranță în unitățile de învățămînt. Joi, 25 noiembrie a.c., polițiștii au desfășurat o acțiune în internatul unei ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:22
(12929 vizualizări - 0 comentarii)


Seara catehetică și lansare de carte la Protoieria Urziceni

Seara catehetică și lansare de carte la Protoieria Urziceni

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, joi, 25 noiembrie 2010, Protoieria Urziceni a organizat o Seara Catehetică cu tinerii cu tema Sfîntul Apostol Andrei-Apostolul ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:45
(10294 vizualizări - 0 comentarii)


Cărțile de muncă, predate

La data de 1 ianuarie 2011 se abrogă dispozițiile Decretului nr. 92/1976, privind carnetul de muncă. Așadar, persoanele care au fost încadrate pe baza de contract individual de muncă la angajatori cu capital ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:20
(13287 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai extinde parteneriatul cu FIFA

Hyundai extinde parteneriatul cu FIFA

Cu numai două săptămîni rămase pînă la stabilirea țărilor-gazdă pentru Cupele Mondiale de Fotbal FIFA 2018 și 2022, Hyundai Motor Company și-a extins colaborarea cu organismul guvernant al fotbalului, ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:10
(11234 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deșeuri feroase confiscate

Joi, 25 noiembrie a.c., o echipă de polițiști slobozeni a oprit pentru un control de rutină o autoutilitară încărcată cu deșeuri feroase, condusă de un slobozean, de 30 de ani. Potrivit polițiștilor, în ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:08
(12738 vizualizări - 0 comentarii)


Recepție oficiată de președintele Ciupercă

Recepție oficiată de președintele Ciupercă

Marți, 30 noiembrie, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va găzdui recepția oficială a președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, oferită cu prilejul sărbătoririi «Zilei Naționale ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 11:07
(10986 vizualizări - 1 comentariu)


Rocadă de consilieri PNL în Consiliul Județean

La începutul săptămînii viitoare, marți, 30 noiembrie, consilierii județeni se întrunesc în ședința lunară de lucru. Potrivit ordinii de zi, executivul județean va dezbate 13 proiecte de hotărîri. Printre ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 10:56
(12031 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Națională a României», sărbătorită și la Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița organizează o serie de manifestări cu ocazia «Zilei Naționale a României». Astfel, manifestările vor debuta la Monumentul «Mihai Viteazul» din Slobozia, în jurul orelor ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 10:50
(12146 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dezbatere privind accesul romilor la serviciile de sănătate

Centrul Romilor pentru Politici de Sănătate-SASTIPEN, organizație non-guvernamentală care militează pentru îmbunătățirea stării de sănătate a romilor din România și creșterea gradului de acces al acestora ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:20
(13921 vizualizări - 0 comentarii)


Cristina Pocora mai vrea o Agenție

Cristina Pocora mai vrea o Agenție

Președintele Comisiei pentru Egalitatea de Șanse din Camera Deputaților, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora i-a propus ministrului Muncii, Familiei și Protecției Sociale ca, la discuțiile privind Codul ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:09
(12654 vizualizări - 1 comentariu)


Finanțele au sesizat Parchetul

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița atenționează că mesajele de e-mail care circulă de la 5 octombrie privind eventuale rambursări de impozite de către instituție reprezintă un ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:05
(11437 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au dat foc la toaletele din parc

Slobozia: Au dat foc la toaletele din parc

Două toalete ecologice care erau amplasate în parcul «Ialomița» din Slobozia au fost distruse de flăcări joi, 25 noiembrie, în jurul orei 14.30. Pompierii militari s-au deplasat în cel mai scurt timp la ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:03
(11663 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ne cerem scuze cititorilor

Din «motive tehnice», www.independentonline.ro nu a putut fi accesat începînd de miercuri noaptea, 24 noiembrie 2010, orele 24.00, pînă astăzi, joi, 25 noiembrie 2010, orele 17.00. Facem ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 17:45
(10016 vizualizări - 1 comentariu)


Saint-Gobain angajează!

Mai multe amănunte în secțiunea Publicitate Online. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 19:13
(7080 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:56
(7543 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

Biserica NOUA SPERANȚĂ. Ești în căutare de speranță? Pace și împlinire?
DUMNEZEU este RĂSPUNSUL!
Sunați-l pe pastorul Marius Pop la numărul de telefon 0766/272.306 ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:37
(9259 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:32
(8007 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Națională, sărbătorită prin sport la Amara

Săptămîna viitoare va avea loc la Amara «Cupa 1 Decembrie», competiție sportivă aflată la ediția a XIV-a. Acest eveniment, organizat de Consiliul Local Amara, Direcția Județeană pentru Sport și Asociația ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 09:51
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0: Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0: Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Unirea Urziceni s-a prezentat la meciul cu Astra de la Ploiești îmbrăcată în galben-albastru, culorile tradiționale ale Petrolului. Senzația de afacere locală a fost dată și de prezența pe banca tehnică ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 20:20
(15937 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Unirea Urziceni


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...