Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Cartierul «Gării Noi» se extinde

Încă 60 de locuri de casă concesionate

Slobozia: Cartierul «Gării Noi» se extinde

Administrația din Slobozia a concesionat 60 de locuri de casă pentru tineri în Car­tierul «Gării Noi». Alte 40 de cereri urmează a fi onorate în decursul anului 2024. Concesionarea locurilor de casă în cartier a fost blocată de către administrația Mocioniu în anul 2017. «Am deblocat acest proces pentru că am finalizat cadastrarea terenurilor existente în zonă!» de­clară primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Un cartier fără noroc Procesul de repartizare a locurilor de casă în Cartierul «Gării Noi» a debutat în anul 2009. La momentul respectiv, admi­nistrația locală promitea racordarea... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2024, 10:10 (14041 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Centru de Zi pentru persoane vârstnice, în comuna Săveni

Centru de Zi pentru persoane vârstnice, în comuna Săveni

Sprijin pentru persoanele în vârstă din comuna Săveni. Administrația locală este be­neficiara unui proiect finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență ce are ca obiectiv construcția unui Centru de Zi destinat bătrânilor din comunitate. Centrul va beneficia și de o echipă mobilă pentru acordarea îngrijirilor la domiciliu.

Sprijin pentru bătrânii din Săveni Administrația locală din Săveni își propune prin această investiție să realizeze un Centru de Zi integrat de asistență și recuperare pentru persoanele vârstnice. Totodată, în cadrul Centrului va funcționa și o echipă... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2024, 17:25 (13952 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 1,3 milioane de lei pentru proceduri de fertilizare «in vitro»

Ialomița: 1,3 milioane de lei pentru proceduri de fertilizare «in vitro»

Programul Național de creștere a natalității este funcțional și în județul Ialomița. Potrivit unei statistici dată publicității, la soli­citarea ziarului nostru, Minis­terul Familiei Tineretului și Egalității de Șanse preci­zează faptul că la nivelul Ialomiței au fost înscrise în acest program 89 de cu­pluri infertile. Valoarea su­melor decontate pentru procedurile de fertilizare «in vitro» este de 1,3 milioane de lei.

Un program funcțional Programul Național privind creșterea natalității a fost lansat de Ministerul Familiei, Tineretului și Egalității de Șanse în anul 2022... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2024, 14:10 (10832 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Amendă de 35 mii de lei pentru Clean Tech Ciulnița

Amendă de 35 mii de lei pentru Clean Tech Ciulnița

Un control al Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița la stația de epurare pe care o deține societatea Clean Tech Ciulnița s-a lăsat cu sancțiuni. În urma probelor supuse analizei, specialiștii instituției au descoperit că firma a deversat în râul Ialomița ape uzate, peste parametrii legali prevăzuți în autorizația de gospodărire a apelor. Această abatere a adus societății comerciale o sancțiune în valoare de 35 mii de lei.

Probleme la stația de epurare a Clean Tech Ciulnița Potrivit informațiilor oficiale furnizate de reprezentanții Sistemului de Gospo­dărire a Apelor Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2024, 09:50 (6230 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea sediului Primăriei Ograda, cu fonduri PNRR

Reabilitarea sediului Primăriei Ograda, cu fonduri PNRR

Administrația locală din Ograda este beneficiara unui proiect cu finanțare europeană, prin Programul Național de Redresare și Reziliență, în urma căruia sediul primăriei va beneficia de lucrări de modernizare și reabilitare. Totodată, astfel de lucrări se vor demara și la școala din localitate. Valoarea totală a proiectelor depășește 2 milioane de lei.

Bani europeni în comuna Ograda Potrivit listelor privind cere­rile de finanțare aprobate de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, pro­iectele de reabilitare inițiate de Primăria Ograda vor beneficia de finanțare... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2024, 18:05 (13034 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Slobozia 2024: Inflația de candidați, strigăt pentru democrație și schimbare

Slobozia 2024: Inflația de candidați, strigăt pentru democrație și schimbare

Slobozia se confruntă în 2024 cu o adevărată renaștere democratică. Numărul mare de candidați la primărie este un semnal clar al dorinței de schimbare și diversitate. Acest fenomen nu este doar o consecință a nemulțumirii față de vechile administrații, ci și un pas pozitiv către un viitor mai promițător.
De prea mult timp, Slobozia a fost martora unei conduceri statice sub PSD și PNL. Aceste partide, care au dominat scena politică locală de la începutul anilor ’90, par să se fi concentrat mai mult pe propriile interese decât pe dezvoltarea orașului. Promisiunile nereali­zate și pro­iectele abandonate au devenit o rutină, în timp ce infrastructura și servi­ciile publice au rămas în urmă.... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2024, 15:05 (19450 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Începe reabilitarea grădiniței din comuna Platonești

Începe reabilitarea grădiniței din comuna Platonești

Administrația locală din co­muna Platonești este beneficiara unui proiect cu finanțare europeană ce vizează reabilitarea grădiniței din localitate. Valoarea proiectului este de peste 700 mii de lei.

Fonduri PNRR pentru grădiniță Lucrările de care va beneficia grădinița din Platonești vizează reabilitarea din punct de vedere energetic a clădirii în care instituția funcționează. Aceste lucrări constau în montarea unor sisteme inteligente de ventilație și aplicarea unor materiale termoizolante care să izoleze pereții împotriva schimbărilor de temperatură, atât la exterior, cât și la interior... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2024, 11:50 (7031 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sprijin administrativ județean pentru asfaltarea drumului dintre Sărățeni și Balaciu

Sprijin administrativ județean pentru asfaltarea drumului dintre Sărățeni și Balaciu

Administrația din Sărățeni are nevoie de 500 mii de lei pentru asfaltarea unui drum comunal care leagă localitatea de comuna învecinată, Balaciu. Investiția este susținută de către Consiliul Județean Ialomița.

Promisiunea făcută e datorie curată Administrațiile comunelor Sărățeni și Balaciu caută de ani buni surse de finanțare pentru asfaltarea unui drum comunal. La începutul acestui an, primarul comunei Sărățeni, Eugen Tocileanu a solicitat sprijinul administrației județene pentru această investiție: «Încercăm de mulți ani să identificăm o sursă de finanțare pentru această investiție... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2024, 18:20 (15570 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Sângele nostru cel de toate zilele

Sângele nostru cel de toate zilele

Majorarea valorii tichetelor de masă pentru donatorii de sânge produce efecte. De la începutul anului și până în prezent, sute de oameni s-au prezentat la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița. Mulți dintre cei care trec pragul Centrului confirmă că cei 280 de lei primiți acum pentru fiecare transfuzie reprezintă o motivație pu­ternică. Conform primelor estimări, numărul donatorilor s-a dublat.

De două ori mai mulți E luni și la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița e o nouă zi. Se recoltează de la orele 8,00, iar până la 11,00 mai e puțin. Reglementarea s-a impus pentru că, la... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2024, 15:35 (10386 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Construcția podului de la Buești costă 10 milioane de lei

Licitație publică adjudecată

Construcția podului de la Buești costă 10 milioane de lei

Administrația locală a comunei Buești a anunțat câștigătorul licitației publice, organizată pentru construcția podului peste râul Ialomița. Firma care a câștigat licitația se numește LUCONSA BM, din județul Galați. Valoarea proiectului este de 10 milioane de lei, constructorul având la dispoziție 36 de luni pentru finalizarea lucrărilor.

Un nou pod peste râul Ialomița La 31 octombrie 2023, ad­ministrația din Buești a deschis ofertele firmelor înscrise în licitația pentru construirea podului de la Buești peste râul Ialomița. În urma studierii ofertelor de­puse, la data de 10 ianuarie... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2024, 11:20 (13153 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Filiala PSD Manasia a rămas fără șef: Alexandru Veihemer a demisionat!

Filiala PSD Manasia a rămas fără șef: Alexandru Veihemer a demisionat!

Primarul comunei Manasia, Alexandru Veihemer, a demisionat din funcția de președinte al organizației locale a PSD. Surse politice locale susțin faptul că edilul în funcție și-ar fi pierdut sprijinul colegilor de partid. «Din câte mi-a explicat, a demisionat din motive medicale...» precizează președintele PSD Ialomița, Marian Pavel. Recent, activitatea administrativă din Primăria Manasia a fost anchetată de comisia de disciplină a Prefecturii Ialomița, ca urmare a unor sesizări ale unor consilieri locali.

Demisie rurală Viața politică de provincie a PSD e zgâlțâită săptămânile acestea... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2024, 15:20 (6344 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia câștigă procesul cu firma care a blocat finalizarea lucrărilor la stația de tratare

Investiție relansată

Primăria Slobozia câștigă procesul cu firma care a blocat finalizarea lucrărilor la stația de tratare

Administrația locală a anunțat că a câștigat procesul intentat de SIA Dynamic Solution SRL, firma care a executat lucrările de extindere a stație de tratare a apei din Slobozia. Procesul durează din 2021, dată la care administrația Soare a reziliat contractul. Reamintim că la momentul respectiv lucrările erau executate în proporție de 80%. Administrația locală susține că există soluții pentru finalizarea acestor lucrări până la sfârșitul anului 2024.

Pentru toate există «un început» În anul 2021, după 2 ani de la expirarea termenului de finalizare a lucrărilor, Primăria Slobozia reziliază... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2024, 10:10 (18038 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tentativă de omor la Miloșești

Tentativă de omor la Miloșești

Un bărbat a fost arestat preventiv la sfârșitul săptămânii trecute, după ce l-a înjunghiat pe concubinul fiicei sale. Scandalul a izbucnit după ce atât victima, cât și agresorul au consumat băuturi alcoolice. Cercetările sunt efectuate în cadrul unui dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de «tentativă la omor».

Verificările sunt în curs Potrivit informațiilor, tragedia s-a petrecut în sânul unei familii, care domiciliază pe raza localității Miloșești. În urma unor discuții în contradictoriu, între agresor, tatăl acestuia și victimă a izbucnit un scandal. Primul care a... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2024, 16:25 (9999 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Procurori, judecători, grefieri și polițiști, «membri» ai CAR Învățământ Slobozia

Ancheta a intrat într-un con de umbră

Procurori, judecători, grefieri și polițiști, «membri» ai CAR Învățământ Slobozia

Plimbată între Parchete și blocată din cauza unei nesfârșite expertize contabile, ancheta deschisă în cazul CAR «Învățământ» Slobozia scoate la iveală detalii uluitoare despre persoanele care au de­pus/scos bani la această entitate. O investigație realizată de Rise Project oferă un tablou complet cu privire la deponenții «privilegiați». Funcționari publici, politicieni, dar și angajați locali ai Minis­terului Justiției și Minis­terului Public se numără printre cei care au depus bani la CAR «Învățământ» Slobozia, atrași de mirajul dobânzilor mari. Unii au împrumutat sume exorbitante... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2024, 12:40 (57228 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centre de zi pentru bătrâni la Slobozia, finanțate prin PNRR

Centre de zi pentru bătrâni la Slobozia, finanțate prin PNRR

Ministerul Muncii a făcut publică lista instituțiilor publice care vor beneficia de fonduri prin Programul Național de Redresare și Reziliență, necesare amenajării de centre destinate persoanelor în vârstă. La nivelul județului nostru au fost declarate eligibile două proiecte. Unul aparține Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, iar celălalt Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia.

Bani europeni pentru vârstnicii din județ La momentul de față, în Ialomița există 5 centre destinate îngrijirii vârstnicilor, 4 dintre acestea fiind în admi­nistrarea... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2024, 09:55 (20819 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: Încă un deces în cazul copiilor deparazitați cu «Tomoxan»

Țăndărei: Încă un deces în cazul copiilor deparazitați cu «Tomoxan»

Autoritățile din Ialomița au raportat decesul băiețelului de 1 an și 11 luni, transportat în stare gravă la Spitalul de Copii «Grigore Alexandrescu» din București, după ce bunica l-a spălat pe cap cu «Tomoxan», ca să-l scape de păduchi. Aceeași susbstanță a fost folosită și în cazul surorii și verișoarei sale, în vârstă de 5 și, respectiv, 10 ani. Fetița de 5 ani a murit la scurt timp, iar copilul de 1 an și 11 luni a supraviețuit preț de 3 săptămâni în cadrul unității medicale din Capitală. Între timp, la nivelul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești a fost constituit un dosar penal.

Cercetările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2024, 16:05 (4416 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a împărțit 36,82 milioane de lei administrațiilor locale

Consiliul Județean Ialomița a împărțit 36,82 milioane de lei administrațiilor locale

Administrația județeană a distribuit către cele 66 de administrații locale din Ialomița suma de 36,82 mi­lioane de lei. Fondurile repartizate vor sta la baza fundamentării bugetelor locale ale localităților în anul 2024. În cazul administrațiilor rurale, fondurile alocate au oscilat între 350 și 600 mii de lei, iar în cazul orașelor acestea s-au majorat până la 1,8 milioane de lei. Negocierile pentru repartizarea acestor sume au demarat la jumătatea lunii ianuarie 2024. «În calitate de președinte al Consiliului Județean Ialomița, mi-am luat angajamentul ca instituția pe care o conduc să sprijine proiectele primă­riilor din bugetul Consiliului, astfel încât județul nostru să fie într-o continuă... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2024, 12:25 (24183 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii au protestat la Slobozia

Nemulțumiți de modificarea programului de lucru

Polițiștii au protestat la Slobozia

În urmă cu o săptămână, polițiștii ialomițeni, membri ai formațiunilor sindicale «Diamantul» și Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contrac­tual, au organizat un amplu protest în fața sediului Instituției Prefectului Județul Ialomița și al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Nemulțumirea oamenilor legii a fost generată de decizia actualei condu­ceri a Poliției ialomițene de a modifica programul de lucru. Șeful IPJ Ialomița, comisa­rul șef Mihai Adrian Aldea, a încercat să modifice programul de lucru al oamenilor legii, nemulțumit fiind de rezultatele profesionale ale acestora.

Probleme în Poliția ialomițeană... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2024, 09:55 (13383 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA explică majorarea facturilor în luna decembrie 2023

Umor involuntar pe banii slobozenilor

Urban SA explică majorarea facturilor în luna decembrie 2023

În luna decembrie 2023, costurile apei furnizate slo­bozenilor de către Urban SA au explodat generând nemul­țumiri. Operatorul regional ialomițean a încercat să ex­plice situația invocând «magia» Sărbătorilor de Crăciun. «Acest lucru se datorează atât numă­rului mai mare de zile libere din perioada Sărbăto­rilor, cât și obiceiurilor specifice acestei perioade a anului» se arată într-un comunicat remis pu­blicității. Conform Normelor de repartizare a consumului de apă emise de ANRSC, baremurile orientative pentru deter­minarea în sistem paușal pentru «imobilele cu instalații interioare de apă și canalizare, cu preparare locală a apei calde menajere nu pot depăși 6,3 mc/persoană/lună»... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2024, 15:05 (42034 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Inaugurarea UPU Slobozia, amânată din cauza ISU Ialomița

Inaugurarea UPU Slobozia, amânată din cauza ISU Ialomița

Termenul final pentru finalizarea lucrărilor la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Slobozia a expirat la sfârșitul lunii decembrie 2023. Și, deși constructorul a respectat acest termen, UPU Slobozia nu poate funcționa din cauza unor uși glisante care «nu pot fi deschise și normal». Lanțul responsabilităților pentru acest incident tipic românesc se întinde de la Consiliul Județean Ialomița la ISU Ialomița. Lipsa unor uși care să se deschidă conform normativelor privind «securitatea la incendiu» nu reprezintă singura problemă a acestei unități medicale...

Bani europeni, soluții românești... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2024, 09:50 (5656 vizualizări - 11 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
340 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ciulnița: Acțiuni de prevenire a furturilor de animale

Ciulnița: Acțiuni de prevenire a furturilor de animale

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au organizat joi, 22 aprilie a.c., o acțiune pe raza localității Ciulnița cu scopul de a-i atenționa pe localnici în legătură cu furturile de animale. Cetățenii din comună ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2021, 14:55
(2293 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 9500 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii și jandarmii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni ce au vizat modul în care populația județului respectă măsurile de protecție sanitară. Cu această ocazie, au fost aplicate ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2021, 14:45
(2498 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil neexplodat, găsit la Gârbovi

Proiectil neexplodat, găsit la Gârbovi

Joi, 22 aprilie a.c., un cetățean din comuna Gârbovi care executa lucrări agricole în propria gospodărie, a descoperit un proiectil perforant de artilerie calibru 57 mm. Conștientizând pericolul reprezentat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2021, 12:35
(2447 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Un accident rutier s-a produs pe raza municipiului Fetești, pe DN3A, joi, 22 aprilie a.c., în jurul orelor 9,30. Salvatorii de la Stația de Pompieri Fetești au fost solicitați să intervină la evenimentul ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2021, 12:20
(2010 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


APIA: Peste 550 mii de Cereri Unice de Plată, depuse de fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în cadrul Campaniei de primire a Cererilor Unice de Plată în anul 2021, au fost înregistrate un număr de 550655 de cereri, pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2021, 16:50
(2274 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10415, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2021, 16:25
(3534 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziții într-un dosar de «proxenetism»

În ziua de joi, 22 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au desfășurat 6 percheziții domiciliare ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2021, 15:25
(2965 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Tutun de contrabandă, trimis prin poștă

Polițiștii Ialomițeni au reușit să destructureze o rețea de traficanți de tutun care livrau țigări de contrabandă prin intermediul serviciilor poștale. Astfel, joi, 22 aprilie a.c., oamenii legii au deschis ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2021, 15:10
(3583 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, verificată de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii din Ialomița au verificat modul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară la nivelul județului. Astfel, au fost aplicate 73 de sancțiuni contravenționale, ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2021, 14:50
(1573 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 21 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10386, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2021, 17:05
(2012 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Incendiu de la o tigaie uitată pe foc

Salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați marți, 20 aprilie a.c., în jurul orelor 15,40, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu la o casă din comuna ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2021, 12:20
(2927 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


SJA Ialomița: Ofițer de poliție din cadrul Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița, la data săvârșirii faptelor, trimis în judecată

La data de 02.04.2021, ca urmare a finalizării cercetărilor efectuate cu sprijinul polițiștilor Anticorupție ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, procurorul de caz ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2021, 20:45
(11737 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Cereri de plată pentru rambursarea ajutorului de stat la cantitățile de motorină aferente trimestrului I 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că primește Cereri de plată pentru rambursarea ajutorului de stat pentru cantitățile de motorină achiziționate ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2021, 19:50
(6322 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 26 aprilie 2021, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 26 aprilie 2021, este termenul limită de depunerea următoarelor documente: Formularul 100-«Declarație privind ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2021, 18:25
(3742 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 24 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 20 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10364, cu 24 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2021, 16:55
(3115 vizualizări - 0 comentarii)


Trei slobozeni, reținuți pentru 24 de ore după ce au bătut un bărbat pe stradă

Polițiștii de Investigații Criminale din Slobozia au reținut în cursul zilei de luni, 19 aprilie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 18 și 27 de ani, domiciliați în Slobozia, cercetați sub aspectul ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2021, 16:45
(2958 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Luni, 19 aprilie a.c., forțele de ordine au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și  pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2021, 16:40
(2120 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 19 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10340, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2021, 16:50
(3394 vizualizări - 0 comentarii)


Ivănești: Ordin de protecție pentru un bărbat bătut de noră

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 47 de ani, din localitatea Ivănești, care și-ar fi lovit socrul. Astfel, vineri, 16 aprilie a.c., în jurul orelor ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2021, 15:25
(2394 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 31 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Duminică, 18 aprilie a.c., forțele de ordine au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și  pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2021, 15:10
(3307 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 18 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10318, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2021, 17:05
(2107 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 24 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 17 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10296, cu 24 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2021, 16:40
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10272, cu 31 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2021, 16:40
(2915 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de prevenire a furturilor din locuințe

IPJ Ialomița: Acțiuni de prevenire a furturilor din locuințe

Polițiștii din Slobozia au desfășurat joi, 15 aprilie a.c., o amplă acțiune preventivă privind furturile din locuințe. Oamenii legii au discutat cu locuitorii orașului și au distribuit broșuri cu sfaturi ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2021, 13:55
(4001 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de monitorizare a respectării măsurilor de protecție sanitară de către cetățenii județului. Astfel, au fost aplicate 132 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2021, 13:40
(2110 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Inspecția Fiscală, la raport

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la faptul că, în luna martie a acestui an, Inspecția Fiscală a realizat 26 de controale. În urma verificărilor, s-au stabilit ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2021, 11:50
(1690 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10241, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2021, 16:40
(2519 vizualizări - 0 comentarii)


Infractori din Roșiori, arestați

Polițiștii din cadrul Poliția Municipiului Urziceni și ai Secției 4 Poliție Rurală Coșereni, cu sprijinul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2021, 14:50
(2136 vizualizări - 0 comentarii)


Screening TB-depistarea activă a tuberculozei, caravană în 14 comune ialomițene

Screening TB-depistarea activă a tuberculozei, caravană în 14 comune ialomițene

Coșereni, Adâncata, Balaciu, Albești, Ciulnița, Bucu, Sudiți, Movila, Bordușani, Giurgeni, Gura Ialomiței, Mihail Kogălniceanu, Traian și Miloșești sunt comunele din județul Ialomița care vor beneficia ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2021, 12:35
(4191 vizualizări - 1 comentariu)


Ion Roată: Șofer fără permis la volanul unei mașini «sustrase»

Marți, 13 aprilie a.c., în jurul orelor 14,30, polițiștii din Ion Roată, în timp ce efectuau activități de monitorizare a traficului rutier pe raza comunei Ion Roată, au depistat în flagrant un bărbat, ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2021, 18:05
(3754 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...